Ik rijd wel voor m'n plezier in Belgie. In de Ardennen.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 16:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
in belgie rij je niet voor je plezier je doet dat omdat het niet anders kan![]()
wat meneer vergeet is dat iedereen betaald aan rekening rijden terwijl nu de belgen gecompenseerd worden.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 22:07 schreef Kogando het volgende:
'Reactie Nederland op wegenvignet bizar'
De Vlaamse minister van Mobiliteit is vast van plan het Belgische wegenvignet januari volgend jaar in te voeren. Ze bleek vrijdagavond in het geheel niet gevoelig voor een storm van Nederlandse kritiek. Van Brempt toonde zich vrijdag in het televisieprogramma Terzake verbaasd over de Nederlandse woede. ,,Het is bizar dat ze zo hard reageren. Maar het gaat over hun portemonnee en dan kennen we de Nederlanders'', aldus Van Brempt in een duidelijke verwijzing naar de in België vermaarde Nederlandse zuinigheid.
Van Brempt wees er op dat het Nederlands kabinet zelf plannen heeft voor rekeningrijden. ,,Daar gaan de Vlamingen dan ook voor betalen. Ze moeten niet te hoog van de toren blazen.'' De Vlaamse regering wil met het geld de wegen opknappen en het openbaar vervoer verbeteren. Het Belgische wegennet is mede door Nederlanders, Duitsers en Fransen een van de drukste ter wereld.
Van Brempt wil wel nadenken over de situatie in Baarle-Nassau en Zeeuws-Vlaanderen. Nederlanders zijn daar omringd door België en worden dus wel gedwongen om het vignet aan te schaffen. Overigens is de 60 euro die het vignet gaat kosten alleen voor een jaarvignet. Er komen ook goedkopere versies voor bijvoorbeeld tien dagen, aldus Van Brempt.
Hoi ik woon in Antwerpen (naja eigk Wilrijk) en je gaat me dus nu niet vertellen dat de wegen goed zijn he ? Er wordt iedere keer wel wat aan veranderd maar dat is niet meer dan onderhoud en in principe dweilen met de kraan open. Ik denk dat jullie het ook niet leuk zouden vinden als je in Nederland ineens 60 euro moest gaan betalen, ik ken namelijk meer dan genoeg Nederlanders die in Belgie studeren en elke dag heen en weer rijden en anderzijds ook genoeg Belgen die in Nederland studeren of daar even gaan shoppen. En 60 euro betalen van je kindergeld is nu ook niet leuk.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 10:35 schreef dezenickiscool het volgende:
als ik die hollanders hier zo bezig hoor ben ik nog wel blij dat we jullie 60 ¤ laten dokkenwat een groot pauperbakkes
![]()
als je in maastricht loopt wordt je ook half afgemaakt voor niks in het verkeerde straatje , hoor je ons belgen daar over wenen?![]()
enneuh , no offence maar de meest bekende snelwegen in Belgie liggen er zeer deftig bij , buiten dan antwerpen ring en zo waar ze altijd werken elk jaar, zeker dat het niet jullie budget schokdempers zijn ipv onze wegen ?
![]()
Je hoeft het niet op ons af te reageren dat je net als elke minderjarige belg een paar jaar opgesloten hebt gezeten in een kelder.quote:Op donderdag 11 januari 2007 20:17 schreef MisterEuro het volgende:
Ik als Belg zeg: Hoera vanaf volgend jaar een héél pak Nederlanders minder op onze wegen die met hun zwaar belaste mobilhome's en caravans de wegen kapot maken. Rij maar rustig met één grote boog om België.
![]()
![]()
Er liggen anders genoeg twee baans (of meer) wegen hoor. Wellicht maken ze de wegen die vanuit Belgie komen wel eenbaans zodat jullie niet als een stel slingerende idioten ons land binnen komen scheuren.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 17:44 schreef battlesickloner het volgende:
Een ding is me nog niet helemaal duidelijk, de wegen zijn zogezegd zoooo slecht maar toch er perse over willen rijden ... uhuh![]()
Als ik hier in Belgie vertrek zit ik op een tweebaans weg, en eenmaal in Nederland wordt dit ineens eenbaans. Misschien dat de gemiddelde wegenkwaliteit wel iets lager ligt, maar de gemiddelde snelheid ligt in Belgie toch wel iets hoger heb ik de indruk ;-)
Enne, de economie gaat in Belgie echt niet instorten zonder die dagjesmensen, vuurwerksmokkelaars of paupertankers. Ze gaan jullie echt niet missen. sorry
Mooi, dan kunnen we dus een hele grote dikke muur tussen Belgie en Nederland zetten, want waar hebben we Belgie dan nog voor nodig? Daarbij scheelt het weer een hoop ergernissen, ongelukken en files als die Belgen ook lekker aan hun kant van die muur blijven. I-DE-AAL!quote:Op donderdag 11 januari 2007 20:17 schreef MisterEuro het volgende:
Ik als Belg zeg: Hoera vanaf volgend jaar een héél pak Nederlanders minder op onze wegen die met hun zwaar belaste mobilhome's en caravans de wegen kapot maken. Rij maar rustig met één grote boog om België.
![]()
![]()
ik woon dus in zeeuws-vlaanderen, 50m van de grens.. ik moet dus nu ALTIJD betalen als ik buiten zeeuws-vlaanderen wil komen, of 10 euro (retour) voor de tunnel , of 60 euro/jaar voor belgie PER AUTO . das echt te gek voor woorden, nu zitten we al een beetje in een achterstandsgebied, maar dit slaat toch alles!, lekker dat verenigde europa!.quote:boehoe..
belgie kent geen wegenbelasting.. NL wel..
wat is nu 60euro voor een jaar?
je betaald toch ook als je door Oostenrijk wilt?
Je betaald toch ook tol in frankrijk?
Dat is dan de Belgische wraak tegenover Nederland voor het behouden van de zuidkust van de Westerschelde.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 21:09 schreef Nocturno het volgende:
[..]
ik woon dus in zeeuws-vlaanderen, 50m van de grens.. ik moet dus nu ALTIJD betalen als ik buiten zeeuws-vlaanderen wil komen, of 10 euro (retour) voor de tunnel , of 60 euro/jaar voor belgie PER AUTO . das echt te gek voor woorden, nu zitten we al een beetje in een achterstandsgebied, maar dit slaat toch alles!, lekker dat verenigde europa!.
daarbij GAF ik jaarlijks wel meer dan 60 euro uit in belgie aan uitgaan/winkelen. das dan ook klaar he!
Nee je moet maar bij je eigen regering gaan klagen, moeten maar een tunnel bouwen of een brug neerpoten of weet ik veel wat ... waarom verwacht je dat de Belgen zomaar voor jouw mobiliteit betalen ??quote:Op zaterdag 13 januari 2007 21:09 schreef Nocturno het volgende:
... ik moet dus nu ALTIJD betalen als ik buiten zeeuws-vlaanderen wil komen,...
Andersom verwacht Brussel (en dat ligt in Belgie) dat we mobiliteit op Europees niveau aanpakken. Een vignet voor andere landen past daar niet in. Bovendien betaalt Nederland nog steeds onevenredig veel aan Brussel, dus laten we daar maar eens beginnen wat terug te halen voor we weer de beurs mogen trekken.quote:Op zaterdag 13 januari 2007 22:47 schreef battlesickloner het volgende:
[..]
Nee je moet maar bij je eigen regering gaan klagen, moeten maar een tunnel bouwen of een brug neerpoten of weet ik veel wat ... waarom verwacht je dat de Belgen zomaar voor jouw mobiliteit betalen ??![]()
Alleen zwemmen is gratis voor Zeeuws-Vlamingen!quote:Op vrijdag 12 januari 2007 17:28 schreef CloseToTheEdge het volgende:
[..]
Juist. Als ik naar calais wil zonder door Belgie te rijden moet ik volgens mij minstens 600km omrijden, terwijl het nu 200km rijden is. Ik vraag me af hoe ze dit in Belgie willen gaan regelen voor de Zeeuws-Vlamingen, die zo helemaal op een "eiland" komen te zitten. (afgezien van de Westerscheldetunnel)
Dan blijf je toch lekker weg daar!!!!!!quote:Op donderdag 11 januari 2007 20:25 schreef Poncho het volgende:
Ik zit zo vaak in België dat ik niet zonder zo'n vignet kan.
Het is met nummer bord controlequote:Op zondag 14 januari 2007 14:14 schreef -Sandstorm- het volgende:
Geen enkele Belg plakt zonder mijn weten een sticker op mijn lak....
Dan leg ik um wel voor de voorruit ofzo. Wat een mafketels
Jij bent stoer.quote:Op zondag 14 januari 2007 15:14 schreef ASroma het volgende:
die belgen snijden zichzelf weer eens in de vingersdit is gewoon een simpele roep om aandacht, ze stellen niks voor in EU.
Wij Nederlanders regelen zo ff in hun eigen Brussel dat dit niet doorgaat!![]()
quote:Op zondag 14 januari 2007 11:36 schreef Dirktator het volgende:
discriminatie
Wel, de regeling is heel simpel, Belgen gaan ook 60 euro betalen voor het wegenvignet. Alleen zal het in mindering worden gebracht op hun wegenbelasting. Dus onder de streep betalen zij even veel als nu, maar officieel betalen zij dus ook netjes hun vignetje. Netjes geregeld dusquote:3. België laat ook haar burgers betalen voor het vignet, op dezelfde basis als buitenlanders. Dit zal waarschijnlijk tot protest leiden in België onder de burgers.
Daar gaat het niet om, domme Belg! Het gaat hier om discriminatie op grond van nationaliteit vanwege het feit dat jullie het geld voor het vignet terugkrijgen via lagere wegenbelasting en buitenlanders niet. Dat is een expliciete barriere in het vrije verkeer, sowieso van personen. Dit wordt door de EU niet geaccepteerd, ongeacht of de Luxemburgers, Fransen er over klagen. We leven in een interne markt, waar de barrieres tot een minimum moeten worden gebracht.quote:Op zondag 14 januari 2007 15:40 schreef battlesickloner het volgende:De Fransen zeuren niet, de Luxemburgers zeuren niet, de Duitsers zeuren niet, en de rest van europa ook niet. Is eigenlijk maar 1 volkje in europa dat hierover zeikt ... Juist dat zijn jullie
![]()
Ben wel benieuwd of Nederlanders straks ook stennis gaat maken als buitenlanders mee moeten betalen aan dat rekeningrijden van jullie ... nee natuurlijk niet, dat is helemaal niet des hollanders. Maar kom eens aan hun portemonnee![]()
Hier spreek je jezelf toch echt tegen hoor. Belgen betalen netto helemaal niets aan dat vignet. Ja, als je 60 euro betaalt en het daarna terugkrijgt, kun je wel makkelijk spreken.quote:Wel, de regeling is heel simpel, Belgen gaan ook 60 euro betalen voor het wegenvignet. Alleen zal het in mindering worden gebracht op hun wegenbelasting. Dus onder de streep betalen zij even veel als nu, maar officieel betalen zij dus ook netjes hun vignetje. Netjes geregeld dus![]()
Nee iedereen die hier wegenbelasting betaalt, nationaliteit heeft er niet veel mee te maken. Genoeg fiscale nederbelgen die het niet zullen moeten betalen.quote:Op zondag 14 januari 2007 15:47 schreef Dirktator het volgende:
discriminatie op grond van nationaliteit
Niks terugkrijgen, het blijven kosten. De wegenbelasting daalt met 60 euro, maar anderzijds komt er een taks van 60 euro bij. Inderdaad netto verandert er niets, maar terugkrijgen is nog iets anders.quote:Hier spreek je jezelf toch echt tegen hoor. Belgen betalen netto helemaal niets aan dat vignet. Ja, als je 60 euro betaalt en het daarna terugkrijgt, kun je wel makkelijk spreken.
Brussel en Antwerpen zijn paupersteden, mij zien ze er alleen als het absoluut noodzakelijk is. Groeten vanuit het Vlaemsche plattelandquote:O ja, trouwens groeten uit Brussel (voor de rest is België wel okee hoor)!!
Je snapt het niet. Nationaliteit heeft ermee te maken, omdat JULLIE BELGEN het geld wél terugkrijgen via een constructie (het is eigenlijk een soort korting op de wegenbelasting zoals je zelf aangaf), terwijl BUITENLANDERS die korting niet kunnen krijgen (omdat ze geen wegenbelasting in België moeten betalen). Dat is waar het om gaat, niet om die Nederbelgskes die nu de sjaak zijn.quote:Op zondag 14 januari 2007 16:03 schreef battlesickloner het volgende:
[..]
Nee iedereen die hier wegenbelasting betaalt, nationaliteit heeft er niet veel mee te maken. Genoeg fiscale nederbelgen die het niet zullen moeten betalen.
Echt waar?quote:Op vrijdag 12 januari 2007 14:21 schreef Blik het volgende:
[..]
ik snap trouwens niet wat al die landen zeuren, Nederland is HET transportland van Nederland met de 2 mainports Amsterdam en Rotterdam. Ongelooflijk veel vrachtwagens rijden door ons land om een containertje te laden en lossen. En dan zitten de belgen te zeuren over die Nederlanders die in de zomer door Belgie heen crossen.
Het wordt tijd dat Nederland ook een wegenbelasting gaat invoeren naar mate van gebruik, is veel eerlijker. En dat de Belgen ons 60 euro laten betalen voor die ene keer dat we er zijn is natuurlijk belachelijk
dat weten ze zelf nog niet eigenlijk weten ze nog niets behalve dat er betaald moet wordenquote:Op maandag 15 januari 2007 11:43 schreef Xcalibur het volgende:
ik weet niet of ik het gemist heb, maar: is dat vignet alleen voor de snelwegen, of voor alle wegen?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |