En dan zegt Ryan3 dat het niveau hier daalt...
[Dit bericht is gewijzigd door Herostratos op 11-10-2003 17:14]
quote:Ach, je bent ook OR-lid geworden. Leuk. Op zich ben ik er ook voorstander van dat meer regelingen op OR-niveau worden bepaald, echter een OR zou dan meer bevoegdheden moeten krijgen in de wet op de ondernemingsraad en ook zelf als instituut meer moeten professionaliseren.
Op zaterdag 11 oktober 2003 16:55 schreef hoppe het volgende:[..]
Ja,
Nee
De OR regelt zelf acties. Mocht een bond wat willen en het komt uit dan denken we daar als OR over na.
JaLeuk dat er een bond is voor het geval onzekere mensen wat informatie willen hebben maar ik regel mijn eigen zaken zelf en ben geen voorstander van bondsbemoeienis. Sommige mede OR-leden lopen weg met hun bond. Voor zover dat extra informatie biedt prima, voor zover de bond denkt de acties te kunnen gaan sturen van buitenaf zal ik mijn invloed aanwenden om dat te torpederen.
Gezien ik vrij vlot van de tonggriem gesneden ben is dat tot op heden gelukt. Mijn collega's binnen de instelling zjin er niets aan tekort gekomen dat de bond buiten de deur bleef. Ik kon het nog mooi als onderhandelingsmiddel gebruiken naar de directie ook (terwijl ik die mensen toch al niet binnen wenste).
Gezien het toen loonsverhogingen opleverde zou het maar zo kunnen dat er de komende tijd mensen uit moeten. We gaan weer fijna roerige tijden tegemoet waarin de uitdaging ligt om met oog voor bedrijfsresultaten zoveel mogelijk mensen binnen boord te houden.
Bonden zijn niet zaligmakend, maar zijn beslist wel een belangrijk instrument in de democratie. Als er geen bonden zouden zijn dan zouden die snel moeten worden uitgevonden, want anders bestaat er geen gestructureerde buiten-parlementaire kritiek.
Overigens zijn het geen sneue mensen die om informatie vragen bij bonden of die hun hulp nodig hebben. Praktijk is dat tegenwoordig iedereen tegen de lamp kan lopen, van hoog tot laag, bij reorganisaties. Het is dan belangrijk dat je een kenniscentrum achter je hebt staan dat waar nodig, ook juridisch, voor je opkomt, zonder dat dit je een fortuin kost.
Het zelf onderhandelen, als individu, over primaire en secundaire arbeidsomstandigheden is voor slechts de enkeling in de praktijk weggelegd. We kunnen ook nooit naar een situatie toegroeien waarin iedereen voor zichzelf gaat onderhandelen, te omslachtig. Bovendien veel wordt bij wet vastgelegd en dan onderhandelen de verschillende politieke partijen voor je.
[Dit bericht is gewijzigd door Ryan3 op 11-10-2003 17:12]
quote:Shoot, heeft-ie die van mij ook gedaan?
Op zaterdag 11 oktober 2003 17:03 schreef Herostratos het volgende:
[afbeelding][afbeelding][afbeelding][afbeelding][afbeelding]En dan zegt Ryan3 dat het niveau hier daalt...
quote:Je hebt gepost in het topic, dus....
Op zaterdag 11 oktober 2003 17:05 schreef Ryan3 het volgende:[..]
Shoot, heeft-ie die van mij ook gedaan?
Een heel mooi verhaal over de noodzaak van vakbonden. Ik zal ff zien of ik me aansluit zodra ik wat beter ingewerkt ben.
quote:Ik heb ook niets tegen vakbonden zolang zij hun werk doen. FNV gaat momenteel voor mij haar boekje te buiten. Ze overschreeuwt zichzelf en zal dat gaan merken.
Op zaterdag 11 oktober 2003 16:46 schreef Ryan3 het volgende:[..]
Allereerst kom je er dan achter, als je ook een heuse baan hebt, dat bonden wel belangrijk zijn. Verder leer je de verschillen kennen tussen FNV en CNV. Het is niet zwart wit. Waar FNV zwak in is, is het CNV weer sterk in en andersom. Verder apprecieer je hun werk als een soort laatste verdedigingswal tegen het fullblown neoliberalisme dan ten zeerste.
Zoalng de bonden hun werk doen:
- voorlichten van leden
- bijstaan van leden bij arbeidsconflicten
- (en helaas nog) uitonderhandelen van salarisvoorwaarden per sector
maak ik ruim baan voor ze. Zodra ze echter menen zich te moeten bemoeien met interne organisatieaangelegenheden en onderhandelingsstrategiën zijn wij even uitgesproken. Als ze zoals de FNV ook nog politieke ambities hebben dan zal ik weinig mensen aanraden om lid van zo'n bond te worden. Hun acties kosten geld en overlast dat weer ergens verhaald moet worden. Juist daarom dient dat middel niet lichtzinnig te worden ingezet. Daarom ondersteun ik im dit geval het verhaal van mijn huisgenoot als hij cru stelt dat de FNV de democratisch gekozen beleidsvoerders tracht te chanteren.
quote:Ik zit het er nog wel eens van komen dat een OR-zetel een gewone baan wordt in middelgrote instrellingen. Inderdaad betekent meer onderhandelen met de directie dat je als OR meer bevoegdheden en meer bescherming nodig hebt. Die aanpassing van de WOR zal er dus wel komen.
Op zaterdag 11 oktober 2003 17:05 schreef Ryan3 het volgende:[..]
Ach, je bent ook OR-lid geworden. Leuk. Op zich ben ik er ook voorstander van dat meer regelingen op OR-niveau worden bepaald, echter een OR zou dan meer bevoegdheden moeten krijgen in de wet op de ondernemingsraad en ook zelf als instituut meer moeten professionaliseren.
quote:Volgens mij bestaat die wel degelijk via de achterban van diverse politieke partijen. Daarbuiten zijn er nog de nodige filosofieclubs die hun hand niet omdraaien voor de productie van een politiek geëngageerd epistel. Deze clubjes zijn echt niet alleen aan de SP voorbehouden.
Bonden zijn niet zaligmakend, maar zijn beslist wel een belangrijk instrument in de democratie. Als er geen bonden zouden zijn dan zouden die snel moeten worden uitgevonden, want anders bestaat er geen gestructureerde buiten-parlementaire kritiek.
Overigens, waarom pleit je voor gestructureerde buitenparlementaire kritiek? Wat kunnen de vrije geesten die middels bewerking van de media de aandacht opeisen voor neveneffecten van voorgesteld of gevoerd beleid minder bewerken dan een gestructureerd bondje beroepshelpers?
quote:Ik chargeer natuurlijk wat hoewel ik het bijzonder triest vind als mensen nu nog niet de weg weten in de bibliotheek, de boekhandel of op internet om aan de benodigde informatie te komen in geval van een arbeidsconflict. Een advocaat koste mij ooit 1800 gulden dus dat was best te doen (en anders sluit je maar een rechtsbijstandsverzekering af).
Overigens zijn het geen sneue mensen die om informatie vragen bij bonden of die hun hulp nodig hebben. Praktijk is dat tegenwoordig iedereen tegen de lamp kan lopen, van hoog tot laag, bij reorganisaties. Het is dan belangrijk dat je een kenniscentrum achter je hebt staan dat waar nodig, ook juridisch, voor je opkomt, zonder dat dit je een fortuin kost.
quote:Hierin kan ik volledig meegaan voor de gewone productiebanen. In geval van een specialistische professie raad ik je aan om gewoon zelf te gaan onderhandelen als je de kans krijgt. Tevoren oriënteer je je immers al even op het bedrijf/de organisatie waar je solliciteert en dat geeft je toch al een aardig idee van de te verwachten omzet per werknemer. Afhankelijk van wat jij daaraan denkt te kunnen toevoegen, je positie in de markt, de mate waarin het bedrijf je nodig heeft en de gangbare salariëring voor je beroepsgroep kun je gaan inzetten in de onderhandelingen.
Het zelf onderhandelen, als individu, over primaire en secundaire arbeidsomstandigheden is voor slechts de enkeling in de praktijk weggelegd. We kunnen ook nooit naar een situatie toegroeien waarin iedereen voor zichzelf gaat onderhandelen, te omslachtig. Bovendien veel wordt bij wet vastgelegd en dan onderhandelen de verschillende politieke partijen voor je.
quote:hehe klasse!
Op zaterdag 11 oktober 2003 17:03 schreef Herostratos het volgende:
[afbeelding][afbeelding][afbeelding][afbeelding][afbeelding][afbeelding][afbeelding][afbeelding]En dan zegt Ryan3 dat het niveau hier daalt...
quote:Aan Dirk v/d Broek?
Op zaterdag 11 oktober 2003 18:03 schreef pberends het volgende:
LOL @ Marokkaans parlement. Die pakkies doen me ergens aan denken
quote:Nadeel als de boel professionaliseert of zelfs een gewone baan wordt is dat je dan je contact met je achterban gaat verliezen. Dat gebeurt nu sowieso ook al vaak. Je bent meer in overleg met de hoge heren dan je contact hebt met de mensen op de werkvloer. Vaak gaan die je zien als een onderdeel van het management en ook even vaak gaat het OR-lid zichzelf ook zien als een deel van het management. Hierdoor sta je straks even ver van de "gewone man" verwijderd als nu de onderhandelaars van de vakbonden.
Op zaterdag 11 oktober 2003 17:52 schreef hoppe het volgende:[..]
Ik zit het er nog wel eens van komen dat een OR-zetel een gewone baan wordt in middelgrote instrellingen. Inderdaad betekent meer onderhandelen met de directie dat je als OR meer bevoegdheden en meer bescherming nodig hebt. Die aanpassing van de WOR zal er dus wel komen.
quote:Politieke partijen hebben nauwelijks leden en zijn veel breder georiënteerd. Filosofieclubs en publicisten staan te ver van de dagelijkse praktijk af en vormen een te elitair gezelschap om bij gebrek aan vakbonden de plaats die vakbonden nu innemen op te vullen.
Volgens mij bestaat die wel degelijk via de achterban van diverse politieke partijen. Daarbuiten zijn er nog de nodige filosofieclubs die hun hand niet omdraaien voor de productie van een politiek geëngageerd epistel. Deze clubjes zijn echt niet alleen aan de SP voorbehouden.
quote:Vanwege de visie, de gezamenlijke actie die eruit voortkomt (solidariteit) en om te voorkomen dat al te veel zeer beperkte belangen een te grote aandacht en een te grote rol spelen.
Overigens, waarom pleit je voor gestructureerde buitenparlementaire kritiek?
quote:The muzzle dus. Samen sta je sterk.
Wat kunnen de vrije geesten die middels bewerking van de media de aandacht opeisen voor neveneffecten van voorgesteld of gevoerd beleid minder bewerken dan een gestructureerd bondje beroepshelpers?
quote:Het lidmaatschap van een bond is al een rechtsbijstandsverzekering. Je krijgt advocaten die gespecialiseerd zijn op het gebied van arbeidsrecht, geen allrounders zoals bij de advocaten van die rechtsbijstandsverzekeringen.
Ik chargeer natuurlijk wat hoewel ik het bijzonder triest vind als mensen nu nog niet de weg weten in de bibliotheek, de boekhandel of op internet om aan de benodigde informatie te komen in geval van een arbeidsconflict. Een advocaat koste mij ooit 1800 gulden dus dat was best te doen (en anders sluit je maar een rechtsbijstandsverzekering af).
Het blijkt dat actieve voorlichting van een bond bij het gros van de mensen beter werkt dan iets zelf op zoeken. Ook spelen in bedrijven veel heel specifieke dingen waren mensen mee kunnen zitten. De bij een vakbond aangesloten leden van de OR kunnen deze mensen via de bond met raad en daad bijstaan. Althans dit was mijn ervaring als OR-lid.
quote:Ik weet niet bij wat voor bedrijf je zit, maar bij mij zaten de lui die 2 tot 3 ton verdienden ook in een CAO. Is ook logisch, mensen vragen ongeveer hetzelfde en dan is het dus handiger om 1 en ander gezamenlijk en in 1 keer uit te onderhandelen i.p.v. steeds weer met ieder individu opnieuw alles uit te onderhandelen. Bij aanvang van werkzaamheden is er daarnaast altijd ruimte om, binnen bepaalde perken, individuele afspraken te maken.
Hierin kan ik volledig meegaan voor de gewone productiebanen.
quote:Dat is bij aanvang van werkzaamheden ja, maar niet meer daarna ieder jaar opnieuw, dat gebeurt nergens of hoogst zelden en dan alleen als je binnen dat bedrijf een andere functie gaat vervullen.
In geval van een specialistische professie raad ik je aan om gewoon zelf te gaan onderhandelen als je de kans krijgt. Tevoren oriënteer je je immers al even op het bedrijf/de organisatie waar je solliciteert en dat geeft je toch al een aardig idee van de te verwachten omzet per werknemer. Afhankelijk van wat jij daaraan denkt te kunnen toevoegen, je positie in de markt, de mate waarin het bedrijf je nodig heeft en de gangbare salariëring voor je beroepsgroep kun je gaan inzetten in de onderhandelingen.
quote:Het lijkt me dat de commercie zorgt voor lage prijzen.
Op zaterdag 11 oktober 2003 17:59 schreef Graveland het volgende:
Er zou eigenlijk een wet moeten komen om de verregaande commercie van muziek terug te dringen, CD prijzen rijzen de pan uit.
quote:Een wet over prijsafspraken bestaat al, dus dat is het probleem niet.
En om nu te zeggen dat het de muziek ten goede komt, nu is de vraag..zou het wettelijk mogelijk zijn om zo'n wet te maken?
misschien op basis van de wet over prijsafspraken..
Je wilt goedkopere muziek, en daar is niets mis mee, maar je begrijpt dat het gewoon een kwestie van vraag en aanbod is? Hetzelfde bij alle andere producten; moeten daar ook wetten komen om tot lagere prijzen?
Wat voor maatregelen stel je eigenlijk voor?
quote:Maar of die wet wordt nageleefd
Op zaterdag 11 oktober 2003 18:55 schreef Sidekick het volgende:[..]
Het lijkt me dat de commercie zorgt voor lage prijzen.
[..]Een wet over prijsafspraken bestaat al, dus dat is het probleem niet.
Je wilt goedkopere muziek, en daar is niets mis mee, maar je begrijpt dat het gewoon een kwestie van vraag en aanbod is? Hetzelfde bij alle andere producten; moeten daar ook wetten komen om tot lagere prijzen?
Wat voor maatregelen stel je eigenlijk voor?
quote:Ik denk van wel. Maar de platenmaatschappijen willen gewoon teveel winst maken. En ook de andere personen/bedrijven die in de muziekindustrieketen (platenzaak, artiest, ...) zitten hebben misschien ook teveel winst.
Op zaterdag 11 oktober 2003 18:57 schreef pberends het volgende:[..]
Maar of die wet wordt nageleefd
quote:Nou, en nu heb ik 't vooral over hedendaagse pop, die artiesten verdienen gigantisch veel, dit komt mede doordat de platenmaatschappijen zoveel geld aan hun cd's verdienen, hierdoor krijg je een "ster" beeld dat de verdiensten van de "artiest" en kosten van cd's nog verder opdrijft
Op zaterdag 11 oktober 2003 18:55 schreef Sidekick het volgende:[..]
Het lijkt me dat de commercie zorgt voor lage prijzen.
[..]Een wet over prijsafspraken bestaat al, dus dat is het probleem niet.
Je wilt goedkopere muziek, en daar is niets mis mee, maar je begrijpt dat het gewoon een kwestie van vraag en aanbod is? Hetzelfde bij alle andere producten; moeten daar ook wetten komen om tot lagere prijzen?
Wat voor maatregelen stel je eigenlijk voor?
*blij met het luisteren met muziek zonder enig gevaar van commercie*
quote:Een maximumprijs is geheel onrealistsch. Wil je ook op brood een maximum?
Op zaterdag 11 oktober 2003 19:03 schreef Graveland het volgende:[..]
Nou, en nu heb ik 't vooral over hedendaagse pop, die artiesten verdienen gigantisch veel, dit komt mede doordat de platenmaatschappijen zoveel geld aan hun cd's verdienen, hierdoor krijg je een "ster" beeld dat de verdiensten van de "artiest" en kosten van cd's nog verder opdrijft
ik zou zeggen dat je een maximumprijs van cd's instelt, maar das wishfull thinking, zeker als je het hebt over pop
Als het te duur is, dan koop je het niet. Simpel, het is niet een eerste levensbehoefte. En doordat jij (en met jouw misschien nog wel meer), daalt de vraag naar CD's; en door het blijvende aanbod zal de prijs vanzelf dalen.
quote:Waarom zou jij dan uberhaupt commerciele muziek willen kopen?
*blij met het luisteren met muziek zonder enig gevaar van commercie*
Het lijkt Eerdmans wel. Misschien zijn het wel dezelfde personen.
quote:Ik kom ook wel es in winkels die het WEL verkopen, en sta me dan te verbazen over de prijzen
Op zaterdag 11 oktober 2003 19:08 schreef Sidekick het volgende:[..]
Een maximumprijs is geheel onrealistsch. Wil je ook op brood een maximum?
Als het te duur is, dan koop je het niet. Simpel, het is niet een eerste levensbehoefte. En doordat jij (en met jouw misschien nog wel meer), daalt de vraag naar CD's; en door het blijvende aanbod zal de prijs vanzelf dalen.
[..]Waarom zou jij dan uberhaupt commerciele muziek willen kopen?
wat heeft Kopspijkers met negers vandaag
quote:Blijkbaar vindt de rest van de mensen het tot op heden nog geen probleem, want ze blijven (al die pop-rotzooi) gewoon kopen.
Op zaterdag 11 oktober 2003 19:48 schreef Graveland het volgende:[..]
Ik kom ook wel es in winkels die het WEL verkopen, en sta me dan te verbazen over de prijzen
Ik dacht trouwens dat ik gehoord had dat de muziek industrie de prijzen van cd's enz. flink goedkoper wou maken (door groter in te kopen ofzo). Volgensmij komt dat er binnenkort aan. Vooral singels zullen flink goedkoper worden.
Ook de verkoop van muziek via internet zal flink toenemen. Hier zal een mp3 erg goedkoop zijn vanwege de lage kosten en de grote afzetmarkt.
quote:
Op zaterdag 11 oktober 2003 19:40 schreef Sidekick het volgende:
Het valt me tegen dat Kozzmic niet in dit topic reageert. Heeft hij eindelijk eens een naamtopic dat door een ander is gemaakt, zie je hem niet.
*terugvindpost*
quote:
Op zaterdag 11 oktober 2003 20:53 schreef Kozzmic het volgende:[..]
*terugvindpost*
Hoe was het folderen?
quote:Kofi Annan: Adrem, besluitvaardig, scherp.
Op zaterdag 11 oktober 2003 20:23 schreef Koos Voos het volgende:
AMSTERDAM - Gretta Duisenberg wil deel uitmaken van het menselijk schild dat ter bescherming is opgetrokken rond het verblijf van de Palestijnse leider Arafat. Ze is van plan volgende maand naar de Palestijnse gebieden te reizen.
VN-secretaris-generaal Kofi Anan reageerde direkt op dit bericht.
[afbeelding]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |