Ik had hierboven al een stukje over Dora neergezet.quote:Op vrijdag 18 januari 2008 02:59 schreef Foo_niks het volgende:
http://en.wikipedia.org/wiki/Schwerer_Gustav
Daar zullen ze het in Engeland niet met je eens zijn.... Er zijn wel degelijk veel (effectieve) beschietingen geweest met (vooral) de V2.quote:Op woensdag 16 januari 2008 21:24 schreef Dementor het volgende:
...Ze hebben natuurlijk behoorlijk ingezet op de V1 en V2 maar dat bleek uiteindelijk meer een propagandistisch wapen....
quote:Op vrijdag 18 januari 2008 02:59 schreef Foo_niks het volgende:
http://en.wikipedia.org/wiki/Schwerer_Gustav
Maar nooit op zo'n schaal dat men met de V2 de oorlog had kunnen winnen.quote:Op vrijdag 18 januari 2008 11:34 schreef LeXX het volgende:
[..]
Daar zullen ze het in Engeland niet met je eens zijn.... Er zijn wel degelijk veel (effectieve) beschietingen geweest met (vooral) de V2.
en veel prikkeldraadquote:Op vrijdag 18 januari 2008 13:22 schreef Strolie75 het volgende:
Met alleen bombardementen is nog nooit een oorlog gewonnen. Je hebt altijd soldaten op de grond nodig.
Waar is die foto genomen? Imperial War Museum?quote:
Rond de 1100 V2's op London en ruim 1300 V2's op Antwerpen. Aantallen V1 weet ik niet.quote:Op vrijdag 18 januari 2008 11:34 schreef LeXX het volgende:
[..]
Daar zullen ze het in Engeland niet met je eens zijn.... Er zijn wel degelijk veel (effectieve) beschietingen geweest met (vooral) de V2.
te weinig dus.quote:Op vrijdag 18 januari 2008 16:56 schreef Dispenzer het volgende:
[..]
Rond de 1100 V2's op London en ruim 1300 V2's op Antwerpen. Aantallen V1 weet ik niet.
V-7.quote:Op zaterdag 19 januari 2008 00:55 schreef Slappy het volgende:
Hoe heet die Ufo van Nazi Duitseland?
Goede site.quote:Op zaterdag 19 januari 2008 00:53 schreef Stupendous76 het volgende:
Ik ging maar eens op zoek en kwam deze site tegen, met hier de Duitse afdeling.
Achtereenvolgens:
Arado Ar 234 Blitz
Bachem Ba 349 Natter
Fieseler Fi 103R
Heinkel He 162 Volksjager (People's Fighter)
Heinkel He 178
Heinkel He 280
Henschel Hs 132
Horton Ho IX (Gotha Go 229)
Junkers Ju 287
Messerschmitt Me 262 Schwalbe (Swallow)
Messerschmitt Me 163 Komet (Comet)
Een flink deel hiervan heeft gewoon dienst gedaan, zoals de AR 234, ME 262 en 163.quote:Op zaterdag 19 januari 2008 00:53 schreef Stupendous76 het volgende:
Ik ging maar eens op zoek en kwam deze site tegen, met hier de Duitse afdeling.
Achtereenvolgens:
Arado Ar 234 Blitz
Bachem Ba 349 Natter
Fieseler Fi 103R
Heinkel He 162 Volksjager (People's Fighter)
Heinkel He 178
Heinkel He 280
Henschel Hs 132
Horton Ho IX (Gotha Go 229)
Junkers Ju 287
Messerschmitt Me 262 Schwalbe (Swallow)
Messerschmitt Me 163 Komet (Comet)
onzinnig en dom project, erg vreemd zulke oplossingen zie ik de geallieerden eerder voor aan in een periode als 1942.quote:Op zaterdag 19 januari 2008 15:55 schreef tony_clifton- het volgende:
Nog zo'n vreemde eend; wel gerealiseerd maar op zeer beperkte schaal.
[ afbeelding ]
Weinig info over te vinden. Dit geeft een beperkt beeld: http://www.militair.net/forum/viewtopic.php?t=1257
Basically 2 He 111's verbonden met een tussenstuk met motor om gliders te trekken.
Juist, precies daarom.quote:Op zaterdag 19 januari 2008 17:02 schreef tony_clifton- het volgende:
Op zich toch niet echt? Een tussenstuk voor een massaal geproduceerd vliegtuig is goedkoper dan een nieuw ontwerp, toch?
Ah k, was in de war door de ietwat originele zinscontructiequote:Op zaterdag 19 januari 2008 17:36 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Juist, precies daarom.
Niet iets voor duitsers
dat is een slagschip op wielenquote:Op woensdag 16 januari 2008 13:11 schreef Foo_niks het volgende:
http://www.panzerschreck.de/panzer/pzkpfw/p1000.html
zoals ik het lees hebben ze gewerkt en kon je er sprongen van 70m mee makenquote:
zie jij de ptt al een kerncentrale bouwenquote:Unlike the competing Allied effort to develop a nuclear weapon the German effort resulted in at least two rival teams, one working for the military, the second, a civilian effort coordinated by the Reichspost (German post office).
quote:while Karlsch asserts that it could have been a thermonuclear hybrid bomb based on the nuclear fusion experiments using shaped charges performed by the Heereswaffenamt under the supervision of Professor Kurt Diebner since 1943. If this is true, it means that the Germans successfully developed nuclear fusion without first developing nuclear fission, and according to Karlsch it is indeed true that German physicist Ulrich Jetter in a German scientific journal article described a fusion-based hydrogen bomb in highly advanced detail as early as 1950, when the U.S. and Soviet research on such was still highly classified and one year before the first initial experimental tests as part of Operation Greenhouse. From 1952 on, Erich Schumann, Hans Winkhaus, and Walter Trinks, three war-time members of the Heereswaffenamt, tried to get patents for the shaped charge thermonuclear fusion bomb that the Heereswaffenamt had been researching on during the war, but were not granted any patents due to Allied occupation statutes.
doelzoekende ground2air en air2air missiles bedoel je?quote:Op dinsdag 22 januari 2008 12:22 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Wat ik vooral knap vind is dat ze zonder chips en dergelijke toch doelzoekende aparatuur konden maken
en meer rare electronische toestanden
ik lees het net dat de duitsers al doelzoekende torpedo`s hadden net als ir geleide AA raketten.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 12:41 schreef Pumatje het volgende:
[..]
doelzoekende ground2air en air2air missiles bedoel je?
ja joh? Wist wel dat de soviets er in de 50er jaren over beschikten, maar niet dat ze er al in de 40tiger jaren al waren
Een chip is niets meer dan een geintegreerde set van redelijk normale componenten, zoals transistoren, diodes, condensatoren en weerstanden. Vervangen de transistoren door buizen, en je kunt alles bouwen wat er nu is, het kost alleen wat meer ruimte en stroom.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 12:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
En dat vind ik echt gek hoe doe je dat zonder chips en zo heb je wel meer dingen die makkelijk met een chip te verklaren zijn en zelfs makkelijk te maken zijn maar hoe deden ze dat vroeger dan
Een woord: Relaisquote:Op dinsdag 22 januari 2008 12:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ik lees het net dat de duitsers al doelzoekende torpedo`s hadden net als ir geleide AA raketten.
En dat vind ik echt gek hoe doe je dat zonder chips en zo heb je wel meer dingen die makkelijk met een chip te verklaren zijn en zelfs makkelijk te maken zijn maar hoe deden ze dat vroeger dan
maar zelfs voor de meeste simpele dingen had je enorme apparaten nodig.quote:
drie dingenquote:Op dinsdag 22 januari 2008 13:55 schreef VOLVOMEISTER het volgende:
Toch ergens wel indrukwekkend dat die Duitsers voor een relatief klein land heel Europa overrompeld hebben, en toch veel mogelijkheden hadden om in nieuwe technologie te investeren:
[ afbeelding ]
Grootste deel van hun leger werd opgestookt in de bloedige slag met Sovjet-Unie. Zelf stierven er 20 miljoen Sovjet-Soldaten in een poging de Duitsers tot keren te brengen.
Echt impressive.
Dat valt wel mee zeker het franse leger liep niet achterquote:Op dinsdag 22 januari 2008 14:25 schreef Pumatje het volgende:
[..]
drie dingen
1. Voorbedachte rade
2. Idiote achterstand europese legers
3. Helder denken van tactici/strategen
jawel hoor, dat liep wel achter, zeker als we duitsland als standaard aanhouden.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 14:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dat valt wel mee zeker het franse leger liep niet achter
Frankrijk liep net zo achter als de andere Europese landen.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 14:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dat valt wel mee zeker het franse leger liep niet achter
Bij de Amerikanen speelde tussen de oorlogen het omgekeerd, daar waren aanvankelijk vliegende afdelingen van leger en marine, en die zaten niet te wachten op een zelfstandige luchtmacht.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 14:59 schreef Nr.G het volgende:
Ook werkte de Luftwaffe tegen aangezien zij geen marine luchtvaart dienst wensten.
hun strategie klopte idd niet echter het materieel en de aantallen die ze hadden wel.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 14:41 schreef Pumatje het volgende:
[..]
jawel hoor, dat liep wel achter, zeker als we duitsland als standaard aanhouden.
hun manier van oorlogsvoering en denken was totaaaaaaal achterhaald, ze waanden zich compleet veilig achter de maginot. Enige figuur die het nu van tanks inzag werd niet gewaardeerd en de franse legerleiding was een zootje.
beetje off-topic.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 15:13 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Bij de Amerikanen speelde tussen de oorlogen het omgekeerd, daar waren aanvankelijk vliegende afdelingen van leger en marine, en die zaten niet te wachten op een zelfstandige luchtmacht.
mja er waren in elke grotere natie wel een paar revolutionairen op dat gebied. Het is nu niet zo dat de gaulle de duitsers op het idee gebracht heeft. Dan zou het ironisch zijn geweest imoquote:Op dinsdag 22 januari 2008 15:27 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
hun strategie klopte idd niet echter het materieel en de aantallen die ze hadden wel.
Overigens wel ironisch dat de Gaulle de strategie voor de ondergang van zijn eigen land heeft bedacht
De Maginot was onneembaar. Daarom zijn de Duitsers er ook omheen gegaan. Hadden de Fransen dat kunnen tegenhouden (samen met het BEF), dan was de oorlog heel anders gelopen.quote:Op dinsdag 22 januari 2008 14:41 schreef Pumatje het volgende:
[..]
jawel hoor, dat liep wel achter, zeker als we duitsland als standaard aanhouden.
hun manier van oorlogsvoering en denken was totaaaaaaal achterhaald, ze waanden zich compleet veilig achter de maginot. Enige figuur die het nu van tanks inzag werd niet gewaardeerd en de franse legerleiding was een zootje.
Dit is echt appels en perenquote:Op dinsdag 22 januari 2008 19:45 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
De Maginot was onneembaar. Daarom zijn de Duitsers er ook omheen gegaan. Hadden de Fransen dat kunnen tegenhouden (samen met het BEF), dan was de oorlog heel anders gelopen.
Maar Frankrijk was niet de enige die zich veilig waanden, Nederland is ook zo'n voorbeeld. Of België. Of Engeland. Of de Sovjet-Unie/Rusland.
OT:
Heb je een beter plaatje van die Japanse duikboot?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |