Wees verstandig en denk voorlopig nog niet aan vissen. Laat het biologisch evenwicht zich 3 weken ontwikkelen. De meest gemaakte fout is er te snel vissen in doen, wat kan resulteren in een dooie bak.quote:Op donderdag 3 januari 2008 11:26 schreef boskameel het volgende:
Er is achter nog redelijk wat ruimte over. Ik wil eigenlijk wel eentje met relief, misschien dat daar dan ook nog mos tegenaan kan groeien.
Het vreet nu wel van binnen om zo snel mogelijk de vissen erin te doen nu. Ik ga straks even rondkijken bij enkele verkooppunten. Ik heb er al een aantal gezien welke ik zou willen, weet alleen echt geen namen ervan.
waarom eigenlijk niet?quote:Op donderdag 3 januari 2008 00:46 schreef Prowl het volgende:
Nog geen hele week geen grote bak meer in de woonkamer en het is er nu al saai
Waarom wacht je nou geen 3 weken (nog beter 36 dagen) om vis er in te doen? Een week of drie is gewoon het beste om je water te laten staan als het direct uit de kraan komt. Ik snap niet dat mensen er 2 weken van gaan maken of 1 week of met een speciaal spulletje (nitrivec, aquasafe e.d.) 3 dagen als 3 weken eigenlijk "standaard"moet zijn voor elke vissen liefhebber. Het is een beetje vragen om moeilijkheden als je na die 48 uur meteen al je vissen aanschaft, dat gaat toch heel snel mis. Zeker aangezien een kleinere bak moeilijker stabiel te krijgen (en vooral te houden!) is...quote:Op donderdag 3 januari 2008 18:59 schreef snadrem het volgende:
Ik gooi er nu dagelijks een bacterie cocktail in, en over twee dagen kan ik dan de eerste visjes er in zetten, een week later het vissenbestand weer wat meer uitbreiden. Het kriebelt wel heel erg om hem nu al vol te gooien, maar ja, dat werkt niet
naar mijn mening wordt dit rijpen altijd schromelijk overdreven. zonder "vervuiling" wordt er geen bakteriecultuur opgebouwd. ik ga er vanuit dat er in het water dat je in je aquarium gebruikt geen gistige stoffen zitten, dus je hoeft ook niet te wachten tot die verdwenen zijn. je bak expres vervuilen om de bakteriecultuur op te bouwen kan leiden tot een algenexplosie als je geen vissen hebt om die in de hand te houden.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 00:05 schreef Trusten het volgende:
[..]
Waarom wacht je nou geen 3 weken (nog beter 36 dagen) om vis er in te doen? Een week of drie is gewoon het beste om je water te laten staan als het direct uit de kraan komt. Ik snap niet dat mensen er 2 weken van gaan maken of 1 week of met een speciaal spulletje (nitrivec, aquasafe e.d.) 3 dagen als 3 weken eigenlijk "standaard"moet zijn voor elke vissen liefhebber. Het is een beetje vragen om moeilijkheden als je na die 48 uur meteen al je vissen aanschaft, dat gaat toch heel snel mis. Zeker aangezien een kleinere bak moeilijker stabiel te krijgen (en vooral te houden!) is...
Lees dit maar eens:
[ link | afbeelding ]
Gefeliciteerd met de kersenbuiken.quote:Op zaterdag 5 januari 2008 18:31 schreef onlogisch het volgende:
* onlogisch is trotse eigenaar van 30 jonge kersenbuikjes
Ik vond het paartje de laatste dagen al erg onrustig en zeer territoriaal.
Helaas kan ik geen foto's posten want om de 1 of andere manier mislukken al mn auqarium foto's
Ze worden allemaal erg "wazig"
Iemand hier een oplossing voor?
Oh ja, en als er iemand over 4 maanden 2 kersenbuikjes wilt hebben dan weet je waar je ze op kan halen(Als ze het overleven, that is
)
Thx, maar had het hier op fok ook al gepostquote:Op zaterdag 5 januari 2008 20:09 schreef Thorical het volgende:
[..]
Gefeliciteerd met de kersenbuiken.
En kijk hier: http://forum.punkyfish.nl/board/www/forum.php/list_topics/49 eens.
Misschien heb je er iets aan.
http://forum.fok.nl/rde/faq/manual_postenquote:Op maandag 7 januari 2008 19:15 schreef stevengerrard het volgende:
hoe kan ik het beste fotos uploaden en dan hier plaatsen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |