Je hebt het dan over extreem rijken, wat maar een klein groepje betreft, en die kun je wel aanpakken, maar dat heeft waarschijnlijk alleen tot gevolg dat de hoofdkantoren/vestigingen van deze bedrijven verkassen naar andere landen waar hun CEO's niet zo hard aangepakt worden.quote:Op donderdag 9 november 2006 10:49 schreef Bagheera het volgende:
[..]
Rechtse partijen zijn niet beter voor de economie. Het geld verdwijnt dan nl. grotendeels naar het buitenland. Uit onderzoeken is gebleken dat rijken van het niveau Nuon/Essent-voorzitter hun geld grotendeels opmaken in het buitenland (3e, 4e huizen, jetset feestjes in Marbella etc). Gaat het geld naar de lagere en middeninkomens dan belandt het weer terug in de Nederlandse economie.
Bovendien zorgen grote verschillen tussen arm en rijk voor meer misdaad. Iedereen, ook de armen worden in onze ultra-commerciele maatschappij steeds maar met hun neus gedrukt op producten die ze niet kunnen betalen. Dat brengt frustratie, ongelukkig-zijn en uiteindelijk misdaad. Kortom: een zieke maatschappij.
Om dit tegen te gaan stem ik SP.
Nee het is logisch dat hoe rijker je bent hoe vaker, langer en luxer je op vakantie gaat en dus geven rijken veel meer uit in het buitenland. Dat is geen ramp verder, maar als lagere inkomens erop vooruit gaan is dat beter voor de Nederlandse economie dan als de hoogste inkomens erop vooruit gaan.quote:Op donderdag 9 november 2006 11:41 schreef more het volgende:
[..]
Je hebt het dan over extreem rijken, wat maar een klein groepje betreft,
Zolang ze genoeg winst maken in Nederland zullen die bedrijven blijven. Misschien dat wat CEO's vertrekken maar daar kunnen ze allicht wel plaatsvervangers voor vinden.quote:en die kun je wel aanpakken, maar dat heeft waarschijnlijk alleen tot gevolg dat de hoofdkantoren/vestigingen van deze bedrijven verkassen naar andere landen waar hun CEO's niet zo hard aangepakt worden.
De HR-aftrek beperken, noem je dat keihard aanpakken? En dat 72% tarief geldt pas bij zeer hoge jaarinkomens, dus daar heeft vrijwel niemand last van.quote:De SP wil echter ook de mensen met een inkomen tussen ¤ 50.000,- en ¤ 500.000,- per jaar keihard aanpakken en dan ben je echt verkeerd bezig.
Precies!quote:Op donderdag 9 november 2006 12:37 schreef SunChaser het volgende:
We kiezen als we op SP stemmen niet voor veranderingen zoals voedselbonnen, strafkampen en 1 merk bij de supermarkt natuurlijk. Over 4 jaar kunnen we weer opnieuw kiezen. Ik neig steeds meer naar de SP. Geef ze maar een kans. En een grotere SP dan VVD kan belangrijk zijn voor een linkse coalitie toch?
Inderdaad!quote:Op donderdag 9 november 2006 13:00 schreef rebel6 het volgende:
Precies!
En mocht de SP iets te enthousiast dingen willen veranderen heb je nog altijd de PvdA om dat af te remmen.
Jullie denken dus echt dat door "mensen met wat meer" kaal te plukken via de belasting, de armen het beter krijgen? Geef mij eens een aantal praktijkvoorbeelden dat inkomenspolitiek tot succes heeft geleid?quote:Op donderdag 9 november 2006 13:05 schreef Bagheera het volgende:
[..]
Inderdaad!![]()
Linkse coalities werken ook prima in andere Europese landen. Waarom zou het hier niet ook kunnen? Ik begrijp die angst niet van de rechtsen dat het hier meteen communistisch wordt. Echt, dat is grote onzin.
Daarom heeft NL ook een enorm lage werkeloosheid bedoel je, toch?quote:Op donderdag 9 november 2006 10:49 schreef Bagheera het volgende:
[..]
Rechtse partijen zijn niet beter voor de economie. Het geld verdwijnt dan nl. grotendeels naar het buitenland. Uit onderzoeken is gebleken dat rijken van het niveau Nuon/Essent-voorzitter hun geld grotendeels opmaken in het buitenland (3e, 4e huizen, jetset feestjes in Marbella etc). Gaat het geld naar de lagere en middeninkomens dan belandt het weer terug in de Nederlandse economie.
Bovendien zorgen grote verschillen tussen arm en rijk voor meer misdaad. Iedereen, ook de armen worden in onze ultra-commerciele maatschappij steeds maar met hun neus gedrukt op producten die ze niet kunnen betalen. Dat brengt frustratie, ongelukkig-zijn en uiteindelijk misdaad. Kortom: een zieke maatschappij.
Om dit tegen te gaan stem ik SP.
Labor in de UK is nu niet echt te vergelijken met wat jij als linkse coalitie ziet.quote:Op donderdag 9 november 2006 13:05 schreef Bagheera het volgende:
[..]
Inderdaad!![]()
Linkse coalities werken ook prima in andere Europese landen. Waarom zou het hier niet ook kunnen? Ik begrijp die angst niet van de rechtsen dat het hier meteen communistisch wordt. Echt, dat is grote onzin.
België en Zweden kennen ook hoge belastingen, alleen veel minder armoede.quote:Op donderdag 9 november 2006 17:38 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Daarom heeft NL ook een enorm lage werkeloosheid bedoel je, toch?
Net als de UK..
Landen waar veel meer op inkomen belast wordt en men gedwongen wordt "Sociaal" te zijn (Duitsland, Frankrijk) kennnen niet alleen meer werkeloosheid, maar daardoor ook meer armoede.
Het CDA heeft wel op meer vlakken gefaald.quote:Op donderdag 9 november 2006 17:27 schreef bergkampf het volgende:
Dat kwartje van Kok, daar zou CDA afgelopen periode afschaffen, in de zin dat de wegenbelasting omlaag zou gaan.....Ik wacht nog steeds
Wat betreft de werkloosheid heb je wel gelijk. Toch vind ik dat Nederland momenteel een beetje doorslaat in de marktwerkingsfilosofie. Er zitten ook nadelen aan, economische en niet-economische.quote:Op donderdag 9 november 2006 17:38 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Daarom heeft NL ook een enorm lage werkeloosheid bedoel je, toch?
Net als de UK..
Landen waar veel meer op inkomen belast wordt en men gedwongen wordt "Sociaal" te zijn (Duitsland, Frankrijk) kennnen niet alleen meer werkeloosheid, maar daardoor ook meer armoede.
Stem D66!quote:Op donderdag 9 november 2006 18:04 schreef LXIV het volgende:
Daarom stem ik de komende verkiezingen dus niet op het CDA, alhoewel dit eigenlijk wel de partij is die bij me past, en óók niet op CU/SGP/LPF/VVD/1-NL et cetera, want als puntje bij paaltje komt stemmen die in een eventueel minderheidskabinet toch braaf met het CDA mee.
Zo wordt ik dus gedwongen om links te stemmen.
Ja hoor! LXIV heeft het over het 'goddeloze' Paars! Als er een partij '''goddeloos'' is, dan is het D66 wel. Ik neem tenminste aan dat LXIV op het homohuwelijk etc doelt.quote:
Dit was voor een beetje oplettende kiezer al vantevoren bekend hoor. Het CDA is vooral VVD-light geworden, al sinds 2002.quote:Op donderdag 9 november 2006 18:04 schreef LXIV het volgende:
Ook van de 'C' van het CDA heb ik helemaal niks teruggezien. Alles wat het 'goddeloze' Paars heeft ingevoerd is gewoon gehandhaafd. Zelfs wanneer het loodrecht op de christelijke beginselen stond.
CU en SGP stemmen echt niet altijd met CDA mee, dacht ik. Misschien is CU wat voor je? Als je economisch links bent is dat misschien wat, zij zijn christelijk-sociaal. Als je meer christelijk-rechts wil is de SGP waar je op uitkomt.quote:Daarom stem ik de komende verkiezingen dus niet op het CDA, alhoewel dit eigenlijk wel de partij is die bij me past, en óók niet op CU/SGP/LPF/VVD/1-NL et cetera, want als puntje bij paaltje komt stemmen die in een eventueel minderheidskabinet toch braaf met het CDA mee.
Zo wordt ik dus gedwongen om links te stemmen.
Belgie??quote:Op donderdag 9 november 2006 17:59 schreef rebel6 het volgende:
[..]
België en Zweden kennen ook hoge belastingen, alleen veel minder armoede.
Het failliete Wallonië haalt het gemiddelde ver naar beneden.quote:Op donderdag 9 november 2006 19:00 schreef more het volgende:
[..]
Belgie??
In december 2005 bracht het "Jaarboek over armoede en sociale uitsluiting" van de Universiteit Antwerpen uit dat maar liefst 15 procent van de Belgische bevolking , ofwel méér dan anderhalf miljoen mensen, onder de armoedegrens leven.
In Amerika wonen 300 miljoen mensen, hiervan leven er 40 miljoen onder de armoedegrens dat is 13%, bij onze zuiderburen, Belgie leeft 15% dus onder de armoedegrens.
CU zou een hele logische keuze zijn voor mij. Maar daar zit ik Balkie niet echt mee dwars.quote:Op donderdag 9 november 2006 18:38 schreef Bagheera het volgende:
[..]
Dit was voor een beetje oplettende kiezer al vantevoren bekend hoor. Het CDA is vooral VVD-light geworden, al sinds 2002.
[..]
CU en SGP stemmen echt niet altijd met CDA mee, dacht ik. Misschien is CU wat voor je? Als je economisch links bent is dat misschien wat, zij zijn christelijk-sociaal. Als je meer christelijk-rechts wil is de SGP waar je op uitkomt.
Zie het op een andere manier. De vvd ondersteunt vooral de ondernemers/werkgevers/mensen met centen. ( om uiteraard NOG meer geld te verdienen ) Zodat zij verder kunnen groeien. En zij laten de minder bedeelden spartelen in het water door dat zij bij hun de druk leggen van werken! Uitgaan van eigen verantwoordelijkheid! Niet iedereen kan werken, tuurlijk is er een groot gedeelte die wel weer aan het werk kan, dat geef ik toe, maar een gedeelte heeft er serieus problemen mee met wat voor ( lichamelijke / psychisce ) redenen dan ook! Maar door te korten op uitkeringen en de ontslagrecht krijg je alleen maar minder nivellering. Mja de werkloosheid is laag! Maar de zekerheid van een baan is nul komma nul en de armoede is in dit land alleen maar gegroeit terwijl de werkloosheid daalde!quote:Op donderdag 9 november 2006 13:42 schreef more het volgende:
[..]
Jullie denken dus echt dat door "mensen met wat meer" kaal te plukken via de belasting, de armen het beter krijgen? Geef mij eens een aantal praktijkvoorbeelden dat inkomenspolitiek tot succes heeft geleid?
En wat die angst betreft, dat is natuurlijk grote onzin, ik kan mijn zaken heel goed zelf regelen en links denkt altijd te weten wat goed is voor mensen, en wil zich overal mee bemoeien.
fingerspitzengefuhl?quote:Op woensdag 8 november 2006 19:56 schreef SunChaser het volgende:
Maar de SP kan dus net zo groot worden als de VVD. Dan piepen die VVD'ers wel wat minder hoog van de toren hoop ik.
Ik zal pas in t stemhokje beslissen, laat t afhangen van mn onderbuikgevoel
Fuck you too!quote:Op vrijdag 10 november 2006 09:43 schreef sitting_elfling het volgende:
De vvd ondersteunt vooral de ondernemers/werkgevers/mensen met centen. Zodat zij verder kunnen groeien.
Tering, Nee .. Deze keer gaat mijn stem niet naar VVD. Fuck de vvd .. en hard ook, van mij mogen ze volledig kelderen tot de bodem van de oceaan!![]()
![]()
Studenten steeds armer? Hoger-opgeleiden zijn juist degene die later over het algemeen goed geld verdienen. Je welvaart is je eigen verantwoordelijkheid en keuze, nogal zwak om dat op anderen af te schuiven.quote:Op vrijdag 10 november 2006 12:24 schreef bergkampf het volgende:
Fuck de VVD, de studenten en arme worden steeds armer en de rijke steeds rijker, lekker beleid hoor :S
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |