vraag: Wanneer gebruikte jij EPO?quote:quote:Op woensdag 8 augustus 2007 23:08 schreef Ericr het volgende:
Koerts heeft overigens nooit iets gemerkt van dopinggebruik in zijn Rabotijd, toch vreemd dat hij wel verklaart dat iedereen gebruikt. Dat hele artikel rammelt verder aan alle kanten, vooral de uitspraken van Koerts zelf dan.
http://www.2cycle.be/forum/showthread.php?s=f28457afd2b38e58b73b3d710d102971&threadid=3981&perpage=20&pagenumber=3
Is een kopie te lezen van het artikel.
Misschien wel bij een interne controle tegen de lamp gelopenquote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:07 schreef flyck het volgende:
benieuwd wat de persconferentie van contador inhoud...
Zonder dat er vragen gesteld mogen worden... doet me denken aan dopingbekentenissen eigenlijk :s
Ik gok op het ontkennen van iedere betrokkenheid bij Fuentesquote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:16 schreef Ericr het volgende:
Als hij een persconferentie belegt om zaken te ontkennen weet je al genoeg, als hij het doet om schoon schip te maken zou het me verrassen. Denk eerder dat het iets nietszeggend is, of het WADA moet toch vuurwerk in handen hebben gekregen van Franke.
Heb het interview gisteren ook gelezen en het viel mij ook op ja. Eerst wil hij niet zeggen wannneer en later geeft hij het aan. Wat mij ook opviel was dat hij zei dat hij onder Lefevere niet durfde te gebruiken, terwijl ik Quick-Step van de ploegen ook niet vertrouw. Zeker niet met de gevallen Museeuw en Vandenbroucke.quote:Op woensdag 8 augustus 2007 23:34 schreef One_of_the_few het volgende:
dank je joost. ik zag net pas dat ik hem vol had gemaakt. ik post nog even mijn laatste bericht.
[..]
vraag: Wanneer gebruikte jij EPO?
Koerts: ''Laten we het niet over periodes hebben''
later:
vraag: Hoelang heb je EPO gebruikt?
Koerts: van 1994 tot 2004
echt snugger is hij ook niet.
ik denk dat het interne doping beleid bij discovery van hoog niveau is hoor. Anders hadden die al meer positieve plasjes geleverd. (ik zeg niet anti doping he)quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:12 schreef du_ke het volgende:
[..]
Misschien wel bij een interne controle tegen de lamp gelopen.
Al heb ik neit zoveel vertrouwen in het anti-dopingbeleid van discovery.
Ik denk dat hij vijf dagen het spul van Fuentes gebruikt heeft een jaar of twee geleden en er daarna mee gestopt is en nu al die clean zegt rond te rijden. Daar is iedereen zo blij mee dat hij nu niet meer geschorst wordt en zijn Tourzege mag houden.quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:24 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ik gok op het ontkennen van iedere betrokkenheid bij Fuentes.
Daar heb je gelijk in denk ikquote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:31 schreef flyck het volgende:
[..]
ik denk dat het interne doping beleid bij discovery van hoog niveau is hoor. Anders hadden die al meer positieve plasjes geleverd. (ik zeg niet anti doping he)
quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:34 schreef Colplay het volgende:
[..]
Ik denk dat hij vijf dagen het spul van Fuentes gebruikt heeft een jaar of twee geleden en er daarna mee gestopt is en nu al die clean zegt rond te rijdenzegt dat het hij inderdaad AC is maar dat hij niets heeft gekregen (was keuze tussen niets of zelfde als JJ).. Daar is iedereen zo blij mee dat hij nu niet meer geschorst wordt en zijn Tourzege mag houden.
In dat geval had hij nooit in de Tour mogen staan en zal er alles in het werk worden gesteld om hem alsnog zijn Tourzege af te nemen. Basso is al gestraft voor een zelfde feit.quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:34 schreef Colplay het volgende:
[..]
Ik denk dat hij vijf dagen het spul van Fuentes gebruikt heeft een jaar of twee geleden en er daarna mee gestopt is en nu al die clean zegt rond te rijden. Daar is iedereen zo blij mee dat hij nu niet meer geschorst wordt en zijn Tourzege mag houden.
misschien mag hij de eer aan zichzelf houden.quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:16 schreef Ericr het volgende:
Als hij een persconferentie belegt om zaken te ontkennen weet je al genoeg, als hij het doet om schoon schip te maken zou het me verrassen. Denk eerder dat het iets nietszeggend is, of het WADA moet toch vuurwerk in handen hebben gekregen van Franke.
of een positieve plas in de tour , eigenlijk kan alles .pquote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:42 schreef Ericr het volgende:
[..]
In dat geval had hij nooit in de Tour mogen staan en zal er alles in het werk worden gesteld om hem alsnog zijn Tourzege af te nemen. Basso is al gestraft voor een zelfde feit.
Denk niet dat hij gaat bekennen, maar een ontkenning zie ik eigenlijk ook als een bekentenis. Hij heeft nu al meerdere malen ontkend, waarom nog een persconferentie?
inderdaad.quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:42 schreef Ericr het volgende:
[..]
In dat geval had hij nooit in de Tour mogen staan en zal er alles in het werk worden gesteld om hem alsnog zijn Tourzege af te nemen. Basso is al gestraft voor een zelfde feit.
Denk niet dat hij gaat bekennen, maar een ontkenning zie ik eigenlijk ook als een bekentenis. Hij heeft nu al meerdere malen ontkend, waarom nog een persconferentie?
anders gebruiken ze de naam van de hond als codenaam. (wat natuurlijk een verdediging kan zijn).quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:45 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
inderdaad.
Straks gaat hij zweren op zijn hond![]()
Heeft hij een hond eigenlijk?![]()
Zabel mocht met deze verklaring gewoon starten in de Tour hoor. Deed niemand moeilijk over. En terwijl het toch heel ongeloofwaardig klonk dat hij maar dagen gebruikt heeft.quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:42 schreef Ericr het volgende:
[..]
In dat geval had hij nooit in de Tour mogen staan en zal er alles in het werk worden gesteld om hem alsnog zijn Tourzege af te nemen. Basso is al gestraft voor een zelfde feit.
Denk niet dat hij gaat bekennen, maar een ontkenning zie ik eigenlijk ook als een bekentenis. Hij heeft nu al meerdere malen ontkend, waarom nog een persconferentie?
Dat was verjaard, dat van contador niet..quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:48 schreef Colplay het volgende:
[..]
Zabel mocht met deze verklaring gewoon starten in de Tour hoor. Deed niemand moeilijk over. En terwijl het toch heel ongeloofwaardig klonk dat hij maar dagen gebruikt heeft.
Maar hadden ze hem toch wat meer onder druk kunnen zetten om niet te starten of zo.quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:48 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Dat was verjaard, dat van contador niet..
Kasheskin betraptquote:Op donderdag 9 augustus 2007 12:05 schreef warpozio het volgende:
Net gelezen: Kasjetsjkin loopt tegen bloeddoping-lamp
Bloeddoping is blijkbaar wel populair bij Astana...
Basso is ook bestraft wegen betrokkenheid bij de zaak Fuentes. Mocht Contador toch gelinked worden is een DNA-afname een vrij makkelijke zaak om uit te maken of hij daadwerkelijk betrokken is bij die zaak.quote:Op donderdag 9 augustus 2007 11:48 schreef Colplay het volgende:
[..]
Zabel mocht met deze verklaring gewoon starten in de Tour hoor. Deed niemand moeilijk over. En terwijl het toch heel ongeloofwaardig klonk dat hij maar dagen gebruikt heeft.
Vino zat volgens mij nog altijd bij zijn goede buddy van telekcom (diegeen die later van dopinghandel beschuldigt werd door zabel en co?)quote:Op donderdag 9 augustus 2007 12:23 schreef Ericr het volgende:
[..]
Basso is ook bestraft wegen betrokkenheid bij de zaak Fuentes. Mocht Contador toch gelinked worden is een DNA-afname een vrij makkelijke zaak om uit te maken of hij daadwerkelijk betrokken is bij die zaak.
Denk persoonlijk van wel, de betrouwbaarheid van Fuentes is natuurlijk 0. Er kunnen zoveel redenen zijn dat hij renners vrijpleit en over anderen zwijgt. Ik vind het net zoals bij Vino niet echt logisch dat een toprenner als Contador schoon zou zijn terwijl een groot deel van Liberty wel voorzien werd van bloed.
Voor de renner zelf komt dat toch op hetzelfde neer ? Ipv dat hij zijn "hoge jaarsalaris" aan de UCI moet inleveren als hij betrapt wordt, moet hij dat dan doen met dat "lage jaarsalaris" , maar die bonussen voor die gedopeerde overwinning zal ie ook niet meer krijgen van z'n team hoor, vermoed ik ..quote:Op donderdag 9 augustus 2007 17:32 schreef djmarshal het volgende:
Ook ben ik benieuwd hoe de salarissen werken van de wielrenners. Ik kan me voorstellen dat ze tegenwoordig andere contractvormen hebben omdat ze een jaarsalaris moeten terug betalen als ze gepakt worden. Het beste is dan om een contract op te zetten waarbij het vaste jaarsalaris laag is maar de bonussen hoog?!
Naja
Die bonussen heeft hij dan allang binnen en hoeft hij dus niet terug te betalen, zolang hij maar niet betrapt is op doping voor die specifieke race waar die bonus aan was gekoppeld. En je hoeft de bonus niet aan prestaties te koppelen, maar een soort van aanwezigheid premie zal zeker ook wel kunnen. Maarja, ik ben geen notaris ofzo.quote:Op donderdag 9 augustus 2007 17:46 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Voor de renner zelf komt dat toch op hetzelfde neer ? Ipv dat hij zijn "hoge jaarsalaris" aan de UCI moet inleveren als hij betrapt wordt, moet hij dat dan doen met dat "lage jaarsalaris" , maar die bonussen voor die gedopeerde overwinning zal ie ook niet meer krijgen van z'n team hoor, vermoed ik ..
Het zou me niks verbazen als ene Rafaël Nadal er op zou staan eerlijk gezegd. NIet dat ie ooit verdacht is geweest ofzo maar het zou voor mij niet als een verrassing komen.quote:Op donderdag 9 augustus 2007 17:32 schreef djmarshal het volgende:
Het blijft toch wonderbaarlijk te noemen dat renners zoals van astana zo makkelijk tegen de lamp lopen. En vooral de laatste tijd. Is het aantal controles fors toegenomen de laatste maanden ?
En waarom bloeddoping gebruiken van een andere donor ? Ik keur het niet goed, maar je zou toch verwachten dat ze wat voorzichtiger zouden zijn.
Verder ben ik héél benieuwd wanneer spanje nu eens het dossier fuentes openbaar maakt. Er zou sprake zijn van nog veel meer sporters zoals tennissers en voetballers, maar daar hoor je niks van.
Ook ben ik benieuwd hoe de salarissen werken van de wielrenners. Ik kan me voorstellen dat ze tegenwoordig andere contractvormen hebben omdat ze een jaarsalaris moeten terug betalen als ze gepakt worden. Het beste is dan om een contract op te zetten waarbij het vaste jaarsalaris laag is maar de bonussen hoog?!
Naja
Nogal ja.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:04 schreef Waaghals het volgende:
beetje raar om daar persconferentie voor te beleggen
nee, nu geloof ik hemquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:03 schreef djmarshal het volgende:
contador ontkent alles : http://www.nu.nl/news/119(...)chuld_volhouden.html
Hij moet wel. De UCI heeft contador al vrij gesproken. Ik ben benieuwd waar de WADA mee komt.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:07 schreef Szura het volgende:
Pat McQuaid vuile zak. Staat als 1 man achter Contador. Waar was die vuilak toen de aantijgingen tegen Rasmussen begonnenSnel opdoeken, dat bijeengeraapt zootje van de UCI
morgenquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:09 schreef djmarshal het volgende:
[..]
Hij moet wel. De UCI heeft contador al vrij gesproken. Ik ben benieuwd waar de WADA mee komt.
Pat stond er al lang achter. Zij hebben contador vrijgesproken, en er is nog altijd niets maar dan ook niets dat het tegendeel bewijst.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:11 schreef One_of_the_few het volgende:
beetje vreemd dat voor zoiets de pers geen vragen mag stellen.
Bang dat hij zich verlult zeker.
Dat Pat er ineens achter staat lijkt me eerder en bewijs dat hij een flater sloeg tijdens de tour en dat discovery hem onder druk heeft gezet dan dat hij echt oprecht is. Een verklaring, zonder vragen van de pers, Pat die er achter staat, het lijkt de sovjet unie wel.
Hij heeft voor de persconferentie al verklaard dat Contador niks met doping te maken heeft en dat de verdachtmakingen nergens op gebaseerd waren.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:12 schreef djmarshal het volgende:
waar lezen jullie dat Pat er achter staat?! dat hij ook op de pers conferentie was ?
poundquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:12 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
morgen
Pound: Contador was kroongetuige![]()
De opvolger van Operación Puerto is Operación La echar tierraquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:11 schreef Ericr het volgende:
ContadorIk weet genoeg, operatie doofpot bestaat in dit geval.
moet je nagaanquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:14 schreef flyck het volgende:
[..]
pounddie man heeft minder geloofwaardigheid dan heel de uci en spanje tesamen
Hij heeft al tig keer in de pers ontkent.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:14 schreef flyck het volgende:
[..]
Pat stond er al lang achter. Zij hebben contador vrijgesproken, en er is nog altijd niets maar dan ook niets dat het tegendeel bewijst.
En dat geen vragen is ook normaal, waarom in godsnaam zouden ze vragen willen beaantwoorden dan word alles vervormt. Gewoon simpel rechtoe rechtaan zeggen wat je wil. Geen kans op misquotes.
Die heeft Contador deze week nog vrijgepleit. Zegt verder niet al te veel natuurlijk. Hij pleitte Rasmussen eerst ook vrij om hem daarna nog een schop na te geven toen Rasmussen door de Rooij was ontslagen.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:12 schreef djmarshal het volgende:
waar lezen jullie dat Pat er achter staat?! dat hij ook op de pers conferentie was ?
Precies, volgens mij weet die gast zelf niet eens meer waar hij en z'n rommeltje voor staanquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:17 schreef Ericr het volgende:
[..]
Die heeft Contador deze wijk nog vrijgepleit. Zegt verder niet al te veel natuurlijk. Hij pleitte Rasmussen eerst ook vrij om hem daarna nog een schop na te geven toen Rasmussen door de Rooij was ontslagen.
Pound heeft niks het wielrennen te maken, maar is baas van het WADA, hoewel hij volgend jaar vervangen wordt door een Fransman, die tijdens zijn atletiek carriere betrapt werd op doping, wat daarna in de doofpot gestopt werd. Geloofwaardig figuur.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:16 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
moet je nagaan![]()
De wielerwereld heeft wel de beste mensen op de goede plek![]()
ik weet dat hij van de wada is. wielrennen heeft veel doping gevallen, dus veel pound over wielrennen zeg maar. En dat doet hij niet al te lekker.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:18 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Pound heeft niks het wielrennen te maken, maar is baas van het WADA, hoewel hij volgend jaar vervangen wordt door een Fransman, die tijdens zijn atletiek carriere betrapt werd op doping, wat daarna in de doofpot gestopt werd. Geloofwaardig figuur.
Waar heb ik dat toch eerder gehoordquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:27 schreef flyck het volgende:
Tour de France-winnaar Alberto Contador heeft flink van zich afgebeten in het pas voorgelezen communiqué. "Ik heb nooit doping gebruikt. Diegenen die me kennen weten dat ik me daar nooit mee in zou laten. Ik stel mijn DNA ter beschikking aan het Spaanse gerecht. En als Werner Franke (Duitse dopingjager, nvdr.) nog meer beschuldigingen uit, daag ik hem voor de rechtbank."
bwaa hij is klaar en duidelijk eh. test mijn dna. Dat ze het doen dan weten ze het direct.
quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:37 schreef flyck het volgende:
De Monegaskische wielerbond heeft het Italiaans Olympische Comité (CONI) ferm te kijk gezet. De Franse ministaat heeft de Italiaanse dopingverdachte Leonardo Piepoli van alle zonden vrijgesproken.
Sigh..
quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:33 schreef Szura het volgende:
[..]
Waar heb ik dat toch eerder gehoord![]()
Naja, op zich niet zo heel raar. Het was een geval Salbutamol + attest. Net als Petacchi, die ook werd vrijgesproken nadat het CONI om een schorsing had gevraagd.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 13:37 schreef flyck het volgende:
De Monegaskische wielerbond heeft het Italiaans Olympische Comité (CONI) ferm te kijk gezet. De Franse ministaat heeft de Italiaanse dopingverdachte Leonardo Piepoli van alle zonden vrijgesproken.
Sigh..
Heeft de rechter eigenlijk nou eens uitspraak gedaan over de zaak Landis?quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 14:44 schreef Gitanki het volgende:
Inderdaad en zelfs Landis blijft stug volhouden onschuldig te zijn.
Tot ze na hun carriere ongelukig als ze zijn van hun gewetenswroeging, toch maar bekennen dat ze "op het eind van de carriere" gebruikt hebben..
Er is al een paar keer een bericht geweest dat er op een bepaald moment een uitspraak zou komen. De meest recente die ik heb gehoord is "maandag 10 juli". Maar ja, dat is niet echt gelukt, dus nu zal het inderdaad wel na de TDF zijn...quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 22:12 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Heeft de rechter eigenlijk nou eens uitspraak gedaan over de zaak Landis?
Dat zou toch na de TDF gebeuren.
Na de tour van 2008 zeker:{quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 22:18 schreef Cootz het volgende:
[..]
Er is al een paar keer een bericht geweest dat er op een bepaald moment een uitspraak zou komen. De meest recente die ik heb gehoord is "maandag 10 juli". Maar ja, dat is niet echt gelukt, dus nu zal het inderdaad wel na de TDF zijn...
Dit is dan ook de eerste met een Amerikaanse licentie die positief bevonden wordt. Waar bij andere bonden na een zitting onder gesloten deuren besloten wordt wat de strafmaat is, maakt men er in de VS een showproces van over procedurefouten ...quote:Op zaterdag 11 augustus 2007 21:46 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Na de tour van 2008 zeker:{
Het gaat wel bijzonder langzaam in deze zaak. Normaal gesproken is er snel duidelijkheid over iemand wiens A- en B-staal positief was. Dit is echt bizar.
quote:Cristian Moreni (Cofidis), who was handed a two-year suspension following his positive test for testosterone, declared to French paper Journal du Dimanche that he had a hard time accepting the ban. "It is like giving the same sentence to someone who stole an apple and to someone who robbed a bank," the Italian declared in light of the fact that riders caught for blood doping got the same suspension.
"I did not want to dope," the former Cofidis rider declared and emphasized that to him, riding at l'eau claire (clean water) is taking illegal substances such as EPO, growth hormones or testosterone. "I have bought a plant-based paste over the internet to stimulate the natural production of testosterone. I wasn't aware that I could have a problem with the doping control. For me, it was like taking amino acids or protein. I know many riders who take it."
The Italian, who acknowledged that he made a costly mistake, added that he had other products with him that the police seized. Tribulus terrestris (a plant to enhance sports performances as well as the love life), Andro Max (a testosterone booster) and a corticoid-based paste, which Moreni had "not opened and for which I had a prescription."
Zucht...quote:Wielerbond tegen komst Rasmussen naar Pijnacker
Uitgegeven: 16 augustus 2007 19:09
Laatst gewijzigd: 16 augustus 2007 19:17
NIEUWEGEIN -De wielerbond KNWU heeft een beroep gedaan op de organisator van het criterium van Pijnacker om af te zien van de deelname van de Deen Michael Rasmussen. Voorzitter Marcel Wintels vindt de komst van de Deen slecht voor de geloofwaardigheid van de wielersport.
ANP
"We kunnen en willen het niet verbieden, maar ik hoop dat de organisatie in Pijnacker er van afziet een feestje rond Rasmussen te bouwen", zei Wintels donderdag.
Ontslagen
Rasmussen werd als gele-truidrager door Rabobank uit de Tour gehaald en op staande voet ontslagen toen bleek dat de Deen gelogen had over zijn verblijfplaats voor de Ronde van Frankrijk. Daarmee had hij mogelijk dopingcontroles willen ontlopen.
Zowel de UCI als de Rabo-ploeg hebben een onderzoek ingesteld naar de gebeurtenissen, Rasmussen is vooralsnog niet geschorst. "En daarom laten wij hem zaterdag ook gewoon rijden", was organisator Maarten Welling donderdag stellig. "Wij zien Rasmussen als slachtoffer. Hij is niet betrapt op doping, hij is niet geschorst, juridisch is er geen enkel bezwaar om hem te contracteren. Hij heeft ook al een criterium in Denemarken gereden."
Belrondje
Welling zegt voor het contracteren van de Deen een belrondje te hebben gehouden langs wielerinsiders. "Ze waren vrijwel allemaal even enthousiast. Ook vanuit de KNWU hoorde ik geen bezwaar. Veel mensen zeggen juist dat Rasmussen eerherstel verdient. Mijn stelregel is dat je onschuldig bent zolang het tegendeel niet bewezen is. Zo is dat in de normale maatschappij ook."
Wintels kwam afgelopen weekeinde terug van vakantie en las over de komst van Rasmussen. "Ik vind het volstrekt fout dat Rasmussen als publiciteitsstunt wordt gebracht. Hij is mede debet aan de schade die de wielersport is aangedaan, los van wat het onderzoek zal uitwijzen. Ik heb hierover met mijn collega-bestuurders gesproken alvorens we met ons standpunt naar buiten zijn gekomen. Als je dit laat gebeuren heb je tonnen boter op je hoofd, is mijn mening."
Appel
Wintels zegt een nadrukkelijk appel gedaan te hebben op organisator Welling. "En er is geen enkele druk geweest vanuit Rabobank, de sponsor van de KNWU. Juridisch gezien kunnen en willen we niets. Maar een criterium hoort in de eerste plaats een wielerfeestje te zijn om de helden te zien uit de Tour. Het is schadelijk voor de sport als een renner die zo in opspraak is in een Nederlands criterium een podium wordt geboden."
Is dat al bewezen dan?quote:Rasmussen werd als gele-truidrager door Rabobank uit de Tour gehaald en op staande voet ontslagen toen bleek dat de Deen gelogen had over zijn verblijfplaats voor de Ronde van Frankrijk. Daarmee had hij mogelijk dopingcontroles willen ontlopen.
Dit lijkt me meer logisch, niet geschorst, niet betrapt, dus waarom niet starten?quote:Zowel de UCI als de Rabo-ploeg hebben een onderzoek ingesteld naar de gebeurtenissen, Rasmussen is vooralsnog niet geschorst. "En daarom laten wij hem zaterdag ook gewoon rijden", was organisator Maarten Welling donderdag stellig. "Wij zien Rasmussen als slachtoffer. Hij is niet betrapt op doping, hij is niet geschorst, juridisch is er geen enkel bezwaar om hem te contracteren. Hij heeft ook al een criterium in Denemarken gereden."
dé vraag is natuurlijk , mocht hij volgens de info die hij aan de UCI gaf wel in Oostenrijk zijn op dat momentquote:Op donderdag 16 augustus 2007 23:18 schreef Ericr het volgende:
De media lijkt het eerder wel mooi te vinden dat Rasmussen overal opduikt. Rasmussen doet zelf ook weinig moeite om zelf niet in de spotlights te staan. 1 ding, Over zijn 'whereabouts' bestaat voorlopig geen twijfel.
Nee, en als er al onomstotelijk bewijs was, was dit inmiddels alllang naar buiten gekomen.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 22:37 schreef Mr_Memory het volgende:
Is dat al bewezen dan?
Hoezeer de berichten zich tegen Rasmussen opstapelen, is er nog niets bewezen dacht ik![]()
Is inderdaad veel logischer. Ik stoor me ook vooral aan Wintels' verhaaltje over tourhelden. Wie denkt hij wel dat hij is dat hij denkt te kunnen bepalen wie de tourhelden zijn en wie niet, misselijkmakend mannetje. Voor velen is Rasmussen nog steeds dé tourheld.quote:Dit lijkt me meer logisch, niet geschorst, niet betrapt, dus waarom niet starten?
Als er onomstotelijk bewijs was dat hij in Mexico was (vliegtuigreservaties, paspoortstempels, visa, ...) dan was dat allang naar buiten gekomen, bedoel je.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 00:26 schreef Zelva het volgende:
[..]
Nee, en als er al onomstotelijk bewijs was, was dit inmiddels alllang naar buiten gekomen.
[..]
Soms vraag je je inderdaad af waarom het allemaal zo omslachtig te werk gaat.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 17:36 schreef SaintOfKillers het volgende:
Het moet (in deze terrorismetijden zelfs vrij probleemloos) te achterhalen zijn van waar naar waar Rasmussen in juni is gevlogen.
Ofwel zat hij in Mexico, maakte iedereen blunders en wordt hij onmiddellijk vrijgepleit.
Ofwel zat hij in Italie, heeft hij bewust controles ontdoken en mag hij wat mij betreft 2 jaar geschorst worden (in elke serieuze sport wordt een ontdoken controle gelijk gestelt aan een positieve) en is het.
Lijkt me allemaal erg simpel.
Die informatie zal feitelijk gezien best wel ergens aanwezig zijn. Maar het grote probleem in deze is dat het geen strafzaak is, dus dat je er niet even een rechercheur op kan afsturen die achter die informatie aangaat. Rasmussen zelf is natuurlijk in de uitgelezen positie om met die informatie naar buiten te komen, en dat hij dat niet doet impliceert natuurlijk op zich heel wat, maar probeer als UCI/Rabobank maar eens aan die informatie te komen om te bewijzen waar hij echt was. Je kan niet zomaar afdwingen, ook niet in een rechtzaak, dat hij dat gaat vertellen.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 17:36 schreef SaintOfKillers het volgende:
Het moet (in deze terrorismetijden zelfs vrij probleemloos) te achterhalen zijn van waar naar waar Rasmussen in juni is gevlogen.
Ofwel zat hij in Mexico, maakte iedereen blunders en wordt hij onmiddellijk vrijgepleit.
Ofwel zat hij in Italie, heeft hij bewust controles ontdoken en mag hij wat mij betreft 2 jaar geschorst worden (in elke serieuze sport wordt een ontdoken controle gelijk gestelt aan een positieve) en is het.
Lijkt me allemaal erg simpel.
Zucht. Dat impliciteert dat hij, samen met zijn advocaat, besloten heeft dit te bewaren tot de gerechtelijke procedure. Zelfs al komt ie nu met een vliegticket aanzetten bijvoorbeeld, dan zullen er nog hordes mensen beweren dat dat een vervalst biljet is enzovoorts en zo blijft het gespeculeer maar doorgaan. Kun je beter wachten totdat er een rechter naar gekeken heeft.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 20:02 schreef Cootz het volgende:
Rasmussen zelf is natuurlijk in de uitgelezen positie om met die informatie naar buiten te komen, en dat hij dat niet doet impliceert natuurlijk op zich heel wat
Bronquote:Rasmussen weet dat hij te laat was met antwoorden over zijn verblijfplaats. "Dus ik verdien een boete en een waarschuwing, maar dat zulke drastische maatregelen genomen worden, is totaal buiten proportie. Ik doe geen uitspraken meer over waar ik was in juni. Dat is nu aan mijn advocaat".
"Het zal geen geheim zijn dat ik razend ben op Rabobank manager Theo de Rooij. Het is enkel en alleen zijn initiatief, dat dit besluit is genomen. Maar ik spreek daarover niet in details, omdat mijn advocaat dat nu bekijkt."
Paspoortstempels, visa: die heeft ie waarschijnlijk helemaal niet gehad, hij reed op een Mexicaanse licentie, vrouw is Mexicaans. Heel goed mogelijk dat hij een Mexicaans paspoort heeft.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 17:09 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Als er onomstotelijk bewijs was dat hij in Mexico was (vliegtuigreservaties, paspoortstempels, visa, ...) dan was dat allang naar buiten gekomen, bedoel je.
Ik ben helemaal niet pro Rasmussen, maar zeg nou zelf, je kan toch niemand ontslaan en een potentiele Tour winst ontnemen, onder het motto " ik heb van horen zeggen".quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 22:24 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Wat mij nog altijd het meest opviel in die hele zaak is een uitspraak van Hans Vandeweghe , die wist te vertellen dat De Rooij tijdens de rustdag bij verschillende ploegleiders, volgers en journalisten was langsgeweest om na te vragen 'wat zij van Rasmussen wisten' want 'hij geloofde zijn verklaringen niet'
Persoonlijk denk ik dat De Rooij ontdekt heeft dat Rasmussen gewoon tegen hem keer op keer heeft gelogen. En dat blijkt ook uit verschillende dingen, Rasmussen is een pathologische leugenaar. (denk maar bv dat hij over een vergelijkbare 'whereabouts' zaak van vorig jaar vertelde dat hij daarover toen gebeld had met Gripper van de UCI. Terwijl die op dat moment nog niet eens voor de UCI werkte ...) En hij heeft hem zoals elke baas zou doen als hij ontdekt dat een personeelslid hem keer op keer beliegt daarvoor ontslagen ...
Dat zou heel goed kunnen, maar het is geen feit.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 22:44 schreef TargaFlorio het volgende:
Ik denk nog steeds dat Rasmussen gewoon tegen De Rooij bevestigd heeft dat hij inderdaad in Italie was ipv in Mexico, echter toen hij de consequentie (ontslag op staande voet) hoorde zijn bevestiging ingetrokken heeft.
Wie zou er wanneer wat naar buiten moeten brengen dan? Behalve dat Rasmussen ontkent en dat de Rabobank ook niet weet hoe het zit?quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 22:49 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Dat zou heel goed kunnen, maar het is geen feit.
Het is juist de pest dat er helemaal niets naar buiten komt, kortom, voer voor speculaties.![]()
Afwachten dus maar.
Het feit dat er niets naar buiten komt doet me denken dat er meer is dan geruchten.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 22:49 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Dat zou heel goed kunnen, maar het is geen feit.
Het is juist de pest dat er helemaal niets naar buiten komt, kortom, voer voor speculaties.![]()
Afwachten dus maar.
Dan had hij volgens mij trouwens ook allang een kortgeding tegen zijn ontslag aangespannen. Ik ken niemand die onterecht ontslagen is die daar maanden mee wacht ...quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 23:18 schreef warpozio het volgende:
[..]
Het feit dat er niets naar buiten komt doet me denken dat er meer is dan geruchten.
Als Rasmussen bewijs had (tickets, betalingen, visa, getuigen, whatever) dan had hij dat toch bekend gemaakt en was hij nu in een ander team (Discovery ala Basso?) klaar om de Vuelta aan te vangen?
Precies, stel dat dat bewijs er is: Dan is het niet eerlijk voor Rasmussen dat het allemaal zo gelopen is en dat hij uit de Tour gezet is zonder dat hij zich kon verdedigen. En hij is natuurlijk ook helemaal niet verplicht om met dat bewijs te komen. MAAR: het is de enige, overduidelijke, heel erg simpele manier om in één klap de rest van je carriere te redden.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 23:18 schreef warpozio het volgende:
[..]
Het feit dat er niets naar buiten komt doet me denken dat er meer is dan geruchten.
Als Rasmussen bewijs had (tickets, betalingen, visa, getuigen, whatever) dan had hij dat toch bekend gemaakt en was hij nu in een ander team (Discovery ala Basso?) klaar om de Vuelta aan te vangen?
Als er geen direct bewijs is rammelt de zaak zeker aan alle kanten.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 23:10 schreef Cootz het volgende:
[..]
Wie zou er wanneer wat naar buiten moeten brengen dan? Behalve dat Rasmussen ontkent en dat de Rabobank ook niet weet hoe het zit?
Een rechtzaak komt er niet, en het juridische spel tussen de advocaten gaat nu over formaliteiten rond het ontslag. Rasmussen beweert bijvoorbeeld dat hij niet onmiddelijk is ontslagen, maar dat pas uren later indirect vernam, en dat hij in eerste instantie alleen uit de Tour gezet is. Stel dat dat zo is, dan is het ontslag per definitie al onrechtmatig. Daarnaast rammelt die hele ontslagzaak toch al aan alle kanten en staat er sowieso niks op papier of waren er getuigen bij, dus de Rabo-advocaten zullen snel genoeg inzien dat ze hiervoor niet naar de rechter hoeven en het alleen nog even eens moeten worden over de schadevergoeding.
Rasmussen hoeft helemaal niet te bewijzen lijkt me.quote:Het enige wat zou kunnen, is dat Rasmussen alsnog onomstotelijk bewijs heeft dat hij toch in Mexico was, en dat in het kader van publieke opinie en zijn geloofwaardigheid voor de rest van z'n carriere aan het publiek zal presenteren. Maar eigenlijk verwacht ik dat niet... bij mij persoonlijk heeft Rasmussen zijn geloofwaardigheid wel verspeeld.
Dat lijkt me geen ijzersterk argument, van horen zeggen is nooit een sterke bewijslast.quote:Want uiteindelijk begon deze zaak met een Italiaan die Rasmussen in Italie gezien heeft. Iemand die op dat moment helemaal niet wist welke gevolgen dat zou hebben. Waarschijnlijk was dat ook het enige bewijs was de Rooij had.
Natuurlijk, juridisch gezien wel. Maar hij komt op dit moment niet fatsoenlijk meer aan de bak zolang hij het tegendeel niet bewijst. Zo werkt het helaas nou eenmaal. En als wielrennen dan je lust en je leven is, waarom doe je dan zo moeilijk?quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 23:26 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Remember, je bent ontschuldig tot het tegendeel bewezen is.![]()
[..]
Om deze vergelijking nog maar even door te trekken: Als nu vervolgens de hele wereld op de hoogte is van jouw diefstal, iedereen spreekt er schande over en het heeft tot gevolg dat je de rest van je leven nergens meer kan werken of je kan vertonen zonder dat iemand het over die diefstal heeft. Oftewel, je leven is erdoor naar de kloten. En tegelijkertijd heb jij het onomstotelijke simpele bewijs in handen dat het geen diefstal was. Dan ben je toch dom als je blijft zeggen 'ja hallo, ík hoef niks te bewijzen'.quote:Rasmussen hoeft helemaal niet te bewijzen lijkt me.
Als jou baas je ontslaat vanwege diefstal, moet jou baas toch echt bewijzen dat je gestolen hebt, jij hoeft niet te bewijzen dat het niet zo is.
Lijkt mij ook.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 23:18 schreef warpozio het volgende:
[..]
Het feit dat er niets naar buiten komt doet me denken dat er meer is dan geruchten.
Als Rasmussen bewijs had (tickets, betalingen, visa, getuigen, whatever) dan had hij dat toch bekend gemaakt en was hij nu in een ander team (Discovery ala Basso?) klaar om de Vuelta aan te vangen?
En die Deense journalist die het uitbracht, had het "Rasmussen in Italie"-verhaal ook al ergens anders gehoord, maar deed er niets mee omdat het maar van horen zeggen was, tot hij plots Cassani hetzelfde hoorde beweren.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 09:59 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Lijkt mij ook.
Rasmussen heeft overigens ook niet voor niets die waarschuwingen gekregen van de UCI en de deense wielerbond. Normaal gesproken had hij al niet mogen starten in de Tour, vanwege die waarschuwingen van de UCI, maar kort voor de Tour gaf de UCI alsnog toestemming. Waar de ASO weer op tegen was.
Combineer dat met het verhaal van Cassani, die Rasmussen had zien trainen terwijl hij eigenlijk in Mexico zou zitten en dat dan ook nog eens met het verhaal van Joost hierboven, en dan is er met Rasmussen toch wel iets gaande imo.
Ik kan me voorstellen dat die administratie een heel werk is echter de wielrenners hebben het aan zich zelf te danken.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 11:55 schreef Mr_Memory het volgende:
Eigenlijk is het niet normaal he dat je altijd moet opgeven waar je bent, en dat je daar ook niet vanaf mag wijken, anders ben je gelijk het bokkie.
Ik vind het best wel een grote inbreuk op je privacie.![]()
Weet ik niet, zal wel afhankelijk zijn van de betreffende bond.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 11:55 schreef Mr_Memory het volgende:Vraag me werkelijk af of alle topsporters in de wereld dit ook hebben?
Dat is toch kromquote:Op zaterdag 18 augustus 2007 14:28 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Ik kan me voorstellen dat die administratie een heel werk is echter de wielrenners hebben het aan zich zelf te danken.
[..]
Weet ik niet, zal wel afhankelijk zijn van de betreffende bond.
Daar zijn helaas niet alle sportbonden van overtuigd ...quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 23:25 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Dat is toch krom![]()
In alle topsporten wordt doping gebruikt!
Dat mag je wel zeggen, hoeveel atleten, langlaufers en krachtsporters zijn er wel niet betrapt?quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 23:26 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Daar zijn helaas niet alle sportbonden van overtuigd ...
Tis nodig voor out-of-competition controles.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 11:55 schreef Mr_Memory het volgende:
Eigenlijk is het niet normaal he dat je altijd moet opgeven waar je bent, en dat je daar ook niet vanaf mag wijken, anders ben je gelijk het bokkie.
Ik vind het best wel een grote inbreuk op je privacie.![]()
Vraag me werkelijk af of alle topsporters in de wereld dit ook hebben?
atleten vrij regelmatig toch hoor, maar dat haalt het grote sportnieuws niet. (atletiek is ook gewoon niet zo'n populaire sport eigenlijk, alleen met de OS komt dat echt in de grote aandacht)quote:Op zondag 19 augustus 2007 01:01 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Dat mag je wel zeggen, hoeveel atleten, langlaufers en krachtsporters zijn er wel niet betrapt?
Zo blijft het wielrennen altijd het zwarte schaap.![]()
Als men de sport doping vrij wilt houden, moet men dit onafhankelijk houden, en dus niet per bond afhankelijk.
Atletiek is populair genoeg hoor. Bij de belangrijke wedstrijden toch meestal volle stadions en er zijn ook behoorlijk wat meetings per jaar. In de Benelux heb je gewoon amper een atletiekcultuur, dan valt zo'n sport ook minder op.quote:Op zondag 19 augustus 2007 01:17 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
atleten vrij regelmatig toch hoor, maar dat haalt het grote sportnieuws niet. (atletiek is ook gewoon niet zo'n populaire sport eigenlijk, alleen met de OS komt dat echt in de grote aandacht)
Feit is dat in vele sporten wordt verbloemt(bv Barry Bonds honkballer in de states, sinds kort homerunking aller tijden), wat dat betrefd is de wielersport eerlijk door dat juist niet te doen.quote:Op zondag 19 augustus 2007 12:53 schreef TargaFlorio het volgende:
Een van die Williams zusjes heeft lange tijd niet gespeeld vanwege een blessure. Nu heb ik hier wel eens gelezen dat die blessure misschien een schorsing was vanwege doping, echter met medewerking van de WTA vermomd als blessure. Is dit puur speculatie/fantasie of zijn daar echt aanwijzingen voor?
Maar er wordt geen fuck mee gedaan hij komt in die Hall of famequote:Op zondag 19 augustus 2007 13:02 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Al is er op die Barry Bonds toch ook opvallend veel kritiek op zijn dopinggebruik voor de states eigenlijk
Volgens mij ligt dat ook aan de manier hoe de sport georganiseerd is. B.v. tennis (ATP, WTA), honkbal (MLB) en American football (NFL) worden georganiseerd door commerciele bedrijven die alles bepalen. Bij wielrennen en atletiek zijn er veel meer organisaties (b.v. UCI, ASO) en nationale bonden bij betrokken zodat het moeilijker is om zaken in de doofpot te stoppen. (al is dat natuurlijk bij het wielrennen ook vaak gebeurd, zie Fuentes)quote:Op zondag 19 augustus 2007 12:58 schreef maril het volgende:
[..]
Feit is dat in vele sporten wordt verbloemt(bv Barry Bonds honkballer in de states, sinds kort homrunking aller tijden), wat dat betrefd is de wielersport eerlijk door dat juist niet te doen.
Van de week hoorde ik op de belg dat dat komt door een van de grote machthebbers(weet zijn naam helaas niet) van het spaanse voetbal, dat had hij weer van de duitse tv, waarvan akte.quote:Op zondag 19 augustus 2007 13:08 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
. (al is dat natuurlijk bij het wielrennen ook vaak gebeurd, zie Fuentes)
ASO is inderdaad ook commercieel.quote:Op zondag 19 augustus 2007 13:11 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
ASO is in feite ook een commercieel bedrijf hé ... En ook de UCI denkt sinds Heintje toch vooral aan winst maken ... Dat is trouwens het opvallende aan de wielersport, dat de 'commerciele' ASO veel meer begaan lijkt met de sport, het publiek, ... dan de UCI ...
Ik weet het niet, dat gevoel heb ik toch vooral bij de UCI. De wedstrijden van ASO zijn ook altijd héél publieksvriendelijk georganiseerd. Weinig sportevenementen van zo'n groot formaat zijn zo toegankelijk als de Tour de France bv. Dat zou met de UCI als organisator wel even wat anders zijn ...quote:Op zondag 19 augustus 2007 13:49 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
ASO is inderdaad ook commercieel.
Bij ASO krijg ik de indruk dat ze vooral begaan zijn met hun eigen belangen.
Doping wordt niet gebruikt omdat het te zwaar is, maar omdat men wil winnen.quote:Op zondag 19 augustus 2007 14:02 schreef maril het volgende:
Waarom gaaan ze in de wielersport niet meer wisselen tijden een grote ronde
bv per dag mag je 2 renners wisselen net zoals in pronos, zo komt het dat men niet de hele 3 weken hoef te koersen en de neiging op doping verminderd
ja, dat verhaal heb ik ook eens ergens gelezen. Nooit meer wat van gehoord ook.quote:Op zondag 19 augustus 2007 12:53 schreef TargaFlorio het volgende:
Een van die Williams zusjes heeft lange tijd niet gespeeld vanwege een blessure. Nu heb ik hier wel eens gelezen dat die blessure misschien een schorsing was vanwege doping, echter met medewerking van de WTA vermomd als blessure. Is dit puur speculatie/fantasie of zijn daar echt aanwijzingen voor?
Dat verhaal klopt. Ik geloof zelfs dat het de Vlaamse journalist Hans Vandeweghe was die toen de Williams-zusjes een maand ofzo 'geblesseerd' waren vertelde dat hij opgevangen had dat ze zich tot 2007 'rustig moesten houden' en zoveel mogelijk van de grote toernooien moesten wegblijven , en dan waren we opeens 2007 en jawel, Serena wint meteen vanuit het niets terug de Australian Open ...quote:Op zondag 19 augustus 2007 14:39 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
ja, dat verhaal heb ik ook eens ergens gelezen. Nooit meer wat van gehoord ook.
Ik heb dat ook gehoord over Serena Williamsquote:Op zondag 19 augustus 2007 12:53 schreef TargaFlorio het volgende:
Een van die Williams zusjes heeft lange tijd niet gespeeld vanwege een blessure. Nu heb ik hier wel eens gelezen dat die blessure misschien een schorsing was vanwege doping, echter met medewerking van de WTA vermomd als blessure. Is dit puur speculatie/fantasie of zijn daar echt aanwijzingen voor?
Die Vandeweghe is toch gast geweest in Tour 2007?quote:Op zondag 19 augustus 2007 15:09 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Dat verhaal klopt. Ik geloof zelfs dat het de Vlaamse journalist Hans Vandeweghe was die toen de Williams-zusjes een maand ofzo 'geblesseerd' waren vertelde dat hij opgevangen had dat ze zich tot 2007 'rustig moesten houden' en zoveel mogelijk van de grote toernooien moesten wegblijven , en dan waren we opeens 2007 en jawel, Serena wint meteen vanuit het niets terug de Australian Open ...
Het opvallende daaraan is eigenlijk dat dat verhaal niet achteraf de wereld werd ingestuurd ...
Vandeweghequote:Op zondag 19 augustus 2007 15:09 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Dat verhaal klopt. Ik geloof zelfs dat het de Vlaamse journalist Hans Vandeweghe was die toen de Williams-zusjes een maand ofzo 'geblesseerd' waren vertelde dat hij opgevangen had dat ze zich tot 2007 'rustig moesten houden' en zoveel mogelijk van de grote toernooien moesten wegblijven , en dan waren we opeens 2007 en jawel, Serena wint meteen vanuit het niets terug de Australian Open ...
Het opvallende daaraan is eigenlijk dat dat verhaal niet achteraf de wereld werd ingestuurd ...
Ja, die is sportjournalist bij De Morgen en 'specialist' op het gebied van dopingjournalistiek.quote:Op zondag 19 augustus 2007 18:08 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Die Vandeweghe is toch gast geweest in Tour 2007?
Ik hoorde net op de radio dat ze bij voetbal de hoeveelheid controles ook behoorlijk gaan verhogen.quote:Op vrijdag 24 augustus 2007 13:00 schreef itsme het volgende:
Ja, laat ze maar eens andere sporters gaan controleren.
De voetballers, de tennissers b.v
Bij het biathlon en langlaufen wordt ook goed gecontroleerd.
Ik ben er schijtziek van dat het altijd maar over de wielersport gaat wbt doping.![]()
Zou dat ook betekenen dat er eveneens budgetten worden vrijgemaakt voor een grotere doofpot?quote:Op vrijdag 24 augustus 2007 19:12 schreef Cootz het volgende:
[..]
Ik hoorde net op de radio dat ze bij voetbal de hoeveelheid controles ook behoorlijk gaan verhogen.
Om even mezelf te quoten/aanvullen: Het ging over de Duitse voetbalbond die vooral het aantal controles buiten wedstrijden om behoorlijk gaat verhogen.quote:Op vrijdag 24 augustus 2007 19:12 schreef Cootz het volgende:
[..]
Ik hoorde net op de radio dat ze bij voetbal de hoeveelheid controles ook behoorlijk gaan verhogen.
In het voetbal is toch heul geen doping! Net als die speler van Sevilla die laatst bijna dood ging midden op het veld. Daar stel je alleen vragen bij als het om een wielrenner gaat, niet bij voetballers waar het onderhand een hobby is om nokkie te gaan tijdens of vlak voor de wedstrijdquote:Op vrijdag 24 augustus 2007 19:17 schreef Cootz het volgende:
[..]
Om even mezelf te quoten/aanvullen: Het ging over de Duitse voetbalbond die vooral het aantal controles buiten wedstrijden om behoorlijk gaat verhogen.
http://www.nu.nl/news/120(...)leren_op_doping.html
Bron: NOSquote:Twaalf van de wielerploegen die in de
ProTour uitkomen,hebben afspraken over
een nieuw anti-dopingprogramma gemaakt.
Het dozijn ploegen conformeert zich aan
het vergaande programma,dat in januari
van kracht wordt.
Komend seizoen zal iedere renner van de
ProTour-teams minstens vijftien bloed-
en urinetests ondergaan.Per equipe komt
dat per jaar neer op zeker zeshonderd
dopingcontroles.Acht van de tien tests
zullen buiten de wedstrijden om worden
worden afgenomen.
Ook de renners van Continental teams,de
opleidingsschool voor de formaties uit
de ProTour,krijgen komend seizoen vaker
bezoek van de dopingcontroleurs.
http://www.nu.nl/news/1213805/45/Valverde_niet_welkom_op_WK.htmlquote:Valverde niet welkom op WK
Uitgegeven: 29 augustus 2007 18:27
Laatst gewijzigd: 29 augustus 2007 18:28
GENEVE - Alejandro Valverde mag eind volgende maand niet meedoen aan de wereldkampioenschappen op de weg in Stuttgart. De internationale wielrenunie (UCI) wil dat de Spaanse bond (RFEC) een disciplinaire procedure start tegen de ProTour-winnaar van vorig jaar.
Valverde wordt verdacht van betrokkenheid bij het dopingschandaal dat onder de naam Operacion Puerto voor grote opschudding in het peloton zorgde. De affaire leidde tot schorsingen of het stoppen van een aantal toprenners.
Onderzoek
Het onderzoek naar de handel en wandel van de Madrileens arts Eufemiano Fuentes leverde een dossier op van 6000 pagina's. De UCI is tot de slotsom gekomen dat er genoeg bewijsmateriaal is tegen Valverde om de tuchtcommissie van de RFEC te vragen in actie te komen.
Straf
Hoewel de Spaanse renner, die een straf wacht van ten minste twee jaar uitsluiting, formeel nog niet schuldig is bevonden, mag hij toch niet meedoen aan de WK om het aanzien van dat evemement niet te schaden.
Nu de 'overige sporters' nogquote:Op woensdag 29 augustus 2007 18:21 schreef Ereinion het volgende:
Piti gaat eraan![]()
![]()
![]()
Press release : Puerto affair : the UCI seeks disciplinary proceedings against Alejandro Valverde
Date: 29.08.2007
Description:
During the meticulous studying of the 6,000-page Puerto dossier, the International Cycling Union (UCI) has concluded that several documents may show the involvement of Alejandro Valverde in the affair.
In accordance with its regulations, the UCI has requested the Spanish Cycling Federation (RFEC) to open disciplinary proceedings against the rider as soon as possible.
These proceedings would not imply any guilt on the part of Alejandro Valverde. However, according to UCI regulations, and to safeguard the atmosphere and reputation of the World Championships, Alejandro Valverde will be prevented from participating in the forthcoming UCI Road World Championships in Stuttgart.
If, at the end of the disciplinary procedure, the Spanish rider's involvement in the Puerto affair is confirmed and he receives at least a two-year suspension, then as a signatory of the "Riders’ Commitment to a New Cycling", he would be obliged to pay the UCI a contribution to the anti-doping campaign of a sum equal to his annual salary for 2007, in addition to any regulatory fines.
UCI Press Service
Dat blijf ik ook een probleem vinden.quote:Op woensdag 29 augustus 2007 18:35 schreef One_of_the_few het volgende:
Al lijkt me de kans groot dat hij schuldig is, het bij voorbaat weren van renners blijf ik beroerd vinden. Je hebt of regels of niet. En als je afspreekt dat je je aan die regels houd, dan moet je dat doen. De regel is dat iemand gestraft wordt als hij doping gebruikt. Nu wordt hij al gestraft terwijl er formeel niks is bewezen.
Dan moeten er eerst nog wat meer doden vallen bij het voetbal...quote:Op woensdag 29 augustus 2007 19:38 schreef rubbereend het volgende:pluis dat geouwehoer in Spanje nou eens goed uit en breng dan alles naar buiten en straf ALLE sporters die erin staan! In plaats van steeds dat gelek en vage beschuldigingen in alleen de wielrennerij
Een Vuelta is natuurlijk geen Vuelta zonder een winnaar die achteraf dopinggeschorst wordt natuurlijk ...quote:Op woensdag 29 augustus 2007 21:12 schreef thijsdetweede het volgende:
Das handig. Als Valverde niet aan het WK mee hoeft te doen, kan hij mooi de Vuelta doen!
quote:Op woensdag 29 augustus 2007 22:07 schreef SaintOfKillers het volgende:
Tja, op die manier is de lijst van de Tour nog indrukwekkender.
quote:Op woensdag 29 augustus 2007 21:25 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Een Vuelta is natuurlijk geen Vuelta zonder een winnaar die achteraf dopinggeschorst wordt natuurlijk ...
61 2006 Alexandre Vinokourov Kazakhstan Astana
60 2005 Roberto Heras (4) Spain Liberty Seguros
59 2004 Roberto Heras (3) Spain Liberty Seguros
58 2003 Roberto Heras (2) Spain U.S. Postal
57 2002 Aitor González Spain Kelme
56 2001 Ángel Casero Spain Festina
55 2000 Roberto Heras Spain Kelme
54 1999 Jan Ullrich Germany Team Telekom
![]()
Ach, in het rijtje namen van mannen die toen twee werden staan figuren als Casero, Valverde, Santi Perez, Sevilla, Heras, Nozal. Nauwelijks mannen om medelijden mee te hebben dat ze niet eerste zijn geworden.quote:Op woensdag 29 augustus 2007 23:01 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
we lachen erom, maar eigenlijk is het om te janken.
![]()
Al dat geld wat ze er mee verdiend hebben (door fraude), wordt ze nooit meer afgenomen.![]()
voetballers zie ik net op tv die overlijden gewoon aan een hartstilstand.. (50 per jaar) in het wielrennen wordt dan gelijk doping als oorzaak genoemd.. in de voetbal noemt men dat een te hoge hartslagquote:Op woensdag 29 augustus 2007 19:48 schreef Ereinion het volgende:
De voetballers, tenisseren en atleten zullen nooit vervolgd worden.
Dat is wel zo, maar het feit dat ze geld verdienen aan een doping overwinnig is best triest.quote:Op woensdag 29 augustus 2007 23:05 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Ach, in het rijtje namen van mannen die toen twee werden staan figuren als Casero, Valverde, Santi Perez, Sevilla, Heras, Nozal. Nauwelijks mannen om medelijden mee te hebben dat ze niet eerste zijn geworden.
Vorig jaar won Schumacher hè (ok, weliswaar vrijgesprokenquote:Op woensdag 29 augustus 2007 21:40 schreef Ericr het volgende:
Beetje ronde heeft een vuile winnaar op de lijst staan, die Gutierrez Palacios moeten ze maar eens goed gaan doorspitten.
Maar verder, Piti!!![]()
![]()
![]()
Prachtig is dat ja. Wat ik ook altijd mooi vind is AC Milan, dat veelvuldig wordt geprezen om hun goede medische begeleiding in het Milan Lab. Moet je eens voorstellen, een wielerploeg die zijn eigen medisch lab opstart, en daar dan nog voor geprezen wordt ook. Niemand zou nog maar 1 prestatie van die ploeg vertrouwen.quote:Op donderdag 30 augustus 2007 18:25 schreef kawotski het volgende:
[..]
voetballers zie ik net op tv die overlijden gewoon aan een hartstilstand.. (50 per jaar) in het wielrennen wordt dan gelijk doping als oorzaak genoemd.. in de voetbal noemt men dat een te hoge hartslag
Meersscheman (de Belgische dokter van Milan Lab) zegt ronduit dat hij het idee kreeg van 'Milan Lab' door het medische centrum dat Squinzi destijds voor de Mapei wielerploeg opzette ....quote:Op donderdag 30 augustus 2007 23:13 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Prachtig is dat ja. Wat ik ook altijd mooi vind is AC Milan, dat veelvuldig wordt geprezen om hun goede medische begeleiding in het Milan Lab. Moet je eens voorstellen, een wielerploeg die zijn eigen medisch lab opstart, en daar dan nog voor geprezen wordt ook. Niemand zou nog maar 1 prestatie van die ploeg vertrouwen.
Landis gaat die Tour gewoon winnen, verwacht ik.quote:Op donderdag 30 augustus 2007 23:57 schreef rubbereend het volgende:
wanneer komt eigenlijk de uitspraak in de zaak Landis?
het blijft inderdaad maar verdacht stil. Ze zouden toch al in juli met de uitspraak komen ?quote:Op donderdag 30 augustus 2007 23:57 schreef rubbereend het volgende:
wanneer komt eigenlijk de uitspraak in de zaak Landis?
Ze zouden voor het einde van de Tour een uitspraak doen, maar ze hebben er alleen niet bijgezegd welke Tourquote:Op vrijdag 31 augustus 2007 13:27 schreef djmarshal het volgende:
[..]
het blijft inderdaad maar verdacht stil. Ze zouden toch al in juli met de uitspraak komen ?
Hij wordt nu nog niet gestraft. Er worden alleen beschermende maatregelen genomen (hij mag niet starten) zolang het proces loopt. Als je serieus van moord verdacht wordt dan mag je ook tijdens je proces lekker in voorarrest blijven zitten. Beetje lompe vergelijking misschien, maar het punt is: Natuurlijk ben je onschuldig tot het tegendeel bewezen is, maar dat betekent niet automatisch dat er geen maatregelen genomen mogen/kunnen worden als je verdacht bent.quote:Op woensdag 29 augustus 2007 18:35 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Al lijkt me de kans groot dat hij schuldig is, het bij voorbaat weren van renners blijf ik beroerd vinden. Je hebt of regels of niet. En als je afspreekt dat je je aan die regels houd, dan moet je dat doen. De regel is dat iemand gestraft wordt als hij doping gebruikt. Nu wordt hij al gestraft terwijl er formeel niks is bewezen.
En hij mag ook nooit langs start om 20.000 op te halenquote:Op vrijdag 31 augustus 2007 14:44 schreef -skippybal- het volgende:
Ze zijn Landis eerst bankroet aan het maken![]()
Van de 165 sporters die voor het USADA gekomen zijn, zijn alle 165 schuldig bevonden aan dopinggebruik. De kans dat Landis vrijgesproken wordt is eigenlijk 0.quote:Op vrijdag 31 augustus 2007 14:44 schreef Cootz het volgende:
[..]
Ze zouden voor het einde van de Tour een uitspraak doen, maar ze hebben er alleen niet bijgezegd welke Tour
Over Landis is mijn gevoel trouwens dat ie wel vrijgesproken gaat worden. Ik weet niet waarom, maar toch...
Naja, dat vind ik niet echt een argument. Maar zaten er bij die 165 ook zaken die langer dan een jaar hebben geduurd?quote:Op vrijdag 31 augustus 2007 15:10 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Van de 165 sporters die voor het USADA gekomen zijn, zijn alle 165 schuldig bevonden aan dopinggebruik. De kans dat Landis vrijgesproken wordt is eigenlijk 0.
Bij de nieuwe versie krijg je nog maar 200 bij startquote:Op vrijdag 31 augustus 2007 14:55 schreef Ambrosius het volgende:
[..]
En hij mag ook nooit langs start om 20.000 op te halen.
Nee, hij mag langs "naar de gevangenis" passerenquote:Op vrijdag 31 augustus 2007 14:55 schreef Ambrosius het volgende:
[..]
En hij mag ook nooit langs start om 20.000 op te halen.
Bij die 165 zitten er waarschijnlijk niet veel die werden betrapt door de perfectionisten van Châtenay-Malabry.quote:Op vrijdag 31 augustus 2007 15:10 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Van de 165 sporters die voor het USADA gekomen zijn, zijn alle 165 schuldig bevonden aan dopinggebruik. De kans dat Landis vrijgesproken wordt is eigenlijk 0.
quote:UCI voert eigen onderzoek naar Rasmussen
HLN sprak met Anne Gripper - hoofd antidoping UCI
LAUSANNE - De Internationale Wielerunie UCI is een eigen onderzoek gestart naar Michaël Rasmussen. De Deen werd door zijn Rabobankploeg uit de Tour gezet toen bleek dat hij gelogen had over waar hij in juni verbleef. daarover had hij ook de UCI onjuist én veel te laat geïnformeerd. "We zoeken nu uit welke dopingregels hij exact heeft overtreden." zegt Anne Gripper, de antidopingcoördinator van de UCI. Een schorsing hangt Rasmussen boven het hoofd. De kans dat hij snel weer coureur is, is klein.
"Op 29 juni heb ik Rasmussen een brief gestuurd, dat hij gefaald had met het tijdig verstrekken van precieze informatie over zijn verblijfplaats in juni. Dat maakte het voor ons onmogelijk om out-of-competitioncontroles te doen." zegt Anne Gripper. "Rasmussen liet ons weten dat hij 'soms in Mexico en soms in Italië' was. Rasmussen heeft mij ook gezegd dat hij in Mexico niet over een computer beschikte. Dat was niet echt een goed excuus. In mijn brief van 29 juni heb ik gezegd dat het niet acceptabel was. Nu zou hij ook nog hebben gelogen. Dat onderzoeken we."
"We zoeken nu alle informatie op basis waarvan we zullen bepalen of we disciplinaire actie ondernemen. Waarschijnlijk heeft hij meerdere regels van de antidopingcode overtreden. Alleen weten we nog niet precies welke."
In elk geval heeft Rasmussen artikel XIV.8.220 uit de UCI-code overtreden. Daarin staat dat in geval van een geregistreerde waarschuwing of een gemiste dopingtest in een periode van 45 dagen voor een grote ronde de betrokken renner van deelname aan die grote ronde wordt uitgesloten. Gripper: "Ik kende die regel toen nog niet. Hij was nooit eerder gebruikt. En bij het UCI congres op 26 september wordt die regel allicht uit de reglementen geschrapt."
Gripper sprak inmiddels ook met Whitney Richards, de Amerikaanse MTB-er aan wie de Deen vroeg of hij voor hem een doos raceschoenen uit de VS naar Italië kon meebrengen. Er bleken 13 zakken met kunstbloed in te zitten. Gripper: "We hebben gepraat met Richards en er zijn andere getuigen die zijn verhaal kunnen bevestigen. We moeten het heel voorzichtig doen om te zorgen dat juridisch alles goed gaat. Ik denk wel dat er iets uitkomt. Maar misschien is het niet genoeg om er een tweede antidopingovertreding van te maken."
Vind ik wel grappig. Hij betwist het reglement, maar hij betwist niet de resultaten van de controle.quote:Op vrijdag 31 augustus 2007 16:48 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:Hij betwist het reglement dat toelaat bloed en urine af te nemen.
Helemaal niets, atletiek is schoon, alle prestaties zijn het gevolg van een boterham met pindakaas.quote:Op vrijdag 31 augustus 2007 19:22 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Trouwens, van andere sporten gesproken, in de atletiek is met die Gay nooit iemand sinds Michael Johnson nog zo snel geweest op de 200 m , terwijl die Phoenix bij de vrouwen als eerste in 8 ! jaar onder de 22 seconden loopt.
Wat zou er daar bij de Amerikanen nu in omloop zijn tegenwoordig ?
ik hoop hetquote:Op vrijdag 31 augustus 2007 08:39 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Landis gaat die Tour gewoon winnen, verwacht ik.
Ja, hij geeft toe dat hij illegale dingen heeft gedaan, maar de UCI had helemaal het recht niet om daar achter te komen... lekker verhaalquote:Op vrijdag 31 augustus 2007 19:07 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Vind ik wel grappig. Hij betwist het reglement, maar hij betwist niet de resultaten van de controle.
http://www.wielrensite.nl/nieuws/5008quote:Op 22 september zal Floyd Landis weten of hij schuldig of niet wordt verklaard van dopinggebruik. Het USADA zal na meer dan een jaar met het resultaat van het proces komen.
Nou, ben benieuwd of we dan een uitspraak hebben.quote:Op zaterdag 1 september 2007 21:03 schreef Cootz het volgende:
[..]
http://www.wielrensite.nl/nieuws/5008
Jeuj, we hebben een nieuwe datum. Ik ben benieuwd
bron: sportweek.nlquote:Bernucci positief, T-Mobile aangeslagen
Datum: 4-sep-2007 12:15
T-Mobile heeft Lorenzo Bernucci uit de Vuelta a España genomen. De Duitse ploeg meldt dinsdag dat de Italiaan op 15 augustus bij de Ronde van Duitsland positief testte op het gebruik van sibutramine, dat het hongergevoel onderdrukt. Bernucci woont in Monaco en de bond van het prinsdom is verantwoordelijk voor verder onderzoek en eventuele straffen.
Bernucci verklaarde dat hij sibutramine al vier jaar gebruikt en niet wist dat het WADA het middel vorig jaar op de verboden lijst heeft gezet. Als bewezen wordt dat de Italiaan het middel niet innam om zijn sportprestaties te verbeteren, kan hij er met een waarschuwing vanaf komen. "Lorenzo heeft de gedragscode van het team geschonden. Het is onacceptabel dat renners zonder toestemming van de dokter medicijnen innemen", aldus Bob Stapleton, teammanager van T-Mobile.
T-Mobile verklaarde vorige maand door te gaan als sponsor in het wielrennen. Het Duitse bedrijf was aan het twijfelen gebracht door de vele dopinggevallen die aan het licht kwamen, waaronder die van Patrik Sinkewitz tijden de Tour de France. T-Mobile paste daarop het sponsorcontract aan en behield zich het recht om met onmiddellijke ingang op te stappen bij een volgend dopinggeval en dat is Bernucci.
Tja, als het op de lijst staat moet je het niet gebruiken. Ik blijf er mij over verbazen hoe lichtzinnig wielrenners daar nog altijd mee omgaan. Je bent prof, het is je beroep. Dan ga je toch gewoon elk zalfje , pilletje, drankje dat je neemt laten nakijken of het niet verboden is ?quote:Op dinsdag 4 september 2007 12:54 schreef -skippybal- het volgende:
Wtf, dat gebruik ik ook wel eens met MTB-marathons
Sommige dopingdingen gaan echt zo nergens over, net als dat Ventolin.
quote:Astana heeft haar Spaanse renner José Antonio Redondo Ramos ontslagen, dat meldt Velo-Club.net. Het 22-jarige talent kreeg zijn ontslag omdat hij de interne regels van de ploeg aan zijn laars zou hebben gelapt. Eerder dit jaar ontsloeg de Kazachse ploeg, koersend op een Zwitserse licentie, al Matthias Kessler, Alexandre Vinokourov en Andrey Kashechkin.
DIt is volgens mij de reden dat het wielrennen nooit meer van zijn slechte naam afkomt. Ze maken een lijst met allemaal producten die je niet mag nemen en als er dan iemand gepakt wordt, dan is het opeens een middel dat 'niet zo erg is'. Het zal toch niet voor niets op die lijst staan, anders hadden ze het er wel af gelaten. Ik vind dat er in het wielrennen veel meer de 0-tolerantie toegepast moet worden: Gepakt is wegwezen, 2 of 3 renners van 1 team, team weg en ploegleiding nooit meer in het wielrennen toelaten. En niet na afloop gaan zeggen: Wat je gepakt hebt helpt je niet zo veel, dus we doen even of we het erg vinden, maar eigenlijk boeit t niet zoveel. Je bent als wielrenner gewoon een enorme eikel en een hele slechte prof als je gepakt wordt op een middel dat nauwelijks helpt om harder te fietsen.quote:Op dinsdag 4 september 2007 21:52 schreef -skippybal- het volgende:
Omdat T-Mobile wél het verschil snapt tussen doping en "doping"![]()
Precies, die dopinglijst heeft helemaal geen gradaties van erg tot helemaal niet zo erg. Doping is doping.quote:Op dinsdag 4 september 2007 22:58 schreef Colplay het volgende:
[..]
DIt is volgens mij de reden dat het wielrennen nooit meer van zijn slechte naam afkomt. Ze maken een lijst met allemaal producten die je niet mag nemen en als er dan iemand gepakt wordt, dan is het opeens een middel dat 'niet zo erg is'. Het zal toch niet voor niets op die lijst staan, anders hadden ze het er wel af gelaten. Ik vind dat er in het wielrennen veel meer de 0-tolerantie toegepast moet worden: Gepakt is wegwezen, 2 of 3 renners van 1 team, team weg en ploegleiding nooit meer in het wielrennen toelaten. En niet na afloop gaan zeggen: Wat je gepakt hebt helpt je niet zo veel, dus we doen even of we het erg vinden, maar eigenlijk boeit t niet zoveel. Je bent als wielrenner gewoon een enorme eikel en een hele slechte prof als je gepakt wordt op een middel dat nauwelijks helpt om harder te fietsen.
ze moeten natuurlijk wel gradaties maken want verboden middelen en verboden middelen zijn er ook twee.quote:Op dinsdag 4 september 2007 23:04 schreef Zelva het volgende:
[..]
Precies, die dopinglijst heeft helemaal geen gradaties van erg tot helemaal niet zo erg. Doping is doping.
Er zijn natuurlijk ook wel gradaties (zie bv. de zaak van Petacchi). En terecht. De ene overtreding is de andere niet.quote:Op dinsdag 4 september 2007 23:36 schreef Bartoli het volgende:
[..]
ze moeten natuurlijk wel gradaties maken want verboden middelen en verboden middelen zijn er ook twee.
Dat gebeurt dus niet. Als ze betrapt worden, worden ze gestraft. Wel kan de strafmaat verschillen.quote:Op dinsdag 4 september 2007 22:58 schreef Colplay het volgende:
En niet na afloop gaan zeggen: Wat je gepakt hebt helpt je niet zo veel, dus we doen even of we het erg vinden, maar eigenlijk boeit t niet zoveel.
Weer een van het nieuwe wielrennen (© Wuyts)quote:Op dinsdag 4 september 2007 22:42 schreef Ereinion het volgende:
[..]
![]()
Je merkt direct dat we met een grote ronde bezig zijn, de dopingzaken beginnen al weer.
quote:Volgens AS moet Valverde aan de UCI verklaren waarom hij op 23 juni jl. niet thuis was voor een out-of-competition control. Controleurs stonden voor de deur terwijl Alejandro er niet was. Valverde's zaakwaarnemer claimt op 12 juni een fax verstuurd te hebben met de melding dat Valverde van 23 tot 25 juni niet thuis zou zijn. Saillant detail daarbij is dat hij niet thuis kon zijn omdat hij met de ploeg in Eindhoven de ProTour TTT reed alwaar hij met succes een dopingcontrole doorstond...
quote:Keita betrapt op testosteron
ANP
PARIJS - De Franse atleet Naman Keita is tijdens de wereldkampioenschappen in Osaka, die zondag eindigden, betrapt op het gebruik van het verboden spierversterkende hormoon testosteron. Keita was op de Olympische Spelen van 2004 goed voor brons op de 400 meter horden. In Japan was de halve finale al zijn eindstation. Als ook de contra-expertise positief uitvalt wacht hem een schorsing van twee jaar. In Osaka zijn in totaal 926 dopingtests uitgevoerd, meer dan ooit bij een WK. De internationale federatie IAAF liet zondag al doorschemeren, zonder een naam te noemen, dat één analyse een verdacht resultaat had opgeleverd. Sinds 1987 waren er op WK's 44 dopinggevallen. Keita is de 45e.
Alsjeblieft zeg. Zouden we dit soort zaken dus gewoon binnenskamers kunnen laten tenzij er duidelijk wel wat aan de hand is? Zo zinloos dit.quote:
vertel dat de pers maar en diegene die het naar buiten brengenquote:Op woensdag 5 september 2007 12:46 schreef thijsdetweede het volgende:
[..]
Alsjeblieft zeg. Zouden we dit soort zaken dus gewoon binnenskamers kunnen laten tenzij er duidelijk wel wat aan de hand is? Zo zinloos dit.
Ach, Anne Grimmer (of hoe heet ze weer) zal wel weer zeggen 'dat ze nergens van op de hoogste was'quote:Op woensdag 5 september 2007 13:07 schreef Bartoli het volgende:
[..]
vertel dat de pers maar en diegene die het naar buiten brengen. Ik snap de UCI in deze ook niet hij moet zich verantwoorden waar hij was terwijl de UCI weet dat hij in Eindhoven zit. Prutsers
![]()
Geweldig dit (eigenlijk treurig), hoe erg alle "organisaties" langs elkaar werken.quote:
quote:Doping gevonden bij Russische wielerploeg in vakantieboerderij
Bij een inval in een vakantieboerderij in het Vlaams-Brabantse Waanrode, bij Tienen, zou de politie gisterenavond dopingproducten gevonden hebben. Het Leuvense parket bevestigde het bericht. Dat geeft wel pas later vandaag meer uitleg. Acht renners van een Russische wielerploeg en twee begeleiders zijn ook meegenomen voor ondervraging.
De politie viel de boerderij gisterenavond omstreeks 20.00 uur binnen en doorzocht drie uur lang de lokalen waar de wielerploeg verblijft. Daarbij zouden aanzienlijke hoeveelheden amfetamines en andere dopingproducten gevonden zijn. De acht renners en de twee begeleiders van de ploeg Premier Team uit Sint-Petersburg werden ook meegenomen voor ondervraging.
De ploeg verbleef sinds enkele weken in België en reed mee in verschillende beloftewedstrijden waarvan ze er ook enkele won. (belga/hln)
quote:
quote:Volgens Redondo is hij uiteindelijk niet ontslagen:
http://www.todociclismo.com/noticia.asp?id=39858
Hij wilde niet naar het trainingskamp in Augustus in Zwitserland, en zou daar toestemming van de ploegleiders van hebben gekregen. Biver heeft daar schijnbaar geen weet van gehad en heeft hem een ontslagbrief gestuurd. Na ontvangst van de brief heeft Redondo naar Astana gebeld, maar schijnbaar was Biver al vertrokken. De ploegleiders hebben nu gezegd dat ze geen probleem met Redondo hebben en dat hij daarom nog gewoon deel uit maakt van de ploeg.
Maar goed, niet doorgegeven is niet doorgegeven. Voor hetzelfde geld heeft hij toen wat geprepareerd bloed gekregen...quote:Op vrijdag 7 september 2007 12:27 schreef -skippybal- het volgende:
Hij heeft tijdens de TTT een (negatieve) plas afgeleverd.
Als Kers despanje gewoon z'n lijstje met renners op tijd heeft opgestuurd dan is er helemaal niks aan de hand.quote:Op vrijdag 7 september 2007 13:32 schreef wimderon het volgende:
[..]
Maar goed, niet doorgegeven is niet doorgegeven. Voor hetzelfde geld heeft hij toen wat geprepareerd bloed gekregen...
quote:Op vrijdag 7 september 2007 13:35 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Als Kers despanje gewoon z'n lijstje met renners op tijd heeft opgestuurd dan is er helemaal niks aan de hand.
Moeten ze er daar bij de UCI maar niet zo'n bureaucratische teringbende van maken.
Nou, hij schijnt dus een controle gemist te hebben. Over een officiele waarschuwing lees ik eigenlijk nog nergens iets, dus dat is nog maar de eerste vraag. Daarnaast zou het dan vervolgens ook nog maar één waarschuwing zijn, waar verder geen sancties aan gekoppeld zijn.quote:Op zondag 9 september 2007 18:58 schreef rubbereend het volgende:
tja je mag toch 2 keer de mist in gaan, deed Rasmussen ook. Daarna vlogt toch pas een straf
Dus of hij is te vaak vergeten door te geven en hij kan geschorst worden of het is een waarschuwing en dan is er niks aan de hand
Het grijze gebied is ontstaan doordat de UCI niet doortastend is. Daardoor zijn organisatoren zelf gaan beslissen wanneer iemand wel en wanneer iemand niet mag starten. Dat daarbij geen lijn zit komt door de organisatoren. Wat mij betreft mag Valverde starten. Of ze moeten een dopingplas hebben, of ze moeten een aanklacht indienen en een zaak beginnen. Nu kan hij vor elke wedstridj worden uitgesloten zonder dat er echt duidelijkheid is over vermeend dopinggebruik. Totaal ongeloofwaardig en het heeft niks met recht te maken.quote:Op zondag 9 september 2007 19:07 schreef Cootz het volgende:
[..]
Nou, hij schijnt dus een controle gemist te hebben. Over een officiele waarschuwing lees ik eigenlijk nog nergens iets, dus dat is nog maar de eerste vraag. Daarnaast zou het dan vervolgens ook nog maar één waarschuwing zijn, waar verder geen sancties aan gekoppeld zijn.
Een ander verhaal is dat de UCI niet wil dat hij aan de Wereldkampioenschappen meedoet. Dat heeft niks met die gemiste controle te maken. De UCI vindt de aanwijzingen dat hij bij Puerto betrokken zou zijn sterk genoeg om hem aan te merken als 'verdacht'. En zodra je verdacht bent, mag je niet starten. De Spaanse bond vindt de aanwijzingen niet sterk genoeg om hem 'verdacht' te noemen, dus mag hij volgens hun wel starten.
En dat is het gevaarlijke grijze gebied op dit moment: wanneer ben je serieus verdacht en mag je 'in voorarrest gehouden worden' (cq. niet starten) en wanneer zijn het slechts geruchten...
Een niet-negatieve test rechtvaardigt een duidelijke verdenking, maar bij de vermeende betrokkenheid van Valverde bij de hele Fuentes-zaak is dat natuurlijk een stuk minder duidelijk.
En vooral nu het in dit geval een gemiste controle is terwijl hij ergens anders wél gecontroleerd werd. Dan gaat het helemaal nergens meer over.quote:Op zondag 9 september 2007 19:10 schreef Cootz het volgende:
Blijft natuurlijk de vraag waarom men zo'n ophef moet maken om een gemiste controle. Naast Rasmussen is Valverde volgens mij heus niet de enige die ooit zo'n controle gemist heeft. De UCI doet dus weer vrolijk mee aan deze heerlijke stemmingmakerij.
Rasmussen en Valverde zijn gewoon het slachtoffer geworden van ee ordinaire machtstrijd tussen de UCI en de ASO,quote:Op zondag 9 september 2007 23:00 schreef Wombcat het volgende:
[..]
En vooral nu het in dit geval een gemiste controle is terwijl hij ergens anders wél gecontroleerd werd. Dan gaat het helemaal nergens meer over.
Tjah "Rabo gezwicht" , als de UCI hun reglement had toegepast had Rasmussen nooit aan de start van de Tour mogen verschijnen ...quote:Op maandag 10 september 2007 21:43 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Rasmussen en Valverde zijn gewoon het slachtoffer geworden van ee ordinaire machtstrijd tussen de UCI en de ASO,
beide gaan mischien niet vrijuit, maar dit verdien ze ook niet.![]()
Ook jammer dat de Rabo's daar voor gezwicht zijn, en weten we gelijk ook op welk "kamp" ze hun geld hebben gezet.
Daar zeg je het zelf, dat hebben ze niet gedaan, ja midden in de Tour, enkel en alleen om de ASO een loer te draaien.quote:Op maandag 10 september 2007 22:00 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Tjah "Rabo gezwicht" , als de UCI hun reglement had toegepast had Rasmussen nooit aan de start van de Tour mogen verschijnen ...
De renners spelen zelf ook een vies spelletje (namelijk doping nemen). Rasmussen bijvoorbeeld maakt zichzelf natuurlijk wel uitermate verdacht door regelmatig verkeerd verblijfplaatsen door te geven (als 'ie 't al twee keer richting UCI en twee keer richting deense bond heeft gedaan.quote:Op maandag 10 september 2007 22:29 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Daar zeg je het zelf, dat hebben ze niet gedaan, ja midden in de Tour, enkel en alleen om de ASO een loer te draaien.
En de UCI heeft toen der tijd gezegt dat hij niet de enige was, hoe zit het dan met die renners?
Nee, het is een vies spelletje over de rug van de renners.![]()
Nogmaals, ik weet niet of die renners vrijuit gaan, maar als je in zo'n machtstrijd beland, ben je zo wie zo het bokkie.
Ik verheug me al op de feestelijke huldiging van Pereiroquote:Op zaterdag 15 september 2007 17:57 schreef djmarshal het volgende:
voor aankomende zaterdag een uitspraak in de zaak landis meldt telegraaf! spannend. als ik het artikel zo lees verwachten ze dat landis ongelijjk krijgt en gewoon terecht is uitgesloten.
Dit is geen lijst van verdachte renners...quote:Op vrijdag 14 september 2007 12:26 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Je moet eens naar de leeftijden van de meeste van die renners kijken ... Hoezo "nieuwe cleane generatie, mr Wuyts ?"
Ik heb het over die lijst met renners waartegen doping actie ondernomen is die ook op die site staatquote:Op zaterdag 15 september 2007 18:15 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Dit is geen lijst van verdachte renners...
quote:'Vinokourov betrapt? Hoezo?'
/ Bevolking van Kazachstan onwetend gehouden over bloeddoping van volksheld
Alexander Vinokourov (34) is in onze ogen geen actieve wielrenner meer. In zijn vaderland Kazachstan is de dopingzondaar uit de Ronde van Frankrijk nog altijd een held. Althans, bij de Kazakken die hem kennen.
In Almaty, de voormalige hoofdstad van Kazachstan waar vorige week de Rode Duivels nog voetbalden, leven 53 procent authentieke Kazakken en zo'n 30 procent Russen. Maar het zijn nog altijd de voormalige Russen die de lakens uitdelen. Op alle niveaus. Zo ook bij de nationale Kazakse wielerfederatie. De voorzitter is Danlal Achmetov, tevens de minister van Defensie en de man die het dichtst bij de almachtige president Nursultan Nazarbayev staat. Hij is de drijvende kracht achter het Kazakse wielrennen en ProTourploeg Astana. Voor een gesprekje over Vinokourov is Achmetov is niet te benaderen. Hij is door journalisten eigenlijk voor niets te benaderen.
Onware berichten
Nikolai Proskurin Abramovich, de vicepresident van de Kazakse wielerbond, wilde ons wel te woord staan over Vinokourov. Het was Proskurin die eind augustus in een lokale krant het bericht verspreidde dat Andrey Kashechkin, eveneens Kazak en net als Vinokourov tijdens de Tour de France betrapt op bloeddoping, gezuiverd werd van dopinggebruik. Dat bericht bleek achteraf onwaar.
Dat we ons niet veel hoeven voor te stellen van de wielersport in het land waar Astana nochtans één van de topteams is, hadden we op straat al gemerkt. Een fiets is in Almaty even frequent als sneeuw in de woestijn. Op het afgesproken adres van de wielerfederatie vinden we alleen een fietsenwinkel, de enige fietsenwinkel in Almaty blijkt al snel. In een onooglijk bureautje op de derde verdieping huist de secretaresse van Proskurin. 'Mister Proskurin is naar de bank', zegt ze in heel gebroken Engels. Twee uur later is hij nog niet terug en hij zal de hele namiddag niet terugkomen. Telefonische vragen om het over de post-Vinokourov tijdperk te hebben, worden afgewimpeld tot Proskurin de afspraak afzegt.
'Een politieke zaak', had Proskurin in juli al gezegd, net nadat Vinokourov met zijn hele Astana-team in het wiel uit Frankrijk was vertrokken na de positieve test. 'De organisatoren hebben al voor het begin van de Tour gezegd dat het een slechte zaak was dat Vinokourov één van de favorieten op de eindoverwinning was.'
In Almaty andere gesprekspartners vinden over het thema-Vinokourov is moeilijk. De Aziatische Kazakken zijn gewoonweg niet geïnteresseerd. Als ze al Engels spreken, lijken ze er geen benul van dat er op sommige plaatsen in de wereld zo snel mogelijk met de fiets wordt gereden.
Een rondvraag bij taxichauffeurs, hotelpersoneel en obers van Russische afkomst leert dat ze beter op de hoogte zijn. Van de wielersport althans, niet van het dopinggebruik van de hun opgedrongen nationale held. De meeste van onze gesprekspartners weten zelfs niet eens wat in Frankrijk gebeurde.
Complot
Pas na lang zoeken ontmoeten we via informele contacten iemands die meer weet van het reilen en zeilen in het Kazakse wielerland. Hij vraagt wel uitdrukkelijk zijn naam niet te vermelden. 'Sommige mensen weten wie Vinokourov is', zegt hij. 'Maar wielrennen houdt hen absoluut niet bezig. Vinokourov werd het symbool van de profilering van Kazachstan omdat Achmetov, voordien Eerste Minister, een wielerliefhebber is. Nu dat niet gelukt is, horen we er vooralsnog weinig over. Ik heb er geen idee van waar hij nu is en wat de overheid met hem van plan is. Maar in de kranten wordt niet meer over hem geschreven. Een berichtje in de krant dat hij uit de Tour de France werd gezet en dat was het. Zeker geen reden. Geen lange artikels zoals dat in jullie land de gewoonte is. Als er al iets aan werd toegevoegd, had men het vooral over een complot.'
Te veel moeten we ons daar echter niet van voorstellen. 'Hoe zou je willen dat de mensen zich daar vragen bij stellen? Slechts tien à vijftien procent van de Kazakken leest de krant. Daar worden ze dan nog niet voldoende geïnformeerd. Kan jij me vertellen wat er precies is gebeurd?'
We doen het verhaal van de bloeddoping en de man reageert verwonderd. Vraagt ons uit hoe het kan dat je daardoor beter gaat rijden. 'Dat verhaal is compleet nieuw. Ik begrijp dat ze het hier stil houden. Maar ik weet natuurlijk niet of ik jou wel moet geloven.'
dat moet toch ook haast wel in het voetballen met die russen wat de Engelse premier League clubs in hun bezit hebbenquote:Op dinsdag 18 september 2007 18:16 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Lijkt mij toch wel meer en meer ook dat achter die hele Astana ploeg toch wel een of ander maffia-kartel moet zitten die geld wil witwassen. Waarom zou je anders een wielerploeg sponsoren als een land waar geen hond in wielrennen interesse blijkt te hebben ?
Dat verhaal van die auto en Vino komt van Lieven van Gils, Samen met zijn ploeg die 's avonds dus live Vino hadden geïnterviewd in het Astana-hotel brachten ze de nacht door op de parking in hun twee campers. 's morgens werd Lieven Van Gils wakker van "lawaai" op de parking en zag hij de paniek bij Astana en Vino en diverse renners die er verschrikkelijk snel vandoor leken te (moeten) gaan. Even later op de dag werd duidelijk waarom.quote:Op dinsdag 18 september 2007 18:19 schreef Bartoli het volgende:
[..]
dat moet toch ook haast wel in het voetballen met die russen wat de Engelse premier League clubs in hun bezit hebben![]()
En dat er iets van een maffia bende achtersteekt wil ik wel geloven, waarom zouden een paar van die kwasten 's morgens, de dag van de tijdrit waarop Vino positief testte, naar het hotel komen in een wagen met geblindeerde ramen en Vino dan meenemen net of die gearresteerd is![]()
tenminste als dat verhaal klopt wat de rondte gaat
Prachtig verhaal ja. Al die verhalen dat het karaktermens Vino zo'n volksheld is in Kazachstan kunnen dus ook de prullebak in.quote:
Toevallig vroeg ik me dat vanmiddag ook af.quote:Op dinsdag 18 september 2007 18:28 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Doet er mij trouwens aan denken, is er eigenlijk ook maar één iemand die Vino al gezien heeft na zijn verdwijnen uit de Tour ?![]()
Een beeld van strafkampen in de Kazakse steppe kwam al bij mij opquote:Op dinsdag 18 september 2007 20:54 schreef OProg het volgende:
[..]
Toevallig vroeg ik me dat vanmiddag ook af.
Volgens mij worden er nu al genoeg tests gedaan, misschien moeten ze er eerst voor zorgen dat de huidige tests correct worden uitgevoerd ipv. er nog te gaan toevoegen.quote:UCI verscherpt anti-dopingcontroles voor WK in Stuttgart
De Internationale Wielerunie (UCI) heeft dinsdag aangekondigd dat in de aanloop van en tijdens het WK wielrennen in Stuttgart scherpe antidopingcontroles werden en zullen worden uitgevoerd.
Na elke wedstrijd op het WK zullen 8 renners of rensters (de eerste 4 en 4 uitgelote deelnemers) een urinecontrole ondergaan.
In de acht weken voorafgaand aan het WK zullen minstens 120 onaangekondigde buiten-competitiecontroles afgenomen zijn, tegenover 27 vorig jaar, en ongeveer 400 tests tijdens wedstrijden van diezelfde renners. De UCI heeft ook aan de nationale wielerbonden gevraagd om WK-deelnemers 'out-of-competition' te testen.
In totaal wil de UCI het aantal controles tijdens het WK met 25% opvoeren in vergelijking met vorig jaar. Tijdens het evenement in Stuttgart worden er ook voor het eerst 30 bloeddopingcontroles afgenomen. Tot slot mogen ongeveer 100 wielrenners tijdens een van de ochtenden op het WK een gezondheidscontrole verwachten; in de aanloop naar het WK 2006 in Salzburg waren dat er 80.
De bloedmonsters worden ook bijgehouden om in de toekomst eventueel groeihormoon te kunnen opsporen. Een accurate test wordt daarvoor eind dit jaar verwacht.
nee joh, daar ziet de buitenwacht mindervan, spierballentaal! Daar zijn ze bij de UCI erg goed inquote:Op dinsdag 18 september 2007 22:23 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Volgens mij worden er nu al genoeg tests gedaan, misschien moeten ze er eerst voor zorgen dat de huidige tests correct worden uitgevoerd ipv. er nog te gaan toevoegen.
Hoe groter de warboel en massa aan tests hoe minder men door de bomen nog het bos ziet en er gepakt worden aldus de UCI ?quote:Op woensdag 19 september 2007 01:40 schreef rubbereend het volgende:
[..]
nee joh, daar ziet de buitenwacht mindervan, spierballentaal! Daar zijn ze bij de UCI erg goed in![]()
en dan volgen de lange procedures..............quote:Op woensdag 19 september 2007 02:01 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Hoe groter de warboel en massa aan tests hoe minder men door de bomen nog het bos ziet en er gepakt worden aldus de UCI ?
Las ik vorige week niet ergens dat we deze week daar uitsluitsel over zouden krijgen ?quote:Op woensdag 19 september 2007 02:06 schreef rubbereend het volgende:
[..]
en dan volgen de lange procedures..............
Landis loop nog steeds![]()
![]()
ja dat las ik ook....... maar er zal vast en zeker een hoger beroep mogelijk zijnquote:Op woensdag 19 september 2007 02:09 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Las ik vorige week niet ergens dat we deze week daar uitsluitsel over zouden krijgen ?
Het grappige aan deze zaak is dat als ie meteen schuld had bekend dat ie allicht al terug uit schorsing had kunnen zijn voor ie nu alle beroepsprocedures heeft afgewerktquote:Op woensdag 19 september 2007 02:10 schreef rubbereend het volgende:
[..]
ja dat las ik ook....... maar er zal vast en zeker een hoger beroep mogelijk zijn
ik zie hem wel vrijgesproken worden en dan zal hij vooralsnog terug mogen keren. Net op tijd voor het WKquote:Op woensdag 19 september 2007 02:14 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Het grappige aan deze zaak is dat als ie meteen schuld had bekend dat ie allicht al terug uit schorsing had kunnen zijn voor ie nu alle beroepsprocedures heeft afgewerkt![]()
Hamilton dacht vorig jaar toch ook dat ze hem 't WK zouden laten rijden ?quote:Op woensdag 19 september 2007 02:16 schreef rubbereend het volgende:
[..]
ik zie hem wel vrijgesproken worden en dan zal hij vooralsnog terug mogen keren. Net op tijd voor het WK![]()
quote:Op woensdag 19 september 2007 02:20 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Hamilton dacht vorig jaar toch ook dat ze hem 't WK zouden laten rijden ?![]()
(krijgt die eigenlijk nog een contract bij Tinkoff volgend seizoen ?)
nee want was al ontslagen in Meiquote:Op woensdag 19 september 2007 02:20 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Hamilton dacht vorig jaar toch ook dat ze hem 't WK zouden laten rijden ?![]()
(krijgt die eigenlijk nog een contract bij Tinkoff volgend seizoen ?)
Toch opvallend stil gebleven terwijl het een vergelijkbare situatie als die van Rasmussen is, maar ja Matti reed niet in het geelquote:Breschel warned twice
Matti Breschel of Team CSC will ride for Denmark in the World Championships next week, even though he has received two warnings from the Danish anti-doping agency for failing to provide notice of his whereabouts last year.
"That is correct, that I have two warnings," the 23-year-old told bt.dk. He says that while he may have missed the deadlines to send in his notification, he did send it in and was always where he said would be. Both warnings are from 2006, but would still count towards a potential violation. After three violations, a rider can be banned for two years.
Earlier this summer, the Danish Federation kicked off the Rasmussen scandal when it announced that it had removed him from the national team because he had failed to inform them of his whereabouts. Rasmussen was eventually removed from the Tour de France and fired by his Rabobank team.
(CN)
quote:Op zaterdag 15 september 2007 18:10 schreef icebliss het volgende:
[..]
Ik verheug me al op de feestelijke huldiging van Pereiro![]()
![]()
Lijkt me wel ja.quote:Op donderdag 20 september 2007 19:56 schreef Gitanki het volgende:
Pereiro nu dus ook officieel de tourwinnaar van 2006?
Ja, ik weet het ook niet altijd meer, met al die vreemde wendingen tegenwoordigquote:
Dat kan, maar al met al heeft Sio er simpelweg recht op. Hij was de beste over meer dan 3000 km van alle renners die niet betrapt zijn. Dan verdien je een titel.quote:Op donderdag 20 september 2007 20:02 schreef Ereinion het volgende:
Pereiro is pas Tourwinnaar als de ASO hem daartoe uitroept, ze kunnen er ook voor kiezen geen winnaar aan te wijzen.
quote:Op donderdag 20 september 2007 20:05 schreef opgebaarde het volgende:
Floyd toch zijn Tour zege kwijt en 2 jaar schorsing, hm, zo sterke zaak hadden ze toch niet tegen hem?
2 stemden voor schorsing, 1 tegen. De eerste test om het testosteron niveau te meten is niet goed uitgevoerd, maar de isotopen test, die bedoelt is om direct aan te tonen dat er niet natuurlijk testosteron aanwezig is, was wel goed uitgevoerd (en positief). Verder vonden ze dat het lab meer fouten had gemaakt in bijvoorbeeld het gebruik van de machines, als in volgende zaken het franse lab eenzelfde onproffesionele instelling toont kan dat een reden zijn om zo'n zaak te laten vallen.quote:AP Newsbreak: Arbitrators find Landis guilty of doping, rule he must forfeit 2006 Tour title
By EDDIE PELLS
PARIS (AP) _ Floyd Landis lost his expensive and explosive doping case Thursday when the arbitrators upheld the results of a test that showed the 2006 Tour de France champion used synthetic testosterone to fuel his spectacular comeback victory, The Associated Press has learned.
The decision, handed down nearly four months after a bizarre and bitterly fought hearing, leaves Landis with only one more outlet to possibly salvage his title _ an appeal to the Court of Arbitration for Sport.
According to documents obtained by AP, and to be made public later Thursday, the vote was 2-1 to uphold the results, with lead arbitrator Patrice Brunet and Richard McLaren in the majority and Christopher Campbell dissenting.
The decision means Landis, who repeatedly has denied using performance-enhancing drugs, must forfeit his Tour de France title and is subject to a two-year ban, retroactive to January 30, 2007.
If Landis doesn't appeal, he'll be the first person in the 105-year history of the race to lose the title because of a doping offense.
In its 84-page decision, the majority found the initial screening test to measure Landis' testosterone levels _ the testosterone-to-epitestosterone test _ was not done according to World Anti-Doping Agency rules.
But the more precise and expensive carbon-isotope ration analysis (IRMS), performed after a positive T-E test is recorded, was accurate, the arbitrators said, meaning «an anti-doping rule violation is established.»
«As has been held in several cases, even where the T-E ratio has been held to be unreliable ... the IRMS analysis may still be applied,» the majority wrote. «It has also been held that the IRMS analysis may stand alone as the basis» of a positive test for steroids.
The decision comes more than a year after Landis' stunning comeback in Stage 17 of the 2006 Tour, one that many people said couldn't be done without some kind of outside help. Flying to the lead near the start of a grueling Alpine stage, Landis regained nearly eight minutes against the leader, and went on to win the three-week race.
«Well, all I can say is that justice has been done, and that this is what the UCI felt was correct all along,» Pat McQuaid, leader of cycling's world governing body, told The Associated Press by telephone. «We now await and see if he does appeal to CAS.
«It's not a great surprise considering how events have evolved. He got a highly qualified legal team who tried to baffle everybody with science and public relations. And in the end the facts stood up.»
Landis insisted on a public hearing not only to prove his innocence, but to shine a spotlight on USADA and the rules it enforces and also establish a pattern of incompetence at the French lab where his urine was tested.
Although the panel rejected Landis' argument of a «conspiracy» at the Chatenay-Malabry lab, it did find areas of concern. They dealt with chain of command in controlling the urine sample, the way the tests were run on the machine, the way the machine was prepared and the «forensic corrections» done on the lab paperwork.
«... the Panel finds that the practices of the Lab in training its employees appears to lack the vigor the Panel would expect in the circumstances given the enormous consequences to athletes» of an adverse analytical finding, the decision said.
The majority repeatedly wrote that any mistakes made at the lab were not enough to dismiss the positive test, but also sent a warning.
«If such practices continue, it may well be that in the future, an error like this could result in the dismissal» of a positive finding by the lab.
In Campbell's opinion, Landis' case should have been one of those cases.
«In many instances, Mr. Landis sustained his burden of proof beyond a reasonable doubt,» Campbell wrote. «The documents supplied by LNDD are so filled with errors that they do not support an Adverse Analytical Finding. Mr. Landis should be found innocent.»
And in at least one respect, Landis, who spent an estimated US$2 million on his defense, was exonerated because the panel dismissed the T-E test. But in the arbitration process, a procedural flaw in the first test doesn't negate a positive result in follow-up tests.
«An arbitration panel is entitled to rely entirely on the IRMS analysis as an independent and sufficient basis for finding that an anti-doping rule violation has occurred, » the decision said.
In his dissent, Campbell latched onto the T-E ratio test, among other things, as proof that the French lab couldn't be trusted.
«Also, the T-E ratio test is acknowledged as a simple test to run. The IRMS test is universally acknowledged as a very complicated test to run, requiring much skill. If the LNDD couldn't get the T-E ratio test right, how can a person have any confidence that LNDD got the much more complicated IRMS test correct?»
Dat zie ik niet gebeuren.quote:Op donderdag 20 september 2007 20:00 schreef Pendri het volgende:
Oscar Pereiro Sio
![]()
Ach, als hij een voorbeeld neemt aan Denis. Eerst winnen van achter de tafel, daarna in het echt.
Er lopen tegen Pereiro momenteel geen aanklachten of juridische onderzoeken, dus verwacht ik dat hij snel tot winnaar zal worden uitgeroepen.quote:Op donderdag 20 september 2007 20:02 schreef Ereinion het volgende:
Pereiro is pas Tourwinnaar als de ASO hem daartoe uitroept, ze kunnen er ook voor kiezen geen winnaar aan te wijzen.
Nah, doel meer op die test van het B-staal, stalen waren niet 100% zeker van hem noch goed beveiliging plus dat het onderzoekslab. een eigen regel genegeerd heeft dat bij x% vervuiling het staal vernietigfd wordt wat hier ook niet het geval was.quote:Op donderdag 20 september 2007 20:11 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Als je zoals Landis alles in beschouwing neemt behalve het feit dat elke test duidelijk aanwees dat er een gigantische hoeveelheid testosteron in z'n beide urinestalen zat niet nee ...![]()
Ik had het mis, McQuaid zegt dit:quote:Op donderdag 20 september 2007 20:02 schreef Ereinion het volgende:
Pereiro is pas Tourwinnaar als de ASO hem daartoe uitroept, ze kunnen er ook voor kiezen geen winnaar aan te wijzen.
De UCI die de Tourwinnaar van 2006 uitroept, dat zullen ze in Frankrijk leuk vindenquote:UCI president Pat McQuaid spoke with Cyclingnews about the decision Thursday afternoon. "It is true, we have been on to USADA and others about it," McQuaid said. "We can confirm that Pereiro will be the winner of the 2006 Tour de France, and that Floyd Landis will get a two year ban." There has been no official statement on the start date of the ban, but McQuaid speculated it would run from the end of the 2006 Tour.
quote:The US Anti-doping Agency (USADA) announced today that Floyd Landis' appeal to the American Arbitration Association (AAA) to overturn his sanction by the Anti-Doping Review Board (ADRB) for his alleged positive drug test on July 20, 2006 during the Tour de France was denied. The three member arbitration panel, led by president Patrice Brunet along with Christopher Campbell and Richard McLaren, was split 2-1 in the guilty verdict.
cn.com
quote:Op vrijdag 21 september 2007 00:08 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Reactie Landis : "Dit is een donderslag voor elke sporter in de wereld"
Ja , dat kan ik mij voorstellen. Tis zoals Tankink zei : "we kunnen verdorie niks meer gebruiken"
Zou mooi zijn, maar wel onwerkelijkquote:Op donderdag 20 september 2007 20:00 schreef Pendri het volgende:
Oscar Pereiro Sio
![]()
Ach, als hij een voorbeeld neemt aan Denis. Eerst winnen van achter de tafel, daarna in het echt.
quote:[21-09-2007] Canadese Jeanson geeft EPO-gebruik toe
De Canadese wielrenster Genevieve Jeanson heeft toegegeven vanaf haar zestiende jaar EPO te hebben gebruikt. De wereldkampioene bij de junior-vrouwen in 1999 - zij eindigde toen voor Trixi Worrack en Noemi Cantele - zegt dat in een Canadees TV-programma. Jeanson werd in 2006 levenslang geschorst vanwege doping gebruik, maar is in onderhandeling met de Canadese wielerbond om die straf tot twee jaar terug te brengen in ruil voor een bekentenis en klaarheid over de rol van anderen binnen het Canadese wielermilieu waaronder haar coach. ,,Ik wist dat het fout was, maar als ik me niet sterk voelde, greep ik er toch naar. Het was aanwezig en ik kon geen nee zeggen'' erkent Jeanson.
Bronvermelding: http://www.wielermagazine.nl
Jeanson is niet de enige die al betrapt is op doping. Jeanson staat al jaren aan de kant wegens die schorsing en niet nu pas. Ook Zinaida Stahurskaya is al meermaals tegen de lamp gelopen maar mag blijkbaar nog gewoon rond rijden op het WK dadelijkquote:Op vrijdag 21 september 2007 12:48 schreef thijsdetweede het volgende:
Schokkend wel, de gedachte dat meisjes ook aan de epo zitten. Je zou zeggen dat die sport niet competatief genoeg is om doping nodig te hebben.
Tjah, Fuentes bewees toch ook dat ie van middelmatige renners als een Nozal potentiële Vuelta-winnaars kon maken natuurlijk ...quote:Op vrijdag 21 september 2007 14:48 schreef thijsdetweede het volgende:
Dat begreep ik uit het stukje, maar ik wist het gewoon niet. Plus dat ik niet zo goed snap waarom; de top 5 ofzo is bij de vrouwen zoveel beter dan de rest, dat een beetje doping het verschil nauwelijks nog zal maken lijkt me, en al helemaal bij de junioren waar de gaten nog groter zijn.
Of vergis ik me nu en doe ik ook mee voor de bolletjestrui als ik een ton richting Fuentes overmaak?
in NL draait het bij de junioren vrouwen eigenlijk maar om een 2/3 tal rensters waarvan Elise van Hage en Chantal Blaak alles beheersen zowat. Beide worden dan ook prof. Van Hage bij Flexpoint en Blaak bij AA Drink. Het verschil bij de dames in NL is zeer groot ja je hebt Vos en de Melchers van weleer als absolute top en daarna komt de subtop met Gunnewijk, Bosman, Bruins enzo.quote:Op vrijdag 21 september 2007 14:48 schreef thijsdetweede het volgende:
Dat begreep ik uit het stukje, maar ik wist het gewoon niet. Plus dat ik niet zo goed snap waarom; de top 5 ofzo is bij de vrouwen zoveel beter dan de rest, dat een beetje doping het verschil nauwelijks nog zal maken lijkt me, en al helemaal bij de junioren waar de gaten nog groter zijn.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |