abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_50358353
Ik kom zelf misschien aan de 100 euro per maand in m'n eentje!
pi_50358405
Wat ik doe:
- "goedkoop" eten inkopen. Kilozakken kip, veel pasta's, weinig kant en klaar.
- Geen frisdranken kopen, tenzij er bezoek komt. Ranja is ook lekker.
- Vantevoren bedenken wat ik wil gaan eten, waardoor ik geen eten overdatum laat gaan

en, wat buiten jullie mogelijkheden ligt:
- bij mama eten
- bij tante eten

  dinsdag 12 juni 2007 @ 09:14:09 #128
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_50362366
voor 3 personen zijn wij ongeveer 60 euro per week kwijt. Dat is inclusief 3 katten, een hond en een konijn.

We hebben ook wel eens een week dat we wat meer kwijt zijn, waspoeder, shampoo, douchegel. enzo. Maar er zijn ook weken dat we helemaal geen boodschappen hoeven te doen omdat de kasten nog volstaan.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
  dinsdag 12 juni 2007 @ 09:46:21 #129
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_50363097
quote:
Op maandag 11 juni 2007 21:08 schreef heiden6 het volgende:

[..]

Wat een onzin. 1200 euro / 5 is 240 euro per persoon, per maand. ofwel, 8 euro per dag. Daar kun je net een fatsoenlijke maaltijd van samenstellen, laat staan dat je ook nog ontbijt, lunch, wat sap, een flesje cola of een kratje bier wilt halen. Dat wordt wel heel krap, nietwaar?
Het is anders RUIM 2 keer zoveel als wat ik in mijn eentje opeet elke maand.

en 8 euro PER DAG per persoon vind ik rijkelijk veel!

daar kun je een flinke berg vreten van halen hoor. En bovendien eet toch niet iedereen zijn eigen maaltijd of wel soms. Tenzij je elke dag pizza haalt voor iedereen ofzo.

Als je een pan macaroni maakt (een GROTE) pan, dan kost je dat misschien 2 zakken macaroni (40 cent totaal), 2 potten / zakjes saus: 2 / 3 euro en een grote bak gehakt: 3 euro misschien?
ben je 6 euro kwijt. Kun je 5 mensen van voeden. , even grof afgerond een euro per persoon dus.

Reken er nog brood bij: gemiddeld 6-8 boterhammen per dag per persoon = een half brood (60 cent) per persoon per dag.

Broodbeleg: stel dat een gezin van 5 een half pak hagelslag erdoor heen jaagt per dag en wat boter dan kost je dat iets van 50 cent

Zit ik op iets meer dan 2 euro per persoon per dag.

En dan gaat er dus volgens jou nog een euro of 6 (!) op aan tussendoortjes ofzo? kom nou
tenzij iedereen per persoon 6 flessen cola leegzuipt ofzo per dag kom je daar nooit aan.

Ik denk dat je in ongunstigste geval (iedereen een eigen lap vlees a een euro per stuk) aardappels en groente dat je op een euro of 5 uitkomt per persoon.

Kom ik alsnog op 'slechts' 750 euro uit. Dat is alsnog bijna 500 euro minder dan hier aangegeven wordt.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_50367436
Mijn vriend en ik zijn voor ons 2en voor eten / drinken nog geen 100 euro per week kwijt. Zelfs met zo nu en dan dure producten als schoonmaakmiddelen / wasmiddel / doucheschuim e.d. komen we nooit boven de 150 euro per week uit (en dat is dan nog een erg hoge schatting). En daarnaast hebben wij ook nog een flink aantal huisdieren (katten / vogel / vissen / konijnen). De laatste weken zaten we zelfs maar rond de 60 to 70 euro per week

Ik denk dat we alles bij elkaar echt maximaal tussen de 450 en 500 euro per maand zitten.

En dan vermeld ik er wel even bij dat we niet echt prijsbewust shoppen...
Just because you can doesn't mean you should
  † In Memoriam † dinsdag 12 juni 2007 @ 12:12:11 #131
43556 miss_dynastie
pi_50367566
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 09:46 schreef Metro2005 het volgende:
Broodbeleg: stel dat een gezin van 5 een half pak hagelslag erdoor heen jaagt per dag en wat boter dan kost je dat iets van 50 cent
Stel dat een gezin ham of kaas op brood eet. Hagelslag is dan wel zo'n beetje het goedkoopste wat je kunt bedenken, me dunkt. En zo wel meer van je voorbeelden. Misschien wil je een keer in de week een biefstukje eten. Verse groenten (zeker biologisch) is vrij duur. Ik vind het 'kale' bedrag van vader van TS (excl. drank en sigaretten, zoals door Gia ergens uitgerekend) helemaal niet zo hoog. En zelfs 1200 euro zou ik kunnen begrijpen als er een bepaalde kwaliteit gekocht wordt. Kijk, TS vertelt dat er niet goed opgelet wordt en voedsel weggegooid wordt, dat is eeuwig zonde. Maar het kan wel imho.

[ Bericht 16% gewijzigd door miss_dynastie op 12-06-2007 12:17:47 ]
pi_50367600
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 12:12 schreef miss_dynastie het volgende:

[..]

Stel dat een gezin ham of kaas op brood eet. Hagelslag is dan wel zo'n beetje het goedkoopste wat je kunt bedenken, me dunkt.
daarom zijn arme gezinnen altijd dik. Hagelslag op het brood, frikadellen van de Aldi (20 voor 2,49) frituren als avondeten etc.
  † In Memoriam † dinsdag 12 juni 2007 @ 12:15:35 #133
43556 miss_dynastie
pi_50367653
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 12:13 schreef MaxPower het volgende:

[..]

daarom zijn arme gezinnen altijd dik. Hagelslag op het brood, frikadellen van de Aldi (20 voor 2,49) frituren als avondeten etc.
Nou ja, het klopt wel dat deskundigen daar enig verband in menen te kunnen ontdekken ja (ik druk me voorzichtig uit, je merkt het ).
  dinsdag 12 juni 2007 @ 12:31:12 #134
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50368160
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 12:13 schreef MaxPower het volgende:

[..]

daarom zijn arme gezinnen altijd dik. Hagelslag op het brood, frikadellen van de Aldi (20 voor 2,49) frituren als avondeten etc.
Altijd = onzin.
The love you take is equal to the love you make.
  dinsdag 12 juni 2007 @ 12:32:31 #135
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_50368207
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 12:12 schreef miss_dynastie het volgende:

[..]

Stel dat een gezin ham of kaas op brood eet. Hagelslag is dan wel zo'n beetje het goedkoopste wat je kunt bedenken, me dunkt. En zo wel meer van je voorbeelden. Misschien wil je een keer in de week een biefstukje eten. Verse groenten (zeker biologisch) is vrij duur. Ik vind het 'kale' bedrag van vader van TS (excl. drank en sigaretten, zoals door Gia ergens uitgerekend) helemaal niet zo hoog. En zelfs 1200 euro zou ik kunnen begrijpen als er een bepaalde kwaliteit gekocht wordt. Kijk, TS vertelt dat er niet goed opgelet wordt en voedsel weggegooid wordt, dat is eeuwig zonde. Maar het kan wel imho.
Nja goed, dan doet iemand er ham op. Dan kost dat je nog geen 1200 euro per maand
het is en blijft gewoon erg veel.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_50368316
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 12:31 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Altijd = onzin.
Jij je zin: meer dan gemiddeld.
  † In Memoriam † dinsdag 12 juni 2007 @ 12:36:06 #137
43556 miss_dynastie
pi_50368323
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 12:31 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Altijd = onzin.
Tuurlijk. Ik denk ook niet dat hij letterlijk 'altijd' bedoelt hoor, maar ik kan me vergissen.
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 12:32 schreef Metro2005 het volgende:
Nja goed, dan doet iemand er ham op. Dan kost dat je nog geen 1200 euro per maand
het is en blijft gewoon erg veel.
Nee, maar wel zo een euro per dag. Die 1200 euro wordt voor een groot deel gekleurd door alcohol en sigaretten he. Haal die ervanaf en er blijft een bedrag van 850 euro over. Dat is helemaal niet zo gek veel, als je ham op je brood eet, en weleens een biefstukje, en een paar keer in de week verse groente.
Zie bijv. 'jouw' macaroni, ik zou daar zeker een kilo tomaten, uien, knoflook en een paar paprika's doorheen gooien. Paprika's zijn nu toevallig weer goedkoop, 2 voor 1 euro bij de C1000, maar ze zijn net weer een poosje duurder geweest. Kilo tomaten zit ook tussen de 1 en 3 euro, afhankelijk van waar je hem haalt. Dus hij zou hoe dan ook een euro of vier duurder geweest zijn als ik de kok was geweest
  dinsdag 12 juni 2007 @ 12:40:41 #138
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_50368451
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 12:36 schreef miss_dynastie het volgende:

[..]

Tuurlijk. Ik denk ook niet dat hij letterlijk 'altijd' bedoelt hoor, maar ik kan me vergissen.
[..]

Nee, maar wel zo een euro per dag. Die 1200 euro wordt voor een groot deel gekleurd door alcohol en sigaretten he. Haal die ervanaf en er blijft een bedrag van 850 euro over. Dat is helemaal niet zo gek veel, als je ham op je brood eet, en weleens een biefstukje, en een paar keer in de week verse groente.
Zie bijv. 'jouw' macaroni, ik zou daar zeker een kilo tomaten, uien, knoflook en een paar paprika's doorheen gooien. Paprika's zijn nu toevallig weer goedkoop, 2 voor 1 euro bij de C1000, maar ze zijn net weer een poosje duurder geweest. Kilo tomaten zit ook tussen de 1 en 3 euro, afhankelijk van waar je hem haalt. Dus hij zou hoe dan ook een euro of vier duurder geweest zijn als ik de kok was geweest
Dan vind ik het nog rijkelijk veel maar dat terzijde, dan kom je inderdaad al veel meer in de buurt , dat klopt.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_50370133
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 09:46 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Het is anders RUIM 2 keer zoveel als wat ik in mijn eentje opeet elke maand.

en 8 euro PER DAG per persoon vind ik rijkelijk veel!

daar kun je een flinke berg vreten van halen hoor. En bovendien eet toch niet iedereen zijn eigen maaltijd of wel soms. Tenzij je elke dag pizza haalt voor iedereen ofzo.

Als je een pan macaroni maakt (een GROTE) pan, dan kost je dat misschien 2 zakken macaroni (40 cent totaal), 2 potten / zakjes saus: 2 / 3 euro en een grote bak gehakt: 3 euro misschien?
ben je 6 euro kwijt. Kun je 5 mensen van voeden. , even grof afgerond een euro per persoon dus.
je vergeet uien, knoflook, tomaten, verse kruiden, niet iedereen eet uit een pot of zakje. als je het "from scratch" maakt kom je een stuk duurder uit, maar het is wel veel lekkerder en gezonder.
quote:
Reken er nog brood bij: gemiddeld 6-8 boterhammen per dag per persoon = een half brood (60 cent) per persoon per dag.

Broodbeleg: stel dat een gezin van 5 een half pak hagelslag erdoor heen jaagt per dag en wat boter dan kost je dat iets van 50 cent
joepie, dag in dag uit brood met hagelslag
quote:
Zit ik op iets meer dan 2 euro per persoon per dag.

En dan gaat er dus volgens jou nog een euro of 6 (!) op aan tussendoortjes ofzo? kom nou
tenzij iedereen per persoon 6 flessen cola leegzuipt ofzo per dag kom je daar nooit aan.

Ik denk dat je in ongunstigste geval (iedereen een eigen lap vlees a een euro per stuk) aardappels en groente dat je op een euro of 5 uitkomt per persoon.

Kom ik alsnog op 'slechts' 750 euro uit. Dat is alsnog bijna 500 euro minder dan hier aangegeven wordt.
voor een goede en luxe avondmaaltijd mag je best 5 euro pp rekenen. dan nog een beetje gevarieerd broodbeleg, wat drinken, wat snacks, sigaretten en alcohol, dan kom je wel aan het bedrag dat TS noemt. Maar het kan inderdaad een stuk goedkoper door slimmer in te kopen. Aldi, Lidl, markt, aanbiedingen, etc.
pi_50516659
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 21:32 schreef zout-droppie het volgende:

[..]

Voor een fatsoenlijke markt waar je genoeg keuze hebt zal ik naar Groningen toe moeten ik woon in Scheemda , heen dus 35km en terug nog eens hetzelfde
In Winschoten kun je ook gewoon kaas, brood en groente krijgen hoor. En ook nootjes en vlees. Maar ik ben het met je eens, als ik in Groningen zou wonen deed ik nog veel meer boodschappen op de markt
pi_50519707
quote:
Op zaterdag 16 juni 2007 12:47 schreef KiwiTjuHh het volgende:

[..]

In Winschoten kun je ook gewoon kaas, brood en groente krijgen hoor. En ook nootjes en vlees. Maar ik ben het met je eens, als ik in Groningen zou wonen deed ik nog veel meer boodschappen op de markt
Nootjes van Teuben super lekker , vlees vind ik persoonlijk niet echt goedkoper op de markt in Winschoten (en ook weinig keus behalve kip volgens mij). Kaas is weer goedkoop op de markt , brood weet ik niet nooit gehaald en het trekt mij ook niet om het op de markt te kopen. Maar hoeveel groente/fruit kramen staan er tegenwoordig op de markt dan? Voor zover ik weet was dat er altijd maar 1 en had hij vaak de groenten veel duurder dan bij de groentenboer om de hoek en persoonlijk vond ik zijn groente ook niet echt mooi, dat in tegenstelling tot de prijs kwaliteits verhouding met de groenten en fruit van de markt in Groningen.
pi_50520848
quote:
Op zaterdag 16 juni 2007 14:49 schreef zout-droppie het volgende:

[..]

Nootjes van Teuben super lekker , vlees vind ik persoonlijk niet echt goedkoper op de markt in Winschoten (en ook weinig keus behalve kip volgens mij). Kaas is weer goedkoop op de markt , brood weet ik niet nooit gehaald en het trekt mij ook niet om het op de markt te kopen. Maar hoeveel groente/fruit kramen staan er tegenwoordig op de markt dan? Voor zover ik weet was dat er altijd maar 1 en had hij vaak de groenten veel duurder dan bij de groentenboer om de hoek en persoonlijk vond ik zijn groente ook niet echt mooi, dat in tegenstelling tot de prijs kwaliteits verhouding met de groenten en fruit van de markt in Groningen.
Ik ben het met je eens hoor, in Groningen heb je veel meer keuze en is het ook goedkoper
Vroeger gingen we weleens speciaal op zaterdagmiddag naar Groningen, parkeren, naar de markt alles ophalen en terug, haha!

Je kunt inderdaad alleen kipproducten krijgen. En de groenteboer is ook niet echt goedkoop. Zo heel vaak kom ik er dus ook niet. Kaas koop ik echter altijd op de markt bij die man die naast die groenteboer staat Veel goedkoper en ook heel lekker!
  zaterdag 16 juni 2007 @ 17:28:53 #143
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_50522995
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 13:22 schreef cinnamongirl het volgende:

[..]

Ja, of bij Turkse groentewinkeltjes; Maar goed, daar heb je alleen wat aan als je in een grote stad woont.
Euh, hier in deze 'kleine stad' hebben we er alleen al 3 vlakbij zitten
O en verder : Goeie aanmaaklimonade is lekker en goedkoop ipv duur fris.
Alsje dan toch cola wilt drinken probeer dan eens Freeway van de lidl.. Da's nog redelijk te zuipen en retegoedkoop.
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_50525298
quote:
Op zaterdag 16 juni 2007 15:53 schreef KiwiTjuHh het volgende:

[..]

Ik ben het met je eens hoor, in Groningen heb je veel meer keuze en is het ook goedkoper
Vroeger gingen we weleens speciaal op zaterdagmiddag naar Groningen, parkeren, naar de markt alles ophalen en terug, haha!
Als ik mijn grote boodschappen moet doen en het is toevallig zaterdag dan wil ik ook nog wel eens door naar de markt en dan de jumbo
De sfeer alleen al vind ik heerlijk.
quote:
Je kunt inderdaad alleen kipproducten krijgen. En de groenteboer is ook niet echt goedkoop. Zo heel vaak kom ik er dus ook niet. Kaas koop ik echter altijd op de markt bij die man die naast die groenteboer staat Veel goedkoper en ook heel lekker!
Soms koop ik het daar , maar aangezien mijn schoonzusje kaas verkoopt koop ik het ook regelmatig bij haar en voor de rest ben ik erg van het gemak en koop ik graag kaas in plakjes ;-)
Voor parmesaansekaas (op blok) ga ik ook naar Winschoten die bij de kijkshop zit verkoopt deze en die is lekkerder dan wanneer je het in de supermarkt koopt
pi_50525301
quote:
Op donderdag 7 juni 2007 11:29 schreef FreakyMrCaleb het volgende:
Kan wel de gemiddelde prijs van een week boodschappen noemen.

Dat komt neer op 170/180 euro aan letterlijk boodschappen (incl drank)
En dan 50/70 euro aan shag/sigratte.

Maar zal die bon z.s.m inscannen en posten hier. Zodat jullie dat even onder de loep kunnen nemen

Thnx ^^
Je belooft nu al enkele keren om een bon in te scannen, maar we zien er niks van.
Nu lijkt het er gewoon op dat je aan het overdrijven ben met 1200 euro boodschappen, zeker als je ze haalt bij dirk v/d broek of bas v/d heijden.
De wijn of bier is echt de bottleneck niet hoor, bij veel anderen gaat er nog wel meer drank doorheen dan 80 euro.
En nu zeg je weer de gemiddelde prijs van boodschappen per week is 180 euro per week, dat is dan zo`n 770 euro aan boodschappen, vrij normaal zou ik zo zeggen.
en sigaretten zo`n 250 euro per maand, je zou hooguit kunnen proberen om te stoppen met roken.
De totaalprijs van de boodschappen vind ik niet echt overdreven, ben omgerekend ongeveer hetzelfde kwijt met 4 man per week, alleen roken wij niet, dus dat scheelt dan weer die 250 euro, daartegenover kosten mijn diverse dieren weer zo`n 150 euro per maand aan voer en andere dierbenodigheden.

[ Bericht 0% gewijzigd door klipper op 17-06-2007 01:51:05 ]
pi_50528941
Vorige week in Kreta geweest (duuuuuuur! ) en daar met z'n 3'en in totaal iets minder dan 300 euro kwijt geweest, voor 8 dagen... waarvan 2x uiteten, dus wij zouden ook op 1200 euro uit moeten komen met z'n 3'en... hihihi beetje duur als ik 't zo achteraf zie
pi_50539141
quote:
Op dinsdag 12 juni 2007 09:46 schreef Metro2005 het volgende:
Als je een pan macaroni maakt (een GROTE) pan, dan kost je dat misschien 2 zakken macaroni (40 cent totaal), 2 potten / zakjes saus: 2 / 3 euro en een grote bak gehakt: 3 euro misschien?
ben je 6 euro kwijt. Kun je 5 mensen van voeden. , even grof afgerond een euro per persoon dus.
Ben blij dat ik niet bij jou hoef te eten. Macaroni voor 20 cent? Ja, macaroni zonder smaak. Voor 3 euro gehakt voor 5 man? Mijn hemel, ik wil vlees proeven. En waar is de groente?

Wij zitten zelf met een normaal gezin op 40 euro de man per week (exclusief diereneten). Met diereneten (kattenbakgrind en andere dierenonderhoudskosten) is het 50 euro per week per persoon. En dan kunnen we alles kopen wat wij willen (bijv. heel oude kaas, lekker brood van de bakker, lekkere koeken, goede koffie etc.).

Er zitten in dat bedrag trouwens geen kosten voor roken en drank.
pi_50540023
quote:
Op zondag 17 juni 2007 10:37 schreef doshi het volgende:

[..]

Ben blij dat ik niet bij jou hoef te eten. Macaroni voor 20 cent? Ja, macaroni zonder smaak. Voor 3 euro gehakt voor 5 man? Mijn hemel, ik wil vlees proeven. En waar is de groente?

Wij zitten zelf met een normaal gezin op 40 euro de man per week (exclusief diereneten). Met diereneten (kattenbakgrind en andere dierenonderhoudskosten) is het 50 euro per week per persoon.
Eerst gaan zeiken dat je wel duur eten wil, maar intussen eten jullie wel mee met wat de katten krijgen?
  † In Memoriam † zondag 17 juni 2007 @ 11:50:03 #149
43556 miss_dynastie
pi_50540237
quote:
Op zondag 17 juni 2007 10:37 schreef doshi het volgende:
Voor 3 euro gehakt voor 5 man? Mijn hemel, ik wil vlees proeven.
Keurslager hier heeft elke woensdag en donderdag een kilo gehakt voor 4 euro en da's echt het lekkerste gehakt dat ik ooit geproefd heb. Ik zeg niet dat hij het ook zo doet, maar soms kun je met creatief inkopen ook een heel eind komen zonder op kwaliteit in te leveren
  zondag 17 juni 2007 @ 12:49:29 #150
3394 Coelho
BigGreenEgg
pi_50541968
Alles hangt samen met wat je aan eten wilt en kunt uitgeven. Wij zitten met z'n drieen aan 600pm, veel gaat op aan verse producten, en verder reken ik verzorgingsproducten als deo en tandpasta ook tot boodschappen. Als je beide de heel week hard werkt en ook nog voor je kleintje zorgt, dan is in het weekend een goede fles wijn of een speciaal biertje een stukje luxe wat wij onszelf gunnen. Inclusief chips, nootjes of een stokbroodje met salade of kaasjes. Maar ik kan me voorstellen dat het voor minder kan als het moet, B-merken, wijn voor 2 euro per fles, en geen extratjes.

Ik oordeel dan ook niet over 1200pm voor 5 personen, als TS zijn vader er dat voor over heeft en hier zijn luxe uit haalt, dan geef ik hem groot gelijk.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')