abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_45644562
V for Vendetta
Deze film leek me na de Matrix-sequels helemaal niks. Maar nu toch maar gekeken en ik was heel blij verrast. Geen overdreven science-fiction maar een 1984-achtige thriller waarin, naast de messen, de verwijzingen naar de huidige War on Terror je om de oren vliegen. Verder een prima cast met o.a. Stephen Fry en John Hurt.

"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
pi_45645734
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 21:17 schreef RuneRose het volgende:

[..]

Die draait volgende maand in de bios!
Waar dan?!
  woensdag 24 januari 2007 @ 22:22:10 #213
131551 arneaux
Een Collector's item.
pi_45646382
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 00:10 schreef Dannie_Dorka het volgende:
Gisteren en vandaag gezien:

Sherrybaby(2006)

[afbeelding]

Deze film is een goede voorbeeld van 'n film die qua verhaal niet echt origineel en goed te noemen is,maar door het acteren boven de middelmaat komt.Met name door het acteren van Maggie Gyllenhaal is deze film nog aardig.Het verhaal gaat over 'n verslaafde vrouw,net vrijgelaten uit de gevangenis en die probeert haar leven,en dan vooral haar band met haar dochtertje,te verbeteren.Niet echt origineel dus.Gyllenhaal red deze film en ik had haar wel 'n Oscar-nominatie gegund.
Hijs net klaar en ik vond t best een goede film. Het verhaal laat zich af toe voorspellen maar dat doet niets af aan het verhaal zelf, vind ik.

Maggie Gyllenhaal speelt echt fantastisch. Echt heel erg goed. En inderdaad, een Oscarnominatie was op zijn plaats geweest. Overigens moet de oscar naar Will Smtih gaan voor zijn rol in Persuit of Happyness.
Opgezwolle, keizers van de Nederhop.
Sticks en Delic - Fakkelteit. 21-09-2007.
Talent is net als juni, het verschil tussen mij en jullie.
  † In Memoriam † woensdag 24 januari 2007 @ 22:23:24 #214
4571 Sokolsky
Wil eigenlijk geen ondertitel
pi_45646432
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 22:02 schreef Kolkus het volgende:

[..]

Waar dan?!
Dat wil je niet weten... daar heb je tegenwoordig een vignet voor nodig
Sheridana +1
  woensdag 24 januari 2007 @ 22:32:16 #215
131551 arneaux
Een Collector's item.
pi_45646765
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 22:23 schreef Sokolsky het volgende:

[..]

Dat wil je niet weten... daar heb je tegenwoordig een vignet voor nodig
Nu al? Volgens mij zou dat nog ff op zich laten wachten.
Opgezwolle, keizers van de Nederhop.
Sticks en Delic - Fakkelteit. 21-09-2007.
Talent is net als juni, het verschil tussen mij en jullie.
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:25:18 #216
136868 Dannie_Dorka
Just call me Danny
pi_45648765
Kidulthood(2006)



Een dag uit het leven van enkele tieners in London.De film is eigenlijk niks meer dan 'n soort Engelse versie van Kids,maar dan met meer geweld.We zien dus vechtende,zuipende,neukende tieners.Maar is dat niet gewoon de jeugd van tegenwoordig?.Enige pluspunten zijn de rauwe sfeer van de film(mede dankzij echte Engelse straattaal en geen BBC Engels) en de soundtrack.

Freedom Writers(2006)



Na 10 minuutjes denk je;dit komt me bekend voor.Yep,deze film lijkt vrij veel op Dangerous
Minds.Verwacht dus veel van 't zelfde.Tuurlijk is het verbijsterend dat deze scholieren nog nooit van de holocaust,Adolf Hitler of Anne Frank gehoord hebben,maar we hebben het natuurlijk wel over het geweldige onderwijs in Amerika.En ja,net als Dangerous Minds is dit verhaal ook waargebeurd(cliché).Ik hoop in ieder geval dat Hilary Swank niet teveel van dit soort films gaat maken.

[ Bericht 3% gewijzigd door Dannie_Dorka op 24-01-2007 23:42:25 ]
Mijn DVD's | RetroJunk
There's no such thing as a good cult movie or a bad cult movie.They're just.....cult.
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:31:50 #217
69957 Lonewolf2003
Cool. Cool, cool, cool
pi_45648991
The Queen (2006)
Alle lof voor Helen Mirren is meer dan terecht.
En Stephen Frears bewijst weer eens een begaafd filmmaker te zijn. Hij weet heel goed om van de royals echte mensen te maken. Mede door de film af en toe ook grappig en luchtig te maken.
Ook was ik blij verrast dat de film meer dan alleen over de weken na Diana's dood ging, maar het op een hoger plan tilde en het over een veranderde tijd, de clash tussen oud en nieuw, traditie en modernisatie ging.
cijfer: 8
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:32:39 #218
131551 arneaux
Een Collector's item.
pi_45649018
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 23:31 schreef Lonewolf2003 het volgende:
The Queen (2006)
Alle lof voor Helen Mirren is meer dan terecht.
En Stephen Frears bewijst weer eens een begaafd filmmaker te zijn. Hij weet heel goed om van de royals echte mensen te maken. Mede door de film af en toe ook grappig en luchtig te maken.
Ook was ik blij verrast dat de film meer dan alleen over de weken na Diana's dood ging, maar het op een hoger plan tilde en het over een veranderde tijd, de clash tussen oud en nieuw, traditie en modernisatie ging.
cijfer: 8
Nu heb ik er al zoveel goede dingen over gelezen maar t staat me tegen om m te gaan zien. Toch maar doen misschien.
Opgezwolle, keizers van de Nederhop.
Sticks en Delic - Fakkelteit. 21-09-2007.
Talent is net als juni, het verschil tussen mij en jullie.
pi_45652440
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 19:07 schreef Timo20 het volgende:

[..]

Klinkt goed
Geloof het of niet, dat laatste zinnetje was voornamelijk voor jou bedoeld .
My dear, it's only a movie.
Miles Davis: "Mingus was something else, man. A pure genius. I loved him."
pi_45652504
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 20:49 schreef Kolkus het volgende:
Ik vond Roma net iets te wisselvallig om echt geweldig te noemen.
Een aantal scenes zijn overbodig of duren te lang (oa. scenes in het theater en het terras), maar daar tegenover staan ook weer enkele meesterlijke scenes.

Zo is voor mij de modeshow in de kerk (mede door de geweldige muziek) een van de meest indrukwekkende scenes uit de filmhistorie!
Ik begrijp wat je bedoelt als je zegt dat sommige scenes wat lang duurden, maar toch heb ik niks als storend ervaren. Die in het theater vond ik bijvoorbeeld gewoon heel grappig en die op het terras eigenlijk ook. Het waren steeds de kleurrijke figuren en de mooie muziek die deze scenes zo leuk maakten. En dat gedoe met die modeshow is inderdaad onvergetelijk. Die kostuums, die beelden, die muziek, fantastisch gewoon .

En ben natuurlijk ook benieuwd waard ie draait, al vrees ik dat ik dat al weet.
My dear, it's only a movie.
Miles Davis: "Mingus was something else, man. A pure genius. I loved him."
  donderdag 25 januari 2007 @ 11:03:19 #221
92823 RuneRose
Tony, de zieke pony!
pi_45655618
Hehe, Goes natuurlijk.

36 Quai des Orfèvres degelijke politiethriller. Doet niet zo veel fout, en ook niet zo veel nieuws. De twee lelijkste neuzen van frankrijk leveren wel puik werk af.
pi_45658166
Little Miss Sunshine (2006) 8/10

De academy awards zitten er aan te komen en deze film is genomineerd voor beste film. Daarnaast werd het sowieso eens tijd dat ik deze film te zien kreeg. Er zijn al voldoende lovende kritieken gegeven door fokkers hier in dit topic, dus ik houd het kort. Grappig, aandoenlijk en goed geacteerd. Daar doe ik het even mee.
What's it going to be then, eh?
  donderdag 25 januari 2007 @ 13:12:01 #223
117680 JelleS
film- en muziekreviewer
pi_45659243
The Fountain (Darren Aronofsky, 2006)



Samen met INLAND EMPIRE was dit de film waar ik in 2007 het meest naar uitkeek, ik heb zelfs na het zien van de trailer gezegd: Dit wordt één van de beste films ooit. Wat overdreven natuurlijk, maar het concept was gewoon geweldig, visueel erg mooi, en ook nog eens een zeer talentvol regisseur.

Het verhaal ging eigenlijk iets anders dan ik had verwacht, het is meer een droste-effect, maar ik zal er niet te veel over verklappen. Ik had er voor de rest niks over gelezen, en dat was wel zo leuk. Zoals ik wel had verwacht was het behoorlijk filosofisch, en aangezien ik dat nu ook even studeer zat ik er meteen in.

Om het maar gewoon op tafel te gooien: ik dacht dat ik met INLAND EMPIRE wel meteen de beste film van 2007 had gezien. Niet dus! Het duurt even voordat je er in zit, maar de verschillende tijdslijnen, het idee van leven versus dood werkte geweldig. Dat komt vooral door de geweldige chemie tussen Hugh Jackman en Rachel Weisz, vooral die laatste speelt zo mooi, je zou er zelf verliefd op worden. Ik word niet snel geraakt door een film, maar in dit geval voelde ik compleet met Jackman mee. Het is dan bovenal een prachtig liefdesdrama, ook al is de filosofische boodschap erg belangrijk.

Visueel is het inderdaad een meesterwerk, zowel in de tijd van de Maya's, het heden en de verre toekomst. Allemaal een eigen stijl, maar de overeenkomst zit hem in het lichtgebruik. Muzikaal is het ook weer geweldig, maar je verwacht ook niet anders van Clint Mansell. Had ik verdomme toch gelijk, dit is wat mij betreft inderdaad één van de beste en mooiste films ooit gemaakt. Vandaar ook dat ik mijn 7e 10 op IMDB aan deze film geef. Niet iedereen zal het begrijpen of waarderen (een 'collega' begreep de boodschap niet eens, schreef vast voor de Telegraaf). Ik denk echter dat het over een aantal jaar, net zoals met 2001 (die is alleen veel abstracter), pas echt op waarde zal worden geschat. Een meesterwerk dat je niet mag missen dus!

Mijn cijfer: 9,5
IMDB: 7,7
pi_45659379
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 13:12 schreef JelleS het volgende:
The Fountain (Darren Aronofsky, 2006)

[afbeelding]

Samen met INLAND EMPIRE was dit de film waar ik in 2007 het meest naar uitkeek, ik heb zelfs na het zien van de trailer gezegd: Dit wordt één van de beste films ooit. Wat overdreven natuurlijk, maar het concept was gewoon geweldig, visueel erg mooi, en ook nog eens een zeer talentvol regisseur.

Het verhaal ging eigenlijk iets anders dan ik had verwacht, het is meer een droste-effect, maar ik zal er niet te veel over verklappen. Ik had er voor de rest niks over gelezen, en dat was wel zo leuk. Zoals ik wel had verwacht was het behoorlijk filosofisch, en aangezien ik dat nu ook even studeer zat ik er meteen in.

Om het maar gewoon op tafel te gooien: ik dacht dat ik met INLAND EMPIRE wel meteen de beste film van 2007 had gezien. Niet dus! Het duurt even voordat je er in zit, maar de verschillende tijdslijnen, het idee van leven versus dood werkte geweldig. Dat komt vooral door de geweldige chemie tussen Hugh Jackman en Rachel Weisz, vooral die laatste speelt zo mooi, je zou er zelf verliefd op worden. Ik word niet snel geraakt door een film, maar in dit geval voelde ik compleet met Jackman mee. Het is dan bovenal een prachtig liefdesdrama, ook al is de filosofische boodschap erg belangrijk.

Visueel is het inderdaad een meesterwerk, zowel in de tijd van de Maya's, het heden en de verre toekomst. Allemaal een eigen stijl, maar de overeenkomst zit hem in het lichtgebruik. Muzikaal is het ook weer geweldig, maar je verwacht ook niet anders van Clint Mansell. Had ik verdomme toch gelijk, dit is wat mij betreft inderdaad één van de beste en mooiste films ooit gemaakt. Vandaar ook dat ik mijn 7e 10 op IMDB aan deze film geef. Niet iedereen zal het begrijpen of waarderen (een 'collega' begreep de boodschap niet eens, schreef vast voor de Telegraaf). Ik denk echter dat het over een aantal jaar, net zoals met 2001 (die is alleen veel abstracter), pas echt op waarde zal worden geschat. Een meesterwerk dat je niet mag missen dus!

Mijn cijfer: 9,5
IMDB: 7,7
Wow, klinkt goed . Ben erg benieuwd (zo mogelijk nog benieuwder, that is).
My dear, it's only a movie.
Miles Davis: "Mingus was something else, man. A pure genius. I loved him."
pi_45659791
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 13:12 schreef JelleS het volgende:
The Fountain (Darren Aronofsky, 2006)

[...]

Mijn cijfer: 9,5
IMDB: 7,7
Na Inland Empire wederom een vette .

Ik kijk er naar uit.
What's it going to be then, eh?
  donderdag 25 januari 2007 @ 13:46:34 #226
69957 Lonewolf2003
Cool. Cool, cool, cool
pi_45660342
Vraag ik me toch af wat die andere 6 10en waren?
Mullholand Drive vast. Herzog heeft er ook eentje gok ik.
  donderdag 25 januari 2007 @ 13:50:59 #227
117680 JelleS
film- en muziekreviewer
pi_45660477
Dat zie je goed.

Mulholland Dr.
Bin-Jip
Grizzly Man
Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom
Elephant Man
The Thin Blue Line
  † In Memoriam † donderdag 25 januari 2007 @ 13:53:13 #228
4571 Sokolsky
Wil eigenlijk geen ondertitel
pi_45660539
Wat recent allemaal
Sheridana +1
  donderdag 25 januari 2007 @ 13:54:42 #229
117680 JelleS
film- en muziekreviewer
pi_45660579
Jep, oude films doen het overall dan weer heel goed, maar komen niet verder dan een 9.
pi_45661315
Ben-Hur (#120)



Winnaar van 11 oscars in 1960. Een aantal daarvan waren absoluut terecht, zoals de oscar voor art directie. Op dat punt is dit een fantastische film. Door de prachtige decors en kostuums, en de mooie beelden, zie je haast niet dat deze film alweer bijna 50 jaar oud is. Helaas is het verhaal behoorlijk langdradig; wat mij betreft hadden een aantal verhaallijnen geschrapt mogen worden. 7.5/10 imdb 8.2
Who knew?
  donderdag 25 januari 2007 @ 17:04:07 #231
18008 hornage
FOK! Movie Trivia-Prijsmeester
pi_45666256
Strictly Ballroom
Vorig jaar kwam ik terug van een winterseizoen Club Med en de kenners weten dat je dan nogal een overdaad aan Moulin Rouge muziek, dans en toneel krijgt. Ik vond het supermooi dus toen ik thuis was gelijk weer Moulin Rouge gezien en ik kon hem toen nog meer waarderen dan de eerste keer dat ik hem zag. Romeo + Juliet was allang een favoriet en topper in mijn filmlijst dus dan mag het kijken van de allereerste film van deze allerbeste man natuurlijk niet ontbreken. De film lijkt eerst op een makkelijke Dirty Dancing alleen dan zonder al die overdreven romatische crap. Uiteindelijk komt er dan wel moraal en romantiek maar gelukkig niet storend. Ook word er trouwens erg goed gedanst in de film. Dit is iig wel op niveau. Ik kreeg ook meteen weer zin om te gaan dansen. Ik vond hem leuk om te zien . Pretendeert ook niet een grote film te zijn en duidelijk gemaakt door een dansliefhebber. Een 7.
Test je filmkennis! Speel mee met FOK! Movie Trivia en win prijzen!
pi_45667131
Dat het een prikkelend onderwerp is, was duidelijk te zien in de demografische verdelingsgraad naar leeftijd en sekse in de zaal. Oude vrouwen van wie de menopauze al verscheidene jaren achter hen ligt, hunkerend naar de jonge lichamen van Haïtiaanse gigolo's op het zuidelijk halfrond. Rivaliteit over één die er tussenuit springt. Het is zo jammer dat Vers le Sud zich niet overtuigend in het thema weet vast te grijpen. En dat is mijns inziens vooral te wijten aan, opvallend genoeg, het spel van Charlotte Rampling.

Graag op anoniem
pi_45667562
The Prestige (#192)



Mooi script van Christopher Nolan (Memento) over goochelaars in het begin van de 20e eeuw. Eén truc die wordt opgevoerd door Christian Bale is zo bijzonder dat Hugh Jackman besluit hem te stelen. Uiteraard wil Bale dit tegengaan en zo ontstaan er talloze plotwendingen, die hun climax krijgen bij een erg verassend einde. Het acteerwerk is van iedereen goed. Michael Caine is erg leuk als de man achter de schermen bij Hugh Jackman. En Scarlett Johansson = 8.5/10 imdb 8.1
Who knew?
pi_45675316
Irréversible

Mijn hemel, niet echt een toegankelijke film. Nog nooit zoiets schokkends gezien als de brandblusser of de verkrachtings scene. Voor de rest wel een goede film maar ben nog wel impressed van die scenes.

7.5/10
pi_45676418
Rocky Balboa

IMDB 7.6/10
  donderdag 25 januari 2007 @ 22:24:57 #236
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_45679416
Glitter

Wat een film!

Glitter is een prachtig epos over een meisje dat alles tegen zit (huis brandt af, moeder doet haar naar een kindertehuis), maar toch nog een wereldberoemde zangeres wordt. Het verhaal is van een bijzondere originaliteit en innovatie en wordt wonderschoon in beeld gebracht. Mariah Carey speelt haar rol alsof ze nooit anders heeft gedaan dan in de beste films te spelen en weet de rol van Billie Frank op een overtuigende en meeslepende wijze neer te zetten. Gelukkig valt er ook wat te lachen, dankzij de comic relief van haar hartsvriendinnen. Dat alles gelardeerd met de prachtige muziek die Mariah's nachtegalenstem ten toon kan spreiden.

Ik schiet alweer vol.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_45679474
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 17:47 schreef washandje het volgende:
The Prestige (#192)

[afbeelding]

Mooi script van Christopher Nolan (Memento) over goochelaars in het begin van de 20e eeuw. Eén truc die wordt opgevoerd door Christian Bale is zo bijzonder dat Hugh Jackman besluit hem te stelen. Uiteraard wil Bale dit tegengaan en zo ontstaan er talloze plotwendingen, die hun climax krijgen bij een erg verassend einde. Het acteerwerk is van iedereen goed. Michael Caine is erg leuk als de man achter de schermen bij Hugh Jackman. En Scarlett Johansson = 8.5/10 imdb 8.1
ik heb die foto al een paar weken als bureaubladachtergrond, moet de film alleen nog zien
pi_45679774
gezien vanavond:

The Graduate (Nichols, 1967)



De tijdloze muziek van Simon and Garfunkel neemt je mee in deze heerlijke film. Hoffman en Bancroft spatten beide van het scherm af, heerlijke dialogen, prachtig camerawerk en een meer dan meesterlijk einde.

Cijfer 8,3

[ Bericht 3% gewijzigd door pascalheister op 25-01-2007 23:09:06 ]
  donderdag 25 januari 2007 @ 23:01:23 #239
117680 JelleS
film- en muziekreviewer
pi_45681238
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 22:31 schreef pascalheister het volgende:

een meer dan meesterlijk einde.

Cijfer 8,3
Af en toe zet ik die nog wel eens op om alleen maar het einde te kijken. Staat wat mij betreft gelijk met de slotscenes van bijv. Les Quatre cents coups en Paths of Glory

Rescue Dawn (Herzog, 2006)



Alleen al vanwege de naam Herzog natuurlijk het kijken waard, een grootheid. Als het dan ook nog is het verhaal van een prachtige docu van zijn hand is (Little Dieter Needs to Fly ) met een geweldig acteur in de hoofdrol (Bale), dan mag je wel van een film om naar uit te kijken spreken.

Het is duidelijk Herzog's meest mainstream film die het opzich goed zou kunnen doen aan de box-office, maar waarom de film nog niet echt gereleased is in Amerika snap ik ook niet. Het waargebeurge verhaal van Dieter, die helemaal niet de oorlog in wilde maar alleen maar wilde vliegen, grijpt je meteen, vooral als je de docu hebt gezien. Bale gaat zoals altijd weer helemaal in zijn rol op (behoorlijk obsessief), en ook Steve Zahn en Jeremy Davies geven een mooi beeld van wat er met je gebeurt na jarenlange martelingen. De spanning en actie zijn goed, het ziet er zoals je mag verwachten mooi uit, en de score is ook degelijk.

Wat Rescue Dawn boven de normale goede Hollywoodfilm doet uitstijgen zijn de typische Herzog-momentjes. Wie zijn werk kent snapt meteen wat ik bedoel, voor de rest een voorbeeldje: Een totaal doorgedraaide uitgeputte gevange kijkt verdwaasd voor zich uit, en ziet opeens dat de planten in de jungle, de eigenlijke gevangenis en zijn grootste vijhand, zich terugtrekken als hij ze aanraakt. Dat klinkt sentimenteel of niet zo bijzonder, maar ik kan er van genieten. Fijn is ook dat de film compleet a-politiek is, maar gewoon een ode aan een vriend. Wel weer absurd dat de normale release pas in juni hier zal zijn.

Mijn cijfer: 8,5
IMDB: 8,0

[ Bericht 0% gewijzigd door JelleS op 25-01-2007 23:18:33 ]
pi_45681592
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 23:01 schreef JelleS het volgende:

[..]

Af en toe zet ik die nog wel eens op om alleen maar het einde te kijken. Staat wat mij betreft gelijk met de slotscenes van bijv. Les Quatre cents coups en Paths of Glory

Rescue Dawn (Herzog, 2006)


Mijn cijfer: 8,5
IMDB: 8,0
je linkt naar The Graduate
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')