abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_44379373
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:55 schreef teamlead het volgende:
Hij zei feitelijk dat de kamer zich niet mag bemoeien met het beleid... maar da's toch echt juist de taak van de kamer
Dat zei hij dan ook niet he.
When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
pi_44379374
Staatsrechtelijk is het vrij klip en klaar. Er ligt een motie van afkeuring op een punt dat het hele kabinet wenst te steunen. Het kabinet is dus zijn mandaat op dit punt geheel kwijt.

Welke consequenties het kabinet eraan zal verbinden is aan hen zelf, maar in redelijkheid kunnen ze niet anders dan de huidige opschortingsmotie respecteren, dan wel aftreden.

Gezien het feit dat er geen motie van wantrouwen ligt is er overleg geweest met het CDA, zodat deze kon vermijden dat de VVD er tussen uit piepte. Ik neem aan dat de uitruil is geweest dat Verdonk dus kon blijven zitten als boegbeeld van de VVD, maar het kabinet niet anders kan dan uitvoering geven aan de wil van de kamer. Ze hebben alle rituele ontradingen immers netjes gedaan zodat Verdonk's smaldeel binnen de VVD gerespecteerd is.
'Als je Jip en Janneke leest, weet je beter hoe onze samenleving in elkaar zit. De Grondwet is verworden tot een marginaal product.'
  woensdag 13 december 2006 @ 00:58:20 #228
45071 nlboy
aka Kasesouffle
pi_44379387
Ook vaag dat Bos zegt dat hij de formatie en dit gedoe zoveel mogelijk wil scheiden. Dit onderwerp komt toch in de toekomst (wanneer CDA en PvdA samenwerken) weer aan bod? Dus waarom echt scheiden?
pi_44379390
Mijn beeld is ook weg.
know'm sayin?
×
word? word.
  woensdag 13 december 2006 @ 00:58:30 #230
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_44379392
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef PLAE@ het volgende:

[..]

god, abortus, euthenasie.

Niet middeleeuws?
nope, niks middeleeuws aan om een mening te hebben over ethische kwesties lijkt me. Heeft de SP nl. ook
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 13 december 2006 @ 00:58:45 #231
862 Arcee
Look closer
pi_44379398
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef teamlead het volgende:
Zo middeleeuws is de CU niet, maar ik ben het wel met je eens dat we gewoon nieuwe verkiezingen moeten krijgen. Deze uitslag leidt onherroepelijk tot een rampencoalitie, zowel linksom als rechtsom
SP en Wilders winnen dan. En dan?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_44379399
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef arneaux het volgende:

[..]

Omdat die beslissing allang is genomen.
En daar wilde de linkse partijen morgen graag over verder discussieren. Maar verdonks' houding was alsof ze persoonlijk iedere allochtoon direct op het vliegtuig zou zetten zodra ze het pand zou verlaten. In dr auto, naar schiphol húp weg ermee.

Als je niet eens 24 uur kan wachten, maar dan het liefst schijnheilig nog snel een paar slokken van het nog te verdelen water neemt, dan spoor je niet.
La derecha oprime, la izquierda libera
pi_44379403
quote:
00:54 13 December 2006
Kamer neemt motie tegen Verdonk aan
De Tweede Kamer heeft een motie van afkeuring aangenomen tegen minister Verdonk. De motie werd ingediend door de PvdA en gesteund door de SP, GroenLinks, de ChristenUnie, D66 en de Partij voor de Dieren.

Verdonk heeft de steun van het kabinet, dat zich nu beraadt op de situatie. VVD- leider Rutte zei van tevoren dat alle VVD-ministers hun ontslag indienen als Verdonk opstapt.

De Kamer nam de motie van afkeuring aan omdat Verdonk weigert de motie over de uitzetstop uit te voeren. Veel fracties namen het haar in het bijzonder kwalijk dat ze zelfs geen 24 uur wilde wachten.
Aldus teletekst.

Rutte dreigt ook met een waterpistool op een warme zomerdag......
  woensdag 13 december 2006 @ 00:58:54 #234
131551 arneaux
Een Collector's item.
pi_44379404
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef ijsbrekertje het volgende:

[..]

Omdat er nú ook mensen worden uitgezet en die kun je wil je niet weer terughalen als het pardon alsnog komt.
Dat Generaal Pardon wordt aangegrepen om zieltjes te winnen, dat is alles. De keuze is allaaaaaang gemaakt en daaraan moeten we ons dus ook houden.
Opgezwolle, keizers van de Nederhop.
Sticks en Delic - Fakkelteit. 21-09-2007.
Talent is net als juni, het verschil tussen mij en jullie.
  woensdag 13 december 2006 @ 00:59:02 #235
1316 PLAE@
Founded by fuckers
pi_44379406
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:58 schreef teamlead het volgende:

[..]

nope, niks middeleeuws aan om een mening te hebben over ethische kwesties lijkt me. Heeft de SP nl. ook
Middeleeuwse standpunten ook?
En je beleid vanuit een boek van 20 eeuwen terug voeren get real.
  woensdag 13 december 2006 @ 00:59:07 #236
1607 Ali Salami
Altijd actueel
pi_44379407
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:51 schreef Mirage het volgende:

[..]

ja, ik heb ook heel even getwijfeld.

Maar ik heb nu wel een groot

en ook

maar bovenal nog voor/naar alle mensen die al die tijd in onzekerheid zitten en nu nog zitten.

want uiteindelijk is het niet alleen humor en amusement, maar gaat het ook mensen aan.
Je begint op je vriend te lijken

Hatsjoe!
  woensdag 13 december 2006 @ 00:59:09 #237
1055 Schanulleke
Een kop vol zaagsel!
pi_44379408
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:45 schreef Mikrosoft het volgende:
We hebben een gevallen en demissionair "kabinet" dat geen boodschap heeft aan het hoogste in onze democratie en dat is de volksvertegenwoordiging.
Wat ik zo raar vind in dit hele verhaal. Ik meen me toch van staatsinrichting te herinneren dat de Eerste Kamer er is om de Tweede Kamer te controleren. Ook volksvertegenwoordiging. Maar nu probeerd de Tweede Kamer, door een motie op de spits te drijven, de Eerste Kamer buitenspel te zetten. Kan dat zomaar? Ze zouden toch gewoon een initiatiefwet in moeten dienen als ze beleid zouden willen veranderen?
Life is what you make it.
pi_44379414
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:54 schreef I.R.Baboon het volgende:
Bos gaat de regering in met het CDA, da's wel duidelijk nu.
Daar heeft ie de verkiezingen ook op verloren, zo doorzichtig is Wouter. Draaien maakt niet populair. Rita draait nooit en zie.
pi_44379416
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef damian5700 het volgende:

[..]

Uitvoering van de wet Cohen.
Onzin. Dit gaat over mensen voor de wet Cohen.
pi_44379423
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef multatuli het volgende:
Gezien het feit dat er geen motie van wantrouwen ligt is er overleg geweest met het CDA, zodat deze kon vermijden dat de VVD er tussen uit piepte. Ik neem aan dat de uitruil is geweest dat Verdonk dus kon blijven zitten als boegbeeld van de VVD, maar het kabinet niet anders kan dan uitvoering geven aan de wil van de kamer. Ze hebben al rituele ontradingen immers netjes gedaan.
Als het kabinet nu alsnog Verdonk opdraagt de wil van de Kamer mbt de opschortingen uit te voeren, lijdt Verdonk echt wel gezichtsverlies.
When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
pi_44379424
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef DJKoster het volgende:

[..]

Motie van afkeuring aangenomen, nu gaat iedereen lekker slapen en morgen gaat Verdonk vrolijk verder.
Das nou jammer ik begon het net leuk te vinden
pi_44379425
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:55 schreef PLAE@ het volgende:

[..]

Ik mag hopen dat men er niet uit komt met de CU. Van die middeleeuwse figuren in de regering heb je als modern land niks aan.

Dus in Mei nieuwe verkiezingen en dan zitten we in Oktober met een nieuwe regering.
Middeleeuwse figuren?

Ik heb geen zin in een discussie op een dergerlijk laag niveau, maar dat slaat natuurlijk nergens op.
"A little philosophy inclineth man's mind to atheism, but depth in philosophy bringeth man's minds about to religion." - Sir Francis Bacon
"Heb je vijanden lief, wees goed voor wie jullie haten." - Jezus
  woensdag 13 december 2006 @ 01:00:15 #243
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_44379430
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef Argento het volgende:

[..]

Dat zei hij dan ook niet he.
Dat is toch echt de boodschap die hij doorgaf hoor. Ik ben de letterlijke uitspraak ff kwijt, maar de mededeling dat het kabinet het beleid vast stelt en niet de kamer zat er wel degelijk in
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  woensdag 13 december 2006 @ 01:00:19 #244
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_44379433
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:56 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Jamaar je kunt er geen fuck mee.

't is geen emo-TV, het is beleid en 'harde' maatregelen als dat nodig is. En soms is dat nodig.
Impopulaire maatregelen nemen is niet makkelijk voor de Nederlandse politiek. Dat leidt er voornamelijk toe dat er zelden duidelijke keuzes worden gemaakt. Met als gevolg een steeds verder uitdijende staatsbudget en steeds meer regelgeving op alle mogelijke terreinen. Het brengen van slechte boodschappen is voor sterke politici en daar heeft Nederland er historisch gezien maar weinig van gehad.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  woensdag 13 december 2006 @ 01:00:28 #245
131551 arneaux
Een Collector's item.
pi_44379437
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:58 schreef LeeHarveyOswald het volgende:

[..]

En daar wilde de linkse partijen morgen graag over verder discussieren. Maar verdonks' houding was alsof ze persoonlijk iedere allochtoon direct op het vliegtuig zou zetten zodra ze het pand zou verlaten. In dr auto, naar schiphol húp weg ermee.

Als je niet eens 24 uur kan wachten, maar dan het liefst schijnheilig nog snel een paar slokken van het nog te verdelen water neemt, dan spoor je niet.
Waarom moet je verder discussieren over gedane zaken? Die beslissing is toen genomen, en tja, pun tuit gewoon. Als je alles opnieuw zou gaan bekijken kom je helemaal niet meer tot regeren.
Opgezwolle, keizers van de Nederhop.
Sticks en Delic - Fakkelteit. 21-09-2007.
Talent is net als juni, het verschil tussen mij en jullie.
  woensdag 13 december 2006 @ 01:00:33 #246
1316 PLAE@
Founded by fuckers
pi_44379441
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:59 schreef koningdavid het volgende:

[..]

Middeleeuwse figuren?

Ik heb geen zin in een discussie op een dergerlijk laag niveau, maar dat slaat natuurlijk nergens op.
Ik heb geen idee hoe je het beter kan omschrijven.

Doe een poging zou ik zeggen
pi_44379446
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:56 schreef Argento het volgende:
Doet er zeker wel toe. Met een motie van wantrouwen hoeft het kabinet uberhaupt niet meer te overleggen. Dan is het gevolg duidelijk. Dat ligt met een motie van afkeuring heel anders. Dat kan zelf geheel en al zonder gevolg blijven. En de Kamer lijkt ook niet al teveel zin te hebben in staatsrechtelijk gekonkel met een reeds gemankeerd demissionair kabinet. Dat lijkt me ook bepalend geweest te zijn voor de keuze voor de motie van afkeuring ipv wantrouwen.
Nou ja, ik dacht dat de intentie van de stellers duidelijk was. Als dit geen gevolgen heeft voor Verdonk dan wordt het wel heel vreemd.
Hoe moet het dan verder?
  Donald Duck held woensdag 13 december 2006 @ 01:00:54 #248
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_44379447
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:59 schreef Argento het volgende:
Als het kabinet nu alsnog Verdonk opdraagt de wil van de Kamer mbt de opschortingen uit te voeren, lijdt Verdonk echt wel gezichtsverlies.
veel zou dat niet eens meer uitmaken eigenlijk. vvd komt toch al niet in de nieuwe regering.
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 13 december 2006 @ 01:00:59 #249
862 Arcee
Look closer
pi_44379450
quote:
Op woensdag 13 december 2006 00:57 schreef multatuli het volgende:
Staatsrechtelijk is het vrij klip en klaar. Er ligt een motie van afkeuring op een punt dat het hele kabinet wenst te steunen. Het kabinet is dus zijn mandaat op dit punt geheel kwijt.

Welke consequenties het kabinet eraan zal verbinden is aan hen zelf, maar in redelijkheid kunnen ze niet anders dan de huidige opschortingsmotie respecteren, dan wel aftreden.

Gezien het feit dat er geen motie van wantrouwen ligt is er overleg geweest met het CDA, zodat deze kon vermijden dat de VVD er tussen uit piepte. Ik neem aan dat de uitruil is geweest dat Verdonk dus kon blijven zitten als boegbeeld van de VVD, maar het kabinet niet anders kan dan uitvoering geven aan de wil van de kamer. Ze hebben al rituele ontradingen immers netjes gedaan.
En Verdonk vindt het dan okee dat ze de GP-motie toch moet uitvoeren?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_44379451
En nog geen duidelijkheid wat er nou gaat gebeuren met de uitzettingen. Goed bezig.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')