abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Trouwste user 2022 donderdag 7 juni 2007 @ 22:15:03 #1
7889 tong80
Spleenheup
pi_50217985
Ja, inderdaad geinspireerd door dit briljantje van een topic, maar ik vind het wel een eigen topic waard.

Dance is dood dus. Nou ja, in ieder geval aan de beademing en stervende. Niet meer te redden, laten we hopen dat ie niet veel langer hoeft te lijden.

Want laten we eerlijk zijn, het is nu 2007,5. Al weer op driekwart van een decennium. En is er ook maar een greintje vernieuwing geweest in de Dancemuziek? Alles is een herhaling geweest van wat we al eerder gezien hebben. De grootste danceacts deden hun ding ook al in de jaren '90. De meeste zelfs al in de jaren '80. De echte house muziek zelfs al in de jaren '20. De nieuwe namen die zich de afgelopen 7,5 jaar tussen de grote jongens wisten te vechten doen eigenlijk allemaal oude truukjes: rouwdouw-truukjes uit de jaren '80, wave-truukjes uit de jaren '80 en doe-maar-alsof-je-wat-voorstelt-dan-gaat-men-je-vanzelf-geloven-truukjes uit de jaren '90.

Laten we eerst even een uitstapje maken naar de hardcore. Je weet wel, je mag het geen hardcore noemen van die zelfbenoemde stoere mannen, maar het is natuurlijk gewoon hardecore voor mannen met een zenuwen overschot en voor mannen die willen doen alsof ze zo'n overschot hebben.

Maar goed, Hardcore dus. hardcore is niet eens meer stervende, zoals Dub maar hardcore is gewoon dood. Dood als een pier. Overleden dus, wat je nog hoort aan hardcore zijn oude bokken die al begraven hadden moeten zijn en nieuwe acts die die oude bokken nadoen. Want laten we eerlijk zijn: de enige relevante acts zijn nog steeds dezelfde acts die ook al in de jaren '80 rondliepen: de Chicago Housers, de Quesars, gewoon de gesetelde artiesten. Kijk maar naar de Dance party's de headliners zijn al jaren en jaren en jaren en jaren dezelfde. Dave Clark zit al onder de spinnewebben

En dan die nieuwe artiesten: die herhalen enkel wat er al jaren gespeeld wordt. Vernieuwing? Geen, alle ariesten klinken nog steeds zoals hun genre-genoten 20 jaar geleden al klonken. En ze zien er ook nog eens hetzelfde uit. Alsof ze een parodie zijn op Happy Mondays en Eddy de Clerc Kortom: Dance is failliet en dood. Als de 40ers, 50ers en 60ers die nog steeds de dienst uitmaken stoppen dan is het klaar. Zelfs Trip-Hop is zichzelf inmiddels aan het herhalen.........

Maar goed, genoeg dance, House is stervende. Want laten we eerlijk zijn: wat hebben de jaren '00 ons gebracht aan nieuwigheid? Niets toch? De enige band die zich bij het rijtje stadion-acts heeft kunnen voegen is Faithless. Hebben we nieuwe genres gekregen? Ja, Chemical brothers deed een oud truukje met een niet eens zo nieuwe jasje. En prompt hadden we een top 40 vol met klonen. En in de VS is Dance, met bands als Fallout Boy en My Chemical Romance groot geworden. Je weet wel die bands die doen alsof ze een tekenfilm-versie van Donald Duck zijn. Oftewel: nee, we hebben geen nieuwe Dance gekregen. Alleen oude wijn in nieuwe zakken.

En we hebben wel de nieuwe Beatles natuurlijk. Maar durft iemand mij met droge ogen te vertellen dat Underworld ook maar enigsinds orgineel of anders zijn?

Oftewel: Dance is dood. We moeten nog even wachten met rouwen totdat Underworld en Faithless geen zin meer hebben en totdat we blammages als DJ Tiësto, Armin van Buuren, Paul Elstak en Charlie Lownoise kunnen begraven. Maar dan is het over en uit met de Dance. Want laten we eerlijk zijn, als zelfd Jumping de nieuwe rage is.

Hip-hop is trouwens ook dood. Gelukkig begint de electronische muziek eindelijk volwassen te worden.

Wou het even gezegd hebben.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  donderdag 7 juni 2007 @ 22:19:23 #2
143274 -skippybal-
Stuiterdestuiter
pi_50218176
Oja? En Eurodance dan? Wiiiiii
LastFM
03/06 Maccabees - 10/06 Gaslight Anthem - 18/06 Oi Vai Voi - 20/06 Green Beats - 24/06 Ghinzu - 18/07 Extrema Outdoor
pi_50218311
Toen Gabber Piet opkwam hield het voor mij op...
pi_50218328
hoewel er een kern van waarheid in zit vind ik hem te veel lijken op die andere

dus

LEMMING EINZEINZ111!!!1!!11!!
"Those unforgettable days, for them I live"
  Trouwste user 2022 donderdag 7 juni 2007 @ 22:24:27 #5
7889 tong80
Spleenheup
pi_50218396
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 22:22 schreef zquing het volgende:
hoewel er een kern van waarheid in zit vind ik hem te veel lijken op die andere

dus

LEMMING EINZEINZ111!!!1!!11!!
Welke ander

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  donderdag 7 juni 2007 @ 22:25:14 #6
158277 Michellll
Techno junkie
pi_50218441
het is Dave Clarke
The weekend has landed. All that exists now is clubs, drugs, pubs and parties. Ive got 48 hours off from the world, man. Im gonna blow steam outa my head like a screaming kettle and talk codshit to strangers all night.
pi_50218478
haha wat een bullshit, kijk maar eens hoeveel mensen er nog naar die feesten gaan, en Charly Lownoise komop, dat is gewoon niets is niet eens hardcore ( maar early rave, oldschool )

Industrial hardcore is nu weer helemaal aan het opkomen
  Trouwste user 2022 donderdag 7 juni 2007 @ 22:26:40 #8
7889 tong80
Spleenheup
pi_50218502
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 22:25 schreef Michellll het volgende:
het is Dave Clarke
Ik sta bekend om mijn sp[elfouten

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_50218521
Klassiek is dood (en dodekafonie al helemaal)
Jazz is dood (en hard bop al helemaal)
Pop is dood (en bubblegum pop al helemaal)
Latin is dood (en bossa nova al helemaal)
Rap is dood (en gangsta rap al helemaal)
Metal is dood (en post-industrial goth metal al helemaal)
  donderdag 7 juni 2007 @ 22:29:07 #10
122997 zquing
Drama Junk
pi_50218617
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 22:24 schreef tong80 het volgende:

[..]

Welke ander

rock is dood en metal helemaal
"Those unforgettable days, for them I live"
  Trouwste user 2022 donderdag 7 juni 2007 @ 22:32:06 #11
7889 tong80
Spleenheup
pi_50218745
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 22:29 schreef zquing het volgende:

[..]

rock is dood en metal helemaal
Oh ja. Lijkt me ook wel een topic waard

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_50218868
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 22:27 schreef Soul79 het volgende:
Klassiek is dood (en dodekafonie al helemaal)
Jazz is dood (en hard bop al helemaal)
Pop is dood (en bubblegum pop al helemaal)
Latin is dood (en bossa nova al helemaal)
Rap is dood (en gangsta rap al helemaal)
Metal is dood (en post-industrial goth metal al helemaal)
inderdaad als we zo gaan beginnne

iedereen die zegt dat het muziek genre dood is moet zelfmoord plegen.
want zolang het nog op aarde geluisterd word is het nog niet dood ^^
  donderdag 7 juni 2007 @ 22:44:23 #13
17051 HAL9000S
you can become gitano...
pi_50219296
quote:
Gelukkig begint de electronische muziek eindelijk volwassen te worden.
Electronische muziek was altijd al volwassen maar nu pas begint met het serieus te nemen. Denk aan bands als silver apples, Tangerine Dream of het avant gardistische werk van Terry Riley of Philip Glass.

Als we het specifiek over dancemuziek hebben dan vind ik op zich wel dat je een punt hebt, maar is dat niet zo met alle muziekgenres? Qua vernieuwing is alles al een keer gedaan, het minimalisme (techno was per definitie de minimalistische tegenhanger van het soulvolle house), ambient (global communication, future sound of londen etc., die albums zijn ook al 10/15 jaar oud. Het detroit techno is in mijn optiek nooit overtroffen. Electro borduurt verder op o.a. obscure italoplaten uit de jaren '80, dronemuziek bestaat al sinds begin jaren '80 etc.

Net als bij instrumentale muziek haal ik mijn voldoening uit oude, en onbekende juweeltjes die hun tijd ver vooruit waren. Mijn muzikale ontdekkingstocht in het verleden levert me veel leuker spul op dan het 'nieuwerwetse' spul.

Conclusie: je hebt op zich wel een punt maar vernieuwing kom je zelden nog tegen in de muziek. Is dat erg? Neen, ik haal m'n voldoening uit de ogenschijnlijk onuitputtelijke bron goede muziek uit het verleden... alles wat nu uitkomt is al een keer eerder gedaan en stukken beter ook.
Cop killer
Kill all the cops tonight
Kill them, cop killer
Kill all the cops in sight
  donderdag 7 juni 2007 @ 22:45:01 #14
182254 Whosyourdaddy
Nou?Wie dan?wie dan?
pi_50219324
Omdat je zelf niet kan dansen zeker?
I AM YOUR DADDY!
  donderdag 7 juni 2007 @ 22:45:22 #15
156288 wallofdolls
Making love with my ego
  donderdag 7 juni 2007 @ 22:46:29 #16
155006 Aoristus
SPelen is delen
pi_50219390
dance omdat het moet
De voorzitter zegt: Laat duizend bloemen bloeien.
Laat duizend balletjes stuiteren.
  Trouwste user 2022 donderdag 7 juni 2007 @ 22:46:47 #17
7889 tong80
Spleenheup
pi_50219407
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 22:45 schreef Whosyourdaddy het volgende:
Omdat je zelf niet kan dansen zeker?
Dansen ? Een echte vent wipt met zijn linker voet terwijl ie cool een sigaretje aansteekt.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  donderdag 7 juni 2007 @ 22:49:15 #18
17051 HAL9000S
you can become gitano...
pi_50219521
'Housefeesten' ga ik trouwens ook niet meer naar toe, er is genoeg onbekender spul te bewonderen in kleine poppodia. Die grote feesten met telkens dezelfde line-ups passen totaal niet in mijn belevingswereld qua electronische muziek.
Cop killer
Kill all the cops tonight
Kill them, cop killer
Kill all the cops in sight
pi_50219598
ieuw, 'dance'.. wat een vies woord..

Maar ach, dood of niet.. feestjes die ik bijlangs ga (kleinere leukere technofeestjes) (géén minimal!) zijn nog steeds leuk. Of het dan vernieuwend is weet ik niet, maar het verveelt iig nog lang niet.

Dus, lekker boeiend?
  donderdag 7 juni 2007 @ 22:51:35 #20
17051 HAL9000S
you can become gitano...
pi_50219650
Wanneer is iets dood eigenlijk? Wanneer er geen vernieuwing meer is? Want qua bezoekersaantallen hoeven de dancefeesten nog steeds niks te vrezen.
Cop killer
Kill all the cops tonight
Kill them, cop killer
Kill all the cops in sight
  donderdag 7 juni 2007 @ 22:57:01 #21
182254 Whosyourdaddy
Nou?Wie dan?wie dan?
pi_50219915
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 22:46 schreef tong80 het volgende:

[..]

Dansen ? Een echte vent wipt met zijn linker voet terwijl ie cool een sigaretje aansteekt.

Ja daar heb je óók weer gelijk in, wat je daar zo heel mooi zegt tong80
I AM YOUR DADDY!
  donderdag 7 juni 2007 @ 23:07:07 #22
69726 timbob
Nu ook als webicon.
pi_50220397
Ik weet niks van countrymuziek, mag ik het dan ook dood verklaren?

▀█▀ █ █▀█▀█
Last.fm || 8bc.org || Timbob.nl
  donderdag 7 juni 2007 @ 23:33:00 #23
117776 OFfSprngr
Meest boze Punker van Fok!
pi_50221497
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 22:26 schreef hardcorebass het volgende:
Industrial hardcore is nu weer helemaal aan het opkomen
True, ookwel Darkcore en Tekno, al is de laatste misschien al weer op de retour.
You must learn to live with your own conscience, your own morality, your own decision, your own self. You alone can do it. There is no authority but yourself!
http://www.last.fm/user/OFfSprngr
.
.
pi_50222925
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 23:33 schreef OFfSprngr het volgende:

[..]

True, ookwel Darkcore en Tekno, al is de laatste misschien al weer op de retour.
Tekno is er wel een beetje mee vergelijkbaar net zoals schranz, darkcore weer niet vind ik

Industrial is meer wat wazige geluiden en een flinke bass, darkcore is echt hele harde bass.

Volgende week zaterdag weer genieten
  vrijdag 8 juni 2007 @ 00:28:50 #25
182269 sneakypete
On the edge
pi_50223296
waarom zou je de waarde van muziek meten aan de populariteit?
Natuurlijk is dance niet dood, zolang er nog mensen naar luisteren en het maken, bestaat het, punt.

Al vind ik het trouwens wel kutmuziek!!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')