quote:Op dinsdag 24 juni 2008 14:00 schreef TargaFlorio het volgende:
Gerard de Rooy uit de rally met een kapotte motor.
Bron: http://www.trucksfromholland.nl/index.php?page=16&id=550quote:Droom over podiumplaats in China valt in duigen
De trotse leider van het vrachtwagenklassement in de 2008 Transoriëntale Rally, Gerard de Rooy heeft zich terug moeten trekken uit de wedstrijd.
Tijdens de 436 kilometer lange tijdrit van Hami naar Liuyuan sloeg het noodlot toe. Een lek in de turbopijp en zand in de motor betekende een complete stilstand voor deelnemer nummer 404.
Nadat Hugo Duisters ter plekke samen met Gerard de Rooy de motor nog eens aan een inspectie had onderworpen werd vastgesteld dat rally rijden verder onmogelijk was.
Het Team de Rooy is inmiddels begonnen met de reparatie van de mankementen aan de truck van Gerard de Rooy en verwacht daarmee morgen aan het eind van de dag klaar te zijn, waarna het team doorrijdt naar Beijing.
Das echt jammer, ik heb enorm genoten van team de Rooy in de transorientale.quote:Op dinsdag 24 juni 2008 14:00 schreef TargaFlorio het volgende:
Gerard de Rooy uit de rally met een kapotte motor.
Ik geloof dat Gerard al had aangegeven dat hij daar aan mee zou doen.quote:Op donderdag 26 juni 2008 19:36 schreef dorpsgek het volgende:
[..]
Das echt jammer, ik heb enorm genoten van team de Rooy in de transorientale.
Gerard, volgende afspraak Dakar 2009 ?
De move naar Zuid-Amerika kan ASO inderdaad duur komen te staan. Alles is natuurlijk afhankelijk van wat VW, Mitsubhisi, BMW en KTM gaan doen.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 15:02 schreef Koebus het volgende:
Afrika Race bedreiging voor ASO?
Het lijkt erop dat de Afrika Race, die op 28 december in Marseille voor de eerste keer van start gaat, een heuse bedreiging begint te vormen voor Dakar-organisator ASO. In ieder geval bij de trucks dan. Het team van Jan en Gerard de Rooy heeft onlangs te kennen gegeven niet naar Zuid-Amerika te gaan, maar mee te doen aan de eerste editie van de Afrika Race. Wat daarbij ook meespeelt is de korte tijd die er nog rest om de trucks weer op tijd klaar te krijgen als deze terugkomen van de Transorientale Rally begin augustus. Als het team aan de Dakar mee wil doen, moeten alle voertuigen eind november alweer klaar zijn voor het inschepen naar Zuid-Amerika.
Behalve De Rooy verschijnt mogelijk ook Kamaz aan de start van de Afrika Race. Voor hen is de Zuid-Amerikaanse markt niet interessant. En verder overwegen MAN en Hans Bekx ook om naar Afrika te gaan. De teams (inclusief KAMAZ) hebben afgesproken onderling overleg te houden over de wedstrijden die ze plannen te rijden, om op die manier van een sterke competitie verzekerd te zijn.
Een interessante ontwikkeling dus. Daarmee lijkt de strijd tussen ASO en Hubert Auriol om het binnenhalen van deelnemers flink losgebarsten. Als de Afrika Race succesvol verloopt en ASO besluit nog niet terug te keren naar Afrika is het de vraag wat dat voor gevolgen heeft voor de Dakar rally. Twee van zulke rally’s tegelijkertijd organiseren is sowieso geen optie.
Juist januari is een perfecte tijd om veel media aandacht te genereren, als er op sportgebied betrekkelijk weinig te beleven is.
Al Qaïda?
Hoe zit het dan met de terroristische dreiging die ASO deed besluiten Dakar 2008 af te blazen? Volgens lokale contacten in Atar (Mauritanië) is het één groot politiek spel, en was daar ruim een jaar geleden al bekend dat het zo zou kunnen lopen. De toeristen die vermoord zijn, zijn niet door terroristen gelinkt aan Al Qaïda overvallen, maar door lokaal tuig dat al langer bekend stond bij de politie. Het incident had nog maar nauwelijks plaatsgevonden of het was voorpaginanieuws in Europa.
De overval op het legerkamp is te danken aan de strijd die er heerst tussen smokkelaars en het leger. Het grensgebied met Mauretanie, Mali en Algerije is al decennia lang een onveilig gebied wat je als reiziger absoluut moet mijden. De eerdere dreiging tijdens Dakar 2007 is ook afkomstig uit dit gebied.
Het incident met de Israëlische ambassade die overvallen zou zijn is ook een vreemd verhaal. ’s Nachts om twee uur zijn er op een nachtclub gelegen naast de ambassade zo’n 200 kogels afgevuurd, waarbij er welgeteld één kogel op de op dat moment gesloten Israëlische ambassade afgevuurd is. Het blijft voor een deel speculeren, maar dat er veel meer speelt dan ooit duidelijk zal worden spreekt uiteraard voor zich.
Dakar 2009 vol?
Ondertussen heeft Hubert Auriol lak aan al de bedreigingen. Na een goed verlopen Heroes Legend heeft hij besloten een nieuwe race in Afrika te organiseren als tegenhanger van de Dakar. De landen die hij daarbij aandoet zien hem natuurlijk graag komen. Daarmee kan hij ASO een flinke hak zetten, nadat hij daar in 2003 met onenigheid vertrok. Vooral het feit dat ASO steeds commerciëler werd sprak hem niet aan.
Ondertussen maken veel Nederlanders zich weer op voor een nieuwe Dakar in een nieuw werelddeel. Vorige week maakte ASO bekend dat de rally vol zit. Het lijkt een beetje een geforceerd bericht, want veel insiders betwijfelen of dat daadwerkelijk zo is.
Ik dacht dat GasGas enkel actief was in trial.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 15:02 schreef Koebus het volgende:
Bij de Nederlandse motorrijders een aantal interessante ontwikkelingen. Zo heeft Rob Verstegen getekend bij Oerlemans, en gaat hij voor GasGas rijden. De assistentie van dit team, dat met nog een aantal aansprekende namen aan de start wil verschijnen, wordt verzorgd door Bennie Migchelbrink van Memotours.
quote:Op vrijdag 18 juli 2008 15:02 schreef Koebus het volgende:
Frans Verhoeven is druk doende een KTM satellietteam te vormen met Fransman David Casteu. Dat betekent dat zij wel op fabrieksmotoren rijden met de ondersteuning van KTM, maar geen deel uitmaken van het officiële fabrieksteam. (met rijders Despres, Lopez, Viladoms en Coma) In de loop van augustus meer nieuws over de laatste ontwikkelingen omtrent Frans Verhoeven.
quote:Op vrijdag 18 juli 2008 15:02 schreef Koebus het volgende:
Henk Knuiman heeft begin juli voor de 2e maal Berlin-Breslau gewonnen. Dat deed hij op een KTM 530. Is dat een voorbode van wat er komen gaat en maakt hij de overstap naar KTM? De tijd zal het leren.
Die McRae Enduro is een mooie wagen.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 15:02 schreef Koebus het volgende:
Bij de auto’s keert Eric Verhoef terug. Hij is de nieuwe navigator van Erik van Loon. Van loon reed eerder met Michel de Groot samen in de VW buggy van Henrard. Van Loon/Verhoef gaan verder met de VW buggy bij Henrard en rijden samen de Baja van Spanje en de Pharaonsrally in Egypte ter voorbereiding op Dakar 2009.
Michel de Groot maakt de overstap nieuwe Nederlandse team van Chris Leyds. Dit team rijdt met de nieuwe Mc Rae-Enduro 4x4 die zijn debuut maakte in de Central Europe Rally.
Oeh je zit dicht bij het Kamaz vuur?quote:Op dinsdag 5 augustus 2008 11:54 schreef Koebus het volgende:
Heb uit betrouwbare bron gehoord dat KAMAZ met de Africa rally en de Dakar rally mee gaan doen.
Ze gaan met 2 groepen rijders aan 2 verschillende grote rallies tegelijk op 2 verschillende continenten meedoen? Dat zou een heel sterk staaltje logistiek zijn. Daar kunnen heel veel fabrieksteams een puntje aan zuigen.quote:Op dinsdag 5 augustus 2008 11:54 schreef Koebus het volgende:
Heb uit betrouwbare bron gehoord dat KAMAZ met de Africa rally en de Dakar rally mee gaan doen.
Die bron van mij heeft vorige week vrijdagmorgen kontakt gehad met iemand uit Rusland (ik mag niet zeggen wie), dus volgens mij is het best wel betrouwbaar.quote:
Chagin gaat naar Zuid Amerika met hoogstwaarschijnlijk Mardeev als snelle assistentie en serviceteam en Kabirov zal naar Afrika gaan met ook een snelle assistentie (naam nog niet bekend) en een serviceteam.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 23:55 schreef Alleskids het volgende:
Dus Chagin met aanhanger naar Zuid Amerika, en Kabirov met aanhanger naar Afrika.
http://www.kamazmaster.ru/press/news/news_718.htmlquote:Op zaterdag 9 augustus 2008 11:53 schreef Koebus het volgende:
Chagin gaat naar Zuid Amerika met hoogstwaarschijnlijk Mardeev als snelle assistentie en serviceteam en Kabirov zal naar Afrika gaan met ook een snelle assistentie (naam nog niet bekend) en een serviceteam.
Zoals ik heb gehoord is Rick Aarts eigenlijk gestopt omdat hij het te druk had met zijn eigen bedrijf, maar als hij nog een keer Dakar gaat rijden dan zou hij met een truck aan de start willen verschijnen.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 18:58 schreef dorpsgek het volgende:
Weet iemand waarom Rick Aarts niet meer bij de deelnemers staat van team Dakarsport aan de Dakar van 2009 ?
Freddy Loix zit nu naast Roland Rijpma, Rijpma die al enkele jaren de navigator was van Rick Aarts
Ik zal het noteren, maar of ik ga weet ik niet... Toch redelijk prijzig.quote:Op maandag 8 september 2008 17:59 schreef Koebus het volgende:
Let op 8 November is weer een datum om in de agenda te zetten, dan is namelijk de Pre-proloog in Valkenswaard.
Deze week dus, zegt menquote:Op dinsdag 9 september 2008 19:49 schreef dorpsgek het volgende:
De Rooy maakt volgende week hun plannen bekent
quote:Op donderdag 18 september 2008 22:49 schreef Koebus het volgende:
Ze zijn een Iveco 8x8 aan het bouwen van 12m lang met dubbele cabine waar straks 5 personen in kunnen.
Gerucht, of heb je serieuze bronnen Koebus ????quote:Op zaterdag 20 september 2008 20:32 schreef Koebus het volgende:
Jan en Gerard gaan samen naar Argentinië.
quote:Op zondag 21 september 2008 10:24 schreef dorpsgek het volgende:
[..]
Gerucht, of heb je serieuze bronnen Koebus ????
Dat is een oud bericht.quote:Op zondag 21 september 2008 23:52 schreef existenz het volgende:
http://www.rtl.nl/(/sport(...)rooy_africa_race.xml
De Rooy doet dus NIET mee aan de Dakar in Chili.
Typisch RTLquote:
Het stond toen ik keek als hot nieuw nieuws..quote:Op maandag 22 september 2008 17:18 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Dit bericht is toch weken/maanden geleden gepubliceerd op RTL GP website?
quote:De Transorientale Rally zal in 2009 niet worden verreden. Mogelijk zal de rally die door Rusland, Kazachstan en China trekt in 2010 wel van start gaan.
Alternatief
De rally, bedacht door oud-winnaar van Dakar Rene Metge, was dit jaar het alternatief voor rallyrijders na de afgelasting van de Dakar Rally wegens terreurdreiging.
Rally
De Transorientale Rally ging op 12 juni van start in St.Petersburg en eindigde zestien dagen later bij de Chinese Muur. Toch verliep niet alles op rolletjes. Bovendien vielen er twee doden te betreuren.
Regelen
De organisatie van de Transorientale Rally wil de tijd nemen om alles goed te regelen, ook met de landen waardoor de karavaan trekt.
Wanneer is die dan? Misschien wel geinig om een keer te gaan, maar da's wel afhankelijk van de deelnemers.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 00:39 schreef existenz het volgende:
Deze week bestel ik mijn kaartjes voor de preproloog. Heb er weer zin in! Wie gaat er nog meer?
Ikkequote:Op dinsdag 14 oktober 2008 00:39 schreef existenz het volgende:
Deze week bestel ik mijn kaartjes voor de preproloog. Heb er weer zin in! Wie gaat er nog meer?
Waarom niet? Dat kan makkelijk Alexxxxx... Klein stukje maar!quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 22:28 schreef Alexxxxx het volgende:
ik niet.
Ja, weet het, om de Dakar winnaar van 1988 op de foto te zetten ben ik heel wat verder gereden (Oost-Tsjechiëquote:Op dinsdag 14 oktober 2008 22:34 schreef existenz het volgende:
[..]
Waarom niet? Dat kan makkelijk Alexxxxx... Klein stukje maar!
Damnquote:Op zondag 19 oktober 2008 14:34 schreef Koebus het volgende:
http://www.plaatjesupload.nl/bekijken/1015242.html
Hier staat een foto van de nieuwe 8x8 van de Rooy.
En morgen gaat het persbericht de deur uit, waarin bekent word gemaakt wat ze gaan doen.
Ik denk dat er veel mensen raar zullen opkijken.
quote:Hans Bekx teamsport...dit jaar samen met Dakarsport.com
Actueel
Wie had dat gedacht!!!!!!!
Hans Bekx en zijn mannen rijden in januari toch in Afrika
Hoewel de man uit Mariaheide en zijn vaste bemanning besloten hadden na de Transoriëntale Rally maar eens een jaartje over te slaan, staan Hans, Edwin en Tonnie toch op 26 december 2008 in de Franse havenstad Marseille om deel te nemen aan een splinternieuwe rally, de Africa Race.
“Het was zeker niet de bedoeling om aan Le DAKAR in Zuid Amerika mee te gaan doen. De Transoriëntale Rally door Kazachstan en China was voor mij een van de hoogtepunten in 10 jaar rally rijden en toen ik hoorde van de Africa Race, die door Hubert Auriol georganiseerd wordt, heb ik ook geen moment overwogen om aan die rally deel te nemen, totdat ik enige weken geleden door Jan de Rooy gebeld werd of ik zin had om met het Team de Rooy mee te gaan naar deze nieuwe rally, “ vertelt Hans Bekx met een grote grijns op zijn gezicht.
Juist de man met wie hij op de Afrikaanse pistes menig robbertje had uitgevochten, benaderde hem om in zijn team mee te rijden. “Jan en ik zijn beide tamelijk direct. We hebben maar weinig woorden nodig om elkaar iets duidelijk te maken. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan, het begon bij mij gelijk te kriebelen Ik zat dan ook de volgende dag bij hem om de details te bespreken. Kort en goed Jan en ik rijden in een team, we rijden weliswaar onze eigen wedstrijd, maar zullen elkaar op de piste wel ondersteunen waar en wanneer dat nodig is. Daarbij zorgt Jan voor de assistentievoertuigen, “ vertelt Bekx ondertussen een vers saffie draaiend.
10 Jaar geleden begon Bekx met Hubert Auriol als koersdirecteur aan zijn eerste grote avontuur, Le DAKAR. “ Ik startte toen met de DAF 3300 in de race die door Hubert voor ASO werd georganiseerd. Nu rijd ik opnieuw in mijn eigen vertrouwde DAF, met mijn eigen bemanning in deze nieuwe race, die opnieuw door Marokko, Mauretanië en Senegal gaat. Ik verwacht er veel van. Ze noemen Auriol, die de rally zelf meerdere keren won, niet voor niets “de Afrikaan “. Hij zal samen met René Metge, ook een oud organisator van de DAKAR rally, ongetwijfeld voor een uitdagend parcours hebben gezorgd, “ besluit Bekx, die zeker van plan is zijn erelijst verder op te luisteren.
Naast Hans Bekx nemen monteur Edwin Willems en de Belg Tonie Maessen als navigator in de cabine plaats.
En hoogstwaarschijnlijk gaat de Turbotwin ook mee.quote:Op zaterdag 1 november 2008 19:38 schreef dorpsgek het volgende:
Gerucht gaat dat de Rooy de legendarische "bull" waar Jan de Rooy in 1985 het truckklassement boven 10 ton mee won meeneemt naar Valkenswaard.
"The Bull" is in ieder geval wel opgeknapt bij Loven Trucks in Helmond.
Staat ie niet meer, alleen nog de 95 X1.... de NAT2800 staat in het depot, en de rest is van De Rooij zelf. Tweekoppig monster staat in Son te verpauperen bijvoorbeeld.quote:Op maandag 3 november 2008 19:13 schreef existenz het volgende:
Volgens mij staat de Turbotwin in het DAF museum. Denk niet dat die zo snel op het eurocircuit zal rond rijden....
Ja klopt Alex, sorry.quote:Op maandag 3 november 2008 20:30 schreef Alexxxxx het volgende:
kan niet dorpsgek, Turbotwin 1 is omgebouwd naar de Turbotwin II....
Toch?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |