Wel grappig want erg Belgisch is hij niet, België heeft hij al een marriage de raison genoemd.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 21:23 schreef Klopkoek het volgende:
Dedecker is in de Nederlandse media ook tamelijk bekend. Wordt niet echt serieus genomen moet ik zeggen. Het is een beetje zo'n snertfiguur waaruit meteen alle vooroordelen over Belgen wordt gedestilleerd.
Averbodequote:Op woensdag 3 oktober 2007 19:48 schreef Floripas het volgende:
[..]
Een klooster/uitgeverij.
Ik heb nog niet definitief ja gezegd.
Voor ons is dat een pot nat hoor. Belgen, Walen en Vlamingen.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 21:40 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Wel grappig want erg Belgisch is hij niet, België heeft hij al een marriage de raison genoemd.![]()
De eerste spreken Frans en zijn gericht op Frankrijk, de anderen zijn taalgenoten die opgroeien of opgroeiden net zoals Nl-ers met K3, Samson en Gert, Plopquote:Op woensdag 3 oktober 2007 21:47 schreef du_ke het volgende:
[..]
Voor ons is dat een pot nat hoor. Belgen, Walen en Vlamingen.
Het reglement van orde van de Tweede Kamer voorziet niet echt in dergelijke situaties; zulke situaties hebben ook nog niet echt plaatsgevonden in de Nederlandse parlementaire geschiedenis. Voor de hand liggend lijkt me echter dat de leden die nog de steun dragen van de vereniging die de lijst heeft ingeschreven uit welke de betreffende fractie is ontstaan, de eerstaangewezenen zijn om de naam van de oude fractie over te nemen.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 20:44 schreef du_ke het volgende:
[..]
Hmm dat is lastig, zoiets is hier nog nooit echt voorgevallen volgens mij. Volgens mij gaan mensen die uit een fractie stappen en inde kamer blijven hier automatisch verder als een "Groep ..". En houdt de fractie waar ze uitstappen het recht op de oude naam. Maar hoe dat b.v. zou gaan als de VVD echt ontploft dat weet ik niet.
Even wachten op Freako ofSidekick ofzo voor het antwoord denk ik.
Maar De Winter hoort niet bij Wallonië, en van mij hoort Di Rupo helemaal niet thuis in Vlaanderen.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:08 schreef du_ke het volgende:
Ach voor mij hoort Di Rupio net zo bij Belgie als Dewinter.
Het zijn wel allemaal Belgen voor mijquote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:12 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Maar De Winter hoort niet bij Wallonië, en van mij hoort Di Rupo helemaal niet thuis in Vlaanderen.![]()
Maar beiden zeggen letterlijk de belangen van eigen taalgroep en enkel die te verdedigen.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:16 schreef du_ke het volgende:
[..]
Het zijn wel allemaal Belgen voor mij.
Maakt dat veel uit voor mijn beeld van hen en België? Als ik eerlijk ben niet, ik zie die taalgroepen en de strijd als een belangrijk onderdeel van België. Zonder dat zou het geen België zijn.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:18 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Maar beiden zeggen letterlijk de belangen van eigen taalgroep en enkel die te verdedigen.![]()
![]()
Logisch, ze moeten zich ook enkel in hun eigen taalgroep politiek verantwoorden.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:18 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Maar beiden zeggen letterlijk de belangen van eigen taalgroep en enkel die te verdedigen.![]()
![]()
Nederland is misschien een homogene staat in de zin dat de verschillende bevolkingsgroepen elkaar verdragen maar voor de rest echt niet hoor. Natuurlijk is dat wel minder geworden maar Friezen verschillen net zo van Brabanders als Pruisen van mensen uit het trotse Beieren verschillen.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:04 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
De eerste spreken Frans en zijn gericht op Frankrijk, de anderen zijn taalgenoten die opgroeien of opgroeiden net zoals Nl-ers met K3, Samson en Gert, Plop, de Fabeltjeskrant, ...... Een Vlaming kent meer Bekende Nederlanders dan WC's (Wallons Connus
)(politici eventueel buiten beschouwing gelaten).
Een heel verstandige Nederlander die de situatie in België uitzonderlijk goed volgt zei me ooit : Nederlanders leven zelf in een al bij al zeer homogene staat en projecteren dat beeld van volk=staat op de andere landen.![]()
Ik denk dat dat inderdaad een mooie omschrijving is. We kennen immers geen Vlamingenmoppen maar wel de befaamde Belgenmoppenquote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:21 schreef du_ke het volgende:
[..]
Maakt dat veel uit voor mijn beeld van hen en België? Als ik eerlijk ben niet, ik zie die taalgroepen en de strijd als een belangrijk onderdeel van België. Zonder dat zou het geen België zijn.
L' union fait la force.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:21 schreef du_ke het volgende:
[..]
Maakt dat veel uit voor mijn beeld van hen en België? Als ik eerlijk ben niet, ik zie die taalgroepen en de strijd als een belangrijk onderdeel van België. Zonder dat zou het geen België zijn.
Wat is Jacques Brel eigenlijk, naast dood en sexy?quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:18 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Maar beiden zeggen letterlijk de belangen van eigen taalgroep en enkel die te verdedigen.![]()
![]()
Ik word niet graag Belg genoemd.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:40 schreef Klopkoek het volgende:
Ik denk dat dat inderdaad een mooie omschrijving is. We kennen immers geen Vlamingenmoppen maar wel de befaamde Belgenmoppen.
Ben ik het dus niet mee eens.quote:Waar jullie eigenlijk België als (mogelijke) een laag daarboven zien (met Belgicisten, unitaristen enz.) zien wij België vooral als de som uit Vlaanderen en Wallonië.
Inderdaad, het FDF voert zeer actief campagne in VLaanderen, meer bepaald in Halle-Vilvoorde.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:36 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Logisch, ze moeten zich ook enkel in hun eigen taalgroep politiek verantwoorden.
[quote]
Maar goed, die discussie hebben we al eens gevoerd.
Ja, maar er is een verschil tussen dingen gemeen hebben en je verbonden voelen en met hetzelfde bezig zijn. Tijdens die idiote uitzending "que veulent les flamands" van de Franstalige omroep toonden ze zelfs een Waalse vrouw die naar Vlaamse muziek mocht luisteren van de reporter en dacht dat het in het Duits was.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:36 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nederland is misschien een homogene staat in de zin dat de verschillende bevolkingsgroepen elkaar verdragen maar voor de rest echt niet hoor. Natuurlijk is dat wel minder geworden maar Friezen verschillen net zo van Brabanders als Pruisen van mensen uit het trotse Beieren verschillen.
Die verschillende bestuurslagen hebben (zoals ik schreef in die post) wel degelijk een reden en kunnen niet zomaar afgeschaft worden zonder minstens één partij op je dak te krijgen.quote:Dan nog even terugkomend op die post van je ervoor: ja, al die nuances en verfijningen op het kiesstelsel zijn in theorie mooi maar het maakt de boel voor de meeste mensen nodeloos ingewikkeld. Een hoop potentiele kiezers snappen nu al de ballen van de Nederlandse politiek, laat staan als je ook nog eens gradaties (lijststem en persoonstem) gaat aanbrengen in je keuze.
Ik weet niet of Dedecker zelf die ruzie veroorzaakte bij de VLD. Uiteindelijk in zijn lange succesvolle carrière in de sport is er van ruzies rond zijn persoon eigenlijk nooit sprake geweest. Eerder het omgekeerde al z'n atleten, trainers, begeleiders, spreken van héél goeie teambuilding ed.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 21:19 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Dat lijkt me een slecht idee. Binnen de VLD veroorzaakte hij ruzie, binnen het kartel CD&V-NVA, en door dat "Forza Flandria"-idee kort voor de verkiezingen ook nog eens binnen Vlaams Belang. Uiteindelijk is Dedecker toch een populist, met vreemde ideeën als "het kan best nog gezellig worden als het klimaat opwarmt".
Jurgen Verstrepen heeft misschien wel wat ervaring, maar Ulla Werbrouck zeker niet.
Maar vooral : zelf kwam hij van VLD (en NVA..), op zijn lijst stond ook Verstrepen die net van Vlaams Belang kwam en Bousakla die tot voor kort bij de Vlaamse socialisten was (en zich een aantal jaar geleden positief heeft uitgesproken over de uitbreiding van Brussel![]()
). In Oost-Vlaanderen deed ook Respect mee, een ruziestokende partij die Wetteren in april de gemeenteraadsverkiezingen van oktober 2006 heeft laten overdoen (met populistische slogans als "nieuwe brug" en "referenda voor de bevolking!")
Nu goed, Dedecker zit in het Vlaamse kamp wat natuurlijk wel goed is.![]()
Wie volgens mij wel een goeie aanwinst is voor Lijst Dedecker, is Baudewijn Bouckaert. Hij kwam op in de kieskring Oost-Vlaanderen voor Lijst Dedecker maar werd niet verkozen ( de vrouw van de arme man is in de week voor de verkiezingen trouwens overleden)
Brepols natuurlijk. Maar zitten daar echt nog kloosterlingen ?quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:54 schreef Floripas het volgende:
[..]
Wel wat groter dan dat. Nog eens raden.
Ja, wel in mijn tak.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 23:16 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Brepols natuurlijk. Maar zitten daar echt nog kloosterlingen ?
Wat ga je er precies doen dan ?quote:Op woensdag 3 oktober 2007 23:18 schreef Floripas het volgende:
[..]
Ja, wel in mijn tak.
En oer, oerconservatieve Vlamingen die sneren maken naar Walen en andersom.
Hoe zie jij België dan?quote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:57 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Ik word niet graag Belg genoemd.![]()
Wat ik zo vervelend vind aan Ollandermoppen en Belgenmoppen is dat ze doorgaans eigenlijk net zo goed in mekaar omgevormd kunnen worden, zoals ik eerder al schreef: moppen voor en door buitenstaanders.
[..]
Ben ik het dus niet mee eens.![]()
Nee, maar dat bedoel ik ook met het respecteren van cultuurverschillen. Toch gaven/geven die cultuurverschillen soms nog wel eens problemen in de politiek (protestanten en katholieken gingen niet altijd even goed samen), overheid en het bedrijfsleven. Iedereen heeft toch z'n eigen stijl, gebruiken en gewoontes van huis uit meegekregen. Maarja, zelfs die verschillen worden steeds minder natuurlijk. Dat uiteenvallen van het geforceerd opgelegde ABN en de toegroeing naar een soort (letterlijk) multiculti poldernederlands (wat je ook steeds meer onder de rivieren hoort) zie ik als een voorbeeldje daarvan.quote:[..]
Ja, maar er is een verschil tussen dingen gemeen hebben en je verbonden voelen en met hetzelfde bezig zijn. Tijdens die idiote uitzending "que veulent les flamands" van de Franstalige omroep toonden ze zelfs een Waalse vrouw die naar Vlaamse muziek mocht luisteren van de reporter en dacht dat het in het Duits was.
Als er wat leeft in Gelderland, gaan reporters van Hilversum dan reporters uit Gelderland gaan interviewen daarover? Want dat doen Vlaamse reporters en Franstalige reporters wel degelijk met elkaar.
Of zou het in Nederland ooit gebeuren dat een krant kopt "Ze zijn gek, die Noord-Brabanders".![]()
Dat snap ik, het is een goed instrument om zaken te depolitiseren en druk van de ketel te halen. Toch zou ik het nooit van m'n leven willen meemaken dat ik ooit nog eens bij onze provincies op drie verschillende raden moet gaan stemmen.quote:[..]
Die verschillende bestuurslagen hebben (zoals ik schreef in die post) wel degelijk een reden en kunnen niet zomaar afgeschaft worden zonder minstens één partij op je dak te krijgen.
Kiesdeler weten de meeste mensen wel. Hoe de restzetels verdeeld worden niet maar erg storend is dat voor de meeste mensen niet want daarvoor zijn het.... restzetels. Sowieso kan een partij maar hoogstens 2 of 3 zeteltjes winnen door restzetels.quote:Wat betreft dat kiessysteem met naamstem en lijststem.... het is misschien ingewikkeld maar het heeft ook voordelen en het is niet ingewikkeld op een manier dat het echt het democratische proces zwaar verstoort. Veel mensen hier weten inderdaad niet hoe die formules in elkaar zitten, maar weet iedereen in Nederland precies hoe het systeem met kiesdeler en methode van de grootste overschotten werkt?
Me met Belgische historie bezighouden.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 23:22 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Wat ga je er precies doen dan ?
Kunstmatig, een foutje dat eigenlijk in de 19e/20ste eeuw had moeten weggewerkt zijn van de kaart van Europa. Twee volkeren die eigenlijk niet in contact zijn met elkaar.quote:Op woensdag 3 oktober 2007 23:56 schreef Klopkoek het volgende:
Hoe zie jij België dan?
Dat valt nog mee hoor, ik woon in Oost-Vlaanderen, dus moet ik me van het Brussels Gewest, Franse Gemeenschap, Waals Gewest en Duitstalige Gemeenschap niets aantrekken.quote:Dat snap ik, het is een goed instrument om zaken te depolitiseren en druk van de ketel te halen. Toch zou ik het nooit van m'n leven willen meemaken dat ik ooit nog eens bij onze provincies op drie verschillende raden moet gaan stemmen.
Ja maar dat is nog maar enkel de verdeling onder de partijen, die is bij ons met d'Hondt, dat ook in Japan, Spanje, Servië,.. gebruikt wordt.Weten de Nederlandse kiezers hoe dat zit met 25% van kiesdeler?quote:Kiesdeler weten de meeste mensen wel. Hoe de restzetels verdeeld worden niet maar erg storend is dat voor de meeste mensen niet want daarvoor zijn het.... restzetels. Sowieso kan een partij maar hoogstens 2 of 3 zeteltjes winnen door restzetels.
Wat meer volkseducatie daarover zou wel mogen, wie het niet zelf gaat uitzoeken begrijpt het nooit.quote:Een zekere basiskennis van hoe de democratie werkt lijkt me vrij elementair eigenlijk. Alleen dan kunnen mensen hun goed of afkeuring gefundeerd laten blijken (van het systeem of het beleid) en hebben ze ook een beetje door tot hoever hun invloed eigenlijk rijkt (m.a.w. het voorkomt dat ze absurde verwachtingen gaan stellen).
Die verfijningen zijn voor de fijnproevers leuk maar het gevaar is nu eenmaal dat er al snel een mistbank ontstaat waardoor er niemand er meer iets van snapt en de bevolking kan af keren van het systeem.
Toch kom je op mij over als een typische Belgquote:Op woensdag 3 oktober 2007 22:57 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Ik word niet graag Belg genoemd.![]()
Misschien komt dat ook omdat we op TV alleen maar Vlamingen zien. Dan denk je al gauw 'dat is een typische belg' terwijl het misschien een 'typische vlaming' is. Als je begrijpt wat ik bedoel.quote:Op donderdag 4 oktober 2007 11:37 schreef du_ke het volgende:
[..]
Toch kom je op mij over als een typische Belg.
Ik snap wat je bedoelt maar heb niet echt het gevoel dat het voor mij opgaat. Ik zie de ranzigheid rond Luik als net zo Belgisch als de verpeste kust. De bende van Nijvel en Dutroux zijn voor mij even tekenend voor het Belgische systeem. Kuifje en Suske en Wiske zijn beide Belgische strips voor mij.quote:Op donderdag 4 oktober 2007 11:49 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Misschien komt dat ook omdat we op TV alleen maar Vlamingen zien. Dan denk je al gauw 'dat is een typische belg' terwijl het misschien een 'typische vlaming' is. Als je begrijpt wat ik bedoel.
Het is vermoed ik ongeveer hetzelfde als dat buitenlanders hollanders gelijkstellen aan 'de Nederlander'.
Ja, dat hebben ze mooi van Zandvoort en Scheveningen afgekeken hoe je de boel kan verknallen.quote:Op donderdag 4 oktober 2007 12:06 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ik snap wat je bedoelt maar heb niet echt het gevoel dat het voor mij opgaat. Ik zie de ranzigheid rond Luik als net zo Belgisch als de verpeste kust.
Je ziet dat niet als incidenten?quote:De bende van Nijvel en Dutroux zijn voor mij even tekenend voor het Belgische systeem.
quote:Kuifje en Suske en Wiske zijn beide Belgische strips voor mij.
Verschil is inderdaad dat ik ze in wallonie een stuk slechter versta maar goed plat Vlaams snap ik ook matig.
Echter hoe de plaatselijke en landelijke justitie ermee omging was in beide gevallen 'apart'. Het gaat me dus niet om de misdaden opzich maar meer om de randzaken.quote:Op donderdag 4 oktober 2007 13:29 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
De Bende van Nijvel was inderdaad allicht geen incident, maar Dutroux toch absoluut wél ...
In Nederland zijn er echter ook grote stukken kust die min of meer met rust zijn gelaten. Ik bedoel dan ook meer over hoe men in Belgie met de RO omgaat.quote:Op donderdag 4 oktober 2007 12:15 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ja, dat hebben ze mooi van Zandvoort en Scheveningen afgekeken hoe je de boel kan verknallen.
[..]
zie reactie op J-m-h-Wquote:Je ziet dat niet als incidenten?![]()
[..]
En zo heeft ieder z'n insteek.quote:![]()
Ik persoonlijk zie het verschil ook niet tussen een Waal en een Fransman dus als ik het over Belgen heb bedoel ik stiekem eigenlijk de Vlamingen![]()
Hoe bedoel je ? Zeker rond de zaak Dutroux kan ik je daar niet echt in volgen. Ik vind niet dat de justitie rond die zaak zoveel verschild van gelijkaardige gevallen in Engeland en Frankrijk in dezelfde tijden ?quote:Op donderdag 4 oktober 2007 13:35 schreef du_ke het volgende:
[..]
Echter hoe de plaatselijke en landelijke justitie ermee omging was in beide gevallen 'apart'. Het gaat me dus niet om de misdaden opzich maar meer om de randzaken.
Ik bedoel dat de berechting erg lang op zich liet wachten, in combinatie met het ontsnappen van Dutroux en die grote complottheorien indertijd, dat vind ik vrij Belgisch. Maar goed ik ken de ins en outs niet het is dus ook maar mijn persoonlijke perceptie.quote:Op donderdag 4 oktober 2007 13:46 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Hoe bedoel je ? Zeker rond de zaak Dutroux kan ik je daar niet echt in volgen. Ik vind niet dat de justitie rond die zaak zoveel verschild van gelijkaardige gevallen in Engeland en Frankrijk in dezelfde tijden ?
Tjah, de berechting, we spreken hier over een van de grootste dossiers uit de hele Belgische geschiedenis natuurlijk. En iets waarbij men in geen geval fouten wilde maken. En daarnaast heb je natuurlijk wel gelijk over de oudbollige justitie die met grote achterstanden kampt. Maar is dat in Frankrijk ofzo anders ? Eigenlijk niet.quote:Op donderdag 4 oktober 2007 14:03 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ik bedoel dat de berechting erg lang op zich liet wachten, in combinatie met het ontsnappen van Dutroux en die grote complottheorien indertijd, dat vind ik vrij Belgisch. Maar goed ik ken de ins en outs niet het is dus ook maar mijn persoonlijke perceptie.
Tja maar het blijft voorlopig dus een Belgisch "probleem". Dat probeer ik dus uit te leggen voor Buitenstanders is Belgie meer 1 geheel dan voor de Belgen zelf misschien. Waar jij misschien eerder de verschillen ziet zie ik misschien eerder de overeenkomsten.quote:Op donderdag 4 oktober 2007 14:11 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Tjah, de berechting, we spreken hier over een van de grootste dossiers uit de hele Belgische geschiedenis natuurlijk. En iets waarbij men in geen geval fouten wilde maken. En daarnaast heb je natuurlijk wel gelijk over de oudbollige justitie die met grote achterstanden kampt. Maar is dat in Frankrijk ofzo anders ? Eigenlijk niet.
Over die ontsnapping ben ik het dan wel weer eens.Maar dat vind ik dan weer niet typisch "Belgisch." Een van de grote redenen waarom de Vlamingen de splitsing van de justitie vragen is net dat de Waalse (en voornamelijk PS-politici) die modernisering blijven blokkeren.
Ze kweken sneller dan de konijnen. We zullen maar al wat geld opzij leggen voor nog maar een dotatie erbij zeker ?quote:Filip en Mathilde verwachten vierde kindje
do 04/10/07 - Prinses Mathilde en kroonprins Filip verwachten een vierde kindje. De geboorte is gepland voor de lente van volgend jaar. Dat heeft het Paleis bekendgemaakt.
"Op de tweede verjaardag van Emmanuel, zijn Elisabeth en Gabriël samen met hun jarige broertje en hun ouders prinses Mathilde en prins Filip bijzonder gelukkig te kunnen aankondigen dat ze in de lente van 2008 een zusje of een broertje te mogen verwelkomen", luidt de mededeling.
"De koning en de koningin, de hele koninklijke familie en de familie van prinses Mathilde delen in deze grote vreugde."
Prins Filip en prinses Mathilde hebben al drie kinderen: Elisabeth (bijna 6) , Gabriël (4) en Emmanuel (2).
Waarom is Bende van Nijvel geen incident?quote:Op donderdag 4 oktober 2007 13:29 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
De Bende van Nijvel was inderdaad allicht geen incident, maar Dutroux toch absoluut wél ...
Zullen ze soms de modernisering blokkeren omdat die PS klojo's bang zijn voor hun corrupte netwerkjes?quote:Op donderdag 4 oktober 2007 14:11 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Tjah, de berechting, we spreken hier over een van de grootste dossiers uit de hele Belgische geschiedenis natuurlijk. En iets waarbij men in geen geval fouten wilde maken. En daarnaast heb je natuurlijk wel gelijk over de oudbollige justitie die met grote achterstanden kampt. Maar is dat in Frankrijk ofzo anders ? Eigenlijk niet.
Over die ontsnapping ben ik het dan wel weer eens.Maar dat vind ik dan weer niet typisch "Belgisch." Een van de grote redenen waarom de Vlamingen de splitsing van de justitie vragen is net dat de Waalse (en voornamelijk PS-politici) die modernisering blijven blokkeren.
Dat is jouw interpretatie ervan ik heb een andere interpretatiequote:Op donderdag 4 oktober 2007 17:14 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Waarom is Bende van Nijvel geen incident?![]()
Moet je eens kijken wat er in Nederland (onderwereld) , Italië (mafia, P2 en de Rode Brigades) en Spanje allemaal gebeurd. Mij lijkt me die hele Bende van Nijvel niet iets typisch Belgisch, net zoals de '4 van Venlo' niet iets is wat louter aan Nederland is voorbehouden.
Ach ons kroonprinselijk paar doet er niet voor onderquote:Op donderdag 4 oktober 2007 15:39 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Ze kweken sneller dan de konijnen. We zullen maar al wat geld opzij leggen voor nog maar een dotatie erbij zeker ?
Omdat de Bende van Nijvel opvallend politieke belangen had. Overigens zijn ze nooit gepakt, wat daar allicht ook mee te maken heeft. Het vreemde aan de Bende is dat zelfs bij hun 'toevallig' overvallen zoals die op delhaize-warenhuizen héél opvallende personen om het leven kwamen. De spilfiguren rond de Roze Balletten bv ...quote:Op donderdag 4 oktober 2007 17:14 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Waarom is Bende van Nijvel geen incident?![]()
Moet je eens kijken wat er in Nederland (onderwereld) , Italië (mafia, P2 en de Rode Brigades) en Spanje allemaal gebeurd. Mij lijkt me die hele Bende van Nijvel niet iets typisch Belgisch, net zoals de '4 van Venlo' niet iets is wat louter aan Nederland is voorbehouden.
Daar komt het doodgewoon op neer, inderdaad. De PS heeft trouwens absoluut geen baat bij modernisering. Er liggen daar nog genoeg lijken in de kast die ze willen zien verjaren. Sommigen ook uit de kast natuurlijk. Tot zelfs moorden in pure maffiastijl zoals die op hun eigen boegbeeld André Cools. Die toen dreigde een hele reeks schandalen naar buiten te brengen.quote:Op donderdag 4 oktober 2007 17:17 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zullen ze soms de modernisering blokkeren omdat die PS klojo's bang zijn voor hun corrupte netwerkjes?
Het is dan ook wel grappig om te zien dat bij m'n politicologieopleiding België vaak een tussenpositie inneemt tussen de Latijnse politieke cultuur (met als kenmerken bijv.: instabiele regeringen, veel partijen en ook wel corruptie etc.) en de Noordelijke landenquote:Op donderdag 4 oktober 2007 17:23 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Daar komt het doodgewoon op neer, inderdaad. De PS heeft trouwens absoluut geen baat bij modernisering. Er liggen daar nog genoeg lijken in de kast die ze willen zien verjaren. Sommigen ook uit de kast natuurlijk. Tot zelfs moorden in pure maffiastijl zoals die op hun eigen boegbeeld André Cools. Die toen dreigde een hele reeks schandalen naar buiten te brengen.
quote:Antwerpse borsten: Kijken mag niet, aankomen wel
ANTWERPEN - De Antwerpse burgemeester Patrick Janssens is in een lastig parket gekomen. Hij verbood deze week blootposters op brandweerkazernes, maar staat ondertussen zelf in de Belgische Flair met zijn handen op de borsten van een redactrice.![]()
Janssens was dinsdag op werkbezoek in een brandweerkazerne, waar hij werd getroffen door posters van schaarsgeklede vrouwen aan de muur. Onmiddellijk weghalen, verordonneerde Janssens, die meer vrouwen bij de brandweer wil.
Maar uitgerekend nu hij zich „druk maakt over een poster van een halfnaakte vrouw” (zoals de Gazet van Antwerpen schrijft), staat Janssens in de Flair voor de actie 'Pak mijn borsten' tegen borstkanker. Bekende Vlaamse mannen doopten daarvoor hun handen in de verf om ze vervolgens op de borsten van een Flair-redactice te leggen, daarbij een afdruk op haar T-shirt achterlatend. De opbrenst van de T-shirts is voor de strijd tegen borstkanker.
Is dat niet Koen Wauters op die foto ipv Patrick Janssens ?quote:
Daar lijkt het wel op ja. Telegraafquote:Op donderdag 4 oktober 2007 17:54 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Is dat niet Koen Wauters op die foto ipv Patrick Janssens ?
[afbeelding]
quote:Op donderdag 4 oktober 2007 11:49 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Misschien komt dat ook omdat we op TV alleen maar Vlamingen zien. Dan denk je al gauw 'dat is een typische belg' terwijl het misschien een 'typische vlaming' is. Als je begrijpt wat ik bedoel.
Daar werken Nederlanders wel volop aan mee ("Holland Doc" op Nederland Twee, Kamp Holland in Afghanistanquote:Het is vermoed ik ongeveer hetzelfde als dat buitenlanders hollanders gelijkstellen aan 'de Nederlander'.
België veel partijen?quote:Op donderdag 4 oktober 2007 17:31 schreef Klopkoek het volgende:
Het is dan ook wel grappig om te zien dat bij m'n politicologieopleiding België vaak een tussenpositie inneemt tussen de Latijnse politieke cultuur (met als kenmerken bijv.: instabiele regeringen, veel partijen en ook wel corruptie etc.) en de Noordelijke landen
Eigenlijk zou je wat betreft 'politieke cultuur' eens voor de grap een vergelijking moeten maken tussen Vlaanderen en Wallonië.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |