Dank je Karina voor de link,het is al weer 23 jaar geleden,ik zat toen pas op mijn eigen huurwoning en was in de keuken aan het koken.
Ik weet nog wel dat ik toen dacht dit is een speciaal moment dit moet ik onthouden samen met dingen als de eerste maanlanding en zo.
Ik ben toen snel naar mijn ouders gegaan om daar op de televisie verder te kijken,ik weet nog wel dat het die avond heel laat is geworden.
Het was speciaal voor mijn vader hij moest in de 2e wereldoorlog naar Duitsland en heeft in Berlijn moeten werken in de "arbeidseinsatz" en heeft destijds aan het eind van de oorlog in de slag om Berlijn gezeten : Duitsers aan de ene kant en de Russen aan de andere kant en hij ertussen terwijl erover de hoofden geschoten werd gellukkig kon hij ontsnappen.
Hij heeft mij nog wel eens verteld dat er een Duitse soldaat liep die hem vroeg waar het front was en dat hij antwoordde: "um die ecke" (om de hoek) de meeste soldaten waren aan het eind van de oorlog oudere mannen die er weinig voor voelden om alsnog voor het "vaterlant" te sneuvelen.
Ik weet me zelfs nog te herinneren de tijd dat Oost en West werden afgesloten en met name dat er in Berlijn prikkeldraadversperringen werden opgetrokken om te voorkomen dat de mensen van Oost naar WestBerlijn konden vluchten,er staat me nog duidelijk een foto voor de geest van een Duitse Vopo (volkspolitie) die plotseling begon te rennen en snel door het prikkeldraad kroop om alsnog aan de westkant te komen terwijl de kogels hem om de oren vlogen.
Een paar dagen later werd begonnen met het bouwen van wat later de Berlijnse muur zou heten en hele familie's soms generatie's gescheiden zou houden.
Mijn vader is nog wel eens naar Berlijn geweest samen met mijn moeder en is toen nog met een bus de oostzone ingeweest (hij was in de oorlogstijd in de oostzone onderdak) ze werden daar door studenten rondgeleid,mijn vader heeft toen nog met een studente gesproken die vertelde dat ze het deel waar hij had gezeten wel kende,helaas was het een paar jaar daarvoor afgebroken,zijn plannen om later nog een keertje alleen terug te gaan heeft hij toen maar laten varen (er was niets meer om naar terug te gaan)
Beloftes en uitspraken van politici gedaan in het verleden & heden bieden geen garantie voor de toekomst.