quote:Vlamingen leggen eisen op tafel
De Vlaamse regeringsonderhandelaars hebben formateur Yves Leterme vanmorgen hun communautaire eisenbundel overhandigd. De formateur maakt de eisen nu over aan de Franstalige oranje-blauwe partijvoorzitters. CD&V/N-VA en Open Vld zaten gisteravond nog samen aan tafel om een gezamenlijk communautair programma uit te werken. Volgens sommige bronnen kwamen de partijen nog vrij makkelijk tot een vergelijk.
Mondeling
Om tactische redenen zetten ze hun institutionele eisen niet op papier. Ze deelden ze vanmorgen tijdens een vergadering met formateur Leterme mondeling mee. Momenteel zit de formateur met de Franstalige partijvoorzitters aan tafel. Zij eisten de voorbije dagen duidelijkheid over de Vlaamse eisen en wilden weten waar de Vlamingen naartoe willen.
B-H-V
Welke de Vlaamse eisen zijn, is nog niet duidelijk. Wel zeker is dat de splitsing van de kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde erbij is en dat geen enkele Vlaamse partij akkoord kan gaan met de tegenprestatie die de Franstaligen vragen, namelijk de uitbreiding van het Brussels gewest. "Als de Franstaligen daarbij blijven, is het njet", stelde een Vlaamse bron. De Vlamingen spraken nog een aantal ondergrenzen af, maar de uiteindelijke beoordeling hangt af van het hele regeerakkoord, luidt het. Het is nu wachten op de reactie van de Franstalige partijen. Alles hangt daar een beetje van af. Hoe de rest van de agenda er vandaag en de rest van de week uitziet, is dan ook nog niet duidelijk. (belga)
Antwoord:quote:Imaginez que vous allez habiter définitivement comme francophone au Danemark. Est-ce que vous allez apprendre le Danois pour t'intégrer dans votre nouveau pays? Ou est-ce que vous allez exiger des facilités pour des francophones auprès le gouvernement danois (parce que vous trouvez que le Danois est aussi inférieur, comme vous considérez le néerlandais et tous les autres langues que le français bien sûr?
Hier zijn we bij de essentie. De Walen beschouwen Belgie als hun land, dit wil zeggen dat ze overal in Belgie in het Frans moeten terecht kunnen. Vlaanderen is voor hun dus net zo 'Franstalig' als Wallonie.quote:La Belgique est encore mon pays, le Danmemark est un pays étranger. Il est donc légitime dans une démocratie qu'un gouvernement se soucie du bien être de chacun de ses compatriotes.
Si la Flandre devient demain un pays, toutes les revendications flamandes seront légitimes.
Najah, er waren eigenlijk al 3 topics, het topic van voor de verkiezingen en de 2 van de verkiezingen en later zelf. Dus heb ik er maar voor't gemak 4 van gemaakt.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 19:17 schreef Daffodil31LE het volgende:
...en we slaan nummertje 3 voor 't gemak maar over?
Dat is typisch Waals. Ze zijn voor alles wat "België" is , maar ze vergeten alleen dat er ook Vlamingen wonen ... (als meerderheid dan nog)quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 19:17 schreef Frederic het volgende:
Dit is een uiterst interessant stukje vanop het forum van La Libre Belgique:
Vraag van een Vlaming:
[..]
Antwoord:
[..]
Hier zijn we bij de essentie. De Walen beschouwen Belgie als hun land, dit wil zeggen dat ze overal in Belgie in het Frans moeten terecht kunnen. Vlaanderen is voor hun dus net zo 'Franstalig' als Wallonie.
Men zegt letterlijk: enkel als Vlaanderen officieel "het buitenland" wordt, ènkel dan, zal men de taal van Vlaanderen (het Nederlands) respecteren.
Wie nu nog tegen een onafhankelijk Vlaanderen is, moet zich toch eens laten onderzoeken.![]()
Daar waar de Vlamingen toen er hier minder werk was gewoon naar Charleroi, Luik, ... trokken om een job te vinden blijft men bv in de Borinage (werkloosheid +80% in bepaalde steden !) weigeren om 60/70km ver in West-Vlaanderen (waar men smeekt om werkkrachten en er geen werkloosheid maar 20 % aan vacatures zijn) werk te zoeken ...quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 19:23 schreef Fastmatti het volgende:
Heel Wallonnie is natuurlijk ook vergane glorie. Waar eerste de Vlamingen de onderklasse waren zijn nu de Walen het. Daar zit ook een groot gedeelte van de pijn.
Je moet wel maken dat je geen minderheid wordt in je eigen land he!quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 19:06 schreef Frederic het volgende:
[..]
Dat weet ik nog zo niet. Welk land zou een meer dan verdubbeling van z'n grondgebied afwijzen? (de provincie Luxemburg is groter dan het land Luxemburg)
bij het noordzeestrand!quote:
Dat klopt. De Walen (de Waalse media incluis) zijn bijzonder gefrustreerd dat het zo goed gaat in Vlaanderen, in scherpe tegenstelling tot Wallonie dat zelfs slechter presteert dan de nieuwe Oost-Europese lidstaten van de EU.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 19:23 schreef Fastmatti het volgende:
Heel Wallonnie is natuurlijk ook vergane glorie. Waar eerste de Vlamingen de onderklasse waren zijn nu de Walen het. Daar zit ook een groot gedeelte van de pijn.
Dat het vroeger in Wallonie ook zo was (rijkste regio's van Belgie dankzij de zware industrie) wordt dan altijd aangegrepen. Dan vergeet men altijd dat Frans toen een voertaal werd voor de hogere klasse. Moest Nederlands nu de voertaal worden, dan zouden Vlamingen al minder problemen met Walen hebben, zeker omdat ze dan gewoon kunnen werken zonder dat de taal een probleem is.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 19:32 schreef Frederic het volgende:
[..]
Dat klopt. De Walen (de Waalse media incluis) zijn bijzonder gefrustreerd dat het zo goed gaat in Vlaanderen, in scherpe tegenstelling tot Wallonie dat zelfs slechter presteert dan de nieuwe Oost-Europese lidstaten van de EU.
Hoge werkloosheid, lelijke armoedige steden, corruptie alom, enz.
Uit frustratie doen ze dus alles om Vlaanderen zwart te maken ("Vlaanderen zit vol racisten") enz. Lees de Franstalige media eens, dan lijkt het wel alsof de Vlamingen stuk voor stuk duivels zijn.
(Het feit dat datzelfde Vlaanderen jaarlijks 11 MILJARD EURO in Wallonie pompt wordt steeds verzwegen...)
Hoe bedoel je, als je op vakantie binnen België bent of zo?quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 20:10 schreef bijdehand het volgende:
Op vakantie merk je het ook: ga je expres naar een Nederlandstalig gebied, spreekt toch nog iedereen Frans enzo![]()
quote:"Vlaamse eisen onaanvaardbaar"
di 14/08/07 - De Franstaligen zullen voorlopig niet officieel reageren op de Vlaamse communautaire eisenbundel. Vanmiddag kregen de Franstaligen die lijst voor het eerst te zien, maar meteen waren er negatieve geluiden te horen.
Hoewel de Franstaligen officieel niet wilden reageren, deden sommigen dat toch aan de poorten van Hertoginnedal.
Didier Reynders (MR, foto) zei dat sommige punten bespreekbaar zijn, maar andere minder. Hij is vooral gekant tegen meer bevoegdheden op het vlak van fiscaliteit en sociale zekerheid.
Eerder liet ook al Joëlle Milquet (CDH) weten dat er een reeks van onaanvaardbare eisen op de lijst staan.
Reynders zegt dat de Franstaligen later van de week met een gezamenlijk standpunt naar buiten komen. Mogelijk worden ook de andere Franstalige partijen betrokken bij de gesprekken en komt er dus nog overleg met de PS en Ecolo.
Lijst was Waalse vraag
De Franstalige partijen hadden om de lijst gevraagd om voort te kunnen onderhandelen over de communautaire kwesties.
"Na een paar dagen onderhandelen over de voorstellen die ik gedaan heb, vind ik dat een terechte vraag", zegt Leterme.
Ook de Franstaligen zullen een reeks voorstellen indienen, zo zei MR-onderhandelaar Sabine Laruelle (foto) gisteren.
De Vlamingen leggen nu dus al hun kaarten op tafel, maar Open VLD-voorzitter Bart Somers blijft voorzichtig.
"Ik weet niet wanneer de formateur de Franstaligen zal confronteren met de verlanglijst, maar als zij die afwijzen, hebben we een probleem."
Wanneer de echte communautaire onderhandelingen gaan beginnen, blijft onduidelijk. Harde uitspraken gisteren dat de Franstaligen Brussel-Halle-Vilvoorde alleen willen splitsen als Brussel wordt uitgebreid, hebben het klimaat weer verzuurd.
Vandaag spreekt Leterme op Hertoginnedal eerst apart met de Vlaamse partijen, daarna ontvangt hij alle partijvoorzitters.
Ja, ze willen er pas over beginnen 'spreken' als Vlaanderen akkoord gaat om het Brusselse gewest uit te breiden ...quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 20:18 schreef Reya het volgende:
[..]
Hebben de Franstaligen al iets gezegd over BHV?
Hmmm, die kwestie, hoe futiel ook, zou namelijk wel eens het breekpunt kunnen worden in de onderhandelingen. Tenzij er opeens op andere communautaire kwesties een opening wordt gevonden, maar daar lijkt het op dit moment ook niet op.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 20:19 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Ja, ze willen er pas over beginnen 'spreken' als Vlaanderen akkoord gaat om het Brusselse gewest uit te breiden ...![]()
Dat zal zeker zo zijn, maar volgens mij is de kans groot dat ze gewoon verder gaan als een onafhankelijke staat. Misschien stappen ze af van de naam België (al hoe wel ik zelfs dat betwijfel), maar het lijkt me erg onwaarschijnlijk dat ze zich bij Frankrijk gaan aanhechten. Walen zijn geen Fransen, ze verschillen net zo van de Fransen als wij van de Nederlanders. Bovendien moeten de Fransen het ook willen natuurlijk.quote:Dat klopt, maar de kans is groot dat de Walen dan net zoals in 1945, 1946 en 1947 "Les Congrès national wallon" bijeenroepen om over de toekomst van Wallonië te beslissen. Waar men toen oa sprak over de Oostkantons, de mogelijke ‘heraanhechting’ van Wallonië bij Frankrijk, de mogelijke aanhechting bij het Groot-Hertogdom Luxemburg, de mogelijke heraanhechting van de provincie Luxemburg bij het Groot-Hertogdom, ...
Schandalig eigenlijk dat je over een arrest van een rechter gaat onderhandelen.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 20:19 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Ja, ze willen er pas over beginnen 'spreken' als Vlaanderen akkoord gaat om het Brusselse gewest uit te breiden ...![]()
Het lijkt me evident dat - mocht er zich een dergelijke situatie voordoen - de EU niet de gebruikelijke wegen zal bewandelen, daar het om en interne afsplitsing gaat.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 20:23 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Dat zal zeker zo zijn, maar volgens mij is de kans groot dat ze gewoon verder gaan als een onafhankelijke staat. Misschien stappen ze af van de naam België (al hoe wel ik zelfs dat betwijfel), maar het lijkt me erg onwaarschijnlijk dat ze zich bij Frankrijk gaan aanhechten. Walen zijn geen Fransen, ze verschillen net zo van de Fransen als wij van de Nederlanders. Bovendien moeten de Fransen het ook willen natuurlijk.
Nee, als Vlaanderen onafhankelijkheid wil, is volgens mij de enige mogelijkheid om het Vlaamse parlement de onafhankelijkheid te laten uitroepen. En dan behoudt Wallonië + Brussel alle verworvenheden van de Belgische staat. Eigenlijk zoals Servië bij de onafhankelijkheid van Montenegro ook al de rechtspersoonlijkheid van het voormalige Servië & Montenegro heeft behouden.
Dan mag Wallonië daarna nog beslissen zich bij Frankrijk te voegen. De Belgische staat bestaat dan gewoon niet meer, ook Vlaanderen kan op die rechtspersoonlijkheid dan geen aanspraak meer maken. Ze hebben zich immers al eerder onafhankelijk verklaard. Vlaanderen zal dus sowieso lidmaatschap van de EU moeten verwerven, een jarenlange procedure. En wat dan als pakweg Spanje gaat dwarsliggen?
Dat is allesbehalve evident. Het gaat immers om een compleet nieuw land met nieuwe instellingen, nieuwe wetten, een heel andere economie etcetera. De EU kan bijna niet anders dan de gewone procedure volgen. En de vraag is of de andere landen wel een andere procedure willen volgen (Spanje).quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 20:26 schreef Reya het volgende:
[..]
Het lijkt me evident dat - mocht er zich een dergelijke situatie voordoen - de EU niet de gebruikelijke wegen zal bewandelen, daar het om en interne afsplitsing gaat.
Vergeet toch vooral ook niet dat Vlaanderen in feite zelfs de logistieke kraan naar het Europarlement kan dichtdraaien hé. Of denk je echt dat de EU bv maar al haar functionarissen via een luchthaven 'buiten de EU' (Zaventem) naar het parlement enzo zal laten reizen ?quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 20:53 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Dat is allesbehalve evident. Het gaat immers om een compleet nieuw land met nieuwe instellingen, nieuwe wetten, een heel andere economie etcetera. De EU kan bijna niet anders dan de gewone procedure volgen. En de vraag is of de andere landen wel een andere procedure willen volgen (Spanje).
Onmogelijk... niks is onmogelijk. Maar een Vlaamse onafhankelijkheid is wel veel ingewikkelder dan het hier in Vlaanderen soms wordt voorgesteld. Er wordt daar toch echt veel te weinig bij stilgestaan. Alsof een Vlaamse onafhankelijkheid iets is wat je louter met een stemming in het parlement realiseert en daarmee de kous af is.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 20:57 schreef Reya het volgende:
Nou ja, in ieder geval al om dit soort kwesties te vermijden zou de EU Vlaanderen niet graag onafhankelijk worden, dat is wel redelijk zeker. Dat betekent echter niet dat het onmogelijk is.
Nee, dat kan alleen met een volksopstand.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:03 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Onmogelijk... niks is onmogelijk. Maar een Vlaamse onafhankelijkheid is wel veel ingewikkelder dan het hier in Vlaanderen soms wordt voorgesteld. Er wordt daar toch echt veel te weinig bij stilgestaan. Alsof een Vlaamse onafhankelijkheid iets is wat je louter met een stemming in het parlement realiseert en daarmee de kous af is.![]()
Het Vlaams parlement kan perfect de eenzijdige onafhankelijkheid uitroepen als ze dat willen ... (dat was trouwens het uitgangspunt van die befaamde RTBF-docu)quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:03 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Onmogelijk... niks is onmogelijk. Maar een Vlaamse onafhankelijkheid is wel veel ingewikkelder dan het hier in Vlaanderen soms wordt voorgesteld. Er wordt daar toch echt veel te weinig bij stilgestaan. Alsof een Vlaamse onafhankelijkheid iets is wat je louter met een stemming in het parlement realiseert en daarmee de kous af is.![]()
Jaja, maar ik bedoelde dat daarmee de kous niet af is. Dan begin je dus met die erkenningen, toetredingen tot de internationale organisaties, het opstellen van een grondwet en wetgeving en wat nog allemaal. Het is niet iets dat begint en eindigt met het louter uitroepen van de onafhankelijkheid door het parlement, maar wel een proces dat jaren zal duren...quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:22 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Het Vlaams parlement kan perfect de eenzijdige onafhankelijkheid uitroepen als ze dat willen ... (dat was trouwens het uitgangspunt van die befaamde RTBF-docu)
Ik geloof niet dat dat jaren zal duren. Door de federale structuur van België is het grootste deel van die dingen eigenlijk er eigenlijk al ...quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:26 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Jaja, maar ik bedoelde dat daarmee de kous niet af is. Dan begin je dus met die erkenningen, toetredingen tot de internationale organisaties, het opstellen van een grondwet en wetgeving en wat nog allemaal. Het is niet iets dat begint en eindigt met het louter uitroepen van de onafhankelijkheid door het parlement, maar wel een proces dat jaren zal duren...
Heeft Vlaanderen dan al een grondwet? Je kan onmogelijk gewoon de Belgische Grondwet overnemen, want die is grotendeels geënt op een federale staat. Net als bijvoorbeeld instellingen als het Arbitragehof, het Hof van Cassatie etcetera. Die moet je allemaal opnieuw regelen en installeren. Dat is niet niks, absoluut niet iets dat je op 1-2-3 regelt. Misschien geen jaren, maar daar doelde ik dan vooral mee op de EU-toetreding.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:33 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat dat jaren zal duren. Door de federale structuur van België is het grootste deel van die dingen eigenlijk er eigenlijk al ...
Daarom is het ook nuttig om eerst verder te federaliseren en zoveel mogelijk Belgische instituten nu al op te splitsen ...quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:37 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Heeft Vlaanderen dan al een grondwet? Je kan onmogelijk gewoon de Belgische Grondwet overnemen, want die is grotendeels geënt op een federale staat. Net als bijvoorbeeld instellingen als het Arbitragehof, het Hof van Cassatie etcetera. Die moet je allemaal opnieuw regelen en installeren. Dat is niet niks, absoluut niet iets dat je op 1-2-3 regelt. Misschien geen jaren, maar daar doelde ik dan vooral mee op de EU-toetreding.
De nagel op de kop. Die bangmakerij omtrent de EU is hilarisch. Alsof Vlaanderen ooit jaren zou moeten wachten op lidmaatschap van de EUquote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:56 schreef zuiderbuur het volgende:
Het valt me trouwens op dat in bijna alle discussies alle voorstanders van België eigenlijk enkel bangmakerij als argument aanhalen. Je ziet hoe warm de band geworden is.
Als de poltieke wil er is kan het gewoon. Bovendien betwijfel ik of Vlaanderen dan echt uit de EU gaat.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:26 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Jaja, maar ik bedoelde dat daarmee de kous niet af is. Dan begin je dus met die erkenningen, toetredingen tot de internationale organisaties, het opstellen van een grondwet en wetgeving en wat nog allemaal. Het is niet iets dat begint en eindigt met het louter uitroepen van de onafhankelijkheid door het parlement, maar wel een proces dat jaren zal duren...
Een typisch, profrancofone, paternalistische houding van deze doorgedraaide en wereldvreemde belgicisten. Het is allemaal de schuld van de Vlaamse politici. Dat de Waalse gewestvorming EN de Brusselse gewestvorming er gekomen is op vraag van de Franstaligen, vergeten ze natuurlijk ook wel even.quote:B.U.B: Crimineel gedrag van de Nederlandstalige politici
(14/08/2007) België is nu 65 dagen zonder regering en nog altijd blokkeert het communautaire de regeringsonderhandelingen. Zijn de Nederlandstalige politici - die als enige vragende partij zijn voor een staatshervorming - dan vergeten dat volgens een peiling van De Standaard en Le Soir van maart 2007 de meerderheid van de Nederlandstaligen helemaal geen staatshervorming wil - tenzij misschien één om alle vorige af te schaffen? Volgens een nieuwe peiling van la Dernière Heure van 14.08.07 zou dit percentage zelfs oplopen tot 67 % !
Waar zijn jullie dus mee bezig, Nederlandstalige politici? Jullie verspillen een mooie kans op de vorming van een centrum-rechtse regering die België nodig heeft om haar concurrentiepositie te vrijwaren die nu ernstig onder vuur ligt. Jullie gijzelen 10.000.000 Belgen om enkele zotgedraaide flaminganten te plezieren. Jullie hebben ons reeds zonder volksraadpleging opgezadeld met een totaal onwerkbaar en ingewikkeld federaal systeem dat de Belgische belastingbetaler 10 miljard euro per jaar kost en de Belgen alleen maar uit elkaar drijft terwijl jullie ons tegelijkertijd vragen goede Europeanen te zijn. Wat een contradictio in terminis !
Jullie gedrag is onverdedigbaar en zelfs crimineel ! Men kan van de Franstalige partijen zeggen wat men wil, maar ze zijn géén vragende partij voor een nieuwe nutteloze en anti-Belgische staatshervorming. Ze willen niet het einde van België en geen confederalisme. Ook het FDF niet. De overgrote meerderheid van de Belgen wil ook minstens een status quo. Moest die staatshervorming nu de communautaire problemen gaan oplossen, zou ze nog aanvaardbaar zijn, maar dat zal ze niet doen, integendeel. Ze gaat het inefficiënt en schadelijk federaal systeem nog erger maken en de Belgen zullen het gelag betalen. Dit is gewoon niet grappig meer.
Stop die communautaire zever en gedraag u als volwassen en bekwame politici ten dienste van héél België en alle Belgen ! Daar bent u tenslotte voor verkozen, Nederlandstalige politici. En gooi a.u.b. die N-VA eruit. Dat zal helpen.
Daar is 100% zekerheid over. Zo werkt het internationaal recht nu eenmaal.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 22:16 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Als de poltieke wil er is kan het gewoon. Bovendien betwijfel ik of Vlaanderen dan echt uit de EU gaat.
Je onderschat het gelobby binnen de EU. De Spanjaarden gaan zoiets nooit aanvaarden.quote:De nagel op de kop. Die bangmakerij omtrent de EU is hilarisch. Alsof Vlaanderen ooit jaren zou moeten wachten op lidmaatschap van de EU
Er is eigenlijk één simpel argument: nog steeds wil een meerderheid van de Vlamingen gewoon geen onafhankelijkheid.quote:Het valt me trouwens op dat in bijna alle discussies alle voorstanders van België eigenlijk enkel bangmakerij als argument aanhalen. Je ziet hoe warm de band geworden is.
Schrik dat op een goeie dag de Basken of de Catalanen ook hun onafhankelijkheid uitroepen ...quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 23:12 schreef bijdehand het volgende:
Wat heeft Spanje ermee te maken?
Weet je dat dan niet? Spanje is de baas van de wereld en elk gebied dat zich onafhankelijk wil verklaren moet eerst de toestemming van Spanje hebben.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 23:12 schreef bijdehand het volgende:
Wat heeft Spanje ermee te maken?
Is dat zo ? Organiseer dan een bindend referendum , zoals dat bv in Groot-Brittannië mogelijk is, over dat thema. Je hebt niks te vrezen ...quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 22:33 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Er is eigenlijk één simpel argument: nog steeds wil een meerderheid van de Vlamingen gewoon geen onafhankelijkheid.
Nee Spanje is alleen maar lid van de Europese Unie en bepaalt mee of je er bij mag.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 23:20 schreef Frederic het volgende:
[..]
Weet je dat dan niet? Spanje is de baas van de wereld en elk gebied dat zich onafhankelijk wil verklaren moet eerst de toestemming van Spanje hebben.![]()
Spanje heeft juist niks te zeggen over ons.
Die typische belgicistische bangmakerij.... hilarischquote:Op dinsdag 14 augustus 2007 23:25 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Nee Spanje is alleen maar lid van de Europese Unie en bepaalt mee of je er bij mag.
maar Spanje heeft geen veto-recht op dat vlak in de Europese Raad hé ...quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 23:25 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Nee Spanje is alleen maar lid van de Europese Unie en bepaalt mee of je er bij mag.
Er zijn genoeg opiniepeilingen die een zeer duidelijke meerderheid tegen onafhankelijkheid laten blijken.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 23:20 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Is dat zo ? Organiseer dan een bindend referendum , zoals dat bv in Groot-Brittannië mogelijk is, over dat thema. Je hebt niks te vrezen ...
Even betrouwbare opiniepeilingen als degene die bij de afgelopen verkiezingen Lijst Dedecker kansloos onder de kiesdrempel hielden en niks van de instorting van de SP.a zagen aankomen ?quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 23:27 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Er zijn genoeg opiniepeilingen die een zeer duidelijke meerderheid tegen onafhankelijkheid laten blijken.
Een bindend referendum is grondwettelijk in België niet mogelijk, net als een volksraadpleging.
En in het Verenigd Koninkrijk een bindend referendum over Schotland? Helemaal niet. Het enige wat het Schotse parlement kan (en mogelijk in 2010 zal doen) is in een referendum aan de bevolking vragen of de Schotse regering moet onderhandelen met de Britse regering over een onafhankelijkheid. Maar de Schotten kunnen niet in een bindend referendum bepalen dat ze uit het UK stappen.![]()
Toetreding kan enkel met eenparigheid van stemmen. Spanje heeft dus wel degelijk -net als elk land- een veto.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 23:27 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
maar Spanje heeft geen veto-recht op dat vlak in de Europese Raad hé ...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |