quote:ik ben gestopt met roken. Ik zal een week langer leven. Die week regent het pijpestelen
- Woody Allen
Tolerantie kan men leren van rokers: nog nooit heeft een roker zich beklaagd over een niet-roker
- S. Pertini
Als je niet meer rookt, ruikt alles veel lekkerder, vooral sigaretten
- Van Kooten en De Bie
Een sigaret is een volmaakt voorbeeld van een volmaakt genoegen. Het is iets verukkelijks en laat een gevoel van onbevredigdheid achter
- Oscar Wilde
Wie zonder tabak leeft, is niet waard dat hij leeft
- Moliere
Volmaaktheid is zo ergelijk dat ik er dikwijls spijt van heb dat ik het roken gestaakt heb
- Emile Zola
Dan moettie toch eens op de frontpage gaan kijken.quote:Tolerantie kan men leren van rokers: nog nooit heeft een roker zich beklaagd over een niet-roker
- S. Pertini
Ik vind hem leukquote:Op dinsdag 9 september 2008 14:28 schreef fruityloop het volgende:
Een leuke plafondschildering in een rookruimte...![]()
[ afbeelding ]
Ik ook, en mooi gedaan.quote:
Jammer, als je een beetje stevig doorrookt zie je er na een jaar niets meer vanquote:Op dinsdag 9 september 2008 14:28 schreef fruityloop het volgende:
Een leuke plafondschildering in een rookruimte...![]()
[ afbeelding ]
Nee, maar "stevig doorroken" zorgt er dan wel weer voor dat je dat tafereel vrij snel in het echt mee zal maken..quote:Op dinsdag 9 september 2008 15:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jammer, als je een beetje stevig doorrookt zie je er na een jaar niets meer van
Bron? Bewijs?quote:Op dinsdag 9 september 2008 15:28 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Nee, maar "stevig doorroken" zorgt er dan wel weer voor dat je dat tafereel vrij snel in het echt mee zal maken..
quote:Brouwerij betaalt aanvechten rookverbod 09-09-2008
Bierbrouwer Olm uit Almere gaat kleine horeca-ondernemingen helpen bij hun acties tegen het rookverbod. Dat doen ze door een deel van de proceskosten op zich te nemen die ontstaan als ondernemers een boete willen aanvechten.
De brouwerij heeft hierover afspraken gemaakt met de Stichting Red de Kleine Horeca Ondernemer.
Volgens een woordvoeder van Olm Bier hebben vooral ondernemers met kleine horeca-bedrijven moeite hun omzet te behouden.
Ja maar hun lijken zien er wel veel gezonder uitquote:Op dinsdag 9 september 2008 15:04 schreef Lkw het volgende:
[ afbeelding ]
Lijken ze wel eens te vergeten...
quote:Op dinsdag 9 september 2008 15:36 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik ben van mening dat een intelligent mens niet kan roken.²
Maar ik geloof tenminste niet in een niet-bestaande God.quote:Op dinsdag 9 september 2008 15:36 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik ben van mening dat een intelligent mens niet kan roken.²
Dus alle belangrijke ontdekkingen van de afgelopen zoveel honderd jaarquote:Op dinsdag 9 september 2008 15:36 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik ben van mening dat een intelligent mens niet kan roken.²
Jij beweert iets, dus jij mag het bewijzen.quote:Op dinsdag 9 september 2008 15:49 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Zoek dat verder zelf maar uit, of ga je nou ook nog beweren dat roken niet schadelijk is?
Bedankt voor het bewijs dat voor me pleit. Dit is een plaatje uit zijn "domme" periode. Kijk maar eens goed naar Time Square.quote:
Ik weet dat roken slecht is voor de algemene conditie, maar is 1 muisklik nou zoveel moeite?quote:Op dinsdag 9 september 2008 15:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jij beweert iets, dus jij mag het bewijzen.
Dat is nu precies waar het wel om gaat.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:01 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Ik weet dat roken slecht is voor de algemene conditie, maar is 1 muisklik nou zoveel moeite?Roken is ongezond, en rokers sterven over het algemeen eerder dan niet rokers. (dus kom alsjeblieft niet met het argument van ome johan die op een pakje zware van Nelle nog 95 werd oid, die cijfers slaan niet op individuele gevallen)
Het lijkt mij beter dat domme mensen afzien van het formuleren van een mening over intelligentie.quote:Op dinsdag 9 september 2008 15:36 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik ben van mening dat een intelligent mens niet kan roken.
Wat daar nu precies zo dramatisch aan is, heb ik nooit begrepen. En zeker niet dat de overheid blijkbaar aan een ieder op wil leggen dat hij zo lang mogelijk leeft. Daar heeft ze niets over te vertellen, net zo min als over de levensstijl (bijv. rookgedrag, eetgewoontes, gevaarlijke vakanties) van mensen.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:01 schreef fruityloop het volgende:
Roken is ongezond, en rokers sterven over het algemeen eerder dan niet rokers.
Daar is niks ergs aan; het kan niet vroeg genoeg gebeuren! Echter dringt een roker het ook aan anderen op.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:26 schreef Lkw het volgende:
Wat daar nu precies zo dramatisch aan is, heb ik nooit begrepen. En zeker niet dat de overheid blijkbaar aan een ieder op wil leggen dat hij zo lang mogelijk leeft. Daar heeft ze niets over te vertellen, net zo min als over de levensstijl (bijv. rookgedrag, eetgewoontes, gevaarlijke vakanties) van mensen.
Er is natuurlijk een verschil tussen niet-rokers en anti-rokers he.quote:Op dinsdag 9 september 2008 14:20 schreef PankPinther het volgende:
[..]
Dan moettie toch eens op de frontpage gaan kijken.
Ow wacht dat kan niet meer.
Die titel! Die citaten! Die onmogelijke gemeenplaatsen! Wat een armoe!quote:Op dinsdag 9 september 2008 15:04 schreef Lkw het volgende:
[..]
Ik ook, en mooi gedaan.
Maakt verder het Boomerang-plaatje van Deelder uit het vorige deel weer actueel:
[ afbeelding ]
Lijken ze wel eens te vergeten...
Welnee. Mensen gaan echt niet eerder dood door een paar rookwolkjes van anderen, alhoewel anti-rookorganisaties ons graag iets anders willen laten geloven (zonder het ooit eenduidig te kunnen bewijzen overigens).quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:37 schreef The_End het volgende:
[..]
Daar is niks ergs aan; het kan niet vroeg genoeg gebeuren! Echter dringt een roker het ook aan anderen op.
Waarom precies?quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:41 schreef Apropos het volgende:
[..]
Die titel! Die citaten! Die onmogelijke gemeenplaatsen! Wat een armoe!
Nee, de niet-rokers dringen zich op aan de rokers.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:37 schreef The_End het volgende:
[..]
Daar is niks ergs aan; het kan niet vroeg genoeg gebeuren! Echter dringt een roker het ook aan anderen op.
die quotes stammen vrijwel allemaal uit de periode dat roken nog als salonfahig en statusverhogend werd beschouwdquote:Op dinsdag 9 september 2008 14:12 schreef Lkw het volgende:
Deel 8, met wat quotes ter inspiratie
[..]
Mensen moeten produktie machines worden. Die het liefst tot hun 75e kunnen werken.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:26 schreef Lkw het volgende:
[..]
Wat daar nu precies zo dramatisch aan is, heb ik nooit begrepen. En zeker niet dat de overheid blijkbaar aan een ieder op wil leggen dat hij zo lang mogelijk leeft. Daar heeft ze niets over te vertellen, net zo min als over de levensstijl (bijv. rookgedrag, eetgewoontes, gevaarlijke vakanties) van mensen.
Pleonasmequote:Op dinsdag 9 september 2008 15:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
een niet-bestaande God.
Wat is er voor durf gemoeid met roken? Die krampachtige pogingen om ''vertrutting'', ''betutteling'' enz. te bestrijden en ''lekker door te roken'', zijn alleen maar pogingen om een smerige verslaving een beter aanzien te geven.quote:
Hebben we weer zo'n dramaqueen, boehoequote:
O nee, nog meer argumenten.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:50 schreef Pek het volgende:
[..]
Hebben we weer zo'n dramaqueen, boehoe
Interesseert me werkelijk niet wat jij daar van vind. Ik dwing jou niet te roken. Ik ga gewoon met een peuk aan de bar hangen en de anti-rokers mogen hun eigen vertier zoeken.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:47 schreef Apropos het volgende:
[..]
Wat is er voor durf gemoeid met roken? Die krampachtige pogingen om ''vertrutting'', ''betutteling'' enz. te bestrijden en ''lekker door te roken'', zijn alleen maar pogingen om een smerige verslaving een beter aanzien te geven.
Dat wil ik zien.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ik ga gewoon met een peuk aan de bar hangen en de anti-rokers mogen hun eigen vertier zoeken.
Ga dan niet je eigen mening als feit verkondigen, jij vindt het een smerige verslaving. Prima, anderen delen die mening nietquote:
Klopt, maar ik vond ze wel aardig. Het plaatst het huidige doorgslagen gezeik over roken in perspectief. Gezond leven is zo in de mode, dat er zo langzamerhand geen moer meer aan is. Overal staan betweters met het vingertje omhoog als je een keertje wilt genieten. Bah.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:44 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
die quotes stammen vrijwel allemaal uit de periode dat roken nog als salonfahig en statusverhogend werd beschouwd
Roken hoeft van mij helemaal geen beter aanzien te krijgen maar dat maakt deze wetgeving niet minder betuttelend.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:47 schreef Apropos het volgende:
[..]
Wat is er voor durf gemoeid met roken? Die krampachtige pogingen om ''vertrutting'', ''betutteling'' enz. te bestrijden en ''lekker door te roken'', zijn alleen maar pogingen om een smerige verslaving een beter aanzien te geven.
ik blijf me er over verbazen dat dit eigenlijk de enige sociaal geaccepteerde verslaving is, helemaal als je bedenkt dat dit de enige verslaving is die direct schadelijk is voor je medemens.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:55 schreef Lkw het volgende:
[..]
Klopt, maar ik vond ze wel aardig. Het plaatst het huidige doorgslagen gezeik over roken in perspectief. Gezond leven is zo in de mode, dat er zo langzamerhand geen moer meer aan is. Overal staan betweters met het vingertje omhoog als je een keertje wilt genieten. Bah.
Dat het een mening is, leek me duidelijk, maar hierbij wil ik het voor de volledigheid nog wel eens uitspreken.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:55 schreef Pek het volgende:
[..]
Ga dan niet je eigen mening als feit verkondigen, jij vindt het een smerige verslaving. Prima, anderen delen die mening niet
Er zijn genoeg kroegen waar je dat kan zien, of volg je het nieuws niet?quote:
Anders maak je je sterk voor legalisatie van alle drugs?quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:57 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ik blijf me er over verbazen dat dit eigenlijk de enige sociaal geaccepteerde verslaving is, helemaal als je bedenkt dat dit de enige verslaving is die direct schadelijk is voor je medemens.
Ja hoor. Maar gelukkig is het roken in mijn favoriete kroegen uitgebannen, dus het zou een soort antropologisch uitstapje voor me worden.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Er zijn genoeg kroegen waar je dat kan zien, of volg je het nieuws niet?
Dat is een dancefeest, he? Dan valt roken waarschijnlijk in het niet bij de overige treurigheid.quote:Maar je mag de 13e een kaartje kopen voor Qlimax, gaan we samen roken.
De gezondheidsmaffia wil dat U goed en schoon leeft.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:55 schreef Lkw het volgende:
[..]
Klopt, maar ik vond ze wel aardig. Het plaatst het huidige doorgslagen gezeik over roken in perspectief. Gezond leven is zo in de mode, dat er zo langzamerhand geen moer meer aan is. Overal staan betweters met het vingertje omhoog als je een keertje wilt genieten. Bah.
Alsof alcoholisme niet geaccepteerd is. We kunnen het alleen nog hebben over wanneer je alcoholist bent, maar dat zijn er meer dan er toegegeven wordt.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:57 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ik blijf me er over verbazen dat dit eigenlijk de enige sociaal geaccepteerde verslaving is, helemaal als je bedenkt dat dit de enige verslaving is die direct schadelijk is voor je medemens.
Is dat echt geaccepteerd?quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:02 schreef Casos het volgende:
[..]
Alsof alcoholisme niet geaccepteerd is.
Ga er eens op in voor de verandering? Het rook verbod is toch zo heilig?quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:00 schreef Apropos het volgende:
[..]
Ja hoor. Maar gelukkig is het roken in mijn favoriete kroegen uitgebannen, dus het zou een soort antropologisch uitstapje voor me worden.
[..]
Dat is een dancefeest, he? Dan valt roken waarschijnlijk in het niet bij de overige treurigheid.
Het gaat niet alleen om roken, de verregaande vertrutting van de maatschappij schiet mij in het verkeerde keelgat. Iedereen is dodelijk voorzichtig, roken mag niet meer, snacken niet, schoonmaakdoekjes zijn krampachtig steriel gemaakt, ons eten zit vol met 'gezonde toevoegingen' en ga zo maar door.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:47 schreef Apropos het volgende:
[..]
Wat is er voor durf gemoeid met roken? Die krampachtige pogingen om ''vertrutting'', ''betutteling'' enz. te bestrijden en ''lekker door te roken'', zijn alleen maar pogingen om een smerige verslaving een beter aanzien te geven.
Hoeveel mensen ken jij die op regelmatige basis een glaasje drinken? Vraag diezelfde mensen dat eens een tijd niet te doen. De meeste zullen keihard ontkennen dat ze verslaafd zijn en makkelijk zonder kunnen en wat al niet meer. Op eenzelfde manier als vele rokers dat doen.quote:
Er zijn hele volksstammen die meer dan 5 biertjes per dag wegtikken en ontkennen dat ze een probleem hebben. Dus jaquote:
Van mij hoeft niemand op te houden met roken, maar ik vind roken, of veel drinken, geen teken van durf.quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:03 schreef Lkw het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen om roken, de verregaande vertrutting van de maatschappij schiet mij in het verkeerde keelgat. Iedereen is dodelijk voorzichtig, roken mag niet meer, snacken niet, schoonmaakdoekjes zijn krampachtig steriel gemaakt, ons eten zit vol met 'gezonde toevoegingen' en ga zo maar door.
Mensen durven niet meer te leven en zeker niet dood te gaan. Dat is iiritant, we worden op deze manier zielige kasplantjes die braaf volgens het boekje leven en altijd maar 'verntwoord bezig zijn'.
'Mensch, durf te leven' is simpelweg een uiting van kritiek op zo'n sullige samenleving.
Ja, zulke mensen ken ik ook. Maar als ze het al moeten ontkennen, is het kennelijk niet geaccepteerd.quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:05 schreef Pek het volgende:
[..]
Er zijn hele volksstammen die meer dan 5 biertjes per dag wegtikken en ontkennen dat ze een probleem hebben. Dus ja
Het is wel geaccepteerd, alleen willen mensen niet toegeven dat ze verslaafd zijn. Verslaving wordt geassocieerd met slecht en ze zien de bui al hangen. Komen er straks van die anti-drinkers alcoholvrije kroegen opeisen.quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:07 schreef Apropos het volgende:
[..]
Ja, zulke mensen ken ik ook. Maar als ze het al moeten ontkennen, is het kennelijk niet geaccepteerd.
Maar wel een volledig logische handeling als je in een kroeg bent, alcoholverbod dan maar?quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:07 schreef Apropos het volgende:
[..]
Ja, zulke mensen ken ik ook. Maar als ze het al moeten ontkennen, is het kennelijk niet geaccepteerd.
Dat valt nog te bezien, overtuigend bewijs heb ik nog nimmer gezien.quote:Op dinsdag 9 september 2008 16:57 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ik blijf me er over verbazen dat dit eigenlijk de enige sociaal geaccepteerde verslaving is, helemaal als je bedenkt dat dit de enige verslaving is die direct schadelijk is voor je medemens.
Je vat het woord 'durf' volgens mij te letterlijk op.quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:07 schreef Apropos het volgende:
[..]
Van mij hoeft niemand op te houden met roken, maar ik vind roken, of veel drinken, geen teken van durf.
Goed idee. Als creatieve horeca-boer moet je je gewoon aanpassen. McDonalds mag over 5 jaar ook alleen nog maar kale sla en droog brood verkopen. En de commerciëlen houden straks na 22.00uur op met uitzenden want dan moeten alle burgermannetjes naar bed om de volgende ochtend om 6 uur fris weer te kunnen wreken voor vadertje straat en de kapitaalmarkt.quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:12 schreef Pek het volgende:
[..]
Maar wel een volledig logische handeling als je in een kroeg bent, alcoholverbod dan maar?Ik open alvast een SpaBar, gat in de markt!
En daarom hebben ze de regels precies zo gemaakt dat vraag en aanbod niet meer kan werken.quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:31 schreef Pek het volgende:
Doemscenarios ten spijt, ik denk dat het beproefde recept van "Vraag & Aanbod" alle verboden zal overwinnen, zoals altijd![]()
Daar merk ik anders weinig van, coke is goedkoper geworden om maar wat te noemenquote:Op dinsdag 9 september 2008 17:34 schreef Vodkadruppel het volgende:
[..]
En daarom hebben ze de regels precies zo gemaakt dat vraag en aanbod niet meer kan werken.
En zo hoort het ook.quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:37 schreef Pek het volgende:
[..]
Daar merk ik anders weinig van, coke is goedkoper geworden om maar wat te noemen
"I want to smoke a cuban in a non-smoking area" Leary is Godquote:Op dinsdag 9 september 2008 17:37 schreef Papierversnipperaar het volgende:
"i've seen the future, it's a 47-year old virgin sitting in his pyjama's sipping banana-broccoli shakes..."quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:44 schreef Pek het volgende:
[..]
"I want to smoke a cuban in a non-smoking area" Leary is God![]()
Een visionair!quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:50 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
"i've seen the future, it's a 47-year old virgin sitting in his pyjama's sipping banana-broccoli shakes..."
Ook wel leuk dat ze hem inhuren voor een blockbuster film om gewoon z'n standup-act te doenquote:
Een van de belangrijkste scenes van de vorige eeuw, jammer dat het zo'n slechte film wasquote:
Mijn sigaren steek ik tegenwoordig thuis op, buiten of bij vrienden thuis. Ik hoef niet persé door kinderachtige rebelsheid anderen schade toe te brengen met mijn sigarenrook.quote:Op dinsdag 9 september 2008 17:44 schreef Pek het volgende:
[..]
"I want to smoke a cuban in a non-smoking area" Leary is God![]()
Als dat zo zou zijn waarom dan ook een rookverbod in zaken zonder personeel?quote:Op dinsdag 9 september 2008 18:52 schreef DionysuZ het volgende:
Dit rookverbod staat helemaal los van het feit dat roken slecht voor je is. Het is er doordat meeroken slecht is en dat daardoor werknemers beschermd worden voor gezondheidsproblemen door de verslaving van iemand anders.
Van mij mag er dan ook een uitzondering gemaakt worden voor kroegen zonder personeel. Echter snij je dan indirect de kroegen mét personeel in de vingers. Als je 10 kroegen hebt op een straat, waarvan er 1 zonder personeel, en 1000 mensen die daar uitgaan, en zeg 30% daarvan rookt, dan heb je al zo'n 300 mensen in die ene kroeg (aangezien de meeste rokers toch liever wél roken dan niet roken), wat weer tot omzetverlies leidt in de andere kroegen =). (Geen IRL voorbeeld, maar benadrukt wel het punt)quote:Op dinsdag 9 september 2008 19:02 schreef Chewie het volgende:
[..]
Als dat zo zou zijn waarom dan ook een rookverbod in zaken zonder personeel?
Ja, het is een recht, maar moet nageleefd worden als een plicht. Anders krijg je bij de sollicitatieprocedure een scheiding tussen rokers en niet-rokers, in kroegen waar de eigenaar rookt. Die gaat immers niemand aannemen die niet rookt aangezien hij dan zelf ook niet meer in zijn kroeg kan roken als de betreffende persoon zijn recht opeist.quote:Ook blijft het een recht op een rookvrije werkplek en geen plicht, hoewel die plicht gaat gelden voor de werkgever zodra er van dat recht gebruik word gemaakt.
Deze past er ook wel bijquote:Op dinsdag 9 september 2008 17:44 schreef Pek het volgende:
[..]
"I want to smoke a cuban in a non-smoking area" Leary is God![]()
Dit blijf ik toch een uitermate zwak argument vinden en valt prima te vergelijken met horeca voor bepaalde doelgroepen, dat roken eventueel schadelijk is voor anderen maakt in dit geval weinig uit en coffeeshops zijn wel een voorbeeld dat dit prima kan, metalfans gaan ook niet naar een tranceclub en vice verca.quote:Op dinsdag 9 september 2008 19:09 schreef DionysuZ het volgende:
[..]
Van mij mag er dan ook een uitzondering gemaakt worden voor kroegen zonder personeel. Echter snij je dan indirect de kroegen mét personeel in de vingers. Als je 10 kroegen hebt op een straat, waarvan er 1 zonder personeel, en 1000 mensen die daar uitgaan, en zeg 30% daarvan rookt, dan heb je al zo'n 300 mensen in die ene kroeg (aangezien de meeste rokers toch liever wél roken dan niet roken), wat weer tot omzetverlies leidt in de andere kroegen =). (Geen IRL voorbeeld, maar benadrukt wel het punt)
Vanwaar toch dat minderwaardigheidscomplex wat je zovaak ziet bij voorstanders van dit verbod? De cijfers spreken dit argument namelijk keihard tegen.quote:Ja, het is een recht, maar moet nageleefd worden als een plicht. Anders krijg je bij de sollicitatieprocedure een scheiding tussen rokers en niet-rokers, in kroegen waar de eigenaar rookt. Die gaat immers niemand aannemen die niet rookt aangezien hij dan zelf ook niet meer in zijn kroeg kan roken als de betreffende persoon zijn recht opeist.
En het lijkt me nou niet echt eerlijk als rokers meer kans maken op een baan in de horeca dan niet-rokers.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |