Welnee, dat kan heel eenvoudig via het parlement. Maar goed, het voorstel is geen verandering van wetgeving, maar een uitstel van de huidige. 'Het hoort via onderhandelingen', dat is achterkamertjespolitiek. Bovendien is de wil van het volk, de meerderheid van het parlement, geen machtspelletje. Ik zie het punt echt niet.quote:Op woensdag 13 december 2006 17:11 schreef damian5700 het volgende:
De politieke werkelijkheid is dan wel zo dat er draagvlak is voor een veranderende wetgeving; althans een andere uitvoering, maar dat hoort via onderhandelingen en een doordacht plan van aanpak geformuleerd te worden en niet via machtsspelletjes.
Dat is ook een beetje mijn bezwaar tegen de kritiek op de Tweede Kamer op dit moment. Het is veel filosoferen, maar echt to the point komt het niet. Daarom ben ik van mening dat de coalitie zo het debat heeft vervuilt.quote:
We zien nu wel hoe eenvoudig dat is.quote:Op woensdag 13 december 2006 17:14 schreef Monidique het volgende:
[..]
Welnee, dat kan heel eenvoudig via het parlement. Maar goed, het voorstel is geen verandering van wetgeving, maar een uitstel van de huidige. 'Het hoort via onderhandelingen', dat is achterkamertjespolitiek. Bovendien is de wil van het volk, de meerderheid van het parlement, geen machtspelletje. Ik zie het punt echt niet.
De Tweede Kamer heeft vandaag nog niet over dit onderwerp gesproken. In ieder geval, niet na het debat vannacht.quote:Op woensdag 13 december 2006 17:19 schreef DJKoster het volgende:
Hebben ze nou al vergaderd vandaag? Ik zie aldoor in beeld dat de vergadering is opgeschort...
Daarbij staat dat de vergadering is opgeschort in afwachting van een reactie van het kabinet op de motie van afkeuring.quote:Op woensdag 13 december 2006 17:19 schreef DJKoster het volgende:
Hebben ze nou al vergaderd vandaag? Ik zie aldoor in beeld dat de vergadering is opgeschort...
Je moet dienaar zien als dienaar aan de koning(in), niet aan de kamer.quote:Op woensdag 13 december 2006 17:09 schreef okee6 het volgende:
Verdonk snapt hier iets niet aan, rara:
[..]
Het woord minister is overgenomen uit het Latijn, waar het woord 'minister' dienaar betekent.
quote:Kabinet al uren bijeen over crisis Verdonk
DEN HAAG - Het kabinet is al sinds het begin van woensdagmiddag bijeen om te praten over de crisis die is ontstaan doordat de Tweede Kamer een motie van afkeuring heeft aangenomen tegen VVD-minister Rita Verdonk (Vreemdelingenzakenzaken).
VVD-leider Mark Rutte heeft gedreigd alle VVD-ministers uit het kabinet terug te trekken als Verdonk opstapt.
In politiek Den Haag wordt er rekening mee gehouden dat het hele kabinet zijn ontslag aanbiedt als de VVD-bewindslieden vertrekken.
Volgens andere bronnen zouden de CDA-bewindslieden willen werken aan een compromis, maar zou de VVD dat blokkeren. Ook wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat het kabinet de motie tegen Verdonk als onuitvoerbaar bestempelt, gezien de demissionaire status die het heeft. Het zou dan gewoon blijven zitten.
Jwel hoor - er is vanochtend een kort debatje geweest waarin de SGP voorstelde om de Raad van State om bindend advies te vragen. Dat werd weggestemd.quote:Op woensdag 13 december 2006 17:23 schreef Toad het volgende:
[..]
De Tweede Kamer heeft vandaag nog niet over dit onderwerp gesproken. In ieder geval, niet na het debat vannacht.
"Je bent ontslagen!"quote:In politiek Den Haag wordt er rekening mee gehouden dat het hele kabinet zijn ontslag aanbiedt als de VVD-bewindslieden vertrekken.
Haha, serieus? Verder zeker niks bijzonders gezegd, want heb verder daarover niks in de media vernomen.quote:Op woensdag 13 december 2006 17:28 schreef SCH het volgende:
[..]
Jwel hoor - er is vanochtend een kort debatje geweest waarin de SGP voorstelde om de Raad van State om bindend advies te vragen. Dat werd weggestemd.
quote:
Komt het er dan op neer dat we geen regering meer hebben?quote:In politiek Den Haag wordt er rekening mee gehouden dat het hele kabinet zijn ontslag aanbiedt als de VVD-bewindslieden vertrekken.
En wat heeft de koning(in) aan "geen" kabinet. Eén min of meer vrijwillig opstappende dienaar kan ze best missen, maar allemaal ...quote:Op woensdag 13 december 2006 17:26 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Je moet dienaar zien als dienaar aan de koning(in), niet aan de kamer.
De koningin heeft het kabinet gevraagd geen nieuw beleid in te zetten en geen controversiële beslissingen te nemen tot er een nieuw kabinet is. Ze mogen alleen de lopende zaken afhandelen. De motie van Bos kan het kabinet daarom niet uitvoeren.quote:Op woensdag 13 december 2006 17:52 schreef okee6 het volgende:
[..]
En wat heeft de koning(in) aan "geen" kabinet. Eén min of meer vrijwillig opstappende dienaar kan ze best missen, maar allemaal ...
controversiële beslissingenquote:Op woensdag 13 december 2006 18:02 schreef okee6 het volgende:
Zeg slimpie, er wordt niet gevraagd om beleid te maken.
Dan kan een met opstappen dreigende regeringspartij overal wel een controversiële beslissing van maken.quote:
Verdonk besloot gisteren niet meer te wachten en desnoods voor 24 uur door te gaan met uitzetten. Aardig controversieel. Dat is niet op de winkel passen. Zeker ook gezien een kamermeerderheid haar op de vingers tikt.quote:
Uitzetten van uitgeprocedeerde asielzoekers was het beleid. Dat is dus geen nieuwe beslissing die zij genomen heeft. Ze voert gewoon weer de wet uit die democratisch tot stand is gekomen.quote:Op woensdag 13 december 2006 18:08 schreef okee6 het volgende:
[..]
Verdonk besloot gisteren niet meer te wachten en desnoods voor 24 uur door te gaan met uitzetten. Aardig controversieel.
Dan had ze eerder ook niet mogen besluiten om de uitvoering aan te houden tot na het debat ...quote:Op woensdag 13 december 2006 18:11 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Uitzetten van uitgeprocedeerde asielzoekers was het beleid. Dat is dus geen nieuwe beslissing die zij genomen heeft. Ze voert gewoon weer de wet uit die democratisch tot stand is gekomen.
Ze gaan eerst nog even uitgebreid eten. Vertel 'ns wat je bron is.quote:Op woensdag 13 december 2006 18:06 schreef SCH het volgende:
Het kabinet vertelt kort na half 8 wat hun standpunt is en dan wordt er een spoeddebat aangevraagd.
Is mijn laatste info.
Voorlichters van de partijen, meerdere dus denk dat het wel klopt. In die zin dat het zeker niet eerder dn half 8 wordt.quote:Op woensdag 13 december 2006 18:13 schreef Toad het volgende:
[..]
Ze gaan eerst nog even uitgebreid eten. Vertel 'ns wat je bron is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |