Ik vond het wel een goed idee om, zoals hierboven al ergens geopperd, meerdere tijdstippen af te spreken wanneer je je er beiden op concentreert maar dat er maar op een tijdstip ook daadwerkelijk iets gedaan wordt. Eventueel kan dat tijdstip door de 'zender' aan iemand anders verteld worden zodat er wel controle is.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 21:00 schreef Tokse het volgende:
Wat ik me afvraag; Is het niet zo dat wanneer er iemand reiki krijgt toegestuurd op een bepaalde tijd en diegene weet hoelaat hij of zij iets moet gaan voelen, diegene dan automatisch al iets merkt?
Zoiets zou ik hebben, weten dat er iets moet gaan gebeuren en allerlei vreemde dingen gaan voelen ofzo.
Misschien kan degene die iemand zoekt voor reiki beter een tijd afspreken zonder dat 'ie iemand kiest uit de aanmeldingen maar bv. wel aan 1 iemand die zich niet aanmeldt doorgeeft wie hij heeft gekozen, en dan kijken wie van de aanmeldingen iets gemerkt heeft?
Zomaar een idee, en waar bemoei ik me eigenlijk mee *oudewijvensmiley*
Zie het als een placebo-pil. Die kan ook alleen maar werken omdat je erin gelooft.quote:
Zet een van jullie maar een test op om de discussie te voorkomen dat het niet te controleren valt. Ik heb wel een aantal dingen waar je rekening moet houden: ik ben pas rond 18.00 thuis van mijn werk dus overdag op werkdagen is niet echt een optie. Voor de rest heb ik wel genoeg tijd in de avond en in het weekend. Ten tweede niemand hoeft zich te concentreren om te ontvangen zolang je maar niet iets belangrijks aan het doen bent, bijvoorbeeld auto rijden of dat je in het ziekenhuis ligt (maar dat lijkt mij sterk). Ik heb wel de voor en achternaam nodig en een pasfoto van de proefkonijn nodig (vandaar de communicatie via PM). En het lijkt mij leuk dat de testkonijnen onderling aan elkaar doorgeven wat er eventueel aan je mankeert. Bijvoorbeeld testkonijn 1 heeft last van zijn knie ivm een blessure. Ik kan iemand hele lichaam behandelen of per gedeelte van een lichaam behandelen. De energie wordt sterker als ik een knie behandel waar iemand een blessure heeft. Als ik dit zou merken dan schrijf ik die dingen op en vergelijken we dit later met de testpersonen. Lijkt mij wel een leuk idee. Of en hoe jullie dit willen communiceren moeten jullie zelf bedenken. Dus ik hoor het plan wel.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 22:17 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Ik vond het wel een goed idee om, zoals hierboven al ergens geopperd, meerdere tijdstippen af te spreken wanneer je je er beiden op concentreert maar dat er maar op een tijdstip ook daadwerkelijk iets gedaan wordt. Eventueel kan dat tijdstip door de 'zender' aan iemand anders verteld worden zodat er wel controle is.
En dan naderhand kijken of het tijdstip van zenden ook overeen komt met de ervaringen van de 'ontvanger'.
Wat zijn je mogelijkheden binnen communicatie met dieren dan? Ik ben zo'n rationalist die iets wilt zien voor hij het gelooft (die er wel voor openstaat hoorquote:Op maandag 10 maart 2008 17:41 schreef Darkwolf het volgende:
[..]
Ik heb ook nooit gezegd dat dit topic geen kans mag/mocht krijgen.
Maar ik kijk ook naar meerdere factoren die ik niet allemaal genoemd heb en vandaar mijn scepsisme.
Wat dacht je van bijvoorbeeld tijd?
Op mijn forum heb ik een Oefen Corner waar mensen mogen proberen om met een dier te spreken aan de hand van wat vragen en foto's.
Dit waren individuele cases en niet eens met de opzet zoals hier waarbij iets getest gaat worden en herhaalt en noem maar op.
Uiteindelijk komen gaan de leden die het tot zich nemen.
Waarom? Tijd!
Een andere factor is dat de mensen met hun kunde hier misschien niet zo'n zin in hebben omdat ze niks te bewijzen hebben of zichzelf op deze manier in de spotlight willen gaan zetten.
Ik snap ook wel dat dit een stuk minder serieus en streng is als bijvoorbeeld de Skeptic Corner zoals al door de TS werd gezegd, maar toch.
Zelf zou ik *misschien* voor de grap een consult willen doen met iemands huisdier, maar daar houd het ook bij op.
Een hele trial run (met verschillende dieren of steeds hetzelfde of wat dan ook) zit er niet in.
(Zie factor: tijd.)
Nu weet ik dat Erodome in het Skeptic Corner iets had toegezegd om iets te gaan demonstreren en ze zou hiervoor het nodige gaan voorbereiden.
Helaas hebben wij daar niks meer van gehoord omtrent de status.
Nu hoop ik dat zij die topic ook leest en misschien kan vertellen of ze er nog mee door gaat of het plan toch afblaast.
Zo wel, dan hebben we sowieso alvast een persoon die haar kunde kan laten zien voor in dit topic!
Goed idee! Misschien is 's avonds sowieso de beste optie, denk dat de meesten van ons een baan hebben, of misschien op school zitten overdag. Denk dat ik zelf ook maar de gok waag, lijkt me best interessant. Dus Sir_Tachyon, ik stuur je vanavond nog een foto, en m''n naam. Hoop dat mensen hier nog ff laten weten wie er nu precies meedoet, zodat wij dan onderling contact kunnen hebben via pm over de klachten enz. zonder dat Sir_Tachyon hiervan op de hoogte is. ( moet alleen nog ff uitvogelen hoe die pm werktquote:Op zaterdag 17 mei 2008 16:25 schreef sir_Tachyon het volgende:
[..]
Zet een van jullie maar een test op om de discussie te voorkomen dat het niet te controleren valt. Ik heb wel een aantal dingen waar je rekening moet houden: ik ben pas rond 18.00 thuis van mijn werk dus overdag op werkdagen is niet echt een optie. Voor de rest heb ik wel genoeg tijd in de avond en in het weekend. Ten tweede niemand hoeft zich te concentreren om te ontvangen zolang je maar niet iets belangrijks aan het doen bent, bijvoorbeeld auto rijden of dat je in het ziekenhuis ligt (maar dat lijkt mij sterk). Ik heb wel de voor en achternaam nodig en een pasfoto van de proefkonijn nodig (vandaar de communicatie via PM). En het lijkt mij leuk dat de testkonijnen onderling aan elkaar doorgeven wat er eventueel aan je mankeert. Bijvoorbeeld testkonijn 1 heeft last van zijn knie ivm een blessure. Ik kan iemand hele lichaam behandelen of per gedeelte van een lichaam behandelen. De energie wordt sterker als ik een knie behandel waar iemand een blessure heeft. Als ik dit zou merken dan schrijf ik die dingen op en vergelijken we dit later met de testpersonen. Lijkt mij wel een leuk idee. Of en hoe jullie dit willen communiceren moeten jullie zelf bedenken. Dus ik hoor het plan wel.
Precies, dus wie zegt dat als ik er in geloof het geen placebo-effect is omdat ik erin geloof ?quote:Op zaterdag 17 mei 2008 11:38 schreef Loppe het volgende:
[..]
Zie het als een placebo-pil. Die kan ook alleen maar werken omdat je erin gelooft.
Ik probeer alleen maar een test voor elkaar te krijgen waarin mensen niet weg kunnen komen met de dooddoener "het werkt nu niet hoor, maar normaal wel !".quote:Anderzijds denk ik dat dit experiment weinig nut heeft. Jouw wantrouwen is groter dan jouw nieuwsgierigheid en je hebt daarin gelijk, aangezien je hier niemand écht goed kent.
Het lijkt me sowieso handig om hier duidelijk af te spreken hoe het experiment gedaan wordt en wat wel of niet als succes aangemerkt kan worden. Ik ben niet zo thuis in reiki dus het lijkt me handig als jij hier een voorstel voor doet.quote:Op zondag 18 mei 2008 01:52 schreef sir_Tachyon het volgende:
Tokse, ik heb je naam en foto ontvangen. Wie gaat dit verder leiden? Wie bepaalt hoeveel testpersonen er over welke tijd eventueel behandeld kunnen worden?
Wees eens specifieker.quote:Op zaterdag 17 mei 2008 21:21 schreef Syheriat het volgende:
Maar eerst, wat is je "gave"?
Versta je het placebo-effect? Dit zegt dat dezelfde stoffen in je hersenen worden losgelaten alsof je een werkzaam variant van de pil genomen hebt. Dus het maakt niet uit of je nu de chemische variant ingenomen hebt of een suikertabletje. Ik hoop dat je het begrip van geloven nu wat beter snapt.quote:Op zondag 18 mei 2008 02:08 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Precies, dus wie zegt dat als ik er in geloof het geen placebo-effect is omdat ik erin geloof ?
Dat het alleen maar werkt als je erin gelooft zou je toch aan het denken moeten zetten lijkt me.
[..]
Ik probeer alleen maar een test voor elkaar te krijgen waarin mensen niet weg kunnen komen met de dooddoener "het werkt nu niet hoor, maar normaal wel !".
Nee, bij het placebo effect komen er geen werkzame stoffen vrij - het is een puur psychologisch iets; je gelooft dat het werkt.quote:Op zondag 18 mei 2008 13:57 schreef Loppe het volgende:
[..]
Versta je het placebo-effect? Dit zegt dat dezelfde stoffen in je hersenen worden losgelaten alsof je een werkzaam variant van de pil genomen hebt. Dus het maakt niet uit of je nu de chemische variant ingenomen hebt of een suikertabletje. Ik hoop dat je het begrip van geloven nu wat beter snapt.
Het placebo-effect houdt in dat door optimistisch geloof het zelfgenezend vermogen wordt verhoogd.quote:Op zondag 18 mei 2008 13:57 schreef Loppe het volgende:
[..]
Versta je het placebo-effect? Dit zegt dat dezelfde stoffen in je hersenen worden losgelaten alsof je een werkzaam variant van de pil genomen hebt. Dus het maakt niet uit of je nu de chemische variant ingenomen hebt of een suikertabletje. Ik hoop dat je het begrip van geloven nu wat beter snapt.
Ja, het zijn je hersenen. Wat kan ik daar nog meer op zeggen?quote:Maar dat wil niet zeggen dat aardbeienenjam dus een geneesmiddel is, of werkzaam is - het is niet de aardbeienjam die werkt, het zijn je hersenen.
Ja, het zijn je hersenen waarin iets gebeurt zonder invloed van buitenaf.quote:Op zondag 18 mei 2008 16:49 schreef Loppe het volgende:
[..]
Ja, het zijn je hersenen. Wat kan ik daar nog meer op zeggen?
Uhm, niet zonder dat er iets gebeurt hoor.quote:En pijn die zomaar in het niets verdwijnt zonder dat er iets gebeurt in je hersenen? Kom nou, dit is helemaal te gek voor woorden.
ik weet genoeg over dit onderwerp, indien je het tegendeel beweert mag je me steeds meer uitleg over geven, en ja ik heb reeds jouw wiki-link gevolgdquote:Dat er iets gebeurt in je hersenen is de essentie van het placebo-effect, ik denk dat je je misschien toch wat meer moet verdiepen daarin.
ik vind het geloofwaardig omdat ik weet dat het juist niet om superheldenkrachten gaatquote:Maar nog mooier - je vind dat te gek voor woorden, maar mensen die beweren over superheldenkrachten te beschikken vind je geloofwaardig ?
Het is niet waar dat je er open voor moet staan, het komt wel door meestal, alleen als er echte tegenstand is, iemand echt schrap zet om niets te voelen dan kan je een omgekeerd placebo-effect krijgen, elk iets dat gevoeld wordt wordt onmiddelijk weggezet en tegengehouden.quote:Op zondag 18 mei 2008 02:08 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Precies, dus wie zegt dat als ik er in geloof het geen placebo-effect is omdat ik erin geloof ?
Dat het alleen maar werkt als je erin gelooft zou je toch aan het denken moeten zetten lijkt me.
[..]
Ik probeer alleen maar een test voor elkaar te krijgen waarin mensen niet weg kunnen komen met de dooddoener "het werkt nu niet hoor, maar normaal wel !".
Productie van stress-hormonen wordt onbewust door de hersenen geregeld. Stress-hormonen zorgen in je lichaam voor amplificatie van kwaaltjes en klachten. Sommige kwaaltjes maken zichzelf op die manier erger doordat ze in het persoon zelf stress veroorzaken. Door dat te reduceren kan het genezingsproces beter vat krijgen op het probleem.quote:Op zondag 18 mei 2008 16:49 schreef Loppe het volgende:
[..]
Ja, het zijn je hersenen. Wat kan ik daar nog meer op zeggen?
En pijn die zomaar in het niets verdwijnt zonder dat er iets gebeurt in je hersenen? Kom nou, dit is helemaal te gek voor woorden.
Ik heb er ook geen verstand van, dus misschien wil Sir Tachyon het leiden, of iemand die weet hoeveel personen iemand ongeveer in een bepaalde tijd kan behandelen?quote:Op zondag 18 mei 2008 12:25 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Het lijkt me sowieso handig om hier duidelijk af te spreken hoe het experiment gedaan wordt en wat wel of niet als succes aangemerkt kan worden. Ik ben niet zo thuis in reiki dus het lijkt me handig als jij hier een voorstel voor doet.
Ik moet overigens nog even op zoek naar een foto van mezelf maar dan krijg je van mij ook een PM.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |