Mirage, darlin', babe...you're cute and all but ya ain't that bright, are yaquote:Op vrijdag 20 oktober 2006 09:38 schreef Mirage het volgende:
waar is dat interview ?
quote:Op vrijdag 20 oktober 2006 10:01 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Mirage, darlin', babe...you're cute and all but ya ain't that bright, are ya![]()
Nee zonder dollen. Als je het linkje van Rude volgt zit je in een ander topic. Als je daar wat naar beneden scrollt post iemand anders de link naar het gehele interview en zegt er bij dat het stukje van Rude rond de 15 min begint ofzo.
Iets wat in mijn ogen ook nog even weer genoemd moet worden, ook al heb ik dat al eens eerder gedaan: Rudeonline gebruikt zaken uit de wetenschap die hij onjuist acht, en daarmee schiet hij dus ook zijn eigen theorie overhoop.quote:Op donderdag 19 oktober 2006 11:46 schreef Haushofer het volgende:
[..]
En belangrijker: je kunt er niks mee.
Neuh, tuurlijk niet, jij bent de eerste die daar mee komt. Je bent uniekquote:Op vrijdag 20 oktober 2006 18:43 schreef rudeonline het volgende:
Waarschijnlijk heb je dat nog nooit gedaan dus kan en zal je mijn idee nooit begrijpen.
Die tweede, daar kan ik me nog een beetje in vinden; de RT werkt met zogenaamde 'events'. Dus dat idee is niet nieuw. Dat eerste, daar heb ik persoonlijk een beetje moeite mee. Waarom bestaat er zoiets als een absoluut nulpunt in tijd en beweging? Waarom neem je dat aan?quote:Om mijn theorie vanaf de grond af op te bouwen doe ik 2 eevoudige stellingen.
De lichtsnelheid is het absolute nulpunt van tijd en beweging.
Afstanden zijn tijdsverschillen.
Da's mooi voor em.quote:Op vrijdag 20 oktober 2006 21:21 schreef Parafernalia het volgende:
ik begin meer en meer in Rude's theorie te zien
http://cgi.omroep.nl/cgi-(...)tgelijk_20060919.wmaquote:Op vrijdag 20 oktober 2006 09:38 schreef Mirage het volgende:
waar is dat interview ?
Een absoluut nulpunt in tijd en beweging is het absolute "nu". Je kunt zo'n moment vasteleggen op een foto, waarop alles natuurlijk ook stilstaat. Al deze momenten die we "nu" zouden kunnen noemen volgen elkaar met een bepaalde snelheid op. Elk moment en tijdstip is uniek en zal nooit 2x exact hetzelfde kunnen zijn.quote:Op vrijdag 20 oktober 2006 21:16 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Neuh, tuurlijk niet, jij bent de eerste die daar mee komt. Je bent uniek
[..]
Die tweede, daar kan ik me nog een beetje in vinden; de RT werkt met zogenaamde 'events'. Dus dat idee is niet nieuw. Dat eerste, daar heb ik persoonlijk een beetje moeite mee. Waarom bestaat er zoiets als een absoluut nulpunt in tijd en beweging? Waarom neem je dat aan?
Je stelling in je interview, dat die theorie de "relativiteitstheorie" heet en dat je daarom in het licht van die theorie mag stellen dat licht stilstaat, klopt trouwens niet. Dat is je al vaker verteld, maar het laat leuk zien dat je de theorie niet begrijpt. Dat jij denkt dat het wel zo is, is vanuit jouw standpunt, en niet die van de RT. Ik denk dat je dat niet kunt ontkennen.
Ik begrijp wat je bedoelt.quote:Op vrijdag 20 oktober 2006 22:02 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Het idee dat de zon of ieder ander object zou moeten krimpen op het moment dat licht stilstaat ( ik kon me daar eerst ook geen voorstelling van maken) heeft ermee te maken dat onze beweging door de tijd een heel andere dimensie van bewegen is als dat wij nu kennen.
Dit kan ik me voorstellen. Alles wat je wilt doen, iedereen die beweegt is niet mijn nu. Jij hebt het over tijd die mensen niet hebben bedacht, maar jouw tijd is beweging. Of heb ik het nu helemaal verkeerd begrepen?quote:Op vrijdag 20 oktober 2006 22:02 schreef rudeonline het volgende:
Probeer je niet voor te stellen dat alles zich letterlijk om jou heen bevindt, stel je voor dat alles zich voor jou in de tijd bevindt. Het 3 dimenionale beeld wat wij hebben van de werkelijkheid mag je best in twijfel trekken. Tenslotte zijn het onze hersenen die ons een beeld van de werkelijkheid geven. Letterlijk gezien bevindt alles wat jij ziet zich in je hoofd. Niet in materie, maar in de vorm van energie welke het licht ons laat zien.
![]()
Ja, da's prima dat je dat stelt, zolang je je maar bedenkt dat dit volgens de relativiteitstheorie niet mag. Het woordje "relativiteit" is een beetje ongelukkig gekozen in dit licht. Einstein wou de theorie eigenlijk ook een andere naam geven. Veel mensen menen dat die term inhoudt, dat "alles maar relatief is". Als je stelt dat licht stilstaat, en de RT blijft aannemen, dan zegt de RT dat alles met de lichtsnelheid beweegt door de ruimte heen. En dat is niet zo. Wat je wel kunt stellen, is dat alles "met de lichtsnelheid door de ruimte-tijd heen beweegt". Dat staat niet voor niks tussen "", want het is heel losjes gesteld. Wiskundig zou iemand stellen: de norm van de 4-vector {ct,x} is genormaliseerd tot 1 als je c=1 kiest. Dat betekent dat je een covariante snelheid kunt definieren, waarvan de grootte voor elke waarnemer gelijk is. Daarom zei 't Hooft ook tegen je dat jij es iets exacter te werk zou moeten gaan, wil je je ideeen toegankelijk maken voor meer mensen.quote:Op vrijdag 20 oktober 2006 22:02 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Waarom ik stel dat je de Rel. theorie ook zou moeten kunnen omdraaien is omdat snelheden altijd ten opzichte van elkaar zijn. Als licht met 300.000km/sec t.o.v. ons beweegt, dan bewegen wij met exact dezelfde snelheid de andere kant op.
Losjes gezegd of niet, heeft tijd dan een snelheid?quote:"met de lichtsnelheid door de ruimte-tijd heen beweegt"
Nee. Tijd heeft geen snelheid. Want snelheid heeft een tijdscomponent.quote:Op woensdag 25 oktober 2006 17:49 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Losjes gezegd of niet, heeft tijd dan een snelheid?
Tijd kán geen snelheid hebben. Of je moet een andere definitie van tijd of snelheid hebben. En als dat zo is, dan moet je die definitie eerst geven.quote:Op woensdag 25 oktober 2006 18:01 schreef rudeonline het volgende:
Wat beweegt er dan met de lichtsnelheid door de ruimte/tijd? En wat legt het daarbij af?
Zoals ik het daar stel kun je tijd een bepaalde snelheid geven. Je definieert namelijk een 4 dimensionale snelheid ( de afgeleide van de 4-vector tijd;plaats naar de eigentijd). Alleen, jij weet niet hoe dat wordt geinterpreteerd in de RT. En je gaat het straks weer uit zijn verband rukken, zonder het te begrijpen. Da's jammer.quote:Op woensdag 25 oktober 2006 17:49 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Losjes gezegd of niet, heeft tijd dan een snelheid?
Kun je deze snelheid dan ook veranderen?quote:Zoals ik het daar stel kun je tijd een bepaalde snelheid geven.
Ja, dat heb ik jou al heul vaak uitgelegd. Je verdeelt je snelheid via je energie over de verschillende dimensies, en dat heeft als gevolg dat als je sneller in de tijd gaat, je langzamer in de ruimte gaat en vice versa. Dit natuurlijk voor externe waarnemers, want voor jezelf gaat de tijd altijd even snel aangezien je altijd stil staat tov jezelf ( per definitie )quote:Op donderdag 26 oktober 2006 11:42 schreef rudeonline het volgende:
[..]
Kun je deze snelheid dan ook veranderen?
Je zegt heel mooi hoe het wiskundig in elkaar zit, maar kun je me ook uitleggen hoe dit in de praktijk eruit ziet?
Ehm nee. De rest van de wereld meet vertraging namelijk in meter per seconde per seconde. Een waarde in seconden per kilometers zou geïnverteerde snelheid zijn, een vrij nutteloze grootheid.quote:Op donderdag 26 oktober 2006 11:42 schreef rudeonline het volgende:
En kun je je er iets bij voorstellen als ik stel dat we waarnemen met een vertraging van 1sec/300.000km?
dat is dan tog de rationele getallen benadering ?quote:Als licht met 300.000km/sec t.o.v. ons beweegt, dan bewegen wij met exact dezelfde snelheid de andere kant op.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |