quote:Kiezers worden steeds pragmatischer!
Op woensdag 15 oktober 2003 22:04 schreef Koos Voos het volgende:[..]
Ik las dit :
Van de mensen die op de LPF stemmen vindt 98 procent dat jonge Marokkanen die stelselmatig voor problemen zorgen "naar Marokko moeten worden teruggestuurd." Ook bij stemmers op andere partijen zijn daarvoor aanhangers te vinden: VVD (79 procent), CDA (70), SP (50) PvdA (48), GroenLinks (38) en D66 (35).
..
quote:herinner je m'n ff knuffelen foto nog
Op woensdag 15 oktober 2003 22:05 schreef Sidekick het volgende:[..]
Ga je d'r ff lekker knuffelen?
quote:D66 is erg politiek correct zeg.
Op woensdag 15 oktober 2003 22:04 schreef Koos Voos het volgende:[..]
Ik las dit :
Van de mensen die op de LPF stemmen vindt 98 procent dat jonge Marokkanen die stelselmatig voor problemen zorgen "naar Marokko moeten worden teruggestuurd." Ook bij stemmers op andere partijen zijn daarvoor aanhangers te vinden: VVD (79 procent), CDA (70), SP (50) PvdA (48), GroenLinks (38) en D66 (35).
..
quote:
Op woensdag 15 oktober 2003 22:06 schreef pberends het volgende:[..]
herinner je m'n ff knuffelen foto nog
quote:Toont de besluiteloosheid aan binnen D66. Ze waren toch de partij zonder mening vorig jaar
Op woensdag 15 oktober 2003 22:06 schreef Sidekick het volgende:[..]
D66 is erg politiek correct zeg.
edit: oh nee al 37 jaar.
quote:
Loonbevriezing levert 35.000 banen opDEN HAAG - Het nagenoeg bevriezen van de lonen de komende twee jaar zorgt ervoor dat er in het bedrijfsleven in 2007 circa 35.000 banen bijkomen. Dat betekent een groei van de werkgelegenheid in de marktsector van 0,6 procent. Het structurele effect van het akkoord tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties over loonmatiging op het huishoudboekje van de overheid is licht positief.
Dat concludeert het Centraal Planbureau (CPB) woensdag na doorrekening van het sociaal akkoord dat het kabinet en de sociale partners dinsdag hebben gesloten. Zonder nieuwe salarisstijgingen in CAO's zal de gemiddelde stijging van de contractlonen volgens het Planbureau in 2004 uitkomen op 1 procent. De loonafspraken hebben daarmee een dempend effect op de salarisontwikkeling van 0,5 procentpunt.
De loonmatiging leidt volgens het CPB tot een daling van het besteedbaar inkomen van gezinnen en verlaagd de personeelskosten voor werkgevers. Dat laatste zal de internationale concurrentiepositie van het Nederlandse bedrijfsleven verbeteren. Dit vertaalt zich in een hogere export.
Desondanks zal de productie van bedrijven volgens het Planbureau in de eerste jaren (2004 en 2005) iets afnemen, omdat de verminderde koopkracht van gezinnen de binnenlandse consumptie remt. Pas in de latere jaren (vanaf 2007) krijgt het effect van de gestegen export op de productie de overhand, neemt de werkgelegenheid ook verder toe en herstellen de bedrijfsinvesteringen.
edit: het FNV was dus voor 35.000 meer werkelozen. Sociaal hoor FNV.
quote:
Marokkanen ontzet over dood JoosAMSTERDAM - Acht Marokkaanse organisaties spraken woensdag hun afschuw uit over de dood van Anja Joos. "De Marokkaanse gemeenschap in Amsterdam heeft met afschuw kennis genomen van het feit dat een aantal mensen uit de eigen gemeenschap betrokken is geweest bij een vechtpartij, waarvan Anja Joos helaas het dodelijk slachtoffer is geworden", aldus een verklaring.
De Marokkanen zien het gebeuren als een daad van zinloos geweld, waarvoor geen enkele rechtvaardiging is. Joos werd vorige week maandag doodgeschopt door enkele jongeren uit een groep die voornamelijk bestond uit Marokkanen. Joos zou hen hebben uitgescholden. "Spanningen in de stad als gevolg van verschillen in cultuur, etniciteit en religie mogen nooit en te nimmer leiden tot doodslag", laten de Marokkanen weten.
De Marokkaanse organisaties hebben hun achterban opgeroepen woensdagavond deel te nemen aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Anja Joos. Woordvoerder A. Menebhi durft niet te zeggen hoeveel mensen aan de oproep gehoor zullen geven.
De Marokkanen pleiten voor een brede maatschappelijke dialoog in Amsterdam. " We willen binnen twee weken een bijeenkomst houden waarvoor we heel veel organisaties uitnodigen. Gemeente, onderwijsinstellingen, joodse organisaties ", somt Menebhi op.
Volgens de Marokkanen moeten de verschillende groepen in Amsterdam met elkaar praten om te zorgen voor onderlinge verdraagzaamheid. "Een toespraak van de burgemeester of van wethouders is niet genoeg. We moeten met elkaar praten en samen aan oplossingen werken", zegt Menebhi.
quote:Aaaaaaah!
Op woensdag 15 oktober 2003 21:04 schreef Sidekick het volgende:[..]
Je insinuatie is wel duidelijk.
[..]bepaal je nu ook al wat ik zie?
[..]Nee hoor.
[..]Niet ieder; alleen soms is dat nodig.
[..]Vrijwel nooit hoor.
[..]Leugens, leugens, en nog eens leugens...
[..]Aangezien er in de posts van jou geen bot te bekennen is, kan ik het ook niet tot op het bot ontleden.
[..]*denkt*
quote:
Twaalf jaar cel voor moord uit eerwraakMIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft woensdag de 21-jarige Serfan G. uit Den Haag veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. De rechtbank achtte bewezen dat G. op 21 december vorig jaar met drie schoten de toen 34-jarige O. Alanyurt uit Den Haag vermoord heeft, omdat deze een buitenechtelijke relatie had met G.'s zus. Er was veertien jaar geëist.
G.'s vader, tegen wie eveneens veertien jaar cel was geëist omdat hij de moord zou hebben uitgelokt, werd vrijgesproken. In zijn geval achtte de rechtbank niet bewezen dat hij het was geweest die G. opdracht had gegeven.
Het lijk van Alanyurt werd een dag na de moord in de bosjes van de Grevelingendam bij Bruinisse gevonden. De zwager van Serfan G., de 31-jarige Hagenaar M.S. werd conform de eis vrijgesproken. De vriend van Serfan G., de 20-jarige O.G. die de weg naar de Grevelingendam had gewezen, kreeg conform de eis twaalf maanden cel.
S. voelde zich zwaar bedrogen door zijn vrouw en wilde de zaak op de dag van de moord uitpraten. Serfan G. regelde een afspraak. Op het moment dat Alanyurt, G. en S. bij elkaar in de auto zaten, pakte Serfan G. een pistool en schoot Alanyurt drie kogels in de borst. G. reed naar de Grevelingendam en dumpte daar het lijk.
quote:én maar PvdA blijven stemmen.
[b]Echtpaar licht 20 jaar bijstand op[/bAMSTERDAM - Een 51-jarige man heeft samen met zijn 50-jarige vriendin twintig jaar lang de sociale dienst in Huizen opgelicht door te verzwijgen dat zij samenwoonden. Het stel streek zodoende onterecht 186.000 euro bijstand op. Dat maakte de gemeente Huizen woensdag bekend. De uitkering is stopgezet.
Sinds 1983 had de man een uitkering. Zijn vriendin had enkele jaren een eigen uitkering, maar werkt de laatste jaren. Afgelopen zomer kwam de sociale dienst achter de fraude en stelde een onderzoek in.
Aangezien een deel van de oplichting is verjaard, kan de sociale dienst 73.000 euro terugvorderen. Volgens een woordvoerder is het afwachten wat de gemeente uiteindelijk zal terugkrijgen.
Tegen beide fraudeurs is proces-verbaal opgemaakt wegens valsheid in geschrifte. De vrouw heeft daarbij een procesverbaal gekregen wegens vermoedelijke heling.
quote:
Drugsgeld witgewassen via crècheANTWERPEN - De ontsnapte drughandelaar Patrick van L., die vorige week in Antwerpen is opgepakt, wordt ervan verdacht tijdens zijn verdwijning een kindercrèche te hebben gebruikt om drugsgeld wit te wassen.
Dat hebben Vlaamse media woensdag gemeld. De Belg Van L. is in Nederland bekend als de kroongetuige die in een rechtszaak de Surinaamse legerleider Bouterse ontmaskerde als drugsbaas. Van L. ontsnapte in 2000 tijdens een proefverlof.
De afgelopen jaren blijkt bij boven een crèche te hebben gewoond in de Antwerpse wijk Wilrijk. Daar werkte hij samen met de voorzitter Gaëtan van W. van de kinderopvangplaats, die vorige week ook is opgepakt.
Samen met anderen smokkelden ze cocaïne via België naar Nederland en Engeland. Waarschijnlijk maakte de bende daarbij ook gebruik van een im- en exportfirma in garnalen.
Medewerksters van de crèche reageerden woensdag geschokt. "Niemand had ooit maar vermoed dat onze voorzitter de crèche als dekmantel voor z'n drugszaakjes gebruikte", aldus een medewerkster. "Wat me wel opviel was de papierberg die hij rond onze organisatie creëerde. Om het jaar veranderde hij de hele structuur. Geregeld moesten we daardoor wachten op ons loon."
Justitie stelde woensdag nadrukkelijk dat de directrice en medewerksters van de crèche niet worden verdacht van medeplichtigheid. Het onderzoek richt zich vooral op de voorzitter.
quote:Voedselhulp zal alleen maar leiden tot meer geboortes = meer honger en meer doden
Bijna veertig landen hebben ernstige voedseltekortenNEW YORK/ROME - Zeker 38 landen kampen momenteel met ernstige tekorten aan voedsel. Dat blijkt uit een woensdag verschenen studie van de VN-voedsel- en landbouworganisatie FAO. Volgens haar liggen 23 van de 38 landen in Afrika. Zowel de FAO als het wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP) riep de internationale gemeenschap op meer geld beschikbaar te stellen om de honger in de wereld te bestrijden.
Met het oog op Wereldvoedseldag donderdag wees het WFP erop dat er elke 7 seconden ergens in de wereld een kind de hongerdood sterft. Om in totaal 110 miljoen monden te kunnen voeden heeft het WFP dit jaar meer dan 4,3 miljard dollar nodig. Veel geld is er binnen, maar er is nog altijd een tekort van 600 miljoen dollar.
Het thema van Wereldvoedseldag is dit jaar Internationale Alliantie tegen Honger. De dag markeert de oprichting van de FAO op 16 oktober 1945. Volgens deze organisatie hebben ongeveer 840 miljoen mensen op aarde chronisch honger, van wie 799 in ontwikkelingslanden.
In de afgelopen acht jaar is het aantal getroffenen met circa 2,5 miljoen per jaar gedaald. De internationale gemeenschap heeft zich echter tijdens verscheidene VN-toppen ten doel gesteld het aantal mensen dat chronisch honger lijdt te halveren voor 2015. Bij ongewijzigd beleid zal dat doel echter pas een eeuw later worden bereikt, in 2115.
quote:Zijn ze wat laat mee (zo'n 35 jaar al), maar goed, een goed teken...
Op woensdag 15 oktober 2003 22:12 schreef pberends het volgende:[..] Marokkanen ontzet
quote:
Huishouden flink duurder uit met gas en stroomARNHEM - Huishoudens geven dit jaar gemiddeld 10 procent meer uit aan gas en stroom. In 2003 is een huishouden gemiddeld 1426 euro hieraan kwijt. Vorig jaar was dat nog ongeveer 1300 euro. Een woordvoerder van EnergieNed wijt de stijging aan de hogere energieprijzen en een hoger verbruik van gas en stroom.
Ongeveer 60 procent van de kosten gaat op aan de verwarming van het huis en aan warm water. Dat blijkt uit het rapport Energie in Nederland, dat de branchevereniging EnergieNed woensdag heeft gepubliceerd.
Huishoudens zijn goed voor zowel 22 procent van het electriciteitsverbruik als voor 22 procent van de gasmarkt. Gemiddeld verbruiken zij dit jaar aan elektriciteit 3375 kilowattuur (kWh) tegen 3300 kWh in 2002. Huishoudens gebruiken sinds 1988 steeds meer stroom. Dat komt door het groeiende bezit van diepvriezers, wasdrogers en vaatwassers. Zo had in 2002 46 procent van de huishoudens een vaatwasser. Tien jaar geleden was dat 15 procent.
Het gasverbruik is in de laatste tien jaar juist gedaald van gemiddeld 2135 kubieke meter tot 1815 kuub. Volgens EnergieNed komt dat door de opkomst van de hoogrendements cv-ketel en de betere isolatie van woningen. Voor warm water wordt wel steeds meer gas gevraagd. Inmiddels heeft eenderde van de 6,5 miljoen huishoudens een HR-ketel.
Uit het rapport blijkt verder dat in Nederland in 2002 108,8 miljard kWh omging. Door verlies via de netten werd daarvan 104,5 kWh ook daadwerkelijk gebruikt. Dat was 1 procent meer aan stroom dan in 2001.
quote:Grootste speerpunt van het kabinet, maar de meest effectieve manier om criminaliteit te voorkomen gaan ze half schrapper
Jeugdinrichtingen voorzien sluiten celplaatsenHARREVELD - De acht particuliere justitiële jeugdinrichtingen luiden de noodklok over de bezuinigingen die het kabinet wil doorvoeren. Volgens die plannen moeten de acht particuliere en acht rijksjeugdinrichtingen 17 procent bezuinigen op hun budget. Tegelijk moeten er de komende vier jaar wel zeshonderd plaatsen bijkomen in de zestien justitiële jeugdinrichtingen.
Directeur V. Maas van het Jongerenhuis Harreveld in de Achterhoek spreekt van "een vergissing" en zegt dat de instellingen juist plaatsen gaan schrappen als ze minder geld krijgen. "Als de bezuinigingen toch worden doorgedrukt, moeten de behandelingen versoberd worden. Daardoor komen criminele of ernstig gedragsgestoorde jongeren minder goed voorbereid of onbehandeld terug in de maatschappij", aldus Maas als woordvoerder van de particuliere instellingen.
Particuliere jeugdinrichtingen hebben een bestuur, terwijl de rijksinrichtingen direct onder de minister van Justitie vallen. Verder is er geen verschil in de taken en budgetten. De inrichtingen hebben in totaal 2300 plaatsen waar zowel criminele jongeren zitten die een straf moeten uitzitten als jongeren met complexe gedragsstoornissen. Per jaar vangen zij volgens Maas ongeveer zevenduizend jongeren op.
Maas begrijpt niet dat de instellingen moeten bezuinigingen, terwijl Donner tegelijkertijd de veiligheid in de samenleving voorop wil stellen. "Wij zitten aan het eind van de justitiële keten wat betreft de minderjarigen. Er kan niet gekort worden", zegt Maas. Alleen al voor zijn inrichting voorziet hij dat de capaciteit terug moet, met 17 procent als dat opgelegd wordt. Voor Harreveld, met 210 plaatsen betaald door justitie en zestig door Volksgezondheid, zouden dat enkele tientallen plaatsen zijn.
De particuliere inrichtingen willen daarom spoedig overleg met Donner, zo hebben ze woensdag in een brief geschreven. Ook de Tweede Kamer heeft die brief gekregen.
quote:Ik hou van internet. Wat een bevrijding. In wat voor nazi-land leefden we eigenlijk voor internet?
Op woensdag 15 oktober 2003 22:22 schreef Koos Voos het volgende:
Handig... kan tegenwoordig hier de krant lezen
quote:Die 'bevrijding' zal over een jaar of 10 de stasi tijden doen herleven.
Op woensdag 15 oktober 2003 22:24 schreef pberends het volgende:[..]
Ik hou van internet. Wat een bevrijding. In wat voor nazi-land leefden we eigenlijk voor internet?
quote:As je me nou?
Op woensdag 15 oktober 2003 22:33 schreef pberends het volgende:
P BERENDS IS ONTSLAGEN![]()
![]()
zegt Jan M. net... sinds wanneer zit ik bij Defensie
![]()
![]()
quote:
Op woensdag 15 oktober 2003 22:48 schreef pberends het volgende:
ff cappen nu
quote:Hij staat hehe
Op woensdag 15 oktober 2003 22:49 schreef Herostratos het volgende:[..]
LOL @ Zalms lach
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |