Nou, de nieuwe spits van Ajax. Slechter dan zijn Argentijnse voorgangers kan het niet zijn. Ben erg benieuwdquote:Trefzeker heethoofd morgen bij Ajax
AMSTERDAM - Volgens Argentijnse media meldt Dario Cvitanich zich vrijdagochtend in Amsterdam voor zijn afrondende medische keuring en het ondertekenen van het contract dat hem de komende jaren Ajacied maakt. De Argentijnse aanvaller landt morgen op de luchthaven Schiphol in het gezelschap van vice-voorzitter Norberto D'Angulo van zijn club Banfield.
Hoewel de Amsterdammers de transfer nog niet hebben bevestigd, is Cvitanich' huidige club duidelijk. ,,De dertien leden van het bestuur van de club zijn akkoord gegaan met de verkoop van Cvitanich aan AFC Ajax NV,'' zo luidt een officieel communiqué op de website van Banfield, een kleine club uit de gelijknamige voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Stemverhouding in het bestuur: negen voor, vier tegen. De transfersom die Ajax overmaakt zou elf miljoen palos bedragen, elf miljoen dollar. Daarvan gaat tachtig procent naar Banfield, de rest naar een groep zakenlieden die eenvijfde van de transferrechten op de spits bezit.
Cvitanich kijkt uit naar spelen onder Marco van Basten. ,,Het is fantantastisch om te kunnen leren van iemand zoals hij, met al zijn ervaring en wat hij in zijn carrière heeft gepresteerd. En dat ook nog eens bij een prachtige club als Ajax,'' zegt hij op de website van Banfield.
Bedoeld of onbedoeld heeft een voormalige Feyenoorder ook nog een rol gespeeld bij Cvitanich' keuze voor Ajax, terwijl hij ook in de belangstelling stond van de Argentijnse topclub Boca Juniors en het Spaanse Espanyol. Vorig jaar speelde Cvitanich enige tijd onder tijdelijk hoofdtrainer Pablo Vitamina Sanchéz, eind jaren negentig onder contract in Rotterdam. ,,Hij vertelde altijd heel enthousiast over zijn ervaringen in Nederland en was heel positief over het land, de gewoontes en de manier van leven.''
Cvitanich is een kind van Banfield, de club die in Argentinië de bijnaaml El Taladro draagt, de drilboor. Op zijn zeventiende belandde hij in de jeugdafdeling van de club. In oktober 2003 debuteerde hij in het eerste elftal, sindsdien scoorde de aanvaller in 90 competitiewedstrijden 31 keer. Ook in de huidige competitie loopt hij één op drie. Hij maakte zes van de achttien treffers van Banfield, dat met twaalf punten uit elf duels net onder de middenmoot bivakkeert.
Eigenlijk zou Cvitanich morgen met zijn club uit moeten komen tegen Huracan. Maar de Argentijn van Kroatische afkomst moet nog een wedstrijd schorsing uitzitten en maakt van die gelegenheid gebruik voor een bliksembezoek aan Amsterdam. Behalve een begenadigd aanvaller is hij ook nogal licht ontvlambaar. Cvitanich verzamelde dit seizoen in nog geen dertig wedstrijden al tien gele kaarten, vooral voor protesteren tegen de scheidsrechter en simuleren. Ook zijn laatste boeking, twee weken geleden in het duel met Gimnasia, was vanwege een piscina (zwembad), de Argentijnse benaming voor fopduik. ,,Hij is nog jong en moet leren zich te beheersen,'' aldus zijn huidige trainer Miguel Jerez in de Argentijnse krant Olé. ,,Hij heeft warm bloed en een voetballer die veel schoppen krijgt en wordt vastgehouden terwijl er door de scheidsrechter niet wordt opgetreden, kan op een gegeven moment wel eens exploderen.''
Nieuwe Messiquote:Op donderdag 24 april 2008 00:23 schreef rubbereend het volgende:
de nieuwe Gabrich of de nieuwe Batistuta?
Daarom gaat hij ook lekker achter Huntelaar en Suarez spelen volgend jaarquote:Op donderdag 24 april 2008 00:37 schreef zjroentje het volgende:
Vind hem eigenlijk een beetje klein voor een centrumspits.
quote:Op donderdag 24 april 2008 01:31 schreef toma het volgende:
Cvitaaaaaanich! Ohooooooooo!
Cvitaaaaaanich! Ohooooooooo!
quote:Thu 24 April 2008 00:50u door DiegoArmandoMaradona
Een stuk betere spits voor Ajax dan Huntelaar
Waar zegt ie dat? Nu begin ik wel aan deze speler te twijfelen.quote:
In een PM'tje. Maar hij heeft dat ook een tijdje terug ergens in een topic gezegd.quote:Op donderdag 24 april 2008 02:03 schreef F1Bas het volgende:
[..]
Waar zegt ie dat? Nu begin ik wel aan deze speler te twijfelen.
Ja.quote:Op donderdag 24 april 2008 00:37 schreef zjroentje het volgende:
Vind hem eigenlijk een beetje klein voor een centrumspits.
Mooi filmpje... Miste wel de emotie die in het Blind en Litmanen filmpje wel zat, maar toen zat het veel voller..... Wat schandalig dat er zoveel mensen al weg waren.quote:
Dat dus.quote:Op donderdag 24 april 2008 00:30 schreef RayMania het volgende:
Ik heb nog geen minuut van hem gezien (zoals velen hier volgens mij), dus ik ben benieuwd. Hoop op een gevalletje 2001/2002; Maxwell, Ibrahimovic, Trabelsi, Mido.
Zegt een fan van de club van erkende schoonspringers Farfan, Lazo, Affelay en recentelijk ook niet onverdienstelijk Doedelzak.quote:
Dan moet het haast wel zo zijn.quote:Op donderdag 24 april 2008 02:05 schreef Radegast het volgende:
In een PM'tje. Maar hij heeft dat ook een tijdje terug ergens in een topic gezegd.
Iedereen dacht ook dat Suárez een typische 4-4-2 spits zou zijn, maar die doet het toch heel aardig als buitenspelerquote:Op donderdag 24 april 2008 10:42 schreef M0NTANA het volgende:
Zal wel een typische 4-4-2-spits zijn, waar Marco van Basten een buitenspeler inziet.
En hebben we weer 6,5 miljoen over de balk gesmeten!quote:Op donderdag 24 april 2008 11:33 schreef Ordinair het volgende:
Lijkt erop KJH weg en wij zitten met een spits die nog moet wennen aan het Nederlandse voetbal. Vervolgens word er in de winterstop een vervangende spits aangetrokken en we horen niks meer van deze Dario.
Hij is iig niet gehaald als de vervanger van Huntelaar, voor zover ik had begrepen.quote:Op donderdag 24 april 2008 11:02 schreef HeinekenAFCA het volgende:
[..]
Iedereen dacht ook dat Suárez een typische 4-4-2 spits zou zijn, maar die doet het toch heel aardig als buitenspeler. Ik hoop dat deze man is gehaald als tweede man achter Huntelaar, zodat hij een jaartje kan wennen aan Nederland en het Ajax-systeem. Maar ik vrees dat Huntelaar vertrekt en dat hij dus de eerste spits zal worden.
Ik hoop niet dat deze man de komst van Sulejmani tegenhoudt.
quote:
Die wordt grote vrienden met Luis Suarez.quote:Cvitanich verzamelde dit seizoen in nog geen dertig wedstrijden al tien gele kaarten, vooral voor protesteren tegen de scheidsrechter en simuleren. Ook zijn laatste boeking, twee weken geleden in het duel met Gimnasia, was vanwege een piscina (zwembad), de Argentijnse benaming voor fopduik.
Bron: VI.nlquote:Cvitanich: 'Dit was een maand geleden ondenkbaar'
24/04/2008 23:25
Darío Cvitanich maakt vrijdag kennis met Ajax en Amsterdam, waar de laatste plooien worden gladgestreken van de overgang van de Argentijnse Banfield-spits.
'Dit was een maand geleden nog ondenkbaar', aldus Cvitanich op de website van Banfield. 'Als de transfer is afgerond, is het een droom die uitkomt.' De 23-jarige aanvaller verwacht geen problemen met de overgang. Banfield is al akkoord met een afkoopsom van 6,4 miljoen euro.
Helemaal onvoorbereid komt Cvitanich niet naar Nederland. De spits, die uitkijkt naar de samenwerking met Marco van Basten, heeft zijn licht opgestoken bij oud-Feyenoorder Pablo Sanchez: 'Vitamina heeft me veel verteld over zijn ervaringen in Nederland, en de ongelooflijke kanten van het leven, gewoontes en gebruiken.'
Het was de hele tijd al 6.4 miljoen euro.quote:Op vrijdag 25 april 2008 11:42 schreef M0NTANA het volgende:
6,4 miljoen euro klinkt al beter dan elf/twaalf.
Ik vraag mij af hoe snel ze Rosales en Gabrich vergeten zijn, want alles wijst er op dat ook dit zo'n tricky transfer is.quote:Op vrijdag 25 april 2008 11:42 schreef M0NTANA het volgende:
6,4 miljoen euro klinkt al beter dan elf/twaalf.
Wat wijst er dan allemaal op?quote:Op vrijdag 25 april 2008 14:13 schreef Dr.Daggla het volgende:
[..]
Ik vraag mij af hoe snel ze Rosales en Gabrich vergeten zijn, want alles wijst er op dat ook dit zo'n tricky transfer is.
Het is een Argentijn, waar verder niemand interesse voor heeft, echt jong is hij ook niet meer en zijn doelpuntengemiddelde is voor een spits ook niet echt geweldig.quote:
Espanyol, Boca en Napoli hadden interesse.quote:Op vrijdag 25 april 2008 14:29 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Het is een Argentijn, waar verder niemand interesse voor heeft, echt jong is hij ook niet meer en zijn doelpuntengemiddelde is voor een spits ook niet echt geweldig.
Ja, Danko Lazovic heeft toen hij net bij Feyenoord was ook een periode gehad waarin hij 6x scoorde uit 11 wedstrijden.quote:Op vrijdag 25 april 2008 14:35 schreef sjimz het volgende:
[..]
Espanyol, Boca en Napoli hadden interesse.
Ik vind 23 jaar nog steeds jong voor een voetballer.
Zijn doelpuntengemiddelde is niet geweldig maar wel als je alleen naar de lopende competitie kijkt.In 10 wedstrijden heeft hij 7 keer gescoord en dat voor een middelmatige club in Argentinie.
Palacio speelt ook nog steeds in Argentinie.quote:Op vrijdag 25 april 2008 15:14 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ja, Danko Lazovic heeft toen hij net bij Feyenoord was ook een periode gehad waarin hij 6x scoorde uit 11 wedstrijden.![]()
b]Maar volgens mij gaat Cvitanich geen potten breken bij ajax, hij is 'al' 23 jaar, de meeste Zuid-Amerikanen komen al veel eerder deze kant op zodra ze maar een beetje talent hebben,[/b] zijn doelpuntengemiddelde (1 op 3) is niet geweldig voor een spits, de clubs staan niet bepaald voor hem in de rij en de clubs die wél interesse hebben zijn een stel middelmatige clubs, en ten slotte is het een heetgebakerde schwalbe-koning die ook 1 op 3 loopt wat betreft het pakken van kaarten.
quote:Op vrijdag 25 april 2008 11:40 schreef Dubnobasswithmyheadman het volgende:
Tering, wat een geld voor 23jarige niet vaak scorende spits. Ben benieuwd.
Argentijn, ruim over de 20, scoort goed in eigen land, amper Europese clubs die hem op het oog hadden (dit terwijl er massa's scouts lopen..), laatbloeier, te slecht voor het Argentijnse elftal, naam die op -ich eindigt... En dan ook nog eens 6.5 miljoen.....quote:
Dat zegt genoeg, toch?quote:Op vrijdag 25 april 2008 14:35 schreef sjimz het volgende:
[..]
Espanyol, Boca en Napoli hadden interesse.
Mwah, ik denk dat de realiteit inmiddels toch wel is dat Ajax op Europese schaal eerder moet concurreren met clubs als Espanyol en Napoli dan met pakweg Barcelona en AC Milan.quote:
Realisme en Ajax in een zin, hoe zeldzaam.quote:Op zaterdag 26 april 2008 12:07 schreef methodmich het volgende:
[..]
Mwah, ik denk dat de realiteit inmiddels toch wel is dat Ajax op Europese schaal eerder moet concurreren met clubs als Espanyol en Napoli dan met pakweg Barcelona en AC Milan.
Valt wel mee, denk ik. Er zat talenten zijn die net als Van de Vaart eerst bij een iets mindere club willen rijpen.quote:Op zaterdag 26 april 2008 12:07 schreef methodmich het volgende:
[..]
Mwah, ik denk dat de realiteit inmiddels toch wel is dat Ajax op Europese schaal eerder moet concurreren met clubs als Espanyol en Napoli dan met pakweg Barcelona en AC Milan.
Van der Vaart had ook wel 1,5-2 baggerseizoenen achter de rug. Zonder die tegenslagen zou hij echt niet voor HSV gekozen hebben hoor. Het feit dat hij voor minder dan 10 miljoen verkocht is zegt genoeg over zijn laatste tijd bij Ajax.quote:Op zaterdag 26 april 2008 13:56 schreef Dr.Daggla het volgende:
[..]
Valt wel mee, denk ik. Er zat talenten zijn die net als Van de Vaart eerst bij een iets mindere club willen rijpen.
Dat kwam vooral omdat ie nog maar 1 jaar een contract hadquote:Op zaterdag 26 april 2008 13:58 schreef Blawh het volgende:
Het feit dat hij voor minder dan 10 miljoen verkocht is zegt genoeg over zijn laatste tijd bij Ajax.
De blessures en trammalant speelden ook wel mee hoor. Anders hadden er ook wel grotere clubs dan HSV zich bij Ajax gemeld denk ik. Het feit dat de echte topclubs het ondanks de lage transfersom niet aandurfde is denk ik niet zonder reden.quote:Op zaterdag 26 april 2008 14:06 schreef Dr.Daggla het volgende:
[..]
Dat kwam vooral omdat ie nog maar 1 jaar een contract had.
Blessures wel ja, maar dat hield Real ook niet tegen om Robben voor 30+ te kopen toch?quote:Op zaterdag 26 april 2008 14:24 schreef Blawh het volgende:
[..]
De blessures en trammalant speelden ook wel mee hoor. Anders hadden er ook wel grotere clubs dan HSV zich bij Ajax gemeld denk ik. Het feit dat de echte topclubs het ondanks de lage transfersom niet aandurfde is denk ik niet zonder reden.
quote:Cvitanich wil met Ajax de Champions League in
Darío Cvitanich, de nieuwe aanwinst van Ajax, laat er geen gras over groeien. De Argentijn van Kroatische origine is maar met één doel voor ogen richting Amsterdam gekomen. “Het lijkt me prachtig om in de Champions League te spelen.”
“Dit is een prachtige kans,” vertelde hij bij zijn presentatie in de Amsterdam Arena. “Ik ga mijn best doen voor het team en ik hoop dat we veel prijzen en kampioenschappen winnen.” Niet alleen het perspectief van het spelen om de prijzen is echter de reden geweest om de overstap vanuit Zuid-Amerika te wagen. “Bij Ajax voetballen veel sterren, ik kan niet wachten tot ik met hen op het veld sta,” vervolgt Cvitanich.
Dat Ajax er een excentriek voetbalsysteem op nahoudt, was de aanvaller reeds bekend. Desondanks verwacht hij geen problemen. “Ik kan in principe op iedere aanvalspositie uit de voeten en heb ook ervaring als aanvallende middenvelder. Ik hoop dat ik het Ajax-systeem snel onder de knie krijg.”
Belangrijk daarbij is uiteraard de communicatie. “Ik ga de komende weken hard aan mijn Nederlands én mijn Engels werken,” belooft Cvitanich met een glimlach
quote:
Inderdaad, terwijl één of andere pannekoek dat beweerde.quote:Op maandag 28 april 2008 23:27 schreef Dylan Dog het volgende:
Hij lijkt voor geen cent op Landzaat...
Dat was 10 jaar geledenquote:“Bij Ajax voetballen veel sterren, ik kan niet wachten tot ik met hen op het veld sta,” vervolgt Cvitanich.
Hoezo? Kennedy vindt ook dat hij de Europese top kan halen.quote:
Moet jij eens kijken hoeveel sterren jij ziet als iemand zijn zeepje laat vallen onder de douche.quote:
Eens, daarbij is het onmogelijk om een spits te halen die er meer maakt als Huntelaarquote:Op woensdag 30 april 2008 18:44 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik zou ook graag zien dat Ajax weer eens een uitzonderlijke talent van onder de 20 zou halen. Maar ik las ergens wat voor type speler het was en wat zijn sterke punten waren en het leek me een heel geschikte spits voor het Ajax-spel. Sinds Huntelaar loopt iedereen maar over die statistieken te zeuren als, maar het is niet belangrijk wie de goals maakt, het zou juist goed zijn als er wat beter gevoetbald werd zodat de doelpunten van wat meer spelers komen.
Dat komt omdat die niet kan scoren. Verder geweldige speler, snel, altijd dreiging en een goede actie. Als die ook nog eens de kansen weet af te maken zie ik die nog wel naar Europa komen. Maar die zal wel iets meer dan 6 miljoen kosten.quote:Op vrijdag 25 april 2008 15:20 schreef sjimz het volgende:
[..]
Palacio speelt ook nog steeds in Argentinie.
Snap je toch niet! Dat ie eens naar de Pearle gaat of zo...quote:Op dinsdag 29 april 2008 16:52 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Inderdaad, terwijl één of andere pannekoek dat beweerde.
Toekomstig topspits!quote:Op zondag 4 mei 2008 11:57 schreef sjimz het volgende:
Hij heeft weer een doelpunt gescoord!
En een elleboog uitgedeeld en geprovoceerd dat hij voor 11 miljoen vertrekt!quote:Op zondag 4 mei 2008 11:57 schreef sjimz het volgende:
Hij heeft weer een doelpunt gescoord!
Wat een cultheldquote:Op zondag 4 mei 2008 13:03 schreef Rejected het volgende:
[..]
En een elleboog uitgedeeld en geprovoceerd dat hij voor 11 miljoen vertrekt!
11 miljoen?quote:Op zondag 4 mei 2008 13:03 schreef Rejected het volgende:
[..]
En een elleboog uitgedeeld en geprovoceerd dat hij voor 11 miljoen vertrekt!
quote:Cvitanich: "Ik kan niet wachten tot ik bij Ajax aan de slag kan" |
Darío Cvitanich is de eerste miljoenenaankoop van toekomstig Ajax-trainer Marco van Basten. Nog anderhalve maand is hij speler van Banfield, daarna komt de 23-jarige aanvaller naar Amsterdam. Cvitanich kon ook tekenen bij Boca Juniors, Atlético Madrid, Espanyol en Napoli, maar wilde per se naar Ajax. Vorige week ondertekende de Argentijn zijn vijfjarige contract.
De verbazing is de spits nog steeds niet voorbij. "Ik kende de club vooral vanwege de historie, de vele prijzen die ze hebben gewonnen", zegt Cvitanich in Voetbal International. "Iedere voetballiefhebber kent de geschiedenis van Ajax. Toen ik in Amsterdam arriveerde, drong het tot me door dat de club nog veel groter is dan ik me had kunnen bedenken. Echt verbazingwekkend. Het stadion, de aandacht die ik van mensen bij de club kreeg... Ik merkte meteen dat als speler van Ajax alles voor je wordt geregeld."
Cvitanich heeft Van Basten inmiddels ontmoet. "Hij heeft me uitgelegd hoe de club in elkaar steekt. Hij vroeg me of ik bekend was met het systeem dat Ajax altijd speelt, 4-3-3. En ik kreeg dvd's mee, zodat ik me de komende tijd in Argentinië kan verdiepen in de tactiek die Ajax hanteert. Wat me vooral opviel aan Van Basten was hoe gewoon hij is gebleven. Ik kan heel veel leren van een trainer met zo'n groot verleden als spits. Daar verheug ik me op. Ik heb hem vooral op videobeelden gezien. Van Basten heeft ongelooflijke doelpunten gemaakt en zo'n beetje alles gewonnen wat een voetballer kan winnen."
Ook de ontmoeting van Cvitanich met Edgar Davids was indrukwekkend. "Hij kwam naar me toe om me te feliciteren met mijn transfer en me welkom te heten. Hij spreekt Spaans en we hebben gepraat over het Argentijnse voetbal. Hij kent Verón en Simeone persoonlijk. Dat moment met Davids was heel speciaal. Ik kon nauwelijks geloven dat hij naar me toekwam voor een praatje."
Opvallend is dat de Argentijn, die ook een Kroatisch paspoort heeft, van mening is dat hij op de vleugel het meest tot zijn recht komt. "Ik heb in Argentinië op verschillende posities gespeeld in de aanval, in verschillende tactische systemen. Ik heb als enige spits gespeeld, als vleugelaanvaller, noem maar op. Als je naar mijn specifieke kwaliteiten kijkt, denk ik dat ik als vleugelspeler het meest tot mijn recht kom. Maar ik zal overal spelen waar de trainer me nodig heeft."
"Of ik ooit heb gedacht dat ik op een dag voor Ajax zou spelen? Eerlijk gezegd niet. Ajax is zó groot en belangrijk, ik heb nooit gedacht dat ik daar terecht zou komen. Ik ben drie dagen in Amsterdam geweest en het was als een droom voor me. Pas toen ik terug was in Buenos Aires begon het allemaal een beetje tot me door te dringen. En ik kan het nog steeds niet helemaal geloven. Ik kan niet wachten tot ik bij Ajax aan de slag kan."
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |