quote:PVV Kamervragen naar aanleiding van Islam uitspraken Minister Vogelaar; terugnemen of aftreden
Vragen van de leden Wilders en Fritsma (beiden PVV) aan de Minister van WWI over haar uitspraken over de Islam in Nederland.
1.)
Kloppen uw uitspraken in Dagblad Trouw van heden dat u van mening bent dat de Islam deel wordt van onze cultuur, dat we op termijn ook moeten kunnen spreken van een joods-christelijke-islamitische traditie in Nederland, dat islamitisch-religieuze instellingen ook moeten kunnen worden gesubsidieerd en dat u moslims wil helpen zich hier in Nederland te wortelen en de islam een onlosmakelijk onderdeel van Nederland wordt?
2.)
Waarom komt u niet op voor het behoud en het versterken van onze Nederlandse en Westerse cultuur die gebaseerd is op de joods-christelijke traditie die vele malen beter en beschaafder is dan de achterlijke islamitische cultuur en traditie en daar haaks op staat? Denkt u dat Nederland gebaat is met uw gevaarlijke cultuurrelativistische opmerkingen?
3.)
Bent u bereid uw opmerkingen zoals genoemd in de eerste vraag en het interview terug te nemen? Zo neen, bent u dan bereid af te treden?
quote:Brandgevaar in veel moskeeën - Kamervragen
vrijdag 13 juli 2007
Vragen van de leden Brinkman en Wilders (beiden PVV) aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
1.)
Bent u op de hoogte van het artikel: “Groot brandgevaar in veel moskeeën” (*)?
2.)
Klopt het gestelde in dit artikel, dat ondanks de ,door de brandweer, opgelegde aanvullende maatregelen bij 40 % van de Amsterdamse moskeeën na een controle tijdens de ramadan in 2005, deze aanvullende maatregelen bij al deze moskeeën in november 2006 nog niet waren uitgevoerd? Zo ja, wat vind u hiervan?
3.)
Kunt u ervaringen van gemeentelijke besturen bevestigen dat veel Islamitische moskeeën weinig coöperatief zijn in het opvolgen van vergunningseisen? Zo ja, wat gaat u hiertegen ondernemen?
4.)
Bent u het met ons eens dat juist dergelijk moskeeën, die zelfs na een jaar nog niets hebben gedaan aan de brandveiligheidseisen van de brandweer meteen gesloten zouden moeten worden? Zo neen, waarom niet?
5.)
Bent u bereid alle moskeeën in Nederland op brandveiligheid te controleren en de moskeeën die niet voldoen aan deze eisen meteen te sluiten? Zo neen waarom niet?
(*) Dagblad De Telegraaf, katern Amsterdam, pagina T9, gedateerd 13 juli 2007
Vervang 'moskee' door 'uitzetcentrum', 'PVV' door 'PvdA' en het kan op grote instemming rekenen.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 14:20 schreef Sidekick het volgende:
Vers van de pers, Wilders die moskeeen wil sluiten vanwege brandgevaar!
Wilde de PvdA uitzetcentra controleren op brandveiligheid? Laten sluiten daarna? Zou ik even flauw vinden, hoor. Zo kun je dat ook benaderen, natuurlijk: O, dat is flauw. In plaats van: Ja, maar, hé, de PvdA doet het ook!quote:Op zaterdag 14 juli 2007 14:26 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Vervang 'moskee' door 'uitzetcentrum', 'PVV' door 'PvdA' en het kan op grote instemming rekenen.![]()
Vervang 'Tikorev' door 'Calimero' en het maakt geen verschil.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 14:26 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Vervang 'moskee' door 'uitzetcentrum', 'PVV' door 'PvdA' en het kan op grote instemming rekenen.![]()
Wat ben jij toch een onvriendelijk iemand. Ik vraag mij echt af wat jij op een discussieforum doet met je continue beledigingen.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 14:31 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Vervang 'Tikorev' door 'Calimero' en het maakt geen verschil.
Waarom zou ik vriendelijk tegen jou moeten zijn? Chamberlain probeerde vriendelijk te zijn tegen fascisten, maar toen hielp het ook al niets.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 14:40 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Wat ben jij toch een onvriendelijk iemand. Ik vraag mij echt af wat jij op een discussieforum doet met je continue beledigingen.![]()
Je hoeft echt niet vriendelijk tegen mij te zijn. Ik denk alleen dat argumenten wat meer indruk zullen maken dan je continue beledigingen. Misschien verbetert je imago dan ook eens wat.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 14:43 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Waarom zou ik vriendelijk tegen jou moeten zijn?
Wat kun jij goed zuigen zeg.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 14:59 schreef Monidique het volgende:
Sidekicks imago is perfect. Iedereen weet dat hij heel slim is en klein ook, en dat hij meestal wel gelijk heeft. Niemand kan hem bekritiseren, omdat dat lachwekkend zou zijn. Vraag je je wel eens af of de zon schijnt? Natuurlijk niet! Nee, met Sidekicks imago is niets mis. En hij is tenminste geen conservacist.
Onder vrouwen daarentegen...quote:Op zaterdag 14 juli 2007 14:59 schreef Monidique het volgende:
Sidekicks imago is perfect.
Jij kan dat niet weten aangezien je geen vrouw bent maar een verkleed wijf.quote:
quote:Op zaterdag 14 juli 2007 17:16 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Jij kan dat niet weten aangezien je geen vrouw bent maar een verkleed wijf.
quote:Op 12 July 2007 23:34 schreef PJORourke het volgende:
Weet jij toevallig het telefoonnummer van Sidekick? Ik wil een date met hem en verkleed me dan als wijf. Gaan we foto's van maken, zoals hij dan met een vent een date heeft.
quote:Op zaterdag 14 juli 2007 17:22 schreef Party_P het volgende:
Tjeem, Wilders begint echt door te slaan. Heeft hij een kutjeugd gehad ofzo?
Goede vraag maar weinig diplomatiek.quote:Waarom komt u niet op voor het behoud en het versterken van onze Nederlandse en Westerse cultuur die gebaseerd is op de joods-christelijke traditie die vele malen beter en beschaafder is dan de achterlijke islamitische cultuur en traditie en daar haaks op staat? Denkt u dat Nederland gebaat is met uw gevaarlijke cultuurrelativistische opmerkingen?
Het zou ook wat zijn als de ministers alleen maar met 'ja' en 'nee' mochten antwoorden. Wat zou je dan met zo'n vraag aanmoeten?quote:Op zaterdag 14 juli 2007 17:39 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Goede vraag maar weinig diplomatiek.
Misschien zouden politici zich dan bezig houden met nuttige zaken. In plaats van dat oeverloos gezeik in de marge.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 17:49 schreef Pool het volgende:
[..]
Het zou ook wat zijn als de ministers alleen maar met 'ja' en 'nee' mochten antwoorden. Wat zou je dan met zo'n vraag aanmoeten?![]()
mwah, ik moet toch altijd een beetje gniffelen als hij weer begint over onze joods-christelijke cultuur .. alsof we de joden met open armen hebben ontvangenquote:Op zaterdag 14 juli 2007 17:39 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Goede vraag maar weinig diplomatiek.
Als ik joods was, dan zou ik me heel ongemakkelijk voelen bij dit soort 'goedbedoeldheid' .quote:Op zaterdag 14 juli 2007 19:18 schreef moussie het volgende:
[..]
mwah, ik moet toch altijd een beetje gniffelen als hij weer begint over onze joods-christelijke cultuur .. alsof we de joden met open armen hebben ontvangen![]()
Wat dat 'betrekken bij de maatschappij' betreft kun je toch beter bij de PvdA-fractie terecht.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 21:28 schreef sneakypete het volgende:
Vraagje voor de PVV:
Bent u bereid de aanwezigheid van 1.000.000. moslims te accepteren en deze mensen als volwaardig aan te zien en dus te betrekken bij onze maatschappij en alle facetten ervan?
De focus ligt helemaal verkeerd, we hebben een grondwet waar ieder zich aan moet houden.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 14:17 schreef Tikorev het volgende:
Onmisbaar de PVV. Werd hoog tijd dat een partij eens dit soort vragen ging stellen.
[..]
![]()
Ach, het zijn maar 9 zetels.quote:Op zondag 15 juli 2007 13:46 schreef SCH het volgende:
Ook al weer dreigen met een motie van wantrouwen tegen een minister zonder de discussie te zijn aangegaan. Eisen dat ze iets terugneemt.
Ik word er heel verdrietig van. Dit zijn dus kamerleden
Dat zei je vijf jaar geleden zeker ookquote:Op zondag 15 juli 2007 13:50 schreef Pool het volgende:
[..]
Ach, het zijn maar 9 zetels.
En dan voelt het achterlijke deel van Nederland zich tenminste ook vertegenwoordigd.
Dat zei ik vijf jaar geleden ook ja. En de SP heeft minder achterlijke punten dan de PVV, maar als die de PvdA wegveegt gaan we er inderdaad wel op achteruit.quote:Op zondag 15 juli 2007 14:24 schreef Zwaardvisch het volgende:
[..]
Dat zei je vijf jaar geleden zeker ookLeuk dat dedain, very PvdA ook. Maar als de SP bij de volgende verkiezingen de PvdA van de kaart veegt, komt dat wel door dat achterlijke deel van Nederland.
Ik wordt ook heel verdrietig van zo'n uitspraak van Vogelaar. Buitengewoon onverstandig en ondoordacht. Typisch van geen rekening houden met collaterale effecten/dynamiek van je uitspraken. Het is zo iets als Wilders op het spek binden. Het is koren op de molen van Wilders, hij zou hopen dat ze wekelijks met dit soort uitspraken komt.quote:Op zondag 15 juli 2007 13:46 schreef SCH het volgende:
Ook al weer dreigen met een motie van wantrouwen tegen een minister zonder de discussie te zijn aangegaan. Eisen dat ze iets terugneemt.
Ik word er heel verdrietig van. Dit zijn dus kamerleden
Nu heb je het weer over achterlijke punten. Feit is dat het bij de PvdA altijd aan een ander ligt wanneer ze de verkiezingen verloren hebben. Of aan achterlijke mensen die niet rationeel kunnen denken. Maar laat de PvdA nou zelf zijn ontstaan uit de arbeidersbeweging. De onderstroom in de samenleving stemt even snel SP als Wilders, maar ga nou niet de verantwoordelijkheid voor de erosie van de PvdA bij die groep leggen. Dat heeft de PvdA volledig aan zichzelf te wijten door de eigen kiezers niet serieus te nemen.quote:Op zondag 15 juli 2007 14:35 schreef Pool het volgende:
[..]
Dat zei ik vijf jaar geleden ook ja. En de SP heeft minder achterlijke punten dan de PVV, maar als die de PvdA wegveegt gaan we er inderdaad wel op achteruit.
Ik zeg helemaal niet dat de PvdA het zo goed doet of dat hun verkiezingsnederlaag aan anderen ligt. Ik vind overigens wel dat een verkiezingsnederlaag weinig hoeft te zeggen over de kwaliteit van het programma. Kiezers bepalen slechts wie wint, niet wat goed is. Verder beweer ik ook niet dat mensen die van de PvdA weglopen achterlijk zijn. Op rationele gronden kun je prima overlopen naar CDA, VVD, D66, etc.quote:Op zondag 15 juli 2007 14:54 schreef Zwaardvisch het volgende:
[..]
Nu heb je het weer over achterlijke punten. Feit is dat het bij de PvdA altijd aan een ander ligt wanneer ze de verkiezingen verloren hebben. Of aan achterlijke mensen die niet rationeel kunnen denken. Maar laat de PvdA nou zelf zijn ontstaan uit de arbeidersbeweging. De onderstroom in de samenleving stemt even snel SP als Wilders, maar ga nou niet de verantwoordelijkheid voor de erosie van de PvdA bij die groep leggen. Dat heeft de PvdA volledig aan zichzelf te wijten door de eigen kiezers niet serieus te nemen.
Zal ik naar toe gaan. De uitspraak van Vogelaar vind ik verdacht teleologisch en bovenal abject. Het is een schop in de richting van onze tradities en eigen identiteit van ons vaderland.quote:Op zondag 15 juli 2007 14:52 schreef SCH het volgende:
Ik zie niet in wat Vogelaar anders had moeten zeggen maar daar is een ander topic over.
Je kunt er lang en kort over praten, het blijft vooral een naïeve uitspraak van een naïeve vrouw.quote:Op zondag 15 juli 2007 15:06 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Zal ik naar toe gaan. De uitspraak van Vogelaar vind ik verdacht teleologisch en bovenal abject. Het is een schop in de richting van onze tradities en eigen identiteit van ons vaderland.
Het is het zoveelste bewijs dat we een doorgeschoten multiculturele samenleving hebben gecreëerd, die de meerderheid never nooit heeft gewild.
De volgende stap ? "joods-christelijke-islamitische samenleving![]()
nog ff en ik heb er zin an.![]()
En zo is datquote:Op zondag 15 juli 2007 15:29 schreef Zwaardvisch het volgende:
[..]
Je kunt er lang en kort over praten, het blijft vooral een naïeve uitspraak van een naïeve vrouw.
Nee hoor - de vragen van Wilders zijn hysterisch en kwaadaardig.quote:Op zondag 15 juli 2007 15:29 schreef Zwaardvisch het volgende:
[..]
Je kunt er lang en kort over praten, het blijft vooral een naïeve uitspraak van een naïeve vrouw.
Sprak de hysterische relnicht SCH.quote:Op zondag 15 juli 2007 22:51 schreef SCH het volgende:
[..]
Nee hoor - de vragen van Wilders zijn hysterisch en kwaadaardig.
Over welke uitspraak heb je het exact ?quote:Op zondag 15 juli 2007 15:06 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Zal ik naar toe gaan. De uitspraak van Vogelaar vind ik verdacht teleologisch en bovenal abject. Het is een schop in de richting van onze tradities en eigen identiteit van ons vaderland.
Het interview:quote:Op maandag 16 juli 2007 12:59 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Over welke uitspraak heb je het exact ?
En met 'exact' bedoel ik ook wat zij zelf exact zei... dus letterlijk.
En niet wat anderen beweren wat zij zei en bedoelde
Kun je een quote met bron geven.?
quote:'Help de islam zich te wortelen in Nederland'
Ella Vogelaar heeft als minister van integratie de taak om de kloof tussen moslims en andere Nederlanders te verkleinen. Samen met de Italiaanse minister van binnenlandse zaken Giuliano Amato woonde ze deze week in Rome een seminar over de islam en integratie bij. Na afloop sprak Trouw met haar.
Italië telt net als Nederland circa een miljoen moslims, maar met een bevolking van bijna 58 miljoen inwoners vallen ze nauwelijks op. 'Zwarte' scholen bestaan vrijwel niet, het moslimterrorisme is aan Italie voorbij gegaan en het katholicisme is de dominante religieuze stroming. Toch zegt minister Amato, een zwierig pratende, populair politicus: "We moeten niet in handen van God leggen wat we zelf kunnen doen. Conflicten tussen culturen mogen geen conflicten tussen godsdiensten worden."
Vandaar dat recent onder zijn verantwoordelijkheid een handvest verscheen voor burgerschap en integratie, een opsomming van rechten en plichten van Italiaanse burgers. Het wordt onder meer verspreid op scholen. Er staat in dat iedereen goed Italiaans moet spreken en kennis moet hebben van de Italiaanse geschiedenis en cultuur. Maar ook het recht op het dragen van religieuze symbolen en kledingstukken. Het handvest werd opgesteld met medewerking van moslimorganisaties en moslimwetenschappers.
Vogelaar: "Ik werd aangenaam verrast door de concrete uitspraken over wat wel en niet geaccepteerd wordt, de on-onderhandelbaarheid van de grondwet en de positie en rechten van vrouwen, bijvoorbeeld tegen vrouwenmishandeling en tegen polygamie. Deze uitspraken waren er op voorspraak van organisaties van moslimvrouwen in opgenomen, vertelde Amato mij."
Kun je zo'n handvest ook introduceren in Nederland?
"Ja, dat is heel goed mogelijk, we denken erover na in het kabinet. Het is een instrument dat een rol kan spelen in het ontwikkelen van gemeenschappelijke waarden en normen. Van belang is wel dat dit niet gebeurt in een kamertje met een aantal geleerden, maar dat je een proces organiseert waar behoorlijk wat groepen bij betrokken zijn en dat het ook door de gemeenschap wordt gedragen."
Critici beschuldigen u van multiculturalisme. U zou alle culturen gelijkwaardig achten, terwijl in de islamitische cultuur vrouwen onderdrukt worden? Aanleiding was onder andere dat u de boerka niet wilde verbieden.
"Beelden he, die bestaan over heel veel mensen, dus ook over mij. Ik was koud acht uur minister toen mij de vraag werd gesteld. Voor mij is het een symbool van onderdrukking van vrouwen, maar juridisch ligt het ingewikkeld. Een algemeen verbod tegen de boerka is in strijd met een aantal grondrechten. Dat blijkt ook uit het advies dat het vorige kabinet naar de Tweede Kamer stuurde."
"Toen de ophef ontstond dacht ik: wat gebeurt hier? Al die e-mails die ik kreeg, de media die erop sprongen. De ophef over de boerka staat niet op zichzelf. Het gaat breder en dieper, er heerst angst voor de islam, luidde mijn conclusie. Dat heeft volgens mij heel erg te maken met het idee dat islam-fundamentalisme terrorisme is. Dat tritsje wordt dan gemaakt. Nou ja, dat heeft mij tot de gedachte gebracht: daar moeten we iets mee. Er wonen een miljoen moslims in Nederland en het is daarmee een grote godsdienstige stroming in de Nederlandse samenleving. Dan is het ontzettend belangrijk het beeld van die trits te nuanceren. Om duidelijk te maken dat het voor 95 procent van de moslims niet geldt. Ik wil een einde maken aan het negativisme en angst voor de islam, juist omdat moslims ook burgers zijn van dit land."
Zijn de vorige kabinetten-Balkenende niet verantwoordelijk voor het ontstaan van die kloof? De toon was vaak hard.
"Ik denk dat we met elkaar inderdaad te weinig het gesprek zijn aangegaan. En daarin spelen kabinetten een rol. Maar niet alleen, wij allen in de samenleving, hebben daarin een verantwoordelijkheid, ook de media. Je moet dit uiteraard wel in het perspectief plaatsen van de aanslagen in Amerika, Madrid, Londen, de opkomst van Pim Fortuyn met zijn harde islamkritiek, de moord op Van Gogh en ga maar door."
Uw voorganger, Rita Verdonk, maakte een hoop kabaal toen ze geen hand kreeg van een Haagse imam. Hoe zou u gereageerd hebben?
"Ik zou er minder kabaal over maken en het anders aanpakken, ik zou het bespreekbaar maken. Het is mij overigens ook overkomen. Het gebeurde bij een van de bezoeken aan de veertig wijken, aan Bos en Lommer in Amsterdam. Een van de Marokkaanse jongens zei: 'Sorry, ik mag u geen hand geven van mijn geloof.' Hij was net in Mekka geweest. Nou dat doet wel wat met mij, daar had ik dubbele gevoelens over."
"Later kwamen we er in het gesprek op terug. Aan de ene kant was ik blij dat hij het uitlegde, maar aan de andere kant voelde ik mij afgewezen. Het werd toen even een serieus incident, omdat ik de discussie aanging. Een andere jongen vertelde: 'Over het handen geven wordt verschillend gedacht. Ik ben ook in Mekka geweest, maar ik geef u wel een hand.'"
"Het bijzondere was dat dit gebeurde in een kleine ruimte, waar boven de jongen die mij geen hand wilde geven een affiche hing van een vrouw met een half ontbloot bovenlichaam. Een borst was te zien. Ik dacht: dit is dus de Nederlandse samenleving, deze werkelijkheden bestaan allebei. De jongen en de blote mevrouw op het affiche, ik vond het een prachtig symbool van onze samenleving en dat moeten we ook onder ogen zien."
Met uw uitspraak dat er angst is voor de islam legt u de verantwoordelijkheid voor de kloof bij niet-moslims?
"Ja, ook. De rapporten van het Sociaal Cultureel Planbureau melden een steeds groter wordende kloof, er zijn steeds minder contacten tussen de bevolkingsgroepen. Mensen leven langs elkaar heen. De vraag is vervolgens: hoe pak je dit aan? De ervaring leert dat als je grote debatten organiseert je eerder polariseert dan bindt. Debatten houd je om meningen te scherpen. We zoeken de oplossing in kleinschalige ontmoetingen, op grond van gemeenschappelijke belangen en interesses, bijvoorbeeld op scholen, sportverenigingen, portieken, straten en wijken. Houd het concreet en grijp niet te hoog, dat is ook wat we hoorden bij onze bezoeken aan de veertig wijken. Dus als mensen zich in gemeenschappelijke portieken blauw ergeren aan elkaar, probeer daar dan iets te betekenen."
Deelt u de enkele jaren geleden uitsproken opvatting van premier Balkenende dat 'islamitische scholen gevangenissen van achterstand' zijn?
"Het is een feit dat op islamitische scholen allemaal allochtone kinderen zitten waarvan een flink deel achterstand heeft. Dat vind ik niet zo'n goede ontwikkeling. Mijn voorkeur zou zijn dat kinderen naar scholen in de buurt gaan, omdat ze daar andere kinderen tegen komen. Ik zal dat altijd tegen islamitische ouders zeggen, maar tegelijkertijd kan ik ze het recht niet ontzeggen hun kinderen naar islamitische scholen te sturen."
"Dat is het ingewikkelde van onze samenleving, dat hoort bij de vrijheid van onderwijs. Iedere groep, of het nou protestanten, katholieken, Vrije School-aanhangers of moslims zijn, heeft recht op een eigen school. Wil je dat veranderen, dan moet je een discussie beginnen over artikel 23 van de grondwet, waarin de vrijheid van onderwijs is geregeld."
Daar wilt u uw vingers niet aan branden?
"Het is sowieso niet mijn eerste verantwoordelijkheid. Ik voel er niet zoveel voor om een eindeloos principieel, ideologisch debat te gaan voeren, waarvan je weet dat het tot ontzettende verdeeldheid gaat leiden, terwijl de werkelijkheid niet zal veranderen."
Uw voorganger, minister Verdonk, wilde als minister van integratie het debat aanjagen, onderwerpen op de politieke agenda krijgen. Hoe ziet u uw positie?
"Ik ben vooral van de handjes laten wapperen. Zorgen dat zaken tot stand worden gebracht en verbeteren waar ik dat nodig acht. Maar als het gaat om de positie van de islam en moslims in de Nederlandse samenleving, dan vind ik het de moeite waard dat te agenderen."
U wilt opkomen voor de moslims?
"Ik denk niet in termen van opkomen voor de moslims, maar in termen van feiten onder ogen zien. De islam is een van de grote godsdienstige stromingen in Nederland, moslims zullen hier niet meer weggaan. Er zullen eerder meer moslims bijkomen. Ik wil helpen dat ze zich hier thuis voelen, islam en moslims moeten zich hier kunnen wortelen."
Wat bedoelt u daarmee?
"Nederland is een samenleving die gevormd is op basis van joods-christelijke tradities. Dat zijn onze wortels. Als je ervan uit gaat dat een substantiele bevolkingsgroep andere tradities, een andere religie, brengt, dan zie ik dat als een wederzijds proces. Enerzijds zal de islam door de Europese cultuur en tradities beinvloed worden en niet hetzelfde blijven. Anderzijds is het belangrijk dat zo'n grote groep zich wortelt in onze samenleving, er een onlosmakelijk onderdeel van wordt. Eeuwen geleden kwam de Joodse gemeenschap naar Nederland en nu zeggen we: Nederland is een land gevormd door joods-christelijke tradities. En ik kan me voorstellen dat we een vergelijkbaar proces krijgen met de islam."
We zullen ooit zeggen: Nederland is een land van joods-christelijke-islamitische tradities?
"Ja, dat kan ik me voorstellen, maar daar gaan wel een paar eeuwen overheen."
Daarmee zegt u ook: we zullen met de rafelige kanten van de islam, fundamentalisme, leren leven en accepteren?
"Ja, maar binnen het protestantisme en katholicisme zijn ook stromingen waarbij ik af en toe mijn wenkbrauwen frons en vast moet stellen dat dit bij onze wortels van onze samenleving hoort. De SGP huldigt standpunten, over homoseksualiteit en vrouwen, die niet de mijne zijn."
Maar die blazen geen mensen op.
"Volstrekt verwerpelijk. Dat moeten we bestrijden. Dat gezegd hebbende moeten we er vanuit gaan dat we dit soort extremen in onze samenleving hebben en in iedere religie. Dit heeft de geschiedenis ons ook geleerd."
Er ontstond recent ophef over de twee miljoen euro die de gemeente Amsterdam aan de Turkse moslimorganisatie Milli Gorus gaf om de bouw van een liberale moskee mogelijk te maken. Nu zit er een conservatieve club. Ging de gemeente hiermee niet veel te ver?
"Preciezer geformuleerd: het ging om een erfpachtconstructie, die niet zo uitzonderlijk was als wat wordt beweerd. Het was een goed bedoelde actie, maar je ziet tegelijkertijd ook hoe risicovol het is."
Moet de overheid zich niet onthouden van dergelijke steun, vanwege de scheiding tussen kerk en staat?
"Nee, ik heb er geen principieel bezwaar tegen. Je subsidieert niet de religieuze activiteit, dan zou je de grens overgaan, maar de sociaal-maatschappelijke doelen."
"Ik was onlangs in Amsterdam Zuidoost waar veel Afrikaanse kerken in parkeergarages zitten, in redelijk erbarmelijke omstandigheden. Daar wordt nu een prachtig gebouw neergezet, De Kandelaar, met steun van ESF-subsidies en woningbouwcorporaties. Vijf kerken gaan daar religieuze ruimtes huren die ze eventueel later kunnen kopen. Ik denk dat het ontzettend goed is. Want deze kerken zijn sociaal-maatschappelijk zeer actief. Ze bieden huiswerkbegeleiding, vrouwenorganisaties kunnen er terecht, er is kinderopvang en ze doen aan ouderenzorg. Er is zelfs een cafe. Het zijn 'brede' kerken, die veel meer bieden dan alleen een kerkdienst. Ze bevorderen daarmee de integratie. Ditzelfde geldt voor moskeeen. Die bieden ook vaak uiteenlopende activiteiten."
U gaat het stimuleren?
"Ik vind niet dat ik het moet stimuleren, ik juich het ook niet toe maar ik heb er geen bezwaar tegen dat gemeenten dit doen. Het gaat erom dat de samenleving verandert door de komst van nieuwe bewoners en nieuwe religies. Je kan wel denken: we pakken dit op de oude traditionele manier aan, zoals de relaties die we onderhielden met katholieke en protestantse kerken, maar in die kerken zitten nu soms moskeeen. Ik bedoel er mee te zeggen dat er maatschappelijke verschuivingen gaande zijn en als lokale overheid moet je er over nadenken hoe je op die veranderingen wilt reageren. Wat kun je voor die groepen betekenen? Het zijn je eigen burgers. En dan kan het betekenen dat je bepaalde activiteiten financieel steunt."
U zoekt praktische antwoorden voor soms ingewikkelde problemen?
"Ik ben een praktisch mens. Laat mij maar de minister van werkzame oplossingen zijn."
De Nederlandse cultuur is in grote mate gevormd in een christelijke traditie. Dat komt niet alleen tot uiting in naar de kerk gaan of de bijbel lezen, maar ook in de normen en waarden waarmee vrijwel iedereen in Nederland opgroeit. Onze taal, mentaliteit, manier van omgaan met elkaar en wijze waarop we de samenleving inrichten worden er sterk door beïnvloed. Ook al is het christendom nu niet erg populair, onze cultuur is grotendeels gevorm in een tijd waarin het geloof alomtegenwoordig was in de samenleving en levens van mensen. Het grote aantal christelijke stromingen dat in Nederland begonnen is geeft dat al aan, en tot 50 jaar geleden was Nederland één van de meest christelijke landen ter wereld. Zelfs de meest verstokte Nederlandse atheïst is daarom in zijn doen en laten door het christendom beïnvloed, ook al zal hij het zelf liever niet willen horen.quote:Op zaterdag 14 juli 2007 21:27 schreef sneakypete het volgende:
Waarom is Nederland dan zo gebaseerd op het jodendom en christendom?
Als je Nederland vergelijkt met andere landen op de wereld zijn we juist helemaal niet zo zedelijk ingesteld en hebben we het merendeel van het christenDOM en jodenDOM allang laten varen, en maar goed ook. Scheiding van kerk en staat aub dus ook geen bemoeinis van de overheid met mensen die ervoor kiezen in een god te geloven.
ik zie ze liever vertrekken,quote:Op zaterdag 14 juli 2007 21:28 schreef sneakypete het volgende:
Vraagje voor de PVV:
Bent u bereid de aanwezigheid van 1.000.000. moslims te accepteren en deze mensen als volwaardig aan te zien en dus te betrekken bij onze maatschappij en alle facetten ervan?
wat een hoop onzin in 1 post zeg..quote:Op maandag 16 juli 2007 16:37 schreef extreme het volgende:
[..]
ik zie ze liever vertrekken,
ik vind 1 miljoen een vreselijk eng getal, en mensen die dat graag nog zien groeien hebben blijkbaar geen idee wat de islam precies inhoud.
Wilders, god vergeve z'n kapper, is een van de mensen die de ernst er wel van in ziet. En ook ziet wat de islam is, en waar het heen gaat.
mensen die zich graag wat beter informeren in plaats van als een stel stomme schapen achter de massa aan te lopen kunnen zich hier inlezen: http://www.apostatesofislam.com/ Vooral het stukje over de sharia is erg interessant, temeer daar 33% van onze bevolking (heeft u allemaal de uitkomst van de poll in Trouw gezien mensen?) dit blijkbaar graag een onderdeel ziet worden van de Nederlandse cultuur.
en wat die paar zetels van Wilders betreft? dat aantal verdubbelt makkelijk bij de volgende verkiezingen, natuurlijk is het politiek incorrect om er voor uit te komen op een verjaardagsfeestje, maar onderschat niet hoeveel mensen, links en rechts, het met Wilders eens zijn inmiddels, dat is de 66% tegenstemmers in diezelfde poll namelijk![]()
onzin omdat jij dat vindquote:
Mensen als Wilders proberen te voorkomen dat jouw dochter straks verplicht met een hoofdoekje op moet lopen als onderdeel van onze nieuwe "cultuur", om maar even een plat voorbeeld aan te halen wat de meesten mensen snappen.quote:Op maandag 16 juli 2007 17:08 schreef nonzz het volgende:
Wilders lijkt in de veronderstelling te zijn dat er iets te doen valt aan "de cultuur" in Nederland. Dat we een wet kunnen aannemen waarin staat "De cultuur in Nederland is Cultuur X" en dat iedereen zich vervolgens naar Cultuur X gaat gedragen. Wilders snapt de dynamiek van een moderne samenleving niet.
Het wordt een probleem als de overheid gaat bepalen wat je op je hoofd wel of niet draagt. In Wilders' geval komt er een verbod, en ben je dus ook totaal niet vrij. Als er hier een extremistische moslim regering komt en je moet verplicht een hoofddoek dragen ben je ook totaal niet vrij, en dat zou dan ook een ramp zijn. Maar aangezien Wilders 9 zetels heeft, en "De Sharia Partij" 0 zetels, richt ik m'n pijlen op dit moment op Wilders.quote:Op maandag 16 juli 2007 17:11 schreef extreme het volgende:
Mensen als Wilders proberen te voorkomen dat jouw dochter straks verplicht met een hoofdoekje op moet lopen als onderdeel van onze nieuwe "cultuur", om maar even een plat voorbeeld aan te halen wat de meesten mensen snappen.
Ik mis de ironie hier even geloof ikquote:wel grappig trouwens dat deze opmerking van iemand komt met het logo van een splinterpartijtje-zonder- mening in z'n usericon,
Het erge is, het is niet meer opvallend of vreemd, dit soort vragen. Hij heeft al aparte vragen gesteld over Islamitisch bankieren en de joods-christelijk-islamitische traditie uitspraak, maar waarom wachten op een inhoudelijk antwoord daarop als je lekker alles op 1 hoop kan gooien vergezeld met borrelpraat?quote:Vragen van het lid Wilders (PVV) aan de Minister-President
1.)
Heeft u kennisgenomen van de berichten dat de Minister van Financiën shariahypotheken wil invoeren (*), de Minister van WWI vindt dat de Nederlandse cultuur gestoeld is op een joods-christelijk-islamitische traditie (**) en dat ook een parlementariër van een coalitiepartij met terroristen van Hamas heeft gesproken (***)?
2.)
Hebben betrokkene aan het begin van de zomer last van een zonnesteek of zijn ze in alle naïviteit totaal de weg kwijt?
3.)
Wilt u als Minister-President de regie onmiddellijk hernemen en u met kracht en overtuiging verzetten tegen de verdergaande islamisering van Nederland en het kabinetsbeleid door op te houden onze betere eigen Nederlandse cultuur in de uitverkoop te doen voor de islam?
(*) Antwoorden van de Minister van Financiën op vragen van de leden Wilders en Van Dijck (beiden PVV) d.d. 13 juli 2007
(**) Trouw 14 juli 2007
(***) de Telegraaf 16 juli 2007
http://www.geertwilders.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=1055&Itemid=1
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |