abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_58252547
quote:
Op dinsdag 22 april 2008 23:15 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

dan zijn ze, ondanks dat het salafisten zijn, nog steeds iets te radicaal naar mijn inzicht. tofik is een leuke vent en aboutaleb ook.
Ik ben ook een volger van de Salaf, ben ik dan ook radicaal?
  woensdag 23 april 2008 @ 13:40:51 #52
71480 zoalshetis
eerlijk=eerlijk
pi_58252577
quote:
Op woensdag 23 april 2008 13:39 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ik ben ook een volger van de Salaf, ben ik dan ook radicaal?
ik ken jou niet, maar afgaand op je posts vind ik je niet radicaal, hooguit streng gelovig. ik bedoel dat ik merk dat bij de slafisten meer extremisten zijn, correct me if i am wrong.
hoofdletters kosten teveel tijd
don't avoid pain to gain pleasure
niet iedereen is iedereen
pi_58252619
quote:
Op woensdag 23 april 2008 13:40 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

ik ken jou niet, maar afgaand op je posts vind ik je niet radicaal, hooguit streng gelovig. ik bedoel dat ik merk dat bij de slafisten meer extremisten zijn, correct me if i am wrong.
Mja, maar al te graag, een Noureddine El F , Mohammed B etc hebben de Salafistische Imam in Nederland, Fawaz, bedreigd omdat hij te soft was en samenwerkte met de vijand. De Salafisten in Nederland roepen niet op tot geweld, noch participeren ze er in.
  woensdag 23 april 2008 @ 13:45:42 #54
71480 zoalshetis
eerlijk=eerlijk
pi_58252675
quote:
Op woensdag 23 april 2008 13:43 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Mja, maar al te graag, een Noureddine El F , Mohammed B etc hebben de Salafistische Imam in Nederland, Fawaz, bedreigd omdat hij te soft was en samenwerkte met de vijand. De Salafisten in Nederland roepen niet op tot geweld, noch participeren ze er in.
wat ik me dan afvraag; als er salafisten binnen de salafisten zijn die willen dat de leer strenger wordt opgevat, waar halen zij dan de basis van hun radicale gedachtengoed binnen de salafisten vandaan? was het vroeger strenger? kan het weer makkelijk strenger worden?
hoofdletters kosten teveel tijd
don't avoid pain to gain pleasure
niet iedereen is iedereen
pi_58252866
@ zoalshetis:

Salafis zijn absoluut geen homogene groep.
In Nederland staat een Salafi als Fawaz op gespannen voet met een andere Salafi als Bouchta, onlangs opgepakt en die weer 'zijn thuis had' in Tilburg/Rotterdam.

Allerlei subgroepen die weer van elkaar verschillen.
Waar Fawaz zich met Nederlandse politiek bemoeit zijn andere Salafis die Bouchta volgen het daar weer mee oneens en leveren kritiek op het feit dat hij politiek bedrijft in Nederland en nog veel meer zaken.

Heel ingewikkeld allemaal in ieder geval, ook de onderlinge verschillen etc.
X
pi_58252890
quote:
Op woensdag 23 april 2008 13:45 schreef zoalshetis het volgende:

[..]

wat ik me dan afvraag; als er salafisten binnen de salafisten zijn die willen dat de leer strenger wordt opgevat, waar halen zij dan de basis van hun radicale gedachtengoed binnen de salafisten vandaan? was het vroeger strenger? kan het weer makkelijk strenger worden?
Binnen de Salafieten heb je een recent nieuwe groep 'Salafiyah Jihadiyah', een gewapende tak die oproept tot agressie tot de agressor, niet de burgers en onschuldigen, de Salafieten als Abu Ismail, Remy Sukirman en Fawaz hebben afstand genomen van de nieuwe stroming wat in Nederland relatief non-existent is:
quote:
Abu Ismail is één van de circa twintig predikers die het land afreizen om zieltjes te winnen voor het salafistisch gedachtegoed. Aanhangers van die stroming streven naar een terugkeer van de zuivere islam uit de tijd van de profeet Mohammed en invoering van de sharia, de islamistische wetgeving.

De AIVD en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding (NCTb) maken zich zorgen over de groeiende aanhang van het salafisme, dat in de ogen van beide diensten 'anti-westers van aard is en integratie in de Nederlandse samenleving tegenwerkt'. Het maakt jongeren vatbaar voor radicalisering, denken ze.

Mohammed B.
Abu Ismail spreekt op een dwingende toon door zijn microfoontje. Zijn toehoorders, tussen de 12 en 25 jaar oud, luisteren gedisciplineerd. Zijn verhaal gaat over bewust met het geloof bezig zijn en over 'tawheed', de éénheid van God. ,,Alleen hij mag aanbeden worden.'' Abu Ismail maakt na de derde van zijn vier lessen, die hij geeft in het Nederlands, even tijd. Ja, hij weet dat de AIVD hem volgt. Een hetze, vindt hij. ,,Ik zie het juist als mijn belangrijkste taak jongeren er van te weerhouden hetzelfde pad op te gaan als Mohammed B. Ze vragen me ook wat ik van Samir A. vind. En dan zeg ik dat wat hij doet verkeerd is.'' Tijdens de cursus benadrukt Abu Ismail dat moslims niet-gelovigen niet moeten haten. ,,Ik merk dat dit misverstand bij veel jongeren leeft. Maar we moeten tolerant zijn.'' Volgens de AIVD komt het wel vaker voor dat predikers zich gematigder uitlaten dan ze werkelijk zijn, onder druk van buitenstaanders. ,,Zoals journalisten'', zegt een woordvoerster.

Ook arabist Hans Jansen van de Universiteit Utrecht fronst zijn wenkbrauwen. Salafisten zijn volgens hem maar op één ding uit: het stichten van een islamitische staat, op basis van Allahs wetten. De jihad, de gewapende strijd tegen ongelovigen, mag daarvoor worden gebruikt. Dat predikers zich op veelal hoger opgeleide jongeren richten, noemt hij logisch. ,,Zij groeien op in een gezin waarvan de ouders uit desolate gebieden in Marokko komen. Die jongens zoeken een intellectuele invulling van hun geloof. Dat krijgen ze van huis uit niet mee. Zij zijn ontvankelijk voor zo'n boodschap.'' Hij begrijpt dat de AIVD de salafisten in de gaten houdt. ,,Er hoeft er maar één te zijn die het wat te letterlijk neemt en je hebt een nieuwe Mohammed B.''
http://www.nd.nl/Document.aspx?document=nd_artikel&id=86715
pi_58252934
@ Alulu,

Dat vind ik echt zo erg
Je zult bijvoorbeeld nooit horen dat Sukirman een Salafie is. Omdat men niet zo een tolerante en gematigde positie verwacht van die hoek.
  woensdag 23 april 2008 @ 14:38:33 #58
71480 zoalshetis
eerlijk=eerlijk
pi_58253923
aha, nieuwe inzichten dan.
hoofdletters kosten teveel tijd
don't avoid pain to gain pleasure
niet iedereen is iedereen
pi_58254141
mooi boek, komt op mn to-read-list
Lawamena hitihala Lawamena haulala
pi_58254324
Ik las "een jaar zonder moslims", dat leek me we lekker rustig.
pi_58255687
quote:
Op dinsdag 22 april 2008 18:25 schreef rutger05 het volgende:
Ik vraag mij af of deze man verbonden is aan een moskee. Zo ja, dan is het ook de verantwoordelijkheid van het bestuur van de betreffende moskee en de gewone moskeegangers om deze man op zijn woorden aan te spreken.
quote:
Op dinsdag 22 april 2008 18:33 schreef Mutant01 het volgende:
En dan? Ook al spreek je hem aan op zijn woorden! Als hij morgen weer iets doms zegt, mag ie weer bij P&W komen en gaat het weer verder.
Banden verbreken met deze imam.
Article 1 Universal Declaration of Human Rights
'All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.'
  woensdag 23 april 2008 @ 18:41:56 #62
3542 Gia
User under construction
pi_58260097
quote:
Op woensdag 23 april 2008 12:56 schreef paddy het volgende:

[..]

Zoals ik al eerder aangaf...dat was het woord van die journalist tegen die van die leraar. Kan ik niets mee. (had hij die lessen maar moeten opnemen)

Die tekst over ongelovigen is wat mij betreft bewijs. De uitleg die die leraar erbij geeft had hij ook in dat lesboek kunnen laten zetten.., .dus met die uitleg kan ik net zo min iets. Denk dan juist aan een dubbele agenda.

Voor de rest ben ik het wel met deze eens
Die Imam heeft ZELF bij P & W toegegeven dit gezegd te hebben. Hij kwam met bovengenoemde verklaring.

Uit respect mag/moet je een overbodig heilig geschrift verbranden. Zijn eigen woorden.

Niks journalist tegen imam. Pff.
  woensdag 23 april 2008 @ 18:43:38 #63
3542 Gia
User under construction
pi_58260141
quote:
Op woensdag 23 april 2008 13:01 schreef gronk het volgende:

[..]

Zo is 't een iets betere vergelijking. Idealiter zou je iemand van dezelfde rang/importantie willen hebben als die imam, maar ik heb geen idee wat zijn status is binnen de islamitische geloofsgemeenschap..
Die imam zegt tegen een nieuwe gelovige om zijn oude bijbel maar te verbranden.
Hij zegt niet: Geef maar hier, dan kan ik em eervol verbranden.
  woensdag 23 april 2008 @ 18:44:10 #64
130955 Floripas
Blast from the past
pi_58260162
Dat-ie vindt dat je die Bijbel moet verbranden vond ik nou niet bepaald schokkend. Ik vond dat gehaat veel erger.
  woensdag 23 april 2008 @ 18:48:56 #65
3542 Gia
User under construction
pi_58260289
quote:
Op woensdag 23 april 2008 18:44 schreef Floripas het volgende:
Dat-ie vindt dat je die Bijbel moet verbranden vond ik nou niet bepaald schokkend. Ik vond dat gehaat veel erger.
Ik vind dat ook niet erg, maar andersom breekt de pleuris uit. Stel dat een priester een ex-moslim opdraagt zijn oude koran maar te verbranden. Wordt, denk ik, niet op prijs gesteld. Ook niet als het is om te voorkomen dat het op de vuilnisbelt belandt.

Het is dus hypocriet gelul.

Verder vind ik alles uit de OP nogal op zijn zachts gezegd, belachelijk. Als ik nog eens bij een supermarkt kom, ga ik nu expres mijn drankvoorraad bij een hoofddoekje afrekenen. Tja, dat krijg je met dit soort achterlijke opmerkingen.

Kom op zeg, ze wonen in Nederland. Het is hier maar heel normaal dat die meiden werken, dat ze op school zitten, dat scholen gemengd zijn enz..... Iemand die het hier niet mee eens is, kan beter een ander land zoeken om zijn mongoloïde uitspraken te spuien.
  woensdag 23 april 2008 @ 18:53:41 #66
145172 gronk
adulescentulus carnifex
pi_58260458
quote:
Op woensdag 23 april 2008 18:48 schreef Gia het volgende:


Het is dus hypocriet gelul.
Is dit niet hetzelfde geval als die mafkees die ze bereid hadden gevonden om bij netwerk allerlei dingen te roepen over/namens de islam, waar-ie achteraf zelf ook een beetje van schrok?
I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
  woensdag 23 april 2008 @ 19:02:58 #67
130955 Floripas
Blast from the past
pi_58260771
quote:
Op woensdag 23 april 2008 18:48 schreef Gia het volgende:

[..]

Ik vind dat ook niet erg, maar andersom breekt de pleuris uit. Stel dat een priester een ex-moslim opdraagt zijn oude koran maar te verbranden. Wordt, denk ik, niet op prijs gesteld. Ook niet als het is om te voorkomen dat het op de vuilnisbelt belandt.

Het is dus hypocriet gelul.
Dus als er mensen boos worden over de helft uit de Koran scheuren moet je verplicht net zo boos worden over de bijbel, anders is het niet "eerlijk"?
quote:
Kom op zeg, ze wonen in Nederland. Het is hier maar heel normaal dat die meiden werken, dat ze op school zitten, dat scholen gemengd zijn enz..... Iemand die het hier niet mee eens is, kan beter een ander land zoeken om zijn mongoloïde uitspraken te spuien.
Ik vind eigenlijk dat dat soort misogyn gemiep nergens thuishoort.
  woensdag 23 april 2008 @ 19:06:22 #68
3542 Gia
User under construction
pi_58260898
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:02 schreef Floripas het volgende:
Ik vind eigenlijk dat dat soort misogyn gemiep nergens thuishoort.
Och, wat ze in verweggistan doen, moeten ze lekker zelf weten. Als die vrouwtjes zich zo graag laten onderdrukken, gaan ze hun gang maar.
  woensdag 23 april 2008 @ 19:10:26 #69
130955 Floripas
Blast from the past
pi_58261042
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:06 schreef Gia het volgende:

[..]

Och, wat ze in verweggistan doen, moeten ze lekker zelf weten. Als die vrouwtjes zich zo graag laten onderdrukken, gaan ze hun gang maar.
Jij denkt dat vrouwen zichzelf graag laten onderdrukken?

Lekker begaan met het lot van vrouwen ben jij.
  woensdag 23 april 2008 @ 19:12:04 #70
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_58261098
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:02 schreef Floripas het volgende:

[..]

Dus als er mensen boos worden over de helft uit de Koran scheuren moet je verplicht net zo boos worden over de bijbel, anders is het niet "eerlijk"?
Het is (potentieel) hypocriet van de Imam om een heilig boek te willen verbranden (zogenaamd uit respect) omdat zijn reactie op hetzelfde soort respect toegepast op de Koran vrij voorspelbaar is.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  woensdag 23 april 2008 @ 19:14:31 #71
130955 Floripas
Blast from the past
pi_58261179
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:12 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Het is (potentieel) hypocriet van de Imam om een heilig boek te willen verbranden (zogenaamd uit respect) omdat zijn reactie op hetzelfde soort respect toegepast op de Koran vrij voorspelbaar is.
Ehh, ja. Voor hem is de Bijbel namelijk niet heilig, en de Koran wel. Dat is dus logisch. Dat geldt andersom toch ook.
pi_58261339
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:10 schreef Floripas het volgende:

[..]

Jij denkt dat vrouwen zichzelf graag laten onderdrukken?
Heb jij toevallig het stuk 'Zomer van gehoorzaamheid in Alexandrië' gelezen in het NRC van afgelopen maandag?
Article 1 Universal Declaration of Human Rights
'All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.'
  woensdag 23 april 2008 @ 19:20:22 #73
130955 Floripas
Blast from the past
pi_58261357
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:19 schreef rutger05 het volgende:

[..]

Heb jij toevallig het stuk 'Zomer van gehoorzaamheid gelezen in Alexandrië' gelezen in het NRC van afgelopen maandag?
Nee, vertel?
pi_58261379
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:20 schreef Floripas het volgende:

[..]

Nee, vertel?
Ik zal het even erbij pakken. Een momentje.
Article 1 Universal Declaration of Human Rights
'All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.'
pi_58261460
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:20 schreef Floripas het volgende:

[..]

Nee, vertel?
Daar komt ook een vrouw in voor genaamd Abdel Fattha. Een activiste van de moslimbroederschap in Egypte die twee boeken heeft geschreven over de 'mannelijke superioriteit over vrouwen'. Er zijn dus wel vrouwen die zich gewillig laten onderdrukken.
Article 1 Universal Declaration of Human Rights
'All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.'
  woensdag 23 april 2008 @ 19:25:30 #76
130955 Floripas
Blast from the past
pi_58261512
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:24 schreef rutger05 het volgende:

[..]

Daar komt ook een vrouw in voor genaamd Abdel Fattha. Een activiste van de moslimbroederschap in Egypte die twee boeken heeft geschreven over de 'mannelijke superioriteit over vrouwen'. Er zijn dus wel vrouwen die zich gewillig laten onderdrukken.
Dat zijn doorgaans eerder vrouwen die het leuk vinden andere vrouwen te onderdrukken. De Ann Coulters.
pi_58261560
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:25 schreef Floripas het volgende:

[..]

Dat zijn doorgaans eerder vrouwen die het leuk vinden andere vrouwen te onderdrukken. De Ann Coulters.
Je zou best eens gelijk kunnen hebben.
Article 1 Universal Declaration of Human Rights
'All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.'
  woensdag 23 april 2008 @ 19:27:34 #78
130955 Floripas
Blast from the past
pi_58261581
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:25 schreef Floripas het volgende:

[..]

Dat zijn doorgaans eerder vrouwen die het leuk vinden andere vrouwen te onderdrukken. De Ann Coulters.
Nee, wacht, vergeet dit. Dit is intellectueel lui van mij - komt omdat ik zit te wachten op een afspraak. Ik kan dit veel beter verwoorden, eloquenter, genuanceerder. Ik kom er op terug.
pi_58261725
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:27 schreef Floripas het volgende:

[..]

Nee, wacht, vergeet dit. Dit is intellectueel lui van mij - komt omdat ik zit te wachten op een afspraak. Ik kan dit veel beter verwoorden, eloquenter, genuanceerder. Ik kom er op terug.
Ik kijk er naar uit , maar moet nu zelf naar een afspraak. Lees het later wel.
Article 1 Universal Declaration of Human Rights
'All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.'
  woensdag 23 april 2008 @ 19:41:00 #80
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_58261920
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:14 schreef Floripas het volgende:

[..]

Ehh, ja. Voor hem is de Bijbel namelijk niet heilig, en de Koran wel. Dat is dus logisch. Dat geldt andersom toch ook.
Dan ziet hij de Bijbel dus niet als een heilig boek. Dan heeft ie bij Pauw en Witteman dus sprookjes lopen te vertellen. Daar had hij het over een respectvolle behandeling van een heilig boek.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  woensdag 23 april 2008 @ 19:49:25 #81
145172 gronk
adulescentulus carnifex
pi_58262181
Ja, en?
I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
pi_58262674
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:14 schreef Floripas het volgende:

[..]

Ehh, ja. Voor hem is de Bijbel namelijk niet heilig, en de Koran wel. Dat is dus logisch. Dat geldt andersom toch ook.
Nee, hij zegt zelf:
quote:
Zodoende hoort men uit geloofsovertuiging, respectvol met de Bijbel om te gaan. Dit betekent onder andere dat de moslim moet voorkomen dat de Bijbel betrapt of bevuild wordt. Indien de moslim bijvoorbeeld een Bijbel of Bijbelteksten heeft die hij niet gebruikt, dient hij -zoals dit tevens het geval is met de Qur’aan- deze teksten te verbranden, opdat de Bijbelteksten of deze Qur’aanteksten niet bevuild of betrapt worden, of in de vuilnis terecht komen. Voorgaande is een bekend feit onder vele moslims, betreffende de Qur’aan.
Hier

Maar die preoccupatie met haten vind ik -als Star Wars fan - ook verontrustend. Zoals bv. hier beschreven:
quote:
Alle ongelovigen die Allaah en Zijn Boodschapper niet bestrijden, zoals we in de vorige vers hebben gezien, beschouwt Allaah als zijn vijanden. Deze soort horen wij moslims wegens hun ongeloof en slechte daden te haten, maar met respect en goed gedrag en rechtvaardigheid te behandelen.
Ook lekker schijnheilig, met respect behandelen maar wel haten.
Meer conflict is een teken van minder ongelijkheid
pi_58265480
Als Star Wars-fan?
  woensdag 23 april 2008 @ 21:52:35 #84
71480 zoalshetis
eerlijk=eerlijk
pi_58265642
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:49 schreef gronk het volgende:
Ja, en?


hypocriet.
hoofdletters kosten teveel tijd
don't avoid pain to gain pleasure
niet iedereen is iedereen
  woensdag 23 april 2008 @ 22:11:29 #85
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_58266116
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:49 schreef gronk het volgende:
Ja, en?
I think he's full of shit. En ik ga korans verbranden. Ik kan erbij zeggen dat ik het uit respect doe en als er moslims gaan rellen geef ik hem de schuld.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_58267505
quote:
Op woensdag 23 april 2008 21:46 schreef Isegrim het volgende:
Als Star Wars-fan?
Heb je de films niet gezien. "Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering" en dat soort wijsheden.

Het is dacht ik ook vrij normaal dat haat als negatief wordt gezien in levensbeschouwingen. Zoals de hoofdzondes bij katholieken. Boeddhisme enzo.
Meer conflict is een teken van minder ongelijkheid
  woensdag 23 april 2008 @ 23:14:29 #87
145172 gronk
adulescentulus carnifex
pi_58267575
quote:
Op woensdag 23 april 2008 22:11 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

I think he's full of shit. En ik ga korans verbranden. Ik kan erbij zeggen dat ik het uit respect doe en als er moslims gaan rellen geef ik hem de schuld.
Vergeet je niet om d'r een film van te maken?
I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
  donderdag 24 april 2008 @ 00:10:12 #88
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_58268788
quote:
Op woensdag 23 april 2008 19:02 schreef Floripas het volgende:

[..]

Dus als er mensen boos worden over de helft uit de Koran scheuren moet je verplicht net zo boos worden over de bijbel, anders is het niet "eerlijk"?
Nee, maar als je niet wil dat mensen jouw heilig boek verbranden of verscheuren moet je ook niet zeggen dat dat met een ander boek, dat voor andere mensen heilig wél gedaan moet worden.

Wat gij niet wil dat u geschiedt enzo.
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
  donderdag 24 april 2008 @ 00:11:34 #89
130955 Floripas
Blast from the past
pi_58268821
quote:
Op donderdag 24 april 2008 00:10 schreef Dagonet het volgende:

[..]

Nee, maar als je niet wil dat mensen jouw heilig boek verbranden of verscheuren moet je ook niet zeggen dat dat met een ander boek, dat voor andere mensen heilig wél gedaan moet worden.

Wat gij niet wil dat u geschiedt enzo.
OK, maar moslims zijn geen collectief. Dus niet omdat een katholiek het zegt over de Koran mag je het meteen met de Bijbel doen, of vice versa.
  donderdag 24 april 2008 @ 00:13:30 #90
145172 gronk
adulescentulus carnifex
pi_58268859
quote:
Op donderdag 24 april 2008 00:10 schreef Dagonet het volgende:

Nee, maar als je niet wil dat mensen jouw heilig boek verbranden of verscheuren moet je ook niet zeggen dat dat met een ander boek, dat voor andere mensen heilig wél gedaan moet worden.
Duh, volgens mij waren die moslims een stuk slimmer. Die zagen al dat boeken een prima medium waren voor de verkondiging van religie (maar nog lang geen massaproduct), en dat de manier om je religie veilig te stellen was doodleuk te claimen dat je boek heilig was en niet mocht worden vernietigd.
I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
pi_58270686
quote:
Op woensdag 23 april 2008 23:11 schreef StaalPaal het volgende:

[..]

Heb je de films niet gezien. "Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering" en dat soort wijsheden.
Hmja, ben ook fan, maar ik legde de link ff niet zo snel.
quote:
Het is dacht ik ook vrij normaal dat haat als negatief wordt gezien in levensbeschouwingen. Zoals de hoofdzondes bij katholieken. Boeddhisme enzo.
Lijkt me ook volkomen logisch idd, om haat als iets negatiefs te beschouwen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')