Road Rage.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:05 schreef Catbert het volgende:
[..]
Je hebt tegenwoordig zo'n programma waarbij ze mensen volgen die echt niet sporen in het verkeer, ben ff de naam kwijt.
als iemand zoals jij mij probeerd te irriteren dan gaat er altijd maar enkele gedachtes in me om...quote:Op woensdag 10 september 2008 13:06 schreef Scorpie het volgende:
Ik maak me er niet druk om, ik zorg gewoon dat ik mijn lolletje met figuren zoals jij heb voordat ik ze rustig laat passerenAls je zelfs dat niet doorhebt ben je nog dommer dan ik al dacht
Nou dat is precies wat Scorpie doet he; meneer moet een lolletje hebben en brengt daarmee een hoop verkeer in gevaar.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:11 schreef Prosac het volgende:
An sich heb ik helemaal geen last van mensen die wat agressiever rijden, op de snelweg mag ik zelf ook wel graag doorrijden, als er iemand dan een vrachtwagen met 110 wil inhalen, dan heb ik daar vrede mee. Ik heb echter wel een hekel aan de mensen die MIJ door hun haastige rijstijl in een gevaarlijke situatie willen brengen.
Ik zie ook regelmatig bijna ongelukken omdat iemand bijvoorbeeld per ongeluk afsneed of even op de rem ging omdat iemand opzij leek te gaan en degene erachter bijna de kofferbak in ging. Die bijna ongelukken komen dan niet daardoor maar door de daarop volgende acties van de afgesnedene of achteropkomende auto omdat ze "even hetzelfde" terug willen doen.
Ik heb eigenlijk slechts 1 echt irritatie puntje en dat is het gebrek aan richting aangeven bij veel mensen.
Tja, mensen die deelnemen in het verkeer en geen richting aangeven zijn inderdaad hinderlijk. Gelukkig kun je het van de meeste wel voorspellen (Getunede bakken, bmw's, audi's, SUV's), maar het blijft vervelend. En auto's met slechte/half werkende/niet werkende/verkeerd afgestelde verlichting.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:11 schreef Prosac het volgende:
Ik heb eigenlijk slechts 1 echt irritatie puntje en dat is het gebrek aan richting aangeven bij veel mensen.
Tuurlijk Superman, tis al goed met jequote:Op woensdag 10 september 2008 13:12 schreef rival het volgende:
[..]
als iemand zoals jij mij probeerd te irriteren dan gaat er altijd maar enkele gedachtes in me om...
geen frustratie...
maar meer,
hoe klein moet dat ding van die persoon wel niet zijn?
hoe weinig zal hij thuis te vertellen hebben als hij hier mensen zijn wil op wilt leggen?
wat voor kutdag heeft die persoon gehad?
allemaal dat soort dingen....![]()
want ik hou er ook niet van als iemand op mijn bumper zit... dus dan ga ik aan de kant waar dat kan... maar ik ga niet op mijn rem trappen omdat die vent zo dicht achter me zit.. omdat het me niet boeit... ik kan me er absoluut niet druk om maken,,,, jij wel, ook al beweer je bij hoog en laag van niet
maar zelf ziet hij dat niet in, want die dekselse bumperklevers zijn de enige die gevaar verzoorzakenquote:Op woensdag 10 september 2008 13:14 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
Nou dat is precies wat Scorpie doet he; meneer moet een lolletje hebben en brengt daarmee een hoop verkeer in gevaar.
Kaats, bal, terugverwachten enzo.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:14 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
Nou dat is precies wat Scorpie doet he; meneer moet een lolletje hebben en brengt daarmee een hoop verkeer in gevaar.
inderdaad, met mij gaat het goed!quote:Op woensdag 10 september 2008 13:14 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Tuurlijk Superman, tis al goed met je
bedenk je eens; wat is het nut?quote:Op woensdag 10 september 2008 13:17 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Kaats, bal, terugverwachten enzo.
quote:Op woensdag 10 september 2008 13:17 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Kaats, bal, terugverwachten enzo.
dan is zijn dag goedquote:Op woensdag 10 september 2008 13:18 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
bedenk je eens; wat is het nut?
inderdaad. ook zo een nutteloze actie want wie kaatst kan de bal verwachtenquote:Op woensdag 10 september 2008 13:18 schreef Prosac het volgende:
nog een puntje van irritatie.
mensen die het begrip ritsen niet begrijpen en een ritser er niet tussen laten omwille van "hij heeft langer over die andere baan gereden dan ik en dan ook nog eens voordringen"
Ik snap er niks van. Je vindt mensen die rechts inhalen crimineel, maar bij bumperklevers mag je wel iemand opzettelijk in gevaar brengen. Bizar.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:17 schreef Scorpie het volgende:
Iemand die mij bumperkleeft moet niet gek op staan te kijken als ik ook even voor eigen rechter ga spelen he.
Klopt, die van mij ga na een heel klein stukje in al aan. Hebben ze dat na 3 keer nog niet door, tja. Dan ga ik opeens iets harder rijden om te moeten afremmen voor mijn voorganger, met een 'schrikreactie', want tja, ik had het natuurlijk niet door he, dat ik zo dicht op mijn voorganger zat.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:17 schreef Catbert het volgende:
Je kunt trouwens best bumperklevers waarschuwen door licht je rem in te trappen. Je remlicht gaat al aan als je je rempedaal een halve CM intrapt, en dan rem je echt nog niet.
Duitse verkeersdeelnemers.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:14 schreef CasB het volgende:
Wat ik wel grappig vind, is dat het in Duitsland wel goed kan. Ja, ze rijden daar soms wel flink harder, maar ze weten daar wel wat afstand houden en ruimte maken betekend. Daar kunnen een hoop Nederlanders echt een voorbeeld aan nemen.
Het werkt natuurlijk op 2 manieren he; zij halen mij rechts in, ik zorg ervoor dat ze er dan niet meer tussen passen.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:19 schreef Catbert het volgende:
[..]
Ik snap er niks van. Je vindt mensen die rechts inhalen crimineel, maar bij bumperklevers mag je wel iemand opzettelijk in gevaar brengen. Bizar.
als iemand je rechts inhaald, zou je volgens de regels (waar je zo van houd) zelf rechts hebben moeten rijden! dus ben je dubbel foutquote:Op woensdag 10 september 2008 13:21 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het werkt natuurlijk op 2 manieren he; zij halen mij rechts in, ik zorg ervoor dat ze er dan niet meer tussen passen.
Zelfde met bumperkleven; wil je bumperkleven? Prima, maar dan niet gek op staan te kijken als ik 'opeens' moet remmen door een 'schrikreactie' zoals ik dat zelf noem.
Wat maak je je toch druk om andere mensenquote:Op woensdag 10 september 2008 13:21 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het werkt natuurlijk op 2 manieren he; zij halen mij rechts in, ik zorg ervoor dat ze er dan niet meer tussen passen.
Zelfde met bumperkleven; wil je bumperkleven? Prima, maar dan niet gek op staan te kijken als ik 'opeens' moet remmen door een 'schrikreactie' zoals ik dat zelf noem.
Jij rijdt overduidelijk geen spitsuren, want dan zie je namelijk iedereen al in een miniem gat duiken zodra de borden 70 aanspringenquote:Op woensdag 10 september 2008 13:22 schreef rival het volgende:
[..]
als iemand je rechts inhaald, zou je volgens de regels (waar je zo van houd) zelf rechts hebben moeten rijden! dus ben je dubbel fout
Goed bezig? Welnee. Leuk? Ja! Interesseert mij het nou of het goed of slecht is, zolang ik mijn lolletje heb en diegene achter mij flink opgefokt is vind ik het al primaquote:dan veroorzaak je nog EXPRES gevaarlijke situaties. onder het motto, "iemand iets afleren"
en dan denk je nog bij jezelf dat je goed bezig bent ook
Nog zo iemand die denkt dat ik me er druk om maakquote:Op woensdag 10 september 2008 13:25 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
Wat maak je je toch druk om andere mensen
quote:Op woensdag 10 september 2008 13:25 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Jij rijdt overduidelijk geen spitsuren, want dan zie je namelijk iedereen al in een miniem gat duiken zodra de borden 70 aanspringen![]()
[..]
Goed bezig? Welnee. Leuk? Ja! Interesseert mij het nou of het goed of slecht is, zolang ik mijn lolletje heb en diegene achter mij flink opgefokt is vind ik het al prima![]()
En goh, al word ik een keer erop gepakt kan het me nog niks schelen![]()
Jij snapt echt niet goed hoe ik in elkaar steek met zulke situaties he? Het maakt me geen reet uit of je de regels wel of niet overtreed, als je asociaal weggedrag laat zien aan mij ben je gewoon van mij
nee ik moet alleen 5 dagen in de week 's ochtends amsterdam in, en 's middags weer uit!quote:Op woensdag 10 september 2008 13:25 schreef Scorpie het volgende:
Jij rijdt overduidelijk geen spitsuren,
Je let gewoon teveel op anderen. Als je op jezelf zou letten, zou je doorhebben dat je 'represailles' leuk zijn noch effect hebben en alleen maar een hoop 'onschuldigen' in gevaar brengt.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:27 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Nog zo iemand die denkt dat ik me er druk om maak![]()
Het is een kwestie van je gas indrukken of loslaten, of je rem indrukken of loslaten, meer hoef je niet te doen hoorNiks druk maken, lol maken
Waarom maak je dan zulke domme opmerkingen? Je weet toch zelf ook hoe het er op de weg aan toe gaat? Zodra de borden 70 aanspringen gaan mensen als een gek de kleine gaatjes in vullen op andere banen omdat het daar sneller gaat, dat is een algemeen feit, sterker nog, de overheid probeert dat tegen te gaan.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:29 schreef rival het volgende:
[..]
nee ik moet alleen 5 dagen in de week 's ochtends amsterdam in, en 's middags weer uit!
die aannames van jou
wie de bal.........quote:Op woensdag 10 september 2008 13:31 schreef Scorpie het volgende:
Waarom dan toch zo`n rare opmerking maken lieve rival?
Weer zo`n aannamequote:Op woensdag 10 september 2008 13:30 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
Je let gewoon teveel op anderen. Als je op jezelf zou letten, zou je doorhebben dat je 'represailles' leuk zijn noch effect hebben en alleen maar een hoop 'onschuldigen' in gevaar brengt.
Ik ook niet, maar ik blijf gewoon dezelfde snelheid rijden en ga gewoon weer rustig naar rechts als daar ruimte voor is. Ik laat me niet opjagen, maar ik ga ook geen gevaarlijke situatie creeren om iemand een lesje te leren.quote:Op woensdag 10 september 2008 12:05 schreef Scorpie het volgende:
In de categorie eigen schuld dikke bult; als je te dicht achterop zit zal ik het niet laten zelf 1 of 2 regeltjes te buigen om je een les te leren. Asociale vlerken die denken mij te moeten opdrukken omdat ze te laat van huis zijn gegeven heb ik geen boodschap aan.
Klopt, maar ik had het dan ook over een normale snelweg waar je 120 mag.quote:110 waar je 100 mag is nog steeds te hard.
Iets met kip en ei natuurlijk. Omdat jij links blijft rijden, heb je de kans dat iemand je rechts gaat inhalen. Jij bent dus de veroorzaker van die actie. Als jij gewoon naar rechts was gegaan, zoals het hoort, kan iemand niet eens rechts inhalen.quote:Mensen die onnodig links rijden veroorzaken geen brokken, mensen die rechts (en dus onverwachts) inhalen lopen daar meer risico op.
Zo ook voor de mensen die duidelijk mede schuldig zijn. Je moet hoe dan ook over je schouder kijken als je naar rechts gaat. In het verkeer moet je alles verwachten, dus ook een malloot die jou rechts voorbij komt racen. Als het goed is, is je ook geleerd eerst te kijken voordat je van baan wisselt.quote:Mensen die rechts inhalen en dan een ongeluk veroorzaken: rijbewijs kwijt voor het leven imo.
Iets niet verwachtenquote:Rechts inhalen is ook veel gevaarlijker. Je komt uit een hoek waar niemand je verwacht, dus loop je ook meer risico om een ongeluk te veroorzaken met dat asociale rijgedrag.
1 gevaarlijke gek? De enige idioot op de weg is diegene die links de boel loopt op te houden. Haal je die lul van de weg, heb je ook geen lange rij op de linkerbaan en ook geen gevaarlijke gek die er rechts voorbij gaat.quote:En inderdaad; ze laten liever een zooi auto`s onnodig links in een treintje rijden dan 1 gevaarlijke gek die aan de verkeerde kant gaat inhalen.
Als de borden 70 aanspringen mag je sowieso rechts inhalen, dan rij je nl. in een filequote:Op woensdag 10 september 2008 13:25 schreef Scorpie het volgende:
Jij rijdt overduidelijk geen spitsuren, want dan zie je namelijk iedereen al in een miniem gat duiken zodra de borden 70 aanspringen![]()
Klinkt als een situatie waarbij je zelf te lang links bleef hangen. Kennelijk was er rechts van je ruimte zat om even een baan op te schuiven.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:35 schreef Scorpie het volgende:
Weer zo`n aannameAls ik in mijn spiegel zo`n auto zie die hem naar rechts gooit om vervolgens vol gas rechts mij voorbij te willen na mij gebumperkleeft te hebben heeft me dat welgeteld 2 keer in de spiegels kijken gekost, wat ik overigens altijd al doe.
Ligt er aan.. als die ene links op een drukke weg gewoon keurig 120 rijdt, dan moet de rest erachter die zo nodig tussen de 130 en 150 willen rijden (guiltyquote:Op woensdag 10 september 2008 13:36 schreef BobbyB het volgende:
1 gevaarlijke gek? De enige idioot op de weg is diegene die links de boel loopt op te houden. Haal je die lul van de weg, heb je ook geen lange rij op de linkerbaan en ook geen gevaarlijke gek die er rechts voorbij gaat.
Nee dat is geen aanname maar een constatering. Ik ga met dezelfde feiten heel anders om: iemand wil er rechts voorbij.. ok eigen risico -> over naar de orde van de dag. Jij reageert met een heel scala aan tegenmaatregelen, ook al kosten ze weinig moeite. Je aandacht gaat af van jezelf naar de ander.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:35 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Weer zo`n aannameAls ik in mijn spiegel zo`n auto zie die hem naar rechts gooit om vervolgens vol gas rechts mij voorbij te willen na mij gebumperkleeft te hebben heeft me dat welgeteld 2 keer in de spiegels kijken gekost, wat ik overigens altijd al doe.
Ja want de hele wereld is bezig met jouw spelletje tegen de gemene rechtsrijder / bumperkleverquote:Met een beetje geluk heeft diegene die op dat moment achter mij reed het geintje door en sluit hij het gat, waardoor diegene gevangen zitPrachtig is dat.
je hoeft de situatie niet erger te maken. Op het moment dat de bumperklever een inschattingsfout maakt door jouw acties? Wat gebeurd er dan met de onschuldige auto's rechts en achter de bumperklever? en de auto's daarachter? De bumperklever is asociaal maar zelf doe je er niet voor onder hoorquote:En de enige auto die je uberhaupt in 'gevaar' brengt is de auto die bumperkleeft of rechts inhaalt. En dat is nog steeds zelf degene die gevaarlijke situaties kan voorkomen
Ben nou gewoon aan het trollen of wat?quote:Op woensdag 10 september 2008 13:25 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Jij rijdt overduidelijk geen spitsuren, want dan zie je namelijk iedereen al in een miniem gat duiken zodra de borden 70 aanspringen![]()
[..]
Goed bezig? Welnee. Leuk? Ja! Interesseert mij het nou of het goed of slecht is, zolang ik mijn lolletje heb en diegene achter mij flink opgefokt is vind ik het al prima![]()
En goh, al word ik een keer erop gepakt kan het me nog niks schelen![]()
Jij snapt echt niet goed hoe ik in elkaar steek met zulke situaties he? Het maakt me geen reet uit of je de regels wel of niet overtreed, als je asociaal weggedrag laat zien aan mij ben je gewoon van mij
Zulke mensen bestaan gewoon in het verkeer hoor.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:48 schreef Kopbal het volgende:
[..]
Ben nou gewoon aan het trollen of wat?
Dan nog is het aan de politie om iemand daarop te wijzen, niet aan de persoon. Daarnaast is het heel leuk dat je oude barrel aangeeft dat je 120 rijdt, maar dat is vaak flink onder de max snelheid. Komt vaak voor dat oudere auto's een afwijking van 10% hebben, vooral met versleten banden. Woon in Utrecht en rij dus regelmatig via bijvoorbeeld de A2 of A12, en dan heb je altijd mensen die mensen dat ze omdat ze 120 rijden prima op de linkerbaan kunnen blijven terwijl de middenbaan ook vrij is. Die haal ik dan op den duur inderdaad maar rechts in.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:46 schreef Prosac het volgende:
Ligt er aan.. als die ene links op een drukke weg gewoon keurig 120 rijdt, dan moet de rest erachter die zo nodig tussen de 130 en 150 willen rijden (guilty) daar niet over zeiken.
quote:Op woensdag 10 september 2008 13:35 schreef Scorpie het volgende:
En de enige auto die je uberhaupt in 'gevaar' brengt is de auto die bumperkleeft of rechts inhaalt. En dat is nog steeds zelf degene die gevaarlijke situaties kan voorkomen
Nogmaals, ik heb het over iemand die 110 of minder rijdt op een weg waar je 120 rijdt. Waarom moet ik op FOK! altijd alles uitspellen?quote:Op woensdag 10 september 2008 13:46 schreef Prosac het volgende:
[..]
Ligt er aan.. als die ene links op een drukke weg gewoon keurig 120 rijdt, dan moet de rest erachter die zo nodig tussen de 130 en 150 willen rijden (guilty) daar niet over zeiken.
Hoe dan ook is onverwacht of onnodig afremmen verboden. Sterker nog, als er een kat oversteekt kun je beter niet vol in de ankers gaan, want als er dan iemand achter op je klapt, ben jij de sjaak.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:54 schreef rival het volgende:
en als die door jouw actie in een slip raakt en daarbij tegen 30 anderen aanknalt.. heb je niks mee te maken zeker?
Natuurlijk ook weer waar, maar in Groningen is tweebaans al heel bijzonder.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:53 schreef Catbert het volgende:
[..]
Dan nog is het aan de politie om iemand daarop te wijzen, niet aan de persoon. Daarnaast is het heel leuk dat je oude barrel aangeeft dat je 120 rijdt, maar dat is vaak flink onder de max snelheid. Komt vaak voor dat oudere auto's een afwijking van 10% hebben, vooral met versleten banden. Woon in Utrecht en rij dus regelmatig via bijvoorbeeld de A2 of A12, en dan heb je altijd mensen die mensen dat ze omdat ze 120 rijden prima op de linkerbaan kunnen blijven terwijl de middenbaan ook vrij is. Die haal ik dan op den duur inderdaad maar rechts in.
Nee hoor. Bij werkzaamheden heldt ook vaak genoeg een snelheidsbeperking van 70 KM/u. En dat betekent echt niet dat je dan rechts mag gaan inhalen.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:43 schreef Catbert het volgende:
[..]
Als de borden 70 aanspringen mag je sowieso rechts inhalen, dan rij je nl. in een file
Ook alweer onjuist. De rechts-inhalende josties vinden namelijk vaak genoeg dat ergens net een auto tussen kunnen gooien 'dus' ruimte genoeg was om naar rechts te gaan. Iedereen die verder wel heeft opgelet bij z'n rijlessen weet dat je na inhalen pas naar rechts moet gaan wanneer er vervolgens voldoende afstand over blijft tussen jou en de auto achter je. Wat er concreet op neerkomt dat je dat pas doet wanneer je de koplampen van de ingehaalde auto in je binnenspiegel ziet.quote:Klinkt als een situatie waarbij je zelf te lang links bleef hangen. Kennelijk was er rechts van je ruimte zat om even een baan op te schuiven.
Hij heeft het over aanspringende borden. Dan zit er dus een file aan te komen. Kun je ook zien, knipperen er namelijk van 4 van die oranje lampjes naast.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:56 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
Nee hoor. Bij werkzaamheden heldt ook vaak genoeg een snelheidsbeperking van 70 KM/u. En dat betekent echt niet dat je dan rechts mag gaan inhalen.
Je doet net zo goed als ik aannamers over de beschreven situatie. Je hebt twee soorten rechts inhalers. Type die er meteen langs moeten en zich in elk gat proppen, en mensen die na een tijd wachten maar rechts inhalen omdat die persoon duidelijk niet van plan is een plaatsje op te schuiven. En ik val in de laatste categorie.quote:Ook alweer onjuist. De rechts-inhalende josties vinden namelijk vaak genoeg dat ergens net een auto tussen kunnen gooien 'dus' ruimte genoeg was om naar rechts te gaan.
en de mijne komt dan nooit boven 110quote:Op woensdag 10 september 2008 13:53 schreef Catbert het volgende:
Daarnaast is het heel leuk dat je oude barrel aangeeft dat je 120 rijdt
En ik heb het dan vooral over de 1e categorie. Die zijn per definitie nog irritanter dan de linksklevers.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:59 schreef Catbert het volgende:
[..]
Hij heeft het over aanspringende borden. Dan zit er dus een file aan te komen. Kun je ook zien, knipperen er namelijk van 4 van die oranje lampjes naast.
[..]
Je doet net zo goed als ik aannamers over de beschreven situatie. Je hebt twee soorten rechts inhalers. Type die er meteen langs moeten en zich in elk gat proppen, en mensen die na een tijd wachten maar rechts inhalen omdat die persoon duidelijk niet van plan is een plaatsje op te schuiven. En ik val in de laatste categorie.
Vrachtwagens halen ook in waar en wanneer het niet mag... net als dat automobilisten zich niet aan de regels houden.quote:Op woensdag 10 september 2008 14:14 schreef San0201 het volgende:
Ik dacht dat vrachtwagens niet harder dan 80 mochten
Ach.. 130/140 op de snelweg houdt de politie je echt niet aan hoor. Je moet daarbij dan nog wel opvallend rijgedrag gaan vertonen. die 16 kilometertjes te hard is niet interessant, dat laten ze liever aan een flitspaaltje over.quote:Op woensdag 10 september 2008 14:06 schreef BarraCupraCuda het volgende:
130 levensgevaarlijk noemen op de snelweg
rot op man de politie rijd zelf ook vaak 130 a 140
Mwah.quote:Op woensdag 10 september 2008 13:43 schreef Catbert het volgende:
[..]
Als de borden 70 aanspringen mag je sowieso rechts inhalen, dan rij je nl. in een file
quote:In Nederland hanteert Rijkswaterstaat voor de verkeersinformatie de definitie dat een file een verzamelbegrip is van drie soorten stagnerend verkeer:
langzaam rijdend verkeer: verkeer dat over ten minste 2 kilometer nergens harder rijdt dan 50 km/u, maar doorgaans wel sneller dan 25 km/u
stilstaand verkeer: verkeer dat over ten minste 2 kilometer vrijwel overal minder dan 25 km/u rijdt
langzaam rijdend tot stilstaand verkeer: langzaam rijdend verkeer over veelal wat grotere lengte met hierin op sommige stukken stilstaand verkeer.
De definitie van een file of congestie is niet eenduidig. In de perceptie van weggebruikers is soms al sprake van filevorming als de doorstroming wordt bemoeilijkt. Binnen Rijkswaterstaat wordt behalve bovenstaande ook andere definities gehanteerd. Zo is de definitie van een file die voor de dynamische route-informatiepanelen (DRIP) wordt gebruikt anders en ook die voor bijvoorbeeld statistische gegevens wijkt af.
Een veelvoorkomend verschijnsel is de zogenaamde harmonica-file, in Vlaanderen ook wel accordeonfile genoemd. Hiermee wordt een situatie over een langere afstand bedoeld waarin congestie wordt afgewisseld met vrij rijdend verkeer.
Ik zet dan m'n cruisecontrol terug van 140 naar 130 en rij d'r gewoon langsheen. Maar over het algemeen rijden ze zelf zo'n 140.quote:Op woensdag 10 september 2008 14:17 schreef Prosac het volgende:
Mensen die bij het zien van een politieauto ineens van 130/140 teruggaan naar 120 om vervolgens die wagen niet in te durven halen. Wat een lol moeten sommige KLPD-ers hebben, stiekem 115 gaan rijden om te zien hoeveel mensen dan wel in halen.
Ik weet niet in welk deel van Nederland je woont, maar na zo'n 70 bord komt over het algemeen een 50 bord, en dan staat 't stil. Dus als zo'n bord aanspring laat ik m'n gas los, en als dat betekent dat ik iemand op de baan links van me inhaal boeit me dat weinig.quote:Op woensdag 10 september 2008 14:19 schreef Scorpie het volgende:
Mwah.
Dat ligt denk aan de definitie van file die je hanteert:
Ik woon in de Randstadquote:Op woensdag 10 september 2008 14:19 schreef Catbert het volgende:
Ik weet niet in welk deel van Nederland je woont, maar na zo'n 70 bord komt over het algemeen een 50 bord, en dan staat 't stil. Dus als zo'n bord aanspring laat ik m'n gas los, en als dat betekent dat ik iemand op de baan links van me inhaal boeit me dat weinig.
als je oplet weet je dat hij het niet heeft over borden langs de weg!quote:Op woensdag 10 september 2008 14:27 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik woon in de Randstad.
En zo`n 70 bord zegt nog niks hoor. A13 richting Den Haag, Prins Clausplein, staat bij de afslag richting Den Haag standaard nu een 90 en een 70 bord aan wegens werkzaamheden die al lang voorbij zijn.
Goh Superman, dat zijn ook matrixborden die daar boven de snelweg aanstaanquote:Op woensdag 10 september 2008 14:30 schreef rival het volgende:
[..]
als je oplet weet je dat hij het niet heeft over borden langs de weg!
maar zogeheten matrixborden die plots aanspringen
sjonge sjonge sjonge, als het maar in je straatje past he. je verdraait alles en nogwat om maar "gelijk" te krijgen
met oranje knipperlichten erbij? (4 stuksquote:Op woensdag 10 september 2008 14:31 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Goh Superman, dat zijn ook matrixborden die daar boven de snelweg aanstaan
Of ze knipperen of niet weet ik niet, heb ik niet op gelet. Zal het straks eens bekijken. Weet wel dat het matrixborden zijn die aanstaanquote:Op woensdag 10 september 2008 14:32 schreef rival het volgende:
[..]
met oranje knipperlichten erbij? (4 stuks)
Joh, laatmaar, hij heeft het zelf over aanspringende borden en even later gaat het over wegwerkzaamheden. Hij lult er gewoon omheen zodat het beter in z'n straatje past. Meneer heeft gelijk, en wij niet. Toedelsquote:Op woensdag 10 september 2008 14:32 schreef rival het volgende:
met oranje knipperlichten erbij? (4 stuks)
Kom je me nog even rechts inhalen dan om 5 uur op de A13?quote:Op woensdag 10 september 2008 14:33 schreef Catbert het volgende:
[..]
Joh, laatmaar, hij heeft het zelf over aanspringende borden en even later gaat het over wegwerkzaamheden. Hij lult er gewoon omheen zodat het beter in z'n straatje past. Meneer heeft gelijk, en wij niet. Toedels
Dan ben je toch ook aan het bumperklevenquote:Op woensdag 10 september 2008 13:21 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het werkt natuurlijk op 2 manieren he; zij halen mij rechts in, ik zorg ervoor dat ze er dan niet meer tussen passen.
Nee, wordt A2-A12-Waterlinieweg vanavond, ik heb een hockeytraining anders was ik graag voor je omgereden. Sorryquote:Op woensdag 10 september 2008 14:43 schreef Scorpie het volgende:
Kom je me nog even rechts inhalen dan om 5 uur op de A13?
Hockey? Kakkerquote:Op woensdag 10 september 2008 14:49 schreef Catbert het volgende:
[..]
Nee, wordt A2-A12-Waterlinieweg vanavond, ik heb een hockeytraining anders was ik graag voor je omgereden. Sorry
Enorrrrmquote:
En pas op het laatste moment de snelweg op gaan.quote:Op woensdag 10 september 2008 15:08 schreef PhoenixNLx het volgende:
ergste zijn (meestal oude) mensen die met 60 km/u de snelweg opgaan en jij rijdt daarachter!
levensgevaarlijk, meteen afpakken dat rijbewijs !!!!
Nee, mensen die zo de weg op knallen zijn fijn:quote:Op woensdag 10 september 2008 15:55 schreef PDOA het volgende:
En pas op het laatste moment de snelweg op gaan.
Als ze zonder omkijken de weg op knallen maakt het me niet uit, is gewoon doodeng. Als je onder die hoek de weg op rijdt, dus zonder even parallel aan de baan te rijden, zie je niet wat er achter je zit. En als je dan niet omkijkt, wat ik dus een paar keer meegemaakt heb, krijg je levensgevaarlijke situaties. Bejaarden die dat dan met 60 i.p.v. 120 doen zijn nog dubbel zo gevaarlijk.quote:Op woensdag 10 september 2008 16:26 schreef PhoenixNLx het volgende:
trouwens als dat op de snelweg gaan aan het begin van de invoegstrook gebeurd met minimaal 120 dan is er toch niks aan het handje?
Dan nog is er geen reden om niet tussen die vrachtwagens even naar links te gaan.quote:Op woensdag 10 september 2008 16:43 schreef PhoenixNLx het volgende:
ik zou de irritante bosmongool uithangen voor die klootzakken die zich irriteren aan mensen die gewoon de maximale snelheid rijden... ik bedoel mensen die op de linkerbaan rijden met 100 km/u (waar je 120 mag) en daarmee een vrachtwagen inhalen dat zijn pas irritante mensen... maar mensen die de max snelheid rijden heb ik persoonlijk niks op aan te merken eigenlijk
Kankerkneusquote:Op woensdag 10 september 2008 16:48 schreef PhoenixNLx het volgende:
naar rechts bedoel je? neu dat niet... maar als mensen gaan plakken krijg ik altjid irritante buien en ga ik trager rijden dan mag... stel ik rij 50 km/u waar je 50 mag en als er dan 1 of andere debiel keihard op me af komt rijden en daarna een konthaar van me vandaan blijft, dan laat ik altijd mijn achterlichten even zien (niet remmen, alleen aantikken) en daarna ga ik 40 rijden in zn 2 ofzo... als ie er dan langs wil, planken zodat het hem niet lukthaha moet ie maar niet zo asociaal doen
Plakkers zijn irritant, maar als je naar rechts kan en iemand wil je inhalen, waarom zou je dan links blijven rijden? Ik rij als het rustig is zelf 140 op de cruiscontrol, da's iets te hard ja, maar da's toch jouw probleem niet? Ik ga echt geen meter van je af rijden, maar als ik op 100m achter je zit zou ik het fijn vinden dat je naar rechts gaat voordat ik af moet gaan remmen. Dan verspil je alleen maar brandstof.quote:Op woensdag 10 september 2008 16:57 schreef PhoenixNLx het volgende:
diegene die met plakken begint natuurlijk... eigen schuld dikke bult! laat me raden... jij bent vast een FAG?
nog zo een.quote:Op woensdag 10 september 2008 16:57 schreef PhoenixNLx het volgende:
diegene die met plakken begint natuurlijk... eigen schuld dikke bult! laat me raden... jij bent vast een FAG?
QFTquote:Op woensdag 10 september 2008 17:12 schreef Omniej het volgende:
Sommige mensen zijn gewoon nogal competitief ofzo, en als ik dit topic zo doorlees is met name Scorpie daar een van.
Ik bedoel, als ik 130 of 140 rijd op de snelweg (wat ik persoonlijk een fijne snelheid vind) en ik zie in m'n spiegel een auto snel dichterbij komen, dan ga ik gewoon naar rechts als ik die ruimte heb. Als ik op dat moment bezig ben een treintje auto's in te halen blijf ik natuurlijk gewoon links zitten, maar als ik gewoon naar rechts kįn, zie ik totaal geen reden om links te blijven plakken.
Ik ga voor iemand die achter mij zit te kleven écht niet harder doorrijden (ik hou gewoon m'n eigen snelheid aan), maar het is uitermate triest om expres langzamer te gaan rijden, of met je remlichten te gaan spelen. Net zoals niet op tijd terug naar rechts gaan gewoon triest is.
Het voorbeeld van KhaZ hierboven vond ik wel aardig. Twee vrachtwagens met aardig wat ruimte ertussen... Als de weg voor de rest leeg is, zou ik zelf gewoon op de linkerbaan blijven plakken, simpelweg omdat ik het liefst zo min mogelijk van baan wissel. Maar als er achter mij een auto zit die duidelijk harder rijdt (of wil rijden) dan ik, ben ik de beroerdste niet om gewoon even tussen die vrachtwagens in naar rechts te gaan hoor.
Voor jou maakt het toch geen enkel verschil? Als je even naar rechts gaat kun je nog steeds jouw eigen snelheid blijven rijden, en die vent achter jou kan ook doorrijden. En kom dan alsjeblieft niet met "Ja, ik reed al de maximum snelheid dus hij mįg mij helemaal niet inhalen", want jij bepaalt niet voor anderen hoe hard ze willen rijden.
Nou nou nou nou, om gelijk met triest te gaan strooien staat ook weer zo kneuzerig, vind je zelf ook niet? In jouw geval laat ik je er gewoon langs hoor, je bent immers normaal weggedrag aan het vertonen. Behalve dan de snelheid, maar hey, dat moet je zelf weten.quote:Op woensdag 10 september 2008 16:40 schreef KhaZ het volgende:
Scorpie wat ben je toch een triest persoon als ik 't zo lees.. blijf je ook expres linkshangen als je niet gekleeft wordt? Stel: 2 baans weg, jij rijd 120 en haalt een vrachtwagen in, 150m verder rijd er weer een vrachtwagen (rechts uiteraard), ik kom eraan met 170 maar laat m'n gas netjes op tijd los om er langs te kunnen als jij naar rechts zou gaan tussen de vrachtwagens (laten we zeggen dat van vrachtwagen naar vrachtwagen met 120km/u 10 seconden (=lang) duurt.
Let wel: ik kleef niet, maar heb zat snelheid om 't wel kleven te laten worden als je 2 secs na de vrachtwagen niet naar rechts gaat. Ga je dan netjes aan de kant of hang je de irritant bosmongool uit?
Het is blijkbaar erg lastig voor mensen zoals jij om begrijpend te lezen. Ik neem het je niet kwalijk hoor, maar word er een beetje moe van. Hoe kom je erbij dat dat "competitief" moet zijn als ik gewoon zeg dat ik diegene die achter mij zich als een bosaap aan het gedragen is eventjes terug laat gaan in zijn kooi?quote:Op woensdag 10 september 2008 17:12 schreef Omniej het volgende:
Sommige mensen zijn gewoon nogal competitief ofzo, en als ik dit topic zo doorlees is met name Scorpie daar een van.
Zeg ik ergens dat ik dat niet doe dan? Ik geef al tig keer aan dat het in mijn geval om notoire bumperklevers in de spits gaat, die er geen KONT mee opschieten om te gaan kleven. Ze komen hoogstens 1(!) fucking auto voorbij, namelijk die van mijquote:Ik bedoel, als ik 130 of 140 rijd op de snelweg (wat ik persoonlijk een fijne snelheid vind) en ik zie in m'n spiegel een auto snel dichterbij komen, dan ga ik gewoon naar rechts als ik die ruimte heb. Als ik op dat moment bezig ben een treintje auto's in te halen blijf ik natuurlijk gewoon links zitten, maar als ik gewoon naar rechts kįn, zie ik totaal geen reden om links te blijven plakken.
Waarom is dat triest? Het meest trieste wat je kan doen is zulke figuren laten gaan en zonder slag of stoot over te geven. Je geeft het zelf al aan; je gaat niet harder doorrijden, maar er tegen optreden doe je zelf ook niet. Een assertieve rijder ben je dus ook niet.quote:Ik ga voor iemand die achter mij zit te kleven écht niet harder doorrijden (ik hou gewoon m'n eigen snelheid aan), maar het is uitermate triest om expres langzamer te gaan rijden, of met je remlichten te gaan spelen. Net zoals niet op tijd terug naar rechts gaan gewoon triest is.
Dat zeg ik toch ook? Alles in de redelijkheid. Als diegene achter mij gewoon redelijkerwijs harder doorrijd dan ik en het kan ook gewoon zonder dat diegene zijn kampersmentaliteit en stupiditeit tentoonspreid is er niks aan de hand.quote:Het voorbeeld van KhaZ hierboven vond ik wel aardig. Twee vrachtwagens met aardig wat ruimte ertussen... Als de weg voor de rest leeg is, zou ik zelf gewoon op de linkerbaan blijven plakken, simpelweg omdat ik het liefst zo min mogelijk van baan wissel. Maar als er achter mij een auto zit die duidelijk harder rijdt (of wil rijden) dan ik, ben ik de beroerdste niet om gewoon even tussen die vrachtwagens in naar rechts te gaan hoor.
Zeg ik dat ergens dan? Nee. Dit soort geintjes haal ik ook alleen maar uit op het moment dat diegene achter mij er geen kont mee opschiet; dat wil zeggen in de drukte rechts passeren om 1(!) auto voorbij te gaan of bumperkleven achteraan een trein van 25+ auto`s. DAT zijn pas zielige mensen, DAAR moet je wat tegen doen. Niet tegen iemand die de dupe wordt van zulk aso-tuig dat wel even gaat beslissen hoe er gereden dient te worden door de medemens. Dat bepaal ik namelijk nog altijd zelf, en zeker niet 1 of andere halve gare die achter mij zo nodig 4 seconden eerder thuis wil zijn voor het eten.quote:Voor jou maakt het toch geen enkel verschil? Als je even naar rechts gaat kun je nog steeds jouw eigen snelheid blijven rijden, en die vent achter jou kan ook doorrijden. En kom dan alsjeblieft niet met "Ja, ik reed al de maximum snelheid dus hij mįg mij helemaal niet inhalen", want jij bepaalt niet voor anderen hoe hard ze willen rijden.
Wel leuk dat je dus de aanleiding voor het vergrijp goed praat maar een reactie daarop niet. En dan nog afvragen waar de agressie in het verkeer vandaan komtquote:Op woensdag 10 september 2008 17:07 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
nog zo een.
het gaat hier toch niet om de schuldvraag maar om een veilige en soepele doorstroming van het verkeer. Als de tegenpartij daar een fout in maakt geeft dat geen enkele rechtvaardiging de situatie erger te maken. Hou je gewoon met jezelf bezig.
Dus je doet eigenlijk precies hetzelfde als ik, maar dan omgekeerdquote:Op woensdag 10 september 2008 17:03 schreef Catbert het volgende:
[..]
Plakkers zijn irritant, maar als je naar rechts kan en iemand wil je inhalen, waarom zou je dan links blijven rijden? Ik rij als het rustig is zelf 140 op de cruiscontrol, da's iets te hard ja, maar da's toch jouw probleem niet? Ik ga echt geen meter van je af rijden, maar als ik op 100m achter je zit zou ik het fijn vinden dat je naar rechts gaat voordat ik af moet gaan remmen. Dan verspil je alleen maar brandstof.
Ik vind het heel typisch dat zoveel mensen over plakkers beginnen. Ik vind het zelf ook 'niet normaal', maar er zijn zo veel mensen die links blijven hangen dat je het op een gegeven moment ook zat bent. En als je dan langer dan noodzakelijk links blijft hangen heb je wel eens iemand die d'r graag langs wil ja. Beetje zelfde types als die mensen die links op de troltrap blijven staan met het argument dat als je haast hebt je dan maar eerder van huis moet gaan.
Ja, nou whoohoo. Vouw jij je lekker om een boom of lever anders gewoon je rijbewijs in ja? Jij bent de asociaal in het verhaal. Dat eigen rechtertje spelen op de weg moeten mensen maar eens afleren.quote:Op woensdag 10 september 2008 16:48 schreef PhoenixNLx het volgende:
naar rechts bedoel je? neu dat niet... maar als mensen gaan plakken krijg ik altjid irritante buien en ga ik trager rijden dan mag... stel ik rij 50 km/u waar je 50 mag en als er dan 1 of andere debiel keihard op me af komt rijden en daarna een konthaar van me vandaan blijft, dan laat ik altijd mijn achterlichten even zien (niet remmen, alleen aantikken) en daarna ga ik 40 rijden in zn 2 ofzo... als ie er dan langs wil, planken zodat het hem niet lukthaha moet ie maar niet zo asociaal doen
Joh? Ben jij nog mal? Je zou elkaar eens de ruimte geven ook al rijdt die ander te hard. Het idee alleen dat je voor elkaar aan de kant gaat, ben je gek.quote:Op woensdag 10 september 2008 16:46 schreef KhaZ het volgende:
Maar vertel me: waarom zou je mensen irriteren die haast hebben? Als je gewoon naar rechts kunt gaan.. het is toch een kleine moeite? Ik zelf ga als de sodemieter naar rechts als er achter me een dikke BMW opdoemt met hoge snelheid: ik weet 100% zeker dat hij het prettig vind dat ik opbok naar rechts. Win-win situatie.
Een te kleine penis.quote:Iedereen die mensen die sneller rijden expres irriteren hebben een of andere stoornis, dat kan niet anders.
Eensquote:Edit: of thuis onder de plak, en op de snelweg de held uithangen.. beetje jammer allemaal. Papiertje inleveren, en voortaan met de bus. Sterf!
En dat is nu precies wat ik met competitief bedoel. Waarom niet gewoon even erlangs laten als hij dat zo graag wil? Waarom per se nog even lol willen hebben door zo'n vent te jennen? Natuurlijk zou ik er ook een groot voorstander van zijn om dat soort rasmongolen uit de genenpoel te verwijderen, maar aangezien ook dįt soort volk toch wel op de weg blijft, kun je maar beter zorgen dat je er zo min mogelijk mee te maken krijgt.quote:Op woensdag 10 september 2008 23:26 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het is blijkbaar erg lastig voor mensen zoals jij om begrijpend te lezen. Ik neem het je niet kwalijk hoor, maar word er een beetje moe van. Hoe kom je erbij dat dat "competitief" moet zijn als ik gewoon zeg dat ik diegene die achter mij zich als een bosaap aan het gedragen is eventjes terug laat gaan in zijn kooi?
Uiteindelijk gaat hij er toch wel langs, maar niet eerder dan dat ik mijn lol even heb gehad met zo`n persoon.
Wat is dit hieronder dan?quote:Alles natuurlijk in rede; ik ga niet express mensen pesten die gewoon harder rijden dan ik (wat overigens ook al knap zat is, daar ik zelf 130 aanhou als cruise-snelheid). Zoals ik net al aangaf focus ik mijn lolletjes vooral op de aso`s en de opgefokte types die hoognodig valium nodig hebben voor hun "King of the Road" syndroom waar ze overduidelijk niet mee om kunnen gaan.
Nogmaals: ik ontken niet dat bumperklevers gruwelijk irritant zijn, maar dat is nog geen reden om maar even expres in de weg te blijven rijden. Als je te maken hebt met opgefokte mensen is het altijd beter om te deėscaleren, in plaats van nog wat extra olie op 't vuur te gooien. Ga je dat soort gasten nog even extra pesten door ze no matter what niet te laten passeren dan doe je juist het tegenovergestelde.quote:Op dinsdag 9 september 2008 12:58 schreef Scorpie het volgende:
Als er bij mij iemand zou bumperkleven (vlak na een inhaal actie van mij bijvoorbeeld) dan tik ik gewoon 5 keer op mijn rem, kijken of dat genoeg is om dat gedrag af te leren. Owja, en als hij dan denkt rechts er langs te gaan rij ik harder door zodat hij op de middelste baan vast zit.
Dat soort types moet je gewoon even opnieuw opvoeden, ze zitten thuis teveel onder moeders` plak dus denken ze roadwarrior te kunnen spelen
Yep. In het stukje wat ik zojuist geciteerd heb (9 september 2008 12:58) dus...quote:Zeg ik ergens dat ik dat niet doe dan?
Je vraag mij hoe ik erbij kom dat jij competitief ingesteld bent, en drie alinea's later kom je hiermee.quote:Waarom is dat triest? Het meest trieste wat je kan doen is zulke figuren laten gaan en zonder slag of stoot over te geven. Je geeft het zelf al aan; je gaat niet harder doorrijden, maar er tegen optreden doe je zelf ook niet. Een assertieve rijder ben je dus ook niet.
Voor het eerst in dit topic begin je zowaar een beetje redelijk te klinken.quote:Dat zeg ik toch ook? Alles in de redelijkheid. Als diegene achter mij gewoon redelijkerwijs harder doorrijd dan ik en het kan ook gewoon zonder dat diegene zijn kampersmentaliteit en stupiditeit tentoonspreid is er niks aan de hand.
Ik praat niets goed en ik vraag me niet af waar de agressie vandaan komt. Ik weet namelijk dat die komt van principiėle en competetieve acties en represailles waar niemand wat mee op schiet.quote:Op woensdag 10 september 2008 23:27 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Wel leuk dat je dus de aanleiding voor het vergrijp goed praat maar een reactie daarop niet. En dan nog afvragen waar de agressie in het verkeer vandaan komt
Dat is echt knap, daar heb je vast wel een bron voor!quote:Op donderdag 11 september 2008 09:19 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
Ik praat niets goed en ik vraag me niet af waar de agressie vandaan komt. Ik weet namelijk dat die komt van principiėle en competetieve acties en represailles waar niemand wat mee op schiet.
Aha! die zat vast achter een bumperklever aan die het wel even verdiend had om achterna gezeten te wordenquote:Op donderdag 11 september 2008 09:08 schreef San0201 het volgende:
Ik kwam net weer zo'n gevalletje van opgefokt rijden tegen op weg naar het werk.
snelweg, tweebaans, ik rijdt rechts want er is ruimte genoeg. Bedrijfsbusje rijdt links mij voorbij.
Even verderop beginnen de matrix borden te knipperen. 70 en verderop 50. File dus.
Busje gaat naar rechts, twee auto's voorbij en dan weer naar links. weer een stukje verder gaat hij weer naar rechts. Dan weer naar links. Maar goed, in de file maakt het weinig uit op welke baan je zit. Dat bleek ook wel, want ik heb hem geloof ik wel 4 keer ingehaald en dat terwijl ik gewoon rustig rechts reed.
Ik vind het altijd wel grappig om te zien, maar begrijp niet goed dat mensen serieus denken dat ze zo sneller zijn
Danklje. Nee heb ik niet, maakt het zo mogelijk nog knapper te weten.quote:Op donderdag 11 september 2008 09:20 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat is echt knap, daar heb je vast wel een bron voor!
Hey hoe durf je in hemelsnaam daar tegenop te treden ja je moet dat soort mensen met rust laten want je mag absoluut nooit niet iets daarover zeggen ja! Hoe durf je zo gevaarlijk bezig te zijn, die Volvo wilde gewoon iets eerder dan jou op zijn werk zijn snap je dat dan niet pfffffff principiele rijders zijn het gevaarlijkste volk dat er is! Gaan ze zomaar toeteren omdat iemand anders een gevaarlijke situatie creeert, moet niet gekker worden met jou!quote:Op donderdag 11 september 2008 09:24 schreef BobbyB het volgende:
Reed ik rustig op de rechterbaan, want zoals gewoon stond er file. Ik rij op een normale manier, samen met een aantal anderen, de linker rij voorbij, want die staat helemaal stil natuurlijk. Komt er ineens een tering Volvo uit de linker baan (uiteraard zonder knipperlicht te gebruiken, want die hebben alleen duurdere Volvo's) waardoor ik keihard moet remmen en vervolgens gaat die lul nog langzamer voor mij rijdenen dan nog naar mij durven gebaren omdat ik toeter.
Zulke mensen verdienen gewoon een nekschot.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |