maar wat eten jullie dan zo op een dag??? tis niet dat ik je niet geloof hoor, ik snap gewoon niet hoe je het voor elkaar krijgt. ik zou het voor mezelf net redden met 30 euro per week als ik erg op het geld zou letten, en dan zou ik ook al bij ALDI of zo gaan inkopen.quote:Op donderdag 7 juni 2007 13:29 schreef zout-droppie het volgende:
[..]
Ik doe soms voor 30,- voor een week boodschappen (zonder luiers en zonder alcoholische dranken).
Gaat prima , heel soms een uitschieter naar 75 tot 90 euro , dat is dan ook meestal als er een verjaardag is of een feestje.
Ik weet niet wat de kwaliteit is, maar hier is de markt pure bagger voor redelijk hoge prijzen. Helemaal als ik het vergelijk met de biologische groente waar ik tegenwoordig een wekelijks abonnement op heb.quote:Op donderdag 7 juni 2007 21:35 schreef zout-droppie het volgende:
Groningen heeft een fatsoenlijke markt waar veel van hetzelfde staat waardoor er concurerende prijzen gehanteerd worden en dan is het idd. voordeliger om op de markt te kopen.
Gewoon een normaal ontbijt van brood of pap (dat laatste vooral vooral voor mijn oudste) , tussen de middag een broodje en s'avonds een warme maaltijd en dat kan van alles zijn van gewoon standaard aardappels , groenten en vlees of wokgroenten met rijst of mie en soms eens een patatje (snijden we zelf) of pannenkoeken. Tussendoor eten vooral de kinderen fruit , zelf pers ik tegenwoordig liever een paar sinaasappeltjes. In het weekend zetten we wat lekkers op tafel wat kan variëren van een stukje kaas tot een zoutje of chips. We drinken veel water , aanmaak limonade en s'avonds een sapje of een beetje fris. Voor het weekend dan vaak wel iets met alcohol.quote:Op donderdag 7 juni 2007 22:25 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
maar wat eten jullie dan zo op een dag??? tis niet dat ik je niet geloof hoor, ik snap gewoon niet hoe je het voor elkaar krijgt. ik zou het voor mezelf net redden met 30 euro per week als ik erg op het geld zou letten, en dan zou ik ook al bij ALDI of zo gaan inkopen.
Rondje vismarkt en je hebt ruim de keuze tussen verlepte groenten en goede groenten. Ik kan als ik van de markt meeneem gerust genoeg vinden voor een week wat er na een week nog goed genoeg uit ziet om op te eten voor een redelijke prijs.quote:Op donderdag 7 juni 2007 23:16 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Ik weet niet wat de kwaliteit is, maar hier is de markt pure bagger voor redelijk hoge prijzen. Helemaal als ik het vergelijk met de biologische groente waar ik tegenwoordig een wekelijks abonnement op heb.
Ik denk het, want hier valt het vies tegen. De kramen die wel goed spul verkopen zijn even duur of duurder dan de supermarkt/ groenteman, dus dat schiet niet echt op.quote:Op donderdag 7 juni 2007 23:42 schreef zout-droppie het volgende:
Misschien komt dat omdat er zo ontzettend veel kramen met hetzelfde staan? Ik weet niet hoe dat in het westen of midden van het land is.
Er zit wel verschil in de hoeveelheden inderdaad, soms is het ruim voldoende (andijvie, kool, dat soort dingen), soms is het echt veel te weinig (een aubergine voor twee personen bijvoorbeeldquote:Die biologische pakketten van Odin hebben wij ook een tijdje gehad maar ik vind het persoonlijk erg veel geld voor 3 of 4 dagen groeten en per dag vonden wij de hoeveelheid vaak ook nog niet genoeg (wij eten graag veel groenten) dus daar zijn we weer mee gestopt. Kwaliteit was idd. wel goed en de verrassing wat je die week ging eten vond ik ook altijd wel leuk , maar als je iets at wat je nog niet kende en het recept ging volgen werden de maaltijden erg duur. Maar dan praat ik ook al over een jaar of 9 terug.
Hoe oud zijn je kinderenquote:Op donderdag 7 juni 2007 12:16 schreef Gia het volgende:
Verder vrijdags en zaterdags één breezertje
M
8 euro per dag, per persoon... ik denk dat wij wel anderhalf keer zoveel kwijt zijn.quote:Op donderdag 7 juni 2007 10:37 schreef Falco het volgende:
1200 euro / 30 dagen is ongeveer 40 euro per dag. Dat dan weer delen door vijf personen, dan komt dat uit op 8 euro per dag per persoon. Is wel een beetje aan de dure kant en kan vrij gemakkelijk stukken goedkoper.
Nee hoor, ik heb vroeger toen ik veel ribkleding had de hele ( rib en felle kleuren) was met azijn gedaan en dat ruikt normaal. Je kleding blijft dan mooi op kleur en de rib komt er netjes en * zacht * weer uit.quote:Op donderdag 7 juni 2007 16:29 schreef Swiffer het volgende:
azijn in de was?? maar gaat je was dan niet 'rieken' ?
1200 euro aan boodschappenquote:Op donderdag 7 juni 2007 10:34 schreef FreakyMrCaleb het volgende:
Hi,
Even een vergelijking om een koppige en eigenwijze vader erop te wijzen dat hij teveel geld uitgeeft.
Ik weet dat boodschappen fucking duur zijn maar volgens mij gaat die over de top![]()
Mijn vader geeft gemiddeld 1200 euro uit aan boodschappen in 4 weken (1 maand).
Nou vraag ik me af of er meer mensen zijn hier op fok die ook voor 5 man boodschappen doen of misschien voor 4 man en wat die ong kwijt zijn hieraan.
Zo kan ik even een beeld vormen hoeveel er gemiddeld per huishouden om me heen word uitgegeven.
![]()
Wat een onzin. 1200 euro / 5 is 240 euro per persoon, per maand. ofwel, 8 euro per dag. Daar kun je net een fatsoenlijke maaltijd van samenstellen, laat staan dat je ook nog ontbijt, lunch, wat sap, een flesje cola of een kratje bier wilt halen. Dat wordt wel heel krap, nietwaar?quote:Op maandag 11 juni 2007 12:13 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
1200 euro aan boodschappendat is mijn complete inkomen
![]()
boodschappen zijn helemaal niet duur, het is maar net hoe duur je het zelf MAAKT.
Ter vergelijking, ik ben per maand 100 euro aan boodschappen kwijt voor 1 persoon.
TOen ik nog samenwoonde was ik 130-140 euro kwijt.
Voor 5 personen zou ik dus MAXIMAAL een euro of 500 kwijt zijn maar geen 1200![]()
Echt belachelijk veel![]()
je kinderen lopen 2 dagen in dezelfde luiers?quote:Op donderdag 7 juni 2007 11:12 schreef zout-droppie het volgende:
Ik ben hier thuis met 2 volwassenen en 2 kinderen (in de luiers) en ben gemiddeld 200 tot 250 kwijt per maand incl. de luiers.
Ja elke dag AH luiers...quote:Op maandag 11 juni 2007 23:02 schreef S1nn3rz het volgende:
[..]
je kinderen lopen 2 dagen in dezelfde luiers?![]()
Maar luiers moet je niet rekenen tot de boodschappen maar tot de kosten van het kind. Want anders kan je heel veel kosten tot boodschapen meenemen.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 00:17 schreef zout-droppie het volgende:
[..]
Ja elke dag AH luiers...
Maar ja dat zul je wel niet bedoelen![]()
De kinderen komen hier niks te kort dus ook geen luiers. De oudste draagt 3 tot 4 luiers op een dag en is over niet al te lange tijd denk ik wel zindelijk en de jongste draagt 5 tot 6 luiers op een dag. Als je een kind zolang zou willen laten lopen in 1 luier dan kun je net zo goed geen luier aan doen dan word alles ook wel nat![]()
Het is anders RUIM 2 keer zoveel als wat ik in mijn eentje opeet elke maand.quote:Op maandag 11 juni 2007 21:08 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Wat een onzin. 1200 euro / 5 is 240 euro per persoon, per maand. ofwel, 8 euro per dag. Daar kun je net een fatsoenlijke maaltijd van samenstellen, laat staan dat je ook nog ontbijt, lunch, wat sap, een flesje cola of een kratje bier wilt halen. Dat wordt wel heel krap, nietwaar?
Stel dat een gezin ham of kaas op brood eet. Hagelslag is dan wel zo'n beetje het goedkoopste wat je kunt bedenken, me dunkt. En zo wel meer van je voorbeelden. Misschien wil je een keer in de week een biefstukje eten. Verse groenten (zeker biologisch) is vrij duur. Ik vind het 'kale' bedrag van vader van TS (excl. drank en sigaretten, zoals door Gia ergens uitgerekend) helemaal niet zo hoog. En zelfs 1200 euro zou ik kunnen begrijpen als er een bepaalde kwaliteit gekocht wordt. Kijk, TS vertelt dat er niet goed opgelet wordt en voedsel weggegooid wordt, dat is eeuwig zonde. Maar het kan wel imho.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 09:46 schreef Metro2005 het volgende:
Broodbeleg: stel dat een gezin van 5 een half pak hagelslag erdoor heen jaagt per dag en wat boter dan kost je dat iets van 50 cent
daarom zijn arme gezinnen altijd dik. Hagelslag op het brood, frikadellen van de Aldi (20 voor 2,49) frituren als avondeten etc.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 12:12 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Stel dat een gezin ham of kaas op brood eet. Hagelslag is dan wel zo'n beetje het goedkoopste wat je kunt bedenken, me dunkt.
Nou ja, het klopt wel dat deskundigen daar enig verband in menen te kunnen ontdekken ja (ik druk me voorzichtig uit, je merkt hetquote:Op dinsdag 12 juni 2007 12:13 schreef MaxPower het volgende:
[..]
daarom zijn arme gezinnen altijd dik. Hagelslag op het brood, frikadellen van de Aldi (20 voor 2,49) frituren als avondeten etc.![]()
Altijd = onzin.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 12:13 schreef MaxPower het volgende:
[..]
daarom zijn arme gezinnen altijd dik. Hagelslag op het brood, frikadellen van de Aldi (20 voor 2,49) frituren als avondeten etc.![]()
Nja goed, dan doet iemand er ham op. Dan kost dat je nog geen 1200 euro per maandquote:Op dinsdag 12 juni 2007 12:12 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Stel dat een gezin ham of kaas op brood eet. Hagelslag is dan wel zo'n beetje het goedkoopste wat je kunt bedenken, me dunkt. En zo wel meer van je voorbeelden. Misschien wil je een keer in de week een biefstukje eten. Verse groenten (zeker biologisch) is vrij duur. Ik vind het 'kale' bedrag van vader van TS (excl. drank en sigaretten, zoals door Gia ergens uitgerekend) helemaal niet zo hoog. En zelfs 1200 euro zou ik kunnen begrijpen als er een bepaalde kwaliteit gekocht wordt. Kijk, TS vertelt dat er niet goed opgelet wordt en voedsel weggegooid wordt, dat is eeuwig zonde. Maar het kan wel imho.
Tuurlijk. Ik denk ook niet dat hij letterlijk 'altijd' bedoelt hoor, maar ik kan me vergissen.quote:
Nee, maar wel zo een euro per dag. Die 1200 euro wordt voor een groot deel gekleurd door alcohol en sigaretten he. Haal die ervanaf en er blijft een bedrag van 850 euro over. Dat is helemaal niet zo gek veel, als je ham op je brood eet, en weleens een biefstukje, en een paar keer in de week verse groente.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 12:32 schreef Metro2005 het volgende:
Nja goed, dan doet iemand er ham op. Dan kost dat je nog geen 1200 euro per maand
het is en blijft gewoon erg veel.
Dan vind ik het nog rijkelijk veel maar dat terzijde, dan kom je inderdaad al veel meer in de buurt , dat klopt.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 12:36 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Tuurlijk. Ik denk ook niet dat hij letterlijk 'altijd' bedoelt hoor, maar ik kan me vergissen.
[..]
Nee, maar wel zo een euro per dag. Die 1200 euro wordt voor een groot deel gekleurd door alcohol en sigaretten he. Haal die ervanaf en er blijft een bedrag van 850 euro over. Dat is helemaal niet zo gek veel, als je ham op je brood eet, en weleens een biefstukje, en een paar keer in de week verse groente.
Zie bijv. 'jouw' macaroni, ik zou daar zeker een kilo tomaten, uien, knoflook en een paar paprika's doorheen gooien. Paprika's zijn nu toevallig weer goedkoop, 2 voor 1 euro bij de C1000, maar ze zijn net weer een poosje duurder geweest. Kilo tomaten zit ook tussen de 1 en 3 euro, afhankelijk van waar je hem haalt. Dus hij zou hoe dan ook een euro of vier duurder geweest zijn als ik de kok was geweest![]()
je vergeet uien, knoflook, tomaten, verse kruiden, niet iedereen eet uit een pot of zakje. als je het "from scratch" maakt kom je een stuk duurder uit, maar het is wel veel lekkerder en gezonder.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 09:46 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Het is anders RUIM 2 keer zoveel als wat ik in mijn eentje opeet elke maand.
en 8 euro PER DAG per persoon vind ik rijkelijk veel!
daar kun je een flinke berg vreten van halen hoor. En bovendien eet toch niet iedereen zijn eigen maaltijd of wel soms. Tenzij je elke dag pizza haalt voor iedereen ofzo.
Als je een pan macaroni maakt (een GROTE) pan, dan kost je dat misschien 2 zakken macaroni (40 cent totaal), 2 potten / zakjes saus: 2 / 3 euro en een grote bak gehakt: 3 euro misschien?
ben je 6 euro kwijt. Kun je 5 mensen van voeden. , even grof afgerond een euro per persoon dus.
joepie, dag in dag uit brood met hagelslagquote:Reken er nog brood bij: gemiddeld 6-8 boterhammen per dag per persoon = een half brood (60 cent) per persoon per dag.
Broodbeleg: stel dat een gezin van 5 een half pak hagelslag erdoor heen jaagt per dag en wat boter dan kost je dat iets van 50 cent
voor een goede en luxe avondmaaltijd mag je best 5 euro pp rekenen. dan nog een beetje gevarieerd broodbeleg, wat drinken, wat snacks, sigaretten en alcohol, dan kom je wel aan het bedrag dat TS noemt. Maar het kan inderdaad een stuk goedkoper door slimmer in te kopen. Aldi, Lidl, markt, aanbiedingen, etc.quote:Zit ik op iets meer dan 2 euro per persoon per dag.
En dan gaat er dus volgens jou nog een euro of 6 (!) op aan tussendoortjes ofzo? kom nou
tenzij iedereen per persoon 6 flessen cola leegzuipt ofzo per dag kom je daar nooit aan.
Ik denk dat je in ongunstigste geval (iedereen een eigen lap vlees a een euro per stuk) aardappels en groente dat je op een euro of 5 uitkomt per persoon.
Kom ik alsnog op 'slechts' 750 euro uit. Dat is alsnog bijna 500 euro minder dan hier aangegeven wordt.
In Winschoten kun je ook gewoon kaas, brood en groente krijgen hoor. En ook nootjes en vlees. Maar ik ben het met je eens, als ik in Groningen zou wonen deed ik nog veel meer boodschappen op de marktquote:Op donderdag 7 juni 2007 21:32 schreef zout-droppie het volgende:
[..]
Voor een fatsoenlijke markt waar je genoeg keuze hebt zal ik naar Groningen toe moeten ik woon in Scheemda , heen dus 35km en terug nog eens hetzelfde
Nootjes van Teubenquote:Op zaterdag 16 juni 2007 12:47 schreef KiwiTjuHh het volgende:
[..]
In Winschoten kun je ook gewoon kaas, brood en groente krijgen hoor. En ook nootjes en vlees. Maar ik ben het met je eens, als ik in Groningen zou wonen deed ik nog veel meer boodschappen op de markt
Ik ben het met je eens hoor, in Groningen heb je veel meer keuze en is het ook goedkoperquote:Op zaterdag 16 juni 2007 14:49 schreef zout-droppie het volgende:
[..]
Nootjes van Teubensuper lekker
, vlees vind ik persoonlijk niet echt goedkoper op de markt in Winschoten (en ook weinig keus behalve kip volgens mij). Kaas is weer goedkoop op de markt , brood weet ik niet nooit gehaald en het trekt mij ook niet om het op de markt te kopen. Maar hoeveel groente/fruit kramen staan er tegenwoordig op de markt dan? Voor zover ik weet was dat er altijd maar 1 en had hij vaak de groenten veel duurder dan bij de groentenboer om de hoek en persoonlijk vond ik zijn groente ook niet echt mooi, dat in tegenstelling tot de prijs kwaliteits verhouding met de groenten en fruit van de markt in Groningen.
Euh, hier in deze 'kleine stad' hebben we er alleen al 3 vlakbij zittenquote:Op donderdag 7 juni 2007 13:22 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Ja, of bij Turkse groentewinkeltjes; Maar goed, daar heb je alleen wat aan als je in een grote stad woont.
Als ik mijn grote boodschappen moet doen en het is toevallig zaterdag dan wil ik ook nog wel eens door naar de markt en dan de jumboquote:Op zaterdag 16 juni 2007 15:53 schreef KiwiTjuHh het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens hoor, in Groningen heb je veel meer keuze en is het ook goedkoper
Vroeger gingen we weleens speciaal op zaterdagmiddag naar Groningen, parkeren, naar de markt alles ophalen en terug, haha!
Soms koop ik het daar , maar aangezien mijn schoonzusje kaas verkoopt koop ik het ook regelmatig bij haar en voor de rest ben ik erg van het gemak en koop ik graag kaas in plakjes ;-)quote:Je kunt inderdaad alleen kipproducten krijgen. En de groenteboer is ook niet echt goedkoop. Zo heel vaak kom ik er dus ook niet. Kaas koop ik echter altijd op de markt bij die man die naast die groenteboer staatVeel goedkoper en ook heel lekker!
Je belooft nu al enkele keren om een bon in te scannen, maar we zien er niks van.quote:Op donderdag 7 juni 2007 11:29 schreef FreakyMrCaleb het volgende:
Kan wel de gemiddelde prijs van een week boodschappen noemen.
Dat komt neer op 170/180 euro aan letterlijk boodschappen (incl drank)
En dan 50/70 euro aan shag/sigratte.
Maar zal die bon z.s.m inscannen en posten hier. Zodat jullie dat even onder de loep kunnen nemen
Thnx ^^
Ben blij dat ik niet bij jou hoef te eten. Macaroni voor 20 cent? Ja, macaroni zonder smaak. Voor 3 euro gehakt voor 5 man? Mijn hemel, ik wil vlees proeven. En waar is de groente?quote:Op dinsdag 12 juni 2007 09:46 schreef Metro2005 het volgende:
Als je een pan macaroni maakt (een GROTE) pan, dan kost je dat misschien 2 zakken macaroni (40 cent totaal), 2 potten / zakjes saus: 2 / 3 euro en een grote bak gehakt: 3 euro misschien?
ben je 6 euro kwijt. Kun je 5 mensen van voeden. , even grof afgerond een euro per persoon dus.
Eerst gaan zeiken dat je wel duur eten wil, maar intussen eten jullie wel mee met wat de katten krijgen?quote:Op zondag 17 juni 2007 10:37 schreef doshi het volgende:
[..]
Ben blij dat ik niet bij jou hoef te eten. Macaroni voor 20 cent? Ja, macaroni zonder smaak. Voor 3 euro gehakt voor 5 man? Mijn hemel, ik wil vlees proeven. En waar is de groente?
Wij zitten zelf met een normaal gezin op 40 euro de man per week (exclusief diereneten). Met diereneten (kattenbakgrind en andere dierenonderhoudskosten) is het 50 euro per week per persoon.
Keurslager hier heeft elke woensdag en donderdag een kilo gehakt voor 4 euro en da's echt het lekkerste gehakt dat ik ooit geproefd heb. Ik zeg niet dat hij het ook zo doet, maar soms kun je met creatief inkopen ook een heel eind komen zonder op kwaliteit in te leverenquote:Op zondag 17 juni 2007 10:37 schreef doshi het volgende:
Voor 3 euro gehakt voor 5 man? Mijn hemel, ik wil vlees proeven.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |