De kosten voor het bezoek aan de specialist kun je kwijt onder de 'Overige uitgaven'.quote:Op zondag 1 april 2007 20:56 schreef Flipper01 het volgende:
Ik heb nog even een vraagje over de aftrek van ziektekosten.
Ik doe belastingaangifte voor mezelf en m'n toeslagpartner. M'n toeslagpartner heeft echter geen uitnodiging van de belastingdienst gehad om aangifte te doen gezien het feit dat hij maar 1 bijbaantje heeft en verder nog studeert. Ik ben ook nog student, maar heb ik in 2006 meerdere baantjes gehad.
Ik heb mijn studiekosten geheel afgetrokken aangezien ik geen stufi meer ontvang, volgens mij kan dit allemaal, maar ik zit nu met de aftrek van ziektekosten.
Ik heb het volgende ingevuld:
Standaardpremie: 2x1015 = ¤ 2030
Ontvangen zorgtoeslag: 2x612 = ¤ 1224
Specifieke uitgaven:
Huisapotheek 2x23 = ¤ 46
Uitgaven hulpmiddelen ¤ 168 (lenzen van mijn toeslagpartner)
Hiermee zit ik nog niet boven het drempelbedrag, maar ik heb in 2006 nog ¤ 196 aan ziektekosten moeten betalen (bezoek aan specialist) die niet door de ziektekostenverzekering werden betaald. Kan ik dit bedrag er ook nog bij op tellen en zo ja waar moet ik dit plaatsen?
"Bij een toetsingsinkomen van ¤ 17.494 (het drempelinkomen) of minder is de normpremie een vast bedrag. Voor een aanvrager zonder toeslagpartner is dat bedrag ¤ 612 (3,5% van ¤ 17.494). Voor een aanvrager met toeslagpartner is dat bedrag ¤ 875 (5% van ¤ 17.494)."quote:Op zondag 1 april 2007 21:35 schreef dndiek het volgende:
Hoe krijg je het voor elkaar om zoveel zorgtoeslag te ontvangen
Alleen is max 403 en met partner is max 1156 voor de zorgtoeslag.....quote:Op zondag 1 april 2007 22:59 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
"Voor een aanvrager zonder toeslagpartner is dat bedrag ¤ 612 (3,5% van ¤ 17.494). Voor een aanvrager met toeslagpartner is dat bedrag ¤ 875 (5% van ¤ 17.494)."
Blijkbaar heeft ze een laag toetsingsinkomen. Alleen hebben ze het beide aangevraagd als individueel zonder toeslagpartner. Dat wordt dus een deel terugbetalen.
Misschien kijk je bij de huurtoeslagquote:Op zondag 1 april 2007 23:04 schreef ManAtWork het volgende:
Vreemd,... bovenstaande staat komt uit de helpfile van het huur- en/of zorgtoeslagprogramma van 2006.![]()
Dan weet ik het ook niet.... Ik weet 403 en 1156 wel 100% zeker iigquote:
Je hebt zeker een punt hoor en ik denk ook wel dat je gelijk hebt, maar dan moet er natuurlijk ook een wettelijk basis voor zijn. Ik zit me bijv. ook het volgende af te vragen: stel je hebt alles geregeld, maar op het laatste moment ketst de koop af. Zijn de kosten die je tot dan toe gemaakt hebt aftrekbaar? De wettekst lijkt me daar geen uitsluitsel over te geven...quote:Op zondag 1 april 2007 12:38 schreef ManAtWork het volgende:
Hoe wil je kosten aftrekken voor een woning die nog niet kwalificeert als eigen woning omdat deze nog geleverd moet worden?
Even los van bovenstaande: als de kosten al aftrekbaar zouden zijn (is ten eerste de info op de site van de belastingdienst dus niet juist) is de verwerking ervan zoals jij het schetst niet juist.
Even goed: ik laat me graag overtuigen van het tegendeel.
Bij het aanvragen van de zorgtoeslag hebben we ons inkomen in moeten vullen, aangezien we beiden nauwelijks inkomen hebben kwamen we in aanmerking voor de maximale zorgtoeslag wat neerkwam op ¤ 102 per maand. Ik zal dit vanavond nog even nakijken, want op de site van de belastingdienst staat een max bedrag van ¤ 96 per maand..quote:Op zondag 1 april 2007 21:35 schreef dndiek het volgende:
Hoe krijg je het voor elkaar om zoveel zorgtoeslag te ontvangen
Mijn toeslagpartner hoeft geen aangifte te doen. Ik was van mening dat hij wel meegenomen moest worden bij de belastingaangifte, maar zal het vanavond nog ff nakijken. Qua studiekosten komt hij niet in aanmerking omdat hij nog studiefinanciering ontvangt. Hij heeft echter wel uitgaven voor lenzen wat dus weer voordeel op kan leveren voor de aftrekpost voor ziektekosten aangezien we zo boven de drempel komen, of zie ik dit verkeerd?quote:Op zondag 1 april 2007 22:02 schreef Kwarkie het volgende:
Flipper01, ik zou ook nog even kijken of het niet interessanter is voor jullie om apart aangifte te doen. Toeslagpartner met elkaar zijn hoeft niet te betekenen dat je voor fiscaal partnerschap kiest.
Zodoende heb je niet tweemaal de studie- en ziektekosten drempel (kom je daar echter allebei bovenuit, maakt het afaik weinig uit)
quote:Op maandag 2 april 2007 15:05 schreef Jarno het volgende:
Een WW uitkering valt altijd onder 'Inkomsten vroegere dienstbetrekking'? Klopt dit?
En een ziekte wet uitkering valt weer onder tegenwoordige dienstbetrekking?
Eenschquote:Op maandag 2 april 2007 17:54 schreef Bibikuif22 het volgende:
Zo volgende deel alweer! Ik ga ook hier even meelezen met de tips en adviezen, je leert er zo echt van vind ik!
Nee.quote:Op maandag 2 april 2007 09:05 schreef Meeldraad het volgende:
[..]
Je hebt zeker een punt hoor en ik denk ook wel dat je gelijk hebt, maar dan moet er natuurlijk ook een wettelijk basis voor zijn. Ik zit me bijv. ook het volgende af te vragen: stel je hebt alles geregeld, maar op het laatste moment ketst de koop af. Zijn de kosten die je tot dan toe gemaakt hebt aftrekbaar? De wettekst lijkt me daar geen uitsluitsel over te geven...
De kosten kwalificeren niet als kosten gemaakt voor geldlening die kwalificeert als eigenwoningschuld. Maar ik begrijp de achterliggende gedachte van de vraag.quote:(art. 3.120 WIB) Aftrekbare kosten eigen woning
1. De aftrekbare kosten met betrekking tot een eigen woning zijn het gezamenlijke bedrag van:
a.
de renten van schulden, kosten van geldleningen daaronder begrepen, die behoren tot de eigenwoningschuld;
b.
de periodieke betalingen op grond van de rechten van erfpacht, opstal en beklemming met betrekking tot de eigen woning.
Wat dacht je zelf als je alle topics hebt doorgelezen.quote:Op maandag 2 april 2007 15:07 schreef MarkzMan_X het volgende:
Dit jaar pas voor het eerst elektronisch aangifte gedaan. Nu nooit meer anders! Of doet het meerendeel hier nog steeds per papier aangifte?
Welk bedrag bedoel je met (over het bedrag heen)?quote:Op maandag 2 april 2007 18:22 schreef Omkron het volgende:
ZIektekosten waren toch aftrekbaar? Had nog een tandarts rekening die mijn zorgverzekeraar niet meer dekte (over het bedrag heen), mooi dat ik die niet terugkrijg van de belasting.
Je krijgt (normaal gesproken) nooit het gehele bedrag van de belastingdienst terug. Hoogstens krijg je het bedrag maal het toptarief van de inkomstenbelasting terug omdat je het als aftrekpost ten laste van je inkomen kunt brengen.quote:Op maandag 2 april 2007 18:22 schreef Omkron het volgende:
ZIektekosten waren toch aftrekbaar? Had nog een tandarts rekening die mijn zorgverzekeraar niet meer dekte (over het bedrag heen), mooi dat ik die niet terugkrijg van de belasting.
Nope, geen zorgtoeslag en allebei brilloos...dus ff 2x 23 erbij en 2x 795 erafquote:Op maandag 2 april 2007 20:06 schreef ManAtWork het volgende:
Neem je nog wel even 2x de huisapotheek mee?
En als je verder geen kosten hebt gehad die niet vergoed zijn (bril, lenzen?) ben je er wel zo'n beetje.
Ik ga er dan ook vanuit dat je geen zorgtoeslag hebt gehad.
En nee, vorig jaar was het niet makkelijker (of moeilijker).
Maar in mijn situatie is het eik al veranderd. Ben meer gaan verdienen.quote:Op maandag 2 april 2007 20:35 schreef Jarno het volgende:
Ik zit ook in zo'n situatie. Wat ik me kan herinneren van die brief is dat ik geen aangifte hoef te doen totdat er dusdanige veranderingen zijn in mijn fiscale situatie dat de uitkomst van de aangifte zou veranderen (lees: van nihil naar iets anders). Zelf in de gaten houden dus.
Het verhaal rond de lijfrente is feitelijk niet veranderd. Maar ze hebben nu een rekenhulp ingebouwd zodat je kunt zien of je gebruik kunt maken van de reserveringsruimte of de jaarruimte.quote:Op maandag 2 april 2007 20:18 schreef Ingetje79 het volgende:
[..]
Nope, geen zorgtoeslag en allebei brilloos...dus ff 2x 23 erbij en 2x 795 eraf![]()
Is het lijfrente box1 gebeuren ook veranderd trouwens? (als ik eenmaal op dreef ben)
Vorig jaar hoefde ik alleen de betaalde premie in te vullen en nu krijg ik een heel verhaal over rekenhulp e.d.
Volgend jaar laat ik het mooi door iemand anders doen![]()
Maaaarrrr....als je gewoon de betaalde premie over 2006 invuld, rekenen de mannetjes van de belastingdienst toch uit of je een tekort hebt? En dus de premie af mag trekken...quote:Op maandag 2 april 2007 21:02 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Het verhaal rond de lijfrente is feitelijk niet veranderd. Maar ze hebben nu een rekenhulp ingebouwd zodat je kunt zien of je gebruik kunt maken van de reserveringsruimte of de jaarruimte.
(Dat is de juiste insteek. Op deze wijze houden wij ook werk.)
Als je verder geen bijtelposten of aftrekposten hebt (kijk nog maar eens goed naar de ziektekosten e.d.quote:Op maandag 2 april 2007 20:57 schreef Biogarde het volgende:
Ik heb alleen maar inkomsten uit m'n baan. Verder niets. En daar betaal ik belasting over.
In die brief staat letterlijk; 'u hoeft over 2006 alleen aangifte te doen als u bijvoorbeeld inkomsten heeft waar geen heffing over in is gehouden'. Dit geld welliswaar voor 2006, maar het lijkt me voor 2007 ook te gelden.
Bedoel; zij weten toch wat ik aan loon binnenkrijg
Ik ga ze wel bellen morgen
Ik krijg geen aanvullende meuk van de overheid. Alleen loon. (Zit te hoog met m'n inkomsten)quote:Op maandag 2 april 2007 21:05 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Als je verder geen bijtelposten of aftrekposten hebt (kijk nog maar eens goed naar de ziektekosten e.d.) is je ingehouden loonheffing gelijk aan de te betalen inkomstenbelasting en hoef je dus geen aangifte te doen. Voorop gesteld dat je werkgever op de juiste wijze zijn/haar loonadministratie voert/laat voeren.
Uiteraard mag je altijd het programma gebruiken om te kijken of je toch nog iets terug krijgt.
Heb je wel voorlopige aanslagen gehad (bijv. inkomstenbelasting, huurtoeslag of zorgtoeslag) zal je aangifte moeten doen om te kijken of je niet te veel dan wel te weinig hebt ontvangen.
Simpel gezegd: het is afhankelijk van je persoonlijke situatie of het wel of niet lonend is om aangifte te doen.
Het advies is om eerst de reserveringsruimte van voorgaande jaren te gebruiken (mocht je die nog hebben). Dat voorkomt dat je ruimtes/mogelijkheden onbenut laat. Maar daarvoor moet je dus een aantal jaren invullen, helaas,...quote:Op maandag 2 april 2007 21:05 schreef Ingetje79 het volgende:
[..]
Maaaarrrr....als je gewoon de betaalde premie over 2006 invuld, rekenen de mannetjes van de belastingdienst toch uit of je een tekort hebt? En dus de premie af mag trekken...
Of moet ik zelf het hele verhaal van 2005 nogmaals nalopen?
Je hebt er wel verstand van trouwens![]()
![]()
Ja, daar ben ik vanmiddag ook mee aan het puzzelen geweest, maar die drempel is echt belachelijk hoog, of mis ik iets (een beetje Ingrid d'r vraag zeg maar). Daarnaast ben ik niet zo'n bonnen bewaarder dus bij een controle zou ik genadeloos door de mand vallen geloof ik.quote:Op maandag 2 april 2007 21:05 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Als je verder geen bijtelposten of aftrekposten hebt (kijk nog maar eens goed naar de ziektekosten e.d.)
Een hoge drempel wil dus zeggen een hoog inkomen.quote:Op maandag 2 april 2007 21:08 schreef Jarno het volgende:
[..]
Ja, daar ben ik vanmiddag ook mee aan het puzzelen geweest, maar die drempel is echt belachelijk hoog, of mis ik iets (een beetje Ingrid d'r vraag zeg maar). Daarnaast ben ik niet zo'n bonnen bewaarder dus bij een controle zou ik genadeloos door de mand vallen geloof ik..
Ingrid is het correcte antwoord hoorquote:Op maandag 2 april 2007 21:08 schreef Jarno het volgende:
Ingetje, dus.
Tipje, pak de aangifte van de voorgaande jaren erbij. Of zoek de aanslagen van voorgaande jaren even op. Daar staan de meeste benodigde gegeven ook op vermeld. (Zo kon ik tenminste nog een groot aantal jaren invullen.)quote:Op maandag 2 april 2007 21:12 schreef Ingetje79 het volgende:
[..]
Ingrid is het correcte antwoord hoor![]()
En...die rekenhulp snap ik niets van...ik weet wel wat m'n inkomsten uit loon waren in 2005, maar dat is dan ook alles![]()
Voor de zorgtoeslag maakt het niet uit of je voor fiscaal partnerschap kiest of niet, de zorgtoeslag werkt met het (ruimere) begrip "toeslagpartner" De zorgtoeslag die op jouw naam binnnenkomt moet je m.i. ook bij jou aangeven.quote:Op dinsdag 3 april 2007 08:29 schreef Flipper01 het volgende:
Als ik niet zou kiezen voor een fiscaal partnerschap, wat moet ik dan invullen bij de ontvangen zorgtoeslag? Het bedrag dat ik heb ontvangen in 2006 voor mij en mijn toeslagpartner (¤102/mnd) of dit bedrag gedeeld door 2?
Daarnaast vroeg ik me af of het gunstig is om voor fiscaal partnerschap te kiezen aangezien m'n fiscale partner uitgaven voor lenzen heeft waarmee we boven de drempel van ¤ 314 komen. Maar begrijp ik het goed dat m'n uitgaven voor niet vergoede bezoeken aan een specialist niet vallen onder de specifieke uitgaven waardoor ze niet meetellen voor de 'chronisch ziek' aftrekpost?
Nee, daar kan je helemaal niets meer mee in de aangifte. Jouw werkgever zal dit via de loonadministratie moeten doen, als hij dit al niet doet.quote:Op dinsdag 3 april 2007 09:41 schreef Artbij het volgende:
Ik zit met het volgende, ik heb een eigen bijdrage betaald voor mijn auto van de zaak, kan ik deze nu nog aftrekken van de bijtelling of heeft mijn werkgever dat meteen maandelijks verrekend?
Heb ze aan de telefoon gehad.quote:Op maandag 2 april 2007 21:00 schreef Jarno het volgende:
Ik blijf ook het liefst zo onbekend mogelijk bij die lui.
Ik heb vandaag maar eens een vraag gesteld aan een onder-inspecteur (of hoe heet zo iemand?) en die zei mij dat het inderdaad niet juist is wat op de site staat en dat art. 3.147 WIB onverkort van toepassing is. Verder zei hij dat het zijns inziens mogelijk is om kosten af te trekken indien de koop niet doorgaat als het "in de geest der wet" is. Maw je moet aannemelijk maken dat de kosten daadwerkelijk zijn gemaakt met het oog op het verkrijgen van een eigenwoningschuld.quote:Op maandag 2 april 2007 18:21 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Nee.
[..]
De kosten kwalificeren niet als kosten gemaakt voor geldlening die kwalificeert als eigenwoningschuld. Maar ik begrijp de achterliggende gedachte van de vraag.
Volgens mij halen we nu twee vragen door elkaar. De vraag wanneer kosten aftrekbaar (bijv. kosten betaald in 2006 en huis gekocht in 2007) en de vraag of kosten aftrekbaar zijn wanneer de koop van een huis niet doorgaat.quote:Op dinsdag 3 april 2007 19:00 schreef Meeldraad het volgende:
[..]
Ik heb vandaag maar eens een vraag gesteld aan een onder-inspecteur (of hoe heet zo iemand?) en die zei mij dat het inderdaad niet juist is wat op de site staat en dat art. 3.147 WIB onverkort van toepassing is. Verder zei hij dat het zijns inziens mogelijk is om kosten af te trekken indien de koop niet doorgaat als het "in de geest der wet" is. Maw je moet aannemelijk maken dat de kosten daadwerkelijk zijn gemaakt met het oog op het verkrijgen van een eigenwoningschuld.
Ik ben nog niet helemaal overtuigd, maar het begint erop te lijken dat toch ik twee keer gelijk had. Ik heb voor de zekerheid nog iemand gevraagd om er eens zijn licht op te werpen. Nog even geduld...
Bedankt!quote:Op dinsdag 3 april 2007 19:23 schreef ManAtWork het volgende:
nr. 1
Ja, op grond van het volgende.
'Hebt u geen toeslagpartner op grond van de hiervoor genoemde categorieën (gehuwd, samenlevingscontract), dan wordt als uw toeslagpartner beschouwd een meerderjarige huisgenoot met wie u in 2007 meer dan zes maanden onafgebroken op uw woonadres staat ingeschreven en met wie u in die periode een gezamenlijke huishouding voert.'
nr 2.
Je kunt een wijziging doorgeven op basis van de nieuwe gegevens. Uiteindelijk wordt alles toch rechtgetrokken op basis van de aangifte inkomstenbelasting 2007.
Een verrekening tussen de zorgtoeslag en de inkomstenbelasting vindt niet plaats. Voor beide wordt een aparte aanslag opgelegd.
Een betalingsverplichting is een schuld, aangegaan voor een verbouwing, dus eigenwoningschuld. Indien er bij niet-betalen rente wordt gerekend, zal deze zeker voor aftrek in aanmerking komen. Incassokosten, ik denk dat ze niet aftrekbaar zijn op grond van een te ver verwijderd verband met de verbetering van de eigen woning.quote:Op dinsdag 3 april 2007 20:38 schreef ManAtWork het volgende:
Nee. Want dit zijn geen kosten die gemaakt zijn voor het ontvangen (of instandhouden) van de eigenwoningschuld. De kosten vloeien voort uit de betalingsverplichting.
Uiteraard dat staat buiten kijf.quote:De genoemde taxatiekosten zijn bijvoorbeeld ook niet aftrekbaar als je een taxatie laat uitvoeren om te kijken of de vraagprijs van een te koop staande woning een reele prijs is.
Precies en deze zouden dus wel eens aftrekbaar kunnen zijn ondanks dat de koop afketst en er geen eigenwoningschuld ontstaat. Ik struikel ook een beetje over dat "behoren" in 3.120, maar in Utrecht is er in ieder geval één aanslagregelaar die er voor openstaatquote:Alleen als de financier een taxatierapport nodig heeft om de financiering goed te keuren, kun je de kosten in aftrek brengen.
Als je een aangiftebrief hebt ontvangen, dan ben je verplicht om aangifte te doen.quote:Op dinsdag 3 april 2007 21:18 schreef Naj_Geetsrev het volgende:
Volgens het aangifte programma moet ik geld betalen. Wat ik vreemd vind, maar ik kan het echt niet vekeerd hebben ingevuld. Wat meot ik dan doen? Gewoon geen aangifte doen?
De stats van 2006
1404 arbeidskorting
5109 loonheffing
23813 loon
En volgens het programma moet ik 168 euro betalen...
Je kunt het programma voor de zorgtoeslag 2007 downloaden van de site van de belastingdienst. Daarin kun je de wijziging doorgeven. Aangezien je daarin beide sofinummers invult, worden (als het goed is) beide aanslagen gewijzigd.quote:Op dinsdag 3 april 2007 20:40 schreef AnnekeM het volgende:
[..]
Bedankt!
Dan is vraag 1 duidelijk.
Vraag 2 niet helemaal. Dat ik het bij de aangifte inkomstenbelasting 2007 op kan geven, ok. Maar hoe kan ik het evt. eerder laten ingaan? Dus per 1 mei a.s. Moet ik een wijziging doorvoeren bij mijn zorgtoeslag en mijn vriend apart zorgtoeslag aanvragen, of kan dat in 1x met de wijziging die ik doorvoer?
De betalingsverplichting is de nota van de bouwer. Hiervoor is een financiering aangegaan. Dit staat ook niet ter discussie. De rente daarvoor is aftrekbaar. Maar het financieren van de rente omdat je niet aan de betalingsverplichting hebt voldaan of het aftrekken van de rente wegens overschrijding van de betalingstermijn is (imo) gelijk te stellen aan de incassokosten. Ze zijn niet gemaakt voor de verbetering van de eigen woning.quote:Op dinsdag 3 april 2007 22:12 schreef Meeldraad het volgende:
[..]
Een betalingsverplichting is een schuld, aangegaan voor een verbouwing, dus eigenwoningschuld. Indien er bij niet-betalen rente wordt gerekend, zal deze zeker voor aftrek in aanmerking komen. Incassokosten, ik denk dat ze niet aftrekbaar zijn op grond van een te ver verwijderd verband met de verbetering van de eigen woning.
Zo heb je het goed geregeld. De ziektekostenverzekering (¤ 1.015 en de eventuele aanvullende premie en de huisapotheek) kunnen je ouders aftrekken bij de ziektekosten. En jij kunt de zorgtoeslag invullen maar omdat je geen kosten hebt, komt dit nergens op in mindering en 'kost' je dit ook geen belasting. Prima verdeling.quote:Op dinsdag 3 april 2007 23:15 schreef Meneer_Storm het volgende:
Kleine vraag:
Ik ben student, uitwonend. Ik ontvang maandelijks de zorgtoeslag à 33~34 euro (?) van de belastingdienst, maar ik ben middels een of ander zorgverzekeringspakket van mijn ouders verzekerd, wat dus niet van mijn rekening getrokken wordt. Ik vraag mij af of ik wel de zorgverzekeringskosten (vanaf 1050) en zorgtoeslag (12x33 of 34 euro) moet invullen bij de buitengewone uitgaven, aangezien ik de zorgtoeslag van de _belastingdienst_ ontvang, hoewel ik de verzekeringskosten niet zelf van mijn rekening laat schrijven.:?
quote:Op dinsdag 3 april 2007 22:22 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Je kunt het programma voor de zorgtoeslag 2007 downloaden van de site van de belastingdienst. Daarin kun je de wijziging doorgeven. Aangezien je daarin beide sofinummers invult, worden (als het goed is) beide aanslagen gewijzigd.
Het is op basis van de aangifte inkomstenbelasting 2007 dat de definitieve aanslag voor de zorgtoeslag wordt vastgesteld. Uiteraard dien je de ontvangen zorgtoeslag ook in je aangifte te vermelden.
op nu.nl:quote:Op woensdag 4 april 2007 09:12 schreef danos het volgende:
Ik hoorde zonet iets over Digi D op de radio en dat je ook een Digi D van een ander kon gebruiken om zo toch op tijd je aangifte te kunnen doen, iemand daar ook meer over gehoord? Mistte het bericht half namelijk.
Toch vreemd dat dit dan niet kan in het programma van de belastingdienst.....quote:Op woensdag 4 april 2007 20:33 schreef ManAtWork het volgende:
Als de aanslag op jouw naam staat, moet jij het opnemen in je fiscale aangifte. Als de helft voor je partner was geweest had je twee toeslagen moeten aanvragen. (Waarbij de vraag komt of het gezien de voorwaarden wel mogelijk was geweest, maar dat terzijde.)
De volgende vraag is alleen waarom jullie niet hebben gekozen voor fiscaal partnerschap?
Er zit een maximum aan de afsluitprovisie....quote:Op woensdag 4 april 2007 22:47 schreef Gompy58 het volgende:
Rabobank Hypotheek betaalde rente 2006
afsluitprovisie Rbobank
Notariële kosten levering hypotheekacte
kadastrale kosten levering hypotheek
opslag kadastraal tarief levering hypotheek
taxatiekosten makelaardij Damen tbv hypotheek
btw over levering hypotheekstelling
rente lening aanschaf woning ouders
Blijkt dat ik uit dit lijstje helaas toch wat moet schrappen.,..
Ik had de kosten van de notaris voor de "levering" van het huis opgeteld bij de kosten van de notaris inzake de hypotheek. Alleen het laatste kan. De levering skosten ed gaan helaas niet door aangezien ze niks met de hypotheek te maken hebben...
bummer
dat is volledig aftrekbaarquote:Op woensdag 4 april 2007 23:00 schreef Gompy58 het volgende:
die is bij mij 1550, kan me niet voorstellen dat ik daar over grenzen heen ga
standaardpremie 1015 pp (waar premie voor wordt betaald) - zorgtoeslag + premie aanvullende verzekering + bijdrages zvw bij algemene uitgavenquote:Even wat anders, is er nog iets te doen met ziektekosten ???
Ik ben een beetje op zoek naar aftrekposten....
Het zal wel niet zo simpel en mooi zijn dat je je zorgpremie kunt aftrekken , maar toch ieman dsugesties waar wat te halen is ?
Ik heb de 795 maar verwijder. Zoveel scheelt dat eigelijk niet op het resultaat.quote:Op donderdag 5 april 2007 07:35 schreef ManAtWork het volgende:
Tenzij je aan onderstaande voorwaarden voldoet, zie ik niet waarom je recht zou hebben voor de vaste aftrek arb. ongeschiktheid.
U kunt een vast bedrag van 795 meetellen bij uw buitengewone uitgaven als u aan alle volgende voorwaarden voldoet:
- U was op 31 december 2005 jonger dan 65 jaar.
- In 2005 of 2006 was u door ziekte of een handicap niet in staat minimaal 55% te verdienen van wat gezonde mensen in gelijke omstandigheden kunnen verdienen.
Heb je van je bril niet een betalingsbewijs (betaald via de PIN, bijv.)? Dan zou ik hem toch opvoeren.
is dat ook hypotheek rente of is het consumptief krediet..? anders kun je het ook niet aftrekken.quote:Op woensdag 4 april 2007 22:47 schreef Gompy58 het volgende:
Rabobank Hypotheek betaalde rente 2006
afsluitprovisie Rbobank
Notariële kosten levering hypotheekacte
kadastrale kosten levering hypotheek
opslag kadastraal tarief levering hypotheek
taxatiekosten makelaardij Damen tbv hypotheek
btw over levering hypotheekstelling
rente lening aanschaf woning ouders
Blijkt dat ik uit dit lijstje helaas toch wat moet schrappen.,..
Ik had de kosten van de notaris voor de "levering" van het huis opgeteld bij de kosten van de notaris inzake de hypotheek. Alleen het laatste kan. De levering skosten ed gaan helaas niet door aangezien ze niks met de hypotheek te maken hebben...
bummer
Mag je dat ook aftrekken? Zo ja, hoe? Dat is toch wat via je loon gaat?quote:Op woensdag 4 april 2007 23:27 schreef Gompy58 het volgende:
thnx dndiek! Levrt toch weer iets op.
Helaas kan ik mijn bril er niet bij optellen.... geen bonnetje meer van te vinden... was iest van 200 euro, maar goed dat zet niet heel veel zoden aan de dijk en als ik het niet kan aantonen...
Toch wel ff een vraagje hoe ik dit moet doen... en of dit wel klopt .... ( ik heb nu het volgende staan)
standaardpremie 1015 ( niets aanvullend)
inkomensafhankelijke bijdrage zorgverzekeringswet ¤ 1758 (¤ 1468 + ¤ 290)
vaste aftrek arb.ongeschiktheid ¤ 795 pp (geeft programma zelf aan ?)
Dit kan je aftrekken bij je ziektekosten of andere buitengewone uitgaven. Onder rekenhulp algemene uitgaven zie je het vanzelf wel.quote:Op donderdag 5 april 2007 13:11 schreef Furia het volgende:
[..]
Mag je dat ook aftrekken? Zo ja, hoe? Dat is toch wat via je loon gaat?
Het heeft pas in 2007 een voordeel opgeleverd dus niet meenemen in de aangifte 2006quote:Op donderdag 5 april 2007 18:17 schreef MassApeal het volgende:
Ik heb in 2006 zelf geen zorgtoeslag ontvangen, ik heb deze dit jaar aangevraagd over 2006 waarvan ik dus ¤403,- terugkrijg. Moet ik dit dan wel invullen als zijnde ontvangen zorgtoeslag in 2006 bij ziektekosten?
wow! Ik hoop dat het klopt, want dat scheelt me ±400 euro!quote:Op donderdag 5 april 2007 13:17 schreef Animal22 het volgende:
[..]
Dit kan je aftrekken bij je ziektekosten of andere buitengewone uitgaven. Onder rekenhulp algemene uitgaven zie je het vanzelf wel.
Het is waar.quote:Op donderdag 5 april 2007 20:25 schreef Furia het volgende:
[..]
wow! Ik hoop dat het klopt, want dat scheelt me ±400 euro!
Volgens de aangifte over 2005 bedroeg mijn persoonsgeboden aftrek (scholingsuitgaven) e 756. Is dit het bedrag wat ik daar moet invullen? Het bedrag wat ik uiteindelijk heb terug ontvangen (het terug gestorte) is niet dit bedrag.quote:Op donderdag 5 april 2007 20:28 schreef ManAtWork het volgende:
In één van de eerdere topics is uitgebreid ingegaan op de studiekosten, stufi, normbedragen ed. Misschien via de zoekfunctie snel te vinden,...?
De laatste vraag: ik neem aan dat je een declaratie oid hebt ingediend waardoor je studiekosten hebt teruggekregen. Aan de hand daarvan weet je dan toch wel deel van 2005 is?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |