abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_52623344
er zijn twee denkpistes die milquet's beslissing zouden kunnen beïnvloeden lijkt me

1) nu is zij toch al een serieuze tijd haar aan het verzetten tegen een mogelijke staatshervorming, waardoor zijn in Wallonië een beetje een "voorbeeldrol" toegedeeld krijgt inzake de beheersing van de Vlaamse drang naar het separatisme (en in den beginsel dus ook de overdracht van bepaalde verantwoordelijkheden naar de gewesten). Aangezien zij dit al een eindje tegenhoudt, en dus op durft staan tegen de vlamingen & opkomt voor waar de Waal zich zorgen om maakt (het droogleggen van de financieringsmiddelen die vanuit Vlaanderen komen) kan het best zijn dat haar populariteit enorm stijgt, wat ze best kan gebruiken (CDH is niet zo groot). Als ze toch toegeeft, dan lijkt het alsof ze ook gezwicht is voor de eisen van vlaanderen (en dat zou naar mijn weten de eerste keer zijn dat walen in een regeringsonderhandeling toegeven onder druk van Vlaamse kant), en dan kan ze die populariteit niet of toch in mindere mate aanwenden bij een volgende verkiezing aangezien ze dan al toegegeven heeft en wat van haar speciale status verloren is.

2) Als Didier echter tot een oplossing komt en met een voorstel tot staatshervorming afkomt, dan is het een Waal die aan de walen mag gaan verkopen dat hij akkoord gegaan is met een staatshervorming, dus dan is de kans groot dat hij aanzien wordt als "de duivel" die met de vlamingen meewerkt. Dit kan zijn populariteit schaden, waardoor hij kiezers verliest die dan eventueel weer naar de CDH zouden kunnen gaan. Het enige probleem hieraan is dat àls er zo'n akkoord zou komen, dan zit CDH naar alle waarschijnlijkheid mee in de regering, en dan is het ook deels CDH die een dergelijk voorstel gesteund en in voege heeft laten treden.

Ik kan me voorstellen dat het voor Milquet nu geen leuke dagen zijn. Non blijven zeggen gaat niet gaan in de lange duur, BHV kàn door vlaanderen alleen gesplitst worden (en daarmee is door sommige vlaamse politici al gedreigd), en toegeven doet afbreuk aan haar imago. Op dat vlak zitten ze bij OpenVLD en NVA op rozen; zij zijn niet de eersten die de kolen uit het vuur moeten gaan halen, dus zij lopen geen risico op zware afrekeningen achteraf (maar ook niet op de honneurs als het toch goed zou gaan)
eerst Vlaming, dan pas belg
Op zaterdag 8 september 2007 19:59 schreef Elixabete het volgende:
En belgen zijn altijd nog beter dan Nederlanders
pi_52624029
quote:
Op maandag 20 augustus 2007 19:20 schreef sophieisdebeste het volgende:
hoevaaak moet ik nog zeggen dat jullie geen geld genoeg hebben
PETITLAPIN2 is mama van een TWEE schattig dochtertjes: Amélie en Marie
pi_52624453
quote:
Formateur Yves Leterme is op weg naar koning Albert. Wellicht biedt hij na 74 dagen van vruchteloze gesprekken tussen de oranje-blauwe partijen zijn ontslag aan als formateur.
...
Er was vanmiddag een ultieme vergadering met de partijvoorzitters van de oranje-blauwe partijen gepland, maar die is op het laatste nippertje afgelast.

Als Leterme zijn ontslag indient, moet de koning beslissen hoe het voort moet. Hij kan onder meer een nieuwe bemiddelaar aanstellen of een nieuwe informateur.
bron VRTNieuws.net
Het antwoord m'n vriend, is blowen in de wind.
  donderdag 23 augustus 2007 @ 16:31:36 #254
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_52625326
Verwarring troef over lot Leterme
HLN UPDATE 16:16
Er heerst onduidelijkheid over het feit of formateur Yves Leterme naar de koning trekt, al dan niet om zijn ontslag aan te bieden. Diverse bronnen spreken elkaar op dat vlak tegen. In de omgeving van Leterme viel deze namiddag omstreeks 15.15 uur te horen dat de formateur zich nog steeds op Hertoginnedal bevond en dat alle informatie in dit stadium voorbarig is. Andere bronnen bevestigden evenwel het nieuws dat hij naar de koning zou gaan.

Op het Paleis wilde men geen commentaar kwijt. "De koning wordt permanent op de hoogte gehouden van de situatie", luidde het. Ook de vraag of de koning zich in het land bevond, wilde men niet beantwoorden. Overigens heeft MR-voorzitter Didier Reynders de verschillende parlementsleden van de partij om 16 uur bijeengeroepen. (belga/hln)
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_52626410
Het staat vast dat Leterme vandaag nog de koning zal ontmoeten.
Leterme moet wel wachten tot de koning, die momenteel op vakantie is, weer in België is. Hij zou tussen 18 en 19 uur landen op Melsbroek

Als Leterme zijn ontslag indient, moet de koning beslissen hoe het voort moet. De kans is groot dat een Franstalige christendemocraat van het CDH het veld wordt ingestuurd.

(vrtnieuws.net)
Het antwoord m'n vriend, is blowen in de wind.
pi_52626552
Belangrijkste vraag is nu vooral: is het de bedoeling geweest van de Franstaligen om Leterme uit beeld te werken om dan écht te gaan onderhandelen of zitten we echt gewoonweg vast?
  donderdag 23 augustus 2007 @ 17:17:02 #257
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_52626595
Ligt het nu aan mij, of moet de koning eigenlijk ALTIJD als er wat is "terug uit vakantie komen" ...
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_52626712
Ach, het is augustus hé; zowat het hele Vlaamse, Waalse en federale parlement zijn op vakantie; wat zou een koning dat niet mogen zijn? Zeker als ie maar een uurtje of twee moet vliegen om terug in België te raken.
  donderdag 23 augustus 2007 @ 17:22:55 #259
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_52626769
Dat bedoel ik niet, maar hij was ook al op vakantie toen ie zijn heup brak, hij moest uit vakantie terugkeren om de partijen te ontvangen na de verkiezingen, nog een maand daarvoor was hij op vakantie met zijn nieuwe jacht, ...
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_52626784
Als je toch het geld hebt en geen volk dat het met elkaar kan vinden Ofwel is hij aan het genieten van zijn laatste momenten als koning...
pi_52627222
denk dat het langzaam tijd wordt dat de vlaming eens de straat op trekt
pi_52627711
Ja ach, ik vind dat we niet op straat moeten komen. Onze gekozen politici doen exact wat ze moeten doen. Pas als ze gaan toegeven aan de Waalse eisen om aan het evenwicht in Brussel te morrelen of aan de taalgrens te sleutelen, DAN moeten we op straat komen.
pi_52628373
Ik denk dat we moeten ophouden met altijd over "Waalse partijen" spreken. Die bestaan niet, het zijn Franstalige partijen. Er is een groot verschil tussen de Franstalige Brusselaars en de Walen, die door hun gemeenschappelijke taal een verbond tegen de Vlamingen gesloten hebben.
Kort na de verkiezingen zag ik op de RTBF een debat met Luc Van der Kelen (HLN) als één van de Vlaamse gasten.
Een herfinanciering van Brussel in ruil voor autonomie werd voorgesteld, en één van de Franstalige gasten was verontwaardigd : "dat komt de Walen niet ten goede!"

Een goeie onderhandelaar moet dat front tussen die Walen en Franstalige Brusselaars kapot slaan.
Ook al vind ik veel acties van het Taal Aktie Komitee wel goed, ik vind het tenenkrommen dat ze die Franstalige kolonisten in de Rand "Waalse ratten" noemen.
Het idee van een gezamenlijke strijd met Walen tegen België is waar (sommige) linkse nationalisten in geloven.


quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 17:17 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Ligt het nu aan mij, of moet de koning eigenlijk ALTIJD als er wat is "terug uit vakantie komen" ...
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 17:22 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Dat bedoel ik niet, maar hij was ook al op vakantie toen ie zijn heup brak, hij moest uit vakantie terugkeren om de partijen te ontvangen na de verkiezingen, nog een maand daarvoor was hij op vakantie met zijn nieuwe jacht, ...
Vroeger stierven koningen in de strijd voor het vaderland, onze vorige koning is gestorven....op vakantie in het buitenland.
En wat was het eerste dat Albert II deed toen hij op de troon klom?
Juist : op vakantie gaan.

Het is maar een onnozel voorstel, maar wat zou je ervan denken om iemand uit de Duitstalige gemeenschap erbij te halen, zoals hun ministerpresident Lambertz (die doenbaar Nederlands praat, beter dan dat van di Rupo in elk geval)?
pi_52629711
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 18:37 schreef zuiderbuur het volgende:
Het is maar een onnozel voorstel, maar wat zou je ervan denken om iemand uit de Duitstalige gemeenschap erbij te halen, zoals hun ministerpresident Lambertz (die doenbaar Nederlands praat, beter dan dat van di Rupo in elk geval)?
Volgens mij gaan de Franstalige partijen volledig beginnen flippen als je een Duitstalige als nieuwe formateur (en dus waarschijnlijk ook nieuwe premier) voorstelt. Goed idee; doen, dan hebben we een nog mooiere soap
eerst Vlaming, dan pas belg
Op zaterdag 8 september 2007 19:59 schreef Elixabete het volgende:
En belgen zijn altijd nog beter dan Nederlanders
pi_52630228
Probleem: Lambertz is een socialist
pi_52630377
De eerste stap naar onafhankelijkheid is gezet

Nu is het moment gekomen, nu moeten we de kloten hebben om Vlaanderen te redden
+ François Sterchele, 14/03/1982 - 08/05/2008 +
pi_52630942
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 20:00 schreef Necromancer het volgende:
Probleem: Lambertz is een socialist
Prima, de ideale neutrale bemiddelaar tussen Vlaamse en Franstalige liberalen en christendermocraten.
Zij hebben ook hun wensen, zoals een vaste zetel in de Kamer en hun eigen gewest (naast de Duitstalige gemeenschap). Dat mogen ze dan als beloning helemaal van me hebben.
pi_52632166
De nieuwe formateur moet normaal uit de CDH komen, aangezien zij diegenen zijn die alles blokkeren. Al is Reynders ook niet uitgesloten natuurlijk.

Opvallend: de kritiek van de MR op CDH. Blijkbaar zit het niet helemaal goed bij de Walen onderling, terwijl de Vlamingen wél als één front staan. Vroeger waren de rollen telkens omgekeerd en was dat de reden dat de Vlamingen moesten toegeven...
pi_52632522
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 21:10 schreef Heero87 het volgende:
De nieuwe formateur moet normaal uit de CDH komen, aangezien zij diegenen zijn die alles blokkeren. Al is Reynders ook niet uitgesloten natuurlijk.

Opvallend: de kritiek van de MR op CDH. Blijkbaar zit het niet helemaal goed bij de Walen onderling, terwijl de Vlamingen wél als één front staan. Vroeger waren de rollen telkens omgekeerd en was dat de reden dat de Vlamingen moesten toegeven...
Maar een CDH premier? Leterme zou premier kunnen zijn omdat CD&V-NVA de grootste partij in de coalitie is, en Reynders wordt soms genoemd met als argument dat de liberale "familie" (als die er nog is), dus MR+VLD de grootste is, maar.... een CDH premier?
  donderdag 23 augustus 2007 @ 21:22:25 #270
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_52632552
Eigenlijk is dat ook makkelijk, je blokkeert alles als klein partijtje en dan krijg je de formateur toegewezen. Terwijl degene met de meeste voorkeurstemmen ooit in de hele Belgische geschiedenis (Leterme) nu aan de kant mag gaan staan ...
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_52632965
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 21:22 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Eigenlijk is dat ook makkelijk, je blokkeert alles als klein partijtje en dan krijg je de formateur toegewezen. Terwijl degene met de meeste voorkeurstemmen ooit in de hele Belgische geschiedenis (Leterme) nu aan de kant mag gaan staan ...
Een first past the post systeem voor het bepalen van de premier zou natuurlijk de onderhandelingen een stuk eenvoudiger maken, maar zou België een potje "Vlaming tegen Franstaligen stemmen" overleven?
pi_52633064
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 21:21 schreef zuiderbuur het volgende:

[..]

Maar een CDH premier? Leterme zou premier kunnen zijn omdat CD&V-NVA de grootste partij in de coalitie is, en Reynders wordt soms genoemd met als argument dat de liberale "familie" (als die er nog is), dus MR+VLD de grootste is, maar.... een CDH premier?
De formateur moet absoluut niet de premier zijn hoor... Dat is vaak zo, maar dat is geen verplichting. Als de CDH de functie van formateur toegeschoven krijgt, lijkt het me weinig waarschijnlijk dat die ook premier wordt.

Het is trouwens ook niet uitgesloten dat Leterme alsnog premier wordt nu hij formateur af is.
pi_52633098
quote:
argument dat de liberale "familie" (als die er nog is)
De liberalen zijn wellicht nog degenen die het meeste aan elkaar plakken. Open VLD en MR schieten nog betrekkelijk goed met elkaar op.
pi_52633404
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 21:40 schreef Heero87 het volgende:
[..]
De liberalen zijn wellicht nog degenen die het meeste aan elkaar plakken. Open VLD en MR schieten nog betrekkelijk goed met elkaar op.
Er zitten dan nog een hele hoop verkapte franskiljons zoals De Croo bij VLD.
Uiteindelijk blijven het twee verschillende partijen, en het MR omvat het FDF die net zo goed de politiek van VLD aanvallen.
pi_52633499
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 21:49 schreef zuiderbuur het volgende:

[..]

Er zitten dan nog een hele hoop verkapte franskiljons zoals De Croo bij VLD.
Uiteindelijk blijven het twee verschillende partijen, en het MR omvat het FDF die net zo goed de politiek van VLD aanvallen.
Als ik me niet vergis was Verhofstadt zelfs prominent aanwezig op het verkiezingscongres van de MR vlak voor de verkiezingen. Dat zie ik Leterme nog niet doen bij de CDH.

Nu goed, de verschillen tussen de CDH en CD&V zitten tegenwoordig niet alleen op communautair, maar ook op ideologisch front natuurlijk...
  donderdag 23 augustus 2007 @ 21:53:23 #276
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_52633520


Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_52633949
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 21:52 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Als ik me niet vergis was Verhofstadt zelfs prominent aanwezig op het verkiezingscongres van de MR vlak voor de verkiezingen. Dat zie ik Leterme nog niet doen bij de CDH.
Nu goed, de verschillen tussen de CDH en CD&V zitten tegenwoordig niet alleen op communautair, maar ook op ideologisch front natuurlijk...
Balkenende daarentegen was op bezoek kort voor de verkiezingen in Limburg bij het congres van CD&V.
Dat zie ik Milquet nog niet doen bij de CD&V.



Om trouwens eens een andere noot te laten horen, Leterme is de topvlaming op dit moment, die ook van de separatisten steun hoort te krijgen, maar ik vind dat hij zelf toch ook een aantal zaken anders had moeten doen : marseillaise zingen, zo lang wachten met zijn kandidaatstelling,...
pi_52634222
quote:
Dat zie ik Milquet nog niet doen bij de CD&V.
Het was absoluut geen verwijt naar Leterme toe hoor. Uiteraard zou Milquet net zo goed niet naar de CD&V gaan.
pi_52634546
Ik snap niet waarom Vlaanderen zo graag Brussel wilt behouden, wat een rot stad is dat. In die stad spreekt vrijwel iedereen Frans en is de criminaliteit (als mijn bronnen kloppen) ook ontzettend hoog. Ik zou zeggen, laten vallen en laat het die Walen maar uitzoeken.
Ik support gevallen topclubs!
pi_52634579
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:13 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Het was absoluut geen verwijt naar Leterme toe hoor. Uiteraard zou Milquet net zo goed niet naar de CD&V gaan.
Natuurlijk, geen van beiden treft schuld, enkel de geschiedenis. Wanneer je als politicus je vingers al brandt door iemand van dezelfde ideologie uit een andere streek te steunen, dan zit er gewoon iets fout in dat land.

[ Bericht 1% gewijzigd door zuiderbuur op 23-08-2007 22:30:28 ]
  donderdag 23 augustus 2007 @ 22:27:28 #281
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_52634698
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:13 schreef Heero87 het volgende:

[..]

Het was absoluut geen verwijt naar Leterme toe hoor. Uiteraard zou Milquet net zo goed niet naar de CD&V gaan.
de CDH is ook gewoon geen politieke familie van de CD&V. De CD&V is een Christendemocratische partij , rechts in/van het centrum.

Het CDH is dan wel een partij die ontstaan is uit de vroegere Waalse Christendemocraten, maar is eigenlijk een sociaal-democratische partij links van het centrum. In feite is de vroegere PSC gewoon gesplitst in het CDH en de Parti des Chrétiens Démocrates Francophones (CDF) , maar die laatste (echte christendemocraten) hebben de kiesdrempel toen niet gehaald, geloof ik.
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_52634775
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:23 schreef Fetai het volgende:
Ik snap niet waarom Vlaanderen zo graag Brussel wilt behouden, wat een rot stad is dat. In die stad spreekt vrijwel iedereen Frans en is de criminaliteit (als mijn bronnen kloppen) ook ontzettend hoog. Ik zou zeggen, laten vallen en laat het die Walen maar uitzoeken.
Het is in de Lage Landen in feite de enige echte wereldstad, hoofdstad van de EU, is economisch en historisch gezien verbonden met Vlaanderen, en is van oorsprong een Nederlandstalige stad.
Maar wat je zegt over "vrijwel iedereen praat Frans" is fout, uiteindelijk is meer dan de helft allochtoon, moesten wij net zo agressief zijn als die Franstaligen zouden wij die kunnen "verleiden" om voor het Nederlands te kiezen (Nederlands leren, kindjes naar Vlaamse school sturen,...)
(Er zijn er trouwens hoor, bij de NVA heb je een separatiste van congolese afkomst : Linda Mbungu .Daarnaast heb je ook de knappe Nadia Sminate van Marokkaanse afkomst )

Nog een nuance : die Franstalige Brusselaars zijn geen Walen, het idee van bij Vlaanderen te komen is misschien niet erg populair bij heb, maar uit polls blijkt dat de aansluiting bij Wallonië eigenlijk ook geen meerderheid lijkt te halen. Een stadsstaat zou hun keuze kunnen zijn, al dan niet gedeeld door Vlaanderen en Wallonië op een aantal vlakken.
pi_52635108
maar ik vind dat hij zelf toch ook een aantal zaken anders had moeten doen :

- marseillaise zingen
- zo lang wachten met zijn kandidaatstelling
- geen duidelijke spelregels aan het begin van de formatie afspreken met de partners
- Dehaene zowat uit z'n rol ontzetten van koninklijk bemiddelaar
- de onderhandelingen niet discreet voorbereiden voor de verkiezingen (uiteindelijk wist hij al 3 maand dat hij er als grote overwinnaar uit ging komen)
- de Waalse pers compleet tegen zich trekken door straffe uitspraken

Copy/paste dit lijstje en we maken er "de flaters van Leterme" van...
pi_52635249
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 20:06 schreef blueangel_ het volgende:
De eerste stap naar onafhankelijkheid is gezet

Nu is het moment gekomen, nu moeten we de kloten hebben om Vlaanderen te redden
ja en laat Club Brugge enkel met Vlamingen meer aantreden ! Sterchele buiten !
pi_52635254
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:39 schreef Necromancer het volgende:
- de Waalse pers compleet tegen zich trekken door straffe uitspraken
Ik zou dat ook gezegd hebben over die franstaligen in de Rand hoor, alleen zou ik ervoor gezorgd hebben dat het gewoon niet vatbaar was voor misinterpretatie.
De Franstalige pers is op voorhand al tegen jou, ik zou er dus zeker geen moeite in steken om te weerleggen wat men daar allemaal claimt of zegt of denkt of beredeneert of vindt......
De laatste die voor iedereen goed wou doen hebben ze aan het kruis genageld.
pi_52635314
Hij had zich als kandidaat-premier nooit zo mogen uitlaten tegen de Walen, zo simpel is dat. Als je dat doet ben je op voorhand verbrand en zullen ze er alles aan doen om je weg te krijgen...
pi_52635341
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:05 schreef zuiderbuur het volgende:

[..]

Balkenende daarentegen was op bezoek kort voor de verkiezingen in Limburg bij het congres van CD&V.
Dat zie ik Milquet nog niet doen bij de CD&V.

[afbeelding]

Om trouwens eens een andere noot te laten horen, Leterme is de topvlaming op dit moment, die ook van de separatisten steun hoort te krijgen, maar ik vind dat hij zelf toch ook een aantal zaken anders had moeten doen : marseillaise zingen, zo lang wachten met zijn kandidaatstelling,...
Zo kan het dus ook. Balkenende en Letterme op één podium die benadrukken wat hun deelt (de christelijke politiek bedrijven) ipv te vechten over wat hen verdeeld (Kuyperiaan versus een katholiek).

Vlaanderen bij Nederland zie ik best zitten, als er men maar respectvol voor elkaar blijft. Als de Hollanders de Vlamingen net zo gaan accepteren als ze dat bij de Zuiderlingen en Noorderlingen (ja beste Belgen, de Groningers en vooral de Friezen lijken totaal niet op de Hollanders) doen dan komt het op het culturele vlak best goed (laat bijv. toe dat de Vlamingen onderwijzen in eigen dialect, net zoals bij de Friezen).
Verder wil ik nog aan de Belgen kwijt dat Nederland van oorsprong een federatief karakter heeft. Niet voor niets heette Nederland ooit 'De Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden'. En hoewel Nederland nu geen federatie meer is, nog steeds hebben provincies en gemeentes veel autonomie (er wordt in Nederland veel meer waarde gehecht aan het subsidiariteitsbeginsel dan in bijv. Frankrijk). Dit is mede gedaan om de verschillende bevolkingsgroepen in hun waarde te laten.

Grootste twistpunten zullen denk ik van pure machtspolitieke aard zijn. Waar moet bijv. de hoofdstad komen? Waar zetelt de regering? Enz.

[ Bericht 4% gewijzigd door Klopkoek op 23-08-2007 22:51:18 ]
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_52635373
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:29 schreef zuiderbuur het volgende:

[..]

Maar wat je zegt over "vrijwel iedereen praat Frans" is fout, uiteindelijk is meer dan de helft allochtoon, moesten wij net zo agressief zijn als die Franstaligen zouden wij die kunnen "verleiden" om voor het Nederlands te kiezen (Nederlands leren, kindjes naar Vlaamse school sturen,...)
Is niet een groot gedeelte van de bewoners uit België van Marokkaanse afkomst? Daar spreken ze bij mijn weten ook Frans toch? Mij lijkt de kans dan veel groter dat ze hoe dan ook kiezen voor een taal die ze al kennen i.p.v. een onbekende taal als het Nederlands.
Ik support gevallen topclubs!
  donderdag 23 augustus 2007 @ 22:50:32 #289
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_52635519
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:46 schreef Fetai het volgende:

[..]

Is niet een groot gedeelte van de bewoners uit België van Marokkaanse afkomst? Daar spreken ze bij mijn weten ook Frans toch? Mij lijkt de kans dan veel groter dat ze hoe dan ook kiezen voor een taal die ze al kennen i.p.v. een onbekende taal als het Nederlands.
Een groot gedeelte is ook overdreven, er zijn véél meer immigranten in België uit Italië bv dan uit Marokko eigenlijk.
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_52635539
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:46 schreef Fetai het volgende:
[..]
Is niet een groot gedeelte van de bewoners uit België van Marokkaanse afkomst? Daar spreken ze bij mijn weten ook Frans toch? Mij lijkt de kans dan veel groter dat ze hoe dan ook kiezen voor een taal die ze al kennen i.p.v. een onbekende taal als het Nederlands.
Inderdaad, en hetzelfde geldt voor Algerijnen, maar niet voor Turken bijvoorbeeld.

Het probleem is dat de Franstaligen er via hun eigen kanalen zoals de openbare omroep alles aan proberen te doen om die mensen weg te houden van het Nederlands. Het belang van het Frans wordt vaak overdreven.
Een frappant voorbeeld : in Gent ken ik een studente uit Algerije die vloeiend Arabisch, Frans en Nederlands spreekt...maar toen zij voor het eerst in Gent kwam was zij geschrokken : ze dacht dat gewoon heel België Franstalig was en sprak geen Nederlands.
pi_52635563
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:46 schreef Fetai het volgende:

[..]

Is niet een groot gedeelte van de bewoners uit België van Marokkaanse afkomst? Daar spreken ze bij mijn weten ook Frans toch? Mij lijkt de kans dan veel groter dat ze hoe dan ook kiezen voor een taal die ze al kennen i.p.v. een onbekende taal als het Nederlands.
Er woonden in 2000 (ok, intussen 7 jaar geleden maar dat is het meest recente cijfer dat ik vind) welgeteld 106822 Marokkanen in België.
pi_52635889
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:45 schreef Klopkoek het volgende:

[..]

Zo kan het dus ook. Balkenende en Letterme op één podium die benadrukken wat hun deelt (de christelijke politiek bedrijven) ipv te vechten over wat hen verdeeld (Kuyperiaan versus een katholiek).

Vlaanderen bij Nederland zie ik best zitten, als er men maar respectvol voor elkaar blijft. Als de Hollanders de Vlamingen net zo gaan accepteren als ze dat bij de Zuiderlingen en Noorderlingen (ja beste Belgen, de Groningers en vooral de Friezen lijken totaal niet op de Hollanders) doen dan komt het op het culturele vlak best goed (laat bijv. toe dat de Vlamingen onderwijzen in eigen dialect, net zoals bij de Friezen).
Ho, de Friezen spreken wel echt een andere taal, officieel is ons onderwijs gewoon Nederlandstalig. Onlangs heeft de Vlaamse minister van Onderwijs zich wel wat boos gemaakt dat men te vaak gewoon dialect praat in sommige streken en niet het AN (wat een leerkracht Nederlands bij ons natuurlijk wel doet).
In Nederlands bestudeerden wij dan ook niet de Vlaamse maar Nederlands(talig)e cultuur.

Wat wel een probleem is, is de andere inrichting van het onderwijs (verschillende richtingen) en de andere kennis/praktijk verdeling.
quote:
Verder wil ik nog aan de Belgen kwijt dat Nederland van oorsprong een federatief karakter heeft. Niet voor niets heette Nederland ooit 'De Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden'. En hoewel Nederland nu geen federatie meer is, nog steeds hebben provincies en gemeentes veel autonomie (er wordt in Nederland veel meer waarde gehecht aan het subsidiariteitsbeginsel dan in bijv. Frankrijk). Dit is mede gedaan om de verschillende bevolkingsgroepen in hun waarde te laten.

Grootste twistpunten zullen denk ik van pure machtspolitieke aard zijn. Waar moet bijv. de hoofdstad komen? Waar zetelt de regering? Enz.
Dat zal inderdaad ingewikkeld zijn. Er komen vijf steden in me op : Amsterdam, Den Haag, Utrecht (historische redenen en centrale ligging), Antwerpen (wegens grootste Vlaamse stad) en Brussel (wegens hoofdstad Vlaanderen, hoewel het er niet eens in ligt).
Tijdens het VKN wisselden Brussel en Amsterdam elkaar af. Het is wel waar dat Nederland redelijk gecentraliseerd is, maar het ligt toch ver van een federatie. Zo hebben die provincies toch niet echt veel macht en vanuit Den Haag kan men die bevoegdheden (als ik het goed heb?) gewoon ontnemen. Vlaanderen heeft binnen België al veel meer autonomie dan dat.
In Frankrijk heeft elk district juist één vertegenwoordiger, in Nederland is het helemaal omgekeerd voor de Tweede Kamer. Gewoon Vlaanderen daarbij voegen zal wel even voor problemen zorgen, zeker omdat je met verschillende partijen zit.

Dat niet elke Nederlander een Hollander is, heb ik hier tot vervelens toe al geschreven
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:44 schreef Necromancer het volgende:
Hij had zich als kandidaat-premier nooit zo mogen uitlaten tegen de Walen, zo simpel is dat. Als je dat doet ben je op voorhand verbrand en zullen ze er alles aan doen om je weg te krijgen...
Didier Reynders verspreidde in de Rand rond Brussel eentalig Franstalig propaganda bij de gemeenteraadsverkiezingen in oktober 2006 en dat was ook netjes vicepremier en zit nu weer aan de onderhandelingstafel.
Als het op politiek aankomt, wil ik gewoon de vriend niet zijn van de franstaligen. Het is ieder voor zich.
pi_52635942
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:46 schreef Fetai het volgende:

[..]

Is niet een groot gedeelte van de bewoners uit België van Marokkaanse afkomst? Daar spreken ze bij mijn weten ook Frans toch? Mij lijkt de kans dan veel groter dat ze hoe dan ook kiezen voor een taal die ze al kennen i.p.v. een onbekende taal als het Nederlands.
Nederlandstalige scholen hebben steeds meer aantrekkingskracht voor allochtone Brussele inwoners. Mensen beginnen daar ook in te zien dat hun kinderen in Brussel meer kans op werk hebben als ze tweetalig zijn.
Het antwoord m'n vriend, is blowen in de wind.
  donderdag 23 augustus 2007 @ 23:06:06 #294
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_52635996
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 23:02 schreef zuiderbuur het volgende:

[..]

Ho, de Friezen spreken wel echt een andere taal, officieel is ons onderwijs gewoon Nederlandstalig. Onlangs heeft de Vlaamse minister van Onderwijs zich wel wat boos gemaakt dat men te vaak gewoon dialect praat in sommige streken en niet het AN (wat een leerkracht Nederlands bij ons natuurlijk wel doet).
In Nederlands bestudeerden wij dan ook niet de Vlaamse maar Nederlands(talig)e cultuur.
Dat is trouwens een probleem hoor. Zeker in bv West-Vlaanderen. Dan kun je bv een jongen in de opleiding elektriciteit wel "schroefendraaier" en "schroef" aanleren, maar als die dan in de een bedrijf komt en daar "gif ne kji diej toerlavis" te horen krijgt ...

Overigens heb ik nooit gesnapt waar het probleem daarbij ligt eigenlijk. Uit alle testen blijkt dat de Vlaamse leerlingen zelfs met het gebruik van dialect in andere lessen nog altijd véél beter Nederlands kunnen schrijven en begrijpen dan de meeste Nederlandse leerlingen ...
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
  donderdag 23 augustus 2007 @ 23:07:14 #295
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_52636031
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 23:04 schreef Het-Gele-Teken het volgende:

[..]

Nederlandstalige scholen hebben steeds meer aantrekkingskracht voor allochtone Brussele inwoners. Mensen beginnen daar ook in te zien dat hun kinderen in Brussel meer kans op werk hebben als ze tweetalig zijn.
Dat komt trouwens ook vooral omdat die scholen veel beter zijn en het Franstalige Brusselse onderwijs een afvalbak is waar men zelfs geen normaal les meer in kan geven, laat staan les volgen ...
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_52636138
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 23:06 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Dat is trouwens een probleem hoor. Zeker in bv West-Vlaanderen. Dan kun je bv een jongen in de opleiding elektriciteit wel "schroefendraaier" en "schroef" aanleren, maar als die dan in de een bedrijf komt en daar "gif ne kji diej toerlavis" te horen krijgt ...
Zeker niet alleen in westvlaanderen hoor, ook bij ons wordt er heel vaak dialect (eigenlijk verbasterd frans) gesproken, terwijl we allemaal wel de juiste nederlandse woorden kennen (en ook kunnen schrijven). Zaken zoals "nen boulon", "nen toernavis", "een rondelle", "nen vulo", "een soupappe", "ne guidon"... allemaal stuk voor stuk dergelijke woorden die zodanig veel gebruikt worden dat ze gewoon standaard geworden zijn.
quote:
Overigens heb ik nooit gesnapt waar het probleem daarbij ligt eigenlijk. Uit alle testen blijkt dat de Vlaamse leerlingen zelfs met het gebruik van dialect in andere lessen nog altijd véél beter Nederlands kunnen schrijven en begrijpen dan de meeste Nederlandse leerlingen ...
Klopt. Iedereen kent de nederlandse woorden voor de termen die hierboven staan
eerst Vlaming, dan pas belg
Op zaterdag 8 september 2007 19:59 schreef Elixabete het volgende:
En belgen zijn altijd nog beter dan Nederlanders
pi_52636151
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 23:06 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]

Dat is trouwens een probleem hoor. Zeker in bv West-Vlaanderen. Dan kun je bv een jongen in de opleiding elektriciteit wel "schroefendraaier" en "schroef" aanleren, maar als die dan in de een bedrijf komt en daar "gif ne kji diej toerlavis" te horen krijgt ...

Overigens heb ik nooit gesnapt waar het probleem daarbij ligt eigenlijk. Uit alle testen blijkt dat de Vlaamse leerlingen zelfs met het gebruik van dialect in andere lessen nog altijd véél beter Nederlands kunnen schrijven en begrijpen dan de meeste Nederlandse leerlingen ...
Dat is bij mij totaal anders, mijn taaltje is veel minder verfranst( ik weet eigenlijk niet eens wat het Franse woord voor schroef is ).
Het probleem is dat je daarmee anderstaligen demotiveert om Nederlands te leren, omdat ze daarmee nog steeds niet de mensen begrijpen. Dan speel je die radicale Franstaligen in de kaart die Vlaanderen wil voorstellen als een achterlijke kolonie vol stammetjes die mekaar niet begrijpen en frans als lingua franca nodig hebben en Engels praten met Nederlanders. (zo zijn er, geloof me..)
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 23:10 schreef Athmozz het volgende:


Klopt. Iedereen kent de nederlandse woorden voor de termen die hierboven staan
pi_52636282
speciaal voor zuiderbuur eventjes de vertaling;

nen boulon = bout plus moer
nen toernavis = schroevendraaier
een rondelle = een borgring
nen vulo (niet meer als vélo uitgesproken) = fiets
een soupappe = ventiel
ne guidon = het stuur (van de velo, om maar eventjes in de sfeer te blijven, bij een auto noemt het anders)

om nog eventjes in de sfeer van de fiets te blijven;
freins = remmen
derailleur = versnellingen
eerst Vlaming, dan pas belg
Op zaterdag 8 september 2007 19:59 schreef Elixabete het volgende:
En belgen zijn altijd nog beter dan Nederlanders
pi_52636629
quote:
Op donderdag 23 augustus 2007 22:27 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]

de CDH is ook gewoon geen politieke familie van de CD&V. De CD&V is een Christendemocratische partij , rechts in/van het centrum.

Het CDH is dan wel een partij die ontstaan is uit de vroegere Waalse Christendemocraten, maar is eigenlijk een sociaal-democratische partij links van het centrum. In feite is de vroegere PSC gewoon gesplitst in het CDH en de Parti des Chrétiens Démocrates Francophones (CDF) , maar die laatste (echte christendemocraten) hebben de kiesdrempel toen niet gehaald, geloof ik.
En voor zover ze ooit als politieke familie beschouwd werden, is dat ook wel over na die dolk die de CDH in de rug van de Vlaamse christen-democraten duwde bij de Lambermont-akkoorden.

Overigens valt het me op dat nu zoveel wordt gesproken over hereningen en rattachisme, nu zijn daar genoeg historische redenenen toe (de 17 provincien, Unie van Utrecht, Plakkaat van Verlatinghe, de val van Antwerpen en de reactie van de Antwerpnaren destijds (massaal stemmen met de voeten voor (en richting) de Republiek), de oorlogen van de Republiek met Frankrijk in Vlaanderen na het verslaan van Spanje, de Oostenrijkse Nederlanden die verdedigd (en de facto gecontroleerd) werden door de Republiek, de VBS/VNS die zich bij de Republiek wilden voegen en als laaste het VKN zelf, waar de Vlamingen bij de opstand in eerste instatie op reageerden met de 12 w's (Wij Willen Willem Weg, Wil Willem Wijzer Worden, Wij Willen Willem Weer) als deze crisis aanhoudt is het ook de eerste keer sinds het Plakkaat van Verlatinghe dat de Vlamingen een eigen keus kunnen maken, niet opgelegd door Europese grootmachten.

Ik zie niet in waaron Vlaanderen zelf geen weloverwogen beslissing zou kunnen maken. Persoonlijk zou ik evenwel graag zien dat die onzinnige grens tussen de Limburgen verdwijnt, maar goed, sinds Schengen is daar ook weinig op aan te merken.
  donderdag 23 augustus 2007 @ 23:27:50 #300
78027 FReNsJ
lekker zacht
pi_52636647
Jij woont precies wel dichter bij de taalgrens dan ik hier

Ik kan juist op paraplu en velo komen, en rondelleke. (sommige van uw termen heb ik nog nooit van gehoord zelfs)

edit: denk er 'juist' aan dat dat ook van juste zal komen? Net dus
editedit: en precies... -sigh-

Overigens weet ik niet goed wat er van te denken, ergens vind ik Belgie iets goed, ergens wil ik van die Walen af, en als je erover nadenkt heeft ook bij Nederland gaan (ik wil geen Nederlander worden een nieuwe naam dan aub ) zijn voordelen, als je de ositieve kanten van ieder land kan houden op een manier, en de negatiefste buitensmijt. Hoe dat te weten komen... daar dien ik niet voor

[ Bericht 30% gewijzigd door FReNsJ op 23-08-2007 23:37:16 ]
Nieuw! nu met vleugje Finland.
Sinds 2011 ook met 50% extra Turkije!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')