abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_58762092
The Graduate (Mike Nichols, 1967)
Tot mijn schaamte moet ik bekennen dat ik deze klassieker nog nooit had gezien. Het is zeker een goede film van Mike Nichols, maar een echte topper vond ik het niet. Het verhaal is erg mager en de film was 40 jaar geleden waarschijnlijk heel wat schokkender dan nu. Toch blijft het een vermakelijke film met een heerlijke soundtrack (die wel wat in herhaling valt). 7.8
pi_58763026
quote:
Op maandag 19 mei 2008 10:25 schreef RuneRose het volgende:
Als Josef von Sternberg en Bubsy Berkeley samen aan een film zouden werken dan zou het eruit zien als Eaux d'artifice. De film is alleen niet door deze twee grootheden gemaakt, maar door de magiër (in deze film tenminste) ANGER. Na Rabbit's Moon is dit wederom een sprookje van Anger. We hebben een vrouw, ze is opgesloten in een afgelegen oord. Een doolhof dat uit niets anders bestaat dan gigantische fonteinen en veel water. Eens in de honderd jaar wordt ze vrijgelaten, heeft ze haar kans te ontsnappen. En vanavond is het zo ver. De eerste keer dat ik deze film zag werd ik vooral gegrepen door de schoonheid van de beelden. Tjah, dat sprankelende water, dat doet je gewoon iets. Maar achteraf vond ik het niet veel meer dan 'bijzonder mooi'. Toen ik de film gisteren voor een tweede keer bekeek viel het kwartje pas, en zag ik het dramatische aspect van de film. Een bijzonder mooie, dromerige en vooral claustrofobische film. Aanrader!
Als recommendations bij IMDb staan Juno en The Simpsons Movie dus ik weet het zo nog niet.
Graag op anoniem
  maandag 19 mei 2008 @ 17:26:31 #103
92823 RuneRose
Tony, de zieke pony!
pi_58764642
Die recommendations bij IMDB, daar snap ik ook nooit iets van. Wat deze film met die 2 van doen hebben. Geen idee.
pi_58764955
Het zou zomaar kunnen dat de productiemaatschappijen IMDb betalen om hun film eronder te zetten.
Graag op anoniem
  maandag 19 mei 2008 @ 18:39:15 #105
117680 JelleS
film- en muziekreviewer
pi_58765923
quote:
Op maandag 19 mei 2008 17:40 schreef Mainport het volgende:
Het zou zomaar kunnen dat de productiemaatschappijen IMDb betalen om hun film eronder te zetten.


Films met weinig votes heb je vaak opvallende recommendations.
  Moderator maandag 19 mei 2008 @ 20:37:37 #106
9859 crew  Karina
Woman
pi_58767804
The Forbidden Kingdom
Jongen moet een magische staf terugbrengen naar de rechtmatige eigenaar en komt hierdoor terecht in het oude China (1800?). Hij wordt hierbij geholpen door een rare dronkelap, een monnik en een meisje.

Met Jacky Chan EN Jet Li, de laatste in een dubbelrol.

Hele leuke film, goede, lange, vechtscenes, kan ook bijna niet anders met deze hoofdrolspelers en een paar mooie special effects. Af en toe ook erg grappig, door Jacky Chan, die gedurende de hele film wijn drinkt. Vooral het gevecht tussen de monnik en de zwerver (Jet Li en Chan) vond ik erg goed.

Ik had me er niet veel van voorgesteld toen ik het verhaal las (toevallig laatst een andere film gezien met jongeren die teruggaan in de tijd, maar die speelde in Korea), maar het viel me 100% mee. Als je van mooie, goed gechoreografeerde vechtscenes houdt, zeker gaan kijken!


[ Bericht 1% gewijzigd door Karina op 20-05-2008 08:21:32 ]
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_58770484
St. Trinian's


Een vrolijke chickflick bomvol met girlpower. Meisje wordt door pa in een privéschool voor dames gestopt dat vol zit met jeugdelinquentjes en constant dronken docenten. De school heeft een probleem met de bank en dreigt gesloten te worden waardoor de meiden naar een andere normale school zouden moeten. Dus gaan de dames op een slinkse manier het geld proberen op te brengen.

In eerste instantie geen idee hoe ik hier aan kom, maar de film was er leuk ( ). Hij zat vol met flauwe britse humor en mooie meiden. Erg prettig en vermakelijk om naar te kijken. Maar wel een echte meidenfilm, maar het stoorde me eigenlijk niet eens.

Mijn cijfer: 7
Imdb: 5.7

ik heb wel ff een beetje rambo gekeken om weer de nare meidensmaak weg te spoelen
All you know about me is what I've sold you, dumb fuck
  maandag 19 mei 2008 @ 23:10:43 #108
171161 Bellatrix
video et taceo
pi_58770755
quote:
Op maandag 19 mei 2008 22:59 schreef HostiMeister het volgende:
St. Trinian's
[ afbeelding ]

Een vrolijke chickflick bomvol met girlpower. Meisje wordt door pa in een privéschool voor dames gestopt dat vol zit met jeugdelinquentjes en constant dronken docenten. De school heeft een probleem met de bank en dreigt gesloten te worden waardoor de meiden naar een andere normale school zouden moeten. Dus gaan de dames op een slinkse manier het geld proberen op te brengen.

In eerste instantie geen idee hoe ik hier aan kom, maar de film was er leuk ( ). Hij zat vol met flauwe britse humor en mooie meiden. Erg prettig en vermakelijk om naar te kijken. Maar wel een echte meidenfilm, maar het stoorde me eigenlijk niet eens.

Mijn cijfer: 7
Imdb: 5.7

ik heb wel ff een beetje rambo gekeken om weer de nare meidensmaak weg te spoelen
Die ga ik ook zometeen kijken.
“I am become a sour woman, I take no joy in mead nor meat, and song and laughter have become suspicious strangers to me. I am a creature of grief and dust and bitter longings. There is an empty place within me where my heart was once.”
  Redactie Games maandag 19 mei 2008 @ 23:31:22 #109
52557 crew  Mr.Noodle
Offtopic in geleuter...
pi_58771251
Saam gwok dzi gin lung se gap (Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon)



Regie: Daniel Lee (Black Mask)
Acteurs: Andy Lau (Infernal Affairs), Sammo Hung (Martial Law, Game of Death), Maggie Q(MI:3. Die Hard 4.0), Vanessa Wu

Taal: Mandarijns
IMDb-score: 5.6/10

Synopsis: Het verhaal gaat over de legendarische oorlogsheld Zao Zilong. In de tijd dat China verdeeld was over 3 koninkrijken: Wei, Wu en Shu (220 A.D na de HAN dynastie). Zao Zilong start als jonge arme boer die zich voor het eerst aanmeldt bij het leger voor het koninkrijk van Shu, door de velen overwinningen op het slagveld, groeit deze jongeman uit tot één van 5 topgeneraals (de zogenaamde Tijger Generaals) van het koninkrijk Shu. Naarmate de jaren verstrijken, de oorlog voortduurt en er meer en meer mensen sterven op het slagveld, bereidt Zao Zilong en z'n eenheid zich voor om nog één keer de strijd aan te gaan voor een vredig en verenigd China...

De film is gebaseerd op één van de oudste (600 jaar oud) en belangrijkste Romans: Romance of The Three Kingdoms uit de Chinese literatuur. Het verhaal is mooi en episch. Kortom een goede basis voor zo'n historische actiefilm. Voor sommige veldslagen zijn wel 40.000 extra's gebruikt om het echtogend te laten lijken.
Mooi camerawerk van het slagveld van boven (zodat het echt massaal lijkt) en het landschap van China, mooie decorstukken en kledij. Maar daarbij vond ik de muziek er niet altijd even goed bij passen. Het was iets te "Westers" alsof het wat Engelse en Amerikaanse invloeden had gehad. Je merkte aan het beeld dat het wel een Big Budget film was.

Alleen de voorgrond met de personages was wel wat gemaakt, met veel gebruik van kleurenfilters. Vechtscenes waren niet mooi gechoreografeerd. Het was meer rauw en chaotisch op de slagvelden. Enige wat nog een beetje goed te zien was, was 1 op 1 gevechtscenes, maar zelfs die oogden nog enigzins wat chaotisch. Op het gegeven moment was het wel irritant, omdat je alleen maar bloedfontijntjes voorbij zag vliegen zonder dat je de actie eraan vooraf duidelijk zag. Sammo Hung en Maggie Q voegen helaas ook niet echt veel meer toe aan de film. Ze hadden voor mijn part best wel andere onbekendere mensen hiervoor mogen casten..Toch jammer, want er had iets meer in gezeten.

Mijn score: 6,5/10

Er komt dit jaar nog een film uit van John Woo (The Battle of the Redcliff), die gebaseerd is op dezelfde roman als deze film. Hopelijk wordt die beter...
How do you get precisely 4 Gallons of water with a 3 Gallon and 5 Gallon Can...
  dinsdag 20 mei 2008 @ 00:04:26 #110
52357 Lambiekje
Everything is upside down
pi_58772111
Sleuth (2007)
Wat een jammerlijke remake. Totaal niet spannend en bovendien een irritante Jude law met daarnaast een uitermate zaai decor.

cijfer 5 / imdb 6.4
Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
  dinsdag 20 mei 2008 @ 01:05:54 #111
16701 scanman01
Today's a good day
pi_58773343


What happens in Vegas (2008)
Nieuwe film met Cameron Diaz en Ashton Kutcher.
Dit staat op de moviemeter site: Twee vreemdelingen ontmoeten elkaar in Las Vegas. Als de twee tijdens een feestje stomdronken worden en met een spel de jackpot winnen besluiten ze in hun dronken bui te gaan trouwen. De volgende morgen komen ze er echter achter hoe dom ze geweest zijn, maar ook dat ze een jackpot gewonnen hebben. Vechtend over wie de jackpot mag hebben groeien de twee dichter naar elkaar toe.
Voor de zoveelste keer klopt de inhoud van de film niet. Moviemeter heeft daar een handje van. Dit keer is de volgorde van de gebeurtenissen weer eens fout. Het is daar eerder regel dan uitzondering.
Hoe dan ook, 'What happens in Vegas' is een leuke film, met halverwege de film een aantal hilarische scenes. Diaz en Kutcher werken goed samen en zorgen dat de film het aankijken meer dan waard is.

Cijfer: 7,8
My soul is painted like the wings of butterflies
  Redactie Games dinsdag 20 mei 2008 @ 02:11:33 #112
52557 crew  Mr.Noodle
Offtopic in geleuter...
pi_58773798
Semi-Pro

Regie: Kent Alterman
Acteurs: Will Ferrel, Woody Harrelson, André Benjamin
Genre: Komedie
IMDb: 6.0/10

Synopsis: De jaren '70. Jackie Moon (Will Ferrell) is zowel de eigenaar, coach als topspeler van het basketbalteam Flint Michigan Tropics. De Tropics komen uit in de American Basketball Association, die op het punt staat samen te gaan met de NBA. Slechts vier teams uit de ABA mogen het volgende seizoen in de NBA verder gaan, en Moon is vastbesloten de Tropics naar deze eerste vier de loodsen.

Kort samengevat niet grappig, niet leuk, over het algemeen saai. Ik had een leuke film verwacht, heb geen enkele keer een lach op kunnen zetten. Woody hebben ze waarschijnlijk weer erbij genomen vanwege z'n eerdere basketbalfilm White Men Can't Jump, maar hij had beter deze film kunnen overslaan..

Alleen de jaren 70 muziek en de Fro's zijn tof.

Mijn Score: 2,8/10
How do you get precisely 4 Gallons of water with a 3 Gallon and 5 Gallon Can...
pi_58774375
heeft echt niemand The bucket list gezien?
  dinsdag 20 mei 2008 @ 07:59:09 #114
92823 RuneRose
Tony, de zieke pony!
pi_58774493
The Miracle Worker - Damn. Die was goed . Fantastisch spel van Patty Duke en Anne Bancroft (die dan ook beide een Oscar kregen voor hun rol). De film ziet er fantastisch uit, mede door de invloeden van de New Wave die hier al duidelijk zichtbaar zijn. Ook is het gegeven erg interessant. . Deze film nog niet gezien>? Direct aan te beginnnen, want dit is verplichte kost.

Across the Universe - Ik ben alles behalve een Beatles liefhebber, dus ik liep niet echt wam voor deze film. Mijn maat bleef echter maar aandringen, en ik ging akkoord met een klein stukje van de film. Na een kwartier bleek dat ik 'm toch best leuk vond. De film ziet er vooral prachtig uit, en de interpretaties van de liedjes zijn soms ook vrij sterk (zie I WANT YOU). Jammer genoeg had ik het na ongeveer een uur en een kwartier wel gehad met de film, en toen duurde hij nog ruim drie kwartier. Maar vooruit, hij was best leuk.
pi_58774933
quote:
Op dinsdag 20 mei 2008 07:40 schreef Edwinuss het volgende:
heeft echt niemand The bucket list gezien?
Jawel.
  dinsdag 20 mei 2008 @ 09:38:48 #116
52357 Lambiekje
Everything is upside down
pi_58775694
quote:
Op dinsdag 20 mei 2008 07:40 schreef Edwinuss het volgende:
heeft echt niemand The bucket list gezien?
bekijk de vorige delen maar maand of wat geleden heeft men het al besproken
Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
pi_58776467
quote:
Op maandag 19 mei 2008 23:10 schreef Bellatrix het volgende:

[..]

Die ga ik ook zometeen kijken.
Wat vond je er van?
All you know about me is what I've sold you, dumb fuck
  dinsdag 20 mei 2008 @ 10:40:13 #118
16701 scanman01
Today's a good day
pi_58776695
quote:
Op dinsdag 20 mei 2008 07:40 schreef Edwinuss het volgende:
heeft echt niemand The bucket list gezien?
Jawel, maar die's al bijna weer 'oud'
My soul is painted like the wings of butterflies
pi_58776727
Jawel, was wel een relaxte avontuurlijk film The Bucket List, maar ik vind die Morgan Freeman echt een toffe acteur.
A little bit hateful
  dinsdag 20 mei 2008 @ 11:21:13 #120
25301 Gorro
Reject False Icons
pi_58777507
The Bucket List (Rob Reiner, 2007)
De enige reden dat deze film zo goed werkt is de acteurs. Jack Nicholson en Morgan Freeman maken de film. Met hun enthousiasme en talent weten ze het enigzins suffe, clichematige scenario op te leuken tot een genietbare film. Ze hebben duidelijk plezier in hun rollen en elkaars gezelschap en dat vertaald zich naar de kijker. ***½

Enige tijd geleden:
22-1-2008
Juno (Jason Reitman, 2007)
De hype van het afgelopen jaar. Erg genietbaar filmpje, waarvan ik echter twijfel of hij bij meerdere kijkbeurten net zo leuk blijft. Het is wel een fijn coming-of-age verhaal met leuke personages. Michael Cera is weer geweldig en ook J.K. Simmons heeft een leuke bijrol als de vader van Ellen Page, die in tegenstelling tot de meeste ouders in coming-of-age films een fijne, begrijpende en meegaande houding heeft. De dialogen zijn fris, maar af en toe ook wel erg gekunsteld en vond ik eigenlijk de meest storende factor. Dat en het cheesy einde met dat liedje. ****
  dinsdag 20 mei 2008 @ 13:15:52 #121
67089 Gillingham
The horror...
pi_58779748
Happy-Go-Lucky (Mike Leigh, 2008) 7.5

Eddie Marsan, die in deze verrassende film een bijrol heeft als een bizarre rij-instructeur, is langzaam maar zeker één van mijn favoriete acteurs aan't worden. Met name in Vera Drake en 21 Grams was ik erg onder de indruk van zijn spel. In andere, wat grotere films speelt hij voornamelijk in kleine bijrollen, maar hij is de laatste tijd stevig aan de weg aan't timmeren. Nu dus met het - vooral naar Leigh's maatstaven - vrolijke Happy-Go-Lucky. Deze film heeft al mijn twijfels weggevaagd over zijn vermogen tot variatie in zijn rollen. Hoewel beide karakters sociaal niet helemaal in orde zijn verschillen de uiterst ingetogen en introverte Marsan uit Vera Drake en de rij-instructeur met een kort lontje uit Happy-Go-Lucky als dag en nacht. Ik kijk uit naar zijn volgende films.
Daarnaast kijk ik uit naar meer films van Mike Leigh. Zijn laatste drie heb ik nu gezien en ze bevielen me stuk voor stuk, met Vera Drake als hoogtepunt. Deze film leek een valse start te krijgen, omdat de hoofdpersoon (hierboven afgebeeld) aanvankelijk aardig op de zenuwen kan werken, maar met een beetje geduld begon ze ook sympathie op te wekken. Knap gedaan. Het wordt tijd dat ik ook wat oudere films van Leigh ga zien.
What's it going to be then, eh?
  woensdag 21 mei 2008 @ 17:42:42 #122
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_58805969
Vannacht:

Indiana Jones And The Kingdom Of The Crystal Skull
Negentien jaar hebben we moeten wachten op het vierde deel uit de Indiana Jones reeks. Na de lange zoektocht van Lucas en Spielberg naar het juiste scenario gaat Indy nu eindelijk zelf weer op zoek: naar de Crystal Skull.
De verwachtingen waren vooraf ontzettend hoog gespannen. Die worden deels waar gemaakt. Het eindresultaat is A Tale Of Two Halves...

Zoals we gewend zijn van een Indiana Jones film zit je direct vanaf het begin al midden in de actie. Harrison Ford komt vanaf het eerste moment geloofwaardig over en kan het nog steeds. Z`n heerlijke zwarte humor is ook nu weer aanwezig. Ook Cate Blanchett en (iets later) Shia LeBeouf zijn goed gecast. Blanchett zet heerlijke rol neer en de door velen gevreesde miscast van LeBeouf pakt verassend goed uit. Hij en Ford vormen een goed duo.
Het tempo ligt redelijk hoog, de soundtrack is wederom geweldig (maar dat hadden we niet anders verwacht van John Williams natuurlijk) en de cinematografie van levende legende Janusz Kaminski is prachtig. De film ademt echt de sfeer van de jaren `50.
Niets op aan te merken dus. So far so good...

Dan begint het tweede deel van de film, de echte zoektocht naar de Crystal Skull. Vanaf dan zakt de film nogal in elkaar.
Om te beginnen heeft de film last van CGItis. And not in a good way. Veel van de effecten zien er te nep uit (zoals we dat bijvoorbeeld ook zagen in King Kong). Waar dat in de eerste helft nog geen probleem was, valt het in de tweede helft ontzettend op dat veel (te veel) uit de computer van ILM komt. Dat begint te irriteren.
Daarnaast rammelt het script in dit deel van de film aan alle kanten. De (redelijk) zorgvuldige opbouw uit het eerste deel wordt ongeveer teniet gedaan.
Er komen allerhande dingen in voor die er zondere verdere uitleg inkomen en weer uitgaan en dus compleet onnodig zijn. Had makkelijk eruit gekund en het haalt ook enigzins het tempo eruit en had waarschijnlijk ook het aantal plotgaten verminderd.
De personages van Karen Allen en John Hurt lopen er ook maar een beetje verloren bij. Ze doen hun best maar dat wat ze krijgen om mee te werken is gewoon onvoldoende.
Ook wordt de film nooit écht spannend. In een redelijk tempo kabbelt het een beetje voort.

Dan komen we na bijna 2 uur bij de laatste acte. Een acte waar ook al veel over gezegd werd in de afgelopen dagen. En terecht.
Hetgeen dat scenarist Koepp heeft bedacht valt totaal uit de toon van de film, het past gewoon niet bij de rest van de film. Je krijgt vanalles voor geschoteld waarbij je denkt: WTF?!?. Waarna Spielberg gewoon doorgaat met de rest van de film alsof het voorgaande niet gebeurt is. Onbegrijpelijk.
Het verhaal en het gegeven van de Crystal Skull zijn goed en lenen zich perfect voor een avonturenfilm als deze. Maar dan had het (vooral het tweede gedeelte) een stuk beter uitgewerkt moeten worden.

Indiana Jones is dus terug aan het filmfront. Maar een glorieuze terugkeer is het niet echt geworden. Hier had veel meer ingezeten dan dat ons nu wordt getoond. Waarschijnlijk zullen de komende dagen nog veel bioscoopgangers enigzins teleurgesteld de zaal verlaten...

7,7/10
  woensdag 21 mei 2008 @ 20:51:28 #123
41006 Flitspaal
De achtervolger
pi_58809265
Mustafa hakkinda hersey

Mustafa verliest zijn vrouw, Ceren door een auto-ongeluk. Haar minnaar, Fikret zat toen naast haar en overleefde het ongeluk, maar belandt wel zwaargewond in het ziekenhuis.
Mustafa wil weten waarom en hoe Ceren vreemd ging en wil wraak op Fikret.



Apart verhaal. Wel zeker de moeite waard en een reden om meer van Cagan Irmak te gaan zoeken.
  woensdag 21 mei 2008 @ 21:20:38 #124
52357 Lambiekje
Everything is upside down
pi_58809909
quote:
Op woensdag 21 mei 2008 17:42 schreef Timo20 het volgende:
Vannacht:

Indiana Jones And The Kingdom Of The Crystal Skull
Dan begint het tweede deel van de film, de echte zoektocht naar de Crystal Skull. Vanaf dan zakt de film nogal in elkaar.
Om te beginnen heeft de film last van CGItis. And not in a good way. Veel van de effecten zien er te nep uit (zoals we dat bijvoorbeeld ook zagen in King Kong). Waar dat in de eerste helft nog geen probleem was, valt het in de tweede helft ontzettend op dat veel (te veel) uit de computer van ILM komt. Dat begint te irriteren.

7,7/10
uhh ik dacht dat het juist oldschool was en nagenoeg geen CGI ?
Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
  woensdag 21 mei 2008 @ 21:46:45 #125
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_58810544
quote:
Op woensdag 21 mei 2008 21:20 schreef Lambiekje het volgende:

[..]

uhh ik dacht dat het juist oldschool was en nagenoeg geen CGI ?
Ja dat dacht ik ook. Het blijkt niet zo te zijn. Vooral in het tweede gedeelte is veel CGI. Zoals bijvoorbeeld die achtervolging aan de rand van het ravijn dat je in de trailer ziet. Maar ook nog een heleboel andere dingen.
Er is veel op set opgenomen (die zien er dan ook super uit) maar ik had idd. gedacht dat er minder CGI in zou zitten...
  woensdag 21 mei 2008 @ 23:57:10 #126
123869 Merkie
Surprisingly contagious
pi_58814129
Niet de nieuwste .

Indiana Jones and the Temple of Doom
Wat een aanfluiting vergeleken met het eerste deel. Het verhaal ben ik alweer vergeten, de sidekicks zijn irritant, de hele film is een aaneenschakeling van het overwinnen van hindernissen die van toevallig aan elkaar hangen. Daarnaast is de film ook een stuk luchtiger dan Raiders of the Lost Ark, het lijkt wel een parodie op deel 1. Viel me tegen.

5/10
2000 light years from home
  donderdag 22 mei 2008 @ 03:18:34 #127
16701 scanman01
Today's a good day
pi_58816186


Your Friends & Neighbors (1998)
Tja, wat te zeggen van deze film. ik denk dat het allemaal meer realistisch is dan we zouden willen. De film vertelt eigenlijk het verhaal van 2 relaties die naar de kloten gaan. Niets meer en niets minder. Er wordt vreemd gegaan door zo ongeveer iedereen en voor de kijker is het nog begrijpelijk ook. Er wordt wel goed geacteerd en het was leuk Nastassja Kinski weer eens te zien.

Cijfer: 6,0

[ Bericht 8% gewijzigd door scanman01 op 22-05-2008 09:39:15 ]
My soul is painted like the wings of butterflies
  donderdag 22 mei 2008 @ 11:09:12 #128
176578 Desdamon23
All memories, traces of tears
pi_58819772
Le violon Rouge (The red violin) (1998)

Interessant drama dat zich afspeelt over een tijdsspanne van ongeveer vier eeuwen. Het gaat om de reis van de rode viool. Leuk verhaal met een mooi rolletje voor Samuel L. Jackson

Cijfer: 7.5
  Redactie Games vrijdag 23 mei 2008 @ 02:13:57 #129
52557 crew  Mr.Noodle
Offtopic in geleuter...
pi_58845803
Disturbia


Regie: D.J. Caruso
Acteurs: Shia LaBeouf, Sarah Roemer, Carrie-Anne Moss, David Morse
Genre: Thriller
IMDb-Score: 7.1/10

Synopsis: Een tiener die thuis onder toezicht staat, gaat uit verveling spioneren op z'n omringende buren, op een gegeven moment begint hij langzamerhand steeds meer overtuigd te raken dat zijn buurman een seriemoordenaar is, maar is dit echt of is het gewoon z'n eigen paranoia?

Moet zeggen verassende film, zeker gezien de redelijk saaie omgeving waarin het zich afspeelt, allemaal zowat binnen 1 huis, iemand die eigenlijk zowat niet de deur uit kan, omdat ie een alarmsensorgeval aan z'n voet heeft hangen waardoor als ie een stap buiten een bepaalde straal van z'n huis zet al de politie op z'n dak krijgt.

Dus dan valt er niet veel te doen dan thuis een beetje rondhangen en je apetijtelijke buurvrouw bespioneren en de freaky buurman van je. Het thriller gedeelte komt eigenlijk vrij laat op gang duurt in totaal ook niet heel lang over de film gezien, maar ik heb me wel vermaakt. De film probeert een beetje humor en thriller bij elkaar de mengen. Van Shia LeBoeuf ben ik niet echt een fan oid, maar hij acteerde hier wel oké. Op het einde werd het verhaal een beetje ongeloofwaardig. Ik zie die kids bijvoorbeeld hele tijd met een mobiele telefoon kloten en plaatjes naar elkaar sturen en aan het einde wanneer je het echt nodig hebt, zijn toevallig alle telefoons in huis "dood"

Maar goed, ondanks dat ik er niet veel verwacht had, deed ie me voor een thriller wel vermaken. Het is geen hoogvlieger maar ook geen laagvlieger. Toffe muziek gebruikt en goede acteurs gecast voor de film.

Mijn Score: 6.8/10
How do you get precisely 4 Gallons of water with a 3 Gallon and 5 Gallon Can...
  vrijdag 23 mei 2008 @ 08:48:37 #130
92823 RuneRose
Tony, de zieke pony!
pi_58847526
quote:
Op woensdag 21 mei 2008 21:46 schreef Timo20 het volgende:

[..]

Ja dat dacht ik ook. Het blijkt niet zo te zijn. Vooral in het tweede gedeelte is veel CGI. Zoals bijvoorbeeld die achtervolging aan de rand van het ravijn dat je in de trailer ziet. Maar ook nog een heleboel andere dingen.
Er is veel op set opgenomen (die zien er dan ook super uit) maar ik had idd. gedacht dat er minder CGI in zou zitten...
Het lijkt mij dat die dingen er 'te nep' uit zien om op die manier een niet al te grote stijlbreuk met de vorige delen te krijgen. De film moest er uit zien alsof hij een paar jaar na Last Crusade geschoten was. Ik vond 'm er iniedergeval fantastich uitzien. Zeker de achtervolging bij het ravijn! Ik heb een geweldige avond gehad. En volgens mij was Cate Blanchet nog nooit zo sexy.
  vrijdag 23 mei 2008 @ 11:17:12 #131
52357 Lambiekje
Everything is upside down
pi_58851031


Wristcutters: A Love Story (2006)
Een jongen pleegt zelfmoord middels zijn polsen doorsnijden. Hij belandt in de afterlife voor zelfmoordenaars. Beetje grauw en saai en zo. Daar ontmoet hij een russische gozert in het cafe en worden vrienden. Op een dag ontmoet hij een oude bekende uit zijn real-life, die vertelt hem dat zijn reallife-vriendin zelfmoord heeft gepleegd een maand na zijn dood. Samen met die russische vriend gaan ze op reis om die vriendin te vinden. Onderweg ontmoeten ze rare figuren.

Een aardige roadmovie.

Cijfer 7 / imdb 7.4
Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
  vrijdag 23 mei 2008 @ 13:01:46 #132
28553 jimjim1983
Villalobos
pi_58853880
The Forbidden Kingdom
ik had zin om een domme vermakelijke film te zien maar deze was echt te slecht
de vechtscenes zagen er nog wel goed uit maar het verhaal is te triest en kinderachtig voor woorden.
toen de amerikaanse hoofdrolspeler ook nog stoer begon te doen heb ik m maar afgezet. kutkinderfilm
pi_58858243
Lost in Translation
Film waarbij je je achteraf afvraagt wat er nu eigenlijk gebeurd is. Maar het sfeertje van de vreemdeling in de vreemde grote stad wordt wel goed neergezet, met daar een humoristisch toontje onder. De muziek maakt het 'eenzame vervelings'-sfeertje compleet.

Cijfer: 7.5
  vrijdag 23 mei 2008 @ 15:53:39 #134
69957 Lonewolf2003
Cool. Cool, cool, cool
pi_58858831
Wo de fu qin mu qin (The Road Home) (1999, Ch, Yimou Zhang)

De film begint met een man, die terug keert naar zijn geboortedorp om daar zijn vader te begraven. Daarna volgt een grote flashback over hoe zijn moeder lang geleden verliefd werd op zijn vader. Dit is het echte hart van de film en zorgt ervoor dat het einde een grote emotionele lading krijgt.
Het knappe is dat in dit stuk maar heel weinig dialoog zit tussen de twee jong geliefden. Maar toch is de verliefdheid volledig voelbaar. Dat komt door de in deze film debuterende Ziyi Zhang. Ze weet het gevoel van verliefdheid met haar speelse, verlegen, hoopvolle, verwachtingsvolle, zenuwachtige, maar ook vast beraden blikken de het gevoel jonge verliefdheid compleet over te brengen. Ze draagt de film dan ook met gemak. Dat ze ongelovelijk schattig is om te zien helpt daarbij natuurlijk ook wel een handje.
cijfer: 8.5
pi_58858839
Into The Wild
Had het boek van schrijven Jon Krakauer een paar jaar geleden gelezen en toen ik hoorde dat deze film uit was moest ik er natuurlijk heen .

Waar de nadruk bij het boek enorm op het reizen door Amerika ligt, ligt de nadruk bij de film enorm op de familie van Chris. Af en toe zie je een glimp van wat hij tijdens het reizen heeft meegemaakt, om dan weer de bus scene te zien. Beetje jammerlijke constructie vond ik het. Ik heb me prima vermaakt, maar kan me voorstellen dat mensen het langdradig en saai vonden worden op een gegeven moment.

Cijfer Film: 7/10 (IMDB 8,3/10)
Boek: 8.5/10

Taken
Het verhaal begint goed, en de spanning is meteen enorm! Dit wordt helaas teniet gedaan door het voorspellende en jammere eind. Verder is e.e.a. ook nogal nep door onze Amerikaanse ex-spion die in 1 handeling 10 mensen weg maait. En dan nog te spreken over het toevalsaspect bij deze film.
Maar ik heb me wel vermaakt.

7,5/10 (IMDB: 6,9/10)

[ Bericht 1% gewijzigd door Sport_Life op 23-05-2008 15:59:07 ]
pi_58860852
Brick 2005

Brendan Frye duikt de onderwereld van zijn high school in om de verdwijning van zijn ex vriendin te onderzoeken.
Een soort high school/film noir, alle elementen van een film noir zitten er in zoals de detective en de femme fatale maar het verhaal is eigenlijk te absurd, kinderen die de baas zijn van een drugskartel en nog bij moeders thuis wonen. Ik weet eigenlijk niet zo goed wat ik er van moet vinden, sfeer, acteerwerk, belichting en camerwerk is allemaal zeer goed alleen het verhaal zelf is gewoon minder.
Moet hem gewoon nog een keer zien denk ik.

pi_58862034
Ik heb vandaag House of 1000 Corpses en The Devil's Rejects gekeken, voor de tweede keer deze maand . Erg vermakelijk, deze horen in mijn top 50 .
I think you're the same as me.
We see things they'll never see...
You and I are gonna live forever.
  vrijdag 23 mei 2008 @ 20:23:34 #138
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_58864977
The Painted Hills
Let op, het betreft hier een Lassie-film! Wat nou precies aan de hand is weet ik niet (misschien copyright-issues), maar Lassie wordt Shep genoemd in de film en geen Lassie. Het heeft een klassiek Lassie-verhaal, nogal corny met idyllische Bob Ross-landschappen omgeven in een western-setting. Mis vooral niet de shoot-out tussen Lassie en de bad guy! Cijfer: 4,5

Wayne's World

Wel een lekker melige film van Mike Myers en Dana Carvey die zich vooral niet serieus nemen. Cijfer: 6,5

Verder ook nog gezien het prettige Almost Famous en Queen of the Amazons, een groeten uit de Rimboe-film, die jammerlijk faalt.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
pi_58894994
Be Kind Rewind (Michel Gondry, 2008)
Met Be Kind Rewind komt Michel Gondry wederom met een originele film, al is deze film wel wat minder dan zijn eerdere films. Het concept is goed bedacht, de uitvoering is helaas niet altijd even sterk. Jack Black en Mos Def zijn een leuk duo en enkele Sweded versies zijn erg leuk gedaan (vooral het gebruik van pizza's), het einde is helaas wel wat te zoetsappig. 7.5

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (Steven Spielberg, 2008)
Een zelfs voor Indiana Jones nogal ongeloofwaardig verhaal en veel (en niet altijd even sterke) special effects, zorgden ervoor dat mijn verwachtingen helaas niet helemaal werden waargemaakt. Gelukkig wordt het sfeertje wel weer heerlijk neergezet en is Harrison Ford nog steeds geweldig als Indy, Shia LaBeouf viel me trouwens erg mee en zet een leuke rol neer. Verder helaas wat minder humor dan in de vorige delen en enkele nietszeggende bijrollen, al met al een vermakelijke aktiefilm maar ook niet meer dan dat. 7.2
pi_58895516
Brazil (Terry Gilliam, 1985)
In de toekomst wordt de bevolking compleet gecontroleerd door de staat. Sam Lowry is een ambtenaar die op een dag een fout ontdekt in één van de papieren die zijn kantoor passeert. Deze fout leidt tot de arrestatie van een compleet onschuldige man. Lowry probeert de fout te herstellen, maar komt hierdoor zelf in de problemen. Goede film van Terry Gilliam, met mooie decors en sterke (en vermakelijke) dialogen. Een klassieker zie ik er persoonlijk echter niet in. 7.4

The Pursuit of Happyness (Gabriele Muccino, 2006)
Typisch Amerikaanse (cliche) film, maar toch heeft de film ook wel weer wat. Will Smith (waar ik normaal gesproken geen fan van ben) zet zijn rol vol overtuiging neer en zijn zoontje is minstens even goed. Af en toe wel enkele momenten van irritatie, wanneer bijvoorbeeld wederom een van zijn scanmachines wordt gestolen. Leuke film voor een keertje. 7.0

The Killing (Stanley Kubrick, 1956)
Na 5 jaar in de gevangenis op Alcatraz doorgebracht te hebben besluit Johnny Clay dat als hij dan toch misdaden pleegt, hij er maar beter voor kan zorgen dat de opbrengst ervan het risico op een straf waard is. Hij verzint een slim plan om een grote som geld van de plaatselijke racebaan te stelen. Het verhaal en het acteerwerk zijn prima. De voice-over naar mijn mening niet echt van toegevoegde waarde, wat wel weer heel sterk was was de belichting. Al met al een prima film, zeker voor zijn tijd. 7.4

Paths of Glory (Stanley Kubrick, 1957)
Colonel Dax is commandant in het Franse leger tijdens de Eerste Wereldoorlog. Terwijl zijn soldaten in de loopgraven schuilen tegen een Duitse aanval krijgen ze de opdracht om een zelfmoordmissie te beginnen. De missie faalt, waarna de Franse generaals als voorbeeld drie soldaten voor de krijgsraad slepen. Het is aan Dax te voorkomen dat de drie tot de doodstraf veroordeeld worden. De hogere personen binnen het leger zijn alleen maar uit op eigen succes en het maakt ze niet uit hoe dat te behalen, al kost het de levens van vele manschappen. Sterke anti-oorlogsfilm met mooi geschoten beelden en goed acteerwerk. 7.6
  zondag 25 mei 2008 @ 13:17:50 #141
52357 Lambiekje
Everything is upside down
pi_58896753
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)
Harrison Ford kan het nog steeds. Het sfeertje is weer goed. Alleen zitten er wel een paar onnodige FX shots in.
Overal een aardige film ... maar niet super.

cijfer 8 / imdb 7.7

The Running Man (1987)
2017 Eten en Olie zijn onbetaalbaar en om mensen te weerhouden van rellen is er een show Running Man. Gedetineerden dienen weg te runnen voor gasten met kettingzaak, elctropulse, flamethrower en dergelijke. Schwarzenegger wordt er op een dag ingestopt alleen hij weet de "Stalkers" te vermoorden en de zaak loopt uit de hand.

Wel weer aardig om z'n echte jaren80 film te zien.

cijfer 6 / imdb 7.3

Ferris Bueller's Day Off (1986)
Wederom een geweldige 80r film. Gewoon de fun van het spijbelen.

cijfer 8 / imdb 7.9
Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
  zondag 25 mei 2008 @ 13:22:50 #142
13148 Shogo
Psycho...
pi_58896815
Rambo (2008)
John Rambo leeft rustig in Thailand totdat hij door een groep mensen wordt gevraagd hun naar Burma te varen, waar de ellende begint. Gewoon een lekkere harde actiefilm dat is het geworden en ik heb me er prima mee vermaakt. Stallone heeft dit goed uitgevoerd qua regie en qua acteerwerk want hij overtuigde hier in ieder geval nog wel. Visueel is het niet bijzonder sommige jungle/rivier shots zijn wel aardig maar meestal is het grauw en grijs maar dat zal ongetwijfeld met de Burma situatie te maken hebben.
  zondag 25 mei 2008 @ 13:47:03 #143
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_58897278
quote:
Op vrijdag 23 mei 2008 08:48 schreef RuneRose het volgende:

[..]

Het lijkt mij dat die dingen er 'te nep' uit zien om op die manier een niet al te grote stijlbreuk met de vorige delen te krijgen. De film moest er uit zien alsof hij een paar jaar na Last Crusade geschoten was.
Als dat zo zou zijn dan hadden ze toch echt meer op locatie moeten filmen. Wat IMO echt wel mogelijk zou zijn. In sommige scenes hebben ze onnodig veel gebruikt gemaakt van CGI, waar dat in The Last Crusade niet het geval was. Als ze geen stijlbreuk wilden krijgen dan hadden ze het hetzelfde moeten doen als in TLC
pi_58900160
quote:
Op zondag 25 mei 2008 13:47 schreef Timo20 het volgende:

[..]

Als dat zo zou zijn dan hadden ze toch echt meer op locatie moeten filmen. Wat IMO echt wel mogelijk zou zijn. In sommige scenes hebben ze onnodig veel gebruikt gemaakt van CGI, waar dat in The Last Crusade niet het geval was. Als ze geen stijlbreuk wilden krijgen dan hadden ze het hetzelfde moeten doen als in TLC
Ik vond het zogezegd overmatige gebruik van CGI niet echt storend. Misschien dat dat ook komt, doordat er vooral veel aan te merken is op het absurde thema dat in deze film de rode draad vormt. En dat daar in mijn geval vooral de irritatie/teleurstelling uit voort komt.
  zondag 25 mei 2008 @ 16:14:15 #145
27257 qwerty_x
Tudo jóia !!
pi_58900474


Tropa de Elite
2008
Eervolle vermelding op het Filmfestival Berlijn 2008
De filmhit van het jaar in Brazilië

Ik weet niet of deze film in NL verkrijgbaar is, maar het is bijzonder de moeite waard

De film speelt in het Rio de Janeiro van 1997 en laat de problemen van drugs en misdaad zien, vanuit het oogpunt van een speciale politie eenheid.
Een persoonlijk verteld verhaal in de ik-vorm, dat een diepe indruk maakt. Dus absoluut geen knal-boem film met Rambo's, maar een zeer realistisch gefilmd verhaal.
Het type film waar je na het eind nog even blijft zitten om bij te komen van de opgedane indrukken.

Als gezegd: een aanrader !
zonnig Brasil
  zondag 25 mei 2008 @ 16:18:35 #146
69957 Lonewolf2003
Cool. Cool, cool, cool
pi_58900573
quote:
Op zondag 25 mei 2008 16:14 schreef qwerty_x het volgende:
[ afbeelding ]

Tropa de Elite
2008
Eervolle vermelding op het Filmfestival Berlijn 2008
De filmhit van het jaar in Brazilië

Ik weet niet of deze film in NL verkrijgbaar is, maar het is bijzonder de moeite waard


Hij draait momenteel in menig bioscoop.
  zondag 25 mei 2008 @ 16:23:29 #147
117680 JelleS
film- en muziekreviewer
pi_58900673
"Eervolle vermelding op het Filmfestival Berlijn 2008"

De Gouden Beer is wel iets meer dan een 'eervolle vermelding'...
  zondag 25 mei 2008 @ 19:29:37 #148
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_58904277
quote:
Op zondag 25 mei 2008 16:00 schreef Morrigun99 het volgende:

[..]

Ik vond het zogezegd overmatige gebruik van CGI niet echt storend. Misschien dat dat ook komt, doordat er vooral veel aan te merken is op het absurde thema dat in deze film de rode draad vormt. En dat daar in mijn geval vooral de irritatie/teleurstelling uit voort komt.
Ik heb ook niets tegen overmatig gebruik van CGI, maar dan moet het wel goed gedaan worden. En niet zoals hier dat het zo overduidelijk is dat het irritant wordt.
pi_58904702
Ik vind de CGI overal een meerwaarde hebben, behalve dan bij die suffe knaagdieren aan het begin.
Graag op anoniem
  zondag 25 mei 2008 @ 20:03:48 #150
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_58904914
Blade Runner: US Theatrical Cut
Na het zien van Ridley Scott`s favoriete versie (The Final Cut) was ik benieuwd naar de andere versies van dit meesterwerk. De Director`s Cut uit 1992 had ik al gezien, dus nu was het de beurt aan de US Theatrical Cut, de "Deckard-narration" versie.

Had me op het ergste voorbereid, had er veel slechte dingen over gelezen. Maar ik vond het overal erg meevallen. Vond de voice-over van Deckard niet storend, vond juist dat het wel wat toevoegde aan de hele "noir" stijl van de film.
Sommige dingen zijn duidelijk beter geknipt en gekozen in de Final Cut. Sommige scenes zijn te lang, anderen overbodig.
Het grootste nadeel van deze versie is natuurlijk het ont-zet-tend cheesy, kleffe einde. Pastte niet echt in de stijl van de film en deed zeker afbreuk aan het eindresultaat.

Conclusie: het was niet heel erg maar de Final Cut is duidelijk een stuk beter.

7,5/10
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')