Nou, dan de hypotheek verstrekkers maar gaan vertellen dat je maar 2 keer je jaarsalaris mag lenen ipv 4,5xquote:Op zaterdag 14 juni 2008 09:24 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Maar als in een huis woont dat je zonder HRA niet kan betalen woon je natuurlijk eigenlijk te duur.
Nee want de huren zullen dan los gelaten worden en ook sterk stijgen.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 08:40 schreef Sakura het volgende:
[..]
En honderduizenden uit hun huis weg omdat ze het niet meer op kunnen brengen
Je leent meer dan er zonder die subsidie mogelijk zou zijn. Ofwel je woont te duur.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 09:30 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Totale flauwekul. Je mag ervan uitgaan dat de overheid betrouwbaar is.
Dat ligt dan natuurlijk ana de rentestand en in hoeveel jaar je je hypotheek moet aflossen.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 10:21 schreef Sakura het volgende:
[..]
Nou, dan de hypotheek verstrekkers maar gaan vertellen dat je maar 2 keer je jaarsalaris mag lenen ipv 4,5x
Consequent onlogisch dus.quote:Op vrijdag 13 juni 2008 17:22 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat het wel logisch is dat als je op vermogen belasting wilt heffen dat je dat dan op het hele vermogen doet.
Het is niet zo gek hoor.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 11:51 schreef kriele het volgende:
Het hele systeem van huren is toch ook eigenlijk zot? Er zijn mensen die hebben hun hele leven een huis gehuurd en waren maandelijks waarschijnlijk helemaal niet zoveel minder kwijt dan iemand die koopt. Iemand die koopt bezit het huis naar 30 jaar en iemand die 30 heeft gehuurd bezit....helemaal niks. Eigenlijk best vreemd als je er zo over nadenkt.
Het systeem zal wel op de schop moeten.
quote:Op zaterdag 14 juni 2008 09:30 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Totale flauwekul. Je mag ervan uitgaan dat de overheid betrouwbaar is.
ALs de huurmarkt vrij was, hadden veel mensen veel eerder gaan kopen.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 12:02 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het is niet zo gek hoor.
In een vrije en efficiente markt is de huurprijs gewoon gelijk aan de kosten voor financiering en onderhoud van het huis. Er is geen voordeel om te kopen versus huren.
Alleen heeft NL geen vrije en efficiente markt maar allerlei regels en subsidies die bepaalde groepen bevoordelen of benadelen om onduidelijke redenen.
Heeft dat ooit wel echt zo gewerkt (in NL of elders?)quote:Op zaterdag 14 juni 2008 11:59 schreef Hyperdude het volgende:
Daarom is huren eigenlijk ook bedoeld voor de protere termijn, en kopen voor de langere termijn.
Maar dat werkt kennelijk al lang niet meer zo.
wat natuurlijk onzin is regels en subsidies worden constant aangepast.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 09:30 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Totale flauwekul. Je mag ervan uitgaan dat de overheid betrouwbaar is.
omdat een net afgestudeerde dat met een beetje geluk al 5 jaar heeft gedaanquote:Op zaterdag 14 juni 2008 12:45 schreef SeLang het volgende:
Wat ik overigens niet begrijp: waarom worden er zo weinig huizen in NL gedeeld?
Iedereen vindt het maar normaal dat iemand die net van school komt gelijk een compleet huis gaat kopen of huren. Dat is één van de redenen van de 'woningnood'.
Hier in Engeland is het heel normaal dat grotere huizen worden gedeeld door meerdere mensen of zelfs worden opgesplitst in 2 of meer zelfstandige units met eigen badkamer. Waarom kan dat in Nederland niet? Linkse regeltjes?
Wat moet een schoolverlater met een huis met 3 slaapkamers? Een dergelijk huis kun je prima sharen of opsplitsen in 2 kleine units met elk 2 kamers + eigen badkamer.
So what?quote:Op zaterdag 14 juni 2008 12:50 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
omdat een net afgestudeerde dat met een beetje geluk al 5 jaar heeft gedaan
Splitsen van woningen is in Nederland ook haast onmogelijk gemaakt, anders werd dat veel meer gedaan.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 12:58 schreef SeLang het volgende:
[..]
So what?
En als je niet wilt sharen, wat is er mis met het splitsen van één huis in aparte units?
Een redelijk rijtjeshuis kost ca ¤250.000. Gooi er ¤50.000 tegenaan om het zo te modificeren dat je het als 2 aparte 2-kamer flats kunt verhuren en je hebt snel betaalbare woonruimte gecreeerd met weinig kosten en zonder huizen bij te bouwen. Nogmaals, in Engeland is dit heel normaal.
Waarom hoor ik dit soort ideeen nooit in discussies over de 'woningnood' in Nederland? Je kunt het probleem zo oplossen hoor.
Technisch is het natuurlijk heel makkelijk, maar je moet er allerlei vergunningen voor hebben. Vaak mag je hele (of halve) wonningen niet zomaar verhuren, afwijkende bestemmingsplannen, etc.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 12:58 schreef SeLang het volgende:
Waarom hoor ik dit soort ideeen nooit in discussies over de 'woningnood' in Nederland? Je kunt het probleem zo oplossen hoor.
Ik vermoed ook dat het met regeltjes te maken heeft, want voor investeerders is dit zeer interessant (kopen, splitsen en verhuren). Als de overheid de barrieres hiertegen opheft heb je binnen no time woonruimte voor iedereen.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 13:11 schreef henkway het volgende:
[..]
Splitsen van woningen is in Nederland ook haast onmogelijk gemaakt, anders werd dat veel meer gedaan.
Kennelijk doet de overheid alles om de schaarste in stand te houden
Het is de schuld van de linksenquote:Op zaterdag 14 juni 2008 13:16 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Technisch is het natuurlijk heel makkelijk, maar je moet er allerlei vergunningen voor hebben. Vaak mag je hele (of halve) wonningen niet zomaar verhuren, afwijkende bestemmingsplannen, etc.
De lokale overheid maakt het je vaak niet makkelijk/onmogelijk om zulke dingen te doen.
Dit is nu het hele trieste van het verhaal:quote:Op zaterdag 14 juni 2008 13:16 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Technisch is het natuurlijk heel makkelijk, maar je moet er allerlei vergunningen voor hebben. Vaak mag je hele (of halve) wonningen niet zomaar verhuren, afwijkende bestemmingsplannen, etc.
De lokale overheid maakt het je vaak niet makkelijk/onmogelijk om zulke dingen te doen.
Weer een goed burger initiatief om zeep geholpen door regelzucht.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 13:19 schreef ShadyLane het volgende:
Absoluut niet nee. Hier in Nijmegen kun je al jaren geen nieuwe woongroep meer beginnen. De enige manier om op zo'n manier te wonen is instromen in een reeds bestaande woongroep.
Een bevriend stel wilde samen met een ander bevriend stel een pand kopen en dan splitsen in boven- en benedenverdieping. Daar bleken allerlei haken en ogen aan te zitten, waar ik allemaal het fijne niet van weet, maar het eind van het liedje was dat ze er toch maar van af hebben gezien.
overigens waarom dat moeilijker qua regelgeving heeft ook met de brandveiligheids eisen te maken en dergelijke.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 13:27 schreef SeLang het volgende:
[..]
Weer een goed burger initiatief om zeep geholpen door regelzucht.
Dit is een perfect voorbeeld van wat ik bedoel!
klets, als je een brandveiligheidsplan indient mag het nog nietquote:Op zaterdag 14 juni 2008 13:42 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
overigens waarom dat moeilijker qua regelgeving heeft ook met de brandveiligheids eisen te maken en dergelijke.
Dat zal wel, maar een brandveiligheidsprobleem is een stuk makkelijker oplosbaar dan het vaste gegeven dat NL nu eenmaal dichtbevolkt is.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 13:42 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
overigens waarom dat moeilijker qua regelgeving heeft ook met de brandveiligheids eisen te maken en dergelijke.
quote:Op zaterdag 14 juni 2008 13:19 schreef ShadyLane het volgende:
Absoluut niet nee. Hier in Nijmegen kun je al jaren geen nieuwe woongroep meer beginnen. De enige manier om op zo'n manier te wonen is instromen in een reeds bestaande woongroep.
Een bevriend stel wilde samen met een ander bevriend stel een pand kopen en dan splitsen in boven- en benedenverdieping. Daar bleken allerlei haken en ogen aan te zitten, waar ik allemaal het fijne niet van weet, maar het eind van het liedje was dat ze er toch maar van af hebben gezien.
Dat is ook weer zoiets. Waarom zou speculatie persé slecht zijn?quote:Op zaterdag 14 juni 2008 13:47 schreef henkway het volgende:
Dan wordt er gekletst over speculatie , dat willen ze tegengaan
Dan gaat de overheid de boterham ontnemen van vele bouwtechnischebureau`s Ik denk niet dat je daar veel vrolijker van wordt.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 13:57 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat zal wel, maar een brandveiligheidsprobleem is een stuk makkelijker oplosbaar dan het vaste gegeven dat NL nu eenmaal dichtbevolkt is.
Natuurlijk moeten dingen als brandveiligheid goed worden bekeken, maar in plaats van barrieres op te werpen met stricte inflexibele regels zou je het moeten omdraaien. Namelijk: in plaats van een set regels wat allemaal niet mag zou een overheidsinstantie ook actief kunnen assisteren door te adviseren hoe het wel kan. Dus het vinden van praktische en goedkope oplossingen hoe zoiets brandveilig kan worden geimplementeerd.
Nogmaals, het verbaast me (of eigenlijk niet) dat de overheid zo passief en fantasieloos is waar het gaat om dit probleem dat al decennialang bestaat en volgens mij vrij makkelijk oplosbaar is.
Je had natuurlijk wel begrepen dat ik juist zo min mogelijk overheid wil.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 14:17 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dan gaat de overheid de boterham ontnemen van vele bouwtechnischebureau`s Ik denk niet dat je daar veel vrolijker van wordt.
Heb je in coma gelegen de afgelopen 2 jaar ofzo? Echt te pas en te onpas begin je overal over links, links, links.quote:Op donderdag 12 juni 2008 17:58 schreef SeLang het volgende:
Dit is wat economen al decennialang zeggen.
Maar zolang er een linkse elite aan de macht is zal er weinig veranderen
Ja maar dan alleen voor iedereen die meer dan modaal verdiend, iedereen die daaronder zit mag niet gepakt worden en het hele huurstelsel blijft ook gewoon bestaan.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 15:17 schreef Elfletterig het volgende:
Partijen als SP en PvdA zijn juist vóór hypotheekrenteaftrek.
Wie is er tegen dan als al die 4 partijen voor zijn?quote:Op zaterdag 14 juni 2008 15:17 schreef Elfletterig het volgende:
Heb je in coma gelegen de afgelopen 2 jaar ofzo? Echt te pas en te onpas begin je overal over links, links, links.Weet je welke partijen bij de laatste verkiezingen CAMPAGNE voerden met kreten als: "Bij ons is uw hypotheekrenteaftrek veilig" ?? - CDA en VVD !
Partijen als SP en PvdA zijn juist vóór hypotheekrenteaftrek.
Dit is niet waar. De PvdA en ChristenUnie zijn tegen hypotheekrenteaftrek en de SP in voor een begrenzing.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 15:17 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Heb je in coma gelegen de afgelopen 2 jaar ofzo? Echt te pas en te onpas begin je overal over links, links, links.Weet je welke partijen bij de laatste verkiezingen CAMPAGNE voerden met kreten als: "Bij ons is uw hypotheekrenteaftrek veilig" ?? - CDA en VVD !
Partijen als SP en PvdA zijn juist vóór hypotheekrenteaftrek.
O ja?quote:Op zaterdag 14 juni 2008 17:05 schreef vastgoedzeepbel het volgende:
Dit is niet waar. De PvdA en ChristenUnie zijn tegen hypotheekrenteaftrek
Omdat Nederlanders daar geen zin in hebben (het mag vaak wel) en de nood niet zo hoog is dat het noodzakelijk wordt.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 12:45 schreef SeLang het volgende:
Wat ik overigens niet begrijp: waarom worden er zo weinig huizen in NL gedeeld?
Iedereen vindt het maar normaal dat iemand die net van school komt gelijk een compleet huis gaat kopen of huren. Dat is één van de redenen van de 'woningnood'.
Hier in Engeland is het heel normaal dat grotere huizen worden gedeeld door meerdere mensen of zelfs worden opgesplitst in 2 of meer zelfstandige units met eigen badkamer. Waarom kan dat in Nederland niet? Linkse regeltjes?
Wat moet een schoolverlater met een huis met 3 slaapkamers? Een dergelijk huis kun je prima sharen of opsplitsen in 2 kleine units met elk 2 kamers + eigen badkamer.
Dat soort zaken gebeurt hier ook wel maar ondertussen probeert men het niet zo ver te laten komen dat er ontzettend veel verouderde, vervallen, verpauperde huizen komen die helemaal niet meer aan moderne standaard voldoen.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 14:05 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat is ook weer zoiets. Waarom zou speculatie persé slecht zijn?
Sorry dat ik alweer met een Engels voorbeeld kom, maar een aantal jaar geleden had je hier ontzettend veel verouderde, vervallen, verpauperde huizen die helemaal niet meer aan moderne standaard voldeden. Juist het perspectief om die huizen na opknappen met winst te kunnen verkopen heeft ervoor gezorgd dat hele buurten zijn getransformeerd van achterbuurten naar hele mooie straten. Allemaal met particulier geld, geen overheidssubsidie. De speculanten hebben hier goed aan verdiend, maar ondertussen heeft de hele samenleving hiervan geprofiteerd.
Die kliek in Den Haag moet die achterhaalde linkse dogmas eens achter zich laten en de 21ste eeuw binnentreden.
Nopequote:
daartoe zijn al veel publicaties van o.a. VROM aanwezig en gemeenten moeten ook steeds meer van dergelijke dienstverlening online aanbieden. Bij de gemeente waar ik woon kan je een principeverzoek indienen om te kijken of wat je wilt ergens kan. Als het kan krijg je uitleg over de vervolgstappen en kan het niet dan wordt dat gemotiveerd.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 14:34 schreef SeLang het volgende:
[..]
Je had natuurlijk wel begrepen dat ik juist zo min mogelijk overheid wil.
Kernpunt is echter dat als de overheid zich ergens mee bemoeit, dat ze dan oplossingsgericht zijn en flexibel is.
Ik bedoel natuurlijk niet dat de overheid in individuele gevallen de rol van een bouwtechnisch bureau gaat overnemen, maar in plaats van een woud van regels zou de overheid bijvoorbeeld ook een brochure kunnen uitgeven met praktische informatie hoe dingen in standaard situaties praktisch zouden kunnen geimplementeerd, dus mensen de goede richting opwijzen in plaats van zoek het maar uit. En daar waar regels grote praktische barrieres opwerpen die regels aanpassen zodat ze wel werkbaar zijn.
In veel gevallen mag het gewoon hoor. Denk dat eerder meespeelt dat in Nederland woningen met ruimte voor bv 2 badkamers en keukens niet heel veel voorkomen. En als ze er wel zijn dan worden ze vaak helemaal door 1 gezin bewoond of in een vorm van kamerverhuur aan bv studenten geexploiteerd.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 20:23 schreef LXIV het volgende:
De enige reden die ik bedenken kan waarom het niet toegestaan wordt om woningen te splitsen is dat het niet toestaan hiervan weer een stukje macht voor de -locale- overheid betekend. Blije, vrije, sterke en zelfstandige mensen, daar heeft de overheid een broertje dood aan. Die hebben haar niet nodig en juist uit afhankelijkheid ontstaat de macht van de overheid.
Natuurlijk moet iedere woning seperaat wél aan de gestelde eisen voldoen. Dat is logisch. Maar ik heb begrepen dat vooral gemeenten heel erg moeilijk doen met het verstrekken van vergunningen hiervoor. Zo zul je bijvoorbeeld een extra huisnummer nodig hebben, etc. etc.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 20:26 schreef du_ke het volgende:
[..]
In veel gevallen mag het gewoon hoor. Denk dat eerder meespeelt dat in Nederland woningen met ruimte voor bv 2 badkamers en keukens niet heel veel voorkomen. En als ze er wel zijn dan worden ze vaak helemaal door 1 gezin bewoond of in een vorm van kamerverhuur aan bv studenten geexploiteerd.
Ja, hallo! Dat betekend minder regels.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 20:44 schreef SeLang het volgende:
We zijn hier bezig om een groot maatschappelijk probleem op te lossen (althans dat lijkt het te zijn want iedereen klaagt kennelijk over woningnood).
Ik ben voorstander van zo min mogelijk overheid, maar als de overheid zich er mee wil bemoeien, laat ze dan een facilicerende rol spelen om de hindernissen die kennelijk bestaan voor het splitsen van woningen uit de weg te ruimen, in plaats van hindernissen op te werpen (wat nu dus gebeurt, zie een paar posts terug).
Nou en of er een markt is voor kleine betaalbare woningen!quote:Op zaterdag 14 juni 2008 20:19 schreef du_ke het volgende:
[..]
Nope. Wat je wil mag namelijk gewoon maar er is weinig markt voor.
De prijzen zijn een groter probleem dan het aantal woningen op dit moment. Er staat de wereld aan woningen te koop momenteel.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 20:44 schreef SeLang het volgende:
We zijn hier bezig om een groot maatschappelijk probleem op te lossen (althans dat lijkt het te zijn want iedereen klaagt kennelijk over woningnood).
Ik ben voorstander van zo min mogelijk overheid, maar als de overheid zich er mee wil bemoeien, laat ze dan een facilicerende rol spelen om de hindernissen die kennelijk bestaan voor het splitsen van woningen uit de weg te ruimen, in plaats van hindernissen op te werpen (wat nu dus gebeurt, zie een paar posts terug).
Je hebt het in de NL markt dan al over bescheiden rijtjeswoningen die je wil splitsen (omdat anders de prijs alsnog te hoog is). Dan houd je p.p. al niet veel ruimte over hoor. Ik geloof er niks van dat veel mensen daar minstens een ton voor over hebben.quote:Op zaterdag 14 juni 2008 20:50 schreef SeLang het volgende:
[..]
Nou en of er een markt is voor kleine betaalbare woningen!
Toen ik zelf starter was mocht ik van de linksen bijna nergens wonen omdat mijn salaris zogenaamd te hoog was. Dan ben je aangewezen op zeer dure woningen in de vrije sector die schaars zijn. Ik was dolgraag in een goedkopere gesplitste woning gaan zitten (die overigens de hele markt naar beneden zouden trekken omdat er dan meer aanbod/ keuze is)
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |