En terreur is een reactie op mensenrechtenschendingen. Israel is bovendien weldegelijk een nationalistisch land. Minderheden met een andere komaf worden sterk in hun rechten geschonden, en dan hebben we het niet alleen over Palestijnen.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:06 schreef cultheld het volgende:
[..]
Israël is natuurlijk geen nationalistisch land en voor zo ver je kunt spreken van mensenrechtenschendingen, is het een reactie op terreur.
Maar was jij niet degene die het recht van Israëliërs om daar te wonen ontleende aan het feit (nou ja, de geponeerde stelling) dat de joden de oorspronkelijke bewoners zijn? Dat is dan nog pakweg 100 keer zo achterlijk.quote:Op maandag 12 mei 2008 18:07 schreef cultheld het volgende:
[..]
Dat is ook helemaal niet belangrijk. Het is alleen achterlijk om meer dan een halve eeuw na oprichting van de staat Israël nog steeds van de daken te schreeuwen dat Israël 'Palestina' bezet. Wat is de volgende stap: de helft van de bezittingen van Nederland aan Indonesië geven omdat we ze hebben uitgebuit?
Je kan het begrijpen en vindt zijn redenering legitiem, dat is natuurlijk geitenwollensokkentaal voor ik ben het ermee eens. Dan moet je niet ineens gaan blaten dat je geen verband probeerde te maken in je post, want dat probeerde je wel degelijk. Er zit ook een diepgewortelde haat van Joodse groeperingen tegen moslims, kunnen we daarom stellen dat Joden moslimhaters zijn. Of vind je dan een dergelijke generalisatie te stom? En op wat voor wijze zijn moslims schuldig aan TOENAME van haat jegens Israel. Zijn uitspraak impliceert namelijk dat moslims de mening van "den autochtoon" over Israel beinvloed. Dan vraag ik mij toch echt af op wat voor wijze? Dat zou dan vast zijn door moslimpropaganda, en islamisering toch? Moslims zijn toch actief bezig met het beinvloeden van de opinie over Israel? Zijn moslims schuldig voor de toenemende haat tegen Israel in Spanje? Of Frankrijk? Of de Zuid-Amerikaanse landen? Zijn moslims zo machtig dat ze de wereldopinie domineren?quote:Op maandag 12 mei 2008 21:02 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Vanuit zijn positie gezien vind ik dat volkomen begrijpelijk, ja. Ik zeg niet dat ik per definitie Wilders' opvatting honderd procent deel. Maar als je bedenkt dat Wilders, met zijn kritiek op de islam, meteen tot moslimhater is gebombardeerd, kan ik het begrijpen dat hij moslims als de schuldigen ziet van de haat jegens Israël. In die zin vind ik zijn beredenering legitiem. Moslimgroeperingen zijn overigens ook sterk anti-Israël. Dat zie je zelfs hier in Nederland nog onder moslimjongeren. Er zit een diep gewortelde haat; even in midden gelaten wiens schuld dat is.
De vraag is of mensenrechtenschendingen de oorzaak of het gevolg zijn. Ik denk zelf aan het laatste.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:10 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
En terreur is een reactie op mensenrechtenschendingen. Israel is bovendien weldegelijk een nationalistisch land. Minderheden met een andere komaf worden sterk in hun rechten geschonden, en dan hebben we het niet alleen over Palestijnen.
Is die zo netjes dan?quote:Op maandag 12 mei 2008 21:05 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Haha! Beter teruglezen: ik had het over de behandeling van de joden in de Arabische landen.
Wat doet het ertoe? Wilders is door menigeen toch al tot moslimhater gebombardeerd, ongeacht of hij dat nu wel of niet is. Zelfs *ik* ben op dit forum al beticht van een 'haatcampagne tegen moslims'. Ik ken mijn eigen standpunten wel, dus ik trek me daar niks van aan, maar vanuit Wilders' positie gezien (moet beveiligd rondlopen wegens bedreigingen door moslimextremisten) kan ik me voorstellen dat hij tot zijn standpunt komt.quote:Op maandag 12 mei 2008 20:36 schreef Mutant01 het volgende:
Discussieren is niet je sterkste punt he. Het is nogal dom die vergelijking te trekken, dat zou immers impliceren dat Wilders zichzelf inderdaad een moslimhater zou vinden, terwijl hij overduidelijk in de media meerdere malen heeft gezegd dat hij dat niet is. Het is dus enorm hypocriet om dergelijke termen dan te gaan gebruiken.
Het is jammer dat je alleen de laatste helft van mijn post hebt aangehaald. Maar ja, selectief quoten en lezen is gelovigen eigen, denk ik. De eerste helft van mijn post luidde: "Wilders wil weer eens in het nieuws. Alleen is zijn visie op Israël nogal selectief. Israël haalt ook dingen uit die niet nodig zijn." Ik ben het dus maar gedeeltelijk met hem eens. Ja, er is sprake van haat van moslims tegen Israël; en die hebben daar dus ook schuld aan, want het wordt actief aangewakkerd door groeperingen. Maar ik wijs er dus ook op dat Israël ook blaam treft.quote:Op maandag 12 mei 2008 20:36 schreef Mutant01 het volgende:
Ten tweede probeerde je weldegelijk een verband te creeren door de legitimiteit van je post af te laten hangen van de twee opmerkingen in de laatste zin. Stellen dat zijn uitspraak legitiem is, duid op een volgens jouw daadwerkelijk kloppende redenatie. Kort gezegd je bent het met hem eens, waarom?
Extremisten vind je binnen elke religie. Ik heb nooit beweerd dat dat niet het geval zou zijn. Je hebt ook extremistische christenen, zoals er ook extremistische Joden en moslims zijn. Als je mijn eerste post beter had gelezen, had je deze opmerking dus niet hoeven maken. Ik beredeneer overigens niet simpel, ik beredeneer op een manier die jij niet leuk vindt, omdat ik ook jouw geloofsgemeenschap bekritiseer. Leer er maar mee leven.quote:Op maandag 12 mei 2008 20:36 schreef Mutant01 het volgende:
Dat is net zoiets zeggen als dat de Joden moslimhaters zijn omdat het JDL bestaat. Ja, het JDL...ken je die nog? Die organisatie die een moskee binnenwalsde en @ random moskee-gangers neerschoot. Wat moet het heerlijk zijn zo simpel te redeneren.
Nee, dat zei ik slechts tegen hen die Israël Palestijns bezet gebied noemden. Alsof de Palestijnen de oorspronkelijke bewoners waren.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:12 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Maar was jij niet degene die het recht van Israëliërs om daar te wonen ontleende aan het feit (nou ja, de geponeerde stelling) dat de joden de oorspronkelijke bewoners zijn? Dat is dan nog pakweg 100 keer zo achterlijk.
Groo- Israel is de droom van elke conservatieve Israelische nationalist.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:16 schreef cultheld het volgende:
[..]
De vraag is of mensenrechtenschendingen de oorzaak of het gevolg zijn. Ik denk zelf aan het laatste.
Israël is niet uit op overheersing van andere gebieden of volkeren; Israël wil slechts een veilige haven voor Joodse mensen zijn.
Dat zijn er gelukkig niet zoveel.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:20 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Groo- Israel is de droom van elke conservatieve Israelische nationalist.
De staat Israël is gefundeerd op terrorisme, dus de joden zijn bepaald niet in vrede gekomen! Persoonlijk vind ik het toch wel heel goed invoelbaar om te protesteren als iemand je huis gewapenderhand half inpikt en dan later je ook nog in de overgelaten helft komt dwarszitten en pesten.quote:Op maandag 12 mei 2008 19:31 schreef sneakypete het volgende:
Je moet kiezen omdat een gevaarlijk groot aantal mensen israel wil vernietigen en geen joden duldt in het midden-oosten.
Maar het staat je vrij om deze mensen als eerste even te overtuigen dat ook joden er zouden moeten kunnen wonen in vrede.
Hoe kan een dergelijk emotioneel argument legitiem zijn. Arme Wilders wordt gepest door moslimextremisten, dus zijn beredenering is legitiem.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:17 schreef Elfletterig het volgende:
Wat doet het ertoe? Wilders is door menigeen toch al tot moslimhater gebombardeerd, ongeacht of hij dat nu wel of niet is. Zelfs *ik* ben op dit forum al beticht van een 'haatcampagne tegen moslims'. Ik ken mijn eigen standpunten wel, dus ik trek me daar niks van aan, maar vanuit Wilders' positie gezien (moet beveiligd rondlopen wegens bedreigingen door moslimextremisten) kan ik me voorstellen dat hij tot zijn standpunt komt.
Natuurlijk, alles wat Mutant doet is gelovigen eigen, denk ik. Het begin van je post spreekt juist boekdelen, en is typisch Elfletterig. Israel haalt dingen uit die niet nodig zijn, dat klinkt niet echt als kritiek: "Het is niet nodig, het kan wel, maar het is niet nodig".quote:Het is jammer dat je alleen de laatste helft van mijn post hebt aangehaald. Maar ja, selectief quoten en lezen is gelovigen eigen, denk ik. De eerste helft van mijn post luidde: "Wilders wil weer eens in het nieuws. Alleen is zijn visie op Israël nogal selectief. Israël haalt ook dingen uit die niet nodig zijn." Ik ben het dus maar gedeeltelijk met hem eens. Ja, er is sprake van haat van moslims tegen Israël; en die hebben daar dus ook schuld aan, want het wordt actief aangewakkerd door groeperingen. Maar ik wijs er dus ook op dat Israël ook blaam treft.
Je geeft geen antwoord op mijn vraag, kennelijk doe je dat omdat je ziet hoe zwak je eigen argumenten zijn. Het JDL is een Joodse beweging, kortgezegd een tegenhanger van Hamas. Zijn alle Joden nu Moslimhaters? Hamas is een Islamitische beweging, kortgezegd, een tegenhanger van het JDL. Zijn alle Moslims nu Jodenhaters? Wel hilarisch om mijn achtergrond bij de discussie te betrekken, teken van zwakte.quote:Extremisten vind je binnen elke religie. Ik heb nooit beweerd dat dat niet het geval zou zijn. Je hebt ook extremistische christenen, zoals er ook extremistische Joden en moslims zijn. Als je mijn eerste post beter had gelezen, had je deze opmerking dus niet hoeven maken. Ik beredeneer overigens niet simpel, ik beredeneer op een manier die jij niet leuk vindt, omdat ik ook jouw geloofsgemeenschap bekritiseer. Leer er maar mee leven.
Ze zeggen zelf dat ze meestal redelijk behandeld werden. Dat is dus ongetwijfeld beter dan wat ze nu zelf uitvreten met de Palestijnen.quote:
Doel je nou op Likud? Dan weet ik genoegquote:Op maandag 12 mei 2008 21:27 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Genoeg om de politiek van Israel te beinvloeden.
Ik doel op de mensen waar ik op doel. En dat is helemaal niet specifiek Likud, er zijn genoeg documentaires geweest over de ranzige expansiedrift die bepaalde Israeliers hebben.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:28 schreef cultheld het volgende:
[..]
Doel je nou op Likud? Dan weet ik genoeg.
Vandaar dat ze nog eens werden verbannen in de zevende eeuw.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:25 schreef Kees22 het volgende:
Overigens zijn de joden in Palestina niet echt vaak en veel door christenen onderdrukt: vlak na het ontstaan van het christendom zijn ze al verjaagd uit Palestina, door de Romeinen.
Ik begin dat schreeuwerige ''de joden'' van jou een beetje zat te worden. Wel eens van Jacob Israel de Haan gehoord?quote:dus de joden zijn bepaald niet in vrede gekomen!
Staaltje selectieve verontwaardiging van de bovenste plank. Nergens ter wereld worden mensenrechten zo grof geschonden als in islamitische landen. Typerend hoe jij dan weer melding maakt van mensenrechtenschendingen in Israël, terwijl je onvindbaar bent in topics over landen als Iran. Fenomenen als de doodstraf, executies van minderjarigen en verschillende berechting van mannen en vrouwen zie je vooral in Islamitische landen.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:10 schreef Mutant01 het volgende:
En terreur is een reactie op mensenrechtenschendingen. Israel is bovendien weldegelijk een nationalistisch land. Minderheden met een andere komaf worden sterk in hun rechten geschonden, en dan hebben we het niet alleen over Palestijnen.
Sterker nog: de stamvader van de Arabieren was de eerstgeborene en zijn moeder is op aandringen van de moeder van de tweede zoon gewoon de woestijn in gejaagd met haar zoon. Deze zijn toen door god zelf gered! Niet eens neven, zelfs halfbroers.quote:Op maandag 12 mei 2008 19:31 schreef LXIV het volgende:
Als ik moest kiezen? Joden en Arabieren is toch precies hetzelfde slag volk! Het zijn volle neven van elkaar, met precies dezelfde mentaliteit, moraal en hetzelfde gedrag. Alleen staan op dit moment de negatieve eigenschappen van de Arabieren (in Nl met name de Marokkanen) in de pers. Ik scheer die beiden over één kam hoor!
Welke documentaires? En hoeveel Israëli's betreft "bepaalde Israeliers" ? Er zijn ongetwijfeld ook Marokkanen die Algerije in willen pikken, maar dat betekent niet dat Marokko een expansiedrift heeft.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:30 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik doel op de mensen waar ik op doel. En dat is helemaal niet specifiek Likud, er zijn genoeg documentaires geweest over de ranzige expansiedrift die bepaalde Israeliers hebben.
Sterk staaltje selectief leeswerk, je maakt je nu compleet belachelijk tegenover de vaste kliek fokkers die mij dat meerdere malen hebben zien doen. Maar goed, het is weer typisch een Elfletterig reactie, proberen de mensenrechtingen van Israel te bagetalliseren door naar Iran te gaan wijzen.quote:Op maandag 12 mei 2008 21:31 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Staaltje selectieve verontwaardiging van de bovenste plank. Nergens ter wereld worden mensenrechten zo grof geschonden als in islamitische landen. Typerend hoe jij dan weer melding maakt van mensenrechtenschendingen in Israël, terwijl je onvindbaar bent in topics over landen als Iran. Fenomenen als de doodstraf, executies van minderjarigen en verschillende berechting van mannen en vrouwen zie je vooral in Islamitische landen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |