Ach ja, de verkiezingenquote:Verdonk woest om vergelijking met nazi 's
AMSTERDAM - Minister voor Vreemdelingenzaken Rita Verdonk (VVD) is donderdag in aanvaring gekomen met Tineke Huizinga-Heringa van de ChristenUnie. Het Kamerlid zou het beleid van Verdonk hebben vergeleken met praktijken uit de Tweede Wereldoorlog.
"Dit vind ik schandalig. Vergelijkingen tussen een fascistisch regime en een minister kunnen niet", stelde Verdonk.
De minister voer uit tegen Huizinga tijdens een debat over asielzoekers. Verdonk zei 'zeer geraakt' te zijn door uitspraken die Huizinga in de media heeft gedaan. Zo zei het Kamerlid in het blad Christenen in Contact: "De manier waarop deze en andere mensen worden opgehaald is vreselijk. Vaak tussen 03.00 en 04.00 uur. Het doet, ook al is dit een heel andere situatie, soms denken aan hoe de Duitsers vroeger de joden kwamen ophalen. Dan was de volgende morgen ook opeens het huis leeg."
Associatie
Huizinga gaf op haar beurt te kennen buitengewoon verontwaardigd te zijn. Haar uitspraken waren juist bedoeld als waarschuwing, legde ze uit. "Ik word vaak gebeld door oudere mensen die aan de oorlog moeten denken als zij zien hoe uitgeprocedeerde asielzoekers hun huis uit worden gezet. Die associatie moet worden voorkomen."
Huizinga en de meeste van haar collega's maakten er bezwaar tegen dat Verdonk een televisieploeg van Netwerk zou hebben uitgenodigd om haar uitval tegen Huizinga te filmen. "Een Kamerdebat is geen mediashow voor Verdonk", zei SP-Kamerlid Jan de Wit.
Is gewoon fout.quote:Het doet, ook al is dit een heel andere situatie, soms denken aan hoe de Duitsers vroeger de joden kwamen ophalen. Dan was de volgende morgen ook opeens het huis leeg
Je bent zelf een mooi voorbeeld nu hiervanquote:Op donderdag 19 oktober 2006 16:47 schreef K-Billy het volgende:
De verkiezingstijd is ook niet bepaald een tijd van inhoudelijke discussies op Fok.![]()
Hey psst, weet je wie ook goed om wist te gaan met de media?quote:Huizinga en de meeste van haar collega's maakten er bezwaar tegen dat Verdonk een televisieploeg van Netwerk zou hebben uitgenodigd om haar uitval tegen Huizinga te filmen. "Een Kamerdebat is geen mediashow voor Verdonk", zei SP-Kamerlid Jan de Wit.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Gelegenheidssedevacantist extraordinaire. Een dozijn lama's en je grootvader. Tweede Exloërmond, ofwel het vagevuur. De schemerlamp van je nachtmerries. Vla, en veel ervan. Verlanglijst: vijf pedaalemmers en het einde der tijden.
Precies. Om van te kotsen.quote:Op donderdag 19 oktober 2006 17:07 schreef Urquhart het volgende:
De verkiezingen komen er weer aan. Even scoren in de media, en daarna is alles weer koek en ei in de achterkamers.
Door kritiek te uiten op de wijze, waarop hier om elke scheet van een politicus een topic wordt geopend?quote:Op donderdag 19 oktober 2006 16:53 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Je bent zelf een mooi voorbeeld nu hiervan![]()
Verderop in het artikel staat:quote:Met betrekking tot asielzoekende
broeders en zusters lijkt de kerk
machteloos te staan. Zo ook op
die vroege morgen op dinsdag
26 september. De gewelddadige
arrestatie van Abdul en Fariba
Naghawi en hun twee kinderen
Hossein (11) en Ghazaleh (10) deed
de CGK-kerk van Utrecht-West op
zijn grondvesten schudden. Ook
kamerlid Huizinga van de Christen
Unie (CU) was diep verontwaardigd:
“Het doet, ook al is het een
hele andere situatie, soms denken
aan hoe de Duitsers vroeger de Joden
kwamen ophalen.”
Het gezin, dat al negen jaar in Nederland
verbleef, werd door een
gemaskerd en bewapend arrestatieteam
van het bed gelicht in het
AZC te Utrecht. Vader Abdul werd
geslagen en liep verwondingen
op aan het hoofd. Moeder Fariba
werd geschopt.
Pdf-file: http://www.eo.nl/attachments/7826723/Chr_in_contakt_wk41.pdfquote:De plotselinge uitzetting en het
geweld waarmee dit gepaard is
gegaan, roept veel vragen op. De
zaak leidde maandag 2 oktober
tot kamervragen door de CU, de
SP en de PvdA.
Tinkeke Huizinga van de CU: “De
manier waarop deze en andere
mensen worden opgehaald is vreselijk.
Vaak tussen drie en vier uur
‘s nachts. Het doet, ook al is dit een
hele andere situatie, soms denken
aan hoe de Duitsers vroeger de Joden
kwamen ophalen. Dan was de
volgende morgen ook opeens het
huis leeg.”
Nee, dan is ze nu lekker bezigquote:Huizinga gaf op haar beurt te kennen buitengewoon verontwaardigd te zijn. Haar uitspraken waren juist bedoeld als waarschuwing, legde ze uit. "Ik word vaak gebeld door oudere mensen die aan de oorlog moeten denken als zij zien hoe uitgeprocedeerde asielzoekers hun huis uit worden gezet. Die associatie moet worden voorkomen."
quote:Vergelijkingen tussen een fascistisch regime en een minister kunnen niet
Daarom.quote:
Ze hadden zich ook gewoon kunnen melden.quote:Op donderdag 19 oktober 2006 17:22 schreef MinderMutsig het volgende:
Ik heb eenmaal "mogen" meemaken dat een gezin bij mij uit de straat werd opgehaald en het was echt schandalig. Zo ga je nog niet met honden om.![]()
dat wordt toch helemaal niet vergelekenquote:Op donderdag 19 oktober 2006 17:47 schreef Pamuk het volgende:
Trouwens, wat voor 'ouderen' zijn dat?
Je kan van alles verzinnen.
Ik ben bereid die 'ouderen' hoogstpersoonlijk in de rolstoel naar Auschwits te duwen.
Eens kijken hoe vergelijkbaar het beleid is.
Een tinnef-vergelijking meneer.
Nee, vandaar dat ze het aanhaalt.quote:Op donderdag 19 oktober 2006 17:59 schreef problematiQue het volgende:
dat wordt toch helemaal niet vergeleken![]()
Check!quote:Op donderdag 19 oktober 2006 18:01 schreef PLAE@ het volgende:al die zielige politici en journalisten die makkelijk proberen te scoren door woII verhalen er bij te halen mogen ze van mij een nekschot geven.
Jup, als je het met normale woorden niet meer afkan ga je toch ook niet schelden of dit soort belachelijke uitspraken doen?!quote:Op donderdag 19 oktober 2006 18:02 schreef _The_General_ het volgende:
Verdonk heeft natuurlijk groot gelijk. De kinderachtige en spaaklopende vergelijkingen zijn overbodig!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |