bronquote:Rouvoet: onze critici, die zijn conservatief
Van onze verslaggevers Sara Berkeljon,Philippe Remarque
den haag - In de oppositie kon de ChristenUnie op respect van vriend en vijand rekenen. In het kabinet krijgt ze van liberaal Nederland de wind van voren. De christelijke punten in het regeerakkoord over abortus en homohuwelijk wekken de spotzucht van columnisten en politici.
Maar nu slaat André Rouvoet terug. Het zijn ‘libertijnse stuiptrekkingen’ van mensen die niet beseffen dat het paarse tijdperk voorbij is, zegt de ChristenUnie-leider.
Hij haalt Jan Blokker aan. ‘De christenen beginnen gewoon praatjes te krijgen’, schreef de columnist over de steun aan ambtenaren die geen homohuwelijk willen sluiten. Hij was de enige niet.
Youp van ’t Hek ergerde zich aan het christelijk protest tegen een reuzeposter van een model in gouden bikini: ‘Gereformeerden zijn van huis uit heel erg lelijk en worden krankzinnig als ze een lekker wijf zien’, schreef hij.
D66-leider Pechtold werpt zich op als verdediger van de paarse verworvenheden: ‘Mag ik zelf nog beslissen wanneer ik ga winkelen of de bibliotheek bezoek? De zondag is van ons allemaal.’
Rouvoet is ‘licht geamuseerd’: ‘Het is conservatisme. Ik krijg het gevoel dat zij wanhopig terugverlangen naar de paarse tijd van zuiver individualisme. Maar de samenleving is nu verder en heeft zich uitgesproken voor een andere koers. Zij kijken achterom.’
Volgens Rouvoet wanen D66 en de liberale columnisten zich ten onrechte de voorhoede van alle Nederlanders. ‘D66 staat op twee zetels in de peilingen. Wij staan op acht. Dat zijn ook niet alle Nederlanders, maar wij hebben die pretentie tenminste niet.’
Sommige partijgenoten vinden dat Rouvoet harder moet zijn en terugdraaiing van de wetten over euthanasie en het homohuwelijk moet eisen. ‘Als een kleine partij als D66 die wetten erdoor kan krijgen, zou ik niet weten waarom de ChristenUnie ze niet kan terugdraaien’, zegt Yvette Lont, fractieleider in Amsterdam-Zuidoost.
Maar Rouvoet verwacht op het partijcongres vandaag in Lunteren bijval voor zijn gematigde koers. Uit een rondgang langs enkele afdelingen blijkt dat hij wordt gesteund. ‘Liever hadden we meer bereikt, maar wij weten dat we maar een klein deel van Nederland vertegenwoordigen’, zegt de voorzitter van de afdeling Tholen.
Grote woorden voor een partij die slechts in het kabinet zit ter zetelvulling.quote:Rouvoet is 'licht geamuseerd': "Het is conservatisme. Ik krijg het gevoel dat zij wanhopig terugverlangen naar de paarse tijd van zuiver individualisme. Maar de samenleving is nu verder en heeft zich uitgesproken voor een andere koers. Zij kijken achterom."
Ja, natuurlijk. Dus wat is dan progressief en wat is conservatief? Het zijn relatieve begrippen, geen absolute.quote:Op zaterdag 28 april 2007 19:36 schreef Klopkoek het volgende:
Kromme redenatie. Naar die maatstaven is Wilders dan ook een progressieveling.
Er is ook de keuze 'wat dit betreft verlang ik terug naar Paars'.quote:Ik vind de poll te suggestief. Ik vind dit niks, maar Paars ook niet
De jaren 60 idealen zijn voor mij achterhaald en daarmee conservatief.quote:Op zaterdag 28 april 2007 19:44 schreef Klopkoek het volgende:
Taalkundig heb je gelijk, maar meestal wordt progressief nog geasocieerd met jaren '60 idealen en condervatief met de situatie rond 1900.
[..]
Er is ook de keuze 'wat dit betreft verlang ik terug naar Paars'.
Wat is daar mis mee? Ze zitten in de regering en kunnen nu eens proberen om hetgeen waar ze voor staan te realiseren. Geef ze eens ongelijk.quote:Op zaterdag 28 april 2007 19:51 schreef heiden6 het volgende:
Ze beginnen inderdaad praatjes te krijgen.
Waarom erger je je er aan? Je bent zelf toch zo'n spirituele zwever? Sommige mensen ergeren zich daar juist aan, waaronder ik.quote:Op zaterdag 28 april 2007 19:53 schreef Mirage het volgende:
wat kan mij het nou schelen of dat en door wie dat onder conservatief geschaart wordt ?
Ik erger me kapot aan dat zogenaamd Christelijke gezever.
Ik geef ze geen ongelijk. Ik erger me alleen mateloos aan hun bekrompenheid, en misschien nog wel meer aan hun tenenkrommende zelfingenomenheid en grootheidswaanzin.quote:Op zaterdag 28 april 2007 19:52 schreef zwambtenaar het volgende:
[..]
Wat is daar mis mee? Ze zitten in de regering en kunnen nu eens proberen om hetgeen waar ze voor staan te realiseren. Geef ze eens ongelijk.
Bronquote:Rouvoet is kritiek op ChristenUnie beu
'Onze critici missen zelf de aansluiting met de maatschappij,' vindt politiek leider van de ChristenUnie André Rouvoet, die de kritiek op de christelijke standpunten van zijn partij meer dan zat is.
'Mensen in Nederland zien nu in dat de morele vrijblijvendheid van de jaren negentig meer kapot heeft gemaakt dan ons lief is,' verklaarde de vice-premier vandaag op het partijcongres in het Gelderse Lunteren.
Gemeenschapszin
Volgens Rouvoet is de samenlveing inmiddels veranderd, en is er 'meer behoefte aan gemeenschapszin'. Maar een elite van politici, columnisten en programmamakers heeft dat volgens hem nog niet door. Arie Slob, fractievoorzitter van de ChristenUnie in de Tweede Kamer, ziet in tegenreacties van de VVD, GroenLinks en D66 vooral 'een proclamatie van de eigen onmacht'.
Ook in een interview vandaag in de Volkskrant zegt Rouvoet genoeg te hebben van de critici die zijn partij onder vuur nemen: 'Het is conservatisme. Ik krijg het gevoel dat zij wanhopig terugverlangen naar de paarse tijd van zuiver individualisme. Maar de samenleving is nu verder en heeft zich uitgesproken voor een andere koers. Zij kijken achterom,’ aldus Rouvoet.
Christelijk stempel
De achterban van de ChristenUnie heeft grote moeite met wetgeving over abortus, euthanasie en het homohuwelijk. En vanwege het christelijk stempel dat deze regering van CDA, PvdA en ChristenUnie draagt, wordt in liberale en linkse kringen gevreesd voor het terugdraaien van een aantal liberale wetten.
Zo maakte de ChristenUnie in Utrecht maakt zich onlangs grote zorgen over een reclameposter waarop een dame in gouden bikini is te zien. En ook dwong de partij af dat premier Jan Peter Balkenende (CDA) gaat zoeken naar 'praktisch oplossingen' voor ambtenaren die vanwege hun geloof geen homohuwelijken willen voltrekken.
Volgens de VVD hebben het CDA en de PvdA in het regeerakkoord te veel concessies gedaan aan de ChristenUnie in de zogenoemde medisch-ethische kwesties. 'De teksten in het regeerakkoord op deze terreinen verontrusten mij zeer. Dit kabinet doet een stap terug,' zei VVD-leider Mark Rutte na de presentatie van het regeerakkoord.
Heel kort een krachtig samengevatquote:Op zondag 29 april 2007 01:17 schreef HeyFreak het volgende:
Rouvoet moet zich bedenken dat de overgrote meerderheid niet op de CU heeft gestemd...
Ja, maar is het dan terecht om te zeggen dat iedereen die het niet eens is met de CU de aansluiting met de hedendaagse maatschappij kwijt is? Dat lijkt mij toch niet want dan zou iedereen die niet de CU gestemd heeft de aansluiting met de hedendaagse maatschappij kwijt zijn.....quote:Op zondag 29 april 2007 01:17 schreef SpecialK het volgende:
Anyway... duidelijk... dit clubje 'gematigde' christenen gaat eindelijk z'n echte meningen laten zien. Weer een mooi voorbeeldje van een poging tot het opdringen van hun zogenaamd verheven moraliteit.
quote:Op zondag 29 april 2007 01:17 schreef Monidique het volgende:
Het is conservatisme als je terugwil naar 'paars'. Concreet is dat dat je vrijheden voor het individu wilt bewaren. Ja, ontegenzeggelijk rauw conservatisme.
CU heeft zich tijdens de vorige verkiezingen vooral geprofileert als clubje links-achtige christenen die zeer bereid waren om bescheiden te blijven. Beetje meeliften op het success van de SP dus in combinatie met het binnenhalen van CDA stemmers die een beetje het sociale gevoel kwijt waren bij hun partij.quote:Op zondag 29 april 2007 01:22 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Heel kort een krachtig samengevat![]()
[..]
Ja, maar is het dan terecht om te zeggen dat iedereen die het niet eens is met de CU de aansluiting met de hedendaagse maatschappij kwijt is? Dat lijkt mij toch niet want dan zou iedereen die niet de CU gestemd heeft de aansluiting met de hedendaagse maatschappij kwijt zijn.....![]()
ik vind dit toch wel erg veel weg hebben van het niveau 'nee je bent zelf een sukkel'quote:'Onze critici missen zelf de aansluiting met de maatschappij'
Dan zal hij wel een hele grote voorstander zijn van de moslims en de sharia, want dat is pas gemeenschapszin.quote:Gemeenschapszin
Volgens Rouvoet is de samenlveing inmiddels veranderd, en is er 'meer behoefte aan gemeenschapszin'.
Volgens mij stelt Rouvoet dat de critici die zich laten horen uit de elite stammen, en dat die elite zich vergist in de mate waarin de elitaire standpunten gedeeld worden door de zwijgende massa.quote:Op zondag 29 april 2007 01:14 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Bron
Ik snap het niet Rouvoet wil regeren en wil de christelijke normen en waarden herintroduceren.
Hierop hebben de mensen dan wel of niet terechte kritiek iets wat mag in een vrij land als Nederland maar als je kritiek hebt dan mis je volgens Rouvoet zelf de aansluiting met de maatschappij.
Ik denk dat Rouvoet gelijk heeft. Veel meer mensen dan allen de CU-stemmers staan zéér welwillend tegenover het idee dat normen & waarden wat strenger moeten worden opgelegd door autoriteiten. De CU is dan ook salonfähig tegenwoordig, terwijl ze (hun voorgangers) in de jaren '90 toch tamelijk meewarig bekeken werden. Dat is een stemmingsomslag, Rouvoet benoemt volgens mij die omslag.quote:Ik vraag mij zelf af bij somige voorstellen die de CU doet of ze zelf niet de aansluiting met de hedendaagse maatschappij kwijt zijn. Maar is ik de opmerkingen van Rouvoet zo lees zie ik dit verkeerd. Maar hoe denken jullie over de uitlatingen van Rouvoet?
Bron: christenunie.nl; Christenen moeten tweede stem leren zingen. De rest van het stuk is de moeite van het lezen wel waardquote:Zaterdag 14 april vond het voorjaarscongres van het Wetenschappelijk Instituut van de ChristenUnie plaats. Het thema van het congres, "macht en overtuiging", was aanleiding tot heftige discussies over het bedrijven van christelijke politiek. Stefan Paas wees op de waardevolle, maar bescheiden bijdrage die bij christelijke politiek past: "De tweede stem zingen, hoger moet je als christenen niet inzetten in de politiek."
Op het zonovergoten congres ‘Macht en overtuiging’ zaterdag 14 april, daagde Stefan Paas niet alleen PvdA-kamerlid Paul Kalma en jurist Afshin Ellian uit, maar ook de ChristenUnie-achterban. In een overwegend niet-christelijk land blijft een christelijk geluid beperkt; wees reëel. Ook Ad de Bruijne, ’s middags, speelde de missionaire bal terug naar de kerken: harten van mensen bereiken is niet een taak van de politiek. Govert Buijs vulde in zijn reactie aan dat ‘de staat’ zich niet eens kan bekeren: de staat eet ook geen boterham; mensen doen dat. ()
Het goede nieuws is, aldus Paas, dat het christelijk geloof macht ook helemaal niet nodig heeft om goed te functioneren. Integendeel, eerder. Het christendom was sinds Constantijn verslaafd aan macht als een alcoholist aan de fles. Maar die positie heeft het niet meer, al is het aardig wanneer christenen in een kabinet de vrijzinnige vriendjes scherp houden.
Hetzelfde denk ik eroverquote:Op zondag 29 april 2007 09:45 schreef Stupiditeit het volgende:
'''Mensen in Nederland zien nu in dat de morele vrijblijvendheid van de jaren negentig meer kapot heeft gemaakt dan ons lief is''
Walgelijk. Dit zijn de mensen die ik al een bedreiging zie voor mijn vrijheid en geluk. Laat ze bemoeien met hun eigen achterban. Ik vind het prima dat er bepaalde groeperingen in Nederland zijn die van mening is dat hun moraal gebasseerd moet zijn op een bepaald boek. Maar laat de mensen gewoon met rust die niet zulke normen en waarden delen.![]()
En sowieso is mijn walging voor de PvdA extreem groot geworden doordat ze met CU in zee zijn gegaan. PvdA'ers hebben geen richtlijn/basis als het om immateriele zaken gaat.![]()
Hoezo? Conservatief betekent heel eenvoudig dat je niet wilt veranderen. Dat je de huidige tijd wilt behouden. De CU heeft dus gewoonweg gelijk. Als je namelijk in de huidige tijd stelt dat je weer een tijd wilt laten aanbreken zoals de jaren 50, dan ben je juist progressief.quote:Op zondag 29 april 2007 10:02 schreef Hexagon het volgende:
Zo te zien begint de CU al aardig arrogant te worden
Conservatief zijn omdat je niet terug wilt naar de jaren 50. Dit soort redenaties kunnen enkel gristenen hebben.
Terug naar vroeger heet reactionair, vrindquote:Op zondag 29 april 2007 10:12 schreef zwambtenaar het volgende:
[..]
Hoezo? Conservatief betekent heel eenvoudig dat je niet wilt veranderen. Dat je de huidige tijd wilt behouden. De CU heeft dus gewoonweg gelijk. Als je namelijk in de huidige tijd stelt dat je weer een tijd wilt laten aanbreken zoals de jaren 50, dan ben je juist progressief.
Als je vindt, dat een bepaalde tijdgeest uit het verleden de toekomst heeft en je zet je in om die tijdgeest te realiseren, dan ben je wat mij betreft progressief. Je kunt immers niet anders, dan naar de toekomst leven. Maar ik begrijp natuurlijk dat je het prettig vindt, omdat de CU als conservatief te bestempelen. Dat geeft je een bepaald gevoel van superieuriteit.quote:Op zondag 29 april 2007 10:14 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Terug naar vroeger heet reactionair, vrind
progressief is verder de toekomst in, verder d 21e eeuw in, en dat willen de critici ook
quote:Reactionair
Van Wikipedia
Ga naar: navigatie, zoek
Een reactionair is iemand die vanuit politieke overtuiging een situatie uit het verleden wil herstellen. De politieke houding van een reactionair is altijd een reactie op ontwikkelingen die als schadelijk gezien worden.
Reactionair stamt van het Franse réactionnaire, een woord uit het begin van de 19e eeuw. Het was de eerste term die gebruikt werd om de tegenstanders van de Franse Revolutie mee aan te duiden (de latere term was conservatief, van conservateur). In het parlementair woordgebruik in Frankrijk waren in die tijd "rechts" en "reactionair" gelijkwaardige termen om de monarchistische stroming mee aan te duiden.
Een reactionair wordt wel als extreem conservatief omschreven, maar in tegenstelling tot een gematigd conservatief streeft hij niet naar het instandhouden van de politieke status quo maar streeft actief naar een terugkeer van een situatie uit het verleden. De term wordt specifiek gebruikt als aanduiding voor tegenstanders van "vooruitgang" en revolutionaire omwentelingen; in de revolutionaire context betekent reactionair het zelfde als contrarevolutionair.
Klassieke 19e eeuwse reactionairen idealiseerden ofwel het feodalisme ofwel de latere periode van voor de Industriële en Franse revoluties, met hun agrarische economie, landadel die de maatschappij domineerde, geregeerd door een koning en met de kerk als moreel centrum. De eerste reactionairen waren dus voor de aristocratie, terwijl latere reactionairen de conservatieve bourgeoisie prefereerden. In deze context zijn reactionairen tegen democratie en parlementarisme.
Reactionair wordt tegenwoordig veelal met een negatieve connotatie gebruikt door groeperingen aan de linkerkant van het politieke spectrum om politici mee aan te duiden die vernieuwingen die in linkse ogen positieve gevolgen hebben voor de maatschappij, weer ongedaan willen maken.
Nee ze zijn conservatief. Ze verlangen terug naar een bepaalde tijd.quote:Op zondag 29 april 2007 10:28 schreef zwambtenaar het volgende:
In politiek opzicht is de CU dan reactionair, maar tegelijkertijd ook progressief.
Nee, conservatief betekent heel simpel dat men de huidige tijd wil behouden. De huidige tijd is echter totaal anders dan de tijd waar de CU naartoe wil.quote:Op zondag 29 april 2007 10:29 schreef dazzle123 het volgende:
[..]
Nee ze zijn conservatief. Ze verlangen terug naar een bepaalde tijd.
Nee dat betekent het niet. Zoek de definitie van conservatief maar eens op.quote:Op zondag 29 april 2007 10:30 schreef zwambtenaar het volgende:
[..]
Nee, conservatief betekent heel simpel dat men de huidige tijd wil behouden. De huidige tijd is echter totaal anders dan de tijd waar de CU naartoe wil.
Ik denk eerder dat jij je eens in je definties moet gaan verdiepen, jongenquote:Op zondag 29 april 2007 10:33 schreef dazzle123 het volgende:
[..]
Nee dat betekent het niet. Zoek de definitie van conservatief maar eens op.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Conservatismequote:Op zondag 29 april 2007 10:34 schreef zwambtenaar het volgende:
[..]
Ik denk eerder dat jij je eens in je definties moet gaan verdiepen, jongen. Ik ben zeker genoeg van mijn eigen analytisch vermogen, om te stellen dat ik gelijk heb
.
Dat citaat geeft ook meteen aan waarom met christenen in het kabinet het integratieprobleem zal blijven doorsudderen.quote:Hoe kan het CDA moslims op de lijst zetten? Een moslim kan nooit het christelijk gedachtegoed vertegenwoordigen. Op het moment dat je een moslim op je lijst zet, heb je de bijbel losgelaten. Dat gaat veel te ver. Het CDA zou zich moeten schamen dat de C nog in hun naam staat.
Maar dat is toch niet meer dan logisch?quote:Op zondag 29 april 2007 10:48 schreef Klopkoek het volgende:
In het grote artikel van de Volkskrant stond ook een ander interessant citaat. De Volkskrant ging buurten bij een Christelijke Hogeschool in Ede, volgens hun een bolwek van Perspectief (dat is de jongerenbeweging van de CU). De vice-voorzitter van Perspectief zei tegen hun:
[..]
Dat citaat geeft ook meteen aan waarom met christenen in het kabinet het integratieprobleem zal blijven doorsudderen.
Daar zit wat in, jammer alleen dat de interpretatie van het gevoel wat leeft in de samenleving niet echt mijn goedkeuring kan krijgen.quote:Op zondag 29 april 2007 09:37 schreef sigme het volgende:
Ik denk dat Rouvoet gelijk heeft. Veel meer mensen dan allen de CU-stemmers staan zéér welwillend tegenover het idee dat normen & waarden wat strenger moeten worden opgelegd door autoriteiten. De CU is dan ook salonfähig tegenwoordig, terwijl ze (hun voorgangers) in de jaren '90 toch tamelijk meewarig bekeken werden. Dat is een stemmingsomslag, Rouvoet benoemt volgens mij die omslag.
Dat CU en SP het tij meehebben is volgens mij een uiting van de roep om meer leiding. Rouvoet noemt dat 'saamhorigheid'. Samen horen wij naar boven. De christenen naar god, de socialisten naar de overheid. Wee je gebeente als ze de handen ineenslaan..
Idd, en dit lijkt mij een zorgelijk ontwikkeling als deze zich doorzet in het kabinetsbeleid.quote:Op zondag 29 april 2007 10:59 schreef Fastmatti het volgende:
De ware aard van de CU komt eindelijk boven. Niet dat dit een verassing is aangezien de partij voortkomt uit partijen die altijd in één adem met de SGP genoemd werden.
Lekker sugestive Poll je bent de optie vergetenquote:Op zaterdag 28 april 2007 17:36 schreef Klopkoek het volgende:
In ieder geval: vind jij dat de CU gelijk heeft of wordt je ze zo langzamerhand een beetje zat?
Poll: Heeft de ChristenUnie gelijk?Wat dit betreft heeft de CU gelijk De CU heeft (bijna) ALTIJD gelijk Wat dit betreft verlang ik terug naar Paars Zucht, ik verlang helemaal terug naar Paars
Tussenstand:
[afbeelding]
Ook een poll maken? Klik hier
Ik vrees dat je gelijk hebt, dat mensen hem gaan verwijten dat hij z'n christelijke waarden en normen wil opdringen.quote:Op zondag 29 april 2007 10:38 schreef Zzyzx het volgende:
Rouvoet is bezig zijn goodwill te verspelen bij veel mensen. Het Malieveld kon nog weleens vol gaan lopen. In een kwestie rond abortus of homohuwelijken zoek ik in elk geval de barricades op mocht Rouvoet serieus gaan lopen kloten.
Het is iig mooi dat mensen nu weer een beetje wakker beginnen te worden en inzien dat de CU een politiek vehikel is om allerlei stoffige bekrompen dogma's waarmee in de jaren 60 is afgerekend weer ter discussie te stellen. En hun gristelijke gezever van de laatste tijd stimuleert dat goed.quote:Op zondag 29 april 2007 11:15 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Idd, en dit lijkt mij een zorgelijk ontwikkeling als deze zich doorzet in het kabinetsbeleid.
Ja, sowieso in de politiek hebben we D66 en GroenLinksquote:Op zondag 29 april 2007 12:44 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het is iig mooi dat mensen nu weer een beetje wakker beginnen te worden en inzien dat de CU een politiek vehikel is om allerlei stoffige bekrompen dogma's waarmee in de jaren 60 is afgerekend weer ter discussie te stellen. En hun gristelijke gezever van de laatste tijd stimuleert dat goed.
Wat dat betreft hoop ik dat progressieve krachten in de samenleving, die te lang op hun lauweren gerust hebben, weer wat meer hun tanden laten zien om deze moraalriders weer terug te jagen naar hun negorijen op de veluwe.
Dat ze het niet slecht doen in de peilingen komt naar mijn idee doordat ze CDA-schroot opvangen dat het niet eens is met de houding van het CDA. Het CDA staat dan ook op verlies.
Jammer dat we geen leger hebben die de 'seculiere' staat wil bewaken.quote:Op zondag 29 april 2007 12:47 schreef cerror het volgende:
Ik wil dat christentuig uit de regering.
Nederland mag gewoonweg niet geregeerd worden door een geloofsovertuiging, geen enkel aspect.
Ik vind het anders heel terecht dat mensen hun irritatie over de standpunten en houding van de CU op die manier uiten. De CU is menig vrijzinniger denkend Nederlander een doorn in het oog. Zeker hun zelfingenomenheid en betweterige houding.quote:Op zondag 29 april 2007 11:50 schreef SCH het volgende:
De CU heeft gelijk, ik erger me ook rot aan de Elsbeth Etty's en Jan Blokkers met hun pedante en arrogante gedachten over gelijk hebben.
Wij zijn dat leger.quote:Op zondag 29 april 2007 12:49 schreef Stupiditeit het volgende:
[..]
Jammer dat we geen leger hebben die de 'seculiere' staat wil bewaken.![]()
Socialisten dan maar ook uit de regeringquote:Op zondag 29 april 2007 12:47 schreef cerror het volgende:
Ik wil dat christentuig uit de regering.
Nederland mag gewoonweg niet geregeerd worden door een geloofsovertuiging, geen enkel aspect.
Idd ik denk dat D66 hiermee wel weer een comeback kan maken.quote:Op zondag 29 april 2007 12:46 schreef Stupiditeit het volgende:
[..]
Ja, sowieso in de politiek hebben we D66 en GroenLinksMaar goed, het blijft walgelijk allemaal.
Waar blijkt hun betweterigheid uit en hun zelfingenomenheid?quote:Op zondag 29 april 2007 12:50 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik vind het anders heel terecht dat mensen hun irritatie over de standpunten en houding van de CU op die manier uiten. De CU is menig vrijzinniger denkend Nederlander een doorn in het oog. Zeker hun zelfingenomenheid en betweterige houding.
Beter dan dat we alles maar met de mantel der liefde gaan bedenken en zeggen van "ach ik ben het er niet mee eens maar hijs taat voor zn standpunten: . Wat de CU berteft zal er nog wel wat harder mogen worden teruggevochten. Rouvoet is ondanks dat ie best aardig zal zijn een van mn publieke aarstvijanden.
Hier druipt het gewoon vanaf, ik krijg gewoon een akelig gevoel als ik zoiets leesquote:Gemeenschapszin
Volgens Rouvoet is de samenlveing inmiddels veranderd, en is er 'meer behoefte aan gemeenschapszin'. Maar een elite van politici, columnisten en programmamakers heeft dat volgens hem nog niet door. Arie Slob, fractievoorzitter van de ChristenUnie in de Tweede Kamer, ziet in tegenreacties van de VVD, GroenLinks en D66 vooral 'een proclamatie van de eigen onmacht'.
Ook in een interview vandaag in de Volkskrant zegt Rouvoet genoeg te hebben van de critici die zijn partij onder vuur nemen: 'Het is conservatisme. Ik krijg het gevoel dat zij wanhopig terugverlangen naar de paarse tijd van zuiver individualisme. Maar de samenleving is nu verder en heeft zich uitgesproken voor een andere koers. Zij kijken achterom,’ aldus Rouvoet.
Precies. Rouvoet en co. kijken om zich heen in de Nederlandse maatschappij en zien overal verwilderde mensen, verzonken in onverschillig individualisme en narcisme. De drie grootste problemen van de huidige Nederlandse maatschappij zijn voor hen waarschijnlijk dat er zoveel wordt geneukt voor het huwelijk in Nederland, dat jonge vrouwen zulke korte rokjes dragen en dat het internet vol met porno staat.quote:Op zondag 29 april 2007 01:14 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ik vraag mij zelf af bij somige voorstellen die de CU doet of ze zelf niet de aansluiting met de hedendaagse maatschappij kwijt zijn.
Elsbeth Etty (vooral die, kan haar niet uit staan) en Jan Blokker zijn inderdaad van die grachtengordelbewoners die denken dat zij de waarheid in pacht hebben. Maar daar recht tegenover zit de ChristenUnie met hun dogmatische preken.quote:Op zondag 29 april 2007 11:50 schreef SCH het volgende:
De CU heeft gelijk, ik erger me ook rot aan de Elsbeth Etty's en Jan Blokkers met hun pedante en arrogante gedachten over gelijk hebben.
Dat is wel zo. Toch is het maken van fouten of het terugkomen op verkeerde veronderstellingen die men eerder had gedaan in een wereld die continue verandert, iets dat ik meer bewonder, dan het krampachtig blijven vasthouden aan verouderde, irrationele denkbeelden - op straffe van hel.quote:Op zondag 29 april 2007 11:28 schreef jaoka het volgende:
Ze blijven echter wel bij hun standpunten. Hoewel ik het er bijna nooit mee eens ben, heb ik daar meer respect voor dan zo'n draaikonten partij als hun nauwelijks nog rode of progressieve broeders in de regering.
quote:Maar de samenleving is nu verder en heeft zich uitgesproken voor een andere koers.
Hij spreekt zichzelf weer heerlijk tegen.quote:D66 staat op twee zetels in de peilingen. Wij staan op acht. Dat zijn ook niet alle Nederlanders, maar wij hebben die pretentie tenminste niet.
Gewoon zeggen dat je een kerkgenootschap bent en je mag x decibel herrie maken tussen een bepaalde tijd (ben even te lui om de precieze getallen op te zoeken).quote:Op zondag 29 april 2007 13:55 schreef Ooster het volgende:
Wie gaat er mee volgende week zondagochtend de "Biblebelt" op voor een lawaaidemonstratie?
Nog afgezien van de klopboren en rap muziek die je de hele zondag hoort als je de tuindeur opent.quote:Op zondag 29 april 2007 13:58 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Gewoon zeggen dat je een kerkgenootschap bent en je mag x decibel herrie maken tussen een bepaalde tijd (ben even te lui om de precieze getallen op te zoeken).
Misschie vindt hij dat wel, helaas dan.quote:Op zondag 29 april 2007 01:22 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Heel kort een krachtig samengevat![]()
[..]
Ja, maar is het dan terecht om te zeggen dat iedereen die het niet eens is met de CU de aansluiting met de hedendaagse maatschappij kwijt is? Dat lijkt mij toch niet want dan zou iedereen die niet de CU gestemd heeft de aansluiting met de hedendaagse maatschappij kwijt zijn.....![]()
een dronken Rouvoet?quote:Op zondag 29 april 2007 13:49 schreef Boze_Appel het volgende:
de CU die haar critici conservatief noemt.![]()
Volgens mij had Rouvoet een borreltje teveel op toen hij dat zei.
Iedere vorm van idealisme is vergelijkbaar met een 'geloofsovertuiging'. Het verkiezingsprogramma van de VVD of de SP is net zo 'waar' als de Bijbel, de Veda's of de Koran.quote:Op zondag 29 april 2007 12:47 schreef cerror het volgende:
Ik wil dat christentuig uit de regering.
Nederland mag gewoonweg niet geregeerd worden door een geloofsovertuiging, geen enkel aspect.
Zo geredeneerd is geen 1 partij conservatief en zijn alle partijen progressief.quote:Op zondag 29 april 2007 10:30 schreef zwambtenaar het volgende:
[..]
Nee, conservatief betekent heel simpel dat men de huidige tijd wil behouden. De huidige tijd is echter totaal anders dan de tijd waar de CU naartoe wil.
Wat maakt het dan de CU meer gelijk heeft dan zij?quote:Op zondag 29 april 2007 11:50 schreef SCH het volgende:
De CU heeft gelijk, ik erger me ook rot aan de Elsbeth Etty's en Jan Blokkers met hun pedante en arrogante gedachten over gelijk hebben.
Moet de grootste 'liberale' partij natuurlijk niet zelf d meest onzinnige dingen verbieden.quote:Op zondag 29 april 2007 12:44 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het is iig mooi dat mensen nu weer een beetje wakker beginnen te worden en inzien dat de CU een politiek vehikel is om allerlei stoffige bekrompen dogma's waarmee in de jaren 60 is afgerekend weer ter discussie te stellen. En hun gristelijke gezever van de laatste tijd stimuleert dat goed.
Wat dat betreft hoop ik dat progressieve krachten in de samenleving, die te lang op hun lauweren gerust hebben, weer wat meer hun tanden laten zien om deze moraalriders weer terug te jagen naar hun negorijen op de veluwe.
Daarom zijn progressief en conservatief ook achterhaalde termen.quote:Op zondag 29 april 2007 23:54 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Zo geredeneerd is geen 1 partij conservatief en zijn alle partijen progressief.
Goh, heb ik nou nooit last van.quote:Op zondag 29 april 2007 14:19 schreef lionsguy18 het volgende:
[..]
Nog afgezien van de klopboren en rap muziek die je de hele zondag hoort als je de tuindeur opent.
Zo gek is dat niet. Etty en Blokker en anderen zijn redelijk conservatief in hun gelijk. Zij denken dat linkse vrijbuiters in de grachtengordel het voor het zeggen hebben en kijken raar op als er anderen aan de poort kloppen. Ik vind het van een stuitende arrogantie zoals er vanuit die kringen met christenen wordt omgegaan.quote:Op maandag 30 april 2007 10:56 schreef rebel6 het volgende:
Moeilijk doen over bikini-reclames, mensen willen verbieden om wiet te gebruiken, het koningshuis steunen, tegen abortus en euthanasie en dan anderen conservatief noemen!
Dan moet Rouvoet die grachtengordelbewoners arrogant noemen, ipv conservatief. Dan had hij een punt, nu maakt hij zichzelf alleen maar belachelijk.quote:Op maandag 30 april 2007 11:10 schreef SCH het volgende:
[..]
Zo gek is dat niet. Etty en Blokker en anderen zijn redelijk conservatief in hun gelijk. Zij denken dat linkse vrijbuiters in de grachtengordel het voor het zeggen hebben en kijken raar op als er anderen aan de poort kloppen. Ik vind het van een stuitende arrogantie zoals er vanuit die kringen met christenen wordt omgegaan.
Waarom? Dat kliekje wil alles houden zoals het is en is bang voor verandering en bang voor andere geluiden en invloeden, dat is behoorlijk conservatief.quote:Op maandag 30 april 2007 11:16 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Dan moet Rouvoet die grachtengordelbewoners arrogant noemen, ipv conservatief. Dan had hij een punt, nu maakt hij zichzelf alleen maar belachelijk.
Nee hoor, daar maak ik me helemaal niet druk over. Dit is het eerste kabinet waarin geregeld is dat homo's in iedere gemeente moeten kunnen trouwen en dat veel werk maakt van geweld tegen homo's. Wat jij zegt is een beetje die wishful thinking, dat is nou precies wat de Blokkers doen. Op basis van vrijwel niks een punt maken.quote:Hoe meer macht zijn clubje krijgt, hoe meer homorechten er worden teruggedraaid hoor, besef je dat wel?
Dus als Youp v/h Hek een column schrijft over de CU die bikini-reclames wil verbieden dan is hij de conservatief?quote:Op maandag 30 april 2007 11:21 schreef SCH het volgende:
[..]
Waarom? Dat kliekje wil alles houden zoals het is en is bang voor verandering en bang voor andere geluiden en invloeden, dat is behoorlijk conservatief.
Dat was inderdaad een keiharde voorwaarde voor CU en CDA om in het kabinet met de PvdA te stappen he.quote:Nee hoor, daar maak ik me helemaal niet druk over. Dit is het eerste kabinet waarin geregeld is 'dat homo's in iedere gemeente moeten kunnen trouwen en dat veel werk maakt van geweld tegen homo's.
Ik weet niet waar jouw blinde liefde voor dit spruitjeskabinet ineens vandaan komt, of vind je een kabinet per definitie goed zolang de VVD, Wilders en Marijnissen niet meedoen?quote:Wat jij zegt is een beetje die wishful thinking, dat is nou precies wat de Blokkers doen. Op basis van vrijwel niks een punt maken.
Zo heee, jij bent echt stoer, johquote:Op maandag 30 april 2007 11:20 schreef Klopkoek het volgende:
Eigenlijk zouden alle hetero's het één dag voor de homo's op moeten nemen dmv met leren string voor het ChristenUnie hoofdkantoor demonsteren.
Als dat verhinderd is (politie doet moeilijk ofzo) trek je naar zo'n Veluws dorp, kun je ook lachen.
Deden maar meer mensen dat. Dan was het ook niet meer 'arrogant' te noemen.quote:Op maandag 30 april 2007 11:10 schreef SCH het volgende:
Ik vind het van een stuitende arrogantie zoals er vanuit die kringen met christenen wordt omgegaan.
Arrogant = arrogant, maakt niet uit hoeveel mensen het doen.quote:Op maandag 30 april 2007 11:50 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
[..]
Deden maar meer mensen dat. Dan was het ook niet meer 'arrogant' te noemen.
Koop eens een van Dale.quote:Op zaterdag 28 april 2007 19:35 schreef zwambtenaar het volgende:
Men heeft gelijk, wanneer men zegt dat juist de vrije mensen conservatief zijn. Zij willen zich immers vast blijven houden aan de huidige gang van zaken. De CU wil daarentegen juist verandering en is derhalve progressief.
En waarom zouden die hetero's dat niet mogen doenquote:Op maandag 30 april 2007 11:47 schreef zwambtenaar het volgende:
[..]
Zo heee, jij bent echt stoer, joh.
Kneus.
Onzin, het clubje wil best veranderingen. Maar niet op de manier van Rouvoet. En geef ze eens ongelijk. Rouvoet staat voor alles waar de gemiddelde hoogopgeleide stadsbewoner van gruwt.quote:Op maandag 30 april 2007 11:21 schreef SCH het volgende:
[..]
Waarom? Dat kliekje wil alles houden zoals het is en is bang voor verandering en bang voor andere geluiden en invloeden, dat is behoorlijk conservatief.
Aaah jij bent iemand die zijn gehele redeneermethodiek baseert op een woordenboekjequote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |