Spaarlampen kosten hier ook zoiets volgens mij, maar ik krijg zo nu en dan een pakketje opgestuurd van mijn energieleverancier en die dingen gaan erg lang mee, dus ik heb er een heel aantal op voorraad (ook omdat ik maar 2 'normale' lichtpunten heb).quote:Op vrijdag 12 juni 2009 06:55 schreef indahnesia.com het volgende:
Oh, en Philips spaarlampen (6 t/m tig watt) kostten tussen de 1,50 en 2,50 euro. Geen idee wat die dingen in het Nederlandse doen overigens. Wat me wel op viel is dat mijn Philips spaarlampen direct zonder knipperen aan gaan, en dat die in Nederland soms eerst moeten opstarten/opkomen (?). Vreemd.
En met paralelle dollars?quote:Op woensdag 24 juni 2009 05:51 schreef reem het volgende:
Boodschappen in Venezuela
[ afbeelding ]
Ik kon het niet laten en heb mijn boodschappenlijstje van de lokale supermarkt (Plaza's) bewaard, de prijzen in euros omgerekend en ze daarna vergeleken met producten van albert.nl, die claimen dezelfde prijzen als in de appie te hanteren. Voor zover mogelijk heb ik precies dezelfde producten vergeleken (qua merk en gewicht)*.
Ik heb gewoon een willekeurige boodschappenlijst gepakt, op zich niet superrepresentatief qua inkopen, maar het lijstje bevat wel veel producten/merken die in beide landen te krijgen zijn. Ik ben 2 producten vergeten, maar ik heb ze nagerekend, en ze wijken niet meer/minder af dan het gemiddelde van de andere producten. Nog één klein dingetje dat dit lijstje wat minder representatief maakt: geen groente/fruit. Dat is hier een tikkeltje goedkoper dan Nederland.
[ afbeelding ]
Zoals jullie kunnen zien is het prijsverschil behoorlijk, in Venezuela kosten je boodschappen bijna drie keer zoveel. Maar het zijn vooral de diepvriesproducten die het zo duur maken. Als ik de 'outlier' (de hamburgers) wegneem, dan zijn de boodschappen in Venezuela ongeveer 2 x zo duur. Even ter info: het gemiddelde inkomen per hoofd van de bevolking in Venezuela is ongeveer 4 x lager dan dat van de Nederlander.
Is er dan niets goedkoop in dat land?
[ afbeelding ]
Jawel! Benzine! Zie hier boven de literprijzen van (vlnr) benzine, melk, water (in fles), frisdrank, sinasappelsap, icetea en plantenolie. Deel de prijzen door ong. 3 voor de prijs in euros, en je ziet dat de benzine nog geen 3,3 cent per liter kost, terwijl een liter water al 1,66 eur. kost.
* DISCLAIMER
Bij verschillend soort merk, heb ik vergeleken met een merk uit dezelfde productklasse. Dus A-merk met A-merk
Bij afwijkend gewicht heb ik de prijzen omgerekend met het Venezolaanse product als standaard. Aangezien over het algemeen de verpakkingen in NL groter zijn (en grotere verpakkingen over het algemeen voordeliger - ten minste in NL) heb ik om de vergelijking toch eerlijk te houden, de BTW in Venezuela (12% buiten beschouwing gelaten).
Oef da's aardig wat. Toevallig vorige week een watermeloen gekocht wat 0,99 mexicaanse peso per kilo kostte. Omgerekend in euro's is dat ongeveer 5 eurocent per kilo.quote:Op woensdag 24 juni 2009 11:40 schreef Fogel het volgende:
Nog maar een keer:
Honingmeloen 1.170kg 26,79
Aardbeien 500g 39,90
Kipfilet 2x650g 139,00 (aanbieding, normaal 198)
Kumquat 0,124kg 12,28
Bananen 1,166kg 16,21
Koffie 250g 20,90
Appels 0,642kg 12,78
Watermeloen 1,756kg 22,65
---
totaal 290,51 NOK, zo'n 33¤
en om de zoveel tijd gaat de museum directeur naar de supermarkt om een nieuw bonnetje te halen, omdat het papier vervaagd.quote:Op donderdag 25 juni 2009 12:59 schreef Individual het volgende:
Lijstje:
[ afbeelding ]
£70 aan boodschappen, maar deze kassabon is verkocht voor £30,000!![]()
Ik geloofde het ook niet, maar: bron
Als je daar nu elke keer £30k voor krijgt!quote:Op donderdag 25 juni 2009 13:13 schreef aroha-nui het volgende:
[..]
en om de zoveel tijd gaat de museum directeur naar de supermarkt om een nieuw bonnetje te halen, omdat het papier vervaagd.
Wat doet hij met de spullen? Slimme manier om gratis boodschappen te doen.
Wat vreet jij trouwens een troep!quote:Op woensdag 8 juli 2009 00:47 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Papas lays. Small bag 3,95
Papa Lays clasico big bag 6,09
Cheetos medium sized bad 4,29
Butter Serenisma 100gr 2,48
Chocalate cereal(sort of cornflakes) 4,44
Alfajores 4 pieces(I think) 8,49
Ham and cheese pizza McCain 20,49
4 cheeses pizza McCain 24,90
Speed 3,69
Ketchup Hellmann, small bottle 7,94
Liter of Milk 3,50
4 botles of 1,5 litre Coca 17,55
Vooral die prijzen van de pizza's zijn lachwekkend, daar moet de gemiddelde Argentijn anderhalf uur voor werken
Dank je, net wat ik nodig hadquote:
Ik eet buiten de deurquote:
Mag ik hopen, ik doelde meer op de Cola, chips, red bull afgeleide en pizza's. Nu wil ik niet op je dieet letten, dus was het ook meer een cynische opmerking...quote:
Emo-alertquote:Op woensdag 8 juli 2009 01:21 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Dank je, net wat ik nodig had
En waar zit je?quote:Op donderdag 9 juli 2009 03:24 schreef aroha-nui het volgende:
vruchtenyoghurt is plotseling gestegen van 2 euro per liter naar 3,50 per liter (goedkoopste versies). Waarschijnlijk omdat men meer verdient met exporteren.
Domino pizza is trouwens belachelijk goedkoop: 3,25 euro per stuk.
Happymeal macdonalds 2,50 euro
softijsje bij de macdonalds (best wel groot) 0,25 cent
Ola Magnum (in de bioscoop) 1,50 euro
Take away is in Argentinie ook goedkoper dan zelf koken, of het zal verekte weinig schelen als je alleen eet.quote:Op donderdag 9 juli 2009 03:24 schreef aroha-nui het volgende:
vruchtenyoghurt is plotseling gestegen van 2 euro per liter naar 3,50 per liter (goedkoopste versies). Waarschijnlijk omdat men meer verdient met exporteren.
Domino pizza is trouwens belachelijk goedkoop: 3,25 euro per stuk.
Happymeal macdonalds 2,50 euro
Big macs e.d. 4,00 euro
softijsje bij de macdonalds (best wel groot) 25 cent:!
Ola Magnum (in de bioscoop) 1,50 euro
Je hebt hier in Nieuw Zeeland dus nu de belachelijke situatie dat cola goedkoper is dan melk of vruchtensap, en dat takeaways bijna goedkoper zijn dan zelf koken. Se-ri-eus!!
Ja, hier is ook een mega obesitas probleem
Waarschijnlijk doen de meeste mensen hun boodschappen op de markt. Hier in Laos een vergelijkbare situatie (maar wordt snel beter) met maar een echte supermarkt in het hele land! Wel veel minimarts trouwens.quote:Op dinsdag 14 juli 2009 13:50 schreef martymarty1 het volgende:
Hey,
Ik woon niet echt in het buitenland maar zit hier nu een lange tijd (6maanden) voor mijn werk. Maar wat mij hier in Kameroen erg opvalt is dat er op een miljoenen stad 3 supermarkten zijn (voor zo ver bij mij en mijn collega`s bekend is). En die zijn in zo`n beetje alles wat ze verkopen aanzienlijk duurder dan Nederland, naar verluid komt dit omdat bijna alles uit frankrijk verscheept moet worden. Gelukkig zijn de ananassen hier lekkerder en veel goedkoper +- 50 eurocent
Op de markt kan je hier 4 ananassen voor £1 (1.16 euro) kopen.quote:Op dinsdag 14 juli 2009 13:50 schreef martymarty1 het volgende:
Gelukkig zijn de ananassen hier lekkerder en veel goedkoper +- 50 eurocent
hier kosten ze de helftquote:Op donderdag 16 juli 2009 17:20 schreef Individual het volgende:
In de supermarkt kost een ananas op z'n goedkooptst hier ook zo'n 1.10 euro...
En dat is verhoudingsgewijs dan weer heel erg duur!quote:
Als we in verhoudingen gaan rekenen komen we er in Noorwegen goed vanaf. Ik las laatst een artikel waar in stond dat je ca 2 uur moet werken voor een hele week te kunnen eten.quote:Op maandag 20 juli 2009 22:24 schreef Liejannuh het volgende:
[..]
En dat is verhoudingsgewijs dan weer heel erg duur!
Alleen of met een gezin?quote:Op maandag 20 juli 2009 23:10 schreef Fogel het volgende:
[..]
Als we in verhoudingen gaan rekenen komen we er in Noorwegen goed vanaf. Ik las laatst een artikel waar in stond dat je ca 2 uur moet werken voor een hele week te kunnen eten.
Geen idee, zal proberen te herinneren waar ik het artikel gelezen heb.quote:Op maandag 20 juli 2009 23:16 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Alleen of met een gezin?
En op de lokale markt? Op de markt kan je ze (om 5 uur als de markt bijna sluit) soms voor 20p elk kopen (0.22 euro elk). Het zijn zeker dumpprijzen want het transport lijkt me zelfs bijna meer dan dat.quote:
Tja kon ik maar 1 liter pak yogurt kopen...yogurt is over het algemeen alleen maar in kleine 1 persoons bekers verkrijgbaar.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 10:37 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Dat doen ze om je te laten afvallen?
Ships vind ik hier toch niet echt lekker, maar ik baal ook wel van kleine verpakkingen
Liefst koop ik gewoon een liter pak yogurt en zo
Hier ook, al moet ik er 2 openmaken als ik een beetje honger hebquote:Op dinsdag 21 juli 2009 12:03 schreef breaky het volgende:
[..]
Tja kon ik maar 1 liter pak yogurt kopen...yogurt is over het algemeen alleen maar in kleine 1 persoons bekers verkrijgbaar.![]()
Chips hier trouwens hetzelfde verhaal maar dat koop ik alleen als ik er echt behoefte aan heb.
Scheelt 5 ct.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 06:39 schreef indahnesia.com het volgende:
Gatver, ze hebben hier de Lays chips in gele zakjes van 70gr (zonder toegevoegde smaak) uit de schappen gehaald. Nu blijven alleen de 40 grams over.. da's niet handig want als ik aan het vreten ben, dan moet ik nu 2 zakjes kopen die relatief nog eens duurder zijn. Die van 70 gram waren zo'n 40 eurocent per zakje, de kleinere 25 eurocent.
Misschien in een grote slakom. Maar dan?quote:Op dinsdag 21 juli 2009 23:31 schreef reem het volgende:
Ik heb die yoghurtzakken echt nooit begrepen. Allesbehalve handig in het gebruik, gaan erg makkelijk lek en uitschenken zonder te knoeien lijkt me een enorme uitdaging.
Die yogurt in zakken heb je hier soms ook...maar dat is lokale yogurt en kost zo'n 4 euro per literquote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:01 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Hier ook, al moet ik er 2 openmaken als ik een beetje honger heb
Er zijn wel liter pakken van yogurt en gepasturiseerde melk maar die zitten in irritante plasticzakken. Die kun je eigenlijk alleen gebruiken als je een bak ervoor hebt, maar dan zijn ze nog onhandig
Dat bedoel ik, absoluut niet handig als je gewoon als echte hollander "een toetje" wil eten na je maaltijd.quote:Op woensdag 22 juli 2009 00:01 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Misschien in een grote slakom. Maar dan?
Niet echt de snuggerste he?quote:Op maandag 10 augustus 2009 20:47 schreef aychelle het volgende:
Gut, ik las even '' Pijpen in de supermarkt '' ....
Duur niet, maar een jaar geleden kostte een zak nog 18.000 maximaal.quote:
voor 1 kilo ja? Jee..quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 05:15 schreef reem het volgende:
Ja ik wou net zeggen, daar betaal je hier toch al snel ¤10 voor...
Wat zijn Golden Longs?quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 12:06 schreef indahnesia.com het volgende:
De golden longs waren vandaag in de aanbieding bij de Carrefour. Normaal 25.650, nu 25.150 per kilo. Jawel, 500 Rupiah goedkoper, oftewel 3 eurocent... Bintang Bier (van Heineken) is bij de Hypermart in de aanbieding van 9.450 (68 eurocent) voor 8.450 (60 eurocent) per blikje
Van die "McDonalds" frietjes, die dunne.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 12:30 schreef Bora-Bora het volgende:
[..]
Wat zijn Golden Longs?
Portefeuilles?
Rozijnen?
Kwallen?![]()
Ahaa!!quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 12:32 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Van die "McDonalds" frietjes, die dunne.
Nou, die dus. Die lekkere crispy dingen i.t.t vlaamse frieten.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 12:50 schreef Bora-Bora het volgende:
[..]
Ahaa!!![]()
Tja, hier zijn dat "lucifer frietjes": "Pommes alumette"(terwijl het natuurlijk gewoon "Franse frietjes" zijn!
)
O jij ook al? Ik heb ook zo'n hekel aan die dikke frieten die zo vol met vet zitten dat ze ombuigen als je ze rechtop houdt...quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 12:56 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Nou, die dus. Die lekkere crispy dingen i.t.t vlaamse frieten.
Dat dus inderdaad.. van die vetzuigers.. Nee, doe mij maar van die mooie Golden Longs.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 02:46 schreef Bora-Bora het volgende:
[..]
O jij ook al? Ik heb ook zo'n hekel aan die dikke frieten die zo vol met vet zitten dat ze ombuigen als je ze rechtop houdt...
Ik hou het bij "Nederlandse frieten"...een mooie tussenmaat.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 05:11 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Dat dus inderdaad.. van die vetzuigers.. Nee, doe mij maar van die mooie Golden Longs.
Eeh, dit topic gaat ergens anders over dan jij denkt. Prijzen in supermarkten in het buitenland namelijk. Zie ook het subforum waar je in reageert: kaaskoppen in het buitenlandquote:Op woensdag 12 augustus 2009 05:51 schreef Schenkstroop het volgende:
Cool topic ook voor de toekomst!
Btw. wie heeft er nog kassabonnen uit 1999?
(Gisteren, Deen purmerend)
Bar-le-Dus bron water 2L. 58c.
pakje goedkope schouderham 65c.
pak maggi aardappelpuree-kas 1.09
Stroopwafels (merk?) 65c.
(ik doe zoiezo erg goedkoop inkopen)
Mijn vriendin maakt ze ook zelf en snijdt zo fijn dat het bijna rösti wordt.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 05:43 schreef breaky het volgende:
[..]
Ik hou het bij "Nederlandse frieten"...een mooie tussenmaat.. Bij gebrek aan beter maken we de frieten hier gewoon zelf.
![]()
Ik voel me altijd wel zo Hollands als ik trouwens mayo bij bestel bij frietjes
quote:Op woensdag 12 augustus 2009 05:43 schreef breaky het volgende:
Ik voel me altijd wel zo Hollands als ik trouwens mayo bij bestel bij frietjes
En dan heb ik eigenlijk nog liever fritessaus in plaats van mayo....maar ja...kun je nergens krijgen hierzo.quote:
vergeef mij het tijdstip van postenquote:Op woensdag 12 augustus 2009 06:03 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Eeh, dit topic gaat ergens anders over dan jij denkt. Prijzen in supermarkten in het buitenland namelijk. Zie ook het subforum waar je in reageert: kaaskoppen in het buitenland
Het zij je vergeven.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 14:54 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
vergeef mij het tijdstip van posten
Ahh...daar heb je inderdaad gelijk in...maar vlaamse frites vind ik vaak iets te dik en franse frietjes te dun en inderdaad te vet (McDonalds anyone?). Het gaat natuurlijk ook om de temperatuur van de olie...die moet niet te laag en niet te hoog zijn. Voor mij dus hollandse friet die in een goede olie met de juiste temp goudgeel is gebakkenquote:Op woensdag 12 augustus 2009 17:59 schreef ASSpirine het volgende:
Beetje offtopic, maar ivm met de frietjes. Ik denk juist dat dikke vlaamse frietjes minder vet opzuigen dan de golden longs die jullie noemen.
100 gr dikke vlaamse frietjes hebben een veel kleinere oppervlakte dan 100 gr golden longs. En het is vooral de oppervlakte dat vet opzuigt. Wanneer de buitenkant krokant wordt, dan dringt er al haast geen vet meer door tot aan de kern.
Gewoon even ter info
Een vraagje...hoe verhoud de kwaliteit van de lokale rijst zich tot die uit Thailand? Eerst kochten wij veel Thaise rijst...nu is de Laotiaanse rijst tegenwoordig bijna net zo goed dus kopen we die meestal. Het is wel iets duurder....zeg maar rond de 80 eurocent per kilo voor de hoogste kwaliteit.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 15:43 schreef indahnesia.com het volgende:
Een kilo rijst (BTW-vrij hier in dit geweldige land) kost 64 eurocent als je een zak van 5 kilo koopt. Uit Thailand geimporteerde rijst is (per zak van 10 kilo) ongeveer 75 eurocent per kilo.
Je moet ze ook niet in het vet flikkeren zoals de McDonalds dat doet, maar met beleid in een wok laten gelen. Dan blijft je friet ook naar aardappel smaken i.p.v. naar vet. Daar is hier in Indonesie tijd genoeg voor.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 17:59 schreef ASSpirine het volgende:
Beetje offtopic, maar ivm met de frietjes. Ik denk juist dat dikke vlaamse frietjes minder vet opzuigen dan de golden longs die jullie noemen.
100 gr dikke vlaamse frietjes hebben een veel kleinere oppervlakte dan 100 gr golden longs. En het is vooral de oppervlakte dat vet opzuigt. Wanneer de buitenkant krokant wordt, dan dringt er al haast geen vet meer door tot aan de kern.
Gewoon even ter info
Er is hier lokaal ook goede rijst te verkrijgen, en die is eigenlijk net zo duur als de Thaise. Dat komt omdat er hier dus geen BTW op zit en ook nog een subsidie... want massaproductie is hier vrij zeldzaam. Gelukkig dat rijst niet per korrel aan een takje groeide, anders zouden ze hier allemaal creperen van de honger.quote:Op donderdag 13 augustus 2009 02:30 schreef breaky het volgende:
[..]
Een vraagje...hoe verhoud de kwaliteit van de lokale rijst zich tot die uit Thailand? Eerst kochten wij veel Thaise rijst...nu is de Laotiaanse rijst tegenwoordig bijna net zo goed dus kopen we die meestal. Het is wel iets duurder....zeg maar rond de 80 eurocent per kilo voor de hoogste kwaliteit.
citroensap en azijn schijnt te werken tegen muggen. Tenzij de muggen daar anders zijnquote:Op donderdag 13 augustus 2009 02:45 schreef indahnesia.com het volgende:
En even wat prijzen van gisteren:
kant en klare Indomie met Calakang smaak (vis) - ¤ 0.10
iets wat op casino brood lijkt (15 sneedjes) - ¤ 0.56
halve 'baby black' watermeloen - ¤ 0.63
kleine komkommertjes, per drie - ¤ 0.20
Melinjo bladeren (als groente) - ¤ 0.22
bundel bladeren van de ui - ¤ 0.26
Molto wasverzachter (1 liter) - ¤ 1.11
Anti-muggen spray (625 ml) - 2.31
Die laatste is duur inderdaad, dat komt omdat er genoeg andere middeltjes zijn, maar ik vertik het om iets in mijn slaapkamer in de fik te steken (mosquito-coil) of gedurende de hele nacht een half werkend anti-muggen goedje te verspreiden in een soort van nachtlampje. 5 minuten na gebruik liggen de dooie muggen op de grond, en kan ik slapen.
Gaan ze er dood van? Verdreven worden is niet voldoende, want dan kruipen ze in de kast en onder het bed. Ze moeten echt terecht komen in een massagraf ergens op de vloer van de slaapkamer anders lig ik twee uur later alsnog wakker.quote:Op donderdag 13 augustus 2009 02:54 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
citroensap en azijn schijnt te werken tegen muggen. Tenzij de muggen daar anders zijn
wat doe je ermee?quote:Op donderdag 13 augustus 2009 02:54 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
citroensap en azijn schijnt te werken tegen muggen. Tenzij de muggen daar anders zijn
Als je 'sochtends heel vroeg (of praktischer 'savonds heel laat) naar de morning market gaat kan je gewoon de grote ananassen uitzoeken voor die prijsquote:Op woensdag 12 augustus 2009 12:51 schreef breaky het volgende:
[..]
En dan heb ik eigenlijk nog liever fritessaus in plaats van mayo....maar ja...kun je nergens krijgen hierzo.![]()
Vandaag 10 ananassen voor 2000 LAK (zo'n 17 eurocent) per stuk gekocht. Waren wel kleintjes
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |