Hopelijk is Bos een vent en steekt ie hier een stokje voor. Deze fossielen moeten maar voor eens en voor altijd worden opgeborgen.quote:Ed van Thijn wil Jan Pronk als PvdA-voorzitter
(Novum) - Ed van Thijn wil ook dat zijn partijgenoot Jan Pronk voorzitter wordt van de PvdA. Dat schrijft de oud-burgemeester van Amsterdam en oud-minister van Binnenlandse Zaken in een steunverklaring op de website stemjanpronk.nl.
De website is een initiatief van een PvdA-lid uit Maastricht, dat wil dat Pronk zich kandidaat stelt voor het partijvoorzitterschap. Pronk liet vorige week weten gestreeld te zijn door het initiatief maar stelt dat een 'substantieel' aantal PvdA-leden zijn kandidatuur moet ondersteunen, voordat hij zich opwerpt als kandidaat.
Op de website kunnen sympathisanten van Pronk een steunverklaring voor zijn kandidatuur ondertekenen. De teller staat donderdagmiddag op 117 steunverklaringen. Ook filmmaker en oud-Tweede Kamerlid Hillie Molenaar ondersteunt een eventuele kandidatuur van Pronk.
Jan Pronk (67) was in de jaren negentig minister voor Ontwikkelingssamenwerking en minister van Vrom. Daarna was hij bijzonder gezant van de VN voor de Sudanese regio Darfur. Daar moest hij opstappen nadat hij ernstige kritiek had gegeven op de Sudanese regering.
De PvdA is op zoek naar een nieuwe voorzitter sinds de vorige voorzitter Michiel van Hulten eind april aftrad. Voorzitterskandidaten kunnen zich tot 19 augustus melden. Daarna stemmen de leden over een nieuwe voorzitter. Op dit moment neemt oud-voorzitter Ruud Koole de functie waar.
Voor de functie hebben zich al drie kandidaten gemeld: Bertus Mulder uit Friesland, Ad Voerman uit Lelystad en de Nijmeegse wethouder Paul Depla.
Op naar de 0 zetels.quote:Peper en Kalma steunen PvdA-kandidatuur Pronk
(Novum) - PvdA-coryfee Bram Peper en PvdA-Tweede Kamerlid Paul Kalma steunen de kandidatuur van Jan Pronk voor het voorzitterschap van de PvdA. Dat laten Peper en Kalma woensdag weten. Peper is oud-burgemeester van Rotterdam en oud-minister van Binnenlandse Zaken. Kalma is oud-voorzitter van de Wiardi Beckman Stichting, het wetenschappelijk bureau van de PvdA.
Jan Pronk is nog geen officiële kandidaat voor het partijvoorzitterschap. Hij is door een PvdA-lid uit Maastricht gevraagd om zich kandidaat te stellen. Om Pronks kandidatuur te ondersteunen is twee weken geleden de website stemjanpronk.nl opgericht. Daarop kunnen mensen een steunverklaring tekenen voor de kandidatuur van Pronk. Dat aantal staat woensdagmiddag op 149.
Pronk liet weten gestreeld te zijn door het initiatief maar stelt dat een 'substantieel' aantal PvdA-leden zijn kandidatuur moet ondersteunen voordat hij zich opwerpt als kandidaat. Vorige week liet Ed van Thijn al weten de kandidatuur van Pronk te ondersteunen als hij zich kandidaat stelt.
Volgens Kalma is Pronk een geschikte kandidaat omdat hij de concurrentiestrijd met de SP goed zou kunnen leiden. "Ik zou een kandidatuur van Jan Pronk erg toejuichen. De PvdA heeft een voorzitter nodig met veel politiek gewicht, met ervaring en overzicht, en hecht verbonden met de sociaaldemocratische traditie. Pronk heeft die statuur", licht Kalma toe.
Ook Tweede Kamerlid Mei Li Vos denkt dat een kandidatuur van partijgenoot Pronk 'heel goed is voor de partij'. Volgens haar is een zwaargewicht als Pronk een goede kandidaat. Ze stemt zelf echter niet op Pronk als hij zich kandidaat stelt. Haar stem en haar steunverklaring bewaart ze voor een PvdA'er die zijn kandidatuur nog niet bekend heeft gemaakt. "Het is een outsider, niet heel bekend in de partijorganisatie", aldus Vos.
Jan Pronk (67) was in de jaren negentig minister voor Ontwikkelingssamenwerking en minister van Vrom. Daarna was hij bijzonder gezant van de VN voor de Sudanese regio Darfur. Die funcite moest hij opgeven nadat hij ernstige kritiek had gegeven op de Sudanese regering.
De PvdA is op zoek naar een nieuwe voorzitter sinds de vorige voorzitter Michiel van Hulten eind april aftrad. Voorzitterskandidaten kunnen zich tot zondag melden. Daarna stemmen de leden over een nieuwe voorzitter. Op dit moment neemt oud-voorzitter Ruud Koole de functie waar.
Voor de functie hebben zich tot nu toe drie kandidaten gemeld: Bertus Mulder uit Friesland, Ad Voerman uit Lelystad en de Nijmeegse wethouder Paul Depla.
quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:54 schreef Kieboom het volgende:
Je moet toch iets, in je wanhoop...
De oude Drees wist in de jaren '70 al dat de PvdA het spoor helemaal bijster was...
Maar zo moreel en intellectueel volkomen failliet als ze nu zijn, heeft hij de partij gelukkig niet mee hoeven te maken.
Hopelijk worden het geen VVD-taferelen. Ikzelf heb de Nova uitzending niet gezien maar heb begrepen dat hij daar weer fel van leer ging tegen Wouter Bos en de huidige PvdA-strategie. Hij heeft zelfs geen contact met Wouter Bos gehad!quote:lees voor
22:57 17 Augustus 2007
Pronk wil voorzitter PvdA worden
Oud-minister Jan Pronk stelt zich kandidaat voor het voorzitterschap van de PvdA. In NOVA zei Pronk dat hij de huidige ontwikkeling bij de PvdA wil keren, waarbij de ouderen de partij de rug toekeren en de jongeren de partij niet aantrekkelijk vinden.
Pronk vindt dat de PvdA een duidelijke lijn moet kiezen en zich veel meer aan zijn beloftes moet houden. De partij moet de gewone mensen aan zich binden, zegt de kandidaat-voorzitter.
Na het aftreden van Michiel van Hulten leidt oud-voorzitter Koole de partij tijdelijk. Tot aanstaande zondag kunnen tegenkandidaten van Pronk zich melden.
Daar ben ik niet zo zeker van, nog niet zo lang geleden was de tendens dat de PvdA ' linkser' moest worden. Pronk is nog van de generatie die publieke diensten in overheidshanden wilde plaatsen in de jaren 70. De omslag die de jaren 90 heeft gemaakt t.o.v de jaren 80 bevalt een hoop mensen niet en de kiezer wil eigenlijk altijd stabiliteit. Misschien is dat een nostalgische gedachte, maar waarom zou je het niet proberen?quote:Op donderdag 16 augustus 2007 17:25 schreef Klopkoek het volgende:
Pronk heeft z'n goede kanten hoor maar als je hem voorzitter maakt zoek je de problemen op. Om te beginnen gaan er dan al direct 5 zetels af in de peilingen...
Dat is idd weer een pluspunt voor hem.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 23:48 schreef Aoristus het volgende:
[..]
Daar ben ik niet zo zeker van, nog niet zo lang geleden was de tendens dat de PvdA ' linkser' moest worden. Pronk is nog van de generatie die publieke diensten in overheidshanden wilde plaatsen in de jaren 70. De omslag die de jaren 90 heeft gemaakt t.o.v de jaren 80 bevalt een hoop mensen niet en de kiezer wil eigenlijk altijd stabiliteit. Misschien is dat een nostalgische gedachte, maar waarom zou je het niet proberen?
Dijkstal probeerde zoiets voor de vvd destijds, maar die had zijn tijd niet mee.
Een partijvoorzitter zet niet de politieke lijnen uit, maar heeft de leiding over de partijorganisatie. Als de leden van de PvdA een linksere koers willen, dan moeten ze daarvoor de juiste lijsttrekker kiezen en ervoor zorgen dat 'linkse' punten in het verkiezingsprogramma komen. Een keuze voor Jan Pronk omdat hij politiek tegenwicht zou kunnen bieden aan Bos en co. is volgens mij het slechtste wat de PvdA kan overkomen, of je nu wil dat de partij linksaf slaat of rechtsaf. Het enige wat daarmee bereikt wordt is dat de partij verder in verval raakt.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 23:48 schreef Aoristus het volgende:
[..]
Daar ben ik niet zo zeker van, nog niet zo lang geleden was de tendens dat de PvdA ' linkser' moest worden. Pronk is nog van de generatie die publieke diensten in overheidshanden wilde plaatsen in de jaren 70. De omslag die de jaren 90 heeft gemaakt t.o.v de jaren 80 bevalt een hoop mensen niet en de kiezer wil eigenlijk altijd stabiliteit. Misschien is dat een nostalgische gedachte, maar waarom zou je het niet proberen?
Dijkstal probeerde zoiets voor de vvd destijds, maar die had zijn tijd niet mee.
Die functie is erg moeilijk. Ik denk dat Pronk prima in staat zal zijn om te bepalen hoe de publieke opinie de 'koers' waardeert. Het idee zou zo maar eens kunnen ontstaan dat Nederland weer souverein isquote:Op zaterdag 18 augustus 2007 00:00 schreef QBZZ het volgende:
[..]
Een partijvoorzitter zet niet de politieke lijnen uit, maar heeft de leiding over de partijorganisatie. Als de leden van de PvdA een linksere koers willen, dan moeten ze daarvoor de juiste lijsttrekker kiezen en ervoor zorgen dat 'linkse' punten in het verkiezingsprogramma komen. Een keuze voor Jan Pronk omdat hij politiek tegenwicht zou kunnen bieden aan Bos en co. is volgens mij het slechtste wat de PvdA kan overkomen, of je nu wil dat de partij linksaf slaat of rechtsaf. Het enige wat daarmee bereikt wordt is dat de partij verder in verval raakt.
Pronk heeft dat zelf ook niet echt begrepen, aangezien hij zijn politieke wensenlijstje al klaar heeft. Die ziet de voorzittersplek vooral als mogelijkheid politieke invloed uit te oefenen.
Wat me aanspreekt bij de econoom Pronk is dat hij een ietwat nationalistischere inslag heeft en niet dat kortzichtige 'lang leve de vrijhandel'-denken propageert. Het is een dwarsligger, maar hij komt tenminste met goede argumenten.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 00:02 schreef Aoristus het volgende:
[..]
Die functie is erg moeilijk. Ik denk dat Pronk prima in staat zal zijn om te bepalen hoe de publieke opinie de 'koers' waardeert. Het idee zou zo maar eens kunnen ontstaan dat Nederland weer souverein is
Precies, dit lijkt mij nou niet bepaalde de strategie om een verkiezingsoverwinning te realiseren.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 17:25 schreef Klopkoek het volgende:
Pronk heeft z'n goede kanten hoor maar als je hem voorzitter maakt zoek je de problemen op. Om te beginnen gaan er dan al direct 5 zetels af in de peilingen...
Hier te beluisteren:quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 11:28 schreef TubewayDigital het volgende:
106 Teletekst za 18 aug
***************************************
Pronk wil PvdA naar links richten
***************************************
` Jan Pronk wil als PvdA-voorzitter de
partij weer op een linkse koers zetten.
Hij zei dat in het Radio 1 Journaal.
Gisteren stelde Pronk zich kandidaat
voor het partijvoorzitterschap.
Volgens hem is de partij veel aanhang
kwijtgeraakt,omdat er te veel is
gedraaid.Ook vindt hij het ongelukkig
dat partijleider Bos vice-premier is
geworden.
Volgens hem gaat het nooit goed als de
eerste man van de PvdA de tweede man in
het kabinet is.Maar hij wil voorlopig
geen verandering in die situatie
brengen."Er zit niets anders op dan
deze rit uit te zitten", vindt Pronk.
***************************************
Uit diverse boeken over kabinetten uit het verleden komt juist naar voren dat hij een hekel aan vergaderen had en al snel in slaap viel (van bijv. het gewauwel van Van Agt/Kokquote:Op zaterdag 18 augustus 2007 12:10 schreef Ringo het volgende:
Pronk! Neêrlandsch al-oude Linksche Geweten! Vergaderkeizer van de PvdA, de man die zijn politieke tegenstanders in slaap kan zaniken. Het retorisch kanon van Moreel Superieur Nederland, nauwelijks te verwarren met de msn-generatie. Bevlogen appelsap-drinker.
Ik stem vóór.
Vergeet Den Uyl niet. Maar Pronk was niet de enige die slapend de beruchte marathonvergaderingen van Den Uyl bijwoonde.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 12:18 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Uit diverse boeken over kabinetten uit het verleden komt juist naar voren dat hij een hekel aan vergaderen had en al snel in slaap viel (van bijv. het gewauwel van Van Agt/Kok
Whisky doet wonderen.quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 12:18 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Uit diverse boeken over kabinetten uit het verleden komt juist naar voren dat hij een hekel aan vergaderen had en al snel in slaap viel (van bijv. het gewauwel van Van Agt/Kok
Waarom is dat enger dan de JOVD, de Jonge Democraten of welke jongerenorganisatie dan ook?quote:Op donderdag 2 augustus 2007 15:17 schreef Terecht het volgende:
Jan Pronk, de grootste zuipschuit ooit op het binnenhof zal met zijn gelal wel eens de PvdA doen herrijzen
[..]
Dit vind ik eng
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |