abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 19 maart 2008 @ 09:46:55 #1
35189 Troel
scherp en bot
pi_57470493
Vervolg van Hoe gaat het met de (nieuwe) moeders? Deel 53


De disclaimer: according to Lois
Wat is de (oorspronkelijke) bedoeling van dit topic?

Omdat ik overal verspreid over het forum berichten vind over terugplooien ( ! ), slaapgebrek, ontzwangeren en nog veel meer besloot ik het maar een beetje in 1 topic te verzamelen.
Als je zwanger bent kun je al je zorgen en kwaaltjes kwijt in het Z&G topic, je leuke verhalen over de baby in het babytopic, maar echt een topic voor ontzwangerende dames en moeders is er nog niet.
Vandaar deze dus, een spotlichtje op de moeders, een topic om even lekker ervaringen uit te wisselen over alles wat er met je gebeurd als je eenmaal moeder bent.

We willen graag dat jullie het "hoe gaat het met de moeders" topic weer gebruiken waar het voor bedoeld was nl hoe voel je je als moeder en hoe regel je alle dingen.Niet een klaagbankje voor alle ziek en zeer.
(we vertrouwen hierbij op het zelfregulerend vermogen van iedereen, en als het nodig is wordt er verwezen naar Klaagbaak of R&P)

Met in het vorige topic positief nieuws van Jelief, die zich een stuk prettiger voelt, drie afbouwers , YPPY, Sugar en Nijna, en helaas ook wat negatiefs:
quote:
Op woensdag 19 maart 2008 08:31 schreef Suzanna het volgende:
Ik ben vanochtend van de trap gevallen en da's niet leuk. Stuitje erg pijn dus pijn met lopen, bukken en liggen (zitten valt mee) ... Het engste was dat ik Emma in m'n armen had, die wil 's ochtends altijd van de trap af gedragen worden, en die stuiterde (gelukkig in mijn armen) gewoon mee van de trap. Zij heel erg geschrokken maar gelukkig niets aan de hand, dat instinct om haar vast te blijven houden werkte goed gelukkig.
Ik was wel even heel misselijk en voelde me bijna flauwvallen, dat was echt even niet leuk.

Jelief, met wat voor huis gaan jullie ruilen? Ik heb ook al een tijdje naar woningruil gekeken maar bij ons krijgen we er zoveel minder voor terug elke keer dat we er telkens weer vanaf zien.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  woensdag 19 maart 2008 @ 09:51:49 #2
35189 Troel
scherp en bot
pi_57470572
Suzanna, eng hoor! Voel je je inmiddels al weer minder misselijk?
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_57471149
Schrikken Suzanna!
We hopen dat we kunnen ruilen met een husi met drie slaapkamers, zolder en tuin.

Vandaag zit ik weer lekker in mijn vel. Ik merk duidelijk dat het zijn uitwerking heeft op Emma. Die is ook beter te pas en luistert beter (of maak ik er minder een punt van als ze niet meteen doet wat ik vraag) ZO terug denkend zie ik dat ik best veel van Emma heb gevraagd, bijna alsof ze een volwassene is. Haar minder de ruimte gegven om gewoon een peuter te zijn die van alles wil uit proberen. Bewustwording is het halve werk toch?
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
  woensdag 19 maart 2008 @ 10:35:03 #4
156412 hestria
erg gastvrij
pi_57471302
Suzanna wat eng, gelukkig mankeert emma niks!! Mischien toch even naar de huisarts toe, als je misselijk bent en het gevoel hebt dat je flauwvalt kan het ook wel eens een hersenschudding zijn.

Waneer kun je eigenlijk gaan werken aan je buikje? Ik hoef niet echt veel meer af te vallen, ben al 4 kilo lichter als voor de zwangerschap . Dus verwacht dat de laaste 2 er wel af gaan als het lekker weer word en we weer gaan wandelen!! Maar wil eigenlijk wel iets gaan doen om mijn "mama"buikje weer wat strakker te krijgen.
Liefde is het enige dat zich vermenigvuldigt als je het deelt!
Trotse mama van Michelle en Dennis
pi_57471721
was dat niet na 6 weken hestria?
Weet het niet zeker hoor

Oei Suzanna, dat is schrikken zeg. Doe maar lekker kalm aan dan!

Jelief, klinkt goed joh met die woningruil enz
Fijn dat het weer beter met je gaat!
wie met beide benen op de grond blijft staan....komt niet ver
pi_57473545
Suzanna wat een schrik! Hoe is het nu?

Jelief je klinkt goed!

Hestria ik dacht ook na 6 weken.
pi_57473816
Suzanna dat is schrikken Stuitje is prut als je daarop valt, hopenlijk trekt het snel weg
  woensdag 19 maart 2008 @ 12:34:19 #8
35189 Troel
scherp en bot
pi_57473862
Anitra, hoe is het met jou?
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_57486369
Haha ik had dit topic helemaal over het hoofd gezien... dus had zelf een nieuwe aangemaakt, dus maar even een knip en plak-actie :

Getsie Suzanna. Gelukkig heeft Emma niks, maar jij bent er niet geheel ongeschonden vanaf gekomen zo te lezen...

Ik ben gisteren op controle geweest bij de huisarts, nu 4 weken van de prozac af en het gaat ok (ik denk dat die kleine ook een beetje mn "prozacje" is ). Afgesproken dat ik aan de bel trek mocht het weer minder gaan
Fake it till you make it...
  woensdag 19 maart 2008 @ 21:46:44 #10
12721 Sugar
...maakt plannen
pi_57486655
Fijn, Nijna.

Jelief, ik vind het heel goed dat je beseft dat het van Emma ook wat gevraagd heeft. Dat is heel reëel en hoeft ook helemaal niet zo erg te zijn. Maar het nu weten en op de goede dagen juist extra ruimte geven om die peuter te zijn, dát is wel leuk en fijn.
Ik ben blij dat het beter met je gaat!
Dat alle stoplichten groen zijn, de geluiden precies goed, de lucht blauwer dan anders, wind mee en het geluk achterop!
  woensdag 19 maart 2008 @ 22:50:43 #11
62233 Jelief
ikke lief!
pi_57489056
Dankje sjoeg. Het gaat ook echt wel beter met mij merk ik net. Een van de andere dames van de ondersteuningsgroep vertelde mij aan de telefoon dat een van de andere dames gisteren voor de trein is gesprongen in plaats van naar ons toe te komen. Dat het niet goed met haar ging wisten we wel maar zo slecht .
Ik kan het redelijk behappen, wordt er niet meteen diep triestig van hoe triest het ook is.

Tot dat telefoontje vandaag weer een prima dag. Ik heb lekker een boom in stukken gezaagd
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
pi_57497233
Jelief idd erg triest

Met mij gaat het goed! We zitten nu de dus in de schuldsanering. Ik ben nog wel op zoek naar werk, maar nu zonder en met schuldsanering lukt het wel.
ik kijk dus rustig rond naar iets voor 2 dagen, max 3.
De depressie is "over". Ben al een tijdje van de medicatie af. Ik dacht dat ik dat al eens verteld had trouwens. Met de relatie gaat het heel goed!
Met Kim ook, die vind de psz leuk en daar ben ik blij om!
En we gaan dus voor een 2e!

Vanaf volgende week ga ik hardlopen. Iig een poging tot.
Ik had een oproepje geplaatst en daar was een reactie op. Ze is kennis komen maken en het klikte super.
pi_57497866
quote:
Op woensdag 19 maart 2008 12:34 schreef Troel het volgende:
Anitra, hoe is het met jou?
In het koppie goed! Doe weer dingetjes, heb zin in dingen te doen, kan weer genieten van alles. Maar lichamelijk gaat het prut. De griep blijkt de griep niet te zijn. De huisarts schrok van mijn bloeduitslagen en ik moet morgen weer bloedprikken op alles leverfuncties. De dingen die hij had laten prikken gaven aan dat behoorlijk wat functies flink verstoord zijn in mijn lever, dus die word nu onder de loep genomen. En dinsdag daar de uitslag van.

Jelief
  † In Memoriam † donderdag 20 maart 2008 @ 12:30:15 #14
7074 moussy
kuttekop
pi_57497991
quote:
Op donderdag 20 maart 2008 11:58 schreef _Ingrid_ het volgende:
Jelief idd erg triest

Met mij gaat het goed! We zitten nu de dus in de schuldsanering. Ik ben nog wel op zoek naar werk, maar nu zonder en met schuldsanering lukt het wel.
ik kijk dus rustig rond naar iets voor 2 dagen, max 3.
De depressie is "over". Ben al een tijdje van de medicatie af. Ik dacht dat ik dat al eens verteld had trouwens. Met de relatie gaat het heel goed!
Met Kim ook, die vind de psz leuk en daar ben ik blij om!
En we gaan dus voor een 2e!

Vanaf volgende week ga ik hardlopen. Iig een poging tot.
Ik had een oproepje geplaatst en daar was een reactie op. Ze is kennis komen maken en het klikte super.
Is het niet verstandiger om gewoon even te gaan genieten van Kim en een jaartje lekker stabiel proberen te zijn voor je een enorme stap voor een 2de zou gaan nemen? Fijn dat het verder zo goed gaat, lijkt me ook dat het veel moeite kost om dat zo te houden.
Je zou er haast een boek over schrijven!
  † In Memoriam † donderdag 20 maart 2008 @ 12:40:37 #15
43556 miss_dynastie
pi_57498192
quote:
Op woensdag 19 maart 2008 22:50 schreef Jelief het volgende:Dat het niet goed met haar ging wisten we wel maar zo slecht .
Jee, wat verdrietig
pi_57498224
Igrid, nu je in de schuldsanering zit, wil het niet per sé zeggen dat je meer geld over zal houden als jij gaat werken. Als er meer inkomen is, zal er ook meer afgelost moeten worden.

Verder, wat Moussy zegt.
-If I know I'm going crazy, I must not be insane-!
  donderdag 20 maart 2008 @ 14:37:08 #17
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_57500624
iedereen die het kan gebruiken gewoon een dikke dikke

en speciaalste voor mijn beste vriendin anitra uiteraard

en met mij?
het gaat goed
Engaging Infinite Improbability Drive..
pi_57500700
Dat is erg Jelief, dan hoop je zo dat het beter gaat met iemand, zeker als het iemand is in 'dezelfde groep'.

Super dat het geestelijk weer goed gaat Anitra.

Ingrid, het verbaast mij ook dat jullie voor een tweede gaan. Niet zozeer financieel en relatie technisch, daar kan ik niet over oordelen. Maar meer omdat je net een depressie achter de rug hebt. Als ik naar mezelf kijk, ik zou juist een tijd depressieloos willen zijn, genieten van elkaar, van Anna en van het leven. Zonder meteen een nieuwe verplichting te krijgen. Kriebelde het al langer om zwanger te worden of is het pas sinds kort?
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
pi_57500866
Jelief zelfs ik zit op afstand te schrikken. Dus moet het voor jou helemaal naar zijn want jij kent die mevrouw ook nog eens. Succes met het een plekje te geven.

Anitra wat fijn dat je je ondanks je ziekzijn toch beter voelt en dat het toch een juiste keuze is geweest om even alles op een rijtje te krijgen.

Evenstar het is wel fijn om tussendoor even wat te horen van je hoor!!!

Laat maar...
Iedere dag is het begin van een nieuwe morgen...
pi_57502002
Nijna, fijn dat het goed gaat!

Jelief wat een verdrietig nieuws.

Anitra, fijn dat het in je hoofd allemaal goed gaat. Jammer dat het lichaam niet wil meewerken.

Evenstar, ook fijn dat het goed gaat!

Ingrid, leuk dat jullie voor een tweede gaan. Ik heb je (als ik me niet vergis?) een tijdje geleden al keer zien zeggen dat een broertje of zusje voor Kim jullie wel leuk leek.
Als jullie het, ondanks dat jullie in de schuldsanering zitten het wel zouden kunnen redden dan wens ik jullie alvast veel succes ermee. Zorg goed voor jezelf.
pi_57502754
quote:
Op donderdag 20 maart 2008 14:41 schreef YPPY het volgende:
Zonder meteen een nieuwe verplichting te krijgen. Kriebelde het al langer om zwanger te worden of is het pas sinds kort?
Het kriebelde al een paar maanden zelfs. Wel lief dat jullie oprecht bezorgd zijn en dit in normale woorden hebben gezegd.
pi_57502789
quote:
Op donderdag 20 maart 2008 12:42 schreef Igraine het volgende:
Igrid, nu je in de schuldsanering zit, wil het niet per sé zeggen dat je meer geld over zal houden als jij gaat werken. Als er meer inkomen is, zal er ook meer afgelost moeten worden.

Verder, wat Moussy zegt.
Dat weet ik. Dat is juist ook de bedoeling.
  donderdag 20 maart 2008 @ 17:34:50 #23
35189 Troel
scherp en bot
pi_57504095
quote:
Op donderdag 20 maart 2008 16:28 schreef _Ingrid_ het volgende:

[..]

Dat weet ik. Dat is juist ook de bedoeling.
Kijk, en dit is gewoon een compliment waard en dat mag ook wel eens gezegd worden
Ik vind het best knap dat je ondanks dat je weet dat je het geld grotendeels in moet leveren om schulden af te betalen, toch wilt gaan werken, juist om die schulden af te betalen.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_57504195
quote:
Op donderdag 20 maart 2008 17:34 schreef Troel het volgende:

[..]

Kijk, en dit is gewoon een compliment waard en dat mag ook wel eens gezegd worden
Ik vind het best knap dat je ondanks dat je weet dat je het geld grotendeels in moet leveren om schulden af te betalen, toch wilt gaan werken, juist om die schulden af te betalen.
hier sluit ik me bij aan!
Forever yours, forever mine, forever ours...
pi_57504213
quote:
Op donderdag 20 maart 2008 12:25 schreef Anitra het volgende:

[..]

In het koppie goed! Doe weer dingetjes, heb zin in dingen te doen, kan weer genieten van alles. Maar lichamelijk gaat het prut. De griep blijkt de griep niet te zijn. De huisarts schrok van mijn bloeduitslagen en ik moet morgen weer bloedprikken op alles leverfuncties. De dingen die hij had laten prikken gaven aan dat behoorlijk wat functies flink verstoord zijn in mijn lever, dus die word nu onder de loep genomen. En dinsdag daar de uitslag van.

Jelief
sterkte!! Leverproblemen sucks.....

en Jelief, wat vreselijk zeg.....
Forever yours, forever mine, forever ours...
  donderdag 20 maart 2008 @ 18:31:02 #26
11682 Moonah
Jolie femme
pi_57505031
Fijn om te lezen dat het goed gaat met Evenstar, Jelief en Anitra.

Ingrid, ik vind de manier waarop je omgaat met de (negatieve) respons bewonderenswaardig.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
pi_57505918
Ik had dit topic helemaal niet gezien, alleen die van Nijna dus nog niet gereageerd.

Lief, al die berichtjes.

Troel,ik ben niet meer misselijk gelukkig, gisteren nog wel een hele dag geweest zo af en toe. Lijkt erop dat er verder niets aan de hand is behalve wat beurse plekken en gekneusd gevoel.

Gaat vandaag wel weer, vanochtend was het wat minder na een nacht rust (hoewel wel met veel wakker worden van de pijn als ik me omdraaide).
Vandaag was mijn stagiair er weer dus die kon flink helpen met dingen die niet lekker gingen. Vanochtend was zijn stagebegeleidster er trouwens, een fijn gesprek mee gehad n.a.v. mijn tussenbeoordeling. Het is best lastig om goede feedback te geven maar zij was erg blij dat ik gewoon eerlijke kritiek had gegeven ipv te positief te zijn. Er waren nog een aantal onvoldoendes namelijk... maar ik moet zeggen dat hij daar heel goed mee omgaat, die kritiek.

Jelief, wat een naar bericht zeg ...
Wel heel fijn dat het zoveel beter met je gaat. Ik kan me wel een beetje inleven in het 'peuter behandelen als volwassene' bij tijd en wijlen, als ik me helemaal niet lekker voel heb ik de neiging dat ook te doen.


Even wat anders...(even ei kwijt) mijn twee peutertjes zijn vaak heel dwars de laatste tijd en maken ontzettend veel ruzie. Er zijn bijna geen rustige momenten in de dag, waarop ze allebei samen of apart van elkaar rustig spelen, bijna altijd zijn ze of kattekwaad aan het uithalen met z'n tweetjes,waarbij ze ineens lief zijn voor elkaar, of zijn ze elkaar aan het bijten/slaan en duwen, en vooral hard schreeuwen tegen elkaar. Het is een soort rivaaltjes-strijd die geen van beiden kan winnen, en ze blijven maar bezig soms.
Ik vind het HEEL erg moeilijk om ermee om te gaan, en ondanks dat ik van ze allebei zielsveel houd, is het soms heel moeilijk om ze lief te vinden als ze zo'n tijd bezig zijn. Echt standaard niet luisteren (Noa) en elkaar 'naar het leven staan' (allebei) is aan de orde van de dag.

Hebben (sommigen van) jullie ook zulke peuters en hoe gaan jullie daarmee om??! Ik vind het persoonlijk steeds moeilijker om rustig te blijven, zeker met een dag als vandaag als ik me zo moe voel (slecht geslapen) en bijna geen energie heb (en ook nog eens pijn). Tips graag... (ik wil gewoon niet vreselijk boos worden, heeft geen zin en werkt averechts, en ik voel me ook nog eens schuldig!)
pi_57506885
Hier gaat het eigenlijk ook nog steeds goed. Ik werk de laatste maand weer heel veel en dat bevalt me prima. Kna het goed combineren met Mikael dus dan is het zowiezo al leuk. Tis alleen jammer dat het waarschijnlijk volgende week afgelopen is op mijn werk omdat ik maar tijdelijk was. Daar baal ik wel heel erg van zeker omdat ik daar een hele leuke collega heb waar het de laatste paar dagen zo goed mee klikt
Liefde
Rij nooit harder dan je beschermengel kan vliegen!!
  donderdag 20 maart 2008 @ 20:23:50 #29
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_57507512
quote:
Op donderdag 20 maart 2008 18:31 schreef Moonah het volgende:
Fijn om te lezen dat het goed gaat met Evenstar, Jelief en Anitra.

Ingrid, ik vind de manier waarop je omgaat met de (negatieve) respons bewonderenswaardig.
Sluit ik me helemaal bij aan. Sta nog steeds achter de reactie die ik eerder gaf maar vind inderdaad dat je heel goed met de kritiek omgaat die je over je heen hebt gekregen.

Ik sluit me trouwens ook bij het eerste stukje van Moonah's post aan

Hier gaat het supergoed. Ik heb nog steeds geen spijt van de beslissing om Kai bij zijn vader te laten wonen. Het lijkt wel of we daardoor veel dichter naar elkaar toe zijn gegroeid. De dagen dat hij bij mij is zijn voor hem en dan doen we de dagelijkse dingen in peutertempo en gaan we lekker samen op stap. Veel gezelliger en ik merk aan mezelf dat ik veel meer geduld met hem heb. Wat een verschil met een jaar geleden
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
  donderdag 20 maart 2008 @ 20:33:08 #30
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_57507730
Goed om te lezen M@x, vooral omdat het allemaal zo ingrijpend was. Je weet nooit hoe het allemaal uitpakt.
Welke dagen is hij bij jou dan?

Ingrid, ik moest ook even slikken. Maar je klinkt heel positief.
Als je niet lacht, ben je dood.
  donderdag 20 maart 2008 @ 20:39:03 #31
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_57507870
Het ene weekend is hij bij me van zondagavond tot maandagavond en het andere weekend van vrijdagavond tot maandagavond. Als hij straks naar school gaat verandert het. Dan ga ik hem iedere woensdagmiddag van school halen en gaat hij 's avonds weer naar zijn vader en dan heb ik hem om het weekend van vrijdagavond tot zondagavond.

Ik heb in het begin best moeite gehad met mijn keus, vond het egoistisch. Nu zie ik in dat de keus om Kai bij mij te laten wonen juist egoistisch was. We zitten nu allebei een stuk beter in ons vel. Er zijn nog steeds mensen die dat niet kunnen of willen snappen en zich afvragen of ik geen moedergevoelens heb. Een kind hoort volgens hen gewoon bij zijn moeder. Het lukt me gelukkig steeds beter om lak aan dat soort types te hebben. Ik vind dat soort opmerkingen eigenlijk ook behoorlijk beledigend tegenover Kai's vader. Net alsof hij als vader niet voor zijn eigen kind zou kunnen zorgen. Als ik er niet van overtuigd was geweest dat hij supergoed voor Kai zou zorgen dan had ik deze beslissing nooit genomen. En tot nu toe valt het niet tegen. Hij doet het in mijn ogen perfect.
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
  donderdag 20 maart 2008 @ 20:55:22 #32
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_57508247
M@x, wat fijn om te lezen dat de beslissing je nu zo'n rust geeft! Misschien komen de reacties ook soms omdat men zich het niet direct voor kan stellen, maar ik denk dat dat ook pas te doen is als je zelf in de situatie staat waarin jij gestaan hebt. Ik vind het in elk geval dapper! Heerlijk dat je nu zo kunt genieten van het samenzijn met Kai!
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
pi_57508332
Ik vind het juist niet egoistisch van je m@x, omdat je ervoor hebt gekozen wat ook voor Kai het beste is, al is dat niet de standaard oplossing. Echt super dat het tussen jullie nu ook veel beter gaat. Het klinkt echt goed!
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
pi_57508356
M@x, dat klinkt gewoon heel goed allemaal Fijn dat jullie er zo mee om kunnen gaan.

En voor de rest lees ik hier een heleboel positieve berichten van mensen die het soms best heel moeilijk hebben maar er kei- en keihard aan werken om dingen beter te doen. Petje af
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  donderdag 20 maart 2008 @ 21:02:32 #35
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_57508415
quote:
Op donderdag 20 maart 2008 21:00 schreef snoopy het volgende:
M@x, dat klinkt gewoon heel goed allemaal Fijn dat jullie er zo mee om kunnen gaan.

En voor de rest lees ik hier een heleboel positieve berichten van mensen die het soms best heel moeilijk hebben maar er kei- en keihard aan werken om dingen beter te doen. Petje af
Nou jij zegt het, ik kan hier alleen maar bij aansluiten.
Als je niet lacht, ben je dood.
  donderdag 20 maart 2008 @ 22:23:18 #36
24188 Belana
kloon van belana
pi_57510248
m@x ik ben heel blij voor jou en ook voor Kai
stormy waters...
sailin'
pi_57510450
M@x het is juist alles behalve egoistisch! Het is moedig, dapper, het getuigd juist van goed moederschap dat jij die beslissing genomen hebt en je zet dat het werkt dat is toch helemaal perfect? Ik vind het super en helemaal super dat je weer lekkerder in je vel zit!
  donderdag 20 maart 2008 @ 22:44:28 #38
11682 Moonah
Jolie femme
pi_57510825
Goh, Suzanna, ik schrik een beetje van je bericht. Het klinkt alsof je aan het eind van je latijn bent, interpreteer ik dat goed?
Geen tips, maar een welgemeende sterkte.
Schroom niet om hulp te vragen. Wellicht kan de opvoedingswinkel je op weg helpen?

M@x!
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
pi_57512586
Suzanna, helaas herken ik de situatie EN het wanhopige gevoel dat ik tussen je regels door lees, maar al te goed. Hier is Randy ook vaak echt strontvervelend naar Tinka toe. Zij doet gelukkig NOG niet mee (ik vrees de dag dat zij in de peuterpuberteit komt!), maar is soms domweg bang van hem als hij weer eens superdruk en brullend steeds op haar afrent. Logisch ook, want ze is verdomd vaak de dupe van zijn dwarse gedrag. Net als jij Noa beschrijft: Niet luisteren, haar continu treiteren en naar het leven staan en rottigheid uithalen en boos zijn. En als je een keer om een kleinigheidje gewaarschuwd hebt, wordt het alleen maar erger. Het kost me soms gewoon moeite om hem lief te vinden.
De laatste tijd gaat het iets (vaker) beter. Mijn tips zijn zéér consequent zijn in straffen (op de gang, naar bed, niet knutselen vanmiddag, geen snoepje vanavond, geen ijsje na het eten) en bij voorkeur VOOR je zelf echt boos bent, dat scheelt enorm veel van je energie. Maar ook vaak 'prijzen' voor goed gedrag (wat ben jij lief even zelf aan het spelen, wat kan jij dat goed, wat vind ik je lief als je je zusje ook even daar mee laat spelen, jij bent zo'n grote jongen dat je haar daar even mee helpt) en dat heeft 2 voordelen: ten eerste voelt hij dat het goede gedrag wordt gewaardeerd en krijgt hij daar ook aandacht om en ten tweede dwingt je dat ook om ZELF nog de leuke dingen in je kind te zien. Ook gebruik ik deze opmerkingen om hem te laten doen wat ik wil (Oh, maar als je Randy even vraagt of je die auto even mag, dan geeft hij je die wel hoor > als hij het geeft, dan wel gevolgd door een compliment natuurlijk, eventueel via Tinka "Wat lief van Randy he") Tot slot geef ik heel vaak dingen onder het mom van goed gedrag, dus dingen die ik sowieso wel gegeven of gedaan had, zeg ik dan bij dat ik dat doe omdat ik vind dat ze zo lief zijn geweest (Omdat je de hele morgen niet boos bent geweest, vind ik dat je wel even verdiend hebt dat we naar de speeltuin gaan of omdat jullie zo lief speelden, krijg je een aardbei bij je broodje) en ik vertel hem ook vaak dat als hij lief is, dat ik daar vrolijk van wordt en dat ik dan ook liever voor hem ben.
Het lijkt af en toe zijn vruchten af te werpen om hem op deze manier te benaderen maar het blijft per dag (uur!) aankijken. Ik hoop dat je er iets mee kan. Maar eh... als je zelf nog dingen ontdekt die werken, dan hoor ik het graag!
  vrijdag 21 maart 2008 @ 09:28:28 #40
45621 Suzanna
Mama van...
pi_57515354
Dank je wel voor je berichtje Mammietje! Erg lief dat je zo uitgebreid antwoordt. Het klinkt inderdaad heel herkenbaar. Helaas is Emma hier ook in de peuterpuberteit en werkt dat dus heeeeeel erg op elkaar.
Oh ja, en dat positieve-aandacht-geven werkt hier ook wel goed...maar het leek wel of het dan zodra de aandacht voorbij was, net zo snel weer terugkwam, het ruzie-maken. Het ligt ook (voor zover ik het zie) meestal niet aan negatieve aandacht, maar de hele wisselwerking Emma-Noa. Dat maakt het voor mij wel moeilijk.
Ik doe ze nu 's middags niet meer tegelijk naar bed, maar breng Emma eerder naar bed, laat Noa nog even alleen spelen en geef wat extra aandacht als dat lukt, en als Noa op bed ligt wordt Emma vaak wakker en kan ik haar wat extra aandacht geven. Op die manier gaat het wel wat beter, maar ik blijf wel de hele dag bezig met kinderen in bed doen en uit bed halen.

Even een scenario van net (wel grappig): Emma slaat Noa met een speeltje, Noa zegt: 'Emma mag mij niet slaan met het varkentje!' Emma kruipt gelijk onder de tafel om zich te verstoppen, en even later horen Noa en ik vanonder de tafel: 'Solly Noa' (sorry Noa)...

Een ruzie ontstaat meestal als volgt: ze zitten veel te veel op elkaars lip te spelen, pakken dingen die de ander eigenlijk wilde, en dan schreeuwt Noa (bijvoorbeeld): HEEE!!!! tegen Emma, die wat afpakt. Emma schreeuwt weer heel boos terug, Noa wordt nog bozer en gaat slaan, Emma gaat OOK slaan (of bijten ) en je hebt weer een situatie die in een halve minuut uit de hand gelopen is. Dit gebeurt (op een slechte ochtend/middag) weleens 10 keer 'achter elkaar' met redelijke pauzes ertussen. Soms niet, maar ik weet niet waar het aan ligt dat het soms wel en soms niet gebeurt.

Wat ook lastig is, is dat ze het dan later niet weer goed willen maken. Ik zet ze meestal uit elkaar allebei in een hoek (en daar zitten ze dan vaak hard te huilen, oorverdovend) en als ze uiteindelijk stil zijn roep ik ze bij me en zeg tegen hun wat ze gedaan hebben en dat dat niet lief is. Dan vraag ik of ze elkaar een kusje of knuffel willen geven en soms doen ze dat wel, maar vaak ook niet... en wat moet je dan? spijt hebben is natuurlijk niet altijd logisch, en soms zijn ze het zelfs alweer vergeten (nou ja, Emma dan, Noa weet alles altijd goed na te vertellen).

Maar goed... ik ben bij tijd en wijlen best wel wanhopig ja, omdat er echt lastig mee om te gaan valt. Op een goede manier dan. Het vereist (zoals jij al zegt Mammietje) ongelooflijk veel geduld.

Oh ja, ik dacht dat ik op Ingrid gereageerd had maar dat was ik vergeten zag ik later. Wel je berichtje gelezen en ik vond het heel positief hoe je klinkt, echt super dat je je zoveel beter voelt joh...
  Jubileum moderator vrijdag 21 maart 2008 @ 10:34:11 #41
3660 crew  Lois
*trotse mama*
pi_57516306
M@x ik vind je een kanjer vooral omdat je het belang van Kai voorop zet.

Suzanna ik vind de situaties die je beschrijft heel herkenbaar. Hier hebben wij Eva die emotioneel ongeveer een peuterpuber is en niet samen kan spelen. Ze wil werkelijk alles waar Iris mee speelt, ze pakt af, ze gilt krijst slaat etc.
Wat mij heeft geholpen is om ze ieder apart te laten spelen. Ze krijgen elk een mandje met verschillende soorten speelgoed en ieder een hoek van de kamer toegewezen. Ze spelen een vastgestelde tijd met die spulletjes en als ze wekker gaat ruilen we de mandjes.
Dat gaf Eva duidelijkheid en Iris de ruimte om te kunnen spelen. Ik loop afwisselend tussen hun beiden heen en weer (als een soort schooljuf ) en help ze bij hun spel. Ze weten nu inmiddels wat hun eigen plek is in de kamer, en als ze samen willen spelen doen we dat aan tafel. Ieder zijn plek, en ieder zijn speelgoed heeft heel veel lucht gebracht in de steeds maar doorgaande ruzies.
En als ze lacht, dan lacht de wereld met haar mee....
Eva ♥ en Iris ♥
  vrijdag 21 maart 2008 @ 13:32:03 #42
11682 Moonah
Jolie femme
pi_57519540
Wat een goed idee Lois, van die mandjes en die wekker.
Suzanna, mocht je dat willen gaan toepassen, een tip die ik in de klas gebruik. Ik waarschuw altijd 5 minuutjes voordat we gaan opruimen. Dan zijn kinderen erop voorbereid en kunnen ze hun spel afronden. Dat is vaak fijner dan als ze zo abrupt moeten stoppen. Daarmee kun je evt nieuwe frustraties voor zijn.

En dat van Mammietje klinkt ook goed. Pittig hoor, twee peuters....
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dč ôk wir.
  vrijdag 21 maart 2008 @ 15:03:30 #43
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_57521410
Ik vind de combinatie kleuter - dreumes al vermoeidend genoeg...

Voor twee peuters bij elkaar, steek ik voorlopig nog even m'n kop in het zand hoor!
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  vrijdag 21 maart 2008 @ 15:15:09 #44
45621 Suzanna
Mama van...
pi_57521602
Oei E.T., ik denk dat jij daar over een paar jaar ook aan moet geloven! Maar hopelijk is die combinatie gewoon een stuk 'makkelijker' want ik heb het idee dat dat bij Emma en Noa ook wel meespeelt, net als bij mij en m'n zus vroeger (wij hadden heel vaak ruzie vroeger).

Lois, bedankt voor je reactie en je slimme idee! Ik ga dat ook eens proberen, vooral met die wekker vind ik het een goed idee. Wat voor soort spulletjes doe je in hun mandjes?
Wat moeilijk zeg, dat Eva op zo'n niveau zit emotioneel. Petje af voor jou... lijkt me heel zwaar (ze is toch al 6 of niet?) Is zij ook intellectueel op dat niveau of dus alleen emotioneel?

Moonah, ik vind het een goed idee om ze idd even vijf minuten de tijd te gunnen om het spel af te ronden. Dat doe ik hier ook als we gaan eten, dat probeer ik tenminste, en als het niet lukt worden ze idd nukkig.

Wat ik me afvraag he, ik heb natuurlijk meiden die een jaar (bijna dan) van elkaar verschillen, maar is dit niet ongeveer hetzelfde zo met tweelingen, of hebben die (zoals je weleens in die zwijmelboekjes las vroeger) echt zo'n band met elkaar dat dat niet snel gebeurt?
  vrijdag 21 maart 2008 @ 15:35:46 #45
9247 texelonia
ploetermoeder
pi_57521999
Toch een voordeel dus dat Noah straks een kleuter is als hij een broertje of zusje krijgt (al zijn er dan vast weer andere problemen waar ik tegenaan loop )

Dat 5 minuten van tevoren waarschuwen doe ik ook vaak als Noah bijna naar bed gaat. Maar dat werkt hier lang niet altijd zo goed. Meestal begint ie bij die waarschuwing al te blčren dat ie niet naar bed wil Maar misschien moet ik het iets consequenter toepassen...
Rest your head close to my heart
Never to part, baby of mine
©Dumbo
While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
  vrijdag 21 maart 2008 @ 15:38:51 #46
9247 texelonia
ploetermoeder
pi_57522054
Ingrid je komt idd positief over, en het klinkt alsof het allemaal een stuk beter gaat. En zonder aanvallend over te komen of weer een nieuwe discussie op te starten heb ik nog wel één vraag (je hoeft geen antwoord te geven natuurlijk, het gaat mij in feite niks aan!): als het zo goed gaat met de schuldsanering enzow, waarom staat er dan in je msn "kut gkb!!!"?
Rest your head close to my heart
Never to part, baby of mine
©Dumbo
While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
pi_57522142
Omdat ze de rekening van essent (netwerkkosten) niet hebben betaald. En ze nu met afsluiten dreigen.
En het weekgeld waren ze vergeten over te maken, daar moest ik weer achteraan. Verder gaat het wel goed. Schijnen opstartproblemen te zijn.
heb ik jou in mijn msn dan?
  vrijdag 21 maart 2008 @ 16:15:10 #48
9247 texelonia
ploetermoeder
pi_57522733
Ah okay, duidelijk Hopelijk zijn die opstartproblemen snel voorbij dan!
en ja jij staat wel in mijn msn lijst ja
Rest your head close to my heart
Never to part, baby of mine
©Dumbo
While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
pi_57522812
Ik hoop het ook! Tis wel frustrerend. Maar ja, verder loopt het wel goed.
roep eens wat tegen me dan.
  Jubileum moderator vrijdag 21 maart 2008 @ 18:30:24 #50
3660 crew  Lois
*trotse mama*
pi_57524848
quote:
Op vrijdag 21 maart 2008 15:15 schreef Suzanna het volgende:

Lois, bedankt voor je reactie en je slimme idee! Ik ga dat ook eens proberen, vooral met die wekker vind ik het een goed idee. Wat voor soort spulletjes doe je in hun mandjes?
Wat moeilijk zeg, dat Eva op zo'n niveau zit emotioneel. Petje af voor jou... lijkt me heel zwaar (ze is toch al 6 of niet?) Is zij ook intellectueel op dat niveau of dus alleen emotioneel?
Ik heb bijv. een mandje met tekenspullen, of duplo, of klei, of puzzeltjes en dan doe ik daar nog iets bij voor het fantasiespel. Voor Iris bijv. een barbie, voor Eva iets wat een mama en een baby kan voorstellen (net als Anna van Bix zit Eva helemaal in de mama en baby fase )
Eva's niveau is erg wisselend, maar op goede dagen zit ze sociaal-emotioneel en ook cognitief op een niveau van een 2,5-3 jarige.
En als ze lacht, dan lacht de wereld met haar mee....
Eva ♥ en Iris ♥
pi_57525383
quote:
Op donderdag 20 maart 2008 17:34 schreef Troel het volgende:

[..]

Kijk, en dit is gewoon een compliment waard en dat mag ook wel eens gezegd worden
Ik vind het best knap dat je ondanks dat je weet dat je het geld grotendeels in moet leveren om schulden af te betalen, toch wilt gaan werken, juist om die schulden af te betalen.
Je zal wel moeten, je wordt vanuit de schuldsanering namelijk verplicht om zo veel mogelijk inkomen te genereren. Dat geldt voor beiden, man en vrouw, kinderen of geen kinderen.

Deze moeder is blij dat de week om is trouwens. Ik ben nog niet één avond heel de avond thuis geweest (cursus, sporten, school, studiegroep, sporten...) Zo meteen moet ik ook weer weg. Dan is het weekend en doe ik helemaal niks meer!
-If I know I'm going crazy, I must not be insane-!
  vrijdag 21 maart 2008 @ 21:39:17 #52
62233 Jelief
ikke lief!
pi_57528871
jammer jammer er wordt voorlopig nog niet geruild
Ik vind het heel erg jammer maar de wereld is niet vergaan We gaan gewoon verder zoeken. Ik weet nu dat ik toch wel heel graag in velserbroek wil wonen, en geen beren op mijn weg zie als ik denk aan verhuizen. Het gaat dus goed met mij!

Lois wat een goed idee die mandjes. Brengt mij op het idee om weer bewuster met Emma te gaan spelen en een duidelijk keuzemoment in te stellen. * to do list erbij pakt
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
pi_57529264
oh jelief, wat jammer zeg. balen!!! succes met de verdere zoektocht.
  vrijdag 21 maart 2008 @ 21:57:01 #54
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_57529325
Lois, ik heb zo het gevoel dat ik je over een weekje ofzo helemaal plat ga knuffelen na hier het experiment met de mandjes en wekker uit geprobeerd te hebben. Het klinkt echt veelbelovend.
Ik herken wel veel van de gevoelens van Suzanna en Mammietje. Niet dat ik er radeloos van word (het is immers een fase ), maar je staat er wel eens bij te kijken na het zoveelste vuurtje geblust te hebben van: Nou moe?
Ik ga dit echt proberen, heb er een goed gevoel over.
U hoort nog van mij.
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_57529876
Hier zijn Randy en Tinka ook continu elkaar dwars aan het zitten en kunnen ze geen moment elkaar met rust laten. Ze lijken wel altijd op elkaars lip te moeten zitten en daarmee elkaar in de weg! Afpakken is hier ook aan de orde van de minuut! Hier is alleen nog het verschil met jou Suzanna, dat Tinka nog redelijk luistert en Randy -tot nog toe- alleen echt bewust aan het etteren is. Hoewel ik ook steeds meer merk dat Tinka stiekem ook vaker zit te klieren dan mij opvalt. (Al brullen terwijl Randy niets doet!) Ik ga dat mandjes-idee en eigen plek in de kamer zeker eens uitproberen.
Iemand nog tips voor etenstijd? Dan zitten ze elkaar namelijk ook steeds op te jutten om met van alles bezig te zijn behalve met eten... stampen, liedjes zingen, gekke geluiden maken, vork laten vallen... Zie tegenwoordig al tegen etenstijd op. Zoals ze overdag niet samen kunnen spelen, zo zijn ze partners in het kwaad tijdens het eten...
  vrijdag 21 maart 2008 @ 22:34:01 #56
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_57530085
Mammietje pittig hoor.
(ookal kan ik een grinnik niet onderdrukken als buitenstaander, omdat die relatie ook wel weer iets grappigs heeft)
Léon heeft wel iets ingebonden doordat Cas spontaan tijdens zo'n hysterisch 'ikwilhebbenwatjijhebtwhaaaaaa 'moment het speeltje aan hem geeft en sussend 'hier' zegt. De eerste paar keer viel Léon er helemaal stil van, wist hij niet wat hij met deze onverwachte vriendelijkheid aan moest. Tegenwoordig zegt hij bokkend: "Dank je wel."
Als je niet lacht, ben je dood.
  vrijdag 21 maart 2008 @ 22:36:20 #57
45621 Suzanna
Mama van...
pi_57530140
Hahaha, Mammietje, geweldig hoe je dat beschrijft, hier is dat dus ook tijdens het eten! Liedjes zingen, schreeuwen naar elkaar, hele verhalen, maar NIET eten! Erg he...
Dus hier geen tips natuurlijk, maar ben wel heel benieuwd naar tips

Dutch, ik ben gelukkig niet radeloos, maar bij tijd en wijlen heb ik wel zo'n gevoel, dat wel. Maar ik kan het behoorlijk goed relativeren zo tussendoor ... (op het moment zelf weleens zo van: pfff.....kunnen jullie nou echt helemaal niet eventjes, heel eventjes, zo'n vijf minuutjes, samen lief .... LIEF .... spelen zonder te schreeuwen...duwen...slaan...afpakken.... zucht.... )
  vrijdag 21 maart 2008 @ 22:36:56 #58
62233 Jelief
ikke lief!
pi_57530155
Mammietje, voor het eten zet je ze aan tafel en laat je ze een aantal liedjes zingen, vooral met veel bewegen. eventueel gepaard met een alarmklokje om aan te geven dat het zingen klaar is.
Uitleggen dat het zingen en bewegen klaar is en dat het nu tijd is om te eten. gaan ze wel spoken dan is ook het eten klaar. Als Emma gaat klooien aan tafel vraag ik haar of ze klaar is met eten, is dat zo dan gaat haar bord weg, zegt ze van niet dan sommer ik haar om rustig te gaan eten en niet te spelen aan tafel. Meestal werkt dit wel. rommeldagen niet meegerekend
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
pi_57530335
die verhalen komen me hier trouwens ook bekend voor hoor. zeer vermoeiend en frustrerend, zoveel energie moeten stoppen in alleen al het verdelen van de aandacht en het sussen van de strijd daarom. (want daar ging 't hier wel vaak over volgens mij). ik heb zo 1-2-3 niet veel toe te voegen aan de tips die al gegeven zijn. hier is 't op dit moment wel een stuk beter inmiddels, misschien dat dat jullie wat hoopvoller kan stemmen?
ik merk doorgaans wel aan mezelf dat het heel veel scheelt of ik zelf redelijk uitgerust ben. dan ben ik namelijk veel beter in staat om creatieve oplossingen te verzinnen en om de dag (of een vervelend maaltijd-moment) een positieve draai te geven. door bijvoorbeeld een spannend verhaal te gaan vertellen tijdens 't eten (stel je trouwens niet teveel voor van dat 'spannend', meestal vinden ze het verhaaltje over Dipsy die tijdens een wandeling een konijntje tegenkomt en daar dan verstoppertje en 'haasje over' mee gaat doen al boeiend genoeg ).
wat hier ook vaak goed werkt is even een boekje voorlezen. lekker met z'n drieën op de bank, ik in 't midden uiteraard en dan mogen ze allebei een boek uitkiezen die ik vervolgens allebei voorlees. zitten ze even lekker tegen je aan, ze worden er rustig van en daarna zijn ze vaak ook wel weer beter in staat om zelf te spelen in plaats van teveel (negatief) op elkaar gericht te zijn.
pi_57530401
Anna heeft er ook een handje van om voortdurend van tafel te willen gaan tijdens 't eten, die heeft dan vaak echt helemáál geen rust in d'r kont. bij haar zijn we er nu vrij streng in dat ze tijdens 't eten aan tafel moet en anders naar de gang. vaak gaat ze dan al uit zichzelf even naar de gang en komt nog geen minuut later weer binnen om zelf in haar stoel te klimmen en weer gewoon mee te doen.
pi_57531680
toevallig heb ik nog een filmpje van vanmiddag waarop de situatie aan 't eind wel wat vervelend aan 't worden is. die dingen als 'dat kun je beter even lief vragen' etc blijf ik maar eindeloos herhalen en op zich heeft dat al wel heel wat vruchten afgeworpen. maar dat moet natuurlijk ook wel een beetje bij je persoonlijke stijl passen. ik denk dat ik er wel erg dicht bovenop zit doorgaans, op dat 'hoe gaan ze met elkaar om'. een ander zou 't ze meer zelf laten uitvechten, en daar leren ze vast ook veel van. daar ben ik minder goed in.
  zaterdag 22 maart 2008 @ 00:15:05 #62
5177 Leah
I'm going to Graceland
pi_57532149
Ik kom tegenwoordig pas in aktie als het bloed van de trap druipt .

Ik ben de weg ook even erg kwijt, met de jongste. Echt, de bloed onder je nagels fase is weer ingetreden . En toen ik tegen de buuv zei dat Freek dat nooit zo erg gehad heeft, wist ze me te vertellen dat dat ook zo was, omdat we het er over gehad hadden .

't Is een fase, toch? [uitgeputte,doch hoopvolle smiley]
Losing love is like a window in your hart,
everybody sees you're blown apart, everbody sees the wind blow.
pi_57532313
oelala, arme leah. maar als 't bij freek voorbij gegaan is zal 't bij nr2 vast ook wel weer wegtrekken!
  zaterdag 22 maart 2008 @ 08:08:28 #64
45621 Suzanna
Mama van...
pi_57534851
Oh Leah wat je vertelde doet me eraan denken dat mijn moeder regelmatig over de kinderen van mijn zus (vooral eentje is onhandelbaar, maar zowiezo zijn ze lief maar erg lastig) heeft gezegd dat die veel erger zijn dan 'wij' (mijn broers, zussen en wij) ooit zijn geweest. Ik denk dat ze ook een hoop is vergeten!

Het lijkt altijd veel erger dan'vroeger' als je er middenin zit denk ik. Sterkte met jouw jongste...

Enne, Bix,ik ben ook niet zo goed in dat laten uitvechten, maar de 'dame van de opvoedpolitie' (nee hoor, opvoedbureau ) die ik een hele tijd geleden op bezoek had, zei dat ik pas moest ingrijpen als ze elkaar pijn doen. Dat is dus 90 % van de tijd ...
  zaterdag 22 maart 2008 @ 08:37:09 #65
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_57534969
Jelief, wat jammer!! Maar je klinkt inderdaad niet compleet teleurgesteld! knap!

En sterkte voor alle drakenmama's! (als in mama's van kinderen die zich als draakjes kunnen gedragen dan he!)
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
  Jubileum moderator maandag 24 maart 2008 @ 20:13:25 #66
3660 crew  Lois
*trotse mama*
pi_57585675
Ach wat een lief liedje zo Bix, van Anna

Ik ken het alleen in de schreeuwvariant Eva staat dit altijd luidkeels te zingen op de uitkijktoren achter in de tuin, zo richting de buren en dan het liefst zo vroeg mogelijk 's morgens
En als ze lacht, dan lacht de wereld met haar mee....
Eva ♥ en Iris ♥
  maandag 24 maart 2008 @ 20:48:33 #67
24188 Belana
kloon van belana
pi_57586466
leah, ik heb nog hoop dat het met Ezra allemaal makkelijker gaat dan met Liam, boor nou mijn hoop niet in de grond wil je

sterkte!
stormy waters...
sailin'
pi_57588412
Vorige keer bij Merlijn had ik moeite om juist NIET af te vallen. Woog ik na de bevalling toen 57,5 kilo met de borstvoeding ging er beetje bij beetje een kilootje af. Vond ik echt niet fijn want dat kon ik niet hebben en al helemaal niet bij eten. Toen ik ook nog door diaree op een gegeven moment veel af viel had ik helemaal niets meer aan reserves voor mijn gevoel.

Nu bij Gwen hoef ik me nergens zorgen om te maken, ben na de bevalling weer begonnen op een 57, 5 kilo (voor de zwangerschap was dit nog 54,5), dit is inmiddels 59 kilo geworden. De broeken 36/38 die ik voor de zwangerschap pas ik niet meer, althans gister kreeg ik 38 net dicht. Vind het niet erg maar meer dan 62,5 mag het niet worden. Ben wel erg blij dat ik geen ondergewicht meer heb, want daar voelde ik me niet helemaal lekker bij, dit voelt weer goed. Het enige wat ik nu moet doen is eigenlijk die tweede keer opscheppen laten anders pas ik mijn nieuwe broeken maat 40 ook niet meer dadelijk. .
  dinsdag 25 maart 2008 @ 09:28:39 #69
141023 ik80
leer het mij zelf te doen
pi_57594230
Pfff mijn schoonvader is vannacht twee keer flauwgevallen, had zijn enkel raar gedraaid. Zaten ze om 4 uur in het ziekenhuis. (wij wonen bij ze in) Hij heeft zijn enkel dus gebroken. Zie ik hem vanmorgen, val ik daarna zelf ook flauw (en nog wat raar spugen erna, beetje vreemd) Nu voel ik me wel weer ok. Het zal wel een reactie zijn geweest op het zien van, ik heb zelf vroeger 4 keer mijn arm gebroken. Kennelijk kan ik er slechter tegen dan ik had gedacht, en ik kijk nog wle zo graag naar die tv programma's.
Hopenlijk was het maar 1 keer, flauwvallen is geen pretje (gelukkig voelde ik hem aankomen en zat ik al op het bed)
pi_57594769
He getsie ik80. Hopelijk idd niet meer in de herhaling!
Fake it till you make it...
pi_57595189
gatver ik80
dat is naar! Hoe kwam het dat je schoonvader flauw viel ? Zullen ze ook wel onderzoeken nog denk ik ?
Bizar dat je lichaam bij het zien van zoiets zó heftig kan reageren he?

ik lees mee over de samen-speel-problemen die haast onvermijdelijk zijn,
maar ik schrijf er pas over mee over 1,5jaar ofzo
  dinsdag 25 maart 2008 @ 12:51:16 #72
35189 Troel
scherp en bot
pi_57597708
Ik baal een beetje. Ik heb nog niets gehoord van het kinderdagverblijf over een intakegesprek of over oefenen en ik ga Ruben toch echt volgende week woensdag daar heen brengen. Ik ben er al langs geweest, maar blijkbaar moet ik nog een keer ze achter de kont aanzitten
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  dinsdag 25 maart 2008 @ 13:49:28 #73
141023 ik80
leer het mij zelf te doen
pi_57598711
Waarschijnlijk is hij flauwgevallen door een griepje wat hij heeft (ook nog erbij) hij had al een dag en 2 nachten op bed gelegen.
Ze hebben inderdaad nog even neurologisch gekeken of er niks mis was.
Ja dat was wel even schrikken dat ik zo heftig kon/kan reageren, is wel iets om later rekening mee te houden.
Gelukkig voel ik me nu weer redelijk top.

Peuterspeelzaal, wij hebben Lotte ook ingeschreven maar nog geen reactie terug gehad, ik weet ook niet wat normaal is?
Haha ik zie het al voor me, sta je voor de deur, is je kind niet welkom. ahum dat zou ik dan toch niet zo leuk vinden.
  dinsdag 25 maart 2008 @ 14:58:02 #74
35189 Troel
scherp en bot
pi_57600082
Nouja, we betalen per 1 april en hij is ook per die dag geaccepteerd, maar ik zou het toch wel fijn vinden om nog even een gesprek te hebben vooraf dan alleen die drie zinnetjes die ik daar de vorige keer gewisseld heb. Nou weet ik wel een heleboel van de buurvrouw, maar toch.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_57600161
nou..als je dat fijn vindt (lijkt me logisch!)
gewoon zelf bellen dus!
  dinsdag 25 maart 2008 @ 15:03:19 #76
35189 Troel
scherp en bot
pi_57600207
Ja, maar dan komt mijn koppigheid om de hoek kijken: vorige keer hebben ze specifiek mijn telefoonnummer gevraagd voor het intakegesprek. Ik wil dus eigenlijk dat zij gewoon contact opnemen (overigens lijkt me dat niet meer dan normaal, aangezien dat in alle papieren staat!)
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  dinsdag 25 maart 2008 @ 15:07:44 #77
35189 Troel
scherp en bot
pi_57600263
Raad eens wie ik aan de telefoon heb Ze lezen mee op Fok!
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  dinsdag 25 maart 2008 @ 15:28:09 #78
144006 chacama
Ondernemend!
pi_57600704
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 15:07 schreef Troel het volgende:
Raad eens wie ik aan de telefoon heb Ze lezen mee op Fok!
dan kijk maar uit als je de ervaringen gaat opschrijven.
pi_57600724
hahahaha... kijk eens aan !

als het trouwens zo duidelijk afgesproken was dat ZIJ nog contact op zouden nemen,
zou ik ook koppig zijn!

wat zei je toen je opnam? "goh..ik vroeg me al af..? "
  dinsdag 25 maart 2008 @ 15:30:59 #80
24188 Belana
kloon van belana
pi_57600773
je kdv leest mee op fok?
stormy waters...
sailin'
pi_57600928
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 15:28 schreef marit1978 het volgende:
als het trouwens zo duidelijk afgesproken was dat ZIJ nog contact op zouden nemen,
zou ik ook koppig zijn!
erg handig
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  dinsdag 25 maart 2008 @ 15:38:55 #82
35189 Troel
scherp en bot
pi_57600987
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 15:30 schreef Belana het volgende:
je kdv leest mee op fok?
Vast niet Maar het was wel grappig dat ze belden net nadat ik gepost had dat ik ervan baalde
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_57608333
Morgen zijn Kevin en ik als het goed is officieel gescheiden. Gisteren waren we een half jaar uit elkaar. Is dat plannen of is dat plannen En maandag is als het goed is EINDELIJK mijn uitkering rond. Duurt allemaal ff maar dan heb je ook wat.
Liefde
Rij nooit harder dan je beschermengel kan vliegen!!
pi_57609449
nou eh, gefeliciteerd dan maar MeNicole.


troel, hihi ik dacht ook even dat je kdv-contactpersoon je verteld had dat ze op fok! had gelezen dat je nog niet gebeld was.
pi_57615551
Ik snap niet zo goed waarom je bij voorbaat al boos bent op het kdv maar dat komt misschien omdat ik zelf niet zo in elkaar steek. Ik persoonlijk zou even bellen en vragen hoe het eea in zijn werk gaat en dat ik begrepen had dat zij nog een keertje zouden bellen maar dat ben ik.

MeNicole wat fijn dat nu alles bijna rond is voor jullie alledrie.
Iedere dag is het begin van een nieuwe morgen...
  woensdag 26 maart 2008 @ 09:39:46 #86
35189 Troel
scherp en bot
pi_57616186
Nou, gisteren afspraak gemaakt voor intakegesprek en daarna zou ik doorverbonden worden met de groep voor de wenafspraken. Namen niet op, dus ik zou teruggebeld worden. Is dus niet gebeurd. Als zulke simpele afspraken niet nagekomen worden, worden afspraken die gemaakt worden die over mijn kind gaan dan wel nagekomen? Dat is in ieder geval wel iets wat ik vandaag in het intakegesprek aan ga geven
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_57616346
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 09:39 schreef Troel het volgende:
Nou, gisteren afspraak gemaakt voor intakegesprek en daarna zou ik doorverbonden worden met de groep voor de wenafspraken. Namen niet op, dus ik zou teruggebeld worden. Is dus niet gebeurd. Als zulke simpele afspraken niet nagekomen worden, worden afspraken die gemaakt worden die over mijn kind gaan dan wel nagekomen? Dat is in ieder geval wel iets wat ik vandaag in het intakegesprek aan ga geven
ms is het wel een goed teken juist, Troel, ze zijn zo druk met de kids bezig, geven hen zoveel zorg en aandacht, dat ze geen tijd hebben nog voor andere zaken
[i]"you left me standing here, a long long time ago"[/i]
  woensdag 26 maart 2008 @ 10:02:06 #88
35189 Troel
scherp en bot
pi_57616552
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 09:49 schreef milagro het volgende:

[..]

ms is het wel een goed teken juist, Troel, ze zijn zo druk met de kids bezig, geven hen zoveel zorg en aandacht, dat ze geen tijd hebben nog voor andere zaken
Nah, zo naief ben ik niet
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_57616574
Of gewoon eigenwijs/koppig dat het niet loopt zoals jij wenst?
Iedere dag is het begin van een nieuwe morgen...
  woensdag 26 maart 2008 @ 10:08:52 #90
35189 Troel
scherp en bot
pi_57616692
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 10:03 schreef Mibos het volgende:
Of gewoon eigenwijs/koppig dat het niet loopt zoals jij wenst?
Dat heeft nou toevallig niets met eigenwijsheid of koppigheid te maken. Als er afspraken gemaakt worden, dan moet je die nakomen. Dat is tenminste wat ik geleerd heb en wat ik ook aan Ruben mee wil geven. Afspraken worden niet voor niets gemaakt. Mensen anticiperen daar op en maken andere afspraken naar aanleiding van eerdere afspraken.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_57616753
ik vind 't ook wel slordig van ze Troel. en vooral, je wilt toch wel graag dat ze bereikbaar zijn. zeker als je kind er straks zit. dat er even niet opgenomen kan worden is begrijpelijk maar dat ze dan niet terugbellen is gewoon raar.
pi_57616798
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 10:02 schreef Troel het volgende:

[..]

Nah, zo naief ben ik niet
nu ja, het gaat ook niet om naief zijn of niet, het is ze ms gewoon echt ontschoten, kan gebeuren.
of ze bellen je straks alsnog terug, net zoals gisteren ook gebeurde, zie ik
en ik probeer de boel wat te relativeren, opdat je wat relaxter dadelijk intake gesprek in gaat, en daar niet als 1 brok verwijt zit
wie weet is het een hakse gezellig KDV voor je mannetje, ook gezellige kdv-en met goed kdv-personeel vergeten wel eens wat, of komen later met dingen, omdat ze het gewoon vaak echt druk hebben

het gaat om de sfeer die je proeft, als je er dadelijk echt bent, met kind, op dat intake gedoe, toch?
[i]"you left me standing here, a long long time ago"[/i]
  woensdag 26 maart 2008 @ 10:19:29 #93
35189 Troel
scherp en bot
pi_57616890
Ik neem Ruben straks gewoon mee voor het intakegesprek en dan vraag ik ter plekke naar de wendagen. Ik weet niet hoevaak dat wennen is, maar we hebben nog twee dagen Dat maakt het zo lastig.

Ik wil gewoon woensdag fris en fruitig op mijn nieuwe werk verschijnen zonder veel gedoe
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_57616959
da's idd kort dag, Troel... hoe lang van te voren heb je je aangemeld daar?
indien lang te voren dan te paard te paard, de vijand nadert en zo
[i]"you left me standing here, a long long time ago"[/i]
pi_57617001
Ik zeg ook niet dat het netjes is van ze maar hoe je het hier beschrijft komt een beetje kort door de bocht over. Zo duidelijker dan?

Wat Milagro zegt ook een Kdv kan eens wat vergeten.
Iedere dag is het begin van een nieuwe morgen...
  woensdag 26 maart 2008 @ 10:36:44 #96
35189 Troel
scherp en bot
pi_57617207
Toen ik zes weken zwanger was
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_57617319
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 10:36 schreef Troel het volgende:
Toen ik zes weken zwanger was
te paard te paard!!!!!!!!!!!!
succes

en ik ga nu vrolijk op pad naar de kaakchirurg
[i]"you left me standing here, a long long time ago"[/i]
  woensdag 26 maart 2008 @ 14:06:20 #98
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_57621874
succes milagro

Nicole fijn dat alles een beetje op gang is nu.
Engaging Infinite Improbability Drive..
  donderdag 27 maart 2008 @ 14:16:22 #99
144006 chacama
Ondernemend!
pi_57647237
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 14:06 schreef _evenstar_ het volgende:
succes milagro

Nicole fijn dat alles een beetje op gang is nu.
En hoe is het nu met jou? En die kleine stoere meid van je?
DIkke kus in elk geval van uit het zeeuwse.
  donderdag 27 maart 2008 @ 14:24:34 #100
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_57647411
Troel, die normen en waarden zijn heel goed!
Maar je zult toch wel gemerkt hebben inmiddels dat niet iedereen het daar zo nauw mee neemt? Blijf het zelf vooral nastreven, maar wees niet te koppig om zelf het initiatief te houden. Ik maak het zo vaak mee. Je kunt je er kwaad over maken of je kunt het gewoon zelf regelen. Dat laatste gaat vaak sneller en geeft ook minder frictie.
Ik ben dan wel zo dat ik af en toe even een kleine 'subtiele' sneer geef mocht er weer iets voorvallen.
Je bereikt vaak meer met vriendelijkheid dan met bijv. kenau-gedrag.
Als je niet lacht, ben je dood.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')