abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 20 september 2008 @ 14:09:45 #151
65394 Montov
Dogmaticus Irritantus
pi_61779718








Géén kloon van tvlxd!
pi_61782893
quote:
Op vrijdag 19 september 2008 16:13 schreef StefanP het volgende:

[..]

He kijk, nog zo'n typisch socialistisch trekje dat de democraten in de VS ook vertonen: iemands familie aanvallen om aan te tonen dat die persoon zelf ongeschikt is om te regeren.
Nee, dat noemen we meneer trol te eten geven. Heeft het gesmaakt? Ik ben verder geen socialist, dwaas. Ik denk dat als je alles op een rijtje zouden zetten dat ik je rechts met 160 km/h inhaal, maar dat noem ik geen deugd. Als jij het gescheld en op de man spelen had gelaten dan had je ook een iets vriendelijker respons gehad.
quote:
Tuurlijk jochie... morgen... nu even niet... dek jezelf maar in in plaats van toe te geven dat je gewoon niets in weet te brengen.
Sommige mensen kunnen het zich niet veroorloven om uren te niksen op het werk, meneer de solan-liberaal.
quote:
Obama is nog nooit ook maar ergens baas van geweest. Werkelijk he-le-maal niets. Ga daar eens op in? Ik weet heus wel waarom jullie continu op Palin lopen te zeiken, maar er in dit topic nog niemand is geweest die daarop heeft durven ingaan.
Je argumenteert het verkeerde met mij. Ik zie ergens de baas van zijn niet als een onomstotelijk relevant gegeven bij het de baas zijn van de VS. Je vergeet even dat niemand de baas is van een senator.

Je hele stelling is zoiets als stellen dat iemand die een paar burgemeester is geweest in een klein dorpje met populatie 240 om vervolgens 2 jaar burgemeester te zijn van een gemeente met populatie 24.000 veel beter geschikt is om minister-president te worden dan iemand die 4 jaar in de eerste/tweede kamer heeft gediend en alles van binnen en buitenland op zijn bord heeft gekregen. De senaat in de VS in niet te vergelijken met de senaat hier en kent veel meer bevoegdheden (kunnen als het ware alles wat de tweede kamer naar ze stuurt zowat herschrijven en aanhangen). Maar goed je mag dan maar even uitleggen waarom McCain met 26 jaar senaat dan wel ineens de baas over iets geweest is en niet minder ervaren is dan mevrouw Paling.

Kom niet met het gelul dat het feit dat McCain 1.000 man heeft geleid in het leger (in vredestijd) mee telt want hij was slechts kapitein dus hij had tig man boven zich. Dan kan je net zo goed stellen dat het feit dat Obama de baas is van zijn campagne ook meetelt.

Altijd lachen die debielen die hun eigen partijdigheid niet kunnen zien. Ik ben pro-Obama maar ik kom nog niet met de helft van de kul dat uit jou komt. Hulde!
pi_61785170
Ook maar gedaan.


Had ik al verwacht. Op economische onderwerpen geef ik Obama 100% gelijk, op andere onderwerpen is het meer 50/50.

Sommige vragen zijn helaas alweer achterhaald. Zoals deze:

Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_61786892
quote:
Op zaterdag 20 september 2008 04:10 schreef popolon het volgende:

[..]

Oh nu mag ik weer terug naar Nederland?

Thanks but no thanks.
Maar toch op iemand stemmen die precies dezelfde overheidsvorm voor ogen heeft. Echt, iemand die hier lekker als god in Frankrijk leeft maar niet in staat is om in te zien waar die vrijheid en levensstandaard vandaan komen... dat is gewoon triest.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
pi_61786894
quote:
Op zaterdag 20 september 2008 19:15 schreef Klopkoek het volgende:
Sommige vragen zijn helaas alweer achterhaald. Zoals deze:
[ afbeelding ]

.
pi_61787212
quote:
Op zaterdag 20 september 2008 10:30 schreef AlanSmitheeJr het volgende:
StefanP, ik ben blij dat je op dit forum bent om de standpunten van de Republikeinen en John McCain te verdedigen. Wat vind je van dit standpunt van McCain over de ziektekostenverzekeringen:
[..]

bron

Hij wil dus de ziektekostenverzekeringen dereguleren, net zoals de banken de laatste tien jaar ook gedereguleerd zijn. Vind je dit een goed idee? Ben je niet bang dat over een paar jaar de overheid weer moet inspringen net zoals nu gebeurt in het bankwezen?
Laat ik duidelijk maken dat ik niet voor overheidsingrijpen ben, nu niet en nooit niet. Die banken hebben zichzelf in de nesten gewerkt door waardeloze vodjes papier aan elkaar te verkopen en leningen uit te schrijven die bijna gegarandeerd waren te falen. Dat ze daarbij een groot deel van de economie meetrekken in hun val is jammer, maar dat is marktwerking. Het alternatief is een gereguleerde economie en iedereen weet waar dat toe leidt: kijk maar naar de EU.

Ziektekosten zijn een privezaak. Mensen kunnen zichzelf verzekeren en ze kunnen er ook voor kiezen om dat niet te doen. Het is niet aan de overheid om te zeggen wat iemand wel en niet moet doen, dat is het afnemen van vrijheid. Een overheid is inefficient, arrogant, monopolistisch, ga zo maar door; een overheid moet zich met een klein aantal kerntaken bezighouden en zich voor de rest nergens mee bemoeien. Iedereen in de VS kan zich nu prima verzekeren en dat kost echt geen fortuin. Mensen kiezen ervoor om zich niet te verzekeren. Dat is hun goed recht. Net zoals het mijn recht is om daar wel voor te kiezen. Daar heeft de overheid helemaal niks over te zeggen. De kwaliteit van de gezondheidszorg is hier zo goed dat die tien jaarvoor ligt op rest van de wereld. Vlak over de grens hier -in Canada - heb je wachtlijsten van jaren, quotas en komen mensen bij bossen naar de VS om operaties te laten uitvoeren waar ze thuis twee jaar op moeten wachten. Dat is het model waar die stompzinnige democraten heen willen.

Mensen moeten zichzelf maar eens leren redden in plaats van als een stelletje kinderen naar de overheid te kijken om alles voor zich te regelen. Mensen die dat willen zijn zwak, lui of vinden dat ze ergens 'recht' op hebben: die smerige entitlement culture waar zoveel groepen hier last van hebben. Ik moet dit en ik moet dat, en de overheid moet dat maar voor me doen! Duvel op. Zorg maar voor jezelf; je krijgt hier alle kansen in dit land, in tegenstelling tot de EU waar iedereen in een maatvorm geperst wordt, die nooit goed past, en waar je handenvol geld en vrijheid voor moet inleveren.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
  zaterdag 20 september 2008 @ 21:00:20 #158
204113 kin238
Fother Mucker!
pi_61787587
De stellingen in de stemwijzer zijn wel erg voordehand liggend.. Jammer. Gelukkig mogen wij niet stemmen.
If Pacman had affected us as kids we'd be running around in darkrooms, munching pills and listening to repetitive music.
www.on-and-on.nl
  zaterdag 20 september 2008 @ 21:48:25 #159
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_61788468
quote:
Op zaterdag 20 september 2008 20:32 schreef StefanP het volgende:

[..]

Maar toch op iemand stemmen die precies dezelfde overheidsvorm voor ogen heeft. Echt, iemand die hier lekker als god in Frankrijk leeft maar niet in staat is om in te zien waar die vrijheid en levensstandaard vandaan komen... dat is gewoon triest.
Man ik kan niet eens stemmen. Wáár heb je het in McCain's naam over?

Eng hè, die mensen met een andere mening? Ik ben al lang blij dat ik geen last heb van dat kortzichtige xenofobe denken, mensen in hun waarde laten is aan jou niet echt besteedt in ieder geval. Je kan straks je lol nog op als over een paar jaar de meerderheid Spaans spreekt in het zuiden.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_61788802
quote:
Op zaterdag 20 september 2008 21:48 schreef popolon het volgende:

[..]

Man ik kan niet eens stemmen. Wáár heb je het in McCain's naam over?

Eng hè, die mensen met een andere mening? Ik ben al lang blij dat ik geen last heb van dat kortzichtige xenofobe denken, mensen in hun waarde laten is aan jou niet echt besteedt in ieder geval. Je kan straks je lol nog op als over een paar jaar de meerderheid Spaans spreekt in het zuiden.
Mexicanen? Wat? Waar komt dat nou ineens vandaan? Wat is er jochie, durf je het niet meer over het gespreksonderwerp te hebben en gooi je nu ineens iets anders op tafel? Mexicanen haal jij erbij, en dan noem je mij een xenofoob! Lachwekkend mannetje. Om nog maar niet te spreken over het feit dat je jezelf he-le-maal tegenspreekt door voor Obama te zijn, iemand die van alles aan het volk wil opdringen, die allerlei zaken verplicht wil maken, die een enorme overheid wil die alles voor de buger regelt, en dan durf je te zeggen dat ik mensen niet in hun waarde laat en dat ik mensen met een andere mening eng vind? Self-defeatism at its pathetic best. Het mag duidelijk zijn dat ik voor volledige vrijheid en zelfredzaamheid ben, maar dat ben jij blijkbaar niet in staat om te snappen.

Enneh, ik spreek al Spaans. En jij? Ach laat ook maar, want je hebt het lef om repulikeinen rednecks te noemen -achterlijke mensen die high school nog niet eens afmaken, om je nog maar eens te quoten- terwijl je zelf in het midden van nergens in een of ander klein kutstadje in het noorden woont. Hoeveel Mexicanen wonen er bij jou in de buurt? Hoeveel Hispanics heb jij in je vriendenkring? Ik woon in TX, waar 40% van hispanic origin is, en ken er volop. En jij? Vertel eens, heb je daar in het noorden al mee dan 1% Mexicanen? Maar ik ben de xenofoob, niet? Triest mannetje.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
pi_61788833
Je raakt in vorm Stefan.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  zaterdag 20 september 2008 @ 22:14:22 #162
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_61789012
quote:
Op zaterdag 20 september 2008 22:06 schreef du_ke het volgende:
Je raakt in vorm Stefan.
Is 'ie ooit uit vorm geweest dan onze huisclown?
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_61789022
quote:
Op zaterdag 20 september 2008 20:43 schreef StefanP het volgende:

[..]

Laat ik duidelijk maken dat ik niet voor overheidsingrijpen ben, nu niet en nooit niet. Die banken hebben zichzelf in de nesten gewerkt door waardeloze vodjes papier aan elkaar te verkopen en leningen uit te schrijven die bijna gegarandeerd waren te falen. Dat ze daarbij een groot deel van de economie meetrekken in hun val is jammer, maar dat is marktwerking. Het alternatief is een gereguleerde economie en iedereen weet waar dat toe leidt: kijk maar naar de EU.
Als men niks had gedaan dan zat je nu je kont op te geven in ruil voor een stuk brood. Lekker die ruilhandel. Marktwerking, laat me niet lachen schijnheil.
quote:
Ziektekosten zijn een privezaak. Mensen kunnen zichzelf verzekeren en ze kunnen er ook voor kiezen om dat niet te doen. Het is niet aan de overheid om te zeggen wat iemand wel en niet moet doen, dat is het afnemen van vrijheid. Een overheid is inefficient, arrogant, monopolistisch, ga zo maar door; een overheid moet zich met een klein aantal kerntaken bezighouden en zich voor de rest nergens mee bemoeien. Iedereen in de VS kan zich nu prima verzekeren en dat kost echt geen fortuin. Mensen kiezen ervoor om zich niet te verzekeren. Dat is hun goed recht. Net zoals het mijn recht is om daar wel voor te kiezen. Daar heeft de overheid helemaal niks over te zeggen. De kwaliteit van de gezondheidszorg is hier zo goed dat die tien jaarvoor ligt op rest van de wereld. Vlak over de grens hier -in Canada - heb je wachtlijsten van jaren, quotas en komen mensen bij bossen naar de VS om operaties te laten uitvoeren waar ze thuis twee jaar op moeten wachten. Dat is het model waar die stompzinnige democraten heen willen.
Je vergeet alleen dat het wel eens lastig kan zijn om je recht te halen als je ziek bent, zeker als de verzekeraar nadat je 20 jaar premie hebt betaald toch een klein foutje ontdekt wordt bij je aanvraag.
quote:
Mensen moeten zichzelf maar eens leren redden in plaats van als een stelletje kinderen naar de overheid te kijken om alles voor zich te regelen. Mensen die dat willen zijn zwak, lui of vinden dat ze ergens 'recht' op hebben: die smerige entitlement culture waar zoveel groepen hier last van hebben. Ik moet dit en ik moet dat, en de overheid moet dat maar voor me doen! Duvel op. Zorg maar voor jezelf; je krijgt hier alle kansen in dit land, in tegenstelling tot de EU waar iedereen in een maatvorm geperst wordt, die nooit goed past, en waar je handenvol geld en vrijheid voor moet inleveren.
Schaf het allemaal af. Waarom zou ik niet met mijn geweer jouw plek mogen binnen vallen en je huid en haard toe eigenen? Altijd maar het handje ophouden bij de politie, vuile communist!
pi_61789148
quote:
Op zaterdag 20 september 2008 22:05 schreef StefanP het volgende:

[..]

Mexicanen? Wat? Waar komt dat nou ineens vandaan? Wat is er jochie, durf je het niet meer over het gespreksonderwerp te hebben en gooi je nu ineens iets anders op tafel? Mexicanen haal jij erbij, en dan noem je mij een xenofoob! Lachwekkend mannetje. Om nog maar niet te spreken over het feit dat je jezelf he-le-maal tegenspreekt door voor Obama te zijn, iemand die van alles aan het volk wil opdringen, die allerlei zaken verplicht wil maken, die een enorme overheid wil die alles voor de buger regelt, en dan durf je te zeggen dat ik mensen niet in hun waarde laat en dat ik mensen met een andere mening eng vind? Self-defeatism at its pathetic best. Het mag duidelijk zijn dat ik voor volledige vrijheid en zelfredzaamheid ben, maar dat ben jij blijkbaar niet in staat om te snappen.
Want de Republikeinen zijn oh zo goed in het in hun waarde laten van mensen. Ik heb heel veel met een zo klein mogelijke overheid maar als het in de VS zowat overrompelt wordt door Jesus freak en neocon filosofie dan mag het de pot op en dan nog liever inderdaad een Obama.
quote:
Enneh, ik spreek al Spaans. En jij? Ach laat ook maar, want je hebt het lef om repulikeinen rednecks te noemen -achterlijke mensen die high school nog niet eens afmaken, om je nog maar eens te quoten- terwijl je zelf in het midden van nergens in een of ander klein kutstadje in het noorden woont. Hoeveel Mexicanen wonen er bij jou in de buurt? Hoeveel Hispanics heb jij in je vriendenkring? Ik woon in TX, waar 40% van hispanic origin is, en ken er volop. En jij? Vertel eens, heb je daar in het noorden al mee dan 1% Mexicanen? Maar ik ben de xenofoob, niet? Triest mannetje.
Je moet je niet in een slachtofferrol brengen, emo. Dat is uiterst Democrat praat.
pi_61789410
quote:
Op zaterdag 20 september 2008 22:14 schreef popolon het volgende:

[..]

Is 'ie ooit uit vorm geweest dan onze huisclown?
Je baalt gewoon als een stekker dat je niks meer te zeggen hebt. Republikeinen automatisch rednecks noemen, terwijl je zelf in het midden van nowhere woont; mij xenofoob noemen terwijl jij degene bent die Mexicanen erbij haalt; mij xenofoob noemen terwijl ik er midden tussen woon en jij in een gehucht tegen Canada aan woont; mij betichten van tegen andere meningen te zijn terwijl overduidelijk is dat ik voor individuele vrijheid ben terwijl jij voor de socialistiche kandidaat bent die mensen van alles op wil dringen.

Je bent precies die knullige democraat uit dat filmpje van Glenn Beck: wanneer de feiten je om je oren geslagen worden, gil je gauw "Bush!" of "Haliburton!" Of in jouw geval "xenofoob!" en "redneck!" Beck zegt het juist: arguing with idiots.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
  zaterdag 20 september 2008 @ 22:40:55 #166
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_61789673
quote:
Op zaterdag 20 september 2008 22:29 schreef StefanP het volgende:

[..]

Je baalt gewoon als een stekker dat je niks meer te zeggen hebt. Republikeinen automatisch rednecks noemen, terwijl je zelf in het midden van nowhere woont; mij xenofoob noemen terwijl jij degene bent die Mexicanen erbij haalt; mij xenofoob noemen terwijl ik er midden tussen woon en jij in een gehucht tegen Canada aan woont; mij betichten van tegen andere meningen te zijn terwijl overduidelijk is dat ik voor individuele vrijheid ben terwijl jij voor de socialistiche kandidaat bent die mensen van alles op wil dringen.

Je bent precies die knullige democraat uit dat filmpje van Glenn Beck: wanneer de feiten je om je oren geslagen worden, gil je gauw "Bush!" of "Haliburton!" Of in jouw geval "xenofoob!" en "redneck!" Beck zegt het juist: arguing with idiots.
Nu kom je weer met die FOX-nieuwtjes van je, nu al met het vingertje wijzen naar Obama. Ik heb geen enkel feit gezien, alleen maar kolder van iemand die te zit te schuimbekken achter z'n toetsenbord.

McCain wist een paar dagen geleden Obama ook al de schuld te geven van de huidige puinhop in Washington. Heel vreemd. Later trok 'ie bij maar goed, dat kan ook met z'n vergeetachtigheid te maken hebben. De grootste teringzooi ooit in 8 jaar tijd in washington gebeurde volgens mij niet onder Obama maar ik kan er naast zitten.

't Is gewoon eng hoe die GOP'ers te werk gaan met hun leugens. Je ziet amper spotjes met eigen ideeen op de tv, 't is allemaal anti-Obama. Dat mensen daar nog steeds voor vallen is mij een raadsel.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  zaterdag 20 september 2008 @ 23:20:25 #167
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_61790529
The Alaska lawmaker directing an abuse-of-power investigation of Gov. Sarah Palin promised Friday the probe will be finished before the election, despite refusals by key witnesses to testify, including the governor's husband.

Het proberen uit te stellen heeft vooralsnog weinig succes blijkbaar. Tja, het komt natuurlijk wel op een heel vervelend moment.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_61790810
Probeerde Mccain nou Obama als schuldige aan te wijzen van de economische crisis? Zag dat gister volgens mij bij het RTL nieuws.
pi_61790987
het is al een voorproefje wat de GOP de komende vier jaar gaat doen.
als Obama niet binnen een week de enorme zooi die Bush heeft achtergelaten heeft opgeruimd dat gaan ze daar over janken.
nu janken ze al dat alles de schuld is van de democraten, die net 1,5 jaar het congress hebben.
na 7,5 jaar het presidentschap en 12 jaar het congress in handen van de GOP.
ik verdenk Bush er dan ook van om een zo groot mogelijke puinhoop er van te maken.
dat is zo ongeveer het enige waar hij wel goed in is.
net zoals z'n pa voordat Clinton aan de macht kwam nog even Somalië binnenviel.
dat was genoemd te mislukken daar.
mocht het de GOP lukken door dat gezanik het congress terug te winnen in 2010, zullen ze wel impeachment-procedures beginnen. ze verzinnen vast wel wat.
de democraten hadden daar de ballen niet voor helaas... eeuwig jammer.
toen ik die republikeinse conventie zag. viel me op dat daar toch een groot aantal enorm dikke mensen stonden. minder als bij de democraten. zullen wel dikke vette steaks eten elke dag. dat kost een hoop energie om te produceren. en maar schreeuwen: drill drill drill. dansend op een vulkaan.
paar weken later tieft de financiele sector inelkaar.
in een global economy met zo'n enorm handelstekort, budgettekort en global warming er ook nog bij is zo'n levensstijl gewoon niet vol te houden.
ze denken het recht te hebben gekregen van god om de halve planeet naar de vernieling te helpen.
dat McCain nog maar 5 punten ofzo achter staat op Obama is eigenlijk niet te geloven.
als ze het toch nog voorelkaar krijgen McCain te kiezen die zelf zegt weinig van economie te snappen om maar iets te noemen hebben ze het toch echt zelf gedaan als ze hun land en wie weet wat voor landen nog meer naar de afgrond brengen.
Dostojewski: "Je kunt je niet van je eigen gezond verstand overtuigen door je buurman op te sluiten."
pi_61791336
Je bent op de hoogte van het feit dat dit het slechtste congres ooit is? Met de laagste approval rating ooit? Dat nog werkelijk niets gepresteerd heeft? Dan kun je zeggen wat je wil over Bush, maar hij doet tenminste iets, of je het nu met hem eens bent of niet.

Maar goed, dat congres is dan ook slechts een voorproefje van wat de Obamessiah zal doen mocht hij president worden.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
pi_61791465
dat is ook het favoriete talking point van de republikeinen om de schuld van zich af te schuiven.
en in die laagste approval rating staan de republikeinen zelf nog lager.
als Pelosi niet had gezegd dat impeachment off the table was, was het wel anders geweest.
te hopen is dat de democraten een filibuster-proof senaat kunnen krijgen.
anders zullen de republikeinen er alles aan doen om de boel tegen te werken.
zoals ze nu al doen. terwijl ze doen alsof het de democraten zijn die tegenwerken.
vorige week was er een bill om 50 mijl offshore te drillen.
maar de republikeinen begonnen alweer te hysterisch janken dat het niet goed genoeg was.
Dostojewski: "Je kunt je niet van je eigen gezond verstand overtuigen door je buurman op te sluiten."
pi_61791505
Stefan, zeg je hier nu werkelijk dat het beter is om iets te presteren wat catastrofale gevolgen heeft dan om niets te doen?
all the women tear their blouses off
and the men they dance on the polka-dots
and it's partner found, it's partner lost
and it's hell to pay when the fiddler stops
pi_61791593
De 26ste is het eerste debat toch?
pi_61791709
quote:
Op zondag 21 september 2008 00:02 schreef StefanP het volgende:
Je bent op de hoogte van het feit dat dit het slechtste congres ooit is? Met de laagste approval rating ooit? Dat nog werkelijk niets gepresteerd heeft? Dan kun je zeggen wat je wil over Bush, maar hij doet tenminste iets, of je het nu met hem eens bent of niet.

Maar goed, dat congres is dan ook slechts een voorproefje van wat de Obamessiah zal doen mocht hij president worden.
Ja dat congress wat er nu 2 jaar zit is verantwoordelijk voor alle foute beslissingen van de afgelopen 8 jaar.
lollig
  zondag 21 september 2008 @ 01:01:15 #175
136 V.
Like tears in rain...
pi_61792154
quote:
Op zondag 21 september 2008 00:02 schreef StefanP het volgende:
Je bent op de hoogte van het feit dat dit het slechtste congres ooit is? Met de laagste approval rating ooit? Dat nog werkelijk niets gepresteerd heeft? Dan kun je zeggen wat je wil over Bush, maar hij doet tenminste iets, of je het nu met hem eens bent of niet.
Je ben op de hoogte van het feit dat dit de slechtste president ooit is? Met de laagste approval ratings in generaties?

V.
Ja inderdaad, V. ja.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')