Hier 'doen' we niet aan AP. We doen het hier op z'n Jonnes en Rommesquote:Natural parenting/attachment parenting heeft als doelen: ken je kind, help je kind zich goed te voelen en geniet van het ouderschap. Om te helpen dit te bereiken zijn acht uitgangsidealen geformuleerd:
Hier kan ik me op elke wijze in vinden en hier hebben we ook zoveel mogelijk naar gehandeld. Maar dit vind ik wel een uitgangspunt voor elke ouder. Of je nu wel of niet je weg kan en wil vinden met AP.quote:1. Blijf na de geboorte in contact met je baby. Als na de geboorte het contact om medische of sociale redenen wordt verbroken, probeer dit dan te herstellen zodra dat kan.
Dit vind ik dus een lastige. Fysieke aanwezigheid helpt. Absoluut. Maar ik vind het soms wel heel lastig om de grens te vinden tussen troosten vanwege verdriet oid of de gewenning van het alleen maar willen slapen/spelen/wakker zijn wanneer er een ouder in de buurt is. Ik ben er op zich niet voor om een kind heel erg lang te laten huilen. Maar ik denk dat er soms ook gewoonweg geen andere keuze is. Bv. bij een huilbaby, een kindje dat het nodig heeft om een half uurtje te huilen om zichzelf te ontlasten van indrukken en ga zo maar door.quote:2. Geef gehoor aan de signalen van je kind. Laat je kind niet alleen als het huilt maar koester het, ook als je het verdriet niet kunt wegnemen.
lastig punt.... (emotioneel gezien dan he. Voor mijzelf persoonlijk)quote:3. Geef zolang mogelijk borstvoeding. Borstvoeding is meer dan voeding. Het is een ideaal troostmiddel en kan op verzoek van het kind gegeven worden. Geef je geen borstvoeding, probeer dan flesvoeding op verzoek te geven en doe dit als ouders zoveel mogelijk zelf.
Daar voel ik mij lang niet altijd even prettig bij. Mss ook omdat we twee kinderen hebben en ik per definitie dus een kind kan teleurstellen door aandacht te geven aan het andere kind.quote:4. Draag je kind zoveel mogelijk bij je. Je kunt een drager gebruiken waardoor je je handen vrij hebt.
Ze slapen allebei op hun eigen kamertjes, maar de muren zijn zo dun dan we alles meekrijgenquote:5. Slaap samen met je kind of zet een co-slaper tegen je bed aan.
En dat prober ik zoveel mogelijk. Maar goed.. bijna elk kind is nogal goed in het zoeken van grenzen. En ik wil best heel positief in te grijpen, maar er zijn wel grenzen aan mijn eigen empathie wanneer er bv. voor de zoveelste keer iets stouts wordt gedaan. En echt... ik weet niets positiefs te melden wanneer ik voor de zoveelste keer zoonlief met klompen hard de houten vloer zie bewerken. ('schattig lieverd dat mooie patroon van deukjes'quote:6. Geef ruimte aan de ontwikkeling van empathie door positief in te grijpen en geen agressie te gebruiken.
Niet altijd even haalbaar. Maar elk contact, ook telefonisch, zorgt voor zekerheid lijkt het wel. In ieder geval hier.quote:7. Vermijd vaak voorkomende of langdurige scheiding.
Evenwicht bestaat hier voor een groot gedeelte ook uit balans en in duidelijkheid. Er wordt aan tafel gegeten met elkaar en we blijven zitten tot iedereen klaar is. (zoveel mogelijkquote:8. Evenwicht bewaren in gezinsleven.
quote:Op woensdag 24 januari 2007 17:25 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
ten eerste vind ik geitenwollen een nare bewoording, noem het dan antroposofisch oid.
ik ga nu het topic nog eens goed lezen, maar ik moet zeggen dat het me geen lekker gevoel geeft zo en dat ik niet weet of ik mee blijf schrijven.quote:Op woensdag 24 januari 2007 12:36 schreef owlet het volgende:
Mijn ouders, vooral mijn moeder denk ik, waren echte Attachment Parents en met Ronja zetten we de lijn voort.
Op sommige vlakken kan ik me er helemaal in vinden en op sommige vlakken doen we het net even anders omdat dat beter bij Ronja of bij ons past.
Ik hou van de bewustheid die uit AP straalt. Je doet iets omdat je ergens achter staat. Niet omdat het CB het zegt, niet omdat generaties schoonmoeders het doen maar omdat je zelf vind dat het goed is voor het kind.
In ons geval komt dat o.a. neer op verlaat vaccineren, wollen ondergoed en practisch geen synthetische materialen in haar kleding, speelgoed en beddengoed. Zo lang BV als het voor ons beiden goed is, geen TV of PC tot een leeftijd dat ze er ook echt plezier uit kan halen en dan nog met mate. Rapley, zo veel mogelijk biologisch eten en in ieder geval met respect eten omgaan met voedsel. Er moet wel iets heel raars gebeuren wil ze niet net zoals ik naar de vrijeschool gaan en zo kan ik nog wel tig andere dingen opnoemen die zeker niet mainstream zijn en waar vaak toch wel over gefronsd wordt.
Maar al die dingen zijn geen strenge wetten. Want hoewel we erg letten op het speelgoed dat ze heeft zijn haar favoriete dingen nu toch echt een enorme groene pluche kikker en een felgele monsterlijk lelijke banaan. Cadeautjes en blijkbaar erg leuk.
En respectvol met voedsel om gaan wil niet zeggen dat we ons zelf niet zo af en toe met een pizza op de bank laten zakken.![]()
Ik geloof erg in luisteren naar wat het kind nodig heeft, maar Ronja heeft het af en toe echt nodig om vijf minuutjes te huilen voor ze in slaap valt.
Juist omdat ik opgegroeid ben in het wereldje van borstvoedingsleidsters (er was toen in Den Haag nog geen erg duidelijke scheiding tussen de twee verenigingen, die kwam eigenlijk net op gang en mijn moeder was bijvoorbeeld een "neutrale" groepleidster die studiedagen en vergaderingen van béide verenigingen bezocht), draagdoekkleuters en de vrijeschool heb ik een schurfthekel aan blinde volgelingen. Mensen die zich ergens prettig bij voelen en dan ook maar meteen vinden dat ze het hele pakket MOETEN hebben omdat het blijkbaar zo hoort. Terwijl het mooie aan Attachment Parenting juist is dat je kijkt naar wat bij jou en je kind past.
Ik zou een Attachment Parenting-topic wel prettig vinden, maar ergens zit ik er ook niet zo op te wachten om me steeds te moeten verdedigen. Dat moet op sommige vlakken irl al genoeg en een algemeen, breedbezocht forum als Fok! staat terecht garant voor pittge discussies en dergelijke. Maar wie weet loopt het toch wel leuk. Ik zet in deze niets zelf op, maar volg van harte![]()
No problemquote:Op donderdag 25 januari 2007 00:14 schreef _evenstar_ het volgende:
Owlet zo bedoelde ik het niet.. ik ben zelf deels en mijn nichtje volledig zo opgevoed inclusief vrije school al heb ik op een openbare school gezeten. eurithmie![]()
En de term geitenwollen zoals ik het ken als negatief gezien wordt en antroposofisch niet.
Mijn excuus als het wel zo over kwam.
Ik heb niet dit bed, maar een door mijn opa voor mijn moeder gemaakt ledikantje. Klein maatje, tot de halve hoogte dicht, daarboven spijltjes en lager dan een normaal ledikantje.quote:Op woensdag 24 januari 2007 22:35 schreef desiredbard het volgende:
Beetje OT misschien
Maar nal dat samen slapen, wij zijn aan het denken over een bed van "pappa's and mamma's"
welk je aan een kant kunt aansluiten aan je bed.
Tussen ons in lijkt me niet zo'n prettig idee daar ik nogal eens draai in bed
Maar heeft iemand dit bed en wat zijn de ervaringen?
Er zitten aardige punten in, en ieder moet lekker doen wat -ie zelf wil, maar ik vind het juist voornamelijk tégen de natuur indruisen, deze theorie. Een kind hóórt zelfstandig te worden, zelf dingen te kunnen, niet tot het extreme afhankelijk te zijn van mama (of papa). Er gebeuren veranderingen in het darmstelsel en de spijsvertering waardoor het geven van BV op 7 jarige leeftijd (hoewel ik voorstander ben van BV) eigenlijk gewoon waanzin is, biologisch gezien. Dus nee, natural is het zeker niet wat mij betreft.quote:Op donderdag 25 januari 2007 09:10 schreef jessie het volgende:
Ik vind dat Attatchement Parenting allemaal een beetje teveel bla bla.
Een kind komt niet voor niks na 9 maanden uit je buik. En een kind krijgt niet voor niks tandjes. Zo zie ik het.
Idd. Wij pikken ook van alles wat mee. Bij voorkeur willen we Anna via Rapley gaan (bij) voeden straks, maar ik sluit ook zeker niet uit dat er straks een keer een potje van het 1 of ander voorbij komt. Da's toch het mooie, dat je kunt doen wat je wilt? Waarom zou je je beperken tot 1 methode? Doe gewoon wat goed voelt.quote:Op donderdag 25 januari 2007 09:27 schreef Sugar het volgende:
Soms doe ik dingen dus wél omdat generaties mensen het zo doen. Of omdat bepaalde dingen verkocht worden. En ik me dus laat verleiden door een potje van Olvarit. Heerlijk dat ik die vrijheid heb, vind ik. Ik hou misschien ook meer van mensen die daar allemaal niet zo -in mijn ogen- overdreven analytisch, serieus en rationeel mee bezig zijn.
Wat moet ik zeggen dan? Ik ben geen AP-er. Ik presenteer me niet zodanig, en ik heb geen keuze gemaakt voor Attachment Parenting.quote:Op woensdag 24 januari 2007 23:49 schreef Moonah het volgende:
Nebelung, nu het niet meer over die excessen gaat, wil je dan weer meepraten hier? Pleeeeaaassee.....
Klok-klepel dus.quote:Op donderdag 25 januari 2007 09:22 schreef Brighteyes het volgende:
Ik vind het niet zozeer blabla als wel dat ik in het lijstje wat Macka gaf een beetje afkeuring proef voor mensen die het op een andere manier doen, waar bijv. een schema wel voor werkt. Het klinkt zo 'wij weten het beter'.
Maar mss is dat wel omdat zo uitgebreid beschreven is hoe en waarom dingen gedaan worden terwijl dat bij de 'normale/gemiddelde/gewone' methode niet zo is.
En dan dit artikel: natuurlijk ouderschap kent geen vaste regels, het is een manier van denken waarvan dit de conclusie is:quote:Moet ik alle AP idealen naleven om een AP ouder te zijn?
Nee. We zien dat gezinnen in verscheidene omstandigheden leven die mogelijk uitsluiten om alle AP idealen te gebruiken. We willen ook dat ouders weten dat AP geen standaard recept geeft voor ouderschap. Wat we willen is dat ouders begrijpen wat de emotionele en psychologische basisbehoeften van baby’s zijn, zelfs voor de geboorte. Ouders die deze behoeftes (h)erkennen zullen beslissingen nemen gebaseerd op de behoeften van hun kinderen en niet op grond van wat de opvoedingsboeken en andere experts zeggen dat je moet doen. AP komt uit het hart. Als een gevoelige ouder zul je aanvoelen wat je baby nodig heeft, onafhankelijk van de levensomstandigheden.
quote:Een AP-er is een ouder die er met haar of zijn hele hart van overtuigd is dat haar kinderen inherent goed zijn en dat door het koesteren van een sfeer van volledig vertrouwen en intimiteit een band geschapen wordt die deze kinderen voorziet van de basis en veiligheid om hun beste zelf te worden. Het heeft echt maar weinig van doen met de handvatten die we gebruiken om AP te zijn. Het enige dat belangrijk is om ons te kwalificeren als AP-er is eenvoudigweg dat we ouders zijn vanuit een AP-grondhouding of denkraam.
Nou sorry hoor...quote:Op donderdag 25 januari 2007 11:03 schreef nebelung het volgende:
Klok-klepel dus.
Het blijft moeilijk.quote:Op woensdag 24 januari 2007 19:44 schreef sjak het volgende:
Mmm, ik merk dat ik dit soort discussies altijd heel moeilijk vind. We voeden allemaal op op de manier zoals je het het beste vindt en anders is dan al snel een aanval. Ik hoop dat we dit topic open kunnen blijven staan voor elkaar en van elkaar kunnen leren.
Ik zie jouw post ook niet als een aanval. Ik geef aan waarom het niet klopt wat jij denkt/zegt.quote:Op donderdag 25 januari 2007 11:08 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Nou sorry hoor...
Mijn nederige excuses dat ik me niet eerst door 6 websites worstel voor ik me ergens een mening over vorm.
Denk je dat het dan een leukere discussie wordt?
Mss is het idee van zo'n topic wel dat degenen die er ervaring mee hebben hier eens uit komen leggen wat het dan voor hen betekent ipv zo'n lijstje ergens op een site.
Doe nou eens relaxed zeg, niet alles is een aanval...
Oh, en wat ik overigens probeerde te zeggen en wat je ook gelezen zou hebben als je er niet gelijk al vanuit ging dat ik een aanval inzette was dat het mss zo lijkt omdat de reden om bepaalde dingen te doen bii AP zo duidelijk omschreven worden itt de redenen om een schema aan te houden.
Daarom kan (kan!!!!) het lijken alsof dingen overkomen alsof men het beter weet... Ik was mezelf dus al aan het corrigeren zeg maar.
Lees het nog eens zou ik zeggen.
Ehm, nou je hóeft natuurlik niets te zeggen.quote:
Hier staat 'AP komt uit het hart' en dat vind ik dus weer onnodig hard staan tov de ouders die niet aan AP doen, net alsof die alleen maar uit radio met hun kind om gaan. Dat is wat ik bedoelde.quote:Moet ik alle AP idealen naleven om een AP ouder te zijn?
Nee. We zien dat gezinnen in verscheidene omstandigheden leven die mogelijk uitsluiten om alle AP idealen te gebruiken. We willen ook dat ouders weten dat AP geen standaard recept geeft voor ouderschap. Wat we willen is dat ouders begrijpen wat de emotionele en psychologische basisbehoeften van baby’s zijn, zelfs voor de geboorte. Ouders die deze behoeftes (h)erkennen zullen beslissingen nemen gebaseerd op de behoeften van hun kinderen en niet op grond van wat de opvoedingsboeken en andere experts zeggen dat je moet doen. AP komt uit het hart. Als een gevoelige ouder zul je aanvoelen wat je baby nodig heeft, onafhankelijk van de levensomstandigheden.
Ik ben iets... namelijk mezelfquote:Op donderdag 25 januari 2007 12:19 schreef Igraine het volgende:
Ja maar naar mijn idee staan dat soort dingen zoals "AP komt uit het hart" er alleen maar voor mensen die zich daarmee willen identificeren. Die zich dus daadwerkelijk AP-er willen noemen. Zo van "Ik ben iets, namelijk AP-er". Als jij je aan wilt sluiten bij een groep, heb je ook iets nodig waardoor 'jouw groep' beter lijkt dan een andere.
Je hebt ook vrouwen die zich gewoon 'moeder' noemen en zelf de keuze uit allerlei verschillende parenting manieren kiezen. En daarbij wel of geen raakvlakken hebben met AP.
pssst van sjak is jetskequote:Op donderdag 25 januari 2007 12:22 schreef nebelung het volgende:
Ja wat Igraine zegt dus.
Echt, ik heb altijd zoveel woorden nodig
Jarno, als een kind zich normaal ontwikkelt taalt het niet meer naar bv als het 7 jaar is.quote:Op donderdag 25 januari 2007 09:19 schreef Jarno het volgende:
[..]
Er zitten aardige punten in, en ieder moet lekker doen wat -ie zelf wil, maar ik vind het juist voornamelijk tégen de natuur indruisen, deze theorie. Een kind hóórt zelfstandig te worden, zelf dingen te kunnen, niet tot het extreme afhankelijk te zijn van mama (of papa). Er gebeuren veranderingen in het darmstelsel en de spijsvertering waardoor het geven van BV op 7 jarige leeftijd (hoewel ik voorstander ben van BV) eigenlijk gewoon waanzin is, biologisch gezien. Dus nee, natural is het zeker niet wat mij betreft.
En samen slapen? Nooooooooo thank you!.
Maar nogmaals, doe wat je zelf wilt.
Bij AP gaat het om het kijken naar en reageren op de signalen van je kind. Als je kind niet (meer) in de draagdoek wil, als je kind niet samen wil slapen, als je kind niet meer aan de borst wil, dan laat je het gaan en pas je een en ander aan op de nieuwe situatie.quote:Op donderdag 25 januari 2007 11:14 schreef PM-girl het volgende:
Iets wat mij een struikelblok lijkt bij (gedeeltelijk) AP is het loslaten. Dat is als ouder altijd iets moeilijks denk ik, om op een dag meer en meer te moeten vertrouwen op het kunnen van je kind en daarom jezelf terug te trekken. Bij AP kies je in bepaalde gebieden veel later voor het loslaten, zoals het alleen slapen. Het lijkt me dat dat dan moeilijker kan zijn, omdat je het moment uit stelt. (hier wordt het heel praktisch nog uitgesteld, nu pas het wiegje nog, maar geen maanden meer).
Dat geldt misschien ook voor de draagdoek? Dichtbij jou kan een kindje zich kruipend of lopend niet zo makkelijk bezeren, maar een keer moeten ze die dingen toch gaan ervaren. Ik denk dat ik heel makkelijk voor de veilige weg zou kiezen en misschien te lang zou wachten met het laten ervaren van dingen.
Ja, zo zit dat bij ons ook.quote:Op donderdag 25 januari 2007 11:25 schreef YPPY het volgende:
Wat betreft die doek zorgt het er nu idd voor dat Anna zich niet kan bezeren PM, maar ik zie het als alternatief voor de wandelwagen, of de buggy misschien zelfs straks.
Toch weerhoudt dat eerste mij er niet van om te grasduinen op AP sites en binnen AP lijsten. Ik kom er interessante dingen tegen. En soms ook dingen waar ik het niet mee eens ben.quote:Op donderdag 25 januari 2007 12:19 schreef Igraine het volgende:
Ja maar naar mijn idee staan dat soort dingen zoals "AP komt uit het hart" er alleen maar voor mensen die zich daarmee willen identificeren. Die zich dus daadwerkelijk AP-er willen noemen. Zo van "Ik ben iets, namelijk AP-er". Als jij je aan wilt sluiten bij een groep, heb je ook iets nodig waardoor 'jouw groep' beter lijkt dan een andere.
Je hebt ook vrouwen die zich gewoon 'moeder' noemen en zelf de keuze uit allerlei verschillende parenting manieren kiezen. En daarbij wel of geen raakvlakken hebben met AP.
Nou, dan zal ik als eerste hier dat stickertje plakken en wel op mezelf: ik ben een AP-moeder! In vol ornaat.quote:Op donderdag 25 januari 2007 12:11 schreef _evenstar_ het volgende:
Wat ik begrijp van heel het Ap is dat het juist is het uit het gevoel opvoeden, en dat er eigenlijk geen vaste regeltjes bij horen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |