FEITELIJK moet de belastingbetaler de HRA bekostigen. Ten eerste omdat het bureaucratie kost en ten tweede omdat de HRA niet eerlijk verdeeld wordt. Heel simpel.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:15 schreef Reya het volgende:
[..]
Nou ja, het is binnen de Belastingdienst een uitgave op de begroting die wordt gedekt door middel van belastinginkomsten; in die zin betaalt de belastingbetaler de hypotheekrenteaftrek zelf, maar dat is zuiver financieel-technisch. Het is feitelijk gewoon een belastingkorting.
juist wel als dat niet gold dan ahdden we nu ook geen 40% lagere motoren gehadquote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:10 schreef Chewie het volgende:
[..]
Maar er wordt niet minder geconsumeerd door accijnzen, elke accinsverhoging die we de laatste jaren hebben gehad bewijzen dit.
[..]
en dan gaan vergelijken met Belgie en Duitsland waar de huizenmarkt een stuk minder beperkt wordt door de huizenmarkt. Nogmaals de absurde prijzen in Nederland komen door te weinig aanbod, niet door de HRA.
Dat de HRA een absurde maatregel is ben ik gedeeltelijk met je eens, al is deze te verdedigen met het huidige immorele belastingstelsel.
1) op zich niks, behalve dan dat de dealers minder omzet maken dóór de hogere belastingen.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 12:54 schreef pberends het volgende:
[..]
1) Nederland produceert amper auto's, dus so what?
2) Slurptax is een prima middel om de olieprijs omlaag te krijgen (op lange termijn)
3) Files los je niet op door meer wegen. Files kun je alleen oplossen door rekeningrijden in te voeren. Maar daar is de VVD ook geen fan van
4) Dat dit kabinet inderdaad bagger is, ben ik met je eens
Dat is ook zo. Ik ben ook niet echt een VVD fan hoor.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 12:55 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Tis alleen zo jammer dat de vvd nog nooit heeft bewezen dat ze wél voor een oplossing kunnen zorgen.
Nee hoor, de belastingbetalerfinanciert heel veel, maar niet de hypotheekrenteaftrek. Dat is namelijk een belastingkorting. Wel is het geen rechtvaardig middel, maar dat geldt voor alle aftrekposten.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:17 schreef pberends het volgende:
[..]
FEITELIJK moet de belastingbetaler de HRA bekostigen. Ten eerste omdat het bureaucratie kost en ten tweede omdat de HRA niet eerlijk verdeeld wordt. Heel simpel.
Alle aftrekposten zijn niet rechtavaardigquote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:28 schreef Reya het volgende:
[..]
Nee hoor, de belastingbetalerfinanciert heel veel, maar niet de hypotheekrenteaftrek. Dat is namelijk een belastingkorting. Wel is het geen rechtvaardig middel, maar dat geldt voor alle aftrekposten.
Wat vind jij rechtvaardige aftrekposten?quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:30 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Alle aftrekposten zijn niet rechtavaardig
Aftrekposten voor werk en studie. En een aftrekpost voor een computer (helaas afgeschaft) was ook uitstekend, daarmee kon m'n pa een computer mee kopen voor ons schoolwerk (toen kosten die dingen nog 5000 gulden/dollar).quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:32 schreef Reya het volgende:
[..]
Wat vind jij rechtvaardige aftrekposten?
In plaats van aftrekposten kun je ook algemene belastingtarieven verlagen, hetgeen een stuk makkelijker is te verwerken (wat op zijn beurt weer zorgt voor lagere transactiekosten), en waarmee een stuk minder makkelijk is te frauderen. Mochten er daardoor onaanvaardbare lacunes ontstaan, dan kunnen die eventueel binnen het daarvoor aangewezen departement worden opgelost.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:33 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Aftrekposten voor werk en studie. En een aftrekpost voor een computer (helaas afgeschaft) was ook uitstekend, daarmee kon m'n pa een computer mee kopen voor ons schoolwerk (toen kosten die dingen nog 5000 gulden/dollar).
Nee, want niet alles wat je consumeert is nuttig. Alhoewel je best zou kunnen invoeren datvoor computers en kantoorattributen een lager BTW tarief van toepassing is, alhoewel ook daar weer nadelen aan zitten (vooral dat van computers blijft misbruikgevoelig).quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:37 schreef Reya het volgende:
[..]
In plaats van aftrekposten kun je ook algemene belastingtarieven verlagen, hetgeen een stuk makkelijker is te verwerken (wat op zijn beurt weer zorgt voor lagere transactiekosten), en waarmee een stuk minder makkelijk is te frauderen. Mochten er daardoor onaanvaardbare lacunes ontstaan, dan kunnen die eventueel binnen het daarvoor aangewezen departement worden opgelost.
Computers en kantoorattributen zijn per definitie nuttiger dan andere productiemiddelen? Door op een dergelijke manier te gaan belasten begeef je je op een hellend vlak, en dat leidt uiteindelijk of tot een stelsel waarin sommige zaken min of meer willekeurig aftrekbaar lijken te zijn (en andere zaken dus niet), of tot een onnvolgbaar woud aan aftrekposten. Bovendien gaan er perverse prikkels vanuit, omdat het een ideale gelegenheid tot fraude is; daarnaast geldt nog dat aftrekposten het belastingstelsel dermate ingewikkeld kunnen maken dat insiders er veel meer van kunnen profiteren dan outsiders.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nee, want niet alles wat je consumeert is nuttig. Alhoewel je best zou kunnen invoeren datvoor computers en kantoorattributen een lager BTW tarief van toepassing is, alhoewel ook daar weer nadelen aan zitten (vooral dat van computers blijft misbruikgevoelig).
Precies!quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:14 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
en uiteindelijk betaald hij dus rente + overheidsmolen kortom hij is duurder uit
Dat meen je toch niet serieus hopelijk. Denk je echt dat het filepprobleem opgelost wordt met invoering van het rekeningrijden. Hoe gaan die mensen dan naar hun werk, want naar hun werk zullen ze toch echt moeten. Net als de dag voor de invoering. Man die gaan toch gewoon nog steeds met de auto, met de uitzondering dat woon werkverkeer duurder is geworden. Maar de files zullen nog niet de helft slinken.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 12:54 schreef pberends het volgende:
3) Files los je niet op door meer wegen. Files kun je alleen oplossen door rekeningrijden in te voeren. Maar daar is de VVD ook geen fan van
Belastingkorting m'n reet. Als het een prijsopdrijvend effect heeft, en dat heeft het omdat er een woningtekort is, is het een ordinaire belastingverhoging. Heel simpel. Waarom niet de HRA afschaffen en het verwerken in veel lagere belastingtarieven?quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:28 schreef Reya het volgende:
[..]
Nee hoor, de belastingbetalerfinanciert heel veel, maar niet de hypotheekrenteaftrek. Dat is namelijk een belastingkorting. Wel is het geen rechtvaardig middel, maar dat geldt voor alle aftrekposten.
Voor we het weer eens over de HRA hebben wil ik eerst de overdrachtsbelasting van 6% op koopsom van een woning graag afschaffen. En de huren vrijgeven zodat er meer huurwoningen in de vrije sector beschikbaar komen die een alternatief zijn voor kopen.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 15:49 schreef pberends het volgende:
[..]
Belastingkorting m'n reet. Als het een prijsopdrijvend effect heeft, en dat heeft het omdat er een woningtekort is, is het een ordinaire belastingverhoging. Heel simpel. Waarom niet de HRA afschaffen en het verwerken in veel lagere belastingtarieven?
Een schouderklopje van de overheid? Het enige wat Jan Modaal van deze overheid krijgt is een mes in de rug.quote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:35 schreef Klopkoek het volgende:
Ik begrijp dat het sturende effect van aftrekposten beperkt is, maar je zou best een schouderklopje van de overheid mogen ontvangen wanneer je wat nuttigs doet voor het algemeen belang. Vooral voor het algemeen belang ja, en ook voor jezelf.
Die onderste is echt geestigquote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:24 schreef Klopkoek het volgende:
Zoek de overeenkomsten:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Van de Zwitserse conservatieve SVP.
Even wat aanvul;lende info om het in het juiste perspectief te zettenquote:Op donderdag 6 maart 2008 10:48 schreef NLweltmeister het volgende:
Opwaarts
Het Centraal Planbureau (CPB) heeft de raming van de economische groei voor dit jaar naar boven bijgesteld. Begin februari ging het CPB nog uit van een groei van 1,75% dit jaar, maar nu is dat volgens ingewijden 2,25%.
Voorjaarsnota
De raming is van belang voor het kabinet, dat beziet of en in hoeverre in de zogeheten voorjaarsnota het financiële beleid dient te worden aangepast.
Sterk vierde kwartaal
Dat de rekenmeesters van het kabinet hun groeiverwachting naar boven zouden bijstellen, was al verwacht, maar onduidelijk was nog in welke mate. Begin februari was het CPB nog niet op de hoogte van de rapportage over de economie van ons land in 2007 door het Centraal Bureau voor de Statistiek. De gerealiseerde economische groei in met name de laatste maanden van vorig jaar was veel gunstiger dan waarmee het CPB gerekend had.
http://www.rtl.nl/(/finan(...)re_groeiprognose.xml
Bronquote:Inflatie Nederland opnieuw gestegen
Voorburg, 6 maart. De Nederlandse inflatie is in februari gestegen tot 2,2 procent op jaarbasis. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek vandaag bekendgemaakt.
(Foto AFP)Vooral stijgende kledingprijzen en een toegenomen wegenbelasting droegen bij aan de hogere inflatie.
De inflatie neemt al sinds augustus vorig jaar elke maand toe. In januari bedroeg de prijsstijging op jaarbasis nog 2 procent. De Nederlandse inflatie ligt nog steeds ver onder die van de eurozone. Volgens een raming van het Europese bureau Eurostat is de inflatie van de eurozone in februari op 3,2 procent uitgekomen.
Kleding werd in februari gemiddeld 4,5 procent duurder geworden ten opzichte van een jaar geleden. De wegenbelasting lag 7,2 procent hoger. Deze stijging komt door de wijziging in de Wet op de motorrijtuigenbelasting per 1 februari van dit jaar.
In welk perspectief moeten we dat dan zien? Volgens mij is in deze groei de inflatie al verwerkt.quote:Op donderdag 6 maart 2008 18:50 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Even wat aanvul;lende info om het in het juiste perspectief te zetten
[..]
Bron
volgens mij is de groei onafhankelijk van de inflatiequote:Op donderdag 6 maart 2008 19:48 schreef du_ke het volgende:
[..]
In welk perspectief moeten we dat dan zien? Volgens mij is in deze groei de inflatie al verwerkt.
En wat is dan volgens jou de relatie tussen economische groei en de Philips curve?quote:Op donderdag 6 maart 2008 19:58 schreef Klopkoek het volgende:
Martijn_77 kent kennelijk de Phillips curve niet....
(ownee wacht, hij zal gaan brabbelen dat het Keynesiaans gewauwel is)
Oh, ik dacht dat dat nu juist de oplossing WASquote:Op vrijdag 11 januari 2008 13:00 schreef pberends het volgende:
Wow, nu ga ik echt lid worden van de VVD. Omdat zij een oplossing SCHIJNEN te hebben voor ingeslagen bushokjes.
Waarom zou het CBP in z'n cijfers geen gebruik maken van de reële economische groei? Zeker als je de groei wilt vergelijken kan je daar niet zonder.quote:Op donderdag 6 maart 2008 20:07 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
volgens mij is de groei onafhankelijk van de inflatie![]()
[..]
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |