Ik denk dat wij zo goed overeenkomen wat betreft orde in de klas. En vooral dan ook het consequent reagerenquote:Op woensdag 5 september 2007 18:48 schreef Baba-O-Riley het volgende:
[..]
Ik speel graag de advocaat van de duivel.![]()
Jij hebt je kapot gelachen omdat de kinderen propjes aan het gooien waren in het lokaal. Als eerste kun je je afvragen of dit wel de goeie reactie is. Leerlingen moeten niet met propjes door het lokaal gooien, in mijn ogen. Ten tweede: stel, we zijn 3 maanden later. De leerlingen zijn aan je gewend, je geeft aan dat je niet streng bent, en de klas gaat weer met propjes gooien. Nu is het niet meer grappig want het gebeurt op een moment dat het hélemaal niet uit komt. Jij geeft straf of laat op z'n minst merken dat je het niet op prijs stelt. "Ach juffrouw, wat zeurt u nu? De vorige keer moest u er nog mee lachen!" roept een leerling en gooit een dikke kwak papier in jouw gezicht.
En nu?
![]()
Hehe, dat is gelukkig niet gebeurd!! De lln vonden het erg leuk dat ik zo reageerde, terwijl hun bedoeling waarschijnlijk was dat ik ging huilen ofzoietsquote:Op woensdag 5 september 2007 18:48 schreef Baba-O-Riley het volgende:
[..]
Ik speel graag de advocaat van de duivel.![]()
Jij hebt je kapot gelachen omdat de kinderen propjes aan het gooien waren in het lokaal. Als eerste kun je je afvragen of dit wel de goeie reactie is. Leerlingen moeten niet met propjes door het lokaal gooien, in mijn ogen. Ten tweede: stel, we zijn 3 maanden later. De leerlingen zijn aan je gewend, je geeft aan dat je niet streng bent, en de klas gaat weer met propjes gooien. Nu is het niet meer grappig want het gebeurt op een moment dat het hélemaal niet uit komt. Jij geeft straf of laat op z'n minst merken dat je het niet op prijs stelt. "Ach juffrouw, wat zeurt u nu? De vorige keer moest u er nog mee lachen!" roept een leerling en gooit een dikke kwak papier in jouw gezicht.
En nu?
![]()
Dus het was wél de bedoeling om jouw gezag te ondermijnen? Anders verwachtten ze niet dat jij zou kunnen gaan huilen.quote:Op donderdag 6 september 2007 09:09 schreef miss-scofield het volgende:
Hehe, dat is gelukkig niet gebeurd!! De lln vonden het erg leuk dat ik zo reageerde, terwijl hun bedoeling waarschijnlijk was dat ik ging huilen ofzoiets![]()
Ik heb geen idee wat hun bedoeling was... zoals ik al zei: 'waarschijnlijk'quote:Op donderdag 6 september 2007 18:41 schreef Baba-O-Riley het volgende:
[..]
Dus het was wél de bedoeling om jouw gezag te ondermijnen? Anders verwachtten ze niet dat jij zou kunnen gaan huilen.
Geen leraar, maar leerling, maar ik weet dat 't zo af en toe bijna traditie lijkt om nieuwelingen een beetje een moeilijke tijd te geven. Mijn klas van 4 jaar terug heeft o.a. een lerares Duits het leven zuur gemaakt... (Ongetwijfeld ook zelf gedeeltelijk aan meegedaan, zij het iets minder actief ofzo...). Echt zuur, mind you, en ik geloof dat we aan 't einde een andere leraar hadden, maar mijn geheugen is niet zo denderend op dat punt. Zijn ongetwijfeld nog andere voorbeelden te ontdekken in de wandelgangen, maar ik blijf niet bij met de roddels.quote:Op donderdag 6 september 2007 18:41 schreef Baba-O-Riley het volgende:
[..]
Dus het was wél de bedoeling om jouw gezag te ondermijnen? Anders verwachtten ze niet dat jij zou kunnen gaan huilen.
Ja, dat hoort er inderdaad een beetje bij. Zie het als een "ontgroening"quote:Op vrijdag 7 september 2007 17:15 schreef Legolas_Greenleaf het volgende:
Geen leraar, maar leerling, maar ik weet dat 't zo af en toe bijna traditie lijkt om nieuwelingen een beetje een moeilijke tijd te geven.
Ik zie dat soort posts wel eens op het forum hier, en dan moet ik gewoon op mijn lip bijten om niet te gaan reageren. Maar ik kom het soms wel eens tegen ja. Die hebben dan weer ergens iets gelezen over het VMBO wat ze dan eigenlijk door mij bevestigd willen zien. Ze verwachten van mij verhalen van brutale monden, smijten met meubilair, tuig van de richel geintjes en dergelijke. Helaas moet ik dat soort mensen altijd teleurstellen. Ik vertel dan verhalen over leuke dingen die leerlingen doen of zeggen, excursies die ik met ze gemaakt heb, flauwekul die we uithalen in de klas, en als ik echt met bewijzen moet komen, laat ik ze foto's zien van school. Dan zijn ze meestal wel overtuigd.quote:Andere vraag, met name aan Baba-O-Riley (ivm mentoraat 2 VMBO, als ik 't me goed herinner?), maar iedereen is vrij om te antwoorden.Komen jullie nou vaak mensen tegen die denken dat VMBO niets anders is dan het uitschot van de maatschappij? (Om maar even een term te gebruiken...)
Tof!quote:Op vrijdag 7 september 2007 11:39 schreef cha het volgende:
Roelio,
Ik zit pas in m'n tweede studiejaar![]()
Helaas, ik moet je teleurstellenquote:Op zaterdag 8 september 2007 19:39 schreef Roellio het volgende:
[..]
Tof!
Dan zit je waarschijnlijk met een literatuurvak bij mij!![]()
Koppen, op dinsdag?
Vakken omgooien zijn ze echt een ster in op de HvA. Had vorig jaar idd bij een aantal lessen vierdejaars in de groep zitten. Een aantal vakken die wij nu in het tweede jaar krijgen, waren een x aantal jaar geleden nog eerstejaars vakken.quote:Op zaterdag 8 september 2007 19:39 schreef Roellio het volgende:
Ik moet nog ongeveer 30 punten om af te studeren, maar ze hebben die opleiding inmiddels zo omgegooid dat ik zelfs nog een vak moet doen met de 1e jaars.
Schijnt de nieuwste rage te zijn (volgens mij in aanloop naar scenario 2): veel blokuren inroosteren. Ben er eigenlijk niet zo kapot van. Meestal plan ik het zo in dat ze het eerste uur uitleg krijgen en spul nagekeken wordt en dat ze in het tweede uur op hun eigen tempo aan opdrachten kunnen werken. Of ik doe wat leuks in het tweede uur. Zeker op vrijdag het zesde en zevende uur... Iemand die dat inroostert heeft waarschijnlijk nooit voor de klas gestaan.quote:Op maandag 10 september 2007 21:59 schreef cha het volgende:
Nu is de les op maandag een blokuur en ik merkte al snel dat dat zowel voor mij als voor de kinderen best lang is. Het kostte me toch wel wat moeite om ze tot het einde van de les bezig te houden.
Geweldigquote:Op dinsdag 11 september 2007 22:49 schreef TheSilentEnigma het volgende:
Vandaag tijdens de Engelse les:
-'Juf, wat moet ik hier invullen?'
-'Jouw eigen naam.'
-'In het Engels of in het Nederlands'
Ah, gemist, maar morgen komt er ook een Zembla over het lerarentekort, het is nogal actueel hequote:Op zaterdag 15 september 2007 22:15 schreef Baba-O-Riley het volgende:
Ik viel zojuist in een uitzending van Rondom 10 over het dreigende lerarentekort.
quote:Leerlingen krijgen te weinig uren les omdat er niet voldoende leraren beschikbaar zijn. Dat is wat scholen zeggen over het probleem dat overigens in de toekomst nog veel omvangrijker wordt. Maar wordt het huidige lerarentekort niet mede veroorzaakt door de manier waarop scholen het werk georganiseerd hebben? En wordt er niet te veel gevraagd van scholen dat niets met lesgeven te maken heeft, maar waar wel mensen voor nodig zijn? ZEMBLA filmde de dagelijkse praktijk van de leraren op twee scholen en constateerde dat ze vaak niet toekomen aan datgene waar ze voor zijn opgeleid: lesgeven. Of zoals onderwijsspecialist Leo Prick constateert: ‘Leraren staan te weinig voor de klas en zijn te veel bezig met andere taken dan het leraarschap.’
‘Waar is de leraar?’ zondag 16 september om 20.30 uur op Nederland 3.
Hoe kijken docenten zelf naar hun vak en wat merken zij van het veelbesproken lerarentekort? ZEMBLA filmde voor en na de zomervakantie de dagelijkse schoolpraktijk in Doorn en Spijkenisse, op twee ‘gewone’ scholen in het voortgezet onderwijs. Duidelijk wordt dat leraren veel meer taken hebben dan alleen lesgeven. Een deel daarvan (waarbij leraren ook functioneren als decaan, mentor, lid van het zorgteam etc.) wordt ervaren als ‘krenten in de pap’. Een andere deel (zoals vergaderen, overleggen, surveilleren) wordt duidelijk als ‘corvee’ gezien.
Volgens Minister Plasterk (Onderwijs) vormt het lerarentekort een ‘megaprobleem’. En dus moeten scholen met handige trucs proberen in ieder geval de schijn op houden dat de leerlingen genoeg uren les krijgen. ZEMBLA zet een aantal trucs op een rij: leerlingen worden als docent voor de klas gezet, leraren hoeven alleen maar ‘op te passen’ op een klas van een zieke collega. Of er worden leraren ingezet zonder bevoegdheid, zoals dominee Van der Gaag in Spijkenisse. Tijdens zijn sollicitatiegesprek voor de functie van docent levensbeschouwing werd hem gevraagd wat hij nog meer zou kunnen. Van der Gaag: ‘Ik zei dat ik ook wel wiskunde zou kunnen geven in de onderbouw. (…) Ik heb kinderen in het voortgezet onderwijs die ik help bij hun huiswerk.’ Nu geeft hij de helft van de week levensbeschouwing en de andere helft wiskunde.
Ah, leuk! Ik loop ook stage op een SBO en een ZMLK(basisschooleeftijd) school. Alleen dan als vakdocent gym! Het is echt zeer leuk. Gister mijn eerste stagedag gehad op de ZMLK-school en veel geobserveerd en naar kinderen gekeken, hoe zij reageren enzo. En mijn stagecoach had de hele tijd dezelfde les gedraaid en toen was heel goed te zien wat de verschillen waren tussen de klassen en de kinderen. Maar ik heb er echt zin in en ik heb een leuke stagecoach, dus dat komt helemaal goed. ^^quote:Op dinsdag 18 september 2007 13:47 schreef Schanulleke het volgende:
Ik ben al een tijd niet meer in dit topic geweest. Ik ben nu derde jaars PABO student deeltijd en inmiddels begonnen aan een stage in het speciaal basisonderwijs. Dit bevalt goed!
Helaas moet ik je teleurstellen. Bij mij hangt een goede sfeer in de klas, waar rustig gewerkt wordt en altijd tijd is voor een geintje, zowel van mijn kant als van de kant van de leerlingen. Dus voor verhalen over rondvliegende stoelen, in brand gestoken plafonds of leerlingen, typexx in de koffie, nietjes in de soep, gecrashte computers, punaises op de bureaustoel of een deur gebarricadeerd met een kast moet je niet bij mij zijnquote:Op woensdag 19 september 2007 20:49 schreef PietjePuk007 het volgende:
Vergeten jullie niet je ervaringen ook hier te posten?
Leuk Aryon, veel plezier op je stage!quote:Op woensdag 19 september 2007 21:27 schreef Aryon het volgende:
[..]
Ah, leuk! Ik loop ook stage op een SBO en een ZMLK(basisschooleeftijd) school. Alleen dan als vakdocent gym! Het is echt zeer leuk. Gister mijn eerste stagedag gehad op de ZMLK-school en veel geobserveerd en naar kinderen gekeken, hoe zij reageren enzo. En mijn stagecoach had de hele tijd dezelfde les gedraaid en toen was heel goed te zien wat de verschillen waren tussen de klassen en de kinderen. Maar ik heb er echt zin in en ik heb een leuke stagecoach, dus dat komt helemaal goed. ^^
quote:Op woensdag 19 september 2007 22:43 schreef Schanulleke het volgende:
Gesprek is goed gegaan en we gaan met elkaar in zee.
Hoezo dat? Als het aan te raden is, is het misschien voor mij ook handig er stage te lopen.quote:Op zaterdag 22 september 2007 21:21 schreef Baba-O-Riley het volgende:
Ik heb ook driekwart jaar stage gelopen op een school voor speciaal voortgezet onderwijs. Dat was de meest leerzame en indrukwekkende stage die ik ooit gehad heb.
Een hele hoop problemen die je later in je 'gewone' klassen tegen gaat komen liggen in het speciaal onderwijs onder een vergrootglas. Jij wordt gedwongen om kordater en consequenter te handelen. Dit neem je mee als ervaring. Daarnaast helpen dergelijke extremen je ook om problemen bij leerlingen later beter te duiden. Althans, dat wordt mij gezegd door meer ervaren leerkrachten en dat geloof ik ook wel.quote:Op maandag 24 september 2007 18:25 schreef Herr_Munk het volgende:
[..]
Hoezo dat? Als het aan te raden is, is het misschien voor mij ook handig er stage te lopen.
Ik ben derde jaars PABO student. Deeltijd weliswaar waardoor mijn traject iets anders is dan het jouwe zal zijn maar de meeste ervaringen zullen gelijk zijn. Het is een opleiding die qua theorie erg meevalt vind ik maar de praktijk is uitdagend. Ik vind het echt een voordeel dat je al meteen de klas ingaat en zo direct praktijkervaring opdoet.quote:Op maandag 24 september 2007 18:00 schreef pekel het volgende:
Ik twijfel enorm om de opleiding "leraar basisonderwijs" te doen.. Ik ga nl. stoppen met m'n huidige opleiding. Iemand ervaring met HBO leraar basisonderwijs?
Kinderen kennis geven, begeleiden, plezier geven en voor een groep staan.quote:Op maandag 24 september 2007 20:28 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Ik ben derde jaars PABO student. Deeltijd weliswaar waardoor mijn traject iets anders is dan het jouwe zal zijn maar de meeste ervaringen zullen gelijk zijn. Het is een opleiding die qua theorie erg meevalt vind ik maar de praktijk is uitdagend. Ik vind het echt een voordeel dat je al meteen de klas ingaat en zo direct praktijkervaring opdoet.
Wat is het dat je aantrekt in de opleiding/ het vak?
quote:Op maandag 24 september 2007 18:25 schreef Herr_Munk het volgende:
Hoezo dat? Als het aan te raden is, is het misschien voor mij ook handig er stage te lopen.
Schanulleke heeft al een antwoord gegeven waar ik me in kan vinden. ADHD of dyslexie bijvoorbeeld: je krijgt er een lesje over op de opleiding, en dat was het wel zo'n beetje. Op stage moest ik een dyslectische leerling 1 op 1 begeleiden en toen realiseerde ik me pas wat een moeite het die leerlingen kost om een zin te "ontcijferen". Ook moest ik een handelingsplan gaan maken, wel in samenwerking met mijn stagebegeleider, maar als het "voor het echt" moet, is het toch heel anders dan tijdens het lesje op de opleiding. Van hem heb ik veel geleerd. Daarnaast had ik bijvoorbeeld leerlingen met PDD-nos in de klas en leerlingen met zware gedragsproblemen. "Meneer, kent u me niet? Ik ben Kris. IEDEREEN kent mij hier!". Ook realiseerde ik me toen, dat in elke leerling, hoe stoer of brutaal hij ook is, een klein kind zit dat hunkert naar een klein beetje aandacht. Voor mij was die stage in ieder geval een eye-opener.quote:Op maandag 24 september 2007 20:17 schreef Schanulleke het volgende:
Een hele hoop problemen die je later in je 'gewone' klassen tegen gaat komen liggen in het speciaal onderwijs onder een vergrootglas. Jij wordt gedwongen om kordater en consequenter te handelen. Dit neem je mee als ervaring. Daarnaast helpen dergelijke extremen je ook om problemen bij leerlingen later beter te duiden.
Omgang en plezier maken met leerlingen. Leerlingen die problemen hebben, weer op weg helpen en ze tot steun zijn. Lesgeven, daarbij gebruikmakend van allerlei leuke materialen.quote:Op maandag 24 september 2007 20:28 schreef Schanulleke het volgende:
Wat is het dat je aantrekt in het vak?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |