En waar staat dat precies dan? Ik lees namelijk helemaal nergens dat ThisHollowWorld woorden als "beter" en "specialer" gebruikt. Dat maak jij er van geloof ik.quote:Op maandag 22 december 2008 15:05 schreef L.Denninger het volgende:
want ik vind het enorm arrogant om zoals ThisHollowWorld uit de hoek te komen met "ik voel o zo veel beter dan jij, en ik ben zo veel specialer", maar aangezien ThisHollowWorld dat zelf ook doet vind ik dat ik het ten opzichte van hem/haar best kenbaar mag maken dat ik me een stuk specialer voel dan zij/hem en denk dat ik intuitiever ben en dingen beter aanvoel dan hij/zij.
Ik begrijp waar je vandaan komt, ja. Dat mensen zich speciaal willen voelen ofzo. Maar het punt is dat je als HSP niet beter dan de rest bent, je voelt gewoon meer (dan gemiddeld). Als hoogbegaafde ben je ook niet beter dan een ander, je bent gewoon intelligenter (dan gemiddeld). Ik zie mensen als gelijk, en ik heb inderdaad nergens gezegd dat ik mij specialer voel. Het enige wat ik me op dit moment voel ten opzichte van jou, is volwassener. Aangezien ik je reactie toch ietwat kinderachtig vind.quote:Op maandag 22 december 2008 15:05 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Ik ben bloedserieus.
Ik denk dat ik dingen beter aanvoel dan anderen, in ieder geval dan veel in dit topic.
Uit mezelf zou ik dat natuurlijk nooit zo zeggen,
want ik vind het enorm arrogant om zoals ThisHollowWorld uit de hoek te komen met "ik voel o zo veel beter dan jij, en ik ben zo veel specialer", maar aangezien ThisHollowWorld dat zelf ook doet vind ik dat ik het ten opzichte van hem/haar best kenbaar mag maken dat ik me een stuk specialer voel dan zij/hem en denk dat ik intuitiever ben en dingen beter aanvoel dan hij/zij.
Ik ga er alleen niet het HSP-labeltje opplakken, want dat vind ik kul.
De een heeft meer ruimtelijk inzicht, de ander meer empathisch vermogen, de volgende kan sneller rekenen...
Maar om nou gelijk een labeltje als HSP erop te plakken en te doen alsof je o zo speciaal bent (laat staan jezelf ook nog "nieuwetijdskind" gaan noemen....), kom op zeg.
Dat vind ik iets voor mensen die - nadat ze hun hele leven door anderen zijn voorbij gestreefd - iets zoeken om zichzelf toch nog speciaal te maken.
Hm, eens even kijken :quote:Op maandag 22 december 2008 20:36 schreef Natalie het volgende:
Ik snap sowieso niet echt waar mensen dat 'Je wilt bijzonder zijn-idee' vandaan halen.
Maar verder voelt hij/zij zich niet specialer dan de rest van de mensen hoor !quote:Ik ben er wel zeker van dat ik alles intenser ervaar dan gemiddeld. Ik voel mensen goed aan, spanningen vooral ook, ben intuïtief, ook gevoeliger op spiritueel gebied, ervaar muziek intenser, word sneller door dingen geraakt. Het geeft een soort extra laag aan je leven, dat zo te lezen niet iedereen begrijpt.
Of tof kan zijn. Luchtalarm of brandweersirenes (van een langsrijdende wagen, als ik er naast staat is het anders) kan ik tranen van in de ogen krijgen (en niet van de pijn).quote:Op dinsdag 23 december 2008 10:00 schreef maedel het volgende:
Volgens mij interpreteer jij het als specialer, terwijl er gezegd wordt dat het intenser is.
Intens horen, je zou eens moeten weten hoe zeer dat eigenlijk doet.
Dat is dus ook een beetje de mening die ik er over heb ja.quote:Op zaterdag 28 april 2007 02:36 schreef clumsy_clown het volgende:
Mja. Ik vind het onzin, dat hele HSP-gedoe. Sorry. Ik vind het een etikette wat echt totaal onnodig is, en vaak opgeplakt en/of gebruikt wordt door mensen die maar al te graag iets willen zien wat er niet is.
Natuurlijk is de ene persoon gevoeliger dan de ander, natuurlijk kan iemand enorm veel emphatisch vermogen hebben, maar de 'voorwaarden' om HSP te zijn zijn zó vaag dat iedereen het wel kan hebben. Ik vind HSP vallen onder de noemer 'alles wat niet extreem gemiddeld is is vreemd en heeft een naampje'.
Een klasgenoot van me vond dat ze HSP had. Ze kwam op een dag naar me toe, met een krantenartikeltje in d'r handen hierover, en de opmerking dat ze nu eindelijk wist wat er mis met haar was. Ze gaf teveel om mensen, ze las emoties van anderen zo duidelijk dat ze ze overnam en het haar onderdrukte. Nog afgezien van het feit dat ze enorm egocentrisch was en het empathievermogen van een kiezelsteen had, waren de 'symptomen' die ze opnoemden dingen die ieder mens heeft.
Ik ben zelf dat geblèr anders wel zatquote:Op dinsdag 23 december 2008 10:17 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Of tof kan zijn. Luchtalarm of brandweersirenes (van een langsrijdende wagen, als ik er naast staat is het anders) kan ik tranen van in de ogen krijgen (en niet van de pijn).
Er zijn geluiden waar ik helemaal knetter gek van word, maar andere maken me intens blij.quote:Op dinsdag 23 december 2008 10:23 schreef maedel het volgende:
[..]
Ik ben zelf dat geblèr anders wel zat![]()
Maar serieus, de radio/tv staat voor mij echt bijna altijd te hard. Gepiep in winkels, het frituuralarm bij de mac, dat soort dingen, ik word er gek van.
de manier is misschien wat grof voor jullie hooggevoelligequote:Op dinsdag 23 december 2008 11:43 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ja, en nou mag je echt opflikkeren met je kut-troll-gedrag. Ik ben je spuugzat.
Wat boeit dat nou, of iedereen zich het label kan opplakken of niet? Je kunt voor HSP geen indicatie aanvragen voor een PGB, dus dergelijk misbruik doet niet ter zake. Er wordt hier in de fronzende reacties maar steeds van uitgegaan dat het opplakken van het label als een excuus of verschoning werkt. 'Ik heb HSP dus nu hoef ik niet aan mezelf te werken.' Wat een oogkleppenvisie, zeg. Wat nou als het simpelweg prettig is om een aantal van je belevingen te herkennen in de beschrijving van 'typisch HSP'?quote:Op dinsdag 23 december 2008 11:53 schreef Angst het volgende:
[..]
de manier is misschien wat grof voor jullie hooggevoelligemaar ik wil toch zeggen dat ik het met hem eens bent.
Er is geen objectieve meetstaf, wat er bij zoiets als autisme wel is. Dus iedereen kan zich het label opplakken.
Veel van de dingen die er staan heb ik ook, veel mensen onder mij. De meeste mensen mijden ziekenhuizen bijv.
Er wordt alleen meestal niet zo open overgepraat, waardoor het lijkt alsof je de enige bent..
Dat laatste, maar je kunt er ook rekening mee houden. Als je van jezelf weet dat je HSP hebt, kan je er beter rekening mee houden dat je sommige situaties wilt ontlopen of juist opzoeken.quote:Op dinsdag 23 december 2008 12:05 schreef L.Denninger het volgende:
Waarom zou dat in bobsnaam prettig zijn ? Wat verandert het aan de situatie, behalve dat je voortaan kan schermen met "Ja maar ik heb HSP !" ?
Hoezo ? HSP is alleen maar het naampje dat je zelf plakt op eigenschappen waarvan ik aanneem dat je al wist dat je ze had.quote:Op dinsdag 23 december 2008 12:07 schreef Burdie het volgende:
[..]
Dat laatste, maar je kunt er ook rekening mee houden. Als je van jezelf weet dat je HSP hebt, kan je er beter rekening mee houden dat je sommige situaties wilt ontlopen of juist opzoeken.
Nouja, als je van jezelf weet dat je er GEEN rekening mee houdt als je niet het 'stempeltje' HSP hebt, maar je doet het WEL als je die stempel wél aanmeet... en het zou sowieso een goed idee zijn om rekening te houden met dingen die je wel/niet prettig vindt cq aan kunt, dan is er toch geen man overboord als mensen zichzelf willen bestempelen als HSP? Jij gelooft dat het niet bestaat, prima, maar er zijn ook mensen die wel geloven dat het bestaat en die baat hebben bij dat 'stempeltje'. Wat is het probleem? Laat ze lekker, jij hebt er geen last van (tenzij je zelf HSP bentquote:Op dinsdag 23 december 2008 12:13 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Hoezo ? HSP is alleen maar het naampje dat je zelf plakt op eigenschappen waarvan ik aanneem dat je al wist dat je ze had.
Of je er een naampje op plakt verandert daar niks aan, dus waarom je bijvoorbeeld pas rekening kan houden met je 'supergehoor' als je er de naam HSP op plakt volg ik niet helemaal.
HSP legt wel een verband tussen die eigenschappen, kan wel inzichtelijk maken wat de actie-reactie is bij een HSP'er. Het kan dus wel degelijk iets toevoegen aan je zelfinzicht.quote:Op dinsdag 23 december 2008 12:13 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Hoezo ? HSP is alleen maar het naampje dat je zelf plakt op eigenschappen waarvan ik aanneem dat je al wist dat je ze had.
Of je er een naampje op plakt verandert daar niks aan, dus waarom je bijvoorbeeld pas rekening kan houden met je 'supergehoor' als je er de naam HSP op plakt volg ik niet helemaal.
Dat kunnen de woorden 'aansteller' en 'dramaqueen' ook.quote:Op dinsdag 23 december 2008 12:16 schreef Lienekien het volgende:
[..]
HSP legt wel een verband tussen die eigenschappen, kan wel inzichtelijk maken wat de actie-reactie is bij een HSP'er. Het kan dus wel degelijk iets toevoegen aan je zelfinzicht.
Bij autisme is ook geen objectieve maatstaaf, daar gaat men alleen uit van de symptomen (door middel van een vragenlijst) en dat wordt dan vastgesteld. Dat blijft ook deels subjectief dus.quote:Op dinsdag 23 december 2008 11:53 schreef Angst het volgende:
[..]
de manier is misschien wat grof voor jullie hooggevoelligemaar ik wil toch zeggen dat ik het met hem eens bent.
Er is geen objectieve meetstaf, wat er bij zoiets als autisme wel is. Dus iedereen kan zich het label opplakken.
Veel van de dingen die er staan heb ik ook, veel mensen onder mij. De meeste mensen mijden ziekenhuizen bijv.
Er wordt alleen meestal niet zo open overgepraat, waardoor het lijkt alsof je de enige bent..
Ik bedoel niet louter de term HSP, maar wat er in de laatste jaren zoal over is geschreven. Herkenning daarin kan bijdragen aan je zelfinzicht.quote:Op dinsdag 23 december 2008 12:21 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Dat kunnen de woorden 'aansteller' en 'dramaqueen' ook.
Ja, maar daar gaat het topic helemaal niet over.quote:Op dinsdag 23 december 2008 12:21 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Dat kunnen de woorden 'aansteller' en 'dramaqueen' ook.
als dat zinloos is en daar geen discussie over mogelijk is, vind ik het geen medisch keurmerk.quote:Op dinsdag 23 december 2008 13:00 schreef ThisHollowWorld het volgende:
En deze discussie is nogal zinloos als je over mensen wil gaan oordelen of ze HSP zijn of niet. Laten we het gewoon op een inhoudelijke discussie houdenOf laat die mensen die zo trollen gewoon wegblijven.
Wat vraagjes voor de HSP's: hoe gaan jullie ermee om, waar lopen jullie tegen aan, wat voor een hulpverlening krijgen jullie?
dat begrijp ik ook niet nee aangezien het niet eens een officiele diagnose is. Hooguit kun je eens met een psycholoog praten over deze karaktereigenschappen en hoe eze te gebruiken of te vermijden in je leven...quote:
Dat ze een probleem hebben staat niet ter discussie lijkt me. Ik geloof onmiddelijk dat er echt mensen zijn die het niet trekken om langer dan een paar uur op een feestje te zijn, of die uitgeput raken van het praten met mensen.quote:Op dinsdag 23 december 2008 13:34 schreef L.Denninger het volgende:
Hoe maak je van iemand met een paar karaktereigenschappen iemand die denkt dat ie hulpverlening nodig heeft....
Stap 1 : praat 'm aan dat ie een probleem heeft.
Als HSP is de kans groter dat je in depressies belandt, sociale angst hebt, dat soort dingen. Ik zeg niet dat iedereen die hooggevoelig is hulpverlening moet hebben, maar ik denk wel dat de meesten er baat bij zullen hebben, en vroeg of laat ga je toch wel tegen bepaalde dingen aanlopen lijkt me.quote:
Zolang al je uitspraken hier door trollen als L.Denninger neergesabeld en/of belachelijk gemaakt worden kijkt men wel uit denk ik.quote:Op dinsdag 23 december 2008 14:03 schreef ThisHollowWorld het volgende:
Maar goed, ik wou gewoon eens wat van een andere HSP's horen.En dat wordt dan meteen verkeerd opgevat.
het is een stevige discussie ja, maar het is geen trollen. Ik vind dat er best wel wat vraagtekens gezet mogen worden of dit bijvoorbeeld wel een "ziekte" is of een karaktereigenschap die in het dagelijkse leven voor problemen kan zorgen. Aan de andere kant hoor ik ook gewoon graag waar een HSPer zoals tegenaanloopt in zijn/haar dagelijkse leven.quote:Op dinsdag 23 december 2008 14:35 schreef maedel het volgende:
[..]
Zolang al je uitspraken hier door trollen als L.Denninger neergesabeld en/of belachelijk gemaakt worden kijkt men wel uit denk ik.
Ik vind het jammer, want ik had graag tips uit gewisseld. Maar dat gezeik, daar zit ik dus echt niet op te wachten.
Ja, dit is niet het enige topic waar hij zwaan-kleef-aan speeltquote:Op dinsdag 23 december 2008 14:39 schreef Re het volgende:
[..]
het is een stevige discussie ja, maar het is geen trollen.
ik heb het een en ander weggehaald, er kan best gediscussierd worden zonder op de man/vrouw te spelen, persoonlijke aanvallen mogen achterwege blijven.quote:Op dinsdag 23 december 2008 14:40 schreef maedel het volgende:
[..]
Ja, dit is niet het enige topic waar hij zwaan-kleef-aan speelt
Ik weet niet wie er constant loopt te editten in dit topic, maar misschien kun jij dat nog wel teruglezen.
Als dit jouw ervaring is (alinea 1), dan is dat zo. Maar persoonlijk vind ik het jammer om HSP naar de hoek van de depressie en de hulpverlening te schuiven. Dat maakt het allemaal zo enorm zwaar.quote:Op dinsdag 23 december 2008 14:03 schreef ThisHollowWorld het volgende:
[..]
Als HSP is de kans groter dat je in depressies belandt, sociale angst hebt, dat soort dingen. Ik zeg niet dat iedereen die hooggevoelig is hulpverlening moet hebben, maar ik denk wel dat de meesten er baat bij zullen hebben, en vroeg of laat ga je toch wel tegen bepaalde dingen aanlopen lijkt me.
Maar goed, ik wou gewoon eens wat van een andere HSP's horen.En dat wordt dan meteen verkeerd opgevat.
Het kan zwaar zijn. Ik vroeg me gewoon af of meer HSP's hulpverlening hebben of niet. En die andere vragen die ik stelde worden meteen negeerd.quote:Op dinsdag 23 december 2008 14:51 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Als dit jouw ervaring is (alinea 1), dan is dat zo. Maar persoonlijk vind ik het jammer om HSP naar de hoek van de depressie en de hulpverlening te schuiven. Dat maakt het allemaal zo enorm zwaar.
als ik als niet HSP-er moe ben of geen zin heb, dan zeg ik dat ook gewoon. En als mensen me dan een saaie zeikerd vinden, kan me dat niet schelen.quote:Op dinsdag 23 december 2008 17:27 schreef Natalie het volgende:
Volgens mij kun je maar beter niet zeggen dat je hooggevoelig bent of het proberen uit te leggen. Gewoon zeggen dat je moe bent (wat je in feite ook bent) of dat het te druk voor je is (wat ook waar is) en dan naar huis gaan van dat avondje uit.
Lijkt me beter dan zeggen dat je hooggevoelig bent, want óf mensen snappen niet wat het is, en als je het uitlegt dan maakt de helft je voor gek uit. Wat schiet je daar nu mee op?
jaaahaaa, je valt in herhaling...quote:Op woensdag 24 december 2008 11:06 schreef L.Denninger het volgende:
Zeker als het vragenlijstje eigenlijk alleen maar gemikt is op de vraag "voel ik me anders of bijzonderder dan anderen".
en het is allerminst iets waar je altijd blij mee moet zijn.quote:Op maandag 22 december 2008 20:36 schreef Natalie het volgende:
Ik snap sowieso niet echt waar mensen dat 'Je wilt bijzonder zijn-idee' vandaan halen. Is dat puur omdat mensen zeggen gevoeliger te zijn dan een ander?
Dat de laatste zich erdoor bedreigd voelt en meent dat er wordt gezegd dat hij dus ongevoelig is. Dat hij minder is dat de zogenaamde HSP-er?
In dat geval kan ik me namelijk wel voorstellen dat iemand op z'n achterste benen gaat staan om te roepen dat het niet waar is en dat bepaalde mensen gewoon een excuus zoeken om als 'bijzonder' door het leven te gaan.
Maar ik heb nog nooit een HSP-er gesproken die zichzelf op dat voetstuk heeft gezet of zo gezien wil worden.
Volgens mij heeft dat niets met bijzonder-zijn te maken. Dat is gewoon menselijke differentiatie.
ik drink de laatste tijd weer te veel met uitgaan, weet dat het fout is maar soms heb ik 2 uurtjes dat ik free of mind ben...quote:Op vrijdag 13 maart 2009 09:16 schreef Gwywen het volgende:
De beste manier om ermee om te gaan is heel duidelijk je grenzen aangeven, en stoppen voor iets je te veel wordt. En een gladde rug creëren om opmerkingen als 'sukkel', 'spelbreker' en 'watje' van je af te laten glijden.
Je kunt nu eenmaal minder hebben (of plukt er wrangere vruchten van als je net zo veel incasseert als anderen).
Ik merk wel dat het makkelijker wordt naarmate ik ouder word. Minder druk van buitenaf, of me daar minder van aantrekken iig.
Ik weet niet hoor, maar het klinkt gewoon als een depressie.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 13:21 schreef Pwoekie het volgende:
[..]
ik drink de laatste tijd weer te veel met uitgaan, weet dat het fout is maar soms heb ik 2 uurtjes dat ik free of mind ben...
gisteren was het weer zover. sta op de dansvloer en bam, al mijn vrolijkheid in een keer weg.
huilend naar huis gefietst en op de bank huilend in slaap gevallen
en nu bij mijn pa en broertje en weer die klap, die snappen er ook niks meer van.
ze zeggen vaak dat ik dingen moet doen, weer moet sporten, weer moet studeren, werken zoals ik eerst ook deed. ik wil het zo graag maar het lukt niet en hoe meer het niet lukt, hoe kutter ik me voel.
ben zo moe, kan dagen slapen maar kan niet in slaap komen.
ik wou dat het stopte.
Agreed.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 @ 13:30 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ik weet niet hoor, maar het klinkt gewoon als een depressie.
Het lijkt me vooral -en zeker als jong mens- lastig om dingen anders te ervaren dan anderen. Je gaat op een gegeven moment toch denken dat je zelf wat mankeert. Twijfelen aan jezelf, denken dat je gek bent.quote:Op donderdag 12 maart 2009 @ 21:06 schreef Pwoekie het volgende:
en het is allerminst iets waar je altijd blij mee moet zijn.
heb er ook last van, of last, het ligt aan het moment en de manier waarmee je ermee om gaat.
als kind zijnde heb ik er al last van gehad.
iets aanvoelen of erg geraakt worden op een manier dat het niet leuk meer is.
nare dingen worden versterkt maar ook fijne momenten krijgen een extra dimensie waardoor je dus in extremen leeft en het moeilijk is een balans te vinden en niet weten waarom je juist iets voelt maar wat later opeens betekenis krijgt en een verklaring.
Nou, dat dus. Het heeft ook geen zin om iets te onderdrukken. Je lost er niets mee op. En uiteindelijk heb je alleen jezelf ermee. Je vecht tegen jezelf door het te onderdrukkend.quote:heb het ook een tijdlang flink zitten onderdrukken voor zover dat mogelijk was en dat was het dus niet waardoor je dus later ook compleet gek.
Die extremen: buitengewoon vrolijk, de hele wereld aan kunnen en een moment er na diep in de put en ontroostbaar. Dat hoor ik idd ook vaak. Er is geen balans. Geen tussenweg. Je moet iemand vinden die je in balans kan houdenquote:[...]het fijne ervan is dat het je een energie kan geven die ongekend is, maar vaker word het teveel waardoor je geestelijk en lichamelijk helemaal in klapt.
Je bent vast niet de enigequote:op het moment baal ik er een beetje van
My dear... dat is wel erg extreem!quote:Op vrijdag 13 maart 2009 @ 14:08 schreef Armoed het volgende:
Mijn ex had een 'officiele' (moet niet gekker worden) HSP-diagnose, maar ik vond HAP (highly annoying person) beter passen. Zeiken over dat er niet genoeg zuurstof in de kamer is en er daarom een raam open moet omdat het al zo koud is, de DVD terugspoelen omdat dat zinnetje dat die persoon zei een bepaalde klank had en vervolgens vragen of ik het gehoord had en de DVD nog een keer terugspoelen, een kilometer omlopen omdat ze niet tegen het harde geluid kon van het industrieterrein, om de dag depressief en bij mij komen zeuren (alhoewel ik niet denk dat dit kwam door haar HAP, maar het maakte het niet makkelijker) en niet te vergeten het denken dat ze alle sociale interacties van mij met platonische vriendinnen doorziet en dat ik ze stiekem allemaal wil neuken (en dat is serieus niet waar want ze zijn lelijk).
No thank you, HAP = optyfen.
6 maanden maar had het daarvoor al 7x uitgemaakt, maar somehow was het toch telkens niet uit en manipuleerde ze me terug de relatie in (quote:Op vrijdag 13 maart 2009 16:31 schreef Natalie het volgende:
[..]
My dear... dat is wel erg extreem!
Hoe lang heb je het daarmee uit kunnen houden?
Klinkt als borderline tbh.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 16:39 schreef Armoed het volgende:
[..]
6 maanden maar had het daarvoor al 7x uitgemaakt, maar somehow was het toch telkens niet uit en manipuleerde ze me terug de relatie in ()
Als zij het uit had gemaakt ja, niet als hij het uitmaakte en zij hem terugmanipuleerde.quote:
Het eerste jammerlijk genoegquote:Op vrijdag 13 maart 2009 16:58 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Klinkt als een slappe ruggegraat danwel geilheid. Jezelf terug de relatie in laten praten
Correctie: jij hebt je laten terug manipuleren in de relatiequote:Op vrijdag 13 maart 2009 16:39 schreef Armoed het volgende:
[..]
6 maanden maar had het daarvoor al 7x uitgemaakt, maar somehow was het toch telkens niet uit en manipuleerde ze me terug de relatie in ()
Dat is hetzelfde domme vrouwmensch.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 17:46 schreef MNR het volgende:
[..]
Correctie: jij hebt je laten terug manipuleren in de relatie
Hehehe... Je laat je wel kennenquote:
Neuj, dat zeg ik allemaal nietquote:Op vrijdag 13 maart 2009 18:14 schreef Armoed het volgende:
Tenzij je meent een subtekst te ontdekken in mijn eerste uitspraak (en je daarom op een of andere manier denkt dat ik mezelf in de relatie terug manipuleerde dmv redenaties en een hoop Freudische onzin) of op de grammatica doelt zit je gewoon fout, dus bewaar je niet-bestaande intuitie en ervaring liever voor de ellegirl- en vivafora.
...dan kan ik me ergens wel indenken dat er zoiets is als hoog sensitief.quote:Kenmerken naar Aron
snel schrikken
last hebben van kleren die kriebelen, naden in sokken of kledingmerkjes tegen de huid
niet houden van verrassingen
meer leren van een vriendelijke terechtwijzing dan van strenge straf
lijkt gedachten te kunnen lezen
moeilijke woorden gebruiken voor de leeftijd
elk vreemd geurtje ruiken
een scherpzinnig gevoel voor humor hebben
zeer intuïtief lijken
moeilijk in slaap te krijgen na een opwindende dag
moeite hebben met grote veranderingen
wil zich verkleden als de kleren nat of zanderig zijn geworden
veel vragen stellen
perfectionistisch zijn
oog hebben voor het verdriet van anderen
van rustige spelletjes houden
diepzinnige, beschouwende vragen stellen
zeer gevoelig zijn voor pijn
slecht kunnen tegen een luidruchtige omgeving
oog hebben voor detail (iets dat van plaats is veranderd, een verandering in iemand uiterlijk)
eerst kijken of het veilig is alvorens ergens in te klimmen
het best presteren wanneer er geen vreemden bij zijn
de dingen intensief beleven
Ik kan het me allemaal prima voorstellen. Het komt op mij dus ook geheel niet bijzonder over, dat lijstje.quote:Op zaterdag 9 oktober 2010 14:48 schreef stbabylon het volgende:
Als je niet HSP bent, kun je je er maar weinig bij voorstellen. En zul je idd zeggen dat het voornamelijk narcistisch aanstellerites is
Als je jezelf er in herkent, ben je ws. zelf ook HSPquote:Op zaterdag 9 oktober 2010 14:58 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Ik kan het me allemaal prima voorstellen. Het komt op mij dus ook geheel niet bijzonder over, dat lijstje.
Nogmaals, sorry
Ja, een dergelijke verhandeling kreeg ik laatst van m'n psycholoog ook. Geweldig, ik ben een nieuwetijdskind.quote:Op zaterdag 9 oktober 2010 15:02 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Als je jezelf er in herkent, ben je ws. zelf ook HSP
Yup, dat ben je danquote:Op zaterdag 9 oktober 2010 15:03 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Ja, een dergelijke verhandeling kreeg ik laatst van m'n psycholoog ook. Geweldig, ik ben een nieuwetijdskind.
Flikker toch op
eten, neuken en dood gaan. Denk je dat je dat gaat lukken?quote:Op zaterdag 9 oktober 2010 15:07 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Te gek man. En wat is nu mijn taak in deze kosmos?
De eerste twee zelfs met enige regelmaatquote:Op zaterdag 9 oktober 2010 15:08 schreef stbabylon het volgende:
[..]
eten, neuken en dood gaan. Denk je dat je dat gaat lukken?
En die derde komt ooit nog welquote:Op zaterdag 9 oktober 2010 15:09 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
De eerste twee zelfs met enige regelmaat
Wat doen we gevoelig zeg, ik bedoel alleen maar te zeggen dat die lijst heel generiek is en veel attributen bevat die narcistische mensen zichzelf graag toekennen om de zelfbevestiging te krijgen dat ze speciaal en uniek zijn.quote:Op zaterdag 9 oktober 2010 14:48 schreef stbabylon het volgende:
Als je niet HSP bent, kun je je er maar weinig bij voorstellen. En zul je idd zeggen dat het voornamelijk narcistisch aanstellerites is
Hypergevoelig zelfsquote:Op zaterdag 9 oktober 2010 15:37 schreef Prenzlauer het volgende:
[..]
Wat doen we gevoelig zeg, ik bedoel alleen maar te zeggen dat die lijst heel generiek is en veel attributen bevat die narcistische mensen zichzelf graag toekennen om de zelfbevestiging te krijgen dat ze speciaal en uniek zijn.
Ik kan me in erg veel van die punten vinden.quote:Op zaterdag 9 oktober 2010 13:11 schreef addictivebeat het volgende:
Zoals het in de OP staat gaat het om introversie en dat is normaal.
Als ik afga op wat op de site van het Landelijk Informatiepunt voor Hoogsensitieve Kinderen staat...
[..]
...dan kan ik me ergens wel indenken dat er zoiets is als hoog sensitief.
Yay, ik ben HSP!quote:Kenmerken naar Aron
snel schrikken
last hebben van kleren die kriebelen, naden in sokken of kledingmerkjes tegen de huid
niet houden van verrassingen
meer leren van een vriendelijke terechtwijzing dan van strenge straf
lijkt gedachten te kunnen lezen
moeilijke woorden gebruiken voor de leeftijd
elk vreemd geurtje ruiken
een scherpzinnig gevoel voor humor hebben
zeer intuïtief lijken
moeilijk in slaap te krijgen na een opwindende dag
moeite hebben met grote veranderingen
wil zich verkleden als de kleren nat of zanderig zijn geworden
veel vragen stellen
perfectionistisch zijn
oog hebben voor het verdriet van anderen
van rustige spelletjes houden
diepzinnige, beschouwende vragen stellen
zeer gevoelig zijn voor pijn
slecht kunnen tegen een luidruchtige omgeving
oog hebben voor detail (iets dat van plaats is veranderd, een verandering in iemand uiterlijk)
eerst kijken of het veilig is alvorens ergens in te klimmen
het best presteren wanneer er geen vreemden bij zijn
de dingen intensief beleven
quote:Op zondag 10 oktober 2010 13:34 schreef Dipkip het volgende:
Wat veel zelfvastgestelde HSPers niet lijken te begrijpen:
- iets heftiger waarnemen is iets anders dan iets beter waarnemen
- iets niet geloven is iets anders dan iets niet begrijpen
Daarbij sluiten heel veel van die eigenschappen aan bij autisme, lijkt me niet echt kloppen bij het zogenaamde hoog empathische vermogen van een HSPerquote:Op zondag 10 oktober 2010 13:24 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Ik kan me in erg veel van die punten vinden.
Vind het eerder iemands karakter eigenlijk. Een label als HSP doet het voorkomen alsof het een stoornis is.
Een aantal wel ja, maar niet allemaal.quote:Op zondag 10 oktober 2010 13:41 schreef Prenzlauer het volgende:
[..]
Daarbij sluiten heel veel van die eigenschappen aan bij autisme, lijkt me niet echt kloppen bij het zogenaamde hoog empathische vermogen van een HSPer
Autisme, ADHD, etc. wordt vastgesteld door psychologen, en die willen er pillen in mikken.quote:Op zondag 10 oktober 2010 13:41 schreef Prenzlauer het volgende:
[..]
Daarbij sluiten heel veel van die eigenschappen aan bij autisme, lijkt me niet echt kloppen bij het zogenaamde hoog empathische vermogen van een HSPer
Als je een goeie psycholoog hebt, wil die echt geen pillen in je mikken tenzij het niet anders kan.quote:Op zondag 10 oktober 2010 17:58 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Autisme, ADHD, etc. wordt vastgesteld door psychologen, en die willen er pillen in mikken.
Nieuwetijdskenmerken worden vastgesteld door zwevers, en die willen er mee laten leven.
Het zijn gewoon twee verschillende manieren van interpreteren.
Aangezien ik pillen maar kut vind, ga ik er voor om mensen er mee te leren leven, zonder chemicaliën.
Autistische kinderen krijgen juist steeds meer therapie om sociale situaties te herkennen en er mee leren om te gaan, ik ben er nu zelfs 1 aan het schrijvenquote:Op zondag 10 oktober 2010 17:58 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Autisme, ADHD, etc. wordt vastgesteld door psychologen, en die willen er pillen in mikken.
Nieuwetijdskenmerken worden vastgesteld door zwevers, en die willen er mee laten leven.
Het zijn gewoon twee verschillende manieren van interpreteren.
Aangezien ik pillen maar kut vind, ga ik er voor om mensen er mee te leren leven, zonder chemicaliën.
Dat zijn psychiaters simpelequote:Op zondag 10 oktober 2010 17:58 schreef stbabylon het volgende:
Autisme, ADHD, etc. wordt vastgesteld door psychologen, en die willen er pillen in mikken.
kun je je sarcasme etc buiten R&P houden, alhier heb ik er niet zoveel zin inquote:Op maandag 11 oktober 2010 13:36 schreef _Led_ het volgende:
Maar wat maakt deze mensen nou anders dan andere aanstellers of dramaqueens ?
Prima, dan teer ik wel even mee op dat van andere mensen.quote:Op maandag 11 oktober 2010 13:44 schreef Re het volgende:
[..]
kun je je sarcasme etc buiten R&P houden, alhier heb ik er niet zoveel zin in
quote:Op maandag 11 oktober 2010 13:55 schreef _Led_ het volgende:
[..]
Prima, dan teer ik wel even mee op dat van andere mensen.
Goeie post Rubber_Johnny !
Dipkip, goeie post !quote:Op zondag 10 oktober 2010 12:44 schreef Dipkip het volgende:
In jouw specifieke geval lijkt het er meer op dat je gewoon niet al te intelligent bent en daarmee zit, dus verzin je maar dat die 'gevoeligheid' een soort equivalent van intelligentie is. Dat is het niet. Intelligentie zit ook niet in 1 hersenhelft![]()
Prima dat je jezelf wil omschrijven als gevoelig maar maak er niet meer van dan het is. Uiteindelijk ben je gewoon een samenraapsel van normale en erkende eigenschappen zoals emotioneel, beinvloedbaar, enzovoort. Je hebt geen mysterische superkracht en het is geen tegenhanger van academische intelligentie. Mensen die claimen HSP te hebben, kunnen namelijk niet echt iets 'aanvoelen'. Zet ze geblinddoekt naast iemand en ze kunnen helemaal niets zinnigs vertellen over de emoties van de ander. Het blijft dus zo dat je de emoties van anderen interpreteert op grond van cues zoals de stem, gezichtsuitdrukking, enzovoort. En daarbij zit je er net zo vaak naast als ieder ander. Het is dus geen vorm van intelligentie maar meer een kwestie van je sterker bezig houden met, een gerichtheid op emoties.
Eigenlijk meer een hobby dus.
Daar kan ik inkomen, dat sommige mensen gevoeliger zijn dan anderen. Maar verder niet.quote:HSP is een term uit de psychologie die in 1996 werd geïntroduceerd door de Amerikaanse psychologe dr. Elaine N. Aron en staat voor (Engels): Highly Sensitive Person, ofwel 'zeer gevoelig persoon'. In het Nederlands wordt highly sensitive person vertaald als 'hoogsensitief persoon' of 'hooggevoelig persoon'.
Volgens Elaine Aron is 15 tot 20 procent van de mensen hooggevoelig en zij is fel tegen opname van de term in het DSM-IV omdat het een aangeboren karaktereigenschap betreft. Tot op heden is dat ook niet het geval.
Moet eerlijk zeggen dat dat ook het gevoel is wat ik bij dit topic heb, niet omdat er geen ruimte en plaats zou mogen zijn om dit bespreken maar omdat het vooral een plek lijkt te zijn geworden voor mensen die willen afgeven op iets wat ze niet kennen of begrijpen en/of ze gewoon zin hebben anderen om wat voor reden dan ook omlaag te halen (waarbij ze niet door lijken te (willen) hebben dat de behoefte een ander omlaag te halen voorkomt uit drang je, al is het maar eventjes, beter te voelen over jezelf, ten koste van een ander).quote:Op maandag 11 oktober 2010 20:57 schreef Gwywen het volgende:
Ik snap niet dat er gevoelige mensen zijn die überhaupt nog serieus proberen te reageren in dit topic.
Weetje? Dat doe ik al! Wel bij het reeele af! Doei! (k)quote:Op zondag 15 mei 2011 21:10 schreef Gwywen het volgende:
Weet je wat? Probeer eens te accepteren dat niet iedereen hetzelfde is! Het werkt!
AMEN!quote:Op zondag 15 mei 2011 21:56 schreef Kieswiel het volgende:
Als ik de testen mag geloven ben ik ook Hooggevoelig, maar ik zie eerlijk gezegd ook niet zo'n verschil tussen aanstellen/dramaqueen gedrag. Ik ben inderdaad een dramaqueen, overgevoelig en als gevolg nogal een aansteller. Lekker boeiend hoe je het noemt, het komt op hetzelfde neer.
Als dit jouw visie over jezelf is dan is dat natuurlijk prima maar het geldt alleen voor jou en wat het voor jou betekent, het zegt niks over de rest van de mensheid.quote:Op zondag 15 mei 2011 21:56 schreef Kieswiel het volgende:
Als ik de testen mag geloven ben ik ook Hooggevoelig, maar ik zie eerlijk gezegd ook niet zo'n verschil tussen aanstellen/dramaqueen gedrag. Ik ben inderdaad een dramaqueen, overgevoelig en als gevolg nogal een aansteller. Lekker boeiend hoe je het noemt, het komt op hetzelfde neer.
Nee het punt is dat je nooit voor een ander kan bepalen/invullen hoe of wat iets is, omdat het om het ervaren van iets gaat, en hoe iemand iets ervaart is voor iedereen anders.quote:Op zondag 15 mei 2011 22:32 schreef DEVIEZEMAN. het volgende:
hetzelfde zou je andersom kunnen zeggen, dat is nou juist het punt
Het is niet zo dat je emoties over kan nemen van iemand, iedereen kan zich wel laten beïnvloeden door de stemming van een ander natuurlijk, en als jij grappig doet terwijl je eigenlijk somber bent hoe weet jij dan dat dat ook niet geldt voor degene (hsp of niet) die met jou mee lacht? Of heb je het idee dat wanneer iemand hsp is diegene meteen door moet hebben hoe jij je echt voelt (ongeacht of dat past bij je gedrag) en daarop zou moeten reageren? Het kan ook zijn dat het duidelijk is dat je somber bent ook al doe je grappig en dat je iemand daar mee afschrikt en diegene daarom maar gewoon een beetje meedoet. Het kunnen wel 1000en dingen zijn, reden te meer niet meteen te oordelen, of het nou om hsp zijn gaat of nietquote:Op maandag 16 mei 2011 14:35 schreef sweetlady-o het volgende:
Ah HSP mischien bestaat het maar de mensen die het faken omdat ze anders niet speciaal zijn net als sasuke hebben alle kansen voor mijn geloof erin verpest. Zie je ik ga namelijk door het leven met een vrolijk masker hoewel ik 9 van de 10 keer somber ben lach ik en maak ik grapjes. Echt grappig zijn de zogenaamde Hspers die emoties over zouden nemen en nog steeds lachen als ze naast me staan nemen ze mijn "vrolijkheid" over knap als ik helemaal niet vrolijk ben.
Tis voornamelijk verwarrend als dat gebeurt. Ik zit dan de hele tijd met het gevoel dat er 'iets' niet klopt, maar kan het niet benoemen.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:19 schreef Canillas het volgende:
[..]
Het is niet zo dat je emoties over kan nemen van iemand, iedereen kan zich wel laten beïnvloeden door de stemming van een ander natuurlijk, en als jij grappig doet terwijl je eigenlijk somber bent hoe weet jij dan dat dat ook niet geldt voor degene (hsp of niet) die met jou mee lacht? Of heb je het idee dat wanneer iemand hsp is diegene meteen door moet hebben hoe jij je echt voelt (ongeacht of dat past bij je gedrag) en daarop zou moeten reageren? Het kan ook zijn dat het duidelijk is dat je somber bent ook al doe je grappig en dat je iemand daar mee afschrikt en diegene daarom maar gewoon een beetje meedoet. Het kunnen wel 1000en dingen zijn, reden te meer niet meteen te oordelen, of het nou om hsp zijn gaat of niet
Bijvoorbeeld als iemand grappig doet terwijl je ook kan merken dat diegene eigenlijk meer somber is bedoel je?quote:Op maandag 16 mei 2011 15:30 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Tis voornamelijk verwarrend als dat gebeurt. Ik zit dan de hele tijd met het gevoel dat er 'iets' niet klopt, maar kan het niet benoemen.
Hoezo betrek je Sasuke er nou weer bij?quote:Op maandag 16 mei 2011 14:35 schreef sweetlady-o het volgende:
Ah HSP mischien bestaat het maar de mensen die het faken omdat ze anders niet speciaal zijn net als sasuke hebben alle kansen voor mijn geloof erin verpest. Zie je ik ga namelijk door het leven met een vrolijk masker hoewel ik 9 van de 10 keer somber ben lach ik en maak ik grapjes. Echt grappig zijn de zogenaamde Hspers die emoties over zouden nemen en nog steeds lachen als ze naast me staan nemen ze mijn "vrolijkheid" over knap als ik helemaal niet vrolijk ben.
Omdat hij wel speciaal isquote:Op maandag 16 mei 2011 16:45 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Hoezo betrek je Sasuke er nou weer bij?![]()
Yupzquote:Op maandag 16 mei 2011 16:41 schreef Canillas het volgende:
[..]
Bijvoorbeeld als iemand grappig doet terwijl je ook kan merken dat diegene eigenlijk meer somber is bedoel je?
Het kan helpen te begrijpen waarom iemand zo zou doen, iemand wil bijvoorbeeld misschien liever zijn verdriet niet duidelijk merkbaar tonen, uit een gevoel van kwetsbaarheid of schaamte, of probeert het voor zichzelf weg te lachen of vind dat ie anderen er niet mee lastig mag/kan vallen etc. Dan klopt het gedrag nog steeds als het ware niet maar je begrijpt het wel, en is het dan een soort van kloppendquote:
Ja, maar meestal wordt dat er niet bij gezegd hequote:Op dinsdag 17 mei 2011 08:20 schreef Canillas het volgende:
[..]
Het kan helpen te begrijpen waarom iemand zo zou doen, iemand wil bijvoorbeeld misschien liever zijn verdriet niet duidelijk merkbaar tonen, uit een gevoel van kwetsbaarheid of schaamte, of probeert het voor zichzelf weg te lachen of vind dat ie anderen er niet mee lastig mag/kan vallen etc. Dan klopt het gedrag nog steeds als het ware niet maar je begrijpt het wel, en is het dan een soort van kloppend
Ja zo bedoelde ik het eigenlijk ook, als je het voor jezelf begrijpbaar kan maken hoef je het niet te vragen, juist omdat iemand die zich tegenstrijdig gedraagt daar waarschijnlijk liever niet op aangesproken wordt, vooral wanneer ze het doen om het echte gevoel te verbergenquote:Op dinsdag 17 mei 2011 08:25 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ja, maar meestal wordt dat er niet bij gezegd he![]()
Ondertussen wel geleerd wanneer wel en wanneer niet door te vragen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |