Dat deed mijn hond ook hoorquote:Op woensdag 13 december 2006 15:54 schreef Qwea het volgende:
mja schiet niet op. Het is ook inet alleen bij het eten geven. Soms ook alleen al als poekie langs hem loopt begint hij te grommen.
ja tuurlijk wel. geslaagd met vlag en wimpel. Gehoorzamen is geen probleem. Met andere dieren omgaan,dat is een probleem.quote:Op woensdag 13 december 2006 15:55 schreef paarse_paashaas het volgende:
Ja, hier kom je dan ongeveer 6,5 jaar te laat mee. Heeft dat beest nooit training gehad als puppy?
Mijn hond bijt dus wel echt. Al verschillende keren met poekie naar de dierenarts geweest. De vorige x dat hij poekie beet was haar tandje uit haar mond,was ze enorm in shock en kon ze niet meer lopen (tijdelijk godzijdank)quote:Op woensdag 13 december 2006 15:58 schreef Nembrionic het volgende:
[..]
Dat deed mijn hond ook hoor
Dan liepen ze elkaar uit te dagen en werd het gezeik.
En 10 minuten later lagen ze in één mand
Overigens beet mijn hond nooit echt. Die maakte schijnbeten naar de kat.
mja daar zat ik idd ook aan te denken. Maar helaas woon ik nog thuis en als mijn ouders echt besluiten balloe weg te doen kan ik er denk ik erg weiig aan doen.quote:Op woensdag 13 december 2006 15:56 schreef kree het volgende:
het heeft weinig zin om die hond weg te doen.
Aangezien die poes al 18 is zal ie waarschijnlijk toch over niet al te lange tijd de pijp uit gaan
eens. Mijn zus heeft ook een golden (patoe) en daar kun je praktisch op paardrijden zonder dattie wat doet. Die bijt niet eens als je aan zn oren trekt.quote:Op woensdag 13 december 2006 16:05 schreef Nembrionic het volgende:
Ik moet trouwens zeggen dit ik dit bijzonder apart gedrag vind voor een Golden Retriever. Die beesten zijn de makheid zelve
Geen één hond is te vertrouwen.quote:Op woensdag 13 december 2006 16:05 schreef Nembrionic het volgende:
Ik moet trouwens zeggen dit ik dit bijzonder apart gedrag vind voor een Golden Retriever. Die beesten zijn de makheid zelve
Dit is nog niet eens zo'n gek idee, de enige hond die ik ken die zulk gedrag vertoonde zonder direct aanwijsbare reden had zo'n grote tumor dat voor zijn hersens haast geen plaats meer was...quote:Op woensdag 13 december 2006 16:07 schreef Qwea het volgende:
[..]
Het lijkt me toch niet dat balloe een tumor oid zou hebben?
ik heb een hond gehad een bouvier die had wel een tumor in zn hoofd. Maar die hapt ook mensen. Afgezien van dieren kan balloe heel goed met iedereen (mensen) opschieten.quote:Op woensdag 13 december 2006 16:09 schreef Ms.Poes het volgende:
[..]
Dit is nog niet eens zo'n gek idee, de enige hond die ik ken die zulk gedrag vertoonde zonder direct aanwijsbare reden had zo'n grote tumor dat voor zijn hersens haast geen plaats meer was...
Dus jullie hadden eerst dat kleine hondje, en toen Balloe kwam en bleek te bijten, hebben jullie dat kleintje weggedaan?quote:Op woensdag 13 december 2006 15:54 schreef Qwea het volgende:
mja schiet niet op. Het is ook inet alleen bij het eten geven. Soms ook alleen al als poekie langs hem loopt begint hij te grommen.
Balloe denkt gewoon dat hij de dominanste is
Overigens is dit al aan de gang vanaf pup zijnde. We hadden een klein hondje en die heeft ie ook enorm toegetakeld. Dit hondje hebben we maar aan een kennis gegeven.
quote:Op woensdag 13 december 2006 16:09 schreef Panick het volgende:
[..]
Geen één hond is te vertrouwen.
Uiteindelijk krijg je altijd datzelfde lulverhaal van "dat doet ie anders nooit hoor"..
Jaquote:Op woensdag 13 december 2006 16:12 schreef Lllaura het volgende:
[..]
Dus jullie hadden eerst dat kleine hondje, en toen Balloe kwam en bleek te bijten, hebben jullie dat kleintje weggedaan?
Ik vind het zo hopeloos. Poekie is 18, die leeft niet lang meer. Balloe is 7 en is afgezien van dit gedrag kei liefquote:Op woensdag 13 december 2006 16:15 schreef Ticootje het volgende:
Wat vervelend,
Wij hebben onze hond weg moeten doen omdat ze ons katje dood heeft gebeten.
Zij had ook altijd problemen met eten, niemand mocht in de buurt komen, waarschijnlijk is dat mijn katje dus fataal geworden.
Wij hebben nog 3 katten dus hond de deur uit....
Wij hebben heel veel geprobeerd met het rare eetgedrag en werkelijk niets hielp..
baknijd zou in dit geval van toepassing kunnen zijn. Maar er is geen bak in de buurt als poekie binnen langs balloe loopt.quote:Op woensdag 13 december 2006 16:14 schreef maaikevis het volgende:
Het klinkt inderdaad niet als een standaard Golden.
Klinkt ook een beetje als baknijd? (http://www.dogweb.nl/gedrag/baknijd.html)
Naja, ik heb een kat, en honden kan ik het ook perfect mee vinden. Maar als een beest dingen blijft doen die het beest niet mag (en er is nix mis zoals bjiv. een tumor) dan zal je toch echt ff maatregelen moeten treffen.quote:
mijn vriend vindt katten niet zo tof. En al zou hij het wel doen,hij wont op een flat, je kan een kat van 18 toch niet meer op de kattebak leren gaanquote:Op woensdag 13 december 2006 16:19 schreef Ticootje het volgende:
Ja, dat snap ik. Maar misschien is het de volgende keer wel echt raak. En geloof me dat wil je echt niet meemaken hoor!!
Kan poekie niet naar je vriend, katten maakt het vaak niet uit of ze nou wel of niet alleen thuis zijn..
maar straffen helpt niet. Ik weet nog de vorige keer dat balloe echt flink op zn donder heeft gehad van mij toen hij de poes greep. Dan gaat het een X weken/Maanden goed en zo opeens is het weer misquote:Op woensdag 13 december 2006 16:20 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Naja, ik heb een kat, en honden kan ik het ook perfect mee vinden. Maar als een beest dingen blijft doen die het beest niet mag (en er is nix mis zoals bjiv. een tumor) dan zal je toch echt ff maatregelen moeten treffen.
Je kan er tenslotte geen thee mee gaan drinken om het even goed te bespreken hoe en wat.
Dieren zijn geen speelgoed, he.quote:Op woensdag 13 december 2006 16:14 schreef Qwea het volgende:
[..]
JaMaar niet enkel vanwege balloe hoor. Ook omdat dat beest op tafel zeikte en in mn bed
Maar ja,toen bleek dat ze niet samen konden hebben we ervoor gekozen om die kleine aan een kennis te doen.
Overigens,ik heb het idee dat balloe van een broodfokker komt. Ik was zelf niet bij het ophalen omdat ik flink ziek was (en ook niet bij het uitzoeken om dezelfde reden) maar die man zat zo te pushen tegen mn vader van " neem die maar neem die maar" en ze kregen ook niet de mama/papa te zien
Ik denk dat je conslusies bij voorbaat trekt. Dat kleine hondje ging als wij WEG waren naar boven en zeikte mn bed onder. Of hij ging beneden op de tafel pissenquote:Op woensdag 13 december 2006 16:23 schreef Ms.Poes het volgende:
[..]
Dieren zijn geen speelgoed, he.
Waarom laat je een hondje wat zijn plek in de roedel duidelijk niet kent, toch op bed en zelfs op tafel? Natuurlijk gaat dat fout.
Je dekt jezelf wel in door te zeggen dat je ziek was, maar je vader heeft ook geen kaas gegeten van omgang met dieren, zo te lezen. Deze dingen bij elkaar opgeteld is het niks vreemd dat ze verknipt raken...
Ik wil niet stoken, maar ik heb vaker dit soort verhalen gehoord. Het schijnt dat er tegenwoordig enorm veel doorgefokte Golden Retrievers zijn die wel degelijk heel agressief kunnen zijnquote:Op woensdag 13 december 2006 16:05 schreef Nembrionic het volgende:
Ik moet trouwens zeggen dit ik dit bijzonder apart gedrag vind voor een Golden Retriever. Die beesten zijn de makheid zelve
de laatste 2x valt hij idd aan als de kat bij zn bak komt. Maar soms/vaak ook erbuiten . Hij heeft bv de hond van mn zus aangevallen toen deze in de kamer zat bij onsquote:Op woensdag 13 december 2006 16:28 schreef Vlindertje87 het volgende:
Heeft jullie hond de gehele dag toegang tot zijn eten?
Zo ja, is het misschien een idee om vaste tijden aan te gaan nemen, eet hij het binnen die tijd niet op, dan haal je het weg en zet je het 2 uur later nog een keer op, eet hij het weer binnen een kwartier bijvoorbeeld niet op, gewoon wéér weghalen. Zo kun je ze misschien apart laten eten en heb je dit probleem niet.
Tenminste als hij echt álleen aanvalt als de kat bij zn eten komt.
slaan helpt niet. niet alleen bij balloe,maar slaan bij een hond helpt NOOIT.quote:Op woensdag 13 december 2006 16:38 schreef Nyles het volgende:
Hmmm, aggressie en honden is eigenlijk nooit te voorspellen, maar als ik lees dat Balloe niet alleen met jullie katje Poekie problemen heeft maar dit vaker heeft gedaan... die hond heeft een kronkel in zijn kop hoor!
Kinkt leguber, maar het enige wat je hieraan kan doen is Balloe vet hard slaan met iets alstie nog zoiets doet!
Vandaag of morgen kom je de verkeerde hond tegen met een nog erger baasje en dan ben jij EN Balloe de pineut!
meestal vreet ie in 1x zn bak leeg. Komt zelden voor dat hij het laat staan. En oke,voernijd. Maar hoe verklaren we dan dat Balloe al die andere beesten heeft gebeten? Dat was geen voernijd.quote:Op woensdag 13 december 2006 16:43 schreef hiena het volgende:
voernijd kan idd wel eens wat zijn, het blijft natuurlijk in zijn ogen zijn bak en zijn eten en daar gaat die 'gare kat' wat van jatten!
ik ben vrijwilligster bij een dierenasiel en daar heb ik o.a. een wandelhond, ook een beetje verknipte golden met voernijd. Het is echt niet zo dat goldens altijd zo geweldig mak en weet ik het zijn, er zaten tot voor kort best een aantal goldens in het asiel, en die waren allemaal moeilijk.
Misschien heeft het ook iets met rangen te maken. dat jouw hond moet leren dat JIJ de baas bent, en hem consequent straffen als hij ook maar naar de kat kijkt (bij wijze van ;-)).
Als mijn golden naar mij gromt ofzo dan laat ik hem altijd zitten en liggen en dat soort commando's, dat hij weet dat ik de baas ben, en niet hij.
en eten de hele dag laten staan voor je hond is ook niet goed, behalve als hij slecht eet of moeilijk eet..
Ja, soms gaat het weeeeeken goed. alhoewel Balloe ALTIJD wel blijft grommen naar poekie als we balloe eten doen en poekie is in de buurt. Dat gooien we dan idd maar op voernijd. Maar soms dan valt hij ook zomaar poekie aan. Of een andere hond.quote:Op woensdag 13 december 2006 16:44 schreef Vlindertje87 het volgende:
Toch vreemd, hij valt dus eigenlijk plotseling aan?
Ga met hem trainen, leer hem commando's etc. Zie je het ook aankomen in zijn gedrag? Dan moet je het een stap voor zijn, zodra je merkt dat er iets kán gebeuren moet je hem afleiden en bezig houden.
Probeer een verklaring voor zijn gedrag te vinden, onderzoek door dierenarts of hij misschien iets mankeert, en anders zou ik toch een gedragstherapeut inschakelen om er toch achter te komen waar het vandaan komt en hoe het kan veranderen.
quote:Op woensdag 13 december 2006 16:43 schreef N.icka het volgende:
Ga met die hond op les , of doe hem weg. straks grijpt die een kind
nog zwaarder? De vorige keer heb ik hem echt goed op zn donder gegeven. Ik dacht echt dat hij die kat zou vermoordenquote:Op woensdag 13 december 2006 16:49 schreef Nyles het volgende:
Je zei niet slaan , maar het is duidelijk dat jeje hond wat zwaarder op zijn flikker moet geven als hij zoiets uithaalt!
die ga ik even onthoudenquote:Op woensdag 13 december 2006 16:52 schreef Vlindertje87 het volgende:
Slaan helpt niet, hooguit dat hij bang voor je wordt, en wie weet wat hij dan doet.
Misschien heeft het geen nut meer bij jouwn hond hoor, maar proberen kan allicht.
Op de cursus met mijn hond werd aangeraden om als hij iets doet wat jij niet okay vind, direct te rammelen met een blikje met knikkers erin, of naar hem toegooien ( niet raken natuurlijk ) daar schrikt hij van, en dat schrikken moet je belonen.
Bij mijn hond heeft het erg goed geholpen met veel dingen, zoals blaffen, janken en tjoenken onder aan de trap als ik boven ben en mn ouders beneden, bij de mijne is schudden al genoeg en hij kruipt weg.
Let wel op dat als je dit mocht gaan doen, het wel op het moment doen dat hij bézig is met grommen.
Dan kan je wel zo stom reageren maar het is de waarheid , neem jij de verantwoording op je als die een kind pakt?quote:
En straks 1 x het buurmeisje? Jullie hebben dat beest niet onder controle . levensgevaarlijk honden die bijtenquote:Op woensdag 13 december 2006 15:59 schreef Qwea het volgende:
[..]
ja tuurlijk wel. geslaagd met vlag en wimpel. Gehoorzamen is geen probleem. Met andere dieren omgaan,dat is een probleem.
Tot nu toe in die 7 jaar heeft balloe het volgende gedaan :
2x de hond (golden) van mn zus gegrepen
3 a 4 x poekie gegrepen
2x blacky (dat kleine hondje uit de OP) gegrepen
1x een duitse dog van de training aangevallen
1x zo'n knor hondje aangevallen ook van de training
1x onze achterbuurhond gegrepen.
Was het kind alleen met de hond?quote:Op woensdag 13 december 2006 19:35 schreef Qwea het volgende:
hij heeft al een keer het buurjochie gegrepen, maar die zat telkens aan zijn staart en oren te sjorren en in zijn ogen te prikken, toen heeft ie na een aantal waarschuwingsgrommen uitgehaald
Ik ben bang dat ik het met N.icka eens moet zijn, het gevaar dat hij een kind bijt zit er in, vooral omdat hij het al een keer gedaan heeft. Heeft balloe toen door gebeten of was het een waarschuwingsbeet ?quote:Op woensdag 13 december 2006 16:43 schreef N.icka het volgende:
Ga met die hond op les , of doe hem weg. straks grijpt die een kind
Holy... da's nogal een lijstje hoor, zelfs verdeeld over zeven jaar. Vind ik echt niet kunnen, alsjeblieft voor het welzijn van Poekie en alle dieren (en mensen!) uit jullie buurt, doe die hond ALSJEBLIEFT weg naar iemand die 'm wel onder controle kan houden! Levensgevaarlijk voor andere dieren, en ik zou zo'n hond die dieren grijpt ook niet met mensen vertrouwen.quote:Op woensdag 13 december 2006 15:59 schreef Qwea het volgende:
[..]
ja tuurlijk wel. geslaagd met vlag en wimpel. Gehoorzamen is geen probleem. Met andere dieren omgaan,dat is een probleem.
Tot nu toe in die 7 jaar heeft balloe het volgende gedaan :
2x de hond (golden) van mn zus gegrepen
3 a 4 x poekie gegrepen
2x blacky (dat kleine hondje uit de OP) gegrepen
1x een duitse dog van de training aangevallen
1x zo'n knor hondje aangevallen ook van de training
1x onze achterbuurhond gegrepen.
heb idd ooit een topic geplaatst ja. Maar met al mn klonen kan ik hem niet terug vindenquote:Op donderdag 14 december 2006 09:24 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Volgens mij is dit een vervolg op een ouder topic
Niet om het een of ander, maar je hond hoort onderdanig te zijn aan jou. Elke 'hapbeweging' of wat daar dan ook maar op lijkt, zou ik direct straffen. Dan heb ik het natuurlijk niet over slaan (alhoewel een 'corrigerende tik' kan helpen), maar gewoon je stem verheffen/toon aanpassen. Laat maar merken dat z'n baasje kwaad op hem is. Zolang hij nog hapt naar jou, zal hij helemaal al geen problemen hebben met het bijten van kleinere wezens, zoals je kat.quote:Op woensdag 13 december 2006 16:07 schreef Qwea het volgende:
[..]
Terwijl als ik balloe straf hij soms hap bewegingen maakt
Dit is (helaas) ook een mogelijkheid. Die kutdingen kunnen soms heel goed verstopt zitten, maar ze zijn een hele goede verklaring voor elke gedragsverandering van dieren. Maar gezien je hond dit al heel lang doet, betwijfel ik of het een tumor is.quote:Het lijkt me toch niet dat balloe een tumor oid zou hebben?
wat minder tijd besteden aan bedreigingen en wat meer aan je eigen en aan de hond zn opvoeding doen..quote:Op woensdag 13 december 2006 15:50 schreef Qwea het volgende:
*heel diep zucht*
Het is weer zover. Onze goldenretriever balloe van bijna 7 jaar heeft alweer onze poes poekie van bijna 18 jaar gebeten. Dit is helaas niet de eerste keer. Dit is zeker al 2 a 3 x eerder voorgekomen.
Gelukkig mankeert poekie niet veel,enkel een beetje in shock. Mn ouders willen balloe wegdoen omdat ze denken dat hij de volgende x poekie doodbijt.
Balloe greep poekie omdat balloe zijn eten had laten staan en poekie erlangs kwam en er aan ging snuffelen.
Dit moet toch op te lossen zijn met die hond. Zonder tering dure gedragstrainingen
Ik wil mijn golden dus mooi niet kwijten nee,mijn kat van 18 ook niet
Kleine kinderen + huisdieren = geen combinatie.quote:
Hij bijt kinderen op een normale manier niet. Als kinderen hem aaien is er geen probleem. Dat jochie is door ons 4x gewaarschuwd en 4x erbij weggehaalt en bij zn moeder op schoot gezet. Als ik dan vervolgens naar binnen ga om te plassen en die ouders zetten dat kind doodleuk bij de hond neer,ben ik natuurlijk niet meer verwijtbaar. Immers ik heb vaak genoeg gewaarschuwd en het kind erbij weggehaalt.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:25 schreef Mirage het volgende:
Lastig hoor.
Ik begrijp dat je de hond niet kwijt wil, en eigenlijk zou dat het probleem ook alleen maar verplaatsen.
Wat de kat betreft.... de komende paar jaartjes goed opletten en ze de ruimte geven elkaar te kunnen ontlopen. De kat zal niet veel langer dan nog een paar jaartjes leven.
Daarna geen andere huisdieren nemen tot je hond " uit de tijd" is.
Wat kinderen betreft...
ik vind het verwijtbaar als hij de kans krijgt kinderen te bijten (terwijl jullie nota bene op de hoogte zijn van zijn uitvallen).
Ik heb jaren met een hond samengeleefd die ook niet met kinderen alleen gelaten kon worden en er zijn nooit ongelukken gebeurd.
Niet thuis, niet op straat.
Die hond verdiend een fijn leven, maar de omgeving veiligheid !
Dat is gewoon de verantwoordelijkheid die jij op je neemt.
Soms is er geen aanwijsbare reden voor dit soort gedrag (alhoewel ik denk dat het meestal wel het gevolg van het 1 of ander is).
De honden die wij nu hebben doen het perfect met zowel dieren als kinderen, een wederzijds respect en acceptatie en vertrouwen.
![]()
![]()
ik denk dat de hond slaan absoluut geen zin heeft, ik snap niet dat je zo iets kan voorstellen....quote:Op woensdag 13 december 2006 16:38 schreef Nyles het volgende:
Hmmm, aggressie en honden is eigenlijk nooit te voorspellen, maar als ik lees dat Balloe niet alleen met jullie katje Poekie problemen heeft maar dit vaker heeft gedaan... die hond heeft een kronkel in zijn kop hoor!
Kinkt leguber, maar het enige wat je hieraan kan doen is Balloe vet hard slaan met iets alstie nog zoiets doet!
Vandaag of morgen kom je de verkeerde hond tegen met een nog erger baasje en dan ben jij EN Balloe de pineut!
Nee, het is jouw hond, jij weet wat ie doet. Dan haal jij je hond weg bij dat kind.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:27 schreef Qwea het volgende:
[..]
Hij bijt kinderen op een normale manier niet. Als kinderen hem aaien is er geen probleem. Dat jochie is door ons 4x gewaarschuwd en 4x erbij weggehaalt en bij zn moeder op schoot gezet. Als ik dan vervolgens naar binnen ga om te plassen en die ouders zetten dat kind doodleuk bij de hond neer,ben ik natuurlijk niet meer verwijtbaar. Immers ik heb vaak genoeg gewaarschuwd en het kind erbij weggehaalt.
ik vind dat je de hond niet alleen had moeten laten, ook niet als je naar de wc gaat.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:27 schreef Qwea het volgende:
[..]
Hij bijt kinderen op een normale manier niet. Als kinderen hem aaien is er geen probleem. Dat jochie is door ons 4x gewaarschuwd en 4x erbij weggehaalt en bij zn moeder op schoot gezet. Als ik dan vervolgens naar binnen ga om te plassen en die ouders zetten dat kind doodleuk bij de hond neer,ben ik natuurlijk niet meer verwijtbaar. Immers ik heb vaak genoeg gewaarschuwd en het kind erbij weggehaalt.
nee,ik weet niet wat mijn hond doet. Aangezien normale kids hem nog nooit in zn ogen hebben geprikt en aan zn staart hebben gezeten.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:32 schreef Nies het volgende:
[..]
Nee, het is jouw hond, jij weet wat ie doet. Dan haal jij je hond weg bij dat kind.
Jij draagt verantwoordelijkheid voor jouw hond, dat houdt ook in dat hij niet de kans krijgt kinderen te bijten.
Als jij alleen maar kansen creeërt waarin hij dit gedrag kan vertonen kun je hem niet kwalijk nemen dat hij er gebruik van maakt.
Sorry, maar dat is echt jouw fout, niet de zijne.
Komen we toch weer terug op... je laat je niet genoeg gelden als baas... sorry
idd..quote:Op donderdag 14 december 2006 10:55 schreef MaxMark het volgende:
[..]
Niet om het een of ander, maar je hond hoort onderdanig te zijn aan jou. Elke 'hapbeweging' of wat daar dan ook maar op lijkt, zou ik direct straffen. Dan heb ik het natuurlijk niet over slaan (alhoewel een 'corrigerende tik' kan helpen), maar gewoon je stem verheffen/toon aanpassen. Laat maar merken dat z'n baasje kwaad op hem is. Zolang hij nog hapt naar jou, zal hij helemaal al geen problemen hebben met het bijten van kleinere wezens, zoals je kat.
[..]
en toch was de hond niet alleen. Als die ouders gewoon dat kind niet bij boefje hadden gezetquote:Op vrijdag 15 december 2006 14:33 schreef Mirage het volgende:
[..]
ik vind dat je de hond niet alleen had moeten laten, ook niet als je naar de wc gaat.
Jij bent en blijft verantwoordelijk en onvoorspelbare uithalen moet je gewoon voorkomen.
Als je je hond op deze manier kent had je hem mee naar binnen moeten nemen.
en dat is echt wat ik denk. (en ja ik heb echt ervaring met "onbetrouwbare" honden... een moordwapen was het gewoon, maar er zijn nooit ongelukken geweest.)
Waarom is het kind dan toch gewaarschuwd en er een aantal keren bij weg gehaald? Dan had je toch wel al een vermoeden?quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:34 schreef Qwea het volgende:
[..]
nee,ik weet niet wat mijn hond doet. Aangezien normale kids hem nog nooit in zn ogen hebben geprikt en aan zn staart hebben gezeten.
En misschien ben ik idd niet genoeg de baas. Daar moeten we dan snel maar wat aan veranderen
Exactly my point. Je hebt als baas de verantwoordelijkheid om je huisdier in toom te houden. Precies hetzelfde met mensen die weten dat hun hond agressief kan zijn en hem vervolgens niet aanlijnen. En dan stom gaan staan toekijken als hij een kleiner hondje pakt.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:32 schreef Nies het volgende:
[..]
Nee, het is jouw hond, jij weet wat ie doet. Dan haal jij je hond weg bij dat kind.
Jij draagt verantwoordelijkheid voor jouw hond, dat houdt ook in dat hij niet de kans krijgt kinderen te bijten.
Als jij alleen maar kansen creeërt waarin hij dit gedrag kan vertonen kun je hem niet kwalijk nemen dat hij er gebruik van maakt.
Sorry, maar dat is echt jouw fout, niet de zijne.
Komen we toch weer terug op... je laat je niet genoeg gelden als baas... sorry
omdat balloe grommen ging. En na dat kind erbij weg gehaalt te hebben,heb ik balloe ook verplaatst bij het kind vandaan,en naast mij. Maar als ik dan vervolgens ga plassen en die domme ouders zetten dat kind naast die hond,ja sorry,maar dan vraag je erom.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:35 schreef ijsmeis het volgende:
[..]
Waarom is het kind dan toch gewaarschuwd en er een aantal keren bij weg gehaald? Dan had je toch wel al een vermoeden?
Des te meer reden om hem bij kinderen weg te houden?quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:34 schreef Qwea het volgende:
[..]
nee,ik weet niet wat mijn hond doet.
Het kan juist een heel goede combinatie zijn.. hier gaat het er heerlijk aan toe.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:16 schreef gurlie het volgende:
[..]
Kleine kinderen + huisdieren = geen combinatie.
Goed in de gaten houden dus, algemeen bekend enzo.
Ik zou in dit geval ook mijn hond weghouden, jij weet hoe of wat je hond doet, plus een klein kind wat je hond zit te klieren, is ook niet leuk voor de hond...quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:27 schreef Qwea het volgende:
[..]
Hij bijt kinderen op een normale manier niet. Als kinderen hem aaien is er geen probleem. Dat jochie is door ons 4x gewaarschuwd en 4x erbij weggehaalt en bij zn moeder op schoot gezet. Als ik dan vervolgens naar binnen ga om te plassen en die ouders zetten dat kind doodleuk bij de hond neer,ben ik natuurlijk niet meer verwijtbaar. Immers ik heb vaak genoeg gewaarschuwd en het kind erbij weggehaalt.
Eens.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:27 schreef Qwea het volgende:
[..]
Hij bijt kinderen op een normale manier niet. Als kinderen hem aaien is er geen probleem. Dat jochie is door ons 4x gewaarschuwd en 4x erbij weggehaalt en bij zn moeder op schoot gezet. Als ik dan vervolgens naar binnen ga om te plassen en die ouders zetten dat kind doodleuk bij de hond neer,ben ik natuurlijk niet meer verwijtbaar. Immers ik heb vaak genoeg gewaarschuwd en het kind erbij weggehaalt.
als jij weg bent (en je ouders) is de hond alleen.. basta...quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:35 schreef Qwea het volgende:
[..]
en toch was de hond niet alleen. Als die ouders gewoon dat kind niet bij boefje hadden gezet
hij doet het ook echt niet bij andere kids. Maar het is wel een wijze les geweest want boefje hou ik ver uit de buurt van kids
Ja ik postte het eigenlijk fout. Het moest zijn: kleine kinderen + agressieve huisdieren = geen combinatie.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:38 schreef Mirage het volgende:
[..]
Het kan juist een heel goede combinatie zijn.. hier gaat het er heerlijk aan toe.
De dieren gedragen zich zorgzaam en speels naar de kinderen toe, de kinderen zijn lief voor de dieren.
We hebben drie kinderen en alledrie worden ze op handen gedragen door de honden en de kat.
Zowel voor dieren als kinderen is het ontzettend leuk samen.
Je moet je alleen goed bewust zijn van het feit dat je voor beide ! verantwoordelijkheid draagt.
De dieren moeten hun plaats weten en de kinderen moeten respect en omgangsvormen kennen... en altijd de lichaamstaal blijven lezen... altijd.
Zoals je aan een jong kind vaak kan lezen dat het ondeugd gaat uithalen voordat het dat doet, zo kan je een dier ook lezen.
al was het maar om de hond te beschermen ipv het kind.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:39 schreef patje30 het volgende:
[..]
Ik zou in dit geval ook mijn hond weghouden, jij weet hoe of wat je hond doet, plus een klein kind wat je hond zit te klieren, is ook niet leuk voor de hond...
nee, ik zou mijn hond ook weghalen...
Ja als is het maar om de hond te beschermen, zo bedoelde ik het ook!quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:41 schreef Mirage het volgende:
[..]
al was het maar om de hond te beschermen ipv het kind.
want het is niet altijd de schuld van het dier.
Juist niet, het is de schuld van degene die het kind de kans geeft de hond te pesten.
Dan geef ik dat kind zelf wel een douw. Ik draag die verantwoording, beide kanten op. Ik dien als baas voor mijn hond te zorgen, dat hem niets overkomt, en ook dat hij een ander niets aan kan doen.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:45 schreef Juup© het volgende:
Je kunt je hond nooit beschermen tgen de lompen in de samenleving, en dus moet je de lompen beschermen tegen zichzelf. Helaas voor de lompen denk ik er zo niet over. Ik waarschuw maar 2 x en als een van onze honden dan een knauw geeft zal ik hard gaan lachen (al zal de reu nooit bijten, het teefje wil wel eens knauwen als zij gepest wordt).
en als ze er problemen van maken kan jij je hond in laten slapen omdat hij de lompen al dan niet terecht een knauw heeft gegeven ?quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:45 schreef Juup© het volgende:
Je kunt je hond nooit beschermen tgen de lompen in de samenleving, en dus moet je de lompen beschermen tegen zichzelf. Helaas voor de lompen denk ik er zo niet over. Ik waarschuw maar 2 x en als een van onze honden dan een knauw geeft zal ik hard gaan lachen (al zal de reu nooit bijten, het teefje wil wel eens knauwen als zij gepest wordt).
in mijn beleving is een hap " een hap" zonder dat er doorgebeten wordt... een correctie.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:48 schreef bleiblei het volgende:
Wat ist verschil tussen "grijpen" en een keer happen?
iddquote:Als je zegt grijpen dan klinkt dat mij in de oren als behoorlijk tekeer gaan.
Ik ben als klein jongetje ook een keer gehapt door een hond van kennissen. Naja, dat was een keer huilen en de rest van de dag met putjes van zijn tanden rond lopen. Dat is niet echt het vermelden waard lijkt mij.
Risico van het vak.
Maar poezen en andere beesten zo hard bijten dat ze er dizzy van worden is en blijft echt niet goed.
Daar valt gewoon helemaal nix aan goed te praten en heb jij iets grond fout gedaan bij de opvoeding.
Als een hond 1 keer hapt zal er niemand het in zijn hoofd halen om te zeggen dat het beest afgemaakt moet worden.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:50 schreef Mirage het volgende:
[..]
en als ze er problemen van maken kan jij je hond in laten slapen omdat hij de lompen al dan niet terecht een knauw heeft gegeven ?
Zullen we jou eens een spuitje geven?quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:52 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Als een hond 1 keer hapt zal er niemand het in zijn hoofd halen om te zeggen dat het beest afgemaakt moet worden.
Al zo een beest los gaat is het een ander verhaal. Of dat nu op een mens of een dier is.
Breng het terug naar "de mens". Als jij getreiterd wordt en je haalt een keer uit zal niemand zeggen ow ow, wat fout. Als je de desbetreffende persoon het nodige letsel slaat mag je wmb. een spuitje krijgen.
het is een verschil of je hond al daadwerkelijk een paar keer zo uitgehaald heeft dat je ermee naar een arts/dierenarts moet.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:52 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Als een hond 1 keer hapt zal er niemand het in zijn hoofd halen om te zeggen dat het beest afgemaakt moet worden.
Al zo een beest los gaat is het een ander verhaal. Of dat nu op een mens of een dier is.
Breng het terug naar "de mens". Als jij getreiterd wordt en je haalt een keer uit zal niemand zeggen ow ow, wat fout. Als je de desbetreffende persoon het nodige letsel slaat mag je wmb. een spuitje krijgen.
Dan moet je zorgen dat je bij een goede fokker bent. Of gewoon een particulier nestje, dat zijn vaak nog de beste en sterkste, hebben niet allerlei doorfokkwalen.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:56 schreef Ticootje het volgende:
Doorgefokte goldens kunnen wel degelijk vals zijn...
dat geldt voor alle rassen.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:56 schreef Ticootje het volgende:
Doorgefokte goldens kunnen wel degelijk vals zijn...
En daar gaat het dus al fout. Wat jij zou doen doet er niet toe. Balou staat op de laatste plaats in de roedel en dient ook aldus behandeld te worden. Bij de eerste grom of verkeerde reactie op bezoek moet ingegrepen worden. Jij bent verantwoordelijk voor hem dus als je moet plassen dan neem je hem mee of zet hem even apart. Heb je daar geen zin in dan een muilkof. Het zou wat zijn dat vrienden en familie bij jou nog minder zijn dan Balou en dat die gewoon gehapt moeten worden omdat jij je verantwoordelijkheid niet kent. Ook als je even wegloopt blijf je verantwoordelijk. Ook als het bezoek gewaarschuwd is blijf je verantwoordelijk. Als Balou buiten wegloopt en hij vreet de buurkat op, ook dan ben je verantwoordelijk. JIJ bent ZIJN baas.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:37 schreef Qwea het volgende:
[..]
omdat balloe grommen ging. En na dat kind erbij weg gehaalt te hebben,heb ik balloe ook verplaatst bij het kind vandaan,en naast mij. Maar als ik dan vervolgens ga plassen en die domme ouders zetten dat kind naast die hond,ja sorry,maar dan vraag je erom.
Ik zou me ook niet in mn ogen laten prikken. Dan zou ik ook een hengst uitdelen
Volgens mij is het zo dat als er 2 dieren ongelijnd buiten lopen, dat gewoon de wet van de sterkste geldt. En jij dus niet aansprakelijk ben als je dier een ander dier verwond.quote:Op vrijdag 15 december 2006 20:38 schreef gargamel het volgende:
[..]
Als Balou buiten wegloopt en hij vreet de buurkat op, ook dan ben je verantwoordelijk. JIJ bent ZIJN baas.
Ik zal dan als Lompe met plezier je hond laten inslapen.quote:Op vrijdag 15 december 2006 14:45 schreef Juup© het volgende:
Je kunt je hond nooit beschermen tgen de lompen in de samenleving, en dus moet je de lompen beschermen tegen zichzelf. Helaas voor de lompen denk ik er zo niet over. Ik waarschuw maar 2 x en als een van onze honden dan een knauw geeft zal ik hard gaan lachen (al zal de reu nooit bijten, het teefje wil wel eens knauwen als zij gepest wordt).
Niet geheel van toepassing wellicht, maar ik vond het wel een goed idee om hem >hier< te plaatsen.quote:Bijtende honden, wat doen we er aan?
Alle honden bijten of happen wel eens door hun grote enthousiasme, bijvoorbeeld tijdens spelletjes. Vooral puppies vinden het heerlijk om hun tanden te zetten in vrijwel alles wat ze tegen komen. Dit bijtgedrag is heel normaal en heeft verder geen reden tot zorg.
Als een hond vaker mensen of andere honden bijt of naar ze hapt zonder directe aanleiding, is er wel een probleem. Een probleem dat snel moet worden aangepakt.
Het is belangrijk dat het bijtprobleem direct wordt aangepakt, omdat dergelijk gedrag van uw hond voor grote problemen kan zorgen. Stel dat uw hond een kind zou bijten, dan kan dat een veroordeling voor u betekenen en de doodstraf voor uw hond.
Om problemen met bijten op te lossen is het belangrijk eerst de reden(en) voor het agressieve gedrag te achterhalen.
Honden bijten om verschillende redenen, waaronder de volgende:
* Angst;
* Irritatie en enthousiasme (bijvoorbeeld als uw hond gepest is door kinderen);
* Agressie;
* Jaloezie door concurreren over eten, territorium of aandacht;
* Pijn en ziekte, zoals Artritis (Als u vermoedt dat dit het geval is, ga dan onmiddellijk met uw hond naar de dierenarts).
Angst bijten is wanneer een hond zo angstig is dat hij uithaalt door te bijten naar wat die angst veroorzaakt. Honden met dit probleem zijn meestal slecht behandeld, of van nature timide en verlegen honden.
Wat de reden ook is, als u genoeg aandacht en geduld heeft kunnen honden in de meeste gevallen succesvol geleerd worden om niet te bijten.
Een hond straffen die uit angst bijt is geen goed idee, aangezien de straf dingen alleen maar erger maakt door zijn angst te vergroten. Het kan maanden, of zelfs jaren duren voordat een hond die slecht behandeld is hier overheen kan komen. Let erop dat uw hond niet wordt blootgesteld aan de hoofdoorzaak van zijn angst. Als hij bijvoorbeeld door kinderen zwaar gepest is, dan kan hij voor altijd een diepgeworteld wantrouwen tegen ze koesteren.
Sommige van de rehabilitatiemethoden die goed werken zijn:
* Probeer uw hond te voeren terwijl u zijn bak op uw schoot heeft. Plaats uw hand dicht bij de bak, probeer uw hond niet aan te raken, maar praat rustig tegen hem.
* Blijf rustig bij hem zitten en praat rustig tegen hem, zonder dichter bij hem te komen. Probeer zijn vertrouwen te winnen door het bewegen van een hondenstaart na te doen door uw vingers op dezelfde manier tegen uw been te bewegen.
* Als hij specifieke angsten heeft, probeer hem dan geleidelijk weer kennis te laten maken met het object of de situatie die de angst veroorzaakt. Als hij bijvoorbeeld bang is voor mensen, laat dan wat hondenliefhebbers naar uw aangelijnde hond komen zonder dat ze hem proberen aan te raken. Zodra zijn vertrouwen sterker is geworden kunt u de periode dat hij bij andere mensen is langer maken en beginnen met hem aan te raken.
* Een muilkorf gebruiken is een goed idee als u niet zeker weet hoe uw hond reageert in een bepaalde situatie en zeker als er kinderen bij die situatie betrokken zijn. Er kan wat tijd overheen gaan voordat uw hond gewend is om er een te dragen, zorg dat de muilkorf die u gebruikt hem in staat stelt om normaal te ademen en te kunnen drinken.
Als geen van deze methoden uw hond ervan weerhouden om te bijten, dan zou u contact kunnen opnemen met een professionele hondengedragsspecialist.
Een dergelijk specialist is in staat om dieper in uw honds individuele psyche te duiken en om hem zo opnieuw gedrag aan te kunnen leren.
think again...quote:Op vrijdag 15 december 2006 21:25 schreef kree het volgende:
[..]
Volgens mij is het zo dat als er 2 dieren ongelijnd buiten lopen, dat gewoon de wet van de sterkste geldt. En jij dus niet aansprakelijk ben als je dier een ander dier verwond.
Ze vergeet te vertellen dat de hond niet mag zien waar dat geluid vadaan komt. Dus gooien is geen goed idee.quote:
precies.. net zoals een kat niet moet weten dat de straal water bij jou /plantenspuit vandaan komt.quote:Op donderdag 21 december 2006 15:36 schreef Queen_Bee het volgende:
[..]
Ze vergeet te vertellen dat de hond niet mag zien waar dat geluid vadaan komt. Dus gooien is geen goed idee.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |