Bron: RTLZquote:Olieprijs door tekorten bijna op nieuw record
De olieprijs is niet ver meer verwijderd van het hoogste niveau ooit. Dat komt door de spanning op de oliemarkt.
Vraag overtreft aanbod
De olieprijs kruipt richting de 83 dollar per vat. Al langere tijd overtreft de vraag het aanbod. Volgens de laatste cijfers van het Amerikaanse is de vraag dit jaar 1 miljoen vaten hoger dan het aanbod. Volgend jaar zou dat verschil wat kleiner moeten worden. Het wereldwijde aanbod stijgt echter al enige tijd niet meer.
Renteverlaging
De gestegen olieprijs heeft een aantal oorzaken. Beleggers maken zich zorgen over de steeds kleinere olievoorraden in de Verenigde Staten. Gisteren bleek dat de voorraden ruwe olie in de VS was afgenomen. Economen hadden echter gerekend op een toename. De winter staat voor de deur en dat voert de druk op de olieprijs op. Verder zal de verlaging van de rente, vorige maand, in de VS de economische groei kunnen stimuleren, zo wordt verwacht. Dát zal dan weer de vraag naar olie doen toenemen.
In lijn met dollar
De gestegen olieprijs gaat hand in hand met het zwakker worden van de dollar en daarmee de sterkere euro.
'150 dollar'
Zakenbank Goldman Sachs sluit niet uit dat de olieprijs dit jaar verder zal oplopen naar 85 dollar per vat. Onlangs waarschuwde een voormalig directeur van Shell dat de olieprijs naar de 150 dollar kan gaan.
Een aantal banken heeft de prognoses voor de olieprijs opgetrokken.
Geboren in 1986? Hmm dan zou ik maar hopen op een auto ongeluk ofzo.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:22 schreef Pascal86 het volgende:
hopen dat dat probleem pas begint als ik dood ben.
Nadeel van een gedeelte van die alternatieve brandstoffen, is dat de prijzen van bijvoorbeeld graan sterk oplopen.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:28 schreef Peewee het volgende:
Ik pleit voor bio-diesel en alternatieve brandstoffen voor de automobielen en thuisgebruik,.. hierdoor daalt de vraag vanzelf.
Dat schuldgevoel kopen we wel weer af door aan nutteloze ontwikkelingshulp te gaan doenquote:Op zondag 14 oktober 2007 16:34 schreef UncleFunk het volgende:
[..]
Nadeel van een gedeelte van die alternatieve brandstoffen, is dat de prijzen van bijvoorbeeld graan sterk oplopen.
De overheid beheerst de olievoorraden ? Het is gewoon een keer op of niet meer rendabel om te winnen. Zo simpel is het. En als consument ga je er zeker wat van merken, je doet net alsof olie alleen gebruikt wordt om brandstof van te maken en energie op te wekken. Het is zo ongeveer het basisprodukt van elke industrie.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:40 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Dat schuldgevoel kopen we wel weer af door aan nutteloze ontwikkelingshulp te gaan doen![]()
Verder vraag ik me af wat de gewone consument hier nu echt van merkt. We eten er echt niets minder om. hooguit de energierekening is wat hoger en autorijden wat duurder, maar dat wordt nog steeds voornamelijk veroorzaakt door de overheid.
Shell is juist al lang bezig met nieuwe ontwikkelingen, het is juist de overheid die loopt te kutten.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:37 schreef gebrokenglas het volgende:
en had shell de ontwikkeling naar alternatieve brandstoffen en -auto's niet opzettelijk tegengehouden om de olie maar zo lang mogelijk uit te melken?![]()
quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:44 schreef Pascal86 het volgende:
Shell is juist al lang bezig met nieuwe ontwikkelingen, het is juist de overheid die loopt te kutten.
Daarmee maak je het probleem alleen maar groter.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:30 schreef gronk het volgende:
Doe eens olieprijzen in euro's, als je wilt.
Shell verdient met in verhouding van andere producten geen moer, maar de meeste mensen willen dan niet inzien omdat zij een dure benzine prijs betalen en daarom een zonde bok zoeken.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:42 schreef gelly het volgende:
[..]
De overheid beheerst de olievoorraden ? Het is gewoon een keer op of niet meer rendabel om te winnen. Zo simpel is het. En als consument ga je er zeker wat van merken, je doet net alsof olie alleen gebruikt wordt om brandstof van te maken en energie op te wekken. Het is zo ongeveer het basisprodukt van elke industrie.
Noem eens een eindproduct dat veel duurder is geworden?quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:42 schreef gelly het volgende:
[..]
De overheid beheerst de olievoorraden ? Het is gewoon een keer op of niet meer rendabel om te winnen. Zo simpel is het. En als consument ga je er zeker wat van merken, je doet net alsof olie alleen gebruikt wordt om brandstof van te maken en energie op te wekken. Het is zo ongeveer het basisprodukt van elke industrie.
Welnu, jij stelt 'dat de overheid in de weg staat bij energiepolitiek'. Nou, doe je best, geef daar maar eens bronnen voor.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:50 schreef Pascal86 het volgende:
[..]
Je geeft geen argumenten omdat je die niet hebt?
[img]quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:53 schreef gronk het volgende:
[..]
Welnu, jij stelt 'dat de overheid in de weg staat bij energiepolitiek'. Nou, doe je best, geef daar maar eens bronnen voor.
Of doe eigenlijk maar niet, want jouw mening is *zo* godverdomde voorspelbaar. Overheid slecht, markt goed.
Alles waar olie of energie voor gebruikt wordt is duurder geworden. Er zijn zelfs nu al bedrijven die op de kop gaan omdat de energie die nodig is om een produkt te maken niet meer te betalen is. In de aluminium produktie b.v. Maar dat lijkt mij ook lagere school economie.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:52 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Noem eens een eindproduct dat veel duurder is geworden?
Idd, vooral de staat verdient er aanquote:Op zondag 14 oktober 2007 16:54 schreef Pascal86 het volgende:
[..]
[ [url=
In feite verdient shell geen kont aan benzine, het is zelfs zo dat snoepjes en drankjes een benzine station draaiende moeten houden
En nee het is geen mening het is een feit mongool
Welk product is dan in de praktijk veel duurder geworden? Noem er is eentje dan. Zal je niet lukken trouwens, want de inflatie is redelijk laag.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:55 schreef gelly het volgende:
[..]
Alles waar olie of energie voor gebruikt wordt is duurder geworden. Er zijn zelfs nu al bedrijven die op de kop gaan omdat de energie die nodig is om een produkt te maken niet meer te betalen is. In de aluminium produktie b.v. Maar dat lijkt mij ook lagere school economie.
Hoge accijnzen op brandstof zijn juist prettig. Het betekent dat consumenten en bedrijven zuiniger met brandstof omgaan, en dat wanneer de prijs van energie omhoog gaat de pijn veel minder hard gevoeld wordt.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:54 schreef Pascal86 het volgende:
[..]
[ [url=
In feite verdient shell geen kont aan benzine, het is zelfs zo dat snoepjes en drankjes een benzine station draaiende moeten houden
En nee het is geen mening het is een feit mongool
Every fucking thing wordt met kolen, olie en aardgas gemaakt.quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:58 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Welk product is dan in de praktijk veel duurder geworden? Noem er is eentje dan. Zal je niet lukken trouwens, want de inflatie is redelijk laag.
Idd. Mocht de prijs echt dermate hoog worden dan kan de overheid beslissen om de accijns naar beneden te gooien. Kijk maar naar de VS waar de brandstof slecht miniem in prijs is gestegen. Daar wordt nu al geklaagd, die kunnen straks hun lol op.quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:03 schreef pberends het volgende:
[..]
Hoge accijnzen op brandstof zijn juist prettig. Het betekent dat consumenten en bedrijven zuiniger met brandstof omgaan, en dat wanneer de prijs van energie omhoog gaat de pijn veel minder hard gevoeld wordt.
quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:00 schreef gelly het volgende:
Nou, een hele simpele dan : benzine. Je bent van mening dat fabrikanten verhoogde produktiekosten niet doorberekenen in de kostprijs van hun produkt ofzo ? Kijk alleen al naar transportbedrijven die genoodzaakt zijn hun tarieven omhoog te gooien omdat het anders niet meer winstgevend is.
Ik probeer ermee te zeggen dat shell niet de gene is die de miljarden uit onze zak opstrijkt door benzine prijzen omhoog te gooien, wat veel mensen wel denken alleen maar omdat ze 80 euro voor een volle tank benzine betalen.quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:03 schreef pberends het volgende:
[..]
Hoge accijnzen op brandstof zijn juist prettig. Het betekent dat consumenten en bedrijven zuiniger met brandstof omgaan, en dat wanneer de prijs van energie omhoog gaat de pijn veel minder hard gevoeld wordt.
Ja, maar ondanks dat de olieprijs inmiddels al een paar keer over de kop is gegaan is de stijging relatief beperkt gebleven. Hoef denk ik niet uit te leggen hoe dat komt.quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:00 schreef gelly het volgende:
Nou, een hele simpele dan : benzine.
De tussenschakel is inderdaad wat duurder geworden, maar de producten die consumenten daadwerkelijk kopen zijn nog steeds goedkoop. Dus de consument heeft voorlopig geen enkele last van een hoge olieprijs.quote:Je bent van mening dat fabrikanten verhoogde produktiekosten niet doorberekenen in de kostprijs van hun produkt ofzo ? Kijk alleen al naar transportbedrijven die genoodzaakt zijn hun tarieven omhoog te gooien omdat het anders niet meer winstgevend is.
Scherp! +1quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:30 schreef gronk het volgende:
Doe eens olieprijzen in euro's, als je wilt.
En in hoeverre is dat relevant voor dit topic?quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:08 schreef gronk het volgende:
quote]Op zondag 14 oktober 2007 17:06 schreef Pascal86 het volgende:
[..]
Ik probeer ermee te zeggen dat shell niet de gene is die de miljarden uit onze zak opstrijkt door benzine prijzen omhoog te gooien, wat veel mensen wel denken alleen maar omdat ze 80 euro voor een volle tank benzine betalen.
quote:en had shell de ontwikkeling naar alternatieve brandstoffen en -auto's niet opzettelijk tegengehouden om de olie maar zo lang mogelijk uit te melken?
Inderdaad. Ik heb het ook nergens over een vertienvoudiging van de prijs trouwens. Je kunt er vanuit gaan dat de loonkosten niet gaan dalen en ook niet veel gaan stijgen. Al zit zelfs straks heel Polen hier op een vrachtwagen. Wat wel gaat stijgen is de olieprijs. Op een gegeven moment moet een dienstverlener of fabrikant de prijzen wel verhogen omdat de kosten gerelateerd aan brandstof en energie een steeds groter deel van de kostprijs gaan uitmaken. Of de overheid gaat voor de groep ondernemers de accijns naar beneden gooien om te compenseren. Maar dat resulteert weer in een legere schatkist.quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:05 schreef gronk het volgende:
[..]
Psst: *loonkosten* zijn de belangrijkste component in de opbouw van de kostprijs van een product.
Kijk maar eens hoeveel het kost om een pakje van hier naar ergens anders te krijgen. Die prijs is de afgelopen tien jaar niet vertienvoudigd, ofzo.
Een paar keer over de kop ?quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:08 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Ja, maar ondanks dat de olieprijs inmiddels al een paar keer over de kop is gegaan
quote:Door de hoge brandstofprijzen dreigen vele taxiondernemers ernstig in de problemen te komen. De ritprijzen liggen vast zodat de gestegen brandstofkosten niet in het taxitarieven doorberekend kunnen en mogen worden. De inkomstenpositie van de taxiondernemers wordt hiermee extra onder druk gezet.
De individuele taxiondernemer betaald de zelfde brandstofprijs aan de pomp als ieder ander in Nederland. Het enige voordeel dat hij heeft is dat de BTW voor hem aftrekbaar is. Door de sterk gestegen kosten raakt de rek eruit. Immers voor de taxibranche zijn afspraken gemaakt over de maximale hoogte van de tarieven. Hier kan niet van afgeweken worden.
De taxiprijzen variëren binnen een afgesproken vaste bandbreedte. Prijsstijgingen van de brandstof kunnen niet doorberekend worden en komen daardoor direct ten laste van de marge en raakt daarmee direct het inkomen van de taxiondernemer.
BOTAM is ongerust over deze negatieve ontwikkeling. De inkomsten van de taxiondernemers staat onder druk door toename van het aantal taxi’s in Amsterdam terwijl de consument steeds minder vaker van een taxi gebruik maakt. Daarnaast zijn de afgelopen jaren de kosten aanzienlijke zijn gestegen. Onderzoek laat zien dat de gemiddelde omzet per taxiondernemer tot de laagste van Europa behoort.
Door de stijging van de brandstofprijzen zal de inkomenspositie van de taxiondernemer verder wegzakken.
BOTAM pleit voor een algehele kostenverlaging van de brandstofprijzen. Hiermee wordt niet alleen de vervoersbranche geholpen maar iedereen hetgeen een positief effect zal hebben op het besteedbaar inkomen.
Indien Den Haag niet tot ingrijpt zal de vervoers- en transportbranche in ernstige problemen gekomen en de taxibranche in het bijzonder.
Ja, we hadden het over produkten en diensten die duurder werden dacht ik ... Dan zorgt die maximumprijs juist ervoor dat het niet duurder wordt maar dat ondernemers wel in de problemen komen.quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:21 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Lees ik daar nu maximumprijzen. 'Misschien' is dat wel het probleem![]()
quote:Op zondag 14 oktober 2007 16:58 schreef Fastmatti het volgende:
Welk product is dan in de praktijk veel duurder geworden? Noem er is eentje dan. Zal je niet lukken trouwens, want de inflatie is redelijk laag.
Je kan toch niet zeggen dat vliegen duur is.quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:35 schreef Autoreply het volgende:
[..]Koolstof (grondstof voor alle nieuwe verkeersvliegtuigen
Ook al niet duurder dan 30 jaar geleden.quote:Plastics en daarmee auto's, huisraad, windmolens enz
We hebben in de geschiedenis nog nooit zo weinig aan eten uitgegeven.quote:Alle landbouwproducten en feitelijk dus bijna al het eten. Vervoer én productie is duurder geworden
Electronica is nou niet echt heel duur.quote:Veel metalen die veel energie behoeven tijdens productie en daarmee zo'n beetje alles waar metaal in zit... alles dus. (Aluminium, platina, titanium, magnesium)
De wereld zal moeten overgaan op kernenergie icm een waterstofeconomie. Da's de enige techniek die op korte termijn (20 jaar oid) realistisch de energievoorziening van fossiele brandstoffen over kan nemen.quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:28 schreef gelly het volgende:
Als er niet snel wat gaat gebeuren is de wereld zoals we die nu kennen over 30 jaar niet meer aanwezig.
Ow, jawel. CPM (kosten per kilometer vliegen) voor een vergelijkbare kist zijn 65% gestegen sinds '85. Dat luchtvaartmaatschappijen jaar op jaar verlies draaien en om de haverklap failliet gaan is een ander verhaal.quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:41 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Je kan toch niet zeggen dat vliegen duur is.
Zeker wel. Hoogwaardige vezels zoals Kevlar zijn flink gestegen en ook nylon e.d. is duurder geworden, zelfs gecorrigeerd voor inflatiequote:Ook al niet duurder dan 30 jaar geleden.
Klopt WIJ niet. Voor derdewereldbewoners zijn echter de Westerse prijzen niet meer te betalen omdat ze wel degelijk zijn gestegen...quote:We hebben in de geschiedenis nog nooit zo weinig aan eten uitgegeven.
Ik heb het niet over electronica. Wat dacht je van hoogwaardige onderdelen van van alles en nog wat. Fietsen, helmen, medische instrumenten, industriele katalysatoren, waterzuiveringsinstallaties. Die worden wel degelijk duurder en dat wordt rechtstreeks doorberekend.quote:Electronica is nou niet echt heel duur.
Alles. Alles wordt duurder en daardoor valt het niet zo op omdat het samenvalt met economische ontwikkelingen (ligt aan de Euro bijvoorbeeld. Fijn bij die Euro was dat alle alledaagse producten stegen terwijl loonintensieve producten (hypotheken, consultancy, dienstverlening in het algemeen) niet veel duurder zijn geworden..)quote:Nog maar een keer. Wat merkt de consument er nu echt van.
quote:Op zondag 14 oktober 2007 17:41 schreef Autoreply het volgende:
[..]
De wereld zal moeten overgaan op kernenergie icm een waterstofeconomie. Da's de enige techniek die op korte termijn (20 jaar oid) realistisch de energievoorziening van fossiele brandstoffen over kan nemen.
Zonnecellen, biomassa (je moet de hele aarde 3 keer volbouwen met koolzaad oid om de wereld te voorzien van genoeg brandstof) en windmolens kunnen dat simpelweg niet...
Maar ook dat is een korte termijn oplossing, uranium is ook een schaars goed. Komt bij dat brandstof slechts een beperkt deel van de olieconsumptie is en dat een complete infrastructuur moet worden aangepast aan een alternatieve brandstof. Ik denk dat 20 jaar te kort is om dat allemaal door te drukken.quote:
Jullie rekenen allemaal buiten de flexibiliteit van de menselijke geest, internetwerken zal gemeengoed worden als energie te duur is.quote:Op zondag 14 oktober 2007 18:10 schreef digitaLL het volgende:
Onze welvaart hebben we o.a. te danken aan de energie-hefboom. We kunnen door goedkope energie te koppelen aan ons denkwerk en onze arbeid veel welvaart generen. Denk bijv aan computers, hijskranen en vrachtwagens. Als energie veel duurder wordt wordt deze "hefboom" kleiner. Dezelfde hoeveelheid stenen verplaatsen van a naar b met een kruiwagen of vrachtwagen maakt nogal een verschil in de hoeveel menselijke arbeid die nodig is.
Als energie echt duur begint te worden kan het imo niet anders dan dat de welvaart terugloopt en er meer menselijke arbeid nodig is om eenzelfde hoeveelheid te generen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |