abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 13 januari 2007 @ 20:41:49 #1
862 Arcee
Look closer
pi_45325121


Biografie

1976-2000
Erik de Jong groeit op in een muzikale omgeving. Zijn moeder speelt hawaïgitaar en ukelele en zijn vader gitaar. Op vijftienjarige leeftijd, in 1976, wordt De Jong het jongste bandlid in de punkband van zijn broer, Blitzkrieg en later The Duds. Hij speelt ook in de Utrechtse bands Hi Jinx en Judy Nylon. Een vast instrument bespeelt De Jong niet. Als de drummer niet kan, mag hij drummen en als de bassist niet kan, mag hij bassen. Later gaat De Jong naar het conservatorium om slagwerk te studeren. Als hij tot de ontdekking komt niet echt een instrumentalist te zijn, stapt hij over op de richting arrangement en compositie en raakt hij verslingerd aan elektronica en drumcomputers.

2001
Na jaren experimenteren, opnemen, knippen en plakken op een computer in zijn woning in Nieuwegein heeft de inmiddels 41-jarige Erik de Jong eindelijk een cassette met schetsen van drie nummers die hij verstuurt naar platenmaatschappij Excelsior. Labelbaas Ferry Roseboom is direct enthousiast over de - door De Jong zelf benoemde - singer-sample-songwritermuziek en twee weken later besluit Excelsior Spinvis te tekenen.

2002
Als op 1 april het album Spinvis uitkomt, reageert de pers unaniem enthousiast. Spinvis scoort vooral erg hoog bij muziekcritici en behaalt zodoende snel de hoogste positie in Oor's Moordlijst. Spinvis maakt muziek bij een kunstwerk van Walter van Broekhuizen voor de manifestatie Over Helden, Schurken En Hadewijch. In drie nummers verwerkt hij de stem van cabaretier Abraham de Winter (1841-1920) zoals die klinkt op 78 toerenplaten uit 1901. De tracks verschijnen in de zomer op een speciale single tijdens de manifestatie Het Geheugen Van Een Stad te Breda. In eerste instantie is De Jong niet van plan zijn muziek live ten gehore te brengen, maar eind 2002 staat Spinvis dan toch op de planken tijdens het Crossing Border festival in Amsterdam. Hij heeft voor deze gelegenheid een bijzondere zevenkoppige band samengesteld, bestaande uit vaak oudere ervaren muzikanten die niet uit de popmuziek komen, zoals drummer Louis Debij (vaste muzikant bij TROS Session, Toots Thielemans, Rogier van Otterloo, de Beau Hunks en Fungus), pianist Han Reiziger (o.a. componist en begeleider van cabaretgroep Lurelei), harpiste Carla Bos (o.a. Schönberg Ensemble en Holland Symfoniaen), saz-speler Cengiz Tutar en Erik's vader, gitarist Walter de Jong. Het optreden wordt als een van de hoogtepunten van Crossing Border gezien. In december belandt het album Spinvis op de tweede plaats in de eindlijst van muziekblad Oor. Het liedje Smalfilm wordt tweede in de door VPRO-luisteraars samengestelde Song van het Jaar 2002. In beide gevallen moet Spinvis de Amerikaanse band Queens Of The Stone Age voor zich laten. Eind 2002 ontvangt De Jong een Essent Award.

2003
Spinvis speelt in januari in een eenvoudigere bezetting op Noorderslag in Groningen. In het voorjaar doet hij een korte, succesvolle tournee met muzikanten die hem ook een jaar eerder begeleidden tijdens zijn livedebuut. Voor een compilatie op de website 3voor12.nl maakt Spinvis een liedje met Bauer. Spinvis speelt in augustus zowel op het Duitse Haldern Open Air festival als op het Beglische Pukkelpop. Nieuwegein Aan Zee is zowel een cd als een dvd, De cd bevat vier liedjes die niet op het debuutalbum waaronder een versie van Astronaut gezongen door het Belgische Lais en gespeeld door het Spinvis Orkest. De dvd bevat liveregistraties en het onderdeel De Tijdmachine ofwel een overzicht van een jaar Spinvis in beeld en geluid. Op 17 december doet Spinvis met orkest, voor de gelegenheid uitgebreid met strijkers, het laatste Nederlandse optreden in Vredenburg te Utrecht.

2004
Begin januari wordt bekend gemaakt dat Spinvis een Zilveren Harp heeft gewonnen. In maart wint hij de Annie M.G. Schmidt-prijs 2003 voor het lied Voor Ik Vergeet (in de uitvoering van cabaretière Lenette van Dongen). Voor de vierde editie van het festival Cross-Linx in Enschede maakt Spinvis in opdracht een compositie die bestaat uit drie ritmische monologen van tien minuten elk, uitgevoerd door actrice Roos Ouwehand, operazangeres Lucia Meeuwsen en acteur Hans Dagelet en begeleid door het Rosa Ensemble en het Ives Ensemble, aangevuld met gitaar en gemanipuleerde geluiden van Spinvis. In het seizoen 2004-2005 gaat Spinvis het theater in met het programma Lotus Europa.

2005
The Ringtone Society presenteert tijdens Noorderslag een website die is gericht op de artistieke ontwikkeling van de ringtones. Een van de deelnemende artiesten is Spinvis. De muzikant is met het nummer Idee Zeventien te horen op de compilatie The Pet Series : Volume 4. Na een try-out in Ekko te Utrecht op 25 februari gaat Spinvis in het voorjaar op tournee langs Nederlandse theaters met het programma Lotus Europa. Zijn band bestaat tijdens de tournee uit Jan van Eerd (vibrafoon), Saartje van Camp (cello), Lucas Oldeman (piano), Arjan Witte ('kosmos en echo'), Jeroen Kleijn (drums) en Cor van Ingen (basgitaar). Het duo Solo reist mee als voorprogramma. Speciaal voor de Filmmuseum Biënnale 2005 in april maakt Spinvis onder de titel De Explicateur een theatrale voorstelling met archiefmateriaal, muziek en dialogen. Hij voert de muziek zelf uit in Filmmuseum Cinerama samen met band en acteur Hans Dagelet. Op 28 november komt De Jong's 2e cd, Dagen van Gras, dagen van Stro uit.

Discografie

2002:

Spinvis

2003:

Nieuwegein aan Zee

2005:

Dagen van gras, dagen van stro

Vorig topic: Spinvis deel 9: Aan de oevers van de optredens.

De OP is hier te vinden
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_45325138
Toch jammer van die spelfout, Arcee.
For great justice!
pi_45325143
. Wespen op de appeltaart. .
For great justice!
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 13 januari 2007 @ 20:43:59 #4
862 Arcee
Look closer
pi_45325199
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 20:42 schreef Q. het volgende:
Toch jammer van die spelfout, Arcee.
Wat?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_45325243
Toch jammer dat je tegenwoordig in gesloten topics mag editten.
For great justice!
pi_45325274
"Ik hoop maar dat ze nooit zo droomt als ik"
For great justice!
pi_45325280
Aanstaande optredens:
24 januari met het Residentie Orkest in het Paard van Troje in Den Haag
17 februari met het Metropole Orkest en de Beatrix Pipeband in Vredenburg, Utrecht

Theatertournee: Op een avond in het heelal
Coming to a town near you soon!
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 13 januari 2007 @ 20:46:01 #8
862 Arcee
Look closer
pi_45325285
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 20:45 schreef Q. het volgende:
Toch jammer dat je tegenwoordig in gesloten topics mag editten.
Oh, ging 't over m'n Lapo.

Editen is met 1 t, trouwens.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_45325448
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 20:46 schreef Arcee het volgende:

[..]

Oh, ging 't over m'n Lapo.

Editen is met 1 t, trouwens.
.
For great justice!
  zaterdag 13 januari 2007 @ 20:50:43 #10
13749 AirwiN
No one is innocent
pi_45325485
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 20:45 schreef Liejannuh het volgende:
Aanstaande optredens:
24 januari met het Residentie Orkest in het Paard van Troje in Den Haag
Daar ga ik naar Toe Vind Post!
I will work to elevate you. Just enough to bring you down
Yes, I'm being condescending. Yes, that means I'm talking down to you
pi_45325519
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 20:50 schreef AirwiN het volgende:

[..]

Daar ga ik naar Toe Vind Post!
Tof. Mag ik mee?
For great justice!
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 13 januari 2007 @ 20:52:24 #12
862 Arcee
Look closer
pi_45325558
Ik weet zeker dat ze komt, want ze er gisteren ook, in donkerrood.
En de zon scheen en toen aten we Chinees.
En ik weet zeker dat ze wist dat ik naar haar keek.


Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  zaterdag 13 januari 2007 @ 21:03:41 #13
13749 AirwiN
No one is innocent
pi_45325957
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 20:51 schreef Q. het volgende:

[..]

Tof. Mag ik mee?
Graag!
I will work to elevate you. Just enough to bring you down
Yes, I'm being condescending. Yes, that means I'm talking down to you
pi_45326165
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 20:50 schreef AirwiN het volgende:

[..]

Daar ga ik naar Toe Vind Post!
Zijn er nog kaartjes te krijgen ?
  zaterdag 13 januari 2007 @ 21:59:20 #15
72347 Bupatih
Meet me in Montauk.
pi_45327784
Wespen Op De Appeltaart. .
Clementine: Are you nuts?
Joel: It's been suggested...
pi_45332952
Popprijs 2006. Als je van Jan Smit wint dan ben je toch in een klap een legende

Als ie in de richting van Limburg of Brabant komt ben ik er ook weer eens bij!
  zondag 14 januari 2007 @ 03:55:32 #17
4283 nietzman
Geen zin meer.
pi_45335107
Popprijs dus. . Ik was d'r bij en hoop dat er snel een goede stream van beschikbaar is, ze deden een enorm toffe versie van bagagedrager.
Ik ga naar huis.
  zondag 14 januari 2007 @ 09:32:16 #18
101884 PeRi
Allons-y!
pi_45336084
Muzikant Spinvis wint Popprijs 2006. Op de FP.
quote:
Jury roept Spinvis als volstrekt eigenzinnig en origineel.

De Pop Prijs is een omstreden prijs. Zo omstreden dat het bier gooien naar de winnaar zelfs uitgegroeid is tot een vast ritueel. Het is zo'n gewoonte dat zelfs een onomstreden winnaar als Erik de Jong de volle laag krijgt. Er is natuurlijk rekening mee gehouden: de kostbare instrumenten op het podium zijn netjes afgedekt met schilderplastic. Spinvis houdt zijn dankwoord kort: "Bedankt voor het bier, we gaan spelen."

Even daarvoor werd Spinvis lovend toegesproken door juryvoorzitter Hans Kosterman. Die roemde hem als volstrekt eigenzinnig en origineel, als een muzikant die zich niet laat leiden door hitparadesucces en die de samplekunst en de Nederlandstalige dichtkunst naar een hoger plan heeft gebracht. "Van de zolderkamer naar een theatertournee", aldus Kosterman.

Het afgelopen jaar stond grotendeels in het teken van Spinvis' tweede album Dagen van Gras, Dagen van Stro (verschenen in november 2005). Het is een album vol eigenzinnige liedjes, die tegelijkertijd breekbaar en geestig zijn. Spinvis tourde door schouwburgen en poppodia met een uitgebreide band, waarin onconventionele instrumenten als cello, vibrafoon en accordeon een prominente rol hebben. Halverwege 2006 verscheen ook nog eens Ja!, een samenwerkingsverband met dichter Simon Vinkenoog. Verder maakte hij voor Festival aan de Werf in Utrecht een zeer ontoegankelijk toneelstuk en speelde hij op De Parade het project de Suikerklok.

Het is nog niet eens de complete lijst van projecten die Erik de Jong op zijn naam heeft staan. In vijf jaar tijd heeft hij zich ontwikkeld van een mysterieuze geluidsknutsenaar op een zolderkamertje in Nieuwegein tot een zelfverzekerde bandleider. Ongelofelijk maar waar: de Pop Prijs heeft een winnnaar waar iedereen vrede mee moet kunnen hebben.
Whatever I want.
  zondag 14 januari 2007 @ 09:32:47 #19
141482 Q.
JurassiQ
pi_45336088
Jeej. Geweldig nieuws.
For great justice!
  zondag 14 januari 2007 @ 09:35:08 #20
141482 Q.
JurassiQ
pi_45336103
En ik ben blij dat ik al een boel kaartjes heb want nu gaat het natuurlijk helemaal storm lopen.
For great justice!
  zondag 14 januari 2007 @ 12:37:01 #21
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_45339049
quote:
Op zondag 14 januari 2007 09:35 schreef Q. het volgende:
En ik ben blij dat ik al een boel kaartjes heb want nu gaat het natuurlijk helemaal storm lopen.
Ja, net als met Eboman.
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
  zondag 14 januari 2007 @ 13:39:43 #22
72347 Bupatih
Meet me in Montauk.
pi_45340852
!
Clementine: Are you nuts?
Joel: It's been suggested...
  † In Memoriam † zondag 14 januari 2007 @ 14:01:46 #23
128220 Peter6000
pi_45341505
Oh, zijn jullie hier

Nog 51 dagen, en dan zie ik Spinvis weer, in De Kleine Komedie.
En eind juni ook nog eens in Utrecht.
quote:
Spinvis wint Popprijs Noorderslag

GRONINGEN - Muzikant Spinvis heeft zaterdagavond op het muziekfestival Noorderslag in Groningen de Popprijs 2006 gewonnen. Dat is de prijs voor de band of artiest die het afgelopen jaar de belangrijkste bijdrage heeft geleverd aan de Nederlandse popmuziek.

Uitleg‘Spinvis is eigenzinnig en origineel en trekt zich niets aan van de hitlijsten’, lichtte juryvoorzitter Hans Kosterman van BV Pop de keuze toe. ‘Hij legt alleen verantwoording af aan zichzelf en heeft tekstdichten in de Nederlandse taal naar een nieuw plan getrokken.’
Volgens de negenkoppige jury ging in Nederland geen muzikant origineler te werk. Doorslaggevend voor de keuze van de jury was de uitreiking van een Gouden Plaat afgelopen jaar aan Spinvis en de verschijning van zijn tweede studioalbum, dat een van de best verkopende cd's van Kerstmis 2005 bleek te zijn.

De volle zaal trakteerde Spinvis tijdens de uitreiking op de traditionele bierdouche. ‘Dank je wel, dank je wel voor het bier’, reageerde Spinvis, ofwel Erik de Jong. Waarna hij een spetterend optreden gaf.
Zelf had hij de prijs niet verwacht, zo liet hij tijdens de persconferentie weten. ‘Met de 10.000 euro ga ik misschien wel een onderbroekenlijn of geurlijn beginnen’, grapte hij. ‘Spinvis, dan weet je wel hoe het ruikt.’

Vorig jaar won gothic rockband Within Temptation het bedrag van 10.000 euro en een beeld van Theo Mackaay. De Popprijs werd in 1986 voor het eerst uitgereikt aan Mathilde Santing. Daarna wonnen onder meer Herman Brood, 2 Unlimited, Anouk en vorig jaar rapper Ali B.

http://www.volkskrant.nl/(...)Popprijs_Noorderslag
  maandag 15 januari 2007 @ 08:50:33 #24
72347 Bupatih
Meet me in Montauk.
pi_45364354
Erik de Jong nu op 3fm.
Clementine: Are you nuts?
Joel: It's been suggested...
  maandag 15 januari 2007 @ 08:57:50 #25
72347 Bupatih
Meet me in Montauk.
pi_45364424
Hij gaat dit jaar naar Zuid-Afrika om daar anderhalve week te spelen.
Clementine: Are you nuts?
Joel: It's been suggested...
pi_45372302
Weer een tvp.

Luisterde gister "Het laatste wonder".

"Sprookje zoals jij... EIndigt bij de zee"

  maandag 15 januari 2007 @ 18:30:33 #27
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_45380009
Nou, er stond vandaag in Trouw dat ie vanaf nu niet meer gaat rocken (dat kwam door alle festivals dat dat zo gelopen was) en dat ie alleen nog maar hele mooie liedjes gaat maken. Ik ben benieuwd, ik ga iig 2x de komende maanden.
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
  maandag 15 januari 2007 @ 18:33:36 #28
141482 Q.
JurassiQ
pi_45380106
Goed zo, rocken is stom.
For great justice!
  maandag 15 januari 2007 @ 18:37:40 #29
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_45380242
Ik ben nog wel benieuwd naar opnames van zaterdag.
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
  † In Memoriam † maandag 15 januari 2007 @ 18:42:33 #30
128220 Peter6000
pi_45380406
quote:
Op maandag 15 januari 2007 18:37 schreef I.R.Baboon het volgende:
Ik ben nog wel benieuwd naar opnames van zaterdag.
Staat er nog niet tussen, wel vreemd eigenlijk.
http://3voor12.vpro.nl/3voor12/festivals/media/index.jsp?portal=2534202&event=32507925&episode=32668082

En fijn dat hij zich nu gaat focussen op mooie liedjes, in de breekbare nummers vind ik hem ook erg sterk, en juist dàt past bij de komende theatertour.

Ik wil "Alles blijft, Andreas" graag live horen.
  maandag 15 januari 2007 @ 19:58:09 #31
157465 kciR
Heeft geen ondertitel
pi_45383667
Morgen toch maar even kaartjes kopen, voordat het uitverkocht is..
Misschien kan de OP nog aangevuld worden met info uit 2006.. om het feest compleet te maken..
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:24:21 #32
13749 AirwiN
No one is innocent
pi_45648740
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 20:45 schreef Liejannuh het volgende:
Aanstaande optredens:
24 januari met het Residentie Orkest in het Paard van Troje in Den Haag
Net thuis, en ik vond het erg mooi.

Ik dacht dat hij met de band en het Residentie Orkest zou spelen. Er was echter niemand van de band, het was alleen Spinvis met het Residentie Orkest. Ze speelden:

De tuinen van Mexico
Het voordeel van Video
Voor ik vergeet
Aan de oevers van de tijd
Adagio
Herfst en Nieuwegein
(weet ik niet meer)
Mes van God
Bagagedrager
Explicateur
In staat van Narcose / Lotus Europa
Dagen van Gras
---
Het voordeel van video
---
Ik wil alleen maar zwemmen (Spinvis met gitaar)
Smalfilm (Spinvis met gitaar)

Persoonlijke hoogtepunten waren Bagagedrager en In staat van Narcose / Lotus Europa. Vooral Lotus Europa dat werd voorgelezen op de muziek van In staat van Narcose was in één woord briljant.

Spinvis had er volgens mij ook wel erg lol in. Na de 'we hebben geen andere nummers meer geoefend' pakte hij zijn gitaar en speelde Ik wil alleen maar zwemmen en Smalfilm.

Ik hoo pdat er nog iets van opnamen beschikbaar komen.

Blij dat ik erbij was!

De volgorde van de nummers kan wat afwijken overigens...

[ Bericht 2% gewijzigd door AirwiN op 25-01-2007 09:03:23 (Nummertjes toegevoegd...) ]
I will work to elevate you. Just enough to bring you down
Yes, I'm being condescending. Yes, that means I'm talking down to you
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:26:56 #33
4283 nietzman
Geen zin meer.
pi_45648817
En nu wil iedereen hier je dood hebben omdat jij "Mes van God" wel hebt gehoord en wij allemaal niet.
Ik ga naar huis.
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:29:42 #34
13749 AirwiN
No one is innocent
pi_45648903
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 23:26 schreef nietzman het volgende:
En nu wil iedereen hier je dood hebben omdat jij "Mes van God" wel hebt gehoord en wij allemaal niet.
En dan heb ik nog niet verteld dat hij dat à la Bob Dylan deed.. Oftewel, vellen papier met op ieder vel een woord dat hij na het lezen / zingen liet vallen...
I will work to elevate you. Just enough to bring you down
Yes, I'm being condescending. Yes, that means I'm talking down to you
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:30:00 #35
72347 Bupatih
Meet me in Montauk.
pi_45648919
Hij had dat nummer toch geschrapt?
Clementine: Are you nuts?
Joel: It's been suggested...
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:30:32 #36
72347 Bupatih
Meet me in Montauk.
pi_45648938
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 23:30 schreef Bupatih het volgende:
Hij had dat nummer toch geschrapt?
Oh nee, dat was alleen bij een festival zo.
Clementine: Are you nuts?
Joel: It's been suggested...
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:31:35 #37
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_45648980
Dat festival zelf had het geschrapt.

En ja, ik ben jaloers.
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:31:36 #38
13749 AirwiN
No one is innocent
pi_45648981
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 23:30 schreef Bupatih het volgende:
Hij had dat nummer toch geschrapt?
Hij zou dat nummer ooit eens spelen op een multicultureel festival in Den Haag. Blijkbaar wilde hij het vanavond alsnog goedmaken dat hij die indertijd niet heeft gespeeld...
I will work to elevate you. Just enough to bring you down
Yes, I'm being condescending. Yes, that means I'm talking down to you
pi_45650083
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 23:26 schreef nietzman het volgende:
En nu wil iedereen hier je dood hebben omdat jij "Mes van God" wel hebt gehoord en wij allemaal niet.
Ik heb hem ook gehoord hoor. En ik heb een A4tje met een woord uit dat nummer. .

"Jaar".
For great justice!
pi_45650113
IK BEN EEN VROUW VAN 40 MET EEN SIGARET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  donderdag 25 januari 2007 @ 08:08:02 #41
693 ChOas
** Warning: Choking hazard **
pi_45653290
Het was ERG mooi!
"I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do.
When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."

[Stephen Roberts]
  donderdag 25 januari 2007 @ 08:11:49 #42
13749 AirwiN
No one is innocent
pi_45653339
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 00:04 schreef Q. het volgende:

[..]

Ik heb hem ook gehoord hoor. En ik heb een A4tje met een woord uit dat nummer. .

"Jaar".
Resepct voor deze man, die, in tegenstelling tot Spinvis, wèl volledig de tekst van Lotus Europa uit zijn hoofd kent...

En hij was niet de enige...
I will work to elevate you. Just enough to bring you down
Yes, I'm being condescending. Yes, that means I'm talking down to you
pi_45653340
Gelukkig kom je niet overal FOK!kers tegen.
For great justice!
  donderdag 25 januari 2007 @ 08:14:15 #44
13749 AirwiN
No one is innocent
pi_45653382
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 08:11 schreef Q. het volgende:
Gelukkig kom je niet overal FOK!kers tegen.
Ik blijf maar herhalen, ik ken jou niet via Fok!
I will work to elevate you. Just enough to bring you down
Yes, I'm being condescending. Yes, that means I'm talking down to you
pi_45653425
Ik had het niet over jou.
For great justice!
  donderdag 25 januari 2007 @ 08:29:07 #46
13749 AirwiN
No one is innocent
pi_45653550
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 08:18 schreef Q. het volgende:
Ik had het niet over jou.
Nou en?

Ik heb in ieder geval het Paard gemaild om te vragen of er nog opnamen zijn gemaakt en of die nog beschikbaar komen!

Damn, het was echt leuk!
I will work to elevate you. Just enough to bring you down
Yes, I'm being condescending. Yes, that means I'm talking down to you
pi_45654434
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 08:11 schreef Q. het volgende:
Gelukkig kom je niet overal FOK!kers tegen.

Het was gaaf!
Wie was nu die meneer over wie hij het had, van dat muziekstuk die is bezweken aan een bedorven sorbet?
  donderdag 25 januari 2007 @ 10:11:59 #48
13749 AirwiN
No one is innocent
pi_45655168
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 09:35 schreef cinnamongirl het volgende:

Wie was nu die meneer over wie hij het had, van dat muziekstuk die is bezweken aan een bedorven sorbet?
De componist van het stuk. Maar ik betwijfel of ze al echt sorbets hadden in 18vuursteen...
I will work to elevate you. Just enough to bring you down
Yes, I'm being condescending. Yes, that means I'm talking down to you
pi_45661745
Ik ga ook 2 keer dit jaar.. Maastricht 2-5 en Eindhoven 19-4
  donderdag 25 januari 2007 @ 16:50:29 #50
27648 Weakling
available in strong mint
pi_45665773
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 14:36 schreef Rhanna het volgende:
Ik ga ook 2 keer dit jaar.. Maastricht 2-5 en Eindhoven 19-4
Oeh, waar haal jij die data vandaan? Ik zoek me compleet suf en kan niks vinden ...
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_45668874
http://www.spinvis.nl/avonddata.jpg misschien?
Probeer op spinvis.nl eens te klikken op die poster, serieus!
For great justice!
pi_45673742
Op www.spinvis.be

Bij het forum staan veel data gepost
Kom je ook ja
  donderdag 25 januari 2007 @ 23:16:04 #53
27648 Weakling
available in strong mint
pi_45681851
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 18:36 schreef Q. het volgende:
http://www.spinvis.nl/avonddata.jpg misschien?
Probeer op spinvis.nl eens te klikken op die poster, serieus!
Die geeft bij mij dus alleen maar een rood kruisje ... vandaar mijn vraag ook ...
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
  donderdag 25 januari 2007 @ 23:20:39 #54
27648 Weakling
available in strong mint
pi_45682019
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 20:34 schreef Rhanna het volgende:
Op www.spinvis.be

Bij het forum staan veel data gepost
Kom je ook ja
Kijk eens aan! Dank je wel Rhanna!

Jaja, ik ga zeker! Waarschijnlijk 12 april Tilburg en 19 april Eindhoven ... als ik tenminste (nog) kaartjes kan krijgen ...
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
  † In Memoriam † vrijdag 26 januari 2007 @ 10:37:57 #55
128220 Peter6000
pi_45688776
quote:
Op donderdag 25 januari 2007 18:36 schreef Q. het volgende:
http://www.spinvis.nl/avonddata.jpg misschien?
Probeer op spinvis.nl eens te klikken op die poster, serieus!
Zo ga je natuurlijk niet om met mensen uit het Spinvistopic.
Of mis ik soms een leuke grap.

Mijn wensenlijstje voor 6 maart is nu iig uitgebreid, ik wil Lotus Europa ook graag live horen.
Het is tevens (op dit moment) het eerste nummer voor op mijn crematie (onbegrijpbaar sterven ofzo, en die flashback van dat "zwemles op school", en de aftakeling en herinneringen aan vroeger).

En natuurlijk "Alles blijft, Andreas".
Die dichter Menno Wisman (schrijver van Alles blijft), heeft zich 3 maanden in op een psychiatrisch terrein opgesloten om te dichten, maar een interview dat ik met hem in Kunststof (NPS) hoorde viel tegen, ik had een ruimere blik verwacht.

Heeft iemand een linkje waar ik Mes van god kan beluisteren?
  † In Memoriam † vrijdag 26 januari 2007 @ 10:45:11 #56
128220 Peter6000
pi_45688959
Spinvis op Noorderslag is hier te vinden:

http://3voor12.vpro.nl/3voor12/festivals/media/index.jsp?portal=2534202&event=32507925&episode=32668082

Mag Giel Beelen alsjeblieft dood.
  vrijdag 26 januari 2007 @ 15:31:13 #57
72347 Bupatih
Meet me in Montauk.
pi_45697726
quote:
Een datum voor zijn nieuwe album wil Pop Prijswinnaar Spinvis ofwel Erik de Jong nog niet noemen. Hij wil zich nooit meer laten opjagen door de klok. Maar één ding staat voor hem al vast: het album zal in stripboekvorm verschijnen. De Jong: “Een bijkomend voordeel is dat je een stripboek niet kunt dowmloaden.

Als kind wist De Jong al wat hij later wilde worden: “Muzikant of striptekenaar. Ik was een grote fan van Maarten Toonder.” En dus lijken de twee roepingen binnenkort helemaal samen te vallen. “Ik heb eerder artwork bij mijn eigen muziek gemaakt. Maar afgelopen jaar werd ik gevraagd voor Strips In Stereo in Paradiso. Daarbij werd striptekenaars gevraagd een favoriet liedje in een strip te vertalen. Hanko Kolk koos Voor Ik Vergeet. Strips zijn een logisch verlengstuk van wat ik doe.

Inmiddels is De Jong al bezig met nieuwe muziek: “Dat gaat maar door.” Voor de tekeningen moet hij nog wel even gaan zitten: “Alles moet nog samenkomen. Ik wil wel met andere tekenaars samenwerken. In ieder geval met Hanko.” De Jong vindt het prijskaartje dat aan het maken van strips hangt aantrekkelijk: “Een speelfilm kost al gauw miljoenen. Met een pen en een blaadje kun je door de tijd reizen en door het heelal. Net als bij een hoorspel bijvoorbeeld.” Want ook het maken van hoorspelen behoort tot de liefdes van Spinvis. Onlangs maakte hij Wandeling Door De Zenuwen in opdracht van Beeldende Kunst Gelderland. Daarbij kregen wandelaars het hoorspel op een koptelefoon te horen.

Ondertussen is De Jong ook nog eens druk in de weer met allerlei orkesten. Deze maand staat hij in Het Paard van Den Haag op het podium met het Residentie Orkest. Nog geen maand later speelt hij een nieuw stuk met het Metropole Orkest in het Utrechtse Vredenburg: “Dat heet Afdaling In De Ingewanden: een collage over het ongeziene lichaam. Uitgangspunt is dat je hele lichaam werkt terwijl je niet kunt zien hoe dat kan. Eigenlijk wilde ik voor deze voorstelling een stripboek maken, maar dat lukte niet. Nu neem ik de tijd en zorg dat het gelijk af is met het nieuwe album.” Wanneer we dat kunnen verwachten? “Als het af is, is het af.

Spinvis met het Residentie Orkest speelt 27 januari 2007 in Het Paard in Den Haag.

Spinvis speelt Afdaling Naar De Ingewanden met het Metropole Orkest op 17 februari in Vredenburg, Utrecht

Bron: 3VOOR12
Clementine: Are you nuts?
Joel: It's been suggested...
  vrijdag 26 januari 2007 @ 16:40:27 #58
27648 Weakling
available in strong mint
pi_45700190
quote:
De Jong: “Een bijkomend voordeel is dat je een stripboek niet kunt dowmloaden.”
Zou ie nou echt nog nooit van inscannen gehoord hebben ... maar goed, kom maar op met dat stripboek, want ik koop 'm wel!
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_45700417
Ik ook!
Weakling; Ik ben wel benieuwd naar je.
  vrijdag 26 januari 2007 @ 19:49:30 #60
27648 Weakling
available in strong mint
pi_45705561
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 16:47 schreef Rhanna het volgende:
Ik ook!
Weakling; Ik ben wel benieuwd naar je.


Zodra ik weet op welke stoeltje ze mij gaan proppen in Eindhoven, dan laat ik het wel weten ... dan kan je van een afstandje of dichtbij eens zien wat voor rare kwibus ik ben

*voelt zich gevleid en is stiekum ook erg benieuwd wie er achter Rhanna schuil gaat ...
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_45782183
Wehehe.
Ik zal eens opzoeken waar ik zit, volgens mij rij 11.

Ik ben benieuwd. Je bent iig de eerste vent die ik leer kennen die ook fan van AFX is
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')