Och meid toch. Had je op de middelbare school een briefje van je moeder mee "mijn dochter doet niet mee aan het vak letterkunde"?quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:25 schreef lienelien het volgende:
[..]
Ik weet ook wel dat het een bestaand woord is, en dat er mensen zijn die het daadwerkelijk gebruiken () maar over het algemeen gebruikt men toch echt 'drufde' en staat 'dorst' redelijk plat. En lelijk.
Er is een duidelijk verschil tussen literatuur en de ondertiteling van een serie.quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:39 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Och meid toch. Had je op de middelbare school een briefje van je moeder mee "mijn dochter doet niet mee aan het vak letterkunde"?
Ga eens wat Nederlandse literatuur lezen. Je weet wel, Mulisch, Reve, Hermans. Verschrikkelijk platte taal gebruiken die, joh. En lelijke!
Volgens jou schrijf je 'woordenboek' ook als 'woor den boek' omdat het zo in Van Dale online staat?quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:36 schreef mi_ni_me het volgende:
[..]
Nee daar staan toch spaties tussen....
dank·je·wel
quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:36 schreef mi_ni_me het volgende:
[..]
Nee daar staan toch spaties tussen....
dank·je·wel
Mooi geprobeerd, maar wat je zei was niet "ik vind 'dorst' niet passen in de ondertiteling van een serie", je zei "[dorst staat] redelijk plat. En lelijk."quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:47 schreef lienelien het volgende:
[..]
Er is een duidelijk verschil tussen literatuur en de ondertiteling van een serie.
In mijn beleving is dankjewel een zelfstandig naamwoord. Hij sprak een dankjewel uit.quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:55 schreef lizardtattoo het volgende:
[..]
Volgens jou schrijf je 'woordenboek' ook als 'woor den boek' omdat het zo in Van Dale online staat?![]()
U hebt gezocht op het woord: woordenboek.
RESULTAAT (max 20 woorden)
woor·den·boek (het)
1 naslagwerk waarin de afzonderlijke woorden en vaste uitdrukkingen van een taal zijn gerangschikt, met daarbij hun grammatische eigenschappen, gebruiksmogelijkheden, betekenissen of vertalingen
quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:36 schreef mi_ni_me het volgende:
[..]
Nee daar staan toch spaties tussen....
dank·je·wel
U hebt gezocht op het woord: appeltaart.quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:36 schreef mi_ni_me het volgende:
[..]
Nee daar staan toch spaties tussen....
dank·je·wel
In de meest recente dikke Van Dale (14 editie) wordt het lemma 'dankjewel' inderdaad alleen als zelfstandig naamwoord omschreven, niet als tussenwerpsel.quote:Op donderdag 24 juli 2008 12:03 schreef mi_ni_me het volgende:
[..]
In mijn beleving is dankjewel een zelfstandig naamwoord. Hij sprak een dankjewel uit.
Je schrijft toch ook niet dankjefeestelijk, of dankjehartelijk. Ik vind dit maar een rare actie van die Van Dale.
Ok weer wat geleerdquote:Op donderdag 24 juli 2008 12:19 schreef SummerBreeze het volgende:
[..]
![]()
Dat zijn geen spaties. De puntjues/streepjes geven de plekken aan waar je het woord moet opsplitsen in lettergrepen.
Dank je welquote:Op donderdag 24 juli 2008 12:22 schreef Frollo het volgende:
[..]
In de meest recente dikke Van Dale (14 editie) wordt het lemma 'dankjewel' inderdaad alleen als zelfstandig naamwoord omschreven, niet als tussenwerpsel.
Als die veegwagen zélf 10 meter afstand houdt, is met die zin niets mis natuurlijk.quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:15 schreef mi_ni_me het volgende:
Wat een heerlijk topic is dit
In Amsterdam staat (stond) altijd op de achterkant van de veegwagens: Houdt 10 meter afstand.
Heej, die ken ik. Gemeente 's-Gravenzande moet dat zijn. Met streepje dusquote:Op donderdag 24 juli 2008 13:11 schreef Strychnine het volgende:
Tja, klein foutje misschien, maar we hebben hier het Zandeveltplein (veltttt) en de zandeveltweg (veltttt). Maar volgens Connexxion is het het Zandeveldplein en Zandeveldweg. Op alle borden staat dat fout, door het hele Westland (aangezien de Zandeveldweg een wisselhalte is).
Ook op sites staat dat vaak verkeerd.
Ja kloptquote:Op donderdag 24 juli 2008 13:14 schreef 205_Lacoste het volgende:
[..]
Heej, die ken ik. Gemeente 's-Gravenzande moet dat zijn. Met streepje dus. Toevallig een paar weken terug voor het eerst geweest, op dat plein.
Je bent me voor.quote:Op donderdag 24 juli 2008 12:19 schreef SummerBreeze het volgende:
[..]
![]()
Dat zijn geen spaties. De puntjues/streepjes geven de plekken aan waar je het woord moet opsplitsen in lettergrepen.
Stonden ze wel onder stroom?quote:Op donderdag 24 juli 2008 15:37 schreef Metalfreak het volgende:
Net nog gezien bij de Feedback in Eindhoven, op de bak met hoezen voor elektrische gitaren zit een blaadje geplakt met: "Elektrische hoezen"Kon toch echt nergens een stekker aan die hoezen vinden
Ja maar ik stond er echt vlak achter, dus toen wist ik dat er iets niet klopte.quote:Op donderdag 24 juli 2008 12:53 schreef Omniej het volgende:
[..]
Als die veegwagen zélf 10 meter afstand houdt, is met die zin niets mis natuurlijk.
Joh doe even normaal. Ik zeik helemaal niemand af, en ik heb mijn fout toch al toegeveven. En nee, ik heb geen Van Dale, en gebruik die site ook nooit. Ik zoek in alle haast op 'dank je wel', en krijg dank·je·wel als resultaat. Dus ik dacht alleen dat het een manier was om het resultaat weer te geven. En blijkbaar staat het ook nog eens verkeerd op die site. Dat vind ik nou dom.quote:Op donderdag 24 juli 2008 15:14 schreef Cle0 het volgende:
[..]
Je bent me voor.
Domme mensen die dat niet door hebben, zeg. En dan ook nog het taalgebruik van andere afzeiken als je de Van Dale niet eens begrijpt
Een spatie? Meer 4 lettersquote:Op donderdag 24 juli 2008 16:58 schreef mi_ni_me het volgende:
Bij de bakker bij ons in het dorp stond altijd heel groot op de voorgevel 'De Familie Bakker', terwijl de eigenaar toch echt Visser heette, en er was in die hele zaak geen meneer of mevrouw Bakker te bekennen. Duidelijk een spatie te veel dus.
Ja, en wat is daar fout aan, dan?quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:15 schreef mi_ni_me het volgende:
Wat een heerlijk topic is dit
In Amsterdam staat (stond) altijd op de achterkant van de veegwagens: Houdt 10 meter afstand.
Gebiedende wijs is sinds de wijzigingen van 1950 (meen ik) zonder t. In de prachtige foto's uit de jaren '30 bijvoorbeeld staat hij nog (zoals in de alom bekende leus "Koopt Nederlandsche waar!"), maar tegenwoordig hoeft dat niet meer. Of het pertinent fout is weet ik niet. Wanneer men nu de oude naamvallen nog hanteert in gevallen waarin dit niet noodzakelijk is ("één der deelnemers" i.p.v. "één van de deelnemers"), is het volgens mij (ook) niet zozeer fout, danwel louter archaïsch. Ik weet dit echter niet zeker.quote:Op donderdag 24 juli 2008 23:00 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ja, en wat is daar fout aan, dan?
Beleefdheidsvorm, namelijk. Kwam je vroeger overal tegen. 'Loopt rechts', 'Helpt elkaar'...
Op mijn werk vroeg pas iemand ook een "labtob met wrap" aan. Wilde bijna terugmailen met: "spicy chicken of beef fiesta?".quote:Op maandag 21 juli 2008 09:32 schreef zoeperzazke het volgende:
[..]
Op mijn oude school zat ophet docentenbureau ene briefje met een mededeling over de lab-tob. Hoe bedénk je het uberhaupt????
Zoals je aangeeft kwam dat vroeger voor. Nu wordt die vorm alleen gebruikt in een aantal standaarduitdrukkingen. "Wordt lid" is derhalve echt niet meer goed. Gebiedende wijs is dus over het algemeen zonder deze 't'. Zie de link voor een heldere uitleg.quote:Op donderdag 24 juli 2008 23:00 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ja, en wat is daar fout aan, dan?
Beleefdheidsvorm, namelijk. Kwam je vroeger overal tegen. 'Loopt rechts', 'Helpt elkaar'...
Die is sowieso vrij vreemd omdat tevreden en smakelijk naar verschillende dingen verwijzen.. het klinkt nu alsof je je geld terug krijgt als je niet tevreden of smakelijk bent...quote:Op vrijdag 25 juli 2008 00:03 schreef mi_ni_me het volgende:
Op de menukaart van de plaatselijke Chinees stond altijd iets als dit: "Niet tevreden of smakelijk, dan geld terug".
Heeft het gesmaakt?
Ja, mag ik nu m'n geld terug?
En "made in the USA"? In correct Engels is een band een "tyre", maar Amerikaanse spelling versus de spelling van de Engelse taal van de rest van de wereld is een discussie zonder eind.quote:Op zaterdag 5 juli 2008 23:25 schreef Ferry_76 het volgende:
Blijkbaar is een zekere 'Manuel' verantwoordelijk voor het oppompen van de banden van de speeltjes van onze luchtmacht:
[ afbeelding ]
Kan.quote:Op donderdag 24 juli 2008 11:15 schreef mi_ni_me het volgende:
Wat een heerlijk topic is dit
In Amsterdam staat (stond) altijd op de achterkant van de veegwagens: Houdt 10 meter afstand.
Lees dan nog even 3 posts terug. Het kan dus niet. Voor een moderator lees je wel slecht een topic doorquote:Op vrijdag 25 juli 2008 02:42 schreef Floripas het volgende:
Kan.
"Eenieder, houdt 10 meter afstand" is grammaticaal correct.
OT noemt het zelf een 'advies'. Voor zover ik weet, is het grammaticaal nog steeds correct. Dat in de tegenwoordige onbeschofte wereld iedereen het nodig vindt om hun klanten te tutoyeren, zegt meer over de tegenwoordige tijd, dan over het grammaticaal correct zijn van een bepaalde werkwoordsvorm.quote:Op vrijdag 25 juli 2008 06:55 schreef 205_Lacoste het volgende:
[..]
Lees dan nog even 3 posts terug. Het kan dus niet. Voor een moderator lees je wel slecht een topic door. Gebiedende wijs is (op enkele uitzonderingen na) nooit met een t.
Dat staat " flashy"quote:Op vrijdag 25 juli 2008 09:04 schreef SaskiaR het volgende:
Net op mijn werk... ik bel het nummer van de ServiceDesk voor medewerkers, staat er in het scherm dat ik naar de 'SeviceDesk' aan het bellen ben
En wat die hoofdletter D daar moet
Het is wel een ‘advies’ gebaseerd op de officiële spellingsregels voor werkwoordsvormen. Nu zijn taalregels niet hard en vast, maar deze redenering is analoog aan zeggen dat een ‘juridisch advies’ zegt dat iets onwettelijk is onjuist is omdat het ‘advies’ wordt genoemd.quote:Op vrijdag 25 juli 2008 08:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
OT noemt het zelf een 'advies'. Voor zover ik weet, is het grammaticaal nog steeds correct. Dat in de tegenwoordige onbeschofte wereld iedereen het nodig vindt om hun klanten te tutoyeren, zegt meer over de tegenwoordige tijd, dan over het grammaticaal correct zijn van een bepaalde werkwoordsvorm.
Dat jij uit gevoel voor traditie liever de beleefdheidsvorm van de gebiedende wijs blijft gebruiken, ondanks dat alle taaladviesboeken het afraden, prima. Je kunt het in elk geval nog beredeneren. (Ik mag aannemen dat je dan ook 'komt binnen' en 'blijft staan' schrijft?)quote:Op vrijdag 25 juli 2008 08:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
OT noemt het zelf een 'advies'. Voor zover ik weet, is het grammaticaal nog steeds correct. Dat in de tegenwoordige onbeschofte wereld iedereen het nodig vindt om hun klanten te tutoyeren, zegt meer over de tegenwoordige tijd, dan over het grammaticaal correct zijn van een bepaalde werkwoordsvorm.
Als ze nou die "n" ook waren vergeten.quote:Op vrijdag 25 juli 2008 11:03 schreef MaLo het volgende:
Vanmorgen bij de Blokker zag ik een "lounche set" in de aanbieding
quote:Op vrijdag 25 juli 2008 11:05 schreef DeTolk het volgende:
[..]
Als ze nou die "n" ook waren vergeten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |