quote:Op maandag 9 april 2007 12:15
schreef Riann het volgende:
Ik heb een vraagje...
ik slik altijd 2 tot 3 maanden de pil door en word ongesteld wanneer het mij het beste uitkomt. Dat was dus dit weekend. Ik ben altijd maar dan altijd 6 dagen ongesteld. Ik heb ongeveer een maand geleden antibiotica geslikt. Ik heb een week geleden de laatste pil geslikt en dit is dus de stopweek. En ik zou tot donderdag ongesteld moeten zijn. Nu was ik het vrijdag heel erg dat was mijn eerste dag. Zaterdag was ik het maar een klein beetje van gister ook bijna niet. En nu helemaal niet meer. Terwijl dat de eerste tweede en derde dag bij mij altijd super erg zijn. Dan moet ik zelfs 2 maandverbandjes achter elkaar doen en moet ik het om de 2 a 3 uur verwisselen. Zou het dan toch kunnen zijn dat je dan zwanger bent. Ik vind het allemaal een beetje raar en wazig.
Ja dat wist ik wel maar ik heb nu zo weinig bloedverlies dat het misschien zou zijn dat ik toch zwanger of zo kan zijn. Want dat beetje bloedverlies kan misschien ook wel komen omdat ik een paar maanden achter elkaar de pil doorslik. Dat weet ik dus niet.quote:Op maandag 9 april 2007 12:40 schreef miss_sly het volgende:
http://www.apotheek.org/informatie_artikel.php?iId=121
Het kan dus wel dat de antibiotica invloed heeft op de pil. Hebben ze bij de apotheek je daar niet voor gewaarschuwd?
toevoeging: maar ik denk, gezien het feit dat je wel bloedverlies hebt gehad, er niets aan de hand is. Twijfel je toch, kun je voor de zekerheid een testje doen.
Ik wil geen onrust zaaien, maar dat is geen garantie. Gewoon een test halen, dan heb je het snelst zekerheid.quote:Op maandag 9 april 2007 12:40 schreef miss_sly het volgende:
toevoeging: maar ik denk, gezien het feit dat je wel bloedverlies hebt gehad, er niets aan de hand is.
Als je dat wist, waarom heb je dan geen condooms gebruikt, wetende dat de pil minder zekerheid zou geven?quote:Op maandag 9 april 2007 12:52 schreef Riann het volgende:
[..]
Ja dat wist ik wel maar ik heb nu zo weinig bloedverlies dat het misschien zou zijn dat ik toch zwanger of zo kan zijn. Want dat beetje bloedverlies kan misschien ook wel komen omdat ik een paar maanden achter elkaar de pil doorslik. Dat weet ik dus niet.
Met condooms is niet zo fijn. En ik heb wel vaker een antibiotica kuurtje gehad is altijd goed gegaan ( misschien wel een beetje stom gedacht)quote:Op maandag 9 april 2007 12:55 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Als je dat wist, waarom heb je dan geen condooms gebruikt, wetende dat de pil minder zekerheid zou geven?
Als je twijfelt, zou je gewoon een testje kunnen halen, dan ben je van de onzekerheid af. Niemand hier kan je vertellen of je wel of niet zwanger bent.
En ik weet dat ik het er niet in hoef te wrijven, maar met condoom lijkt me fijner dan ongepland zwanger.quote:Op maandag 9 april 2007 12:58 schreef Riann het volgende:
Met condooms is niet zo fijn.
Nee absoluut niet! Wat een onzin! Allebei de dingen!quote:Op vrijdag 11 mei 2007 13:35 schreef Mihaelaz het volgende:
hey, ik zou hier graag verdergaan op dat gesloten topic over seks in de pilvrije week. in enkele reacties die na mij kwamen stond er dat je wel zwanger kon raken als je seks hebt in je pilvrije week. ik wil toch nog eens herhalen dat ik vrij zeker ben dat dat niet zo is (zie ook m'n postje in dat topic). ben ik nu fout?
er schreef ook iemand dat de kans op tweelingen groter is als je tijdens die week zwanger wordt.onzin
Ahum.. twee zaadjes in een eitje wordt geen tweeling! Of er zijn 2 eitjes die afzonderlijk bevrucht worden, of er is 1 bevrucht eitje dat splitst en 2 babies wordt.quote:Op vrijdag 11 mei 2007 15:12 schreef Twinky het volgende:
en tweelingen is ook onzin, dat zijn eigenlijk gewoon foutjes (twee zaadjes in 1 eitje of per ongeluk 2 eitjes).
Ik vind Yasmin een rotpil.quote:Op zondag 6 mei 2007 06:03 schreef fae_sarah het volgende:
Op aanraden van mijn HA ben ik, een klein maandje geleden, overgestapt van Minulet naar Yasmin. Ik had nl erg veel last van stemmingswisselingen in de week voordat ik ongesteld moest worden en ook erg veel buikpijn, alleen nu blijft mijn menstruatie uit..(hoewel ik toch de bijhorende buikpijn en hoofdpijn heb.. )
Heeft iemand hier ervaring mee?![]()
tjah. dat weet ik. En ik snap niet waarom ik dat zei. Van continu leren word je erg gaar.quote:Op vrijdag 11 mei 2007 16:12 schreef loveli het volgende:
[..]
Ahum.. twee zaadjes in een eitje wordt geen tweeling! Of er zijn 2 eitjes die afzonderlijk bevrucht worden, of er is 1 bevrucht eitje dat splitst en 2 babies wordt.
Waarom precies?quote:
Ok.quote:Op maandag 14 mei 2007 14:52 schreef loveli het volgende:
Als je de stopweek langer maakt dan wat er in de bijsluiter staat, issie niet alleen die paar dagen niet veilig! De stopweek korter maken is prima, een halve week langer doorslikken is prima, maar de stopweek langer maken is niet ok.
Lees de *($#& bijsluiter enzo...
De laagst gedoseerde pil is de sub-30 pil, die bevat maar 20 milligram oestrogeen en is daarmee de lichtste combinatiepil..quote:Op maandag 14 mei 2007 16:34 schreef becky27 het volgende:
even een vraag: ik slik al een jaar of tien de pil, een beetje op en af vanwege al dan niet een relatie.
Eerst Marvelon, daarna vanwege huid de Diana (heet nu anders geloof ik) toen een tijdje gestopt geweest, werd heel braaf meteen ongesteld, meteen heel regelmatig en had megaveel zin in sex. Kreeg een vriendje en we zijn heel braaf al bijna 7 maanden met condoom en pil. Ik ben dus na anderhalve maand of zo weer begonnen. Met de microgynon30, en je raad het al, weg zin in sex!![]()
Nog wel een beetje maar niet meer zoals voorheen.
Het zal vast al eerder aan bod zijn gekomen, maar wat is de lichtste pil die er is?
Ik heb er gewoon veel kwaaltjes van, chagrijnigheid, buikpijn, slappe benen, zere onderrug, emotiesquote:Op maandag 14 mei 2007 14:33 schreef Cutebutpsycho het volgende:
[..]
Waarom precies?
Ik slik hem al een tijdje maar ik had laast voordat ik ongesteld moest worden opeens echt last van ontzettende geirriteerdheid jegens ehm..alles (zonder een specifiek aan te wijzen oorzaak). Echt super irritant... (niet de geirriteerdheid, die kan ik nog wel handelen van mezelf
maar meer dat "niet weten waarom"...
) Maar er is geen pil waarbij je deze bijwerking niet hebt? Yasmin zou al een hele lichte zijn dacht ik?
Misschien moet ik ook maar eens wat anders proberen dan de Yasmin.quote:Op maandag 14 mei 2007 17:47 schreef Auticia het volgende:
[..]
Ik heb er gewoon veel kwaaltjes van, chagrijnigheid, buikpijn, slappe benen, zere onderrug, emoties![]()
![]()
, vreetbuien en what have you.
Ik denk niet dat de bijverschijnselen voor iedereen hetzelfde zijn hoor, ik denk dat er zat meiden zijn die tevreden zijn over de Yasmin. Mijn frustratie vooral was dat ik onlangs, 8 april als ik me niet vergis, weer begonnen ben met de pil (na ruim een jaar pilloos te zijn geweest) en dus gewoon een maand volaan ongesteld was, inclusief bovengenoemde malaise. Volgens de huisarts was dat normaal, mijn lichaam moet immers weer wennen aan de hormonen, (maar als je al weken bloedt heb je daar weinig boodschap aan).quote:Op maandag 14 mei 2007 18:43 schreef Cutebutpsycho het volgende:
[..]
Misschien moet ik ook maar eens wat anders proberen dan de Yasmin.![]()
Van stoppen met stressen word je meestal sneller ongesteldquote:Op dinsdag 15 mei 2007 19:04 schreef TC_Artemis het volgende:
Vriendinnetjelief zit aan de pil, en heeft gewoon goed geslikt. Vorige maand was ze ook 5 dagen later dan normaal ongesteld, en pas nadat ze een zwangerschapstest had gedaan. Ze is nu alweer 5 dagen later dan normaal, en zitten dus flink te stressen, is dit gewoon normaal of niet?
Fijn om te horen in iedergeval. Ze zegt dat ze niet zo heel erg meer stressed, en zegt aan de andere kant dan dat ze nogsteeds niet ongesteld is gevonden, dus het is een beetje dubbel. Maar na 7 dagen moet ze gewoon weer gaan slikken, en dan gewoon de volgende stopweek afwachten?quote:Op dinsdag 15 mei 2007 19:07 schreef Auticia het volgende:
[..]
Van stoppen met stressen word je meestal sneller ongesteld. Ik zie in jullie geval geen reden om je zorgen te maken.
Als je wil dat de pil je blijft beschermen moet je inderdaad na de stopweek weer aan je nieuwe strip beginnen.quote:Op dinsdag 15 mei 2007 19:12 schreef TC_Artemis het volgende:
[..]
Fijn om te horen in iedergeval. Ze zegt dat ze niet zo heel erg meer stressed, en zegt aan de andere kant dan dat ze nogsteeds niet ongesteld is gevonden, dus het is een beetje dubbel. Maar na 7 dagen moet ze gewoon weer gaan slikken, en dan gewoon de volgende stopweek afwachten?
Volgens mij staat dat allemaal in de bijsluiter en ik denk dat als je een week na je menstruatie begint je eerst een maand moet slikken voordat hij veilig is.quote:Op woensdag 16 mei 2007 17:49 schreef $tranger het volgende:
Even een kort vraagje. M'n vriendin is sinds vorige week vrijdag aan de pil (microgynon 30). Donderdag de week ervoor is ze ongesteld geworden en dus 8 dagen later is ze begonnen aan d'r eerste strip. Nu is er alleen een boel onduidelijkheid per wanneer deze pil nou veilig zou zijn. De een zegt pas na de 1e periode, de ander zegt al na 7 dagen. Iemand een duidelijk en onderbouwd antwoord?
hoe ik het heb gedaan:quote:Op woensdag 27 juni 2007 00:17 schreef missnobody het volgende:
ik wil graag aan de pil, maar m'n ouders vinden dit absoluut niet goed. Nu wil ik toch aan de pil zonder dat m'n ouders dit weten. Via huisarts kan niet omdat verzekering alles door geeft.
Nu kwam ik de site pilonline tegen. Heeft iemand hier ervaring mee? Is het mogelijk via die site op een manier aan de pil te komen zonder dat er iets naar huis gestuurd wordt ofzo?
Ik ben 17.. even voor duidelijkheid..
Ik heb haar net maar even via de telefoon gesproken, en zij zegt dat dat het in week 2 was dat ze hem vergeten was en dat het daarom geen probleem moet zijn..(terwijl het in week 1 of 3 wel erg zou zijn..) Ze was hier erg zeker over, toch heb ik het idee dat dit niet goed kan zijn..quote:Op maandag 9 juli 2007 13:19 schreef loveli het volgende:
Ja.
en waar haal jij die wijsheid vandaan????quote:Op maandag 9 juli 2007 21:48 schreef Smart_ass het volgende:
Twee of drie maanden slikken totdat het jou uitkomt lijkt me niet echt gezond..
Ik gebruik al een vijftal jaar Yasmin en ben er nog altijd heel tevreden over. Enige minpunt is dat je er niets van terugbetaald krijgt in mijn ogen...quote:Op maandag 14 mei 2007 21:05 schreef Auticia het volgende:
[..]
Ik denk niet dat de bijverschijnselen voor iedereen hetzelfde zijn hoor, ik denk dat er zat meiden zijn die tevreden zijn over de Yasmin.
kan natuurlijk geen kwaad. Als je een koelkast in de buurt hebt zou ik het zeker doen. Anders gewoon op een donker plekje leggen dat het koelste blijft.quote:Op maandag 16 juli 2007 18:17 schreef wobbel het volgende:
Op vakantie bij +/- 35 graden (soms 45) is het dan verstandig de pil in de koelkast te leggen ofzo?(ook uit de zon is het 35/45 graden)
Willen natuurlijk geen kindjes na de v akantie
navragen kan nooit geen kwaadquote:Op donderdag 2 augustus 2007 21:44 schreef Emmy88 het volgende:
Diclofenac is ook ontstekingsremmend, dit had ik ivm vocht in mn hand wat ook idd pijn veroorzaakte. Om de ontsteking tegen te gaan moest ik het twee weken gebruiken.
Maar bedankt voor je reactie, ik voel me nu wel iets geruster. Ik hoef dus geen MAP te nemen? nouja dat heeft sowieso weinig zin gezien de afgelopen 2 wekenIk ga het morgen voor de zekerheid navragen bij de apotheek maar nu kan ik in ieder geval een beetje geruster slapen
juist daar zijn we erg goed inquote:Op donderdag 2 augustus 2007 22:15 schreef VASND het volgende:
Mogen complexe vraagjes mbt de betrouwbaarheid hier ook gesteld worden?
(geen wetenschappelijk gewauwel, gewoon verhaaltje van vriendin die keertje anders geslikt heeft dan normaal)
Oke tof bedankt! Al die bronnen op internet spreken elkaar tegen en ik ben nogal een stresskip.. ga nu rustig slapen en morgen om van 99% naar 100% zeker te gaan bij de apotheek navragenquote:Op donderdag 2 augustus 2007 21:47 schreef Riann het volgende:
[..]
navragen kan nooit geen kwaad
maar diclofenac heeft geen tegenwerking op de pil ik ben zusteren ik heb ook altijd diclofenac thuis liggen is een best sterke pijnstiller.
Oké danquote:
ik denk dat ze je bij de apotheek zeggen dat je nu zwanger zou kunnen zijn. Ga daar maar vast van uit, en sowieso is het een mogelijkheid, omdat ieder lijf er anders op reageert en het niet voor niets in de gebruiksaanwijzing staat.quote:Op donderdag 2 augustus 2007 22:34 schreef Emmy88 het volgende:
[..]
Oke tof bedankt! Al die bronnen op internet spreken elkaar tegen en ik ben nogal een stresskip.. ga nu rustig slapen en morgen om van 99% naar 100% zeker te gaan bij de apotheek navragen
Sowieso is ze niet zwanger, maak je geen zorgen. Als je de pil doorslikt tellen alle weken na de tweede als de derde week, dus dat je stopweek kunt houden wanneer je wilt. De stopweek was kort, maar dat maakt niet uit.quote:Op donderdag 2 augustus 2007 22:37 schreef VASND het volgende:
[..]
Oké dan!
Het zit namelijk zo:
Mijn vriendin is een tijd geleden met de pil begonnen, en heeft tijdens de vakantie door geslikt.
Nu is ze door het tijdverschil plus de negen uur durende vliegreis er eentje vergeten, en is ze gestopt (bij wijze van naja dan maar stopweek). Dit was dus midden in de strip.
Nu is ze, omdat ze na 2 dagen nog niet ongesteld was geweest, weer doorgegaan met slikken, en de 3e dag alsnog ongesteld geworden, en doorgeslikt.
Inmiddels hebben we dinsdag seks gehad (sowieso wel veilig, aangezien het de 8e dag was na het stoppen, en de pillen in het midden van de strip zwaarder zijn?).
Ze had gehoord dat de hormoondoseringen niet gelijk waren in de pillen, en dat lijkt me ergens ook best wel logisch, dus mijn vraag: naar mate de maand vorderd, en ze zou gewoon met deze strip doorgaan met slikken, wordt de werking minder betrouwbaar?
Het was wat lastig op een rijtje te zetten allemaal, maar we begrijpen het nuquote:Op donderdag 2 augustus 2007 22:50 schreef Twinky het volgende:
[..]
Sowieso is ze niet zwanger, maak je geen zorgen. Als je de pil doorslikt tellen alle weken na de tweede als de derde week, dus dat je stopweek kunt houden wanneer je wilt. De stopweek was kort, maar dat maakt niet uit.
bij de normale anticonceptiepil zijn alle pillen even hoog gedoseerd. In de tweede week ben je alleen veiliger, omdat je de week ervoor-week erna buffer hebt, die erg goed werkt. Sowieso kun je dat als trucje gebruiken, als je de week voor de seks en de week erna de pil netjes hebt geslikt (stopweek uitgezonderd, die telt ook als 'netjes slikken', mits maximaal 7 dagen)
Ze kan deze strip dus afslikken. Het is wel verstandig om daarna nog een hele slip door te slikken om weer in het gewone ritme te komen, en om zeker te zijn dat je meer dan twee weken hebt geslikt. De volgende keer dat zoiets gebeurt kan ze ook beter een nieuwe strip pakken en de halve gebruike als reservestrip (bij diarree/overgeven oid), zodat ze in het normale ritme blijft.
Zeg haar maar dat het verstandiger is om gewoon hele strippen te slikken (doorslikken of niet) en altijd een hele week stopweek te houden. Zo raak je de tel niet kwijt en krijg je niet zulke situaties.
Daar gaat mn nachtrustquote:Op donderdag 2 augustus 2007 22:42 schreef Twinky het volgende:
[..]
ik denk dat ze je bij de apotheek zeggen dat je nu zwanger zou kunnen zijn. Ga daar maar vast van uit, en sowieso is het een mogelijkheid, omdat ieder lijf er anders op reageert en het niet voor niets in de gebruiksaanwijzing staat.
Daarentegen werkt de Pil enigszins cumultatief, en kun je er haast vanuit gaan dat er voldoende hormonen in je lichaam aanwezig waren. MAP is inderdaad te laat, maar je hebt ook nog een abortuspil (lijkt minder erg dan de overtijdsbehandeling).Ik ga voor niet zwanger, maar een testje als je de volgende keer ongesteld moet worden kan geen kwaad.
Let op: ongesteld worden betekent niet dat je niet zwanger bent!!
Dat is zo. Ik geloof dat je na een week of 2 slikken aardig in de buurt bent van het hoogste punt van de concentratie hormonen in je bloed, daarna stijgt het niet zo heel veel meer. Ik weet niet precies op welke manier de werking van de pil kan worden verminderd door je medicijnen, vaak heeft het te maken met een snellere werking van de lever.quote:Op donderdag 2 augustus 2007 23:20 schreef Emmy88 het volgende:
Ik hoop dat het helpt dat ik de pil nu al 5 weken achter elkaar slik, als het enigszins cumulatief werkt.
Dus zonder stoppen met de tweede srip begonnen, 2 dagen niet geslikt en daarna verder gegaan met dezelfde aangebroken strip?quote:Op donderdag 2 augustus 2007 22:37 schreef VASND het volgende:
...Dit was dus midden in de strip.
Nu is ze, omdat ze na 2 dagen nog niet ongesteld was geweest, weer doorgegaan met slikken, en de 3e dag alsnog ongesteld geworden, en doorgeslikt.
Of dat echt veilig was hangt af van welke pil ze slikt:quote:Inmiddels hebben we dinsdag seks gehad (sowieso wel veilig, aangezien het de 8e dag was na het stoppen, en de pillen in het midden van de strip zwaarder zijn?).
Bij een een-fase pil zitten in alle pillen evenveel hormonen (diane, minerva, microgynon, rigevidon, yasmin, fmodeen en nog veel meer namen). Dan is er niets aan de hand.quote:Ze had gehoord dat de hormoondoseringen niet gelijk waren in de pillen
We have a winnerquote:Op donderdag 2 augustus 2007 21:47 schreef Riann het volgende:
[..]
navragen kan nooit geen kwaad
maar diclofenac heeft geen tegenwerking op de pil ik ben zusteren ik heb ook altijd diclofenac thuis liggen is een best sterke pijnstiller.
Precies dat ja.quote:Dus zonder stoppen met de tweede srip begonnen, 2 dagen niet geslikt en daarna verder gegaan met dezelfde aangebroken strip?
Ze slikt de Diane pil, een normale pil dus.quote:Of dat echt veilig was hangt af van welke pil ze slikt:
Bij een een-fase pil zitten in alle pillen evenveel hormonen (diane, minerva, microgynon, rigevidon, yasmin, fmodeen en nog veel meer namen). Dan is er niets aan de hand.
Als ze een twee- of drie-fasen pil slikt (bv. gracial of trigynon), zit in de eerste reeks pillen meestal geen progestageen, maar alleen oestrogeen. Vooenamelijk het progestageen zorgt voor de remming van de eisprong. Als ze een meer-fasen pil slikt, is het lastig om zonder bijsluiter te beredeneren hoe veilig het was.
Thanks voor de second opinionquote:Op vrijdag 3 augustus 2007 16:52 schreef loveli het volgende:
Dan is er niets aan de hand.
Pil-cyclus: stopweek, geen hormonen en er kan een eitje gaan rijpen. Je begint weer te slikken, eitje zal niet volledig rijpen, dus geen eisprong. Je blijft slikken, eitje verschrompelt en wordt door je lichaam opgenomen.quote:Op dinsdag 7 augustus 2007 18:47 schreef vliegtuigje het volgende:
... of gewoon een stopweek inlassen. Dat laatste vind ik echt vreemd, heb ik nou al genoeg hormonen binnen om een beschermde stopweek te hebben? Er staat immers niets over een alternatief anti-conceptiemiddel...
Van i'net over femodeen:quote:Extra probleem deze keer is dat ik na deze strip sowieso al met stediril 30 wilde stoppen en over wil schakelen naar de Femodeen.
Mijn huisarts zei dat ik dat de eerste dag van de menstruatie kan doen en dat ik dan gelijk beschermd ben, de bijsluiter zegt dat ik dit na de stopweek moet doen of gewoon geen stopweek moet inlassen..
Heb je snel genoeg beschikking over femodeen? Dan zou ik voor optie 3 gaan, of 2. Nogmaals, mijn gezonde verstand zegt dat als je na de stopweek met een willekeurige pil begint gewoon beschermd bent, maar check dat met de huisarts.quote:What to do?
* stopweek inlassen en verder geen maatregelen nemen - vervolgens starten met Femodeen?
* gelijk Femodeen beginnen slikken met al dan niet extra maatregelen?
* op 1e dag ongesteldheid Femodeen beginnen slikken?
Hey, thx voor je reactiequote:Op woensdag 8 augustus 2007 00:05 schreef loveli het volgende:
*lange reactie*
sowieso de vergeten ook slikken, twee tegelijik dus. Verder is week twee eigenlijk relatief veilig, mits je ervoor en verder netjes slikt. Je kúnt voor de MAP gaan, maar in principe is dat niet nodig.quote:Op zondag 12 augustus 2007 11:35 schreef Daiwolk het volgende:
Zonet kwam ik erachter dat ik mijn pil gister vergeten ben in te nemen. Precies na het moment dat ik geneukt had. Vorige week vrijdag ben ik begonnen met mijn nieuwe strip. Dit betekend dat ik nu dus net 2 dagen in de 2e week zit. Moet ik nu even langs de huisarts gaan of is er geen zwangerschap risico? Normaal gesproken slik ik de pil 's ochtends, dat maakt het nu ongeveer 24 uur geleden dat ik de laatste vergeten ben. Heeft het nog zin om deze in te nemen? Heb de bijsluiter ook niet bij me.
Ik slik Rigevidon trouwens.
Ik denk niet dat het echt problemen zal geven, maar waarom niet gewoon voor de zekerheid een condoom gebruiken de komende week? Zo zou ik het alleszins oplossen en hoef je je ook geen zorgen te makenquote:Op zondag 12 augustus 2007 17:06 schreef Roze_Olifantje het volgende:
vraagje...
heb pil 1 2 3 en 4 van de strip normaal geslikt, om 12 u voor het slapen gaan (ongeveer)
toen vrijdagavond uit, dus was wat later, gevolg : pil 5 in de ochtend geslikt om 5 uur..
toen was het nog veilig.. (dacht ik dan)..
maar nu, gisteren, zaterdag, pil 6 vergeten..
deze heb ik zojuist ingenomen (17 u, de volgende dag, zondag dus).
pil 7 voor de zondag dus, wil ik gewoon straks om 0.00 voor slapen gaan weer innemen (zoals normaal)
ben n niet meer veilig toch voor de komende 7 dagen?
weet ik maar ik vroeg het me gewoon af?quote:Op zondag 12 augustus 2007 17:17 schreef leonieke het volgende:
[..]
Ik denk niet dat het echt problemen zal geven, maar waarom niet gewoon voor de zekerheid een condoom gebruiken de komende week? Zo zou ik het alleszins oplossen en hoef je je ook geen zorgen te maken
Ik denk dat je op het randje zit qua veilig zijn. Toevallig zit er tussen pil 5 en 6 precies 36 uur (tussen 4 en 5 minder dan 36, dus helemaal geen probleem), en dat zou betekenen dat je precies wél veilig zit. Toch is het redelijk risicovol en je kunt voor de zekerheid misschien beter een MAP halen, zeker als je de afgelopen dagen ook seks hebt gehad zonder condoom.quote:Op zondag 12 augustus 2007 17:06 schreef Roze_Olifantje het volgende:
vraagje...
heb pil 1 2 3 en 4 van de strip normaal geslikt, om 12 u voor het slapen gaan (ongeveer)
toen vrijdagavond uit, dus was wat later, gevolg : pil 5 in de ochtend geslikt om 5 uur..
toen was het nog veilig.. (dacht ik dan)..
maar nu, gisteren, zaterdag, pil 6 vergeten..
deze heb ik zojuist ingenomen (17 u, de volgende dag, zondag dus).
pil 7 voor de zondag dus, wil ik gewoon straks om 0.00 voor slapen gaan weer innemen (zoals normaal)
ben n niet meer veilig toch voor de komende 7 dagen?
map is niet nodig, afgelopen dagen geen sex gehad!!quote:Op maandag 13 augustus 2007 00:35 schreef Twinky het volgende:
[..]
Ik denk dat je op het randje zit qua veilig zijn. Toevallig zit er tussen pil 5 en 6 precies 36 uur (tussen 4 en 5 minder dan 36, dus helemaal geen probleem), en dat zou betekenen dat je precies wél veilig zit. Toch is het redelijk risicovol en je kunt voor de zekerheid misschien beter een MAP halen, zeker als je de afgelopen dagen ook seks hebt gehad zonder condoom.
Pil 7 kun je/kon je inderdaad weer gewoon slikken. Succes ermee!
Dat staat dus in mijn bijsluiter, maar ik heb wel een eenfasepil (microgynon 20)... Hmm...quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 10:50 schreef loveli het volgende:
Volgens een andere site geldt de periode van 7 dagen alleen als je tijdens de menstruatie begint op een andere dag dan de eerste (maar dat gaat over een 2-fasenpil en ik begin in de war te raken).
bron: www.nu.nlquote:Bij vergeten pil geen morning-afterpil meer
Uitgegeven: 1 september 2007 20:56
AMSTERDAM - Vrouwen die één dag de pil vergeten in te nemen, hoeven geen morning-afterpil meer te slikken.
Ongeacht de week waarin zij de pil vergeten moeten zij die vergeten pil zo snel mogelijk alsnog slikken. Zij lopen geen verhoogd risico op zwangerschap.
Dat blijkt uit een nieuw advies van het Nederlands Huisartsen Genootschap, het Wetenschappelijk Instituut Nederlandse Apothekers, de Nederlandse Vereniging voor Obstetrie en Gynaecologie en de Rutgers Nisso Groep.
Daarover schrijft het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde, dat zaterdag verscheen.
Adviezen
Eerder gaven deze partijen verschillende adviezen over het innemen van een morning-afterpil na het vergeten van de pil. Om hier een einde aan te maken hebben zij gezamenlijk een advies opgesteld dat is gebaseerd op een onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie.
In de huidige bijsluiters van pillen staat het advies om bij het vergeten van een pil in de eerste week van de strip de huisarts te raadplegen als er in de week vóór het vergeten geslachtsgemeenschap heeft plaatsgevonden. Dat hoeft nu niet meer.
Meer
Wie meer dan één pil vergeet kan volgens het advies het beste naar de huisarts of apotheek gaan, vooral in de eerste week van de strip. Dit advies blijft dus ongewijzigd.
Ik heb ergens gelezen dat je in 3 weken een nieuwe gewoonte aanleert, toevallig precies een pilstripquote:Op maandag 10 september 2007 21:51 schreef Gutnre het volgende:
Haha, die omgekeerde volgorde went helaas niet zo snel
Ik neem aan dat die conclusie niet voor alle zaken in alle omstandigheden geldt. Knap onderzoek zou dat zijn. We zullen wel zien.quote:Op maandag 10 september 2007 23:16 schreef loveli het volgende:
[..]
Ik heb ergens gelezen dat je in 3 weken een nieuwe gewoonte aanleert, toevallig precies een pilstrip
Ja, dat kan. Heel goed zelfs. Bij de apotheek kan ze vragen om de originele Diane, die moeten ze haar ook geven. Dat kan ook via haar huisarts, als hij een recept schrijft waar de Diane (letterlijk) opstaat zijn ze zelfs nog verplichter het mee te geven.quote:Op donderdag 13 september 2007 21:00 schreef ronnym het volgende:
mijn vrou gebruikt al jaren de diana toen ik haar leerde kennen hadden we een goede sexleven waarbij zij ook zeer opgewonden werd.
Sinds we getrouwd en zij van huisarts is gewisseld krijgt nog steeds de diana maar van een ander merk. Sindsdien is het me opgevallen dat haar zin in sex bijna helemaal is verdwenen.
Kan het aan de andere merk pil liggen?
Dat kan ook gewoon zonder pil.quote:Op vrijdag 14 september 2007 00:16 schreef loveli het volgende:
Lees dit maar even: http://www.anticonceptie-online.nl/bijwerkingen_pil.htm
Een verminderd libido is een bijwerking die er pas na jaren pil slikken in kan sluipen.
Jaquote:Op vrijdag 14 september 2007 01:09 schreef loveli het volgende:
Klopt, trouwen schijnt ook een trigger te zijn
en het kwijlende resultaatquote:Op vrijdag 14 september 2007 01:09 schreef loveli het volgende:
Klopt, trouwen schijnt ook een trigger te zijn
ze heeft inderdaad de pil tegen acne en ze gebruikt het al ruim 6 a 7 jaar.quote:Op vrijdag 14 september 2007 00:16 schreef loveli het volgende:
Lees dit maar even: http://www.anticonceptie-online.nl/bijwerkingen_pil.htm
Een verminderd libido is een bijwerking die er pas na jaren pil slikken in kan sluipen. Het progestageen is de hoofdverantwoordelijke, maar ook het oestrogeen speelt een rol. Bedenk wel dat de Diane-pil en zijn generieken een anti-androgeen effect hebben, dat kan je vriendin merken aan huid en haar. Als ze zou overstappen naar bv. de Microgynon of Minulet, kan ze meer veranderingen zien dan alleen haar libido.
De Yasmin is meer neutraal, geen androgeen effect en geen anti-androgeen effect. Misschien is dat voor haar een goede oplossing. Ik kan me voorstellen dat ze de Diane slikte tegen acne, dan is Microgynon misschien niet de juiste keuze. Bij de Yasmin moet de kanttekening worden geplaatst dat er mogelijk meer risico is op trombose. De huisarts weet wellicht beter hoe de risico's zich verhouden.
Hoop dat hij dat niet verkeerd opvat!quote:Op dinsdag 18 september 2007 01:43 schreef loveli het volgende:
En het maakt geen fluit uit of ze een volle lading heeft gehad of niet.
Psssst, Mirena: Voor, tijdens en na het plaatsen - Deel 4quote:Op dinsdag 16 oktober 2007 17:42 schreef Syytön het volgende:
Binnenkort mirena spiraal laten plaatsen... brrrr
Deze optie heeft mijn vriendin dus gevolgd. Alleen die 14 dagen met condoom is mij een beetje onduidelijk. Ze was op de eerste dag vd derde week de pil vergeten (~13/14 uur te laat), en heeft vervolgens 6 pillen wél correct geslikt (vergeten pil samen met 2e ingenomen), vervolgens ongesteld geworden in de stopweek, en inmiddels 13 dagen later is ze weer begonnen aan een nieuwe strip. Vandaag is het dan 14 dagen na de vergeten pil. Is ze nu al beschermd, of tellen die 14 dagen pas vanaf het einde vd vorige strip, dus dat ze eerst 7 dagen lang de nieuwe strip heeft geslikt.quote:- Pil vergeten in de derde week van de pilstrip, dan zijn er vier mogelijkheden:
- Pil alsnog innemen, strip afmaken volgens schema en 14 dagen condooms gebruiken;
blabla
Nou, ik kan er alleen maar naar kijken volgens de oude regels, hoe het zit met die nieuwe weet ik niet.quote:Op zondag 21 oktober 2007 21:26 schreef Shelloz het volgende:
Hey, kan iemand misschien dit onduidelijk advies voor mij verhelderen?
[..]
Deze optie heeft mijn vriendin dus gevolgd. Alleen die 14 dagen met condoom is mij een beetje onduidelijk. Ze was op de eerste dag vd derde week de pil vergeten (~13/14 uur te laat), en heeft vervolgens 6 pillen wél correct geslikt (vergeten pil samen met 2e ingenomen), vervolgens ongesteld geworden in de stopweek, en inmiddels 13 dagen later is ze weer begonnen aan een nieuwe strip. Vandaag is het dan 14 dagen na de vergeten pil. Is ze nu al beschermd, of tellen die 14 dagen pas vanaf het einde vd vorige strip, dus dat ze eerst 7 dagen lang de nieuwe strip heeft geslikt.
Laatste optie lijkt mij de meest logisch, maar als je strikt lees, zou je ook 14 dagen vanaf het vergeten vd pil kunnen hanteren. De gebruikte pil is trouwens de minerva, en het advies komt rechtstreeks uit de bijsluiter. Maar dit had wel duidelijker geformuleerd mogen worden. En we hebben tot nu gewoon condooms gebruikt, maar goed, als het even kan, dan niet natuurlijk
Overigens, in de 2e week is ze de pil echt vergeten (24 uur te laat), maar dat zou naar mijn weten geen verschil moeten uitmaken. Was ook wat deze maand, gaat het een paar maanden goed zonder te vergeten, vergeet ze er ineens 2 in 1 maand, majah.
quote:Op vrijdag 23 november 2007 20:52 schreef agRESSIV-e het volgende:
verkapt kijk-mij-eens-van-bil-gaan-na-een-maand-rukken topic
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |