Gelijktijdig met wat ? Zichzelf ?quote:Op vrijdag 3 november 2006 12:00 schreef rudeonline het volgende:
1 gebeurtenis = gelijktijdigheid.
Laat ik daar nou eens niet op ingaan.quote:Op vrijdag 3 november 2006 12:54 schreef rudeonline het volgende:
Waarom doe je je zo dom voor.
Nogmaals elke gebeurtenis is gelijktijdig met wat?quote:Elke gebeurenis op een bepaald tijdstip is een gelijktijdigheid.
Nee, is een stil beeld van meerdere gebeurtenissen op 1 tijdstip waarbij geen van de gebeurtenissen gelijktijdig is.quote:Op een foto zie je daar heel goed een voorbeeld van. Alles wat je op een foto ziet is een gebeurtenis op 1 bepaald tijdstip.
Weet je, ik ben er meestal zeker van dat ik dingen goed uit kan leggen. Veel mensen vertellen me dat ook. Maar op een of andere manier is het voor mij onmogelijk iets aan jou uit te leggen.quote:Maar goed, als jij het beter weet uit te leggen ben je daar helemaal vrij in..
Jammer dat het dan zo moeilijk is om iemand te vinden die het wel in 1 keer helder en duidelijk weet te vertellen.quote:Wat is gelijktijdig? Wie meet dat? Dat zijn dingen die jij jezelf niet afvraagt, maar die wel belangrijk zijn. Gelijktijdig tov ons tweeen, of tov iedereen ?
Om iets gelijktijdig te laten gebeuren heb je minimaal 2 dingen nodig he, anders kan het nooit gelijktijdig gebeuren. Maar goed, je praat poep, dat doe je al 2 jaar, dus verder heeft het weinig nut om iets aan jou uit te leggen.quote:Op vrijdag 3 november 2006 13:15 schreef rudeonline het volgende:
Ik stel dat dat gewoon 1 gebeurtenis is op 1 bepaald tijdstip. Om heel exact te zijn zou de gebeurtenis ook nog eens op dezelfde plaats moeten gebeuren.
Er zijn hier genoeg mensen die het in 1x helder en duidelijk weten te vertellen, alleen snap jij dat niet of wil jij het niet snappen. Je moet het probleem niet bij iemand anders neerleggen, want jij bent het probleem.quote:Op vrijdag 3 november 2006 16:41 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Jammer dat het dan zo moeilijk is om iemand te vinden die het wel in 1 keer helder en duidelijk weet te vertellen.
Is het zo moelijk om te bedenken dat als ik iemand vandaahg om 17.00 ontmoet en hem dan morgen om 15.00 weer ontmoet dat we dan in de tussenliggende tijd allenei een andere weg hebben afgelegd door de ruimte/tijd?quote:Op donderdag 2 november 2006 17:09 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Hoezo slaat dit nergens op?
Als ik vertrek vanaf jouw huis en ik spreek een volgende dag met jou af in een cafe in de buurt, dan vertrekken we toch ook gelijktijdig van elkaar en komen gelijktijdig weer aan in het cafe?
( dat ruimte/tijd diagram heb ik trouwens geheel zelf bedacht. Als ik dat van jou zou hebben geleerd, waarom heb je dan zoveel moeite om het te begrijpen?)
Jij wel, Rude.quote:Op vrijdag 3 november 2006 17:05 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Is het zo moelijk om te bedenken dat als ik iemand vandaahg om 17.00 ontmoet en hem dan morgen om 15.00 weer ontmoet dat we dan in de tussenliggende tijd allenei een andere weg hebben afgelegd door de ruimte/tijd?
Mag je niet stellen dat beide ontmoetingen gelijktijdig vielen?
15 sec googlewerk:quote:Op vrijdag 3 november 2006 16:41 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Jammer dat het dan zo moeilijk is om iemand te vinden die het wel in 1 keer helder en duidelijk weet te vertellen.
Ik zal het nog sterker vertellen. Gelijktijdigheid is het samenvallen van 2 of meerdere momenten.
Nee, om 17.00u is er gelijjktijdigheid, en een dag later om 15.00u is er een tweede gelijktijdigheid.quote:Op vrijdag 3 november 2006 17:05 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Is het zo moelijk om te bedenken dat als ik iemand vandaahg om 17.00 ontmoet en hem dan morgen om 15.00 weer ontmoet dat we dan in de tussenliggende tijd allenei een andere weg hebben afgelegd door de ruimte/tijd?
Mag je niet stellen dat beide ontmoetingen gelijktijdig vielen?
Zie mijn vorige post.quote:Op zaterdag 4 november 2006 15:39 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Nee, om 17.00u is er gelijjktijdigheid, en een dag later om 15.00u is er een tweede gelijktijdigheid.
In de tussenliggende tijd was je allebei op een andere plaats en legde je een iets andere weg af door de ruimte/tijd.
Ga eerst maar eens gelijktijdigheid snappenquote:Op zaterdag 4 november 2006 15:52 schreef rudeonline het volgende:
[afbeelding]
Tijdstip A is vandaag om 17.00u.
Tijdstip B is morgen om 15.00u.
T1 en T2 zijn 2 individuele personen die elkaar op tijdstip A en tijdstip B ontmoeten. De lijnen staan voor hun beweging door de ruimte/tijd waarbij elke cm staat voor 1sec en een afgelegde weg van 300.000km t.o.v. het licht.
De persoon die de langste lijn heeft T2 is de persoon die het snels bewogen moet hebben. Anders zou hij namelijk nooit gelijktijdig op tijdstip B kunnen aankomen.
Persoon T2 heeft trager door de ruimte/tijd bewogen, anders zou hij nooit gelijktijdig op
T2 kunnen aankomen.
Of de wetenschap het nou met mij eens is of niet. Bovenstaande kun je je toch wel voorstellen?
Nee rude dat is 1 gebeurtenis.quote:Op zaterdag 4 november 2006 15:59 schreef rudeonline het volgende:
Heel eenvoudig, daar waar persoon T1 en T2 elkaar ontmoeten. Daar ontmoeten ze elkaar gelijktijdig. Of heb jij wel eens iemand ontmoet zonder dat je elkaar gelijktijdig tegenkwam?
En een heel eenvoudig vraagje of je mijn diagram begrijpt, dat is je zeker teveel gevraagd?
Doe eerst zelf maar de moeite het te snappenquote:
tijdsdiagram aangepast.quote:Op zaterdag 4 november 2006 15:52 schreef rudeonline het volgende:
[afbeelding]
Tijdstip A is vandaag om 17.00u voor zowel T1 als T2.
Tijdstip B is morgen om 15.00u voor T2 en 14.59u voor T1.
Als T1 en T2 elkaar ontmoeten op tijdstip B is er een minuut verschil tussen beide waarnemers.
T1 en T2 zijn 2 individuele personen die elkaar op tijdstip A en tijdstip B ontmoeten. De lijnen staan voor hun beweging door de ruimte/tijd waarbij elke cm staat voor 1sec en een afgelegde weg van 300.000km t.o.v. het licht.
De persoon die de langste lijn heeft T2 is de persoon die het snels bewogen moet hebben. Anders zou hij namelijk nooit gelijktijdig op tijdstip B kunnen aankomen.
Persoon T2 heeft trager door de ruimte/tijd bewogen, anders zou hij nooit gelijktijdig op
T2 kunnen aankomen.
Of de wetenschap het nou met mij eens is of niet. Bovenstaande kun je je toch wel voorstellen?
Daar ben je idd erg goed in.quote:Op zaterdag 4 november 2006 16:09 schreef rudeonline het volgende:
Tjonge wat zijn we zielig..
Gelijktijdig maar op een ander tijdstip? Wat bazel je nou weer?quote:We ontmoeten elkaar om 17.00u vandaag en spreken af morgen om 15.00u. Doordat we allebei onze eigen weg gingen door de ruimte/tijd lopen onze klokken niet meer exact gelijk. Daar waar het voor mij morgen 15.00u exact is, daar is het morgen voor jou b.v. 14.59. Je hebt een seconde minder op jouw klok staan. Toch ontmoeten we elkaar "gelijktijdig". Die seconde verschil vertaald zich in een lijn die 1cm korter is. Je hebt dus een iets kortere weg door de ruimte/tijd afgelegd.
gelijktijdigheid heeft niets te maken met de tijd die op jouw klok staat.quote:Gelijktijdig maar op een ander tijdstip? Wat bazel je nou weer?
Die stukjes al gelezen?
Ga nou eerst die stukjes maar doorlezen. Dan kunnen we verder praten.quote:Op zaterdag 4 november 2006 16:53 schreef rudeonline het volgende:
[..]
gelijktijdigheid heeft niets te maken met de tijd die op jouw klok staat.
Als ik jou ontmoet terwijl mijn klok achterloopt doet dat er niet toe om jhe toch gelijktijdig te ontmoeten.
Je zou aan een klok echter wel kunnen aflezen of je met een andere snelheid door de tijd bent gegaan. Als onze klokken eersyt exact gelijk liepen waarna we op een later tijdstip een tijdsverschil meten, dan kun je wel contateren dat we met verschillende snelheden door de tijd hebben bewogen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |