Tsja, jij zegt het. Ik zie er weinig gevaar in. Geen sharia, geen hoofddoek, geen jihad, wèl respect voor de democratie en wèl westerse normen en waarden.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:49 schreef du_ke het volgende:
[..]
Was dat onder de duim hebben maar zo Denk dat in pakweg Rouveen, Staphorst of Urk de sfeer heel wat onderdrukkender is dan in de Schilderswijk. Ze komen nu weer meer op. Ze zitten verdomme zelfs in de regering als reactie op het gekanker over moslims zijn ook de grefo's volgens mij fanatieker geworden.
Behalve dan natuurlijk dat vrouwen onderdrukt worden en geen vrijheid van uiting hebben (denk bijvoorbeeld aan het feit dat er genoeg fundamentalisten zijn die vrouwen verbieden een broek te dragen, of make up, hakken, etc.)quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:52 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Tsja, jij zegt het. Ik zie er weinig gevaar in. Geen sharia, geen hoofddoek, geen jihad, wèl respect voor de democratie en wèl westerse normen en waarden.
Wat die refo's betreft snap ik werkelijk niet waar je je druk om maakt.
Ja, maar om nou te zeggen dat dat van na 1600 stamt..quote:
Nee, snap ook niet waar hij dat vandaan haalt...quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:55 schreef sigme het volgende:
[..]
Ja, maar om nou te zeggen dat dat van na 1600 stamt..
Niemand kan dat een Nederlandse vrouw verbieden, behalve die vrouw zelfquote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:55 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Behalve dan natuurlijk dat vrouwen onderdrukt worden en geen vrijheid van uiting hebben (denk bijvoorbeeld aan het feit dat er genoeg fundamentalisten zijn die vrouwen verbieden een broek te dragen, of make up, hakken, etc.)
Wie zegt dat vrouwen zelf geen fundamentalisten kunnen zijn?quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:56 schreef sigme het volgende:
[..]
Niemand kan dat een Nederlandse vrouw verbieden, behalve die vrouw zelf.
Ikke niet - maar dan is het dus geen opgelegd verbod door anderen. En dan noemen we het vrije wil, geen onderdrukkingquote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:56 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Wie zegt dat vrouwen zelf geen fundamentalisten kunnen zijn?
Och, dat vind ik helemaal niet zo erg. Al die overdreven emancipatie is maar niks, dat leidt alleen maar tot ongewenste kinderloosheid. Alleen die hoofddoekjes vind ik echt enorm naargeestig.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:55 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Behalve dan natuurlijk dat vrouwen onderdrukt worden en geen vrijheid van uiting hebben (denk bijvoorbeeld aan het feit dat er genoeg fundamentalisten zijn die vrouwen verbieden een broek te dragen, of make up, hakken, etc.)
Geen sharia wel eigenrecht, wel hoofddoek (of kopdoeke), weinig op met democratie, normen en waarden die niet lijken op die in de rest van Nederland. Sorry maar ik ken genoeg Staphorsters en Rouveners om te weten hoe compleet verrot die dorpen zijn.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:52 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Tsja, jij zegt het. Ik zie er weinig gevaar in. Geen sharia, geen hoofddoek, geen jihad, wèl respect voor de democratie en wèl westerse normen en waarden.
Wat die refo's betreft snap ik werkelijk niet waar je je druk om maakt.
Tsk, zo kan je alle onderdrukking vrije wil noemen. Ook nederlandse vrouwen kunnen onderdrukt worden. Door de familie, door de man, door de gemeenschap. Je er niet van bewust zijn betekend niet dat je 'naar westerse maatstaven' niet onderdrukt wordt.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:58 schreef sigme het volgende:
[..]
Ikke niet - maar dan is het dus geen opgelegd verbod door anderen. En dan noemen we het vrije wil,.
Meester-debater doekje. Waarom ga ik hier nog op in?quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:47 schreef du_ke het volgende:
OK non argumenten dus.
Had ook niks anders verwacht overigens.
Ja, wel de tolerante, ontwikkelde figuren, niet de eitenneukers uit de rif.quote:1 maakt geen ruk uit we importeren vanaf de 16e eeuw al andersgelovigen.
We kunnen ze er ook weer uitgooien hoor.quote:En we zitten er nu eenmaal mee.
Ik heb het dan ook niet over demografie, maar over de weg naar beschaving. Daar zit geen schot in.quote:2 nonsens. De demografische ontwikkelingen zijn zelfs redelijk gunstig.
Dat betekent dat je toegeeft dat het gewoon waar is.quote:3calimerogehuil zoals gewoonlijk.
Vind jij, vindt niet iedereen.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:58 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Och, dat vind ik helemaal niet zo erg. Al die overdreven emancipatie is maar niks, dat leidt alleen maar tot ongewenste kinderloosheid. Alleen die hoofddoekjes vind ik echt enorm naargeestig.
Ze liften mee op het religie-geknuffel van islamofiel links. Zou ik in hun positie ook doen.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:49 schreef du_ke het volgende:
Was dat onder de duim hebben maar zo Denk dat in pakweg Rouveen, Staphorst of Urk de sfeer heel wat onderdrukkender is dan in de Schilderswijk. Ze komen nu weer meer op. Ze zitten verdomme zelfs in de regering als reactie op het gekanker over moslims zijn ook de grefo's volgens mij fanatieker geworden.
Volgens Wikipedia komt de uitdrukking uit een boek van de historicus Jan Romein.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:23 schreef sigme het volgende:
[..]
Dat las ik laatst ergens; dat de uitdrukking de wet van de remmende voorsprong exclusief Nederlands is. Is dat zo?
Aangezien een Nederlandse historicus deze uitdrukking geïntroduceerd heeft, zou het dus best wel eens exclusief Nederlands kunnen zijn.quote:In Dialectiek van de vooruitgang uit zijn bundel "Het onvoltooid verleden" formuleerde hij de wet van de remmende voorsprong. Hierin beschrijft hij een steeds weerkerend fenomeen in de economische geschiedenis waarbij de vernieuwers of trendsetters op een bepaald ogenblik worden bijgehaald en zelfs achtergelaten door de trendvolgers.
Sorry, maar je hebt een nogal verknipt beeld van de moderne refo.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:59 schreef du_ke het volgende:
[..]
Geen sharia wel eigenrecht, wel hoofddoek (of kopdoeke), weinig op met democratie, normen en waarden die niet lijken op die in de rest van Nederland. Sorry maar ik ken genoeg Staphorsters en Rouveners om te weten hoe compleet verrot die dorpen zijn.
En ondertussen vind iedereen de gezusters Lap geweldig.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:55 schreef Elseetje het volgende:
Behalve dan natuurlijk dat vrouwen onderdrukt worden en geen vrijheid van uiting hebben (denk bijvoorbeeld aan het feit dat er genoeg fundamentalisten zijn die vrouwen verbieden een broek te dragen, of make up, hakken, etc.)
Jij geeft ook extremen als voorbeeld (ja joh, alle moslims willen de sharia invoeren), er zijn ook christelijke tegenhangers, en genoeg ook.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 12:01 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Sorry, maar je hebt een nogal verknipt beeld van de moderne refo.
Je kan er niet omheen dat je de vrijheid alleen per wet aan mensen kan gunnen. Als ze ervan geen gebruik wensen te maken is dat vrije wil. Zichzelf beperken uit vrije wil.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:59 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Tsk, zo kan je alle onderdrukking vrije wil noemen. Ook nederlandse vrouwen kunnen onderdrukt worden. Door de familie, door de man, door de gemeenschap. Je er niet van bewust zijn betekend niet dat je 'naar westerse maatstaven' niet onderdrukt wordt.
Wie? En hoe is dat een reactie op wat ik zei?quote:Op dinsdag 20 maart 2007 12:02 schreef PJORourke het volgende:
[..]
En ondertussen vind iedereen de gezusters Lap geweldig.
[..]Sefardische Joden rond 1536, Hoogduitse Joden rond 1630, Hugenoten eind 17e eeuwquote:
quote:Zo’n 12.000 hugenoten kwamen in Amsterdam terecht, daarmee was rond 1700 een kwart van de Amsterdammers Frans; er waren Franse buurten en kroegen en een Franse kerk (de Waalse Kerk). Veel hugenoten kwamen terecht in het boekenvak, omdat dit gilde vreemdelingen toeliet. Van de 230 uitgevers die Amsterdam tussen 1680 en 1730 telde, waren er 80 hugenoots. De kerken die ontstonden uit deze groepen van vluchtelingen werden bekend onder de naam "Refuge".
Nee niet echt. Moslims vormen een onderdeel van onze samenleving en zullen dat blijven doen.quote:drogredenering
[..]
Met gunstig doel ik cijfers die snel toekruipen naar wat onder "autochtonen" gemiddeld is. Toenemende ontmoskeeïng, stijgend opleidingsniveau, kleinere gezinnen etc.quote:Gunstig? Wil u toelichten hoe en waarom een zekere ontwikkeling 'gunstig' is?Is dat bij toe- of afname, en waarom?
Sorry sigme, je lult er omheen. Dat is net zoiets als stellen dat al het succes maakbaar is.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 12:03 schreef sigme het volgende:
[..]
Je kan er niet omheen dat je de vrijheid alleen per wet aan mensen kan gunnen. Als ze ervan geen gebruik wensen te maken is dat vrije wil. Zichzelf beperken uit vrije wil.
Vrije wil kwalificeren als 'onderdrukking' is een beetje zoals onechte ijsbeertjes. "Jaja mevrouwtje, u zegt wel dat u dat zelf wilt, u denkt wel dat u dat zelf wilt, maar neemt u van ons aan, wij weten het beter, u wil eigenlijk iets heel anders maar dat weet u nog niet. "
De dominee, maar dan van een ander geloof..
Oh ja, daar ging dat stuk waar ik dat uithaalde ook over, over Jan Romein. Ben de rest van de context kwijt. Misschien Historisch Nieuwsblad.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 12:00 schreef ijsbrekertje het volgende:
[..]
Volgens Wikipedia komt de uitdrukking uit een boek van de historicus Jan Romein.
[..]
Aangezien een Nederlandse historicus deze uitdrukking geïntroduceerd heeft, zou het dus best wel eens exclusief Nederlands kunnen zijn.
Het zal jou verbazen hoeveel moslims dat eigenlijk zouden willen. Verschillende onderzoeken hebben al aangetoond dat het om meer dan de helft van alle westerse moslims zou gaan. Ik zal eens kijken of ik wat linkjes voor je kan vinden.quote:Op dinsdag 20 maart 2007 12:02 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Jij geeft ook extremen als voorbeeld (ja joh, alle moslims willen de sharia invoeren)
Een enkeling.quote:er zijn ook christelijke tegenhangers, en genoeg ook.
Haha en dan kom je zelf kort daarna met de volgende zinnenquote:Op dinsdag 20 maart 2007 11:59 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Meester-debater doekje. Waarom ga ik hier nog op in?
[..]
Sorry maar je maakt jezelf echt compleet belachelijk.quote:Ja, wel de tolerante, ontwikkelde figuren, niet de eitenneukers uit de rif.
[..]
We kunnen ze er ook weer uitgooien hoor.
[..]
Ik heb het dan ook niet over demografie, maar over de weg naar beschaving. Daar zit geen schot in.
[..]
Neehoor ik geef er alleen mee aan dat ik best een beetje medelijden met je hebquote:Dat betekent dat je toegeeft dat het gewoon waar is.![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |