Zoals elke goede burger betaamt, heeft hij of zij een baan van 9 tot 5 als kantoorslaaf o.i.d. Dus stond ik vanmorgen lekker bij de bushalte te wachten op de bus. Die klotebus was weer eens te laat, maar ach, er zijn ergere dingen. Dus ik stap in, en laat mijn abbo zien. Zegt die chauffeur opeens:
Chauffeur: dat is geen OV kaart!
Ik: Eh nee, dat klopt.
Chauffeur: dus...
Ik: dus..?
Chauffeur: dan moet je stempelen of een kaartje kopen, anders mag je niet mee.
Ik: kaartje kopen?
Chauffeur: kaartje kopen ja.
Ik: maar dit is een bus maand-abbo.
Chauffeur: laat eens zien!
Ik: okee??
![]()
Nou ja, ik laat mijn abbo zien (die in de verste verte niet eens lijkt op een OV kaart!) en na lang bestuderen (de bus stond alweer zo'n 5 minuten bij de halte) mocht ik toch doorlopen. Er was nergens plek dus ik moest staan, vlak bij de deur. Dus ik sta daar een tijdje, en bij een halte wordt me opeens toegeroepen door diezelfde chauffeur:
Chauffeur: als je op het knopje drukt moet je wel uitstappen!
Ik: ik drukte helemaal niet op het knopje! Ik moet er pas bij CS uit.
Chauffeur: ik zag je net drukken, en waarom sta je anders bij de deur, he?
Ik: omdat er geen plek is om te zitten!
Chauffeur: maar je drukte wel op die knop!
Ik: ik drukte niet op die fucking knop, mafkees! Ik moet hier helemaal niet uit.
Chauffeur: uitstappen, nu!!
Ik: wtf!
Chauffeur: neem maar een andere bus grappenmaker!
Ik:
Ik reis nu al jaren met het OV, maar dit is toch wel het toppunt van klantonvriendelijkheid. Chauffeurs die overwerkt (en ws ook onderbetaald) zijn horen niet in een bus te zitten maar thuis! Ga je vrouw of kids maar koeioneren, klootzak!