ik koop mijn bio vlees gewoon bij de supermarkten waar ik vroeger ook mn normale vlees kochtquote:Op donderdag 24 juli 2008 20:57 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Het vlees van de biologische slager waar jij koopt smaakt beter dan het vlees van de winkel waar je het normaal koopt. Dat zegt ook niets. Het vlees van de bioslager hier om de hoek smaakt duizendmaal beter dan het vlees van de Keurslager om de hoek, maar dat is omdat die Keurslager niet weet wat vlees is.
Nou, ik snap dat wel hoor, dat je er tegen bent. Natuurlijke stoffen zeg je, ja sommige wel, maar zoek maar eens een lijst met e-nummers op en meer dan de helft is chemische zooi. Ik eet ook niets waar e-nummers in zitten, dit is niet eens uit mijn vrije wil, maar mijn lichaam kan er niet tegen. En nee, als ik een keer een sojasaus bij mijn avondeten gooi waar een e-nummer in verwerkt zit, dan heb ik nergens last van, dat kan best, maar als ik zo zou eten als de gemiddelde nederlander (gewoon supermarkt voer) dan ben ik ziek... van de e-nummers. Dat wil toch wel iets zeggen lijkt me.quote:Op donderdag 24 juli 2008 13:05 schreef Isegrim het volgende:
Principieel tegen E-nummers?Veel van die E-nummers zijn gewoon volkomen natuurlijke stoffen die je waarschijnlijk gewoon zou nemen als ze niet benoemd waren met een E-nummer.
Dit is echt een ontzettend onzinverhaal.quote:Op donderdag 24 juli 2008 21:33 schreef seilram het volgende:
[..]
Nou, ik snap dat wel hoor, dat je er tegen bent. Natuurlijke stoffen zeg je, ja sommige wel, maar zoek maar eens een lijst met e-nummers op en meer dan de helft is chemische zooi. Ik eet ook niets waar e-nummers in zitten, dit is niet eens uit mijn vrije wil, maar mijn lichaam kan er niet tegen. En nee, als ik een keer een sojasaus bij mijn avondeten gooi waar een e-nummer in verwerkt zit, dan heb ik nergens last van, dat kan best, maar als ik zo zou eten als de gemiddelde nederlander (gewoon supermarkt voer) dan ben ik ziek... van de e-nummers. Dat wil toch wel iets zeggen lijkt me.
Ja dat heb ik dus ook. Maar goed, nu gaat het wel veel over e-nummers hier. Maar wat te denken van het feit dat bijna alles wat je in de supermarkt is voorzien van suiker. Ik snap dat ook echt niet. Bij biologisch eten wordt er bijna alleen maar gebruik gemaakt van de suikers die een product van nature heeft (bijv. jam of frisdrank). Aan koekjes enzo wordt wel wat suiker toegevoegd, maar dan nog altijd vaker in de vorm van ruitsuikerstroop of rijststroop. Toen ik begon aan een dieet zonder gist en suiker schrok ik enorm van het feit dat bijna overal suiker bij zit!quote:Op donderdag 24 juli 2008 20:21 schreef -moi- het volgende:
[..]
Wat betreft die E nummers, ik had altijd heel erg last van mn darmen en sinds ik die bespoten en chemische shit niet meer eet gaat het een stuk beter. Ik leg zelf dus de link dat het gezonder is om onbespoten te eten en vlees zonder toegevoegde hormonen.
Naja ik zei het dus verkeerd vanwege gebrek aan kennis.quote:Op donderdag 24 juli 2008 21:33 schreef seilram het volgende:
[..]
Nou, ik snap dat wel hoor, dat je er tegen bent. Natuurlijke stoffen zeg je, ja sommige wel, maar zoek maar eens een lijst met e-nummers op en meer dan de helft is chemische zooi. Ik eet ook niets waar e-nummers in zitten, dit is niet eens uit mijn vrije wil, maar mijn lichaam kan er niet tegen. En nee, als ik een keer een sojasaus bij mijn avondeten gooi waar een e-nummer in verwerkt zit, dan heb ik nergens last van, dat kan best, maar als ik zo zou eten als de gemiddelde nederlander (gewoon supermarkt voer) dan ben ik ziek... van de e-nummers. Dat wil toch wel iets zeggen lijkt me.
idd, ik neem er ook het liefst zo min mogelijk van. Vind het ook vreemd dat bij zoveel voeding suiker is toegevoegd. Zelf van die activia toetjes, goed voor je darmen, maar zoooveel suiker..quote:Op donderdag 24 juli 2008 21:55 schreef -Mellow- het volgende:
Ik ben dus principieel tegen chemische toevoegingen, zoetstoffen, smaakversterkers e.d. ongeacht of er bewijs voor de schadelijkheid is of niet. Gewoon omdat ik me niet kan voorstellen dat het wel goed voor je zou zijn, en ik het er niet lekkerder van ga vinden.
Samenvatting:quote:Op donderdag 24 juli 2008 22:22 schreef Sowflow het volgende:
Wel of niet beter, wel of niet de wereld verbeteren, ach....
2 dingen die mij persoonlijk over de streep hebben gehaald:
1) de smaak, een tomaat die echt naar een tomaat smaakt
2) geen glanslaagje chemicaliën bijv. op de grapefruit
Ik eet ong. 50% biologisch, en of het wel of niet beter is, weet ik niet, maar ik -voel- me er wel beter door.
En ja...die smaak....oeeeeh...mmm...slurrpp...
diksap, dat heb ik als peuter zo veel gehad dat ik er acuut van ga kotsenquote:Op donderdag 24 juli 2008 22:19 schreef -moi- het volgende:
[..]
idd, ik neem er ook het liefst zo min mogelijk van. Vind het ook vreemd dat bij zoveel voeding suiker is toegevoegd. Zelf van die activia toetjes, goed voor je darmen, maar zoooveel suiker..
Oja en diksap is wel een tip om te drinken, geen suiker en chemische toevoegingen. En ook lekker is een beetje in een fles spa rood
Diksap is zeker lekker! en gezond. De natuurwinkel hier verkoopt sinds kort ook biologische frisdrankquote:Op donderdag 24 juli 2008 22:19 schreef -moi- het volgende:
[..]
idd, ik neem er ook het liefst zo min mogelijk van. Vind het ook vreemd dat bij zoveel voeding suiker is toegevoegd. Zelf van die activia toetjes, goed voor je darmen, maar zoooveel suiker..
Oja en diksap is wel een tip om te drinken, geen suiker en chemische toevoegingen. En ook lekker is een beetje in een fles spa rood
Maar daarmee toon je toch niet aan dat E-nummers ongezond zijn? Er zijn allerhande oorzaken denkbaar voor de verminderde darmklachten. Bijvoorbeeld dat je meer groente eet. Of dat je minder suiker eet.quote:Op donderdag 24 juli 2008 20:21 schreef -moi- het volgende:
[..]
Wat betreft die E nummers, ik had altijd heel erg last van mn darmen en sinds ik die bespoten en chemische shit niet meer eet gaat het een stuk beter. Ik leg zelf dus de link dat het gezonder is om onbespoten te eten en vlees zonder toegevoegde hormonen.
Het punt is: je krijgt het niet afgespoeld. Ik heb een tijd appels en sinasappels met afwasmiddel schoongemaakt, maar dan nog zit er zo'n parelmoeren glans.quote:Op vrijdag 25 juli 2008 10:45 schreef -Mellow- het volgende:
volgens mij maakt het wat groente en fruit betreft ook maar weinig uit als je ze goed afspoelt
parelmoeren glans?quote:Op vrijdag 25 juli 2008 11:51 schreef Sowflow het volgende:
[..]
Het punt is: je krijgt het niet afgespoeld. Ik heb een tijd appels en sinasappels met afwasmiddel schoongemaakt, maar dan nog zit er zo'n parelmoeren glans.
Ik heb een onderzoek gelezen over wel of geen verschil in bespoten en onbespoten fruit.
Verschil zat sowieso in het uiterlijk: dikkere schil, minder vruchtvlees. Volgens mij ook in percentage vitamines, maar details zijn me ontschoten.
Maar goed: ik ken een kweker die biologische paprika's kweekt en deze exporteert naar o.a. Japan. Kijk zo'n vlucht is natuurlijk ook niet bepaald mileuvriendelijk.
Dus wil je de wereld redden, zijn er ook genoeg andere mogelijkheden. Bijv. minder afreageren op de ander en meer zoeken bij je zelf ( 99% van FOK!ers)![]()
![]()
![]()
Geen of/ of...misschien wel beidequote:Op vrijdag 25 juli 2008 12:05 schreef conleche het volgende:
Ik heb een moestuin en ik eet dus ook vaak biologische groenten. Het is natuurlijk heerlijk, maar ik weet niet of dat komt, omdat het natuurlijk supervers is als ik het eet, of omdat het biologisch is.
Overigens krijgen we naast de Phytophthora de ouderwetse Coloradokever weer terug in plagen. Dat betekent met de hand door de velden en al die kolerebeesten vangen..quote:Tien, twaalf jaar is Niek Vos ermee bezig geweest. Met engelengeduld kruiste de aardappelkweker jaar na jaar aardappelplanten. ()
Uiteindelijk werd het iets. Niek Vos is de eerste biologische boer met een commercieel interessant, Phytophthora-resistent aardappelras op zijn naam: de Bionica. ()
Vos loopt tussen de klonen en legt de verschillen tussen de duizenden planten uit. „Die ziet er mooi uit, maar heeft waarschijnlijk te kleine knollen.” Of : „Mooi groen, maar te weinig aardappels.” Waarna hij uiteindelijk neerploft in een groot aardappelveld, in de aarde graait en een handvol gaafronde aardappelen tevoorschijn haalt: zijn Bionica. „Gemakkelijk te telen, net als het Bintje, mooi in de maat, mooi in het blad. En ook goed voor frites”, somt Vos de voordelen op. Een aardappel kortom waar handel in zit.
Vos’ ras komt als een geschenk uit de hemel voor de Nederlandse biologische aardappeltelers die drie rampzalige jaren achter de rug hebben door de aardappelziekte. Nu hebben ook gangbare boeren last van dit schimmelachtig organisme dat zich, afhankelijk van temperatuur en vochtigheid, ieder jaar als een verstikkende deken over het land uitrolt. De lucht is dan verzadigd met sporen, maar het organisme komt ook tot leven in de grond. Daarin kan het zich zelfs tot vier jaar lang schuilhouden.
„Gangbare boeren gaan de Phytophthora te lijf met chemische bestrijdingsmiddelen. Voor biologische boeren is dat natuurlijk geen optie”, zegt Edith Lammerts van Bueren, hoogleraar biologische plantenveredeling aan Wageningen Universiteit en verbonden aan het Louis Bolk Instituut. „Voor biologische boeren rest er eigenlijk maar één ding: loof voortijdig platbranden, wat de kwaliteit van de aardappel uiteindelijk ernstig kan schaden.”
()
Blijft één probleem over. () de kleur van de Bionica: wit van binnen. De aardappel wordt daarom waarschijnlijk vooral populair in Engeland. De Britten zijn gek op witte aardappels. Maar de Nederlander blieft vooral geel op zijn bord. Nederlandse supermarkten kijken daarom nog de kat uit de boom. Maar, werpt Vos tegen: „Zeker in de biologische landbouw kunnen we ons de luxe van geel niet meer permitteren. Als je vasthoudt aan geel, krijg je op dit moment de Phytophthora erbij. En zo’n kleur, ach, dat is mode. Je proeft het verschil toch niet.”
Pak maar een willekeurige grapefruit en wrijf zachtjes erover heen, en kijk dan naar je handen.quote:Op vrijdag 25 juli 2008 13:59 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
parelmoeren glans?
dat heb ik nog nooit gezien. En ja als je een appel wast en boent, gaat ie mooi glimmen ja
Cutrusvruchten hebben olie in de schil, natuurlijk geeft dat af.quote:Op zaterdag 26 juli 2008 09:35 schreef Sowflow het volgende:
[..]
Pak maar een willekeurige grapefruit en wrijf zachtjes erover heen, en kijk dan naar je handen.
Zo natuurlijk is dat niet: pak een biologische grapefruit/ sinasappel en pak een bio-onlogische. En check.quote:Op zaterdag 26 juli 2008 10:02 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Cutrusvruchten hebben olie in de schil, natuurlijk geeft dat af.
biologische mayonaise daarentegenquote:Op zaterdag 26 juli 2008 10:05 schreef WooZ het volgende:
weet je wat pas vies is, biologische ketchup
Uhuh.quote:Op zondag 3 augustus 2008 20:13 schreef admiraal_anaal het volgende:
Kan iemand mij uitleggen wat dat voor iets debiels is dat als ik bij de AH 2 enkele kipfilets haal á 2 euro of dat ik biologisch kipvlees koop, 2 enkele kipfilets á 9 euro?
Ja maar Johannes van Dam schrijft dat er nog maar een persoon in Nederland is die een haan kan snijden. Dus ik wou eerst maar eens een haan slachten, dan die cloaca eens bestuderen, en me dan nader beraden.quote:Op zondag 3 augustus 2008 20:31 schreef Isegrim het volgende:
Oeh, dan moet je er kapoenen van maken, schijnt nog veel lekkerder te zijn. Kom ik bij je eten!
quote:Op zondag 3 augustus 2008 20:37 schreef sigme het volgende:
[..]
Ja maar Johannes van Dam schrijft dat er nog maar een persoon in Nederland is die een haan kan snijden. Dus ik wou eerst maar eens een haan slachten, dan die cloaca eens bestuderen, en me dan nader beraden.
Maar je bent welkom hoor, dat wel.
Ik kan nu eenmaal rondborstige dames niet weerstaanquote:
quote:Op zondag 3 augustus 2008 20:47 schreef sigme het volgende:
[..]
Ik kan nu eenmaal rondborstige dames niet weerstaan.
Hij vindt het een goed plan.quote:Je vriendje is ook welkom, want goeie POL'ers kan ik ook al niet weerstaan.
Wil je een uitnodiging als ik ooit een kapoen heb opgefokt en geslacht of geef je een gil als je eens afreist richting Noorden des lands? (Je komt uit Friesland toch?)quote:
Dit is idd. heel tegenstrijdig. Echt jammer...ik wil best het dubbele betalen, maar 4 x over de kop...neu...quote:Op zondag 3 augustus 2008 20:13 schreef admiraal_anaal het volgende:
Kan iemand mij uitleggen wat dat voor iets debiels is dat als ik bij de AH 2 enkele kipfilets haal á 2 euro of dat ik biologisch kipvlees koop, 2 enkele kipfilets á 9 euro?
WTF zijn dit voor prijzen? Willen ze zo mensen overhalen meer biologisch te gaan eten ofzo?
Arsenicum komt ook van nature in bepaalde voedingsmiddelen voor maar om dat nou ook maar als smaakmaker te gaan gebruiken...quote:Op donderdag 18 september 2008 12:20 schreef Leef het volgende:
Als er overigens nog mensen twijfelen aan Mononatriumglutamaat, bedenk je dan dat het in BORSTVOEDING van nature voorkomt.
Nou, als er iets gezond en biologisch moet zijn...
Dus dat is denk ik wel een soort ultiem stempel van goedkeuring.
Ik kom uit een familie van slagers, en inderdaad, het spek van AH is verschrikkelijk.. Het wordt niet gepekeld, maar geïnjecteerd met een pekel oplossing (waar meteen ook een beetje fosfaat aan toegevoegd wordt, dan houdt het lekker goed vocht vast), en dan gaat het even snel door een rookkast heen. Mijn vader heeft ooit wel eens een offerte bij AH voor het leveren van spek(blokjes) uitgebracht, maar dat was toen al een wurgcontract, is ook niks geworden. Hun biologische spekjes zijn wel weer lekker trouwens..quote:Op woensdag 23 juli 2008 10:59 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik ga wel vaak naar de biologische slager, maar ik vraag me eigenlijk af of het netto wel duurder is. Ik kook bijvoorbeeld wel redelijk vaak met spek, en als ik dan spek bij de AH haal dan is dat niet echt gerookt maar vooral gepekeld. Er zit veel meer water in de smaak is gewoon over een groter stuk spek verspreid, naast het feit dat het sowieso niet de smaak heeft van een varkentje dat rustig heeft kunnen eten en niet alleen maar krachtvoer.
Ik weet niet precies hoeveel het duurder is, een paar euro de kilo, maar ik gebruik er ook bijna de helft minder van omdat het anders overheerst.
Laurierdrop.quote:Op dinsdag 16 september 2008 23:32 schreef HeaRt_woRm het volgende:
Bestaat er ook lekkere biologische drop? Die ik nu heb gehad zijn óf heel te zacht of niet lekker
Dat verschilt wel per slager hoor! Theo Pronk in Rotterdam heeft mooi spul.quote:Op donderdag 1 december 2011 17:10 schreef Pietverdriet het volgende:
Biologisch is zeker niet per definitie beter of gezonder omdat het biologisch is. Vlees van de groene weg is graatmager
Die slagers doen het ook niet om ons te pesten, maar omdat ze gemarmerd vlees meestal niet kunnen verkopen..quote:Op donderdag 1 december 2011 17:51 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Dat verschilt wel per slager hoor! Theo Pronk in Rotterdam heeft mooi spul.
Maar veel mensen willen helaas graag mager.
Ja, daar zeg je zoiets. Ik woon in een dorp in de Alblasserwaard, dus hier is het vast wel te vinden.quote:Op donderdag 1 december 2011 18:20 schreef Isegrim het volgende:
Nou ja, ik kan hier nergens echte melk krijgen. Of althans, niet zulke goeie melk als we daar rechtstreeks van de boer haalden. Al die stomme supermarktmelk heeft hooguit 2% vet.
datquote:Op donderdag 1 december 2011 19:07 schreef Pietverdriet het volgende:
Hoor graag van je het hoe en wat van boter maken, zou graag eens echte gekarnde boter maken en echte botermelk overhouden.
Wel een rok en zwarte kousen aan!quote:Op donderdag 1 december 2011 18:28 schreef minilot het volgende:
[..]
Ja, daar zeg je zoiets. Ik woon in een dorp in de Alblasserwaard, dus hier is het vast wel te vinden.
We hadden een soort apparaat daarvoor. Een groot houten vat met een soort armen erin. En die draaiden door de melk (niet heel snel).quote:Op donderdag 1 december 2011 19:07 schreef Pietverdriet het volgende:
Hoor graag van je het hoe en wat van boter maken, zou graag eens echte gekarnde boter maken en echte botermelk overhouden.
Toevallig ken ik wel iemand die kleine boterkarntjes verkoopt, en zuursel, en ook wel wat uitleg op z'n site heeft staan.quote:Op donderdag 1 december 2011 19:07 schreef Pietverdriet het volgende:
Hoor graag van je het hoe en wat van boter maken, zou graag eens echte gekarnde boter maken en echte botermelk overhouden.
quote:
Boter maak je van verzuurde volle melk of van room. De karnen werken het best als deze voor maximaal 60% worden gevuld. Doe je ze voller dan werkt het karnen niet. Minder kan wel, dat geeft zelfs wat vlotter resultaat.
Gebruik je rauwe melk, verwarm deze dan eerst tot 90º C. Na afkoelen wordt de melk verzuurd met 3% zuursel. Volle melk uit de winkel kun je direct verzuren met 3 % zuursel. Na 24 uur is de melk voldoende verzuurd en kan het karnen beginnen!
Vul de karn met de verzuurde melk en draai aan het handvat. Afhankelijk van de hoeveelheid scheidt de boter zich van de melk na 10—20 minuten. Giet de karn leeg door een zeef. De karnemelk gaat door de zeef en de boter blijft achter. Spoel deze boter met water om alle karnemelk te verwijderen. Kneed de boter tot een homogene massa en voeg eventueel wat zout toe voor de smaak.
De karnemelk kun je direct drinken. Vindt je de smaak te mild, laat de karnemelk dan 24 uur buiten de koelkast staan om hem verder te laten verzuren.
Bovenstaand proces kun ook met room uitvoeren. Room verzamel je door rauwe melk koud weg te zetten in een platte schaal. Na 12 uur kun je de room van de melk afscheppen. Vervolgens aanzuren met 6 % zuursel, 24 uur laten verzuren en karnen. De opbrengst bij het karnen met room is natuurlijk veel hoger dan met melk.
Goede karnemelk en boter zijn zeldzaam in Nederland.quote:Op donderdag 1 december 2011 17:10 schreef Pietverdriet het volgende:
Biologisch is zeker niet per definitie beter of gezonder omdat het biologisch is. Vlees van de groene weg is graatmager en producten van bv biogrootbakkerij Bulthuis zijn bagger.
Er zijn echter ook prima bioproducenten die een beter poduct leveren en bio doen. BV varkensvlees eet ik alleen nog maar biologisch van bepaalde producenten, omdat het vlees meer vet bevat, smakelijker is en als bijkomend voordeel de varkens beter leefden.
Nederland loopt flink achter op bv de UK als het gaan om Bio en kwaliteit.
Alleen omdat een product bio is maakt het product niet beter, wat veel mensen denken. Ik wil prima een meerprijs betalen voor een beter product, maar dan moet het ook beter zijn. Als ik karnemelk bij de biosuper haal is dat maar al te vaak gezuurde magere melk, net als normale, maar ik wil echte karnemelk, melk die overbleef na het maken van boter.
Boter uit de biosuper is vaak ook gewoon centrifugaalboter, net als die van de aldi, ik wil best meer betalen, maar dan wil ik gekarnde boter.
Hier in Duitslans zie je steeds meet bio, ook bij discounters, ik eet en koop altijd bioeieren, als we ze niet van schoonouders krijgen. Deze smaken tenminste goed. Niet naar vismeel.
Het feit dat biologische kipfilet zo duur is ligt meer aan de andere de andere delen van de biologische kip, dan de filet zelf die zo duur zou zijn.quote:Op zondag 3 augustus 2008 20:13 schreef admiraal_anaal het volgende:
Kan iemand mij uitleggen wat dat voor iets debiels is dat als ik bij de AH 2 enkele kipfilets haal á 2 euro of dat ik biologisch kipvlees koop, 2 enkele kipfilets á 9 euro?
WTF zijn dit voor prijzen? Willen ze zo mensen overhalen meer biologisch te gaan eten ofzo?
Ik vind het wel handig, de poten en vleugels van biokippen zijn zo lekker goedkoopquote:Op zaterdag 3 december 2011 17:55 schreef Ludd het volgende:
[..]
Het feit dat biologische kipfilet zo duur is ligt meer aan de andere de andere delen van de biologische kip, dan de filet zelf die zo duur zou zijn.
Juist door de kip biologisch is zijn de overige producten (behalve de filet) niet in trek bij Nederlanders. Dit is voor de Nederlandse markt dus onverkoopbaar. Alle verdiensten moet dus komen uit de filet.
Dit terwijl bij zo'n bio-industrieel gedrocht wat voor kip door moet gaan ook de overige delen op de Nederlandse markt verkocht worden en dat hier dus meer aan verdient wordt, waardoor de filet goedkoper is.
Kortom, omdat van een biologische kip alleen de filet verkocht wordt in Nederland moet met dat onderdeel alle winst gemaakt worden, waardoor de prijs dus zo hoog is.
Groene weg die ik ken neemt de hoofdprijs.quote:Op zondag 4 december 2011 11:00 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Ik vind het wel handig, de poten en vleugels van biokippen zijn zo lekker goedkoop
Kom daar nooit dus kan er niks over zeggen, maar mijn lokale biowinkel heeft ze regelmatig voor goeikoop in de schappen liggen naast de dure filetjes.quote:Op zondag 4 december 2011 11:05 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Groene weg die ik ken neemt de hoofdprijs.
In de supermarkten is het vrij schaars ja. Net zoals de biologische soepkip, er worden in Nederland ontzettend veel biologische eieren verkocht maar waar de oude legkippen blijven is me een raadsel.quote:Op zondag 4 december 2011 11:41 schreef Ludd het volgende:
Ik kom eigenlijk alleen biologische kipfilet tegen. Overige biologische kip heb ik nog nooit gezien.
http://beta.uitzendinggemist.nl/afleveringen/1101984-soepkipquote:Op zondag 4 december 2011 16:44 schreef Erasmo het volgende:
[..]
In de supermarkten is het vrij schaars ja. Net zoals de biologische soepkip, er worden in Nederland ontzettend veel biologische eieren verkocht maar waar de oude legkippen blijven is me een raadsel.
Ik ben nu mobiel aan het fokken maar ik gok dat dat de wilde keuken is?quote:Op zondag 4 december 2011 17:39 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
http://beta.uitzendinggemist.nl/afleveringen/1101984-soepkip
Ja, correctquote:Op zondag 4 december 2011 18:12 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Ik ben nu mobiel aan het fokken maar ik gok dat dat de wilde keuken is?
Dat de reguliere kippen naar Afrika gingen wist ik wel maar ook de bio versie? Volgens mij zit er genoeg meerwaarde aan om ze in NL door de bio nuggets of weet ik wat te draaien.quote:
Lijkt mij niet fijn voor hun ingewanden, scherp spulquote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |