Als je dit artikel juist weet te interpreteren, dan had je begrepen dat het marginaal is. Een betere doorbloeding treed ook op bij alcoholgebruik an sich.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:01 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Althans, magisch ...
Ze zijn geloof ik aardig op weg om de stof kunstmatig na te maken ()
[..]
Alcohol is sowieso niet "goed" voor je. Dagelijks een biertje, jenevertje, wodka, of wat dan ook, heeft niet het positieve effect wat rode wijn heeft. Ik zoek nog even verder voor je naar een linkje, ik kan'm atm. niet vinden. Dat is wel wetenschappelijk aangetoond, itt. wat je eerder zei.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:09 schreef SHE het volgende:
Overigens zitten polyfenolen ook in druivensap, in olijfolie en in groenten.
Het slaat dus nergens op, om rode wijn als magische wonderdrank te bestempelen. Het doet niet meer voor je dan een jenevertje of een wodka.
Luister, tot niet zo heel lang geleden dacht men inderdaad dat rode wijn een speciale gezondheidsbevorderende werking had.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:13 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Alcohol is sowieso niet "goed" voor je. Dagelijks een biertje, jenevertje, wodka, of wat dan ook, heeft niet het positieve effect wat rode wijn heeft. Ik zoek nog even verder voor je naar een linkje, ik kan'm atm. niet vinden. Dat is wel wetenschappelijk aangetoond, itt. wat je eerder zei.
Dr zijn een paar punten in het dieet (die ik dus eerder noemde) die ik of apart gekozen vindt (wodka) of simpelweg ongezond vindt, ongeacht of het diet-proof is of niet (Roomboterwat wel erg lekker is, maar zeer ver weg van gezond).
Het is pas relatief recent pas bekend geworden wát de werking van rode wijn veroorzaakt (door een arts van het meander medisch centrum te Amersfoort trouwens).quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:16 schreef SHE het volgende:
[..]
Luister, tot niet zo heel lang geleden dacht men inderdaad dat rode wijn een speciale gezondheidsbevorderende werking had.
Tot zeer recentelijk, men tot de ontdekking kwam dat het de alcohol zelf is, die bepaalde fijne kwaliteiten bezit.
Je mag van mij zoeken tot je een ons weegt, maar ik ben goed op de hoogte van de meest recente conclusies
En wat jij ongezond vind, is niet zo heel belangrijk. Daar is de wetenschap voor en die vertrouw ik blind.
Overigens kan een biertje zeker geen kwaad, bijzonder goed voor je nieren zelfs.
In ieder geval niet in wijn, daar wil je zo min mogelijk pitten in hebben, deze veroorzaken methanol bij de gistingquote:Op maandag 18 augustus 2008 16:16 schreef loveli het volgende:
Zitten die polyfenolen niet heel erg in druivenpitten? Of haal ik klok en klepel weer door elkaar.
Druivenpitten zijn in ieder geval erg gezond en er bestaat ook druivenpittenolie. Een tijdje heb ik het gebruikt om te bakken, maar omdat het ongelooflijk spettert hou ik het maar bij olijfolie (en ganzenvet voor speciale gelegenheden).
Die zitten vrnl in de schil van de druif. en ook in andere bessen trouwens. Verder zit het in chocolade, in bier, in olijfolie, in groenten...quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:16 schreef loveli het volgende:
Zitten die polyfenolen niet heel erg in druivenpitten? Of haal ik klok en klepel weer door elkaar.
Druivenpitten zijn in ieder geval erg gezond en er bestaat ook druivenpittenolie. Een tijdje heb ik het gebruikt om te bakken, maar omdat het ongelooflijk spettert hou ik het maar bij olijfolie (en ganzenvet voor speciale gelegenheden).
"In practice, though, beverage choice appears to have little effect on cardiovascular benefit. A report from the Health Professionals Follow-up Study, for example, examined the drinking habits of more than 38,000 men over a 12-year period. Moderate drinkers were 30 to 35 percent less likely to have had a heart attack than non-drinkers.(4) This reduction was observed among men who drank wine, beer, or spirits, and was similar for those who drank with meals and those who drank outside of meal time. This study suggests that the frequency of drinking may matter: Men who drank every day had a lower risk of heart attack than those who drank once or twice a week."quote:Op maandag 18 augustus 2008 15:52 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
De beschermende functie val alcohol gaat trouwens alleen op bij rode wijn..
Ik vind het super voor koude bereidingen, maar het wordt wel heel snel ranzigquote:Op maandag 18 augustus 2008 16:16 schreef loveli het volgende:
Zitten die polyfenolen niet heel erg in druivenpitten? Of haal ik klok en klepel weer door elkaar.
Druivenpitten zijn in ieder geval erg gezond en er bestaat ook druivenpittenolie. Een tijdje heb ik het gebruikt om te bakken, maar omdat het ongelooflijk spettert hou ik het maar bij olijfolie (en ganzenvet voor speciale gelegenheden).
Dit is de laatste keer dat ik het ga uitleggen ( serieus )quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:18 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Het is pas relatief recent pas bekend geworden wát de werking van rode wijn veroorzaakt (door een arts van het meander medisch centrum te Amersfoort trouwens).
quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:25 schreef SHE het volgende:
[..]
Dit is de laatste keer dat ik het ga uitleggen ( serieus )
*sigh*
quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:29 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Nog niet de gene die ik zocht, maar iig. wel al 1 die jou "wijn is niet beter" argument in twijfel neemt: http://www.healthandfood.be/html/nl/news/2004/2004-08-18.htm
Ja Kwak, 1 kcal gaat direct naar je heupen.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:29 schreef kwakveense het volgende:
ach, lee harvey dinges wilde mij ook ervan overtuigens dat ik beter iets met suiker kan drinken omdat ik van light frisdrank dikker word...
Nee, dat je beter iets kan drinken waar geen kunstmatige zoetstoffen inzittenquote:Op maandag 18 augustus 2008 16:29 schreef kwakveense het volgende:
ach, lee harvey dinges wilde mij ook ervan overtuigens dat ik beter iets met suiker kan drinken omdat ik van light frisdrank dikker word...
Dat je ongezonde dingen (Roomboter, alcohol) als "goed" weet te verkopen. Rode wijn is goed. Gematigd, every now and then. Wodka heeft, helemaal de manier waarop het gedronken wordt*, geen toegevoegde waarde op een gezond dieet.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:32 schreef SHE het volgende:
[..]
Aug, 2004?
Daarbij heb ik erg veel moeite met interpretaties als 'superieur'
Ik vraag me ook af waarom je zo aan het doordrammen bent en welk punt je nu eigenlijk wenst te maken?.
Want?quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:34 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Nee, dat je beter iets kan drinken waar geen kunstmatige zoetstoffen inzitten![]()
(althans, niet de zoetstoffen die ze hier in nederland dr in kiepen, zoals aspartaam).
quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:34 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Nee, dat je beter iets kan drinken waar geen kunstmatige zoetstoffen inzitten![]()
(althans, niet de zoetstoffen die ze hier in nederland dr in kiepen, zoals aspartaam).
En ik ben al jaren 15-25 kilo te licht, volgens de heren doktoren. Met redbull. En ijsthee. En veel vruchtensap. En thee met 3 scheppen suiker - dat is wel 12 gram! 1/4 blikje colaquote:Op maandag 18 augustus 2008 16:35 schreef Beessie-Jen het volgende:
en ik 42 met cola lighten zonder wijn
en zonder boter.. (wel met olie overigens )
Ik ben wel van mening dat aspartaam niet instant killing is. Maar volledig gezond is het niet, het bevordert de behoeftes aan suiker, en rommelt met de opname van suiker. Drink dan géén cola, maar iets anders. (of ga met een spandoek in Den haag staan om die aziatische zoetstof... *naam zo even zoeken* legaal te krijgen...)quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:38 schreef SHE het volgende:
[..]
Want?
En ga de discussie over aspartaam maar niet met mij aan, als je in mijn posthistprie kijkt dan zie je dat velen voor jou al gesneuveld zijn.
* SHE geeft Claudia een welkom terug cola-light
Zie eerder, zo uit mn hoofd 54 gram verz. vet per 100 gram boter. En veel cholesterol. Veel ongezonder kan je het niet krijgen.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:39 schreef loveli het volgende:
Blijf even van mijn roomboter af, ja! Zo ongezond is dat echt niet, zeker vergeleken met die margarine-meuk.
weet jij wel dat ondergewicht veeeeeeel gevaarlijker is dan (licht ) overgewicht?????quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:38 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
En ik ben al jaren 15-25 kilo te licht, volgens de heren doktoren. Met redbull. En ijsthee. En veel vruchtensap. En thee met 3 scheppen suiker - dat is wel 12 gram! 1/4 blikje cola![]()
En aardappels, ook nog. En wijn. En af en toe, heel zelden wodka. Door de cola.
Voor de smeuïgheid.quote:Op maandag 18 augustus 2008 15:53 schreef ColdFeet het volgende:
Roomboter is lekkerHoewel ik nooit snap waarom mensen en boter en bijv kaas of pindakaas op hun brood doen. Dan proef je de boter amper, terwijl het zo vreselijk lekker is
Normandische boerenboter
Ik heb vooralsnog mijn beweringen goed gefundeerd en je hebt het vertikt om op mijn boter en aardappel verhaal in te gaan.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:37 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Dat je ongezonde dingen (Roomboter, alcohol) als "goed" weet te verkopen. Rode wijn is goed. Gematigd, every now and then. Wodka heeft, helemaal de manier waarop het gedronken wordt*, geen toegevoegde waarde op een gezond dieet.
*Aangezien je niet 1 glas wodka bij een maaltijd gaat drinken, maar wodka recreatief drinkt, en dus af en toe maar wel wat grotere hoeveelheden.
Die redenering is gewoon een beetje... krom
Ik heb helemaal geen kritiek op mensen met overgewicht. En met mijn bouw (lang/slank) is ondergewicht ook niet gevaarlijk maar normaal. Sterker nog, als ik op het "ideale gewicht" zou zitten volgens de standaard schema's (>100 kg) dan zou ik ongezonder bezig zijn. (En rare trucs uit moeten halen, omgekeerde liposuctie ofzoquote:Op maandag 18 augustus 2008 16:41 schreef Beessie-Jen het volgende:
[..]
weet jij wel dat ondergewicht veeeeeeel gevaarlijker is dan (licht ) overgewicht?????
en dan ga jij hier ons ff kritiek lopen geven.....
Thanx, maar ik drink uitsluitend water, thee en koffie. In Italië heb ik wel lekker aqua frizzante genuttigd.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:38 schreef SHE het volgende:
* SHE geeft Claudia een welkom terug cola-light
Nee, ik zeg dat je niet 1 glas wodka bij je eten gaat drinken, zoals met wijn. Wodka is smaak en geurloos (vandaar dat alcoholisten het drinken) en drink je dus alleen voor de alcohol. Itt. wijn, waar juist veel smaak aan zit.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:41 schreef SHE het volgende:
[..]
Ik heb vooralsnog mijn beweringen goed gefundeerd en je hebt het vertikt om op mijn boter en aardappel verhaal in te gaan.
Daarbij weet jij helemaal niet wie wat drinkt en wanneer.
Sterker nog, je durft zelfs een uit de lucht gegrepen bewering te doen dat wodka drinkers meer drinken.
Graag bewijs hiervoor.
Ik denk dat je jezelf beter bij de staart kunt pakken en ergens anders een onwetende moet vinden voor je vreemde en vooral ongefundeerde manier van discussieren.
Dat mogen ze inderdaad eindelijk wel eens op de markt gaan toelaten.quote:
Wel de juiste cijfers erbij pakken, 54gr vet, waarvan 23!gr enkelvoudig onverzadigd. ( dus yay! )quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:40 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Zie eerder, zo uit mn hoofd 54 gram verz. vet per 100 gram boter. En veel cholesterol. Veel ongezonder kan je het niet krijgen.
bepaal jij dat nu ff ter plekke???quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:43 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Nee, ik zeg dat je niet 1 glas wodka bij je eten gaat drinken, zoals met wijn. Wodka is smaak en geurloos (vandaar dat alcoholisten het drinken) en drink je dus alleen voor de alcohol. Itt. wijn, waar juist veel smaak aan zit.
Omg, er zijn dus alleen wodka alcoholisten?quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:43 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Nee, ik zeg dat je niet 1 glas wodka bij je eten gaat drinken, zoals met wijn. Wodka is smaak en geurloos (vandaar dat alcoholisten het drinken) en drink je dus alleen voor de alcohol. Itt. wijn, waar juist veel smaak aan zit.
Helaas wel. Margarine is (gedeeltelijk) gehard vet. Door dat proces krijg je juist transvetten en die zijn slecht voor je. Er is bij mijn weten nog geen margarine op de markt zonder trans-vet. Gelukkig voor Unilever hebben ze een geweldige marketing-afdeling, waardoor heel Nederland zich nog steeds suf smeert met margarine. En de toevoeging van vitamine D aan margarine is om het te laten concurreren met roomboter, waaraan dat niet kunstmatig toegevoegd hoeft te worden, omdat het er al in zit.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:40 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Zie eerder, zo uit mn hoofd 54 gram verz. vet per 100 gram boter. En veel cholesterol. Veel ongezonder kan je het niet krijgen.
Hij ging morgen lunchen, toch?quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:58 schreef k_i_m het volgende:
Zo. Ik ga spinazietaart maken vanavond. Dat jullie dat maar even weten!
Oeh, Greys is doortraptquote:Op maandag 18 augustus 2008 17:01 schreef Greys het volgende:
[..]
Hij ging morgen lunchen, toch?
Ik zou iets maken met bergen knoflook vanavond![]()
Ouwe zuipschuitquote:Op maandag 18 augustus 2008 16:50 schreef conleche het volgende:
Ik drink iedere dag 1 wodka. Ik vind het lekker. Ik ben geen alcoholist. Mijn dank.
Tip: ga naar de studentenwijk in de buurt van Termini, dan betaal je een fractie van wat je in de stad zelf betaalt.quote:Op maandag 18 augustus 2008 17:00 schreef ColdFeet het volgende:
Claudia, dat etenOver een maandje vlieg ik naar Rome, eens kijken wat voor lekkers je daar kunt eten en drinken
Nee, maar lezen is lastig geloof ik. Wodka drink je niet met 1 glas voor de lekker, wodka drink je als je een avondje gaat zuipen. Niets mis mee, maar niet gezond.quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:52 schreef SHE het volgende:
[..]
Omg, er zijn dus alleen wodka alcoholisten?
Ja. Althans, goede wodka niet. Kan mijn mamma de slijter evt. voor je bevestigen hoor.quote:En wodka heeft geen smaak?
![]()
Sprak de pot.quote:Je bent echt zo gek als een deur he?
100 gram Roomboter:quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:53 schreef loveli het volgende:
[..]
Helaas wel. Margarine is (gedeeltelijk) gehard vet. Door dat proces krijg je juist transvetten en die zijn slecht voor je. Er is bij mijn weten nog geen margarine op de markt zonder trans-vet. Gelukkig voor Unilever hebben ze een geweldige marketing-afdeling, waardoor heel Nederland zich nog steeds suf smeert met margarine. En de toevoeging van vitamine D aan margarine is om het te laten concurreren met roomboter, waaraan dat niet kunstmatig toegevoegd hoeft te worden, omdat het er al in zit.
Zo, nu eerst ff roomboterbrownies maken.
Zoveel suiker? Ik drink (bijna) geen cola. Niet dagelijks ijsthee/fernandes. Wel dagelijks redbull en cheap-ass 7-up. Die eerste bevat erg weinig suiker (Taurine geeft de hubbabubba smaak), die tweede ook verwaarloosbaar.quote:Op maandag 18 augustus 2008 17:00 schreef ColdFeet het volgende:
Claudia, dat etenOver een maandje vlieg ik naar Rome, eens kijken wat voor lekkers je daar kunt eten en drinken
Ik hou niet van light frisdrank, ik vind het vies. Spa & frauit gaat wel, de rest s bocht. Ik drink liever ranja, en nog liever water met een limoentje.
En LHO is een aardige jongen die zich bemoeit met dingen waar ie geen verstand van heeft, en die ondanks zijn ondergewicht beter mayonaise kan eten dan zoveel suiker
Ja, maar brownies met margarine is goor. Wat dacht je van dat argument. Ooit wel eens gebakken metquote:Op maandag 18 augustus 2008 17:10 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
100 gram Roomboter:
- Geen vitamine D
- 82,5 gram vet (logisch)
- Waarvan verzadigd: 54,0 gram
- Waarvan Enkelvoudig Onverzadigd: 23,5 gram
- Meervoudig onverzadigd: 3,5 gram
- Cholesterol: 240 MG
Margarine:
- Geen vitamine D ("algemeen", dus niet toegevoegd)
- 80 gram vet
- Waarvan verzadigd: 25,0 gram
- Waarvan Enkelvoudig Onverzadigd: 38 gram
- Meervoudig onverzadigd: 17 gram
- Cholesterol: 0 MG!
Je ziet dus simpelweg dat er meer slechte vetten in roombotter zitten tov. margarine. Het is nogal stupide dat te ontkennen.
Nee, hij mailde dat hij het al afgezegd had omdat hij geen tijd hadquote:Op maandag 18 augustus 2008 17:01 schreef Greys het volgende:
[..]
Hij ging morgen lunchen, toch?
Ik zou iets maken met bergen knoflook vanavond![]()
rightquote:Op maandag 18 augustus 2008 17:14 schreef k_i_m het volgende:
[..]
Nee, hij mailde dat hij het al afgezegd had omdat hij geen tijd had.
True, maar om nu alle boterproducten door roomboter te vervangen....quote:Op maandag 18 augustus 2008 17:13 schreef k_i_m het volgende:
[..]
Ja, maar brownies met margarine is goor. Wat dacht je van dat argument. Ooit wel eens gebakken met. margarine
. ? Homo
.
quote:Op maandag 18 augustus 2008 17:13 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Zoveel suiker? Ik drink (bijna) geen cola. Niet dagelijks ijsthee/fernandes. Wel dagelijks redbull en cheap-ass 7-up. Die eerste bevat erg weinig suiker (Taurine geeft de hubbabubba smaak), die tweede ook verwaarloosbaar.
quote:Op maandag 18 augustus 2008 16:38 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
En ik ben al jaren 15-25 kilo te licht, volgens de heren doktoren. Met redbull. En ijsthee. En veel vruchtensap. En thee met 3 scheppen suiker - dat is wel 12 gram! 1/4 blikje cola![]()
En aardappels, ook nog. En wijn. En af en toe, heel zelden wodka. Door de cola.
Ja, dat zeg ik. Die 12 gram in mn dagelijkse kopje thee was sarcastisch, mocht je het niet doorhebbenquote:
Nou, voor die paar boterhammen op een dag die je naar binnen schuift is het toch eigenlijk ook debiel om die gore margarine te gaan zitten smeren? Het hele concept achter eten is toch ook dat je er plezier van hebt? Het is niet alsof je een heel pakje boter op die drie boterhammen smeert, nietwaar?quote:Op maandag 18 augustus 2008 17:16 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
True, maar om nu alle boterproducten door roomboter te vervangen....
(ik neem aan dat je niet dagelijks brownies naar binnen schuift... Anders zou ik eerst dáár eens mee stoppen voordat je light producten en wodkagaat drinken)
Ja, voor ik uitgegroeid was woog ik grofweg 60 kg. en was ik rond de 1.90 (schooldokter @ mn zestiende). Dat is ruim 25 kg te licht. Nu ben ik 2 meter, en 87 kg. Dat is pakweg 15 kilo onder wat de schema's die je ongetwijfeld her en der ziet zeggen.quote:Op maandag 18 augustus 2008 17:16 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
[..]
Overigens - 25 kilo te licht?
quote:Op maandag 18 augustus 2008 17:10 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
100 gram Roomboter:
- Geen vitamine D
- 82,5 gram vet (logisch)
- Waarvan verzadigd: 54,0 gram
- Waarvan Enkelvoudig Onverzadigd: 23,5 gram
- Meervoudig onverzadigd: 3,5 gram
- Cholesterol: 240 MG
Margarine:
- Geen vitamine D ("algemeen", dus niet toegevoegd)
- 80 gram vet
- Waarvan verzadigd: 25,0 gram
- Waarvan Enkelvoudig Onverzadigd: 38 gram
- Meervoudig onverzadigd: 17 gram
- Cholesterol: 0 MG!
Je ziet dus simpelweg dat er meer slechte vetten in roombotter zitten tov. margarine. Het is nogal stupide dat te ontkennen.
Margarine bevat transvetten.quote:Op maandag 18 augustus 2008 17:21 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
Alleen zo jammer dat die 54 gram verzadigd vet het dan zo gevaarlijk maakt he
Gehard plantaardig vet is het antwoord op al uw vragen, en nog eens niet lekker ookquote:Op maandag 18 augustus 2008 17:21 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
Alleen zo jammer dat die 54 gram verzadigd vet het dan zo gevaarlijk maakt he
Ja, want wat al eerder gezegd werd hier is dat je ook werkelijk 100 gram boter op drie boterhammen smeertquote:Op maandag 18 augustus 2008 17:21 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
Alleen zo jammer dat die 54 gram verzadigd vet het dan zo gevaarlijk maakt he
nou als ik jouw BMI goed uitreken zit je echt niet in het ondergewichtgedeelte.quote:Op maandag 18 augustus 2008 17:19 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Ja, voor ik uitgegroeid was woog ik grofweg 60 kg. en was ik rond de 1.90 (schooldokter @ mn zestiende). Dat is ruim 25 kg te licht. Nu ben ik 2 meter, en 87 kg. Dat is pakweg 15 kilo onder wat de schema's die je ongetwijfeld her en der ziet zeggen.
Omdat mannen er eigenlijk niet tegen kunnen wanneer vrouwen slimmer zijnquote:Op maandag 18 augustus 2008 17:28 schreef SHE het volgende:
Waarom zijn het trouwens altijd mannen die hier onzin uit komen kramen?
Craig heeft Meg gered![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |