abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator / Redactie Sport zondag 17 december 2006 @ 21:11:29 #1
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_44519689
Jaja, een topic van, voor en door scheidsrechters!

De scheidsrechter, wie is het en wat is zijn(/haar) taak?
Als scheidsrechter ben je degene die de leiding heeft op het veld gedurende een gehele wedstrijd. Je zorgt voor de naleving van de spelregels door spelers, trainers en andere aanwezigen.
Op amateurniveau zoekt de KNVB nog steeds mensen die een cursus willen doen, zodat de leiding op de velden ook voor de amateur van betere kwaliteit is, waar deze nu vaak nog moet bouwen op vrijwilligers met onvoldoende kennis van de regels.

Waarom scheidsrechter worden?
Soms worden mensen nogal huiverig wanneer hen de vraag gesteld wordt zelf scheidsrechter te worden. Dit kan verschillende redenen hebben, maar al deze redenen doen er niet toe.
Het scheidsrechtersvak is hartstikke leuk, zeker voor diegenen die graag nog actief blijven. Qua sport, maar ook in de voetballerij zelf. Vaak zie je dan ook dat mensen die geen toekomst meer voor zichzelf zien bij de selectie van hun huidige amateurclub, gaan scheidsrechteren.
Leidsman zijn betekent verantwoordelijkheid dragen en beslissingen durven nemen. Dit neemt echter niet weg dat ook jij als scheidsrechter kan genieten van het spelletje dat gespeeld wordt.

Lijst van bekende scheidsrechters

Bekende scheidsrechters (NL):
Dick Jol


Roelof Luinge


Buitenlandse scheidsrechters:

Pierluigi Collina


Markus Merk


===
En zo moet het dus niet...
===

Dit topic is er, om prestaties, missers en allerlei andere dingen aangaande scheidsrechters op nationaal, internationaal, maar ook lokaal niveau te bespreken.
Heb je vragen over een spelregel, iets om over te zeiken of vraag je je gewoon af wat dat nu is, scheidsrechteren?
Post dan in dit topic.

[ Bericht 95% gewijzigd door RayMania op 11-07-2008 19:44:21 ]
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  zondag 17 december 2006 @ 21:12:55 #2
139407 jorienvdherik
Feyenoord KNVB Beker 07-08
pi_44519730
luinge kan niet fluiten
pi_44519744
Rossini vond ik ook geen rood.
  zondag 17 december 2006 @ 21:35:21 #4
83411 edje34
Breda de`` gekste``
pi_44520587
quote:
Op zondag 17 december 2006 21:12 schreef jorienvdherik het volgende:
luinge kan niet fluiten
Al jaren niet.
Geeft de leugen je geen vleugels
Raakt de waarheid in de war
Dan zijn de keizers slechts helpers en huilt de oude nar.
(Hans teeuwen)
pi_44520693
quote:
Op zondag 17 december 2006 21:13 schreef TerroRobbie het volgende:
Rossini vond ik ook geen rood.
Want hij had de intentie om de bal te spelen?
pi_44522783
quote:
Op zondag 17 december 2006 21:04 schreef okee6 het volgende:

[..]

En deze opmerking is nu precies waarom Talpa slechte programma's maakt. Goede programma's maak je door aan te voelen.
Een speler slaat tegen de arm van de scheids als die een gele kaart krijgt, en daarom maakt Talpa slechte programma's

Ik snap je niet echt hoor... Hoe kom je in godsnaam van een speler (die zelf zijn eigen gedrag onaanvaardbaar noemt en uitgebreid zijn excuses aanbied) bij Talpa die iets niet kan aanvoelen?
Is de Talpa nijd zo diep bij jou ofzo?

edit: Talpa registreert alleen maar een wedstrijd hoor. Ze zeggen niet tegen Van Nieuwstadt dat die tegen de scheids z'n hand moet slaan als die een gele kaart krijgt. En ze zeggen ook niet tegen de scheids dat die Van Nieuwstadt een gele kaart moet geven.
Dat Van Nieuwstadt tegen Nijhuis zijn hand slaat, kun je zeer moeilijk Talpa verwijten. Ik vind het dan ook heel bijzonder dat jij toch een manier hebt gevonden om (weer) te klagen op Talpa.

Ik zie ook niet vaak dat een scheids de kans krijgt om rustig aan een aanvoerder uit te leggen waarom die een bepaalde beslissing heeft genomen. Er staan tegenwoordig al gauw een aantal spelers uitgebreid bij de scheids te klagen dat zij het toch echt anders hebben gezien.

[ Bericht 16% gewijzigd door calvobbes op 17-12-2006 22:49:46 ]
pi_44523939
Als een aanvoerder zijn spelers niet in de hand houdt, gaat de KNVB maar boetes uitdelen. Maar als je het een beetje aan zou voelen, heb je wel door dat het zover nog lang niet is. Nijhuis moet gewoon niet vuur aanwakkeren. Een scheidsrechter hoeft niet te marchanderen om een wedstrijd in de hand te houden, maar de ene actie is de andere niet. Timing is een wezenlijk onderdeel van het fluiten.

Wat betreft timing is Talpa natuurlijk twee jaar te vroeg on air gegaan. Hadden ze beter in alle rust formules en personeel kunnen uitproberen, zonder daarvoor de onschuldige kijker lastig te vallen
pi_44524269
quote:
Op zondag 17 december 2006 23:06 schreef okee6 het volgende:
Als een aanvoerder zijn spelers niet in de hand houdt, gaat de KNVB maar boetes uitdelen.
Uhm?!? Als een aanvoerder zijn spelers in de hand moet houden, waarom is er dan een op het veld?
quote:
Nijhuis moet gewoon niet vuur aanwakkeren.
Van Nieuwstadt moet gewoon een beslissing van de scheids accepteren of dat aan de aanvoerder overlaten en hij moet zeker met z'n klauwen van de scheids afblijven.
Je bent het toch wel met me eens dat een dergelijke actie bestraft moet worden?
quote:
Een scheidsrechter hoeft niet te marchanderen om een wedstrijd in de hand te houden, maar de ene actie is de andere niet.
Nee idd. Proberen een kaart uit de hand van de scheids te slaan is inderdaad niet zomaar een actie....
quote:
Wat betreft timing is Talpa natuurlijk twee jaar te vroeg on air gegaan. Hadden ze beter in alle rust formules en personeel kunnen uitproberen, zonder daarvoor de onschuldige kijker lastig te vallen
Dit topic gaat over Scheidsrechters... Niet over Talpa....
Waarom loop je in dit topic op Talpa te zeiken naar aanleiding van een actie van een speler?
pi_44525364
quote:
Op zondag 17 december 2006 23:16 schreef calvobbes het volgende:

[..]

Uhm?!? Als een aanvoerder zijn spelers in de hand moet houden, waarom is er dan een op het veld?
Als de scheidsrechter discussies moet gaan houden met alle spelers dan is niemand voor donker thuis. En die ene aanvoerder is dus gesprekspartner bij een opstootje. In het veld moet hij zijn spelers afschermen, voor zover mogelijk. Als hij merkt dat iemand tegen een rode kaart aanzit en de trainer niet ingrijpt, zal hij dit moeten laten weten aan de technische staf. Dat is immers in het belang van zijn ploeg.
quote:
Van Nieuwstadt moet gewoon een beslissing van de scheids accepteren of dat aan de aanvoerder overlaten en hij moet zeker met z'n klauwen van de scheids afblijven.
Je bent het toch wel met me eens dat een dergelijke actie bestraft moet worden?
Zeker. Mijn punt was echter dat Nijhuis deze kaart scoort, niet of deze terecht was. Dit is het scheidsrechterstopic.
quote:
Nee idd. Proberen een kaart uit de hand van de scheids te slaan is inderdaad niet zomaar een actie....
Kennelijk iemand die door het lint gaat. Om een corner? Vanwege onmacht nav de superioriteit van een matig acterend Ajax? Of vanwege de consequente leiding van Nijhuis in de eerste 25 minuten?
quote:
Dit topic gaat over Scheidsrechters... Niet over Talpa....
Waarom loop je in dit topic op Talpa te zeiken naar aanleiding van een actie van een speler?
Jij begint over Talpa in dit scheidsrechterstopic. Ik noemde deze omroep even, omdat zij befaamd is om het betere snijwerk. Soms zijn er twee acties in één helft en soms tien, alleen het miniscule klokje in beeld verspringt dan. Het is derhalve eenvoudig om hier een scheids te veroordelen, terwijl er misschien wel twintig ijzige wedstrijdminuten tussen zaten. Dan was de invloed van de eerste rode kaart op die bewuste gele kaart ietwat kleiner.
  maandag 18 december 2006 @ 02:05:10 #10
46672 DarkShine
Mijnstreek Oost
pi_44527073
Als Talpa die actie eruit geknipt had zat je te zeiken dat je zijn rode kaart niet zag.
Vreuger, wie de beerkratte nog va hoots woare en se moëts blieve durchdrinke um d\'r kachel a te hotte
Planning:
-
  maandag 18 december 2006 @ 02:10:22 #11
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_44527106
Vobje is nou eenmaal te betrokken bij de organisatie die Talpa inhuurt om de samenvattingen te laten zien en kan niet neutraal over scheidsrechters beoordelen.
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_44527297
quote:
Op maandag 18 december 2006 02:05 schreef DarkShine het volgende:
Als Talpa die actie eruit geknipt had zat je te zeiken dat je zijn rode kaart niet zag.
Vast wel maar niet hier
  maandag 18 december 2006 @ 02:51:02 #13
157948 Steve_I.
Is niet meer...
pi_44527379
luinge hondelul
pi_44529707
quote:
Op zondag 17 december 2006 23:52 schreef okee6 het volgende:

Als de scheidsrechter discussies moet gaan houden met alle spelers dan is niemand voor donker thuis. En die ene aanvoerder is dus gesprekspartner bij een opstootje. In het veld moet hij zijn spelers afschermen, voor zover mogelijk. Als hij merkt dat iemand tegen een rode kaart aanzit en de trainer niet ingrijpt, zal hij dit moeten laten weten aan de technische staf. Dat is immers in het belang van zijn ploeg.
Dat is dus de functie van een aanvoerder. Wat is nog de functie van een scheids als je zegt dat de KNVB maar boetes moet gaan uitdelen en sugereert dat de scheids geen kaarten moet uitdelen.
quote:
Zeker. Mijn punt was echter dat Nijhuis deze kaart scoort[q]
Wat bedoel je daarmee?

[q]Kennelijk iemand die door het lint gaat. Om een corner? Vanwege onmacht nav de superioriteit van een matig acterend Ajax? Of vanwege de consequente leiding van Nijhuis in de eerste 25 minuten?
Geen idee waarom. Dat zal alleen van Nieuwstadt kunnen zeggen waarom die dat deed. Feit blijft natuurlijk dat dat een gele kaart waard is. En feit blijft dat die zelf ook heeft toegegeven dat dat een oerstomme reactie was.
quote:
Jij begint over Talpa in dit scheidsrechterstopic.
Nee daar begon jij toch over.
quote:
[quote]Op zondag 17 december 2006 19:39 schreef okee6 het volgende:

Oh vast wel, dat inlopen wordt niet getolereerd. Maar het gaat er natuurlijk om dat het tweede geel volgt uit het handelen van Nijhuis en niet andersom. En wellicht is ook de eerste gele van Zijm daarop terug te voeren, maar goed uit een Talpa-verslaggeving is dat niet te herleiden.
quote:
Ik noemde deze omroep even, omdat zij befaamd is om het betere snijwerk. Soms zijn er twee acties in één helft en soms tien, alleen het miniscule klokje in beeld verspringt dan. Het is derhalve eenvoudig om hier een scheids te veroordelen, terwijl er misschien wel twintig ijzige wedstrijdminuten tussen zaten. Dan was de invloed van de eerste rode kaart op die bewuste gele kaart ietwat kleiner.
Achja... Het ligt allemaal aan de manier van samenvatten
De NOS hoefde niks samen te vatten, die zonden gewoon de hele wedstrijd uit he....
Komop zeg... Je loopt echt te zoeken naar dingen om op Talpa te zeiken... Als je vind dat er geen goede samenvattingen worden gemaakt, dan moet je maar een abbo op Tele2 nemen en de hele wedstrijd gaan kijken.
Dit is echt kansloos gezeik. "Talpa vat een wedstrijd niet goed samen, dus dat een speler een gele kaart krijgt wegens protesteren is onterecht"....
pi_44529735
quote:
Op maandag 18 december 2006 02:10 schreef golfer het volgende:
Vobje is nou eenmaal te betrokken bij de organisatie die Talpa inhuurt om de samenvattingen te laten zien en kan niet neutraal over scheidsrechters beoordelen.


Als je dingen maakt voor Talpa, dan ben je niet meer objectief
Wat een onzin
pi_44530920
wat een hoop 'kenners' ineens in dit topic
Bloed, zweet en tranen!
  maandag 18 december 2006 @ 17:53:06 #17
83411 edje34
Breda de`` gekste``
pi_44544306
quote:
Op zondag 17 december 2006 21:35 schreef edje34 het volgende:


Al jaren niet.
Nee!!!!!!
Geeft de leugen je geen vleugels
Raakt de waarheid in de war
Dan zijn de keizers slechts helpers en huilt de oude nar.
(Hans teeuwen)
  maandag 18 december 2006 @ 17:54:22 #18
139407 jorienvdherik
Feyenoord KNVB Beker 07-08
pi_44544349
quote:
Op maandag 18 december 2006 02:51 schreef Steve_I. het volgende:
luinge hondelul
pi_44548588
Alle Luinge liefhebbers kunnen inhoudelijke discussie ook kwijt in ...
Luinge, voetbalverzieker.
pi_44549008
quote:
Op maandag 18 december 2006 02:10 schreef golfer het volgende:
Vobje is nou eenmaal te betrokken bij de organisatie die Talpa inhuurt om de samenvattingen te laten zien en kan niet neutraal over scheidsrechters beoordelen.
Ik heb hem dat anders uberhaupt niet zien doen, hij begint alsmaar over Talpa.
quote:
Op maandag 18 december 2006 09:27 schreef calvobbes het volgende:

[..]

Dat is dus de functie van een aanvoerder. Wat is nog de functie van een scheids als je zegt dat de KNVB maar boetes moet gaan uitdelen en suggereert dat de scheids geen kaarten moet uitdelen.
Waar lees je dat laatste in?
quote:
Nee daar begon jij toch over.
Zo lijdend is dat niet. Ik wilde er geen misverstand over laten bestaan. Iedereen zal het wel herkennen. Wat zal iedereen herkennen? Dat bij Talpa soms het klokje vliegt.
quote:
Achja... Het ligt allemaal aan de manier van samenvatten
De NOS hoefde niks samen te vatten, die zonden gewoon de hele wedstrijd uit he....
Komop zeg... Je loopt echt te zoeken naar dingen om op Talpa te zeiken... Als je vind dat er geen goede samenvattingen worden gemaakt, dan moet je maar een abbo op Tele2 nemen en de hele wedstrijd gaan kijken.
Dit is echt kansloos gezeik. "Talpa vat een wedstrijd niet goed samen, dus dat een speler een gele kaart krijgt wegens protesteren is onterecht"....
Waar doe je moeilijk over! Er zit een zekere knop op mijn tv he
pi_44559223
quote:
Op maandag 18 december 2006 20:05 schreef okee6 het volgende:

Ik heb hem dat anders uberhaupt niet zien doen, hij begint alsmaar over Talpa.
Omdat er alsmaar mensen zijn die vanwege het minste of geringste op Talpa beginnen te zeiken
quote:
Waar lees je dat laatste in?
quote:
Op zondag 17 december 2006 23:06 schreef okee6 het volgende:
Als een aanvoerder zijn spelers niet in de hand houdt, gaat de KNVB maar boetes uitdelen. Maar als je het een beetje aan zou voelen, heb je wel door dat het zover nog lang niet is. Nijhuis moet gewoon niet vuur aanwakkeren. Een scheidsrechter hoeft niet te marchanderen om een wedstrijd in de hand te houden, maar de ene actie is de andere niet. Timing is een wezenlijk onderdeel van het fluiten.
Je zegt dat de aanvoerder de spelers in de hand moet houden, en als dat niet gebeurd, dan moet de KNVB maar boetes uitdelen.
Dus wat heeft een scheidsrechter dan nog te doen?
quote:
Zo lijdend is dat niet. Ik wilde er geen misverstand over laten bestaan. Iedereen zal het wel herkennen. Wat zal iedereen herkennen? Dat bij Talpa soms het klokje vliegt.
Ja gek he.
Als je ruim 90 minuten terug moet brengen naar en minuut of 10, dan zal je af en toe grote sprongen moeten maken. Dat hoort nou eenmaal bij een samenvaating. Dat doen ze niet alleen bij Talpa hoor. Dat deden ze ook zo bij de NOS. Alleen daar hadden ze geen klokje in beeld waarbij je dat duidelijk kon zien. Dan moest je maar raden in welke minuut je zat.

Daar heb ik ook wel eens mensen over horen klagen dat dat bij de NOS niet duidelijk was. En nu dat wel duidelijk is, wordt er weer geklaagd dat er teveel sprongen worden gemaakt. Zo zie je maar weer, wie het ook uitzend, dat zal nooit goed zijn....
quote:
Waar doe je moeilijk over!
Ik doe moeilijk over mensen die om het minste of geringste al op Talpa gaan lopen zeiken...
Prima dat je kritisch bent over Talpa of over welke zender dan ook. Maar waar je nu allemaal op loopt te klagen is echt aanstellerij....
pi_44567528
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 01:27 schreef calvobbes het volgende:
Je zegt dat de aanvoerder de spelers in de hand moet houden, en als dat niet gebeurd, dan moet de KNVB maar boetes uitdelen.
Dus wat heeft een scheidsrechter dan nog te doen?
Als je niet weet wat voetbal is, wat doe je dan in de voetballerij? Met boetes, die achteraf komen, houd je een wedstrijd niet in gang.
quote:
Ik doe moeilijk over mensen die om het minste of geringste al op Talpa gaan lopen zeiken...
Prima dat je kritisch bent over Talpa of over welke zender dan ook. Maar waar je nu allemaal op loopt te klagen is echt aanstellerij....
Nonsens, in dit topic lok je kritiek op die omroep uit. Ik gaf een feitelijk relaas. Nu moet ik echter constateren dat behalve de leerling-commentatoren, ook leerling-filmers worden gebruikt, en dat vind ik jammer. Het komt A de kwaliteit van de uitzending absoluut niet ten goede dat er zo low-budget gewerkt wordt. En B ook scheidsrechters kunnen daar last van hebben, gezien de beeldvorming naar aanleiding van vervormde verslaggeving. Een slechte zaak dus.
pi_44574489
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 13:37 schreef okee6 het volgende:

Als je niet weet wat voetbal is, wat doe je dan in de voetballerij? Met boetes, die achteraf komen, houd je een wedstrijd niet in gang.
Hey jij bent diegene die zegt dat de KNVB maar boetes moet gaan uitdelen en sugereet dat een scheids geen kaarten mag uitdelen. Niet ik.
quote:
Nonsens, in dit topic lok je kritiek op die omroep uit.
Nee dat heb jij toch echt zelf gedaan zoals ik al eerder aangaf.
Ik vind het ook wel een beetje vreemd dat je kritiek geeft op een samenvatting als je niet eens wilt begrijpen dat je bij een samenvaating maar ongeveer 1 op de 10 minuten kunt laten zien. Dan begrijp je het begrip samenvatting volgens mij niet zo goed.
quote:
Ik gaf een feitelijk relaas. Nu moet ik echter constateren dat behalve de leerling-commentatoren, ook leerling-filmers worden gebruikt, en dat vind ik jammer.
Je weet echt niet waar je over praat he?
Je roept zomaar wat. Want diegene die voor de NOS de wedstrijden registreerden, doen dat nu ook voor Talpa. En qua budget kan ik je ook wel vertellen dat Talpa het beter voor elkaar heeft dan de NOS wat dat betreft. Elke wedstrijd met minimaal 5 camera's in beeld brengen is vele malen uitgebreider dan de NOS het deed. Dat lijk je ook even te vergeten.

Ow en kritiek op de commentatoren zal er altijd wel blijven. Ik zie in andere topics ook nog vaak zat kritiek op NOS commentatoren langskomen, dus dat is ook een eindeloze discussie.
quote:
En B ook scheidsrechters kunnen daar last van hebben, gezien de beeldvorming naar aanleiding van vervormde verslaggeving. Een slechte zaak dus.
Wel grappig om te zien hoe jij telkens je verhaalt draait om maar op Talpa te kunnen blijven zeiken. Het is ook wel duidelijk dat je zomaar wat roept. Gaan roepen dat de scheidsrechters last kunnen hebben van de manier waarop Talpa een wedstrijd in beeld brengt is natuurlijk wel heel simpel.
pi_44577972
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 17:37 schreef calvobbes het volgende:

Hey jij bent diegene die zegt dat de KNVB maar boetes moet gaan uitdelen en sugereet dat een scheids geen kaarten mag uitdelen. Niet ik.
Nee. Ik heb genuanceerd dat het daar de tijd nog niet voor is. Op dit moment kan een scheidsrechter zich nog gewoon tot de aanvoerder wenden.
quote:
Nee dat heb jij toch echt zelf gedaan zoals ik al eerder aangaf.
Ik vind het ook wel een beetje vreemd dat je kritiek geeft op een samenvatting als je niet eens wilt begrijpen dat je bij een samenvaating maar ongeveer 1 op de 10 minuten kunt laten zien. Dan begrijp je het begrip samenvatting volgens mij niet zo goed.
Heb ik dat ergens aan Talpa verweten? Het is gewoon zo dat er grote sprongen zijn, en dus kan ik moeilijk oordelen. De commentator voorziet ook niet in een bruggetje.
quote:
Je weet echt niet waar je over praat he?
Je roept zomaar wat. Want diegene die voor de NOS de wedstrijden registreerden, doen dat nu ook voor Talpa. En qua budget kan ik je ook wel vertellen dat Talpa het beter voor elkaar heeft dan de NOS wat dat betreft. Elke wedstrijd met minimaal 5 camera's in beeld brengen is vele malen uitgebreider dan de NOS het deed. Dat lijk je ook even te vergeten.
De montage gebeurt niet door NOS-mensen. En budget lost weinig op. Een voorval kan duidelijk in beeld zijn, maar verkeerd worden beoordeeld door de commentator. En zoals je terecht opmerkt, "dan kan je wel aan de gang blijven."
quote:
Wel grappig om te zien hoe jij telkens je verhaalt draait om maar op Talpa te kunnen blijven zeiken. Het is ook wel duidelijk dat je zomaar wat roept. Gaan roepen dat de scheidsrechters last kunnen hebben van de manier waarop Talpa een wedstrijd in beeld brengt is natuurlijk wel heel simpel.
Ik zeik alleen op de in mijn ogen gebrekkige arbitrage. Talpa afzeiken is wel erg goedkoop.
pi_44578411
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 19:34 schreef okee6 het volgende:

Nee. Ik heb genuanceerd dat het daar de tijd nog niet voor is. Op dit moment kan een scheidsrechter zich nog gewoon tot de aanvoerder wenden.
En is daar de tijd wel rijp voor?
Want zoals ik het nu 9 van de 10 keer zie gaan is dat er 2 a 3 man van één ploeg al naar de scheids rennen om verhaal te halen als ze vinden dat die iets fout doet.
Dus zeggen dat een scheids alleen de discussie aan moet gaan met de aanvoerder is redelijk naief imo.
quote:
Heb ik dat ergens aan Talpa verweten?
quote:
Op zondag 17 december 2006 19:39 schreef okee6 het volgende:

[knip]

uit een Talpa-verslaggeving is dat niet te herleiden.
quote:
Op zondag 17 december 2006 23:52 schreef okee6 het volgende:

Jij begint over Talpa in dit scheidsrechterstopic. Ik noemde deze omroep even, omdat zij befaamd is om het betere snijwerk. Soms zijn er twee acties in één helft en soms tien, alleen het miniscule klokje in beeld verspringt dan. Het is derhalve eenvoudig om hier een scheids te veroordelen, terwijl er misschien wel twintig ijzige wedstrijdminuten tussen zaten. Dan was de invloed van de eerste rode kaart op die bewuste gele kaart ietwat kleiner.
quote:
Het is gewoon zo dat er grote sprongen zijn, en dus kan ik moeilijk oordelen.
Dat er grote sprongen zijn, dat hoort bij een samenvatting. Zoals al eerder uitgelegd.
Als je goed wilt kunnen oordelen over de scheids, dan moet je dus, zoals al eerder gezegd, maar de wedstrijden bezoeken of een Tele 2 abbo nemen.
quote:
De commentator voorziet ook niet in een bruggetje.
Dat komt doordat de commentator ter plekke commentaar geeft. En niet ergens achteraf in een studio in hilversum....
quote:
De montage gebeurt niet door NOS-mensen.
Ach... Net had je het nog "leerling filmers" nu zijn het weer diegene die de montage doen. En ook daar zijn een aantal mensen die dat ook al voor de NOS deden
quote:
En budget lost weinig op.
Waarom mopper je net dan dat het Talpa budget zo laag zou zijn??
Zoals ik al zei, je draait jou verhaal alle kanten op zodat het jou goed uitkomt.
quote:
Een voorval kan duidelijk in beeld zijn, maar verkeerd worden beoordeeld door de commentator.
Tuurlijk. Dat kan altijd gebeuren. Zeker bij dergelijk live commentaar.
Dus dat heeft dan ook niks met een samenvatting te maken.
quote:
Ik zeik alleen op de in mijn ogen gebrekkige arbitrage. Talpa afzeiken is wel erg goedkoop.
quote:
Op zondag 17 december 2006 19:39 schreef okee6 het volgende:

[knip]

uit een Talpa-verslaggeving is dat niet te herleiden.
quote:
Op zondag 17 december 2006 23:06 schreef okee6 het volgende:

Wat betreft timing is Talpa natuurlijk twee jaar te vroeg on air gegaan. Hadden ze beter in alle rust formules en personeel kunnen uitproberen, zonder daarvoor de onschuldige kijker lastig te vallen
pi_44578840
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 19:49 schreef calvobbes het volgende:

[..]

En is daar de tijd wel rijp voor?
Want zoals ik het nu 9 van de 10 keer zie gaan is dat er 2 a 3 man van één ploeg al naar de scheids rennen om verhaal te halen als ze vinden dat die iets fout doet.
Dus zeggen dat een scheids alleen de discussie aan moet gaan met de aanvoerder is redelijk naief imo.
Dat zou weer gebruik moeten worden, en KNVB en clubs willen daar vast wel aan werken. In plaats van nieuwe boetes te moeten uitdelen/incasseren.
quote:
Dat er grote sprongen zijn, dat hoort bij een samenvatting. Zoals al eerder uitgelegd.
Als je goed wilt kunnen oordelen over de scheids, dan moet je dus, zoals al eerder gezegd, maar de wedstrijden bezoeken of een Tele 2 abbo nemen.
Bij de NOS begon je de samenvatting nooit na twintig minuten. Bovendien had ik niet het idee dat er dan maar drie flitsen uit de eerste helft waren. Was dat wel zo, dan vertelde de nuchtere verslaggever er dat grif bij.
quote:
Dat komt doordat de commentator ter plekke commentaar geeft. En niet ergens achteraf in een studio in hilversum....
Als Talpa ooit in het budget moet snijden, doe dat dan weer andersom. Dat geeft de kijker meer houvast.
quote:
Ach... Net had je het nog "leerling filmers" nu zijn het weer diegene die de montage doen. En ook daar zijn een aantal mensen die dat ook al voor de NOS deden
Dat is wellicht een verschrijving, ik moest het over de registratie hebben. De beelden vond ik in den beginne niet zo goed gefilmd, dat is al wat verbeterd. Nu is het de montage die me meer zorgen baart, omdat het het wedstrijdverloop niet goed afdekt. Dat is meer dan wat opzienbare kansen en overtredingen.
quote:
Waarom mopper je net dan dat het Talpa budget zo laag zou zijn??
Zoals ik al zei, je draait jou verhaal alle kanten op zodat het jou goed uitkomt.
Jij hebt een Talpa-focus, sorry, daar kan ik niks aan doen.
quote:
Tuurlijk. Dat kan altijd gebeuren. Zeker bij dergelijk live commentaar.
Dus dat heeft dan ook niks met een samenvatting te maken.
Wat de samenvatting mist, kan een commentator invoegen. Je moet de rol van commentator niet minimaliseren. Er zijn voldoende mensen die juist om Hugo Walker een wedstrijdverslag keken!
quote:
Ik zeek Talpa niet af, ik gaf advies. Een heel verschil, al was mijn advies ook gratis.
pi_44580191
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 20:04 schreef okee6 het volgende:

Bij de NOS begon je de samenvatting nooit na twintig minuten.
Zeker weten?
En bij Talpa ook niet. Daar begint het altijd bij 0:00. En als er in de eerste 20 minuten niks bijzonders gebeurd, waarom zou je dat dan uitzenden?
quote:
Als Talpa ooit in het budget moet snijden, doe dat dan weer andersom. Dat geeft de kijker meer houvast.
Achja.. Laf inspreken als de wedstrijd al geweest is. Dan zul je zien dat mensen dan weer gaan zeiken dat de commentator het "zonder beleving" inspreekt...

Maar goed. Het blijkt maar weer dat jij manieren zoekt om over Talpa te klagen. Dat blijkt elke post van jou weer. Want advies geven doe je niet door de te zeggen dat het niet goed is, advies geven doe je door te zeggen hoe het wel zou moeten.
quote:
Op zondag 17 december 2006 21:04 schreef okee6 het volgende:

En deze opmerking is nu precies waarom Talpa slechte programma's maakt. Goede programma's maak je door aan te voelen.
En jij bent toch echt diegene die over Talpa is begonnen in deze reeks. Niet ik.
pi_44580504
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 20:42 schreef calvobbes het volgende:

[..]

Zeker weten?
En bij Talpa ook niet. Daar begint het altijd bij 0:00. En als er in de eerste 20 minuten niks bijzonders gebeurd, waarom zou je dat dan uitzenden?
Wat moet het feit dat Talpa geen journalistiek bedrijft in een scheidsrechterstopic?
quote:
Achja.. Laf inspreken als de wedstrijd al geweest is. Dan zul je zien dat mensen dan weer gaan zeiken dat de commentator het "zonder beleving" inspreekt...
Ik ken alleen maar mensen die zich ergeren aan de zogenaamde beleving.
quote:
Maar goed. Het blijkt maar weer dat jij manieren zoekt om over Talpa te klagen. Dat blijkt elke post van jou weer. Want advies geven doe je niet door de te zeggen dat het niet goed is, advies geven doe je door te zeggen hoe het wel zou moeten.
Jij draait maar alles zoals het je uitkomt. Dat over die timing was een advies aan Talpa. En dat over aanvoelen, kun je zelf in je zak steken.
quote:
En jij bent toch echt diegene die over Talpa is begonnen in deze reeks. Niet ik.
Ik heb de naam als eerste doen verschijnen, maar het was geen onderwerp. Het is mij om de actie en rol van Nijhuis begonnen.
pi_44581093
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 20:50 schreef okee6 het volgende:

Ik heb de naam als eerste doen verschijnen, maar het was geen onderwerp. Het is mij om de actie en rol van Nijhuis begonnen.
Waarom heb je er dan Talpa bij gehaald?
Wat heeft Talpa met de rol van Nijhuis te maken?
pi_44581572
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 21:08 schreef calvobbes het volgende:

[..]

Waarom heb je er dan Talpa bij gehaald?
Wat heeft Talpa met de rol van Nijhuis te maken?
Als je even terugleest...
Door het flits-samenvatten kon ik niet beoordelen of de te voorkomen tweede gele kaart voor Van Nieuwstadt ook van invloed was op de overtreding die Zijm het eerste geel opleverde.

Een en ander is goed te motiveren aangezien Nijhuis bij de sportiefste ploeg in de eredivisie twee keer rood trok. Talpa besteedde daar geen aandacht aan, wat had gekund aangezien het budget toelaat dat de samenvatting met statistisch materiaal wordt ondersteund.
pi_44582038
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 21:24 schreef okee6 het volgende:

Een en ander is goed te motiveren aangezien Nijhuis bij de sportiefste ploeg in de eredivisie twee keer rood trok. Talpa besteedde daar geen aandacht aan, wat had gekund aangezien het budget toelaat dat de samenvatting met statistisch materiaal wordt ondersteund.
Dat je de sportievste ploeg wordt genoemd, wil nog niet zeggen dat het 11 koorknaapjes zijn die in dat elftal zitten.

Ik heb de afgelopen jaren veel voetbalwedstrijden gezien. En ik heb nog nooit gezien dat een speler tegen de arm van een scheids sloeg om een gele kaart weg te slaan, of wat zijn bedoeling ook was.
Aan die 2e kaart is niks samengevat. Daar zijn geen sprongen van minuten gemaakt ofzo. Daar kun je Talpa niks aan verwijten.
Het in nu eenmaal zo dat het inherent is aan een samenvatting dat je niet alles van die wedstrijd ziet. En al helemaal niet dat wat er buiten het zicht van de camera's gebeurd als Nijhuis bijvoorbeeld niet bij het spel betrokken is.
Dus het is eigenlijk ook wel kansloos om een "talpa-verslaggeving" erbij te halen en het is helemaal kansloos om daarna te roepen dat Talpa slechte programma's maakt.
De NOS had het in dit geval echt niet beter in beeld gebracht. Sterker nog, waarschijnlijk had de NOS het helemaal niet in beeld gehad omdat ze die wedstrijd niet interssant genoeg vonden en die wedstrijd niet in de ArenA was.
pi_44582235
Voor mij is het relevant hoeveel tijd er tussen de tweede gele kaart voor Van Nieuwstadt en de eerste voor Zijm zit. Talpa kan dat mij niet leveren, daar moet ik zelf op letten. Het klokje is consequent in beeld, dus in dit geval zou ik het mijzelf moeten aanrekenen. Kortom, er is geen reden om te zeiken op Talpa of uberhaupt de motieven van de NOS in het scheidsrechterstopic te introduceren
pi_44582654
quote:
Op dinsdag 19 december 2006 21:43 schreef okee6 het volgende:
Voor mij is het relevant hoeveel tijd er tussen de tweede gele kaart voor Van Nieuwstadt en de eerste voor Zijm zit. Talpa kan dat mij niet leveren, daar moet ik zelf op letten. Het klokje is consequent in beeld, dus in dit geval zou ik het mijzelf moeten aanrekenen. Kortom, er is geen reden om te zeiken op Talpa of uberhaupt de motieven van de NOS in het scheidsrechterstopic te introduceren
Ik snap jou echt niet hoor...
Nu zeg je weer dat het je eigen schuld is, maar je grijpt het wel aan om weer een aantal keer een flinke sneer te geven naar Talpa....

En het was trouwens 3 minuten maar. Hooguit één kleine knip in een samenvatting....
pi_44583100
Klopt inderdaad, goh dat had ik eerder kunnen zien Nijhuis is guilty
pi_44694868
Flinke discussies hier
  zaterdag 23 december 2006 @ 23:13:19 #36
139407 jorienvdherik
Feyenoord KNVB Beker 07-08
pi_44694928
Temmink is weg hoera !
pi_44694971
En nu wil ik antwoord, winst verlies of gelijk?
  zaterdag 23 december 2006 @ 23:48:29 #38
83411 edje34
Breda de`` gekste``
pi_44695814
Braamhaar zat weer fout vandaag bij Fey-Sparta,ik moest namelijk de wedstr filmen voor Sparta Polak kreeg de bal op zijn schouder en kon hier niks an doen. Na de wedstr wilde Braamhaar tegenover Talpa geen commentaar geven,hoe zielig ben je dan als scheidsrechter ?
Verder heeft hij goed gefloten maar 1x zat hij dus echt goed fout en dit zelfs nog met comminucatie apparatuur met zijn assistenten.
Geeft de leugen je geen vleugels
Raakt de waarheid in de war
Dan zijn de keizers slechts helpers en huilt de oude nar.
(Hans teeuwen)
pi_44708598
quote:
Op zaterdag 23 december 2006 23:13 schreef jorienvdherik het volgende:
Temmink is weg hoera !
Dat is juist de enige die het nog begrijpt. Als je gisteren Braamhaar en vandaag weer een Vink (beetje inconsequent) ziet fluiten dan hoef je je toch niet meer af te vragen waarom er geen Nederlandse scheidsrechters op een EK/WK fluiten?
Enoh: "Voor Nederlanders is het misschien normaal dat getalenteerde voetballers bij Ajax spelen, maar zo denk ik niet. Er zijn zat goede spelers die niet de kans krijgen voor Ajax te voetballen. Ik wel. Daar bedank ik God iedere dag voor."
  zondag 24 december 2006 @ 15:58:59 #40
83411 edje34
Breda de`` gekste``
pi_44710336
quote:
Op zondag 24 december 2006 15:08 schreef kevin6188 het volgende:


Dat is juist de enige die het nog begrijpt. Als je gisteren Braamhaar en vandaag weer een Vink (beetje inconsequent) ziet fluiten dan hoef je je toch niet meer af te vragen waarom er geen Nederlandse scheidsrechters op een EK/WK fluiten?
Helemaal meen eens
Geeft de leugen je geen vleugels
Raakt de waarheid in de war
Dan zijn de keizers slechts helpers en huilt de oude nar.
(Hans teeuwen)
pi_44710480
Luinge was weer lekker kut aan het fluiten vandaag, telkens als eentje van Twente ging liggen besloot meneer te fluiten
  donderdag 28 december 2006 @ 01:34:18 #42
46672 DarkShine
Mijnstreek Oost
pi_44784252
Ajax uit, wat valt er nog over te zeggen. Blom bedankt? Ajax kon niet maar Blom was de beroerdste niet? KJH komt weer eens weg met zijn ellebogen?

Het dieptepunt van seizoen 2006-2007:

[ Bericht 33% gewijzigd door rubbereend op 21-05-2007 13:41:36 (plaatjes weggehaald) ]
Vreuger, wie de beerkratte nog va hoots woare en se moëts blieve durchdrinke um d\'r kachel a te hotte
Planning:
-
  woensdag 10 januari 2007 @ 19:44:45 #43
83411 edje34
Breda de`` gekste``
pi_45223010
a.s. Zaterdag als alles doorgaat Zuidland 2 - Stellendam 2
Geeft de leugen je geen vleugels
Raakt de waarheid in de war
Dan zijn de keizers slechts helpers en huilt de oude nar.
(Hans teeuwen)
pi_45538989
Wiedemeijer floot gisteren een uitstekende pot bij GAE - Emmen. Lekker veel door laten spelen, niet fluiten voor kleinigheden en goed het voordeel afwachten. Ik kan me ook Liesveld en Van Dongen nog voor de geest halen, wat een verschil.
That's all folks!
pi_45594000
Dick Jol bereikt akkoord en mag weer fluiten

23/1/2007 12:29

Dick Jol maakt vrijdag tijdens FC Den Bosch-Haarlem zijn rentree in het profvoetbal. De scheidsrechter bereikte na moeizaam onderhandelen een akkoord met de KNVB over een contract tot 1 januari 2010.
Jol was het niet eens met de nieuwe cao voor scheidsrechters. Zijn belangrijkste bezwaar was het omzetten van de contracten voor onbepaalde tijd in een verbintenis met een einddatum. Nadat de onderhandelingen op niets waren uitgelopen, floot Jol geen wedstrijden meer.

'Na een zware bevalling ben ik tevreden met het onderhandelingsresultaat en dat ik nog drie jaar op het hoogste niveau kan fluiten', vertelde Jol aan De Telegraaf. Ook de KNVB is content. 'Ik ben blij dat we Jol binnenboord hebben, want een Jol in goeden doen hoort op het hoogste niveau thuis.'
pi_45594166
Jol mag van mij wel opzouten
Bloed, zweet en tranen!
  zondag 28 januari 2007 @ 19:53:46 #47
529 twi
Het lichtje is uit...
pi_45767762
Kleine clubs kregen tegen PSV rood voor een overtreding die Maduro beging tegen Groningen. Persoonlijk ben ik het met penalty+geel eens, dus worden de kleine clubs extra benadeeld.
pi_45960092
Vandaag (zaterdag) weer 2 overdreven rode kaarten.
pi_45960106
quote:
Op zondag 4 februari 2007 00:59 schreef TerroRobbie het volgende:
Vandaag (zaterdag) weer 2 overdreven rode kaarten.
Die van RKC vond ik zeker niet nodig.
De 2e rode kaart heb ik nog niet gezien
pi_45989934
Nou ik heb mijn eerste rode kaart na de winterstop ook weer gegeven

Tevens heb ik Herr Markus Merk bij Dortmund vandaag mogen aanschouwen en die floot echt een goede pot! Hij fluit in de Bundesliga echt anders, veel relaxter en laat heel veel doorgaan en houdt goed de vaart erin. Ik vond hem op het WK echt altijd een zeikerd maar het lijkt wel of ze in de nationale competities veel relaxter en beter fluiten
Bloed, zweet en tranen!
  zondag 4 februari 2007 @ 23:15:53 #51
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_45993268
quote:
Op zondag 4 februari 2007 00:59 schreef TerroRobbie het volgende:
Vandaag (zaterdag) weer 2 overdreven rode kaarten.
En Braamhaar die een bon vergeet uit te schrijven aan Mendes da Silva wegens hands in de 16. Ik vind het eigenlijk wel een beetje terecht omdat de meeste arbiters PSV matsen.
  zondag 4 februari 2007 @ 23:18:06 #52
134184 WEST
AFC AJAX 4 EVER
pi_45993347
Van Egmond, stond vooral in de 2e helft dramatisch te fluiten En dan vind die Hugo Borst hem nog geweldig fluiten, maarja Borst kijkt met een gekleurde bril
Find your guiding inspiration. In a place where dreams are made
With a lifetime's preparation. It’s no time to be afraid
Put our differences behind us. While we shine like the sun
See what we've all become. Together we are one
pi_46000469
quote:
Op zondag 4 februari 2007 23:18 schreef WEST het volgende:
Van Egmond, stond vooral in de 2e helft dramatisch te fluiten En dan vind die Hugo Borst hem nog geweldig fluiten, maarja Borst kijkt met een gekleurde bril
Het enige dat Van Egmond echt goed deed was voordeel geven waar de goals uitkwamen. Al heb ik bij de 2-0 geen overtreding gezien. Alleen bij de 3-0 ging Greene aan Babel hangen.
Enoh: "Voor Nederlanders is het misschien normaal dat getalenteerde voetballers bij Ajax spelen, maar zo denk ik niet. Er zijn zat goede spelers die niet de kans krijgen voor Ajax te voetballen. Ik wel. Daar bedank ik God iedere dag voor."
pi_47507017
quote:
'Fluiten in Nederland is een verrijking'

21/3/2007 11:00

'De wedstrijden die ik tot nu toe in Nederland heb gefloten, zijn voor mij heel aangename ervaringen geweest. Het is toch speciaal bij de noorderburen te fluiten, zo ook tijdens FC Twente-Ajax. Voor Belgische arbiters is het een verrijking in Nederland te kunnen werken.

De stijl van voetballen is behoorlijk anders dan in België, veel technischer, dat vergt de nodige aanpassing. Maar binnen drie minuten voel ik, ook in Nederland, een wedstrijd al aan. Dat is een kwestie van concentratie en het kiezen van de juiste positie om situaties te kunnen beoordelen. Het meeste werk zit echter in de voorbereiding op een duel.

De Belgische clubs en spelers ken ik natuurlijk door en door, maar van FC Twente en Ajax heb ik van tevoren toch het een en ander uitgezocht. Wie nemen de corners? Hoe verlopen inworpen richting het strafschopgebied? Ook heb ik vooraf de spelers bekeken en het systeem dat beide clubs hanteren. Het gaat tenslotte om de details.

Ik heb de afgelopen weken het een en ander meegekregen over kritiek in Nederland op de eigen arbitrage. Toch wil ik liever naar mezelf kijken en bovendien denk ik dat Nederland prima scheidsrechters heeft. Althans, zo heb ik dat onlangs nog ervaren tijdens een cursus in Rome, waar ik rond de tafel heb gezeten met Eric Braamhaar, Pieter Vink, Jan Wegereef en Bas Nijhuis.

Overigens krijg ik in mijn thuisland ook veel meer kritiek dan bij duels in het buitenland. Fluiten in de Belgische competitie is lastiger in vergelijking met een Europese wedstrijd. Na afloop van een internationaal duel vertrek je bijna direct uit het betreffende land en krijg je weinig mee van kritiek in de pers daar. In België – en dat zal ook in Nederland zo zijn – word je daags na de wedstrijd direct geconfronteerd met kritiek. Dat maakt het toch moeilijker.

Buitenlandse wedstrijden maken je sterker voor duels in eigen land. Vooral mijn WK-ervaring in Duitsland was onbetaalbaar. Ik heb daar vier duels gefloten, waaronder de kwartfinale tussen Italië en Oekraïne. Dan leer je als arbiter zó ontzettend veel. Daarnaast nemen scheidsrechters tijdens zo'n toernooi deel aan talloze cursussen en meetings, ook al geweldige leermomenten.

Het is ontzettend belangrijk dat een land een arbiter op zo'n toernooi heeft. Zo leer je omgaan met de enorme druk rond topwedstrijden en het heeft een positief effect op het imago van scheidsrechter. In België merken we dat sinds het WK meer nieuwe arbiters zich aanmelden bij de bond. Daarom is het ook voor Nederland van groot belang straks iemand naar het EK van 2008 te kunnen sturen.

Ik wil niet zeggen dat de Belgische arbitrage beter is dan de Nederlandse omdat wij wél mensen op het afgelopen WK hadden. Een mentaliteitsverschil is er volgens mij ook niet. Iedere topscheidsrechter kan grote wedstrijden aan, alleen heeft iedereen een ander karakter. En ik blijf erbij dat de voorbereiding het halve werk is.

Ik train dagelijks en maak gebruik van diverse hulpmiddelen zoals een hartslagmeter om aandacht aan mijn conditie te besteden. Wanneer ik weer in Nederland fluit, weet ik nog niet. Mijn aanstelling hoor ik altijd een dag of vier van tevoren, maar wie weet binnenkort weer. Ik vind het een verrijking, dus graag.'

Frank De Bleeckere is internationaal toparbiter uit België.
  Moderator / Redactie Sport woensdag 21 maart 2007 @ 13:20:31 #55
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_47507878
De Bleeckere floot heel erg goed toen.

leuk stuk
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  dinsdag 27 maart 2007 @ 10:44:16 #56
139407 jorienvdherik
Feyenoord KNVB Beker 07-08
pi_47703856
Vink kijkt ogen uit op Wembley
Door TEKST: MARCEL VAN DER KRAAN FOTO’S: PIETER VINK

LONDEN - Vrijdag, de dag voor de wedstrijd Engeland-Italië (onder 21) werd ik met mijn assistenten uitgenodigd...

Arbiter Vink (rechts) met een van zijn assistenten in de kleedkamer van het nieuwe Wembley.
...voor een bespreking over de veiligheid.

Een uur nadat ik op Heathrow was geland, stond ik al in het nieuwe Wembley-stadion. Ik liep door de tunnel naar het veld, keek omhoog en dacht: Wauw! Dit is het mooiste voetbalstadion in de wereld. Die duizenden rode stoeltjes, die onmetelijk hoge tribunes en tussen al dat rood in prachtige blauwe letters Wembley geschreven.

Met geen teen mocht ik het gras beroeren die eerste middag. Er stonden grote borden Keep off the grass. Prachtig eigenlijk, dat ze er zo zuinig op zijn. Zelfs de elftallen van Engeland en Italië mochten er niet even op trainen voor de opening.

Ook al was ik de scheidsrechter, ik ontkwam bij binnenkomst niet aan een zware fouillering. De security was ongekend. Niet zo gek, want is er in de wereld een groter target dan het Wembley-stadion met 60.000 mensen, waar een wedstrijd in 60 landen wordt uitgezonden en 200 miljoen mensen meekijken?

Een jaar geleden floot ik de laatste interland van Engeland tegen Hongarije voor het vertrek naar het WK in Duitsland. Die wedstrijd was voor 70.000 mensen op Old Trafford. Een geweldige belevenis. Alle kopstukken waren erbij. Beckham, Lampard, Terry en de jonge Theo Walcott maakte zijn debuut.

Die wedstrijd had eigenlijk al in het nieuwe Wembley moeten worden gespeeld. Door alle vertragingen bij de bouw werd het stadion een jaar later opgeleverd. De mensen van de Engelse bond zeiden toen al dat het jammer voor mij was dat ik op Old Trafford moest fluiten. Nou, ze moesten eens weten. Het stadion van Manchester United vond ik ook prachtig.

Toevallig was de grote scheidsrechtersbaas uit Engeland ook de waarnemer voor de UEFA bij mijn eerste duel in de Champions League (Olympique Lyon-Dinamo Moskou) afgelopen november. Dat verliep allemaal prima, net als die wedstrijd van Engeland in Manchester. Op de een of andere manier heeft dat misschien wel meegespeeld.

De ontvangst in Londen was alles bij elkaar fantastisch. De FA had met veel gevoel voor historie het hotel Hendon Hall uitgekozen voor het arbitrale trio. Dat was in 1966 het hotel van het Engelse elftal, dat op Wembley wereldkampioen werd. Binnen hing het vol met gesigneerde shirts van iconen als Bobby Charlton.

Twintig jaar geleden had ik een keer een reisje naar Londen gemaakt en bij dat bezoek deed ik de zogenaamde Wembley-tour. Liep ik met andere toeristen de trappen van Wembley op naar de koninklijke loge met een geluidsband van 100.000 mensen in dat stadion. Afgelopen zaterdag maakte ik dat opeens in het echt mee.

Het stadion, de entourage, het publiek, alles overtrof mijn verwachtingen. Ik vond het nog spannender dan een Champions League-wedstrijd. Toen we s morgens om half acht aan het ontbijt zaten, zond Sky News al een live reportage uit van 6,5 uur. Om half acht stonden er al 17.000 mensen voor de poorten van het stadion! Vaders waren met kinderen uit Schotland naar Londen gereisd om hun zoontjes het nieuwe Wembley te laten zien.

Ik voelde aan alles dat ik als scheidsrechter historie ging schrijven. De wedstrijd zelf verliep super. Al na 31 seconden was het 1-0 voor de Italianen en wist iedereen dat het een topduel zou worden. De Engelsen wilden hun eerste wedstrijd immers niet verliezen. Het werd 3-3 en met zes goals genoot het publiek.

Na het laatste fluitsignaal was er een hele ceremonie en moesten de scheidsrechters met de ploegen via die hoge trappen naar de koninklijke loge om de president van de Engelse FA en de Italiaanse voetbalbond te ontmoeten. Daar kreeg ik een medaille van echt goud met inscriptie en kreeg ik na aankondiging van de omroeper een applaus van 60.000 mensen. Een jaar geleden riepen ze in de Kuip met 30.000 man hoerenjong na de bekerfinale, die ik had gefloten. Op zulke momenten zie je dat wij er als Nederlandse scheidsrechters in het buitenland niet zo slecht op staan en dat je met aanzienlijk meer respect wordt behandeld.

Ook kreeg ik de wedstrijdbal. Daarvan waren er tien gemaakt met een speciale tekst. Bal nummer één ging naar het Wembley-museum. Bal nummer twee (dat staat er ook op: ball two of ten) kreeg ik.

Vervolgens dook ik voor het eerst van m’n leven in een scheidsrechterskamer in een ligbad. Daarvan stonden er drie klaar voor ons. Ook dat bestaat nog nergens in de wereld.’

das wel tof
  Moderator / Redactie Sport woensdag 28 maart 2007 @ 23:07:35 #57
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_47771915
Erik Braamhaar fluit komende zaterdag in Rusland. De Nederlandse scheidsrechter heeft de leiding tijdens het duel tussen Lokomotiv Moskou en CSKA Moskou. Braamhaar is aangesteld op verzoek van de Russische bond.
Tijdens de wedstrijd in Rusland wordt de arbiter geassisteerd door Adriaan Inia en Arie Brink. Tijdens de EK-kwalificatiereeks heeft dit drietal op woensdagavond de leiding bij de wedstrijd Noord-Ierland - Zweden.

winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_47803452
quote:
Zes miljoen euro voor betere arbiters

Uitgegeven: 29 maart 2007 19:13

ROTTERDAM - Het kabinet stelt de komende jaren in totaal zes miljoen euro beschikbaar om de arbitrage bij de Nederlandse sportwedstrijden te verbeteren.

Staatssecretaris Jet Bussemaker van VWS maakte dat donderdag in Rotterdam bekend bij de presentatie van het Masterplan Arbitrage 'Fluitend het veld op'. Het plan is opgesteld door sportkoepel NOCNSF en veertien sportbonden.

klimaat
Het Masterplan Arbitrage moet de komende jaren een impuls geven aan de arbitrage in de Nederlandse sportwereld. Het doel is dat in 2011 90 procent van alle wedstrijden in competitieverband door gekwalificeerde arbiters wordt geleid.

"Om dat te bereiken moet het klimaat in de sport verbeteren, vanaf het verenigingsniveau. De sporters moeten de arbiter accepteren. Die maakt de wedstrijden mogelijk", stelde voorzitter Erica Terpstra van NOCNSF bij de presentatie.
pi_47825035
Goh ze worden wakker .....
Bloed, zweet en tranen!
  Moderator / Redactie Sport zaterdag 7 april 2007 @ 00:45:03 #60
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_48099315
quote:
Jan Wegereef gaat naar Saoedi-Arabië. De scheidsrechter zal daar de wedstrijd tussen Al-Nasr en Al-Hilal fluiten, zo meldt de KNVB. Dit duel staat te boek als een topper.
Wegereef is de tweede Nederlandse arbiter die in korte tijd een buitenlandse topper moet leiden. Vorig weekeinde was Erik Braamhaar nog actief in Rusland, waar hij CSKA Moskou-Lokomotiv Moskou (3-0) leidde.
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  Moderator / Redactie Sport woensdag 18 april 2007 @ 08:59:45 #61
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_48448139
Scheidsrechter Braamhaar fluit UEFA Cup
Het Nederlandse scheidsrechterskorps lijkt langzaam op de weg terug. Vandaag liet de UEFA weten dat Eric Braamhaar een halve finale van de UEFA Cup krijgt toegewezen.

De Europese voetbalbond maakt zoals gebruikelijk pas twee dagen voor de wedstrijd bekend of Braamhaar Espanyol - Werder Bremen óf Osasuna - Sevilla zal gaan fluiten.

Naast Braamhaar vliegen ook assistenten Adriaan Inia en Arie Brink mee naar Spanje. Pieter Vink is aangewezen als vierde official voor een van beide duels.
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  woensdag 18 april 2007 @ 12:03:25 #62
139407 jorienvdherik
Feyenoord KNVB Beker 07-08
pi_48455121
Luinge was wel tof bij voetbal insite
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 1 mei 2007 @ 14:31:29 #63
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_48889363
quote:
Arbiter Blom wint Gouden Kaart
De prijs voor de beste scheidsrechter van het seizoen 2006-2007, de Gouden Kaart, is gewonnen door Kevin Blom. De scheidsrechter bleef Ben Haverkort en Roelof Luinge (de winnaar van vorig seizoen) voor.

Het was nog lange tijd de vraag wie zich een jaar lang de beste arbiter van de Nederlandse velden zou mogen noemen. Op de laatste speeldag behaalde Blom een half punt meer dan Haverkort. Voor het duel tussen FC Utrecht en FC Groningen ontving Blom een 6,5.
http://www.voetbalprimeur.nl/?t=news&id=50133#top
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_48889454
Tsja, hij is wel een van de besten denk ik.
There's a monkey in the jungle watching a vapour trail. Caught up in the conflict between his brain and his tail.
Winnaar Voetbalfoto-onderschriftcompetitie 2006-II, 2008-I.
The Terrifying Snoman | De Wageningse Berg
  dinsdag 1 mei 2007 @ 14:47:21 #65
139407 jorienvdherik
Feyenoord KNVB Beker 07-08
pi_48889882
Blom is kut
pi_48889944
Ze zijn allemaal kut. Maar iemand moet winnen he.
There's a monkey in the jungle watching a vapour trail. Caught up in the conflict between his brain and his tail.
Winnaar Voetbalfoto-onderschriftcompetitie 2006-II, 2008-I.
The Terrifying Snoman | De Wageningse Berg
pi_48892936
quote:
Van Egmond fluit bekerfinale
Door Olga (Nuongirl) op dinsdag 1 mei 2007 13:05
Bron: Sportweek

Dick van Egmond fluit aankomende zondag de KNVB-bekerfinale tussen AZ en Ajax. Van Egmond zal worden geassisteerd door Adriaan Inia en Arie Brink en Tom van Sichem is vierde official.

De wedstrijd wordt gespeeld in de Kuip in Rotterdam en begint om 18.00 uur. Ajax gaat voor prolongatie, AZ jaagt op de eerste bekerwinst sinds 1982.
There's a monkey in the jungle watching a vapour trail. Caught up in the conflict between his brain and his tail.
Winnaar Voetbalfoto-onderschriftcompetitie 2006-II, 2008-I.
The Terrifying Snoman | De Wageningse Berg
pi_48895328
Dick van Egmond.... Dat is om te huilen. Toon eens lef en kies Danny Makkelie. KNVB, KNVB, wat zijn jullie laf.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 1 mei 2007 @ 17:30:04 #69
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_48895379
quote:
Op dinsdag 1 mei 2007 17:28 schreef methodmich het volgende:
Dick van Egmond.... Dat is om te huilen. Toon eens lef en kies Danny Makkelie. KNVB, KNVB, wat zijn jullie laf.
Ik denk dat je in je sig het jaartal aan moet passen
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_48895810
Nee, ik maak van moet gewoon moest. Dat zal ze leren in Zeist!
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 1 mei 2007 @ 18:13:45 #71
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_48896651
denk het ook
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_49272041
quote:
Wegereef fluit Arabische bekerfinale

Jan Wegereef fluit 1 juni de finale van het Saoedi-Arabische bekertoernooi. De Nederlander is uitgenodigd door de bond van het land nadat hij eerder een beladen wedstrijd in de Arabische competitie tot een goed einde bracht.

Wegereef wordt vergezeld door zijn assistent-scheidsrechters Hans ten Hoove en Wijnand Rutgers, en door vierde official Ruud Bossen. Op grond van zijn goede prestaties werd het kwartet, dat eerder in deze formatie in actie kwam, opnieuw uitgenodigd om ook de eindstrijd te fluiten van de nationale beker, de King's Cup, op 1 juni in Riyadh.

Overige internationale aanstellingen

14 - 19 mei, Minitoernooi Onder 19 in Republiek Ierland met Republiek Ierland, Bulgarije, Duitsland en Hongarije
Scheidsrechter: Kevin Blom. Assistent: Nicky Siebert

6 juni, kwalificatie EURO 2008, Griekenland - Moldavië
Scheidsrechter: Jan Wegereef. Assistenten: Wijnand Rutgers en Hans ten Hoove. Vierde official: Björn Kuipers

6 juni, kwalificatie EURO 2008, Litouwen - Italië
Scheidsrechter: Pieter Vink. Assistenten: Patrick Gerritsen en Wilco Lobbert. Vierde official: Kevin Blom.
pi_49376420
quote:
Op dinsdag 1 mei 2007 17:28 schreef methodmich het volgende:
Dick van Egmond.... Dat is om te huilen. Toon eens lef en kies Danny Makkelie. KNVB, KNVB, wat zijn jullie laf.
hallo is niet eens A lijst.....

alhoewel ik ook van hem gecharmeerd ben....
Bloed, zweet en tranen!
pi_49377992
Die vLiesveld oid bleek iig niet te kunnen fluiten van het weekend.
There's a monkey in the jungle watching a vapour trail. Caught up in the conflict between his brain and his tail.
Winnaar Voetbalfoto-onderschriftcompetitie 2006-II, 2008-I.
The Terrifying Snoman | De Wageningse Berg
pi_49441594
Danny Makkelie ken ik. Leuke gast, megaknap ..en....
DAT IS HEEL SLECHT VOOR DE ZUURGRAAD!
pi_49450701
quote:
Op woensdag 16 mei 2007 14:06 schreef LoveProfusion het volgende:
Danny Makkelie ken ik. Leuke gast, megaknap ..en....
een grote penis?

Of ken je hem daar niet van?
pi_49467833
quote:
Op woensdag 16 mei 2007 17:49 schreef TerroRobbie het volgende:

[..]

een grote penis?

Of ken je hem daar niet van?
Haha nee..dat nou net niet.
DAT IS HEEL SLECHT VOOR DE ZUURGRAAD!
pi_49751211
quote:
Excuses aan voetbalminnend Nederland

Excuses aan voetbalminnend Nederland

Zes jaar lang was ik in de weer om de scheidsrechters in de het betaalde voetbal in Nederland een betere positie te laten krijgen, zodat hun prestaties zouden verbeteren en er minder discussie zou zijn over de kwaliteit van de arbitrage. En nog belangrijker was dat de invloed van de arbitrage op de resultaten tot een minimum zou worden beperkt. Alle registers werden opengetrokken: betere arbeidsvoorwaarden (waaronder arbeidsovereenkomsten voor langere periodes), optimalisering van de scholing, trainingskampen, sponsoring, et cetera, et cetera. Ook werd gesproken over het afnemen van assessments (persoonlijkheids-analyses), waardoor met zekerheid kon worden vastgesteld of personen die zich aandienden als arbiters in het betaalde voetbal ook daadwerkelijk geschikt zouden zijn. Daarnaast zou een intensieve coaching worden opgestart. Het laatste zal waarschijnlijk wel zijn gebeurd, maar dat heeft geen zin als je niet eerst toetst of iemand wel geschikt is voor deze toch wel zware baan.
Op dit punt zijn wij destijds als bestuur en met name ik als voorzitter van de BSBV (Belangenorganisaties Scheidsrechters Betaald Voetbal) tekort geschoten: we hadden de KNVB moeten voorstellen alle scheidsrechters en assistenten te laten testen op hun persoonlijke/mentale kwaliteiten. Zonder aanzien des persoon had dat geleid tot het afvoeren van mensen die nu de velden nog steeds onveilig maken.. Zonder terughoudendheid kunnen hier de namen van bijvoorbeeld Dick van Egmond (zie bekerfinale) en Peter van Dongen (zie FC Den Bosch – VVV-Venlo) worden genoemd. Deze mensen zijn in staat de bedrijfsvoering van betaaldvoetbalorganisaties in gevaar te brengen en dan hebben we het nog niet eens over het plezier, dat ze bij heel veel mensen wegnemen door hun gedrag en de daarbij behorende acties. Waarschijnlijk doen ze het niet bewust, maar dat neemt niet weg dat het in een steeds verder professionaliserende voetbalwereld niet meer past met dergelijke amateurs te blijven werken.
Het mag dan inmiddels zes jaar geleden zijn dat ik leiding gaf aan de BSBV, maar ik voel me nog steeds betrokken en enigszins verantwoordelijk voor het ingezette beleid ten aanzien van de betaald voetbal arbitrage. En dus daarom: min welgemeende excuses aan voetbalminnend Nederland en hopelijk geeft dit schrijven een impuls om te komen tot een daadwerkelijke aanpak en opwaardering van de arbitrage. We kunnen namelijk de oprechte reacties in de ze van Louis van Gaal, Henk ten Cate, Theo Bos en alle andere trainers niet naar het Rijk der Fabelen blijven verwijzen. Optreden in deze is dan ook dringend Noodzakelijk!

Arie Treffers
Oud-voorzitter BSBV
  vrijdag 25 mei 2007 @ 08:33:36 #79
101791 dramslag
Beijing 2008
pi_49751305
Dit is wel heel makkelijk.
Je eigen organisatie kleine fouten verwijten, maar twee scheidsrechters met de grond gelijk maken.
Meedoen is belangrijker dan winnen!
pi_49751345
quote:
Op vrijdag 25 mei 2007 08:33 schreef dramslag het volgende:
maar twee scheidsrechters met de grond gelijk maken.
Overdrijven is ook een vak
  vrijdag 25 mei 2007 @ 08:59:23 #81
101791 dramslag
Beijing 2008
pi_49751847
quote:
Deze mensen zijn in staat de bedrijfsvoering van betaaldvoetbalorganisaties in gevaar te brengen en dan hebben we het nog niet eens over het plezier, dat ze bij heel veel mensen wegnemen door hun gedrag en de daarbij behorende acties.
Vind je?
Meedoen is belangrijker dan winnen!
pi_49769387
Heb je de brief als reactie op de brief van Treffers in de VI deze week ook al gelezen TR?
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  zondag 27 mei 2007 @ 13:08:12 #83
43763 DutchGooner
naar het andere forum!
pi_49815864
Excuses aan voetbalminnend Nederland

Zes jaar lang was ik in de weer om de scheidsrechters in de het betaalde voetbal in Nederland een betere positie te laten krijgen, zodat hun prestaties zouden verbeteren en er minder discussie zou zijn over de kwaliteit van de arbitrage. En nog belangrijker was dat de invloed van de arbitrage op de resultaten tot een minimum zou worden beperkt. Alle registers werden opengetrokken: betere arbeidsvoorwaarden (waaronder arbeidsovereenkomsten voor langere periodes), optimalisering van de scholing, trainingskampen, sponsoring, et cetera, et cetera. Ook werd gesproken over het afnemen van assessments (persoonlijkheids-analyses), waardoor met zekerheid kon worden vastgesteld of personen die zich aandienden als arbiters in het betaalde voetbal ook daadwerkelijk geschikt zouden zijn. Daarnaast zou een intensieve coaching worden opgestart. Het laatste zal waarschijnlijk wel zijn gebeurd, maar dat heeft geen zin als je niet eerst toetst of iemand wel geschikt is voor deze toch wel zware baan.
Op dit punt zijn wij destijds als bestuur en met name ik als voorzitter van de BSBV (Belangenorganisaties Scheidsrechters Betaald Voetbal) tekort geschoten: we hadden de KNVB moeten voorstellen alle scheidsrechters en assistenten te laten testen op hun persoonlijke/mentale kwaliteiten. Zonder aanzien des persoon had dat geleid tot het afvoeren van mensen die nu de velden nog steeds onveilig maken.. Zonder terughoudendheid kunnen hier de namen van bijvoorbeeld Dick van Egmond (zie bekerfinale) en Peter van Dongen (zie FC Den Bosch – VVV-Venlo) worden genoemd. Deze mensen zijn in staat de bedrijfsvoering van betaaldvoetbalorganisaties in gevaar te brengen en dan hebben we het nog niet eens over het plezier, dat ze bij heel veel mensen wegnemen door hun gedrag en de daarbij behorende acties. Waarschijnlijk doen ze het niet bewust, maar dat neemt niet weg dat het in een steeds verder professionaliserende voetbalwereld niet meer past met dergelijke amateurs te blijven werken.
Het mag dan inmiddels zes jaar geleden zijn dat ik leiding gaf aan de BSBV, maar ik voel me nog steeds betrokken en enigszins verantwoordelijk voor het ingezette beleid ten aanzien van de betaald voetbal arbitrage. En dus daarom: min welgemeende excuses aan voetbalminnend Nederland en hopelijk geeft dit schrijven een impuls om te komen tot een daadwerkelijke aanpak en opwaardering van de arbitrage. We kunnen namelijk de oprechte reacties in de ze van Louis van Gaal, Henk ten Cate, Theo Bos en alle andere trainers niet naar het Rijk der Fabelen blijven verwijzen. Optreden in deze is dan ook dringend Noodzakelijk!

Arie Treffers
Oud-voorzitter BSBV


Bron: VI nr. 20 | 5/25/2007 7:59:32 AM

Arie
NAAR HET ANDERE FORUM!
pi_49817727
Kijk voor de grap eens een paar posts naar boven.
pi_50088008
Poll kan schande niet meer aan en stopt

4/6/2007 11:56

De interland tussen Finland en België komende woensdag is de laatste wedstrijd die onder leiding staat van scheidsrechter Graham Poll. De 43-jarige arbiter houdt het voor gezien vanwege de kritiek die hij het afgelopen jaar kreeg te verduren.
Poll wordt nog steeds achtervolgd door zijn blunder tijdens het WK van afgelopen zomer. Tijdens Australië-Kroatië (2-2) vergat de leidsman Josip Simunic van het veld te sturen toen hij de Kroatische verdediger zijn tweede gele kaart had voorgehouden. Sterker nog, na het laatste fluitsignaal gaf Poll nog eens geel aan Simunic, die zo de eerste speler in de WK-historie werd die tijdens één duel drie gele kaarten scoorde.

'Dit seizoen heeft het thuispubliek in de stadions mij constant toegezongen dat ik het tijdens het WK heb verpest', deed Poll zijn beslissing te stoppen uit de doeken. 'Het is lastig dat te negeren omdat het waar is. Ik heb het daar heel moeilijk mee gehad. Door die spreekkoren heb ik minder plezier in het fluiten en bovendien is het ten koste gegaan van mijn concentratie.'


De druppel die Polls emmer deed overlopen, was de verbale woede-uitbarsting van Chelsea-coach José Mourinho tijdens een duel met Tottenham Hotspur. 'Ik ga niet herhalen wat hij tegen me zei. Zijn woorden waren beschamend. Ik was geschokt. Hij wist dat hij te ver was gegaan en daarom liep hij al van het veld af voordat ik hem kon wegsturen.'

De kritiek van Mourinho had betrekking op een rode kaart die Poll trok voor Chelsea-aanvoerder John Terry. 'Als ik het niet bij het rechte eind had Terry van het veld te sturen, was dat gewoon een fout. Er is toen echter beweerd dat ik niet onpartijdig ben. Dat ik het veld was opgestapt om Chelsea een lesje te leren en ze discipline bij te brengen. Dat heeft me erg veel pijn gedaan.'

Poll was sinds 1995 scheidsrechter in het Premiership. Hij floot 171 duels op het hoogste niveau in Engeland. Sinds 2000 was hij ook internationaal actief. Poll was present op de eindronden van het EK 2000 en de WK's van 2002 en 2006.
pi_50595860
quote:
De scheidsrechterscommissie van de UEFA heeft Pieter Vink toegevoegd aan de 24 arbiters tellende elite-lijst in Europa. Nederland is nu in die topgroep door twee arbiters vertegenwoordigd. Eric Braamhaar zat al in de elitegroep.

De UEFA wees scheidsrechter Kevin Blom aan voor de eindstrijd van het EK voor spelers onder 19 jaar dat van 16 tot 27 juli wordt gehouden in Oostenrijk.
Leuk voor Nederland, maar tja het pleit niet voor het niveau van arbitrage dat nu twee Nederlanders in aanmerking komen voor de beste wedstrijden. En die jongens van onder 19, bij deze gecondoleerd
pi_50598604
quote:
Op maandag 18 juni 2007 22:34 schreef okee6 het volgende:

[..]

Leuk voor Nederland, maar tja het pleit niet voor het niveau van arbitrage dat nu twee Nederlanders in aanmerking komen voor de beste wedstrijden. En die jongens van onder 19, bij deze gecondoleerd
huilie
Bloed, zweet en tranen!
pi_50601219
quote:
Op maandag 18 juni 2007 23:33 schreef AtDaMotDaMotDa het volgende:

[..]

huilie
Dat doe ik dan nog wel gemotiveerd, in tegenstelling tot jou.

Vink, de scheidsrechter die mede wordt aangewezen vanwege zijn vlekkeloze begeleiding van topwedstrijden in Nederland. Welke dan zoal? PSV-Ajax, en iedereen weet meteen op welke ik doel... dat pleit niet voor hem. Maar kennelijk is hij nú wel zo ver.

Blom, de meest omhoog geduwde arbiter in Nederland. De meest ergerniswekkende en tegelijk de meest gelikte scheidsrechter van het betaalde voetbal. Het is leuk voor Uilenberg dat de UEFA dit mede mogelijk maakt, maar qua prestatie zou een grote sport als voetbal toch betere scheidsen in huis moeten hebben.
pi_50601348
En het zegt eigenlijk ook wel genoeg dat de sport meer en meer ontspoort, vriendjespolitiek fluit niet.
pi_50607708
quote:
Op dinsdag 19 juni 2007 00:43 schreef okee6 het volgende:

[..]

Dat doe ik dan nog wel gemotiveerd, in tegenstelling tot jou.

Vink, de scheidsrechter die mede wordt aangewezen vanwege zijn vlekkeloze begeleiding van topwedstrijden in Nederland. Welke dan zoal? PSV-Ajax, en iedereen weet meteen op welke ik doel... dat pleit niet voor hem. Maar kennelijk is hij nú wel zo ver.

Blom, de meest omhoog geduwde arbiter in Nederland. De meest ergerniswekkende en tegelijk de meest gelikte scheidsrechter van het betaalde voetbal. Het is leuk voor Uilenberg dat de UEFA dit mede mogelijk maakt, maar qua prestatie zou een grote sport als voetbal toch betere scheidsen in huis moeten hebben.
Wat Blom betreft ben ik het met je eens. Zelfde als Kuipers trouwens. Vink is best een goede scheidsrechter. En ja we hebben nog niet echt "top" scheidsrechters, maar wat wil je met een part-time contract. Pas als het hele zooitje echt geprofessionaliseerd word, dan komen er echte toppers. Wat dat betreft is het best knap dat we aardig wat internationals hebben en twee op de elite A lijst (van de 24)
Bloed, zweet en tranen!
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 19 juni 2007 @ 11:34:40 #91
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_50608064
Braamhaar had een nominatie voor de CL finale maar kon die niet fluiten wegens een blessure.

kortom in Europa zien ze wel wat in ons

Bijvoorbeeld De Bleeckere in België, die wordt in de eigen competitie ook van gezegd dat hij niet goed is maar in Nederland wordt hij aanbeden omdat hij zoveel beter is dan wat hier rondloopt.
Kortom het is soms lekker niet objectief
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_50724179
quote:
Uilenberg geeft De Haan ongelijk: 'Foppe zat mis'

22/6/2007 9 :54

Foppe de Haan dacht woensdag zijn gelijk te halen door tijdens de strafschoppenserie het veld te bestormen. Maar vice-voorzitter van de UEFA-scheidsrechterscommissie Jaap Uilenberg liet weten dat de regels anders in elkaar steken dan de bondscoach van Jong Oranje denkt.
Steven Taylor weigerde tijdens de halve finale tussen Jong Oranje en Engeland een penalty te nemen in de beslissende reeks. Hij meldde geblesseerd te zijn en wilde Ashley Young laten aanleggen. De Haan was het daar niet mee eens en stapte het veld op naar scheidsrechter Knut Kircher. Uiteindelijk besloot Taylor op aandringen van zijn eigen bondscoach (Stuart Pearce) toch naar de stip te lopen. Hij scoorde.

'Taylor had de beurt gewoon aan Young mogen laten', legt Uilenberg uit in De Telegraaf. 'Foppe zat mis. In het kort komt het erop neer dat een speler die tijdens de penaltyreeks ziek wordt of (heviger) geblesseerd raakt, zich aan de serie mag onttrekken. Indien Taylor had gezegd dat hij niet in staat was achter de bal plaats te nemen, had de scheidsrechter dat moeten accepteren.'

Volgens Uilenberg spraken de leden van de scheidsrechterscommissie donderdag lang over het voorval. 'Zo'n bijzondere situatie was het.' Uilenberg verzekert dat Kircher zich niet had laten ompraten door De Haan. 'Ik wil benadrukken dat de scheidsrechter alles goed gedaan heeft. Pearce nam de beslissing Taylor toch een penalty te laten nemen. Daarmee gaf Pearce min of meer aan dat het wel weer ging met Taylor.'
Hielenlikker
  vrijdag 22 juni 2007 @ 12:47:23 #93
53495 snowwie2
Polonaise loopt uit de hand
pi_50725342
Eerlijk gezegd heb ik nog nooit van die regel gehoord.
  Moderator / Redactie Sport maandag 13 augustus 2007 @ 16:58:44 #94
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_52334318
quote:
Scheidsrechters Pieter Vink en Eric Braamhaar komen mogelijk volgend jaar in actie tijdens het Europees kampioenschap in Oostenrijk en Zwitserland. De arbiters moeten tijdens het toernooi het Nederlandse scheidsrechterskorps gaan vertegenwoordigen. Op het WK van 2006 in Duitsland waren geen Nederlandse leidsmannen aanwezig.




De 24-koppige elitegroep van de UEFA herbergt voor het eerst sinds 2001 weer twee Nederlandse scheidsrechters. In december beslist de UEFA welke twaalf arbiters uit deze groep naar het EK afreizen.

Vink en Braamhaar kunnen niet allebei als scheidsrechter actief zijn op het toernooi. ,,Zo zijn de regels", vertelt Vink op de jaarlijkse scheidsrechtersdag in Zeist. ,,In principe is Eric (Braamhaar, red.) de eerste man. Maar we zullen moeten afwachten tot december voordat de UEFA duidelijkheid geeft. Het belangrijkste is dat er weer een Nederlandse scheidsrechter actief is op een groot toernooi."

Ook Eric Braamhaar kijkt uit naar komende zomer. ,,Ik heb nog geen vakantie geboekt", vertelt hij enthousiast. ,,Maar ik hoop dat ik een reis kan boeken naar Oostenrijk en Zwitserland."

Als assistent-scheidsrechters maken Arie Brink, Patrick Gerritsen, Hans ten Hoove en Adriaan Inia kans op deelname aan het EK.
quote:
De KNVB heeft het uitwisselingsproject met Belgische scheidsrechters uitgebreid. Met ingang van het komende seizoen staan twee duels tussen clubs uit de top-vier (PSV, Ajax, AZ, Feyenoord) onder leiding van Belgische arbitrage. Het is de eerste keer dat een topper in de Eredivisie door buitenlanders wordt geleid.



Twee topwedstrijden in de Belgische competitie krijgen Nederlandse spelleiders. Daarbij gaat het om duels tussen Anderlecht, Club Brugge, Standard Luik en Racing Genk. Het aantal wedstrijden dat in Nederland en België onder het uitwisselingsproject valt, blijft gelijk: twaalf in de Eredivisie en vier in de Eerste Divisie.

„We zijn nu ruim drie jaar samen bezig en het bevalt wederzijds prima”, liet scheidsrechtersbaas Jaap Uilenberg van de KNVB maandag in Zeist weten. „We denken er zelfs aan om ons buitenlandse trainingskamp in de winter gezamenlijk af te werken. Doordat de arbitrage in het betaalde voetbal overal in Europa steeds professioneler wordt aangepakt, zie ik de uitwisseling van scheidsrechters alleen maar toenemen.”

Een samenwerking met de voetbalgrootmachten Italië, Engeland, Spanje en Duitsland ziet Uilenberg echter niet snel van de grond komen. „Daarvoor bestaat in die landen geen interesse. Je moet ook wel kijken naar vergelijkbare competities en naar redelijke reisafstanden. België is wat dat betreft voor ons een uitstekende partner.”
quote:
Scheidsrechters treden op tegen agressieve coach
Voetbalcoaches moeten strenger worden aangepakt als ze zich in het veld bemoeien met de arbitrage.

Woedeuitbarstingen
Dat zeggen de scheidsrechters betaald voetbal. Op de bijeenkomst die jaarlijks aan het begin van het voetbalseizoen gehouden wordt, zeggen de scheidsrechters dat woedeuitbarstingen van coaches niet langer getolereerd zullen worden.

Tribune
Het gebeurt te vaak dat coaches na een driftbui toch weer op de bank plaats mogen nemen. In het nieuwe seizoen komt hieraan een einde. Sussend optreden van de coach bij opstootjes in het veld wordt overigens wel gewaardeerd.
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  Moderator / Redactie Sport zaterdag 20 oktober 2007 @ 14:00:30 #95
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_54051127
Dick Jol heeft op dit moment 995 gele kaarten uitgedeeld en gaat naar de 1000 toe.
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_54055698
In hoeveel duels? Ben wel benieuwd naar het gemiddeld aantal kaarten per wedstrijd dat Jol geeft. Lijkt me op zich niet zo hoog.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_54063199
quote:
Dick Jol geeft zijn duizendste gele kaart
Datum: 20-okt-2007 22:09

Dick Jol heeft zaterdag tijdens Heracles Almelo - Vitesse zijn duizendste gele kaart in de eredivisie uitgedeeld. Hij gaf in zijn 376ste eredivisieduel vijf kaarten en Civard Sprockel was in de 87ste minuut ontvanger van de jubileumprent. Jol werd na Roelof Luinge de tweede arbiter die deze mijlpaal bereikte. Luinge staat op 1.364 in 474 duels.

Jol debuteerde op 26 oktober 1991 in de eredivisie bij de wedstrijd SVV/Dordrecht'90 - Fortuna Sittard (2-1). Hij gaf dat duel geel aan Henk Duut en Randy Samuel van Fortuna. Jol gaf de meeste van zijn gele kaarten aan Feyenoord (82). Daarna volgen Vitesse (81) en Ajax (80). Paul Bosvelt kreeg 11 keer geel van Jol en is daarmee recordhouder.
pi_54072385
376 duels voor 1000 kaarten, dat vind ik eigenlijk nog behoorlijk veel qua gemiddelde... Bijna drie per wedstrijd.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  Moderator / Redactie Sport zondag 21 oktober 2007 @ 18:07:41 #99
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_54073713
Luinge staat op gemiddeld 2,87 per wedstrijd
Jol 2,66
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  Moderator / Redactie Sport maandag 5 november 2007 @ 17:05:59 #100
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_54383752
quote:
Topduels CL voor Wegereef en Braamhaar
Jan Wegereef en Eric Braamhaar fluiten komende woensdag twee duels van Europese topclubs in de Champions League. Wegereef leidt Manchester United - Dynamo Kiev, terwijl Braamhaar Barcelona - Glasgow Rangers voor zijn rekening neemt.

Wegereef fluit daarmee voor de vijfde keer in zijn carriere een duel van Manchester United. Braamhaar verschijnt voor het eerst in Camp Nou, maar was eerder al eens actief tijdens een uitduel van de Catalanen.

Overigens is ook Pieter Vink leidsman. De Nederlander moet het duel tussen AC Milan en Shakhtar Donetsk in goede banen gaan leiden.
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')